Valkenburgs pontje wil zaterdag varen /in era An era An era INERA Uitbreiding peuterspeelzaal 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. H /LNERAJ^lj IN ERA 1NERA rernc ,v mmti IMPORT LEIDEN GeidóaQowumt DINSDAG 23 MEI 1989 PAGINA 15 ~hvalide vrouw Alt uit auto °FLphen aan den rijn 63-jarige invalide vrouw Alphen is gistermiddag •t na vijf uur uit een perso- lauto gevallen. Dat gebeur- toen de auto over het ver- irspleintje in de Burg. jinsslotsingel reed. De tferhjw zat niet in de gordels, af dt rechterportier was bescha- ffel\d en sloot niet best meer. het ingaan van de bocht de deur open. De iuw is met schaafwonden vefcrgebracht naar het zieken- Rijnoord. knobbelzwaan aodgeschoten hORDWIJK Een Noord- ifikse jager heeft gisteravond h knobbelzwaan doodge- ifcoten in de Hoogeveense fflder. De politie kreeg 's fends een melding dat er op lanen werd geschoten en tfeg op onderzoek uit. In de «ogeveense polder troffen zij I jager aan die vertelde wel de zwanen geschoten te jbben, maar alleen om ze te lijagen. Even later kwam n Noordwijkse vrouw op het [reau met een dode knobbel- ilaan die zij in de polder ge- Inden had. De politie heeft |t onderzoek opnieuw ge kt. In ieder geval is bekend t de jager geen vergunning 1 om op knobbelzwanen te hieten. VALKENBURG Het Valkenburgse pontje moet op zaterdag gaan varen. Daarvoor zoekt de Stich ting Het Valkenburg Pon tje een pontbaas die be reid is in de komende maanden op zaterdag het pontje te bemannen. Mocht dat goed verlopen dan is het mogelijk dat het pontje ook óp zondag middag gaat varen. „Voorlopig willen we niets uitsluiten", stelt A. van den Broek, voorzitter van de Stichting Het Val kenburgs Pontje. „De prioriteit ligt bij de zater dag aangezien we ver wachten dat daar het meeste belangstelling De Stichting Het Valkenburg Pontje heeft drie maanden ge leden het pontje en de veer- rechten gekregen. Doel van de stichting is het in stand hou den en exploiteren van het pontje. Er zijn twee pontbazen van het werkvoorzienings schap 't Heen die op werkda gen het pontje laten varen van kwart voor zeven 's morgens tot kwart voor zeven 's avonds. Van den Broek: „Het zijn pontbazen die geen van beiden een volledige werk week hebben, 't Heen krijgt het rooster met deze twee mannen net rond maar voelt er niets voor om voor het weekeinde een pontbaas te le veren. Dat is niet bespreek baar. Vandaar dat we iemand zoeken voor het weekeinde. Die krijgt daar wel een ver goeding voor. Aanmelden kan men zich hiervoor bij slager Cees Timmers, telefoon 01718- 30008. Zodra we iemand ge vonden hebben, kan het voet- veer gaan varen. Wat mij be treft gebeurt dat aanstaande zaterdag al". Vaartijden Van- den Broek is na drie maanden niet ontevreden over de gang van zaken rond het pontje. „We zijn bezig gege vens te verzamelen over het reilen en zeilen van het veer. We willen precies weten hoe veel mensen worden overgezet en op wat voor tijden. Aan de hand van die cijfers kunnen we aan het einde van het jaar vaststellen wat er met de pont moet gebeuren. Misschien dat we iets aan de vaartijden moeten veranderen als blijkt dat voor half acht er maar twee of drie mensen worden overgezet. Het is ook mogelijk dat we aan de tarieven moeten sleutelen, iets waarvoor we toestemming moeten krijgen van de provincie. Een derde optie is dat we bij de gemeente en/of de provincie aan de bel trekken als blijkt dat 't Heen geld tekort komt voor de ex ploitatie van het pontje". Al dus Van den Broek die niet uitsluit dat ook het lokale bedrijfsleven wordt benaderd voor een bijdrage. De voorzitter hamert er op dat klanten van het Valkenburgse voetveer een nummertje krij gen van de pontbazen. „Dat wordt weieens vergeten. Voor ons is het erg belangrijk want op die manier krijgen wij in zicht in het gebruik van het pontje. We weten natuurlijk wel hoeveel geld er binnen komt maar dat moet kloppen met het aantal verkochte nummertjes. Zonder goede cij fers kunnen wij geen financië le ondersteuning vragen voor de exploitatie als dat aan het einde van het jaar nodig mocht zijn". Krappies De voorzitter van de stichting heeft de indruk dat het pontje „krappies" rond kan komen. „Na drie maanden in niet het allerbeste seizoen kunnen we