„Ik heb nooit nee tegen de Oosthoutlaan gezegd" MEELOPEN Kwetterpoel word volledige school Opknapbeurt Middelmors toegestai Alphenaar uit auto geslingert KLEUR BEKENNEN RENAULT INTRODUCEERT DE RENAULT 19. KRACHT MET KARAKTER. CekLeSoivumt Leiden; Elam BV, Haarlemmerweg 2 -4, Tel. 071-224131/213341. RIJNSBURG Onaangenaam verrast. Dat waren de leden van de commissie welzijn gis teravond over de voorgestelde opknapbeurt van de twee trai ningsvelden en de aanleg van extra parkeerplaatsen op het sportpark Middelmors. De parkeerplaatsen moeten bij slecht weer ook gebruikt kunnen worden voor de voetbaltraining. Het college van Rijnsburg wil hiervoor 171.000 gulden uittrekken. De commissie welzijn ondersteunde dit plan gisteravond maar meende wel dat de renovatie op de n renbegroting had moeten staa werd beaamd door wethoud Glasbergen. „Vroeger hadde een regelmatig overleg met de balvereniging Rijnsburgse Boy is verdwenen. Daardoor zijn laat ingesprongen op de sij over de slechte toestand van d den", bekende de wethoude verklaarde dat het reguliere o met de voetbalvereniging in ei worden hersteld. De weth meende dat het gebruik van de parkeerplaatsen als trainingsi geen moeilijkheden hoefde te omdat er genoeg parkeerpl resteren op het sportpark. Bewoners Postwijk blij met snelheidscontrole SASSENHEIM Bij een snelheids controle op de Palfreniersweg in Sassenheim zijn gistermiddag in to taal twaalf automobilisten op de bon geslingerd wegens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 62 kilometer per uur. In totaal zijn er tussen half vier 's middags en kwart over zes 's avonds 305 auto's gecontroleerd. De controle werd mede uitgevoerd naar aanleiding van de vele klachten die bewoners van de wijk Postwijk al lange tijd ui ten over het rijgedrag in de buurt. De controlerende agenten kregen dan ook veel positieve reacties van de buurtbewoners. Het is niet be kend of zich onder de bekeurde au tomobilisten ook buurtbewoners be vonden. ALPHEN AAN DEN RIJ Een 21-jarige Alphenaar i teravond ernstig gewond raakt aan armen en bene een ongeval op de 1 Bruinsslotsingel. De man was uit de auto ge> van een 29-jarige Alphenaar. reed onder invloed kort voot uur met te hoge snelheid ov| Bruinsslotsingel. Hij raakte een toirband, verloor de macht ovj stuur, ramde een tegenliggi kwam via een lichtmast en ee( keerspaal tot stilstand. Zijn pas» droeg geen veiligheidsgrordej schoot uit de auto toen de tegf ger werd geraakt. Deze man is| nomen in het Rijnoord ziekenH Alphen. OF Er is weer onderscheid. Voortaan kunt u kiezen tussen een gewone middenklasser en het nieuwe feno meen Renault 19. Een karakter-auto van het zuiverste ras. De Renault 19 onderscheidt zich door z'n kracht. Voor wie een gewone middenklasser gewend is, is de Renault 19 een absolute openbaring. Df. 5 verschillende basismotoren, waaronder de gloed nieuwe 1.4 liter Energy (80 pk) en de 1.9 liter diesel motor (65 pk), zorgen elk voor een acceleratie, trekkracht en dynamiek van ongewone klasse. Het brandstofverbruik van alle (overigens zeer stille) motoren is daarbij opvallend bescheiden. De Renault 19 onderscheidt zich zeker ook door z'n karakter. Uiterlijk door z'n stevige, robuuste en tegelijk eigenzinnige verschijning en van binnen door z'n buitengewone gastvrijheid. Df. Renault 19 biedt immers zeer forse binnenruimte in lengte, breedte en hoogte. Met de uiterst riante stoelen hebben de ontwerpers zichzelf weer eens overtroffen. Smaakvolle bekleding, uitstekende ventilatie en sublieme vering maken het kom fort kompleet. De Renault 19 onderscheidt zich gek genoeg óók door z'n prijs, die veel lager is dan u op grond van z'n kwaliteiten zou verwachten. Hij is al verkrijg baar v.a. f. 