iGDpORT limieten voor Bianca Hocks en Nancy Kijk in de Vegte 'ernix pakt titel op >vertuigende wijze tletiekjeugd levert aantal opmerkelijke prestaties ZC voor derde haal op rij andskampioen Olympia haakt af CeidóeSouocwt MAANDAG 22 MEI 1989 PAGINA 17 jïIDEN Tijdens de vierde ■nde van de kringkampioen- Aappen, zoals gewoonlijk in 1 jt zwembad 'Aquamar' in uitwijk, stonden de Leidse "fmes Bianca Hocks en Nancy Jjjk in de Vegte het afgelo- r|i weekeinde garant voor li- Jeten op de 200 wisselslag. Docks tikte aan in 2.40.2 en hok in de Vegte legde de af- '4nd bij de meisjes onder de af in 2.35.1. Het talent, Christian de Groot, af komstig uit Gouda en sinds enkele maanden lid van LZ schreef een aantal overwinningen op zijn naam. De 100 vlinder in een tijd van 1.04.7 was zelfs goed voor goud. De Groot bleef de gebroeders Schouten voor die aantikten in 1.05.7 (Mare) en 1.07.9 (Dennis). Op de 100 rug zwommen Dennis Schouten en Christiaan de Groot dezelfde tijd: 1.09.0. De Groot kreeg de B-tijd toegewezen en moest ge noegen nemen met de tweede plaats. Nogmaals zilver was er voor De Groot weggelegd op de 400 vrij. Hij tikte net iets eerder aan dan Dennis (4.48.0 tegen 4.48.4). Mare toonde zich de sterkste: 4.46.1. Trainer Robert van Zijp maakte na afloop van de wedstrijden duidelijk enigszins sceptisch te staan tegen over de grootste plannen voor De Zijl/LGB, onder de hoede van George Sieverding. Hij spreekt van een 'opgeblazen boel'. Over het voorstel tot fuseren trok hij de ver gelijking van het samengaan van Ajax en PEC Zwolle („Zo'n niveau verschil is er op het moment tussen LZ en De Zijl") waarbij Ajax na tuurlijk voor LZ staat. Van Zijp zal vanaf het 'LZ- honk' toekijken of de doelstellingen worden gereali seerd. Niels Ouwekerk (De Zijl) zit weer in de lift. Langzaam keert het zelf- vertouwen weer een beetje terug. Op de 100 vlinder klokte hij een goede 1.03.2 wat rijkelijk werd be loond met goud. Guydo Reijneveld leverde een verrassende prestatie op de 100 rug; 1.11.5 werd er voor hem geklokt, slechts 0,5 seconde van de limiet verwijderd. De overige uitslagen van deze afle vering van de kringkampioen schappen luiden: LZ 1886: 100 vlinder: jongens 78: 1. Remco Singeling 1.21.3; jongens 77: 1. Richard van Duijvenbode 1.16.7; jongens 76: 1. Robert- jan Bakker 1.19.2; heren: 1 Antoin van Weerde 1.03.2. 200 wissel: meisjes onder de 18: 1. Pauline Stastra 2.39.8. 100 rug: jongens 78: 1. Remco Singeling 1.24.4, jongens 77: 1. Richard van Duijvenbode 1.21.4; jongens 76: 2. Robert- Jan Bakker 1.23.9; heren: 1. Alexander Willemsen 1.06.5, 2. Antoin van Weerde 1.06.9. 100 schoolslag: meisjes onder de 10: 1. Natasja Sierag 1.36.0 3. Rosan Bak ker 1.41.3; jongens onder de 10: 3. Patrick Kraan 1.41.2. 200 vrij: meis jes onder de 14: 2. Bianca Hoeks 2.22.4; meisjes onder 18: 1. Pauline Stastra 2.23.8. 400 vrij: heren: 1. Antoin van Weerde 4.34.2, 2. Alexander Willemsen 4.34.9. Vier maal 200 vrij: meisjes onder de 16: 1. 9.27.6. Vier maal 100 wissel: jon gens onder de 16: 1. 4.43.5. De Zijl/LGB: 100 vlinder: jongens 78: 2. Micha Prins 1.21.8; jongens 74: 2. Robin Sprinkhuizen 1.12.6, 3. Mike van Beukering 1.13.6.; jon gens 73: 3. Laurens van Kampen 1.07.3. 200 wissel: meisjes onder de 16: 1. Suzette de Kier 2.34.0; dames 1: Yvonne de Kier 2.33.5. 100 rug: jongens 78: 2. Micha Prins 1.26.2; jongens 74: 1. Robin Sprinkhuizen 1.09.8; jongens 71/72: 3. Niels Ou wekerk 1.10.1. 100 schoolslag: meis jes onder de 10: 2. Fatma Memiso- glu 1.40.9; jongens onder de 10: 2. Tom Onderwater 1.40.5. 200 vrij: meisjes onder de 16: 1. Suzette de Kier 2.18.1; dames: 1. Yvonne de Kier 2.21.9. 400 vrij: jongens onder de 16: 3. Robin Sprinkhuizen 4.39.5; onder de 18: 3 Niels Ouwekerk 4.39.3. DEN De slotdag de veldkorfbalcompe- heeft nog niet alle ilissingen gebracht, •nix eiste het kampi- hap van 1G voor op dank zij een over- jende 9-14 zege over AG. Fides Pacta en iderkwartier moesten iter door nederlagen bij (12-8) en Rozenburg degraderen naar de ;te en derde klasse. De aïden wacht na het lies tegen Keizer Karei 7) een beslissingswed- RENjijd tegen PSV om uit te ftken wie in de over- '«"kefgsklasse mag blijven. KifJS veroverde het afde- Igskampioenschap van indelfland door met 7-6 Fluks te winnen. TOP was de laatste ts in de hoofdklasse B af- •ikwekkend genoeg om te- Trekvogels flink van leer rekken: 13-4. De Sassênhei- irs kwamen weliswaar leizaam op gang (2-2 rust), far in het vierde kwartier fchten Ria Nijenhuis (2), Di van Nieuwkoop, Paula som, Gerco Langelaan en k Nijenhuis in een hoger "^P0 spelend, de stand op 8-2 I Bdaarmee was de strijd gelijk L^treden. i overwinning had les Pacta kunnen redden, dat bleek tegen LDO een onhaalbare zaak. De fusieclub speelde naar vermogen tegen de Friese kampioen en bezat zelfs eenmaal via John Beek man een minieme voorsprong (3-4). Bettina Sommeling, Dick Onderwater, Ronald van der Velden en Henk van der Waals hielden na rust (5-4) het gat lang tot één goal beperkt, maar in het slotkwartier wer den op 9-8 drie tegentreffers op rij noodlottig. ,,lk had zelf wel gedacht aan een stunt, maar de ploeg ge loofde er niet meer in", stelde coach Rejié Versloot laconiek vast over De Danaïden, dat bij kampioen Keizer Karei met 14-7 kansloos verloor. Ma rion Peters, Hennie van der Top en René de Louw zorgden in het eerste half uur voor 5-3, waarna een overdaad aan plaatsfouten debet was aan een uitzichtloze 9-4 ruststand. De overige goals van de blauw witters waren van opnieuw Van der Top, Marcel Keizer, Heiko Locher en Enrico Mud. De verdediging van Fiks hield Waterland tweeënveer tig minuten lang van doelpun ten af en dat zegt met de 5-11 eindstand genoeg over de krachtsverhouding. Inge en Jacqueline Anholts, Gwenny de Best, Marleen Boomgaard, Sandra van Gelderen, Diede- rick van Veen, Theo Vreeken en topscorer Nico van Weizen (3) waren in dezelfde periode wel trefzeker, waardoor de score van 3-3 al naar 3-11 op- De kampioenswedstrijd van Pernix dreigde even span nend te worden, doordat KOAG in de tweede helft (3-9) van 5-11 snel tot 8-11 inhaalde. Aanvoerder Peter Kuipers maakte met een strafworp een einde aan deze opmars en daarna kwam de zege niet meer in het geding: 9-14. „De ploeg heeft als geheel goed ge functioneerd en is steeds beter gaan korfballen met leuke va riaties en verrassingen in het spel", complimenteerde trainer Rob van Dordt zijn selectie, die na één jaar in de over gangsklasse terugkeert. Voor Daan Vreeken was het duel gelijk zijn af scheids wedstrijd, want hij gaat na twintig jaar in het eerste op lager niveau spe- De Algemene speelde tegen Tjoba incompleet, omdat er slechts vijf vervangers voor de zes afwezige basisspelers wa ren. De driemansaanval scoor de via Bep de Mooy en debu tante Carola van Tol en dat was met de twee treffers van Ton Beij alles in de 19-4 af straffing. Na ruim dertig jaar is Zuider kwartier teruggevallen naar de derde klasse, doordat er bij Rozenburg met 9-7 verloren werd. Annelies van der Blom, Theo van Leeuwen en Wil de Wit, die de geblesseerde Dirk Jan de Kreek verving, zorg den in de beginfase voor een gelijkopgaande score (3-3), maar nadien ontbraken schot en strijdlust om de voortdu rende achterstand van twee goals nog te overbruggen. Ie bij Pernix dat tegen KOAG de titel pakte. Ook Velocitas nam met een nederlaag afscheid van de tweede klasse, want O VVO was met 14-9 te sterk. Lian Copier en Jan Scheffers maak ten in hun laatste optreden in de hoofdmacht allebei een doelpunt en verder waren Je roen van Driel en Paul Robert Nugteren zelfs tweemaal suc cesvol. die nog naar een nieuwe trai ner zoekt, was vooral na rust (4-2) op schot en enkel Debbie Blog, Carolien van Noort en Mark van Amsterdam deelden niet in het doelpuntenfestijn van 11-3. De instelling van Tempo liet in de eerste helft veel te wen sen over, zodat Thor (R) moei teloos naar 1-4 kon uitlopen. Coach Janko Breed veld, vol- Kampioen Crescendo liet te- gend seizoen actief met de gen Oosterpark overduidelijk merken te sterk te zijn voor de derde klasse. De Leidse ploeg, tweede selectie van TOP, zijn ploeg na de paalwisseling met meer teamgeest en inzet opereren en dat werd beloond met gelijkmakers van Anne- marie Vonk en Arno Kolk man: 7-7. Poulegenoot Ons Eiland miste de inspiratie en het schot om het Bolnes erg lastig te maken. Jolanda de Boer was met twee goals nog het meest op schot in het 5-12 verlies. KNS naar kampioenschap van afdelingsploegen. KNS heeft het kampioenschap van de afdeling Rijndelfland bemachtigd door de enig over- FOTO: HENK SNATERSE gebleven concurrent Fluks te verslaan. Het twaalftal van Robin Sommeling stond door lopend op een achterstand, die na een half uur zelfs 1-4 be droeg. Louis Kok herstelde voor rust al het evenwicht (4- 4) en invalster Sandra Ligt- voet maakte twee minuten voor tijd de ommekeer com pleet: 7-6. De Oegstgeestena- ren mogen nu op 3 juni a.s. meedoen aan de strijd om de landstitel voor afdelingskam pioenen, die in Oosterhout ge houden wordt. \l '86 BLIJFT IN HOOFDKLASSE Reiden Azc/Tarvo ebbeprd dit weekeinde voor Alf derde keer op rij lands- iiel»mpioen. Medetitelkan- hetpaat Polar Bears werd Haz Alphen met 7-6 versla- b 2' n. Zondag speelde AZC [Ede met 8-8 gelijk. De Jjl/LGB acteerde twee %al verdienstelijk tegen pbben/Marijnen, in Hil- pjrsum