moeilijk een voorspelling doen. Na de zomer is daar meer over te zeggen. Uit erva ring met andere pontjes blijkt echter dat het moeilijk is een pont renderend te exploite ren", meent Van den Broek die wel het grote belang ziet van het pontje voor Valken- burg. „Door het voetveer is er veilige schoolroute ontstaan. De Valkenburgse kinderen kunnen op die manier ook uit stekend naar het Rijnsburgse - """««SC Het Valkenburgs pontje moet zo snel mogelijk op zaterdag gaan varen. De pontbaas moet nog gezocht worden. FOTO: HENK VAN DEN ENDE in het weekeinde het meest interessant is voor bewoners van Oegstgeest en Rijnsburg. Op het moment dat het pontje een bovenlokaal belang krijgt, kunnen we bij de'provincie aan de bel trekken voor finan ciële ondersteuning. Ook kun nen we dan aankloppen bij de gemeenten Oegstgeest en Rijnsburg", aldus Van de Broek. zwembad Het Waterbos gaan. De Haagse Schouw en de Kat- wijkerweg door Rijnsburg zijn voor fietsers niet erg prettig. Het voetveer is voor Valken burg, dat vrij geïsoleerd ligt in de Randstad, een prima oplos sing". Toch ziet Van den Broek ook de voordelen van het pontje voor gebruikers uit en Rijnsburg. „Het is een attractieve verbinding naar duin en strand. Daarom is de openstelling in het week einde ook zo belangrijk", stelt Het is wel de bedoeling dat tij dens het weekeinde gekeken wordt of en door wie veel ge bruik wordt gemaakt van het pontje. Voorzitter Van den Broek: „het is best mogelijk dat het varen van het pontje RIJNSBURG De Stichting Peuterspeelzaal Rijnsburg krijgt de beschikking over een extra lokaal. Eén noodlokaal van de basisschool De Wegwij zer aan de Koningin Juliana- laan kan met ingang van het nieuwe schooljaar in gebruik worden genomen door de stich ting. De Vereniging voor Pro testant-Christelijk Onderwijs maakt dan geen gebruik meer van de twee noodlokalen. Het tweede lokaal wordt in gebruik genomen door de postduiven vereniging De Snelvlieger en de WSW. Dat is gisteravond unaniem besloten tijdens de vergadering van de com missie welzijn van Rijnsburg. De commissie werd gisteravond onver wacht geconfronteerd met dit voor stel van het college van burgemees ter en wethouders. Het college was aanvankelijk van plan in een latere commissievergadering met een vol ledig uitgewerkt voorstel te komen. De Stichting Peuterspeelzaal Rijns burg wilde echter snel duidelijkheid over de nieuwe ruimte omdat meu bilair moet worden besteld en het lo kaal moet worden aangepast. De stichting wil na de zomervakantie direct starten in het nieuwe lokaal aangezien er op dit moment een gro te wachtlijst is voor een plaatsje op de Rijnsburgse peuterspeelzaal. De Stichting Peuterspeelzaal Rijns burg heeft op dit moment de be schikking over twee lokalen aan de Katwijkerweg. Dat is onvoldoende om alle peuters op te kunnen van gen. Door het extra noodlokaal van De Wegwijzer kunnen de groepen aan de Katwijkerweg worden terug gebracht van 17 naar 14 peuters ter wijl er 20 peuters kunnen worden opgevangen in het nieuwe lokaal. Wethouder W. Glasbergen gister avond: „Er komen dan 14 volledige plaatsen extra beschikbaar Dat houdt in dat 70 kinderen van de wachtlijst kunnen worden afge- De toewijzing van een extra lokaal betekent niet dat de gemeente Rijns burg de subsidie aan de Stichting Peuterspeelzaal verhoogd. Rijnsburg wil geen extra geld uittrekken voor de uitbreiding. Daardoor wordt de subsidie voor het peuterspeelzaal- werk per kind per dagdeel in feite teruggebracht van 75 naar 55 cent. Daarnaast moet de stichting jaarlijks ruim 7000 gulden huur betalen voor het nieuwe lokaal. Glasbergen: „De stichting wil meer vrijwilligers aan trekken om het extra werk te doen. Er worden dus geen extra peuter leidsters aangetrokken". Dit laatste werd door PvdA-woordvoerdster A. de Haas betreurd. „Het is jammer dat een arbeidsplaats wordt ingeno men door vrijwilligers, ook al begrijp ik de noodzaak om deze uitbreiding budgettair neutraal voor Rijnsburg te laten verlopen", meende me vrouw De Haas. Traditionele Rijnsburgse paardenmarkt RIJNSBURG De traditionele Rijnsburgse paardenmarkt wordt morgen ge houden. De markt vindt plaats aan de Vliet Zuidzijde en de Graaf Florislaan waar in de vroege ochtenduren de paarden worden aangevoerd. Op het Hof- tuinplein vindt de kermis plaats. De braderie en jaarmarkt worden gehouden aan de Vliet NZ en in winkelcentrum de Hoftuin. 's Middags zal de landelijke Rijvereniging de Burchtruiters aan de Waardlaan diverse activiteiten voor paard en pony houden zoals een openingsparade om twee uur. Verder is er een demonstratie Friezenviertal, ponyrennen voor shetlandpony's en pony's en het pylonnetje rijden voor diverse aanspanningen. Iedereen kan zich hier voor inschrijven Om half vijf 's middags geeft de afdeling jazzgymnastiek van DWS voor het gemeentehuis een demonstratie. Alle groepen in de leef tijd tussen de 8 en 30 jaar zullen hieraan deelnemen. Beschonken man ramt auto's LISSE Een 61-jarige inwoner van Lisse was gisteren door drankge bruik niet meer in staat zijn auto te besturen. Toch probeerde hij het. Op het parkeerterrein aan de Vivaldi- straat ramde hij een ander voertuig en reed door. In de Lisbloemstraat moest een andere auto het opnieuw ontgelden toen de man inparkeerde. De politie constateerde het drankge bruik en verbaliseerde de man we gens rijden onder invloed en door- rijdden na een aanrijding. Medicijnen verloren LEIDSCHENDAM Een inwoner van Leidschendam is gisteren medi cijnen verloren Dat gebeurde ver moedelijk in de omgeving van De Tol. Het gaat om een tiental nitrostat pillen verpakt in een bruin buisje. Bij verkeerd gebruik, vooral door kinderen, kunnen deze harttabletten hoofdpijn, misselijkheid en hartklop pingen veroorzaken. De eventuele vinder wordt verzocht contact op te nemen met de politie van Leid schendam, tel. 070-209304. Aanpak verkeerssituatie Duinrell WASSENAAR De vier politieke partijen zijn gisteravond in een ver gadering van de gemeenteraad una niem akkoord gegaan met de voor gestelde verkeersmaatregelen rond de ingang van Duinrell. De maatre gelen houden in het aanbrengen van verkeersdruppels, verkeersgeleiders, het plaatsen van bermplankjes, het herstellen van de bermen en het plaatsen van stop verbodsborden. De gemeente beoogt hiermee het stop pen van bussen en het dan laten uit stappen van passagiers op de rijbaan van de Storm ter hoogte van Duin rell tegen te gaan. In de nieuwe situ atie zou dan een bus de rijbaan blok keren, hetgeen dan verboden is. „Van de zijde van de politie zal nauwlettend de situatie in de gaten worden gehouden" zo beloven B en W in het goedgekeurde raadsvoor stel. Het gemeentebestuur is van me ning dat het voor Duinrell bestemde verkeer moet stoppen en parkeren op het terrein van Duinrell zelf Daartoe heeft de gemeente op papier een ingangssituatie gemaakt met zo min mogelijk doorsnijdingen van de bosrand. De directie van Duinrell wil echter een grotere ingangssitua tie hebben met een extra buskeerlus op gemeentegrond De NZH schaar de zich aanvankelijk achter dit plan Het gemeentebestuur houdt echter vast aan haar oorsronkelijke plan- Fietser onder auto LISSE Een 10-jarige jongen is gis termiddag gewond geraakt toen hij op de fiets plotseling de kruising Oranjelaan-Melkweg overstak. Hij kwam onder een personenauto te recht bestuurd door een 18-jarige Haarlemmer. De jongen is vervoerd naar het Diaconnessenhuis in Haar lem en is opgenomen met vermoede lijk een sleutelbeenbreuk. Te snel rijden ALPHEN AAN DEN RIJN Tien automobilisten zijn gistermorgen be trapt toen ze te snel reden op de Kennedylaan in de Alphense wijk Ridderveld. De politie controleerde van tien uur tot half twaalf. De hoogst gemeten snelheid was 79 kilo meter. Ter plekke mag men niet sneller dan vijfig. "'.giss j j s I I 8 l i t! I IfifP - - ~mm _zjL ^jgg i Het wordt steeds aantrekkelijker om voor Linera te kiezen. Want u hebt nu al keus uit Linera halvajam, hallvolle boter, dressing dessert-ijs. verse kaas, kaasspread, paté, halvarine en koffiemelk. Stuk voor stuk vol smaak, terwijl ze veel minder calorieën bevatten. Bovendien kunt u nu bij aankoop van drie verschillende Linera pro- dukten een kuipje Linera kaasspread gratis krijgen. Haal het deelnameformulier'in de winkel en lees hierin wat u moet doen. En om het u helemaal aantrekkelijk te maken, hebben we al onze Linera produkten tot en met 10 iuni a s. nog eens extra afgeprijsd

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15