22.550,- (inkl. BTW, excl. afleverings- kosten). Alle 20 uitvoeringen hebben standaard een 5-versnellingsbak. Misschien denkt u erover een middenklasser te kopen. Maak beslist een proefrit in de Renault 19. Dan merkt u dat er wel degelijk onderscheid bestaat. RENAULT GEEFT JE LEVEN. KLEUR LEIDEN OMGEVING ONDERNEMER MAARTEN VERSCHOOR IN DE CLINCH MET GEMEENTE SASSENHEIM SASSENHEIM „Baker praatjes van niet-ingewij- den". Zo betitelt Sassen- heimer Maarten Ver schoor de opmerkingen en suggesties van gemeente lijke zijde dat hij tegen de aanleg van de Oosthout laan is. Deze weg, die over het land van Verschoor is gepland, moet de nieuwe Voorhoutse wijk Oosthout ontsluiten naar de Sassen- heimse Rijksstraatweg. Dat de weg er nog niet ligt, wordt over het alge meen geweten aan de halsstarrige opstelling van de Sassenheimse kraan verhuurder. „Ik heb nooit nee gezegd", verklaart Verschoor. „Ik vind alleen wel: voor wat, hoort wat". Verschoor heeft al 15 jaar aan de Rijksstraatweg een florerend kraanverhuurbe drijf. Tien jaar geleden kocht hij van een Poolse barones, die in Heemstede woonde, 30.000 vierkante meter grond naast zijn bedrijf. Dit land, het zoge naamde palenland, lag toen al 55 jaar braak omdat het onge schikt was voor de bollenteelt. Concrete plannen had Ver schoor nog niet met het palen land. Zijn bedrijf groeide ech ter gestaag en hij kreeg gebrek aan ruimte voor zijn kranen. „Toen ik vijftien jaar geleden verhuisde uit het dorp naar het terrein aan de Rijksstraat weg, had ik zes kranen. In middels heb ik er 23. In het begin van de jaren tachtig had ik veel oude rotzooi. Er moest 's nachts gerepareerd worden om overdag te kunnen rijden. Ik kon de kranen echter niet binnen zetten. Als er twee kranen binnen staan, is mijn huidige bedrijfspand van 400 vierkante meter helemaal vol. Een derde kapotte kraan kan er niet meer bij". Verschoor diende in 1980 een plan in bij de gemeente Sas senheim om een pand te bou wen van 4000 vierkante meter op het palenland. Kosten 2,5 miljoen. Verder wilde hij twee bungalows bouwen. De ge meente Sassenheim wilde aan dit plan geen medewerking verlenen omdat het palenland agrarisch terrein zou zijn. De bouw van de bungalows was niet toegestaan omdat het hier niet om bedrijfswoningen zou gaan. Daarvoor zouden ze te ver van het bedrijf worden ge bouwd. Conflict Door deze opstelling was de basis gelegd voor een nu al ja renlang slepend conflict waar door de aanleg van de Voor houtse Oosthoutlaan voortdu rend wordt uitgesteld. Deze weg werd gepland bij de opzet van de nieuwe wijk Oosthout en zou in 1986/1987 moeten worden aangelegd door pro jectontwikkelaar Noorlander. De Oosthoutlaan loopt precies over het palenland van Maar ten Verschoor. De Sassenhei- mer wil wel medewerking aan de aanleg van de weg verle nen maar wil dan ook dat hij tegemoet wordt gekomen bij zijn nieuwbouwplannen. „Officieel gaat de gemeente Sassenheim nu wel akkoord met de bouw van mijn pand van 4000 vierkante meter. Al leen is de Oosthoutlaan zo ge pland dat een dergelijk bedrijf niet gebouwd kan worden om dat er aan de Sassenheimse kant van de weg stomweg geen ruimte is voor zo'n groot gebouw. Zo kan ik natuurlijk makkelijk medewerking ver lenen aan de bouw van een bedrijf", schampert Verschoor, die nog maar enkele weken geleden aan Sassenheim voor stelde om de Oosthoutlaan 70 tot 80 meter op te schuiven naar de spoorbaan. „Wethou der H Drenth van Sassenheim vroeg mij om dat zelf met Voorhout te gaan regelen. Dat heb ik gedaan en Voorhout ging akkoord. Op het moment dat ik dat ging melden bij Sas senheim, kreeg ik een brief dat Sassenheim niet wilde meewerken aan het verleggen van de Oosthoutlaan om ver keerstechnische redenen", al dus de Sassenheimer. Verschoor stelde vervolgens voor om zijn pand aan de an dere kant van de Oosthoutlaan te bouwen. Ook dit vond de gemeente Sassenheim niet goed omdat het open karakter van het gebied daardoor te veel wordt aangetast. „En dat terwijl de provincie in 1987 in haar uitgangspunten voor het streekplan Zuid-Holland West heeft vastgelegd dat het ter rein tussen de nieuwe Oost houtlaan en de spoorbaan een industriebestemming kan krij gen". Ondertussen is de onteige ningsprocedure voor de beno digde 4800 vierkante meter voor de Oosthoutlaan in gang gezet. Afgelopen donderdag kwamen de advocaten van alle partijen voor de eerste keer bij elkaar voor de rechtbank. Verschoor bleef ondertussen in gesprek met de gemeente Sassenheim. Vier weken gele den had hij nog een gesprek met vertegenwoordigers van Sassenheim en Voorhout. Dat leverde opnieuw niets op. Twee geleden besloot Ver schoor om de zaak verder voor de rechter uit te vechten. „Ik procedeer nu door tot het ein de. De gemeente krijgt zeker gelijk gezien het algemeen be lang maar het gaat er om: hoe krijgen ze gelijk. Ik reken er op dat de rechter een menselij ke beslissing neemt en reke ning houdt met de exacte fei ten", aldus Verschoor die er vast op rekent dat hij zijn zin krijgt bij de rechter. „De kranen die nu buiten staan te rotten, horen binnen te staan. Ik zie toch ook nooit een wagen van openbare wer ken buiten staan", verklaart Verschoor nuchter die er op wijst dat hij de laatste jaren voor 7,5 miljoen in nieuw ma teriaal heeft geïnvesteerd. „Ik heb enige tijd geleden nog te gen de gemeente gezegd dat ik verbaasd was dat zij zo nodig een groter gemeentehuis nodig hebben. Ik heb nog nooit een ambtenaar buiten zien zitten terwijl mijn materiaal constant buiten staat". De Sassenheimer verwijt het gemeentebestuur van Sassen heim dat het slecht ingelicht is. „Ik heb ze moeten vertellen over de plannen van de Oost houtlaan. Ik beschikte al in 1982 over een tekening van de geplande weg. Vorig jaar tij dens een commissievergade ring werd mij verweten dat ik de oude bollenschuur aan de Rijksstraatweg liet verkrotten. Die schuur is niet eens van mij, ook al zou ik hem wel willen kopen. Er werd toen ook geklaagd over het feit dat ik een hek rond het palenland had gezet. Ze vergeten wel dat ik vier jaar daarvoor al toe stemming heb gevraagd om dat hek neer te zetten. Ik kreeg zelfs nooit antwoord van de gemeente. Ik had ondertus sen wel twee paarden op het RIJNSBURG - De Kwetterpoel in Rijnsburg* wordt in 1991 uit gebreid met een lokaal. De Kwetterpoel wordt dan boven dien een zelfstandige school in plaats van een dependance van de Koningin Wilhelminaschool die in 1990 al wordt uitgebreid met twee werklokalen en een speellokaal. Hiermee moet een einde komen aan de bestaande lokalennood van het protestant-christelijk basisonderwijs in Rijnsburg. De commissie welzijn gaf gisteravond groen licht voor bei de uitbreidingsplannen die zijn vast gelegd in het scholen- en huisves tingsplan van de gemeente Rijns burg. Het bestuur van de Vereniging voor Protestant-Christelijk Basison derwijs kampt al enige tijd met een nijpend tekort aan lokalen. Daardoor zitten de klassen overvol en wordt zelfs les gegeven in gemeenschaps ruimtes. Aanvankelijk was gerekend op een lokalenuitbreiding door de bouw van een nieuwe school in de wijk De Kleipetten. Het ministerie van onderwijs geeft hier echter geen toestemming voor zolang het niet duidelijk is wanneer deze nieuwe wijk wordt gerealiseerd. Het bestuur kwam vervolgens met het plan en kele noodlokalen te plaatsen. Daar voelt de gemeente Rijnsburg weer weinig voor omdat de rijksvergoe ding voor noodlokalen minimaal is. Door een snelle uitbreiding van de Koningin Wilhelminaschool moet voldoende ruimte beschikbaar ko men voor het groeiend leei t naanbod. De bouw van een ze "i dige school op de plaats v< Kwetterpoel, die op dit mome staat uit drie lokalen, moet vooral het toenemend aantal ren uit plan De Hoek opvang* het huisvestingsplan van de ge te Rijnsburg is voor 1993 ook tra lokaal gepland bij de opljt school De Tintelton. De commissieleden waren avond blij met het scholen- en vestingsplan waar de uitbreii plannen voor de scholen op Wel waren ze ontevreden ov< feit dat ouders, die kinderei kwamen melden voor het p tant-christelijk basisonde eerder op de hoogte waren va plan om een zelfstandige sch stichten op de plaats van De terpoel dan de raadsleden. Haas (PvdA) wees er op dat d( bouw van een zelfstandige schi de plaats van De Kwetterpoel komen wordt dat kinderen i noord-westhoek van Rijnsburg wijk Frederiksoord naar j moeten. „De kinderen vervree f dan van de buurt", meendi I PvdA-raadslid. J. Tensen va CDA stelde dat De Kwetterp de toekomst ook leerlingen v nieuwe wijk De Kleipetten k« vangen, een standpunt dat wei derschreven door wethoude Glasbergen. „De druk komt moment uit plan De Hoek. pleit er dus voor om op de 1 van De Kwetterpoel een n school neer te zetten". DINSDAG 23 MEI 1989 PAGIN Veel medewerk\ Maarten Verschoor wijst op de tekening van de situatie. De Oosthoutlaan loopt precies over het palenland van Verschoor. De Sassenheimer wil wel medewerking aan de aanleg van de weg verlenen, maar wil dan ook dat hij tegemoet wordt gekomen bij zijn nieuwbouwplannen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE dels niet meer kwaad te kun nen worden op de handelwijze van de gemeente. „Tien jaar geleden werd ik kwaad. Toen deed het pijn omdat de reces sie uitbrak en ik met een lap land zat waar ik niets mee mocht doen. Nu heb ik ner gens meer gebrek aan en kan ik dezelfde dure advocaten be talen als de gemeente. Alleen betaal ik ze wel zelf terwijl zij de kosten uit de gemeen- schapskas betalen. Ik krijg on dertussen wel de zwarte piet toegespeeld", aldus de Sassen- land staan die om de haver klap op de weg stonden. Ook moest ik elke week vuil van mijn land afvoeren omdat pas santen zó nodig hier hun vuil nis neergooiden. Dat had ik genoeg van en ik heb het hek geplaatst. Toen had ik veertien dagen later een aangetekende brief van de gemeente binnen. Ze hebben mij nooit één gram medewerking gegeven", aldus Verschoor. Kwaad De Sassenheimer stelt inmid- „Maarten Verschoor juist veel medewerking kregen van de gem een senheim. Bij de verplak van zijn bedrijf, maaj nu weer bij de bouw 1 nieuw bedrijfspand, meen te is vorig jaar teL komen van het eerdert nomen standpunt dat <j palenland niet mag worden omdat bied open moet Daarvoor wilden we 1 hij medewerking aan het doortrekken i Oosthoutlaan". Dat ze[ Drenth, wethouder f ruimtelijke ordeningr Sassenheim. Volgens d< houder kan Maartena schoor makkelijk zijl drijfspand bouwen af) toekomstige noordkamks de Oosthoutlaan. „Wefr nen dan wel het terreifat de oude bollenschuur r, Verschoor moet zijn plan enigszins aanpalen meent wethouder DrenL niets voelt voor het pik Verschoor aan de andeï de van de OosthoutlaJ bouwen. „Je krijgt een bebouwde strook I Sikkens tot het dorpj willen het landschap|r houden en hebben da\/-c tegen de provincie gezónd heimer die ook reagee! een onlangs tijdens eenL missievergadering in Vo<f gedane uitspraak door v der W. IJdo dat bouwer lander Verschoor een vi had gedaan om het land rem Daardoor hoeft No der niet constant me zandwagens om te rijde heb hier niemand g< verklaart de Sassenheim er aan toevoegt dat „ze d leg van de Oosthoutla 1989 wel kunnen verget ROZA VAN DER

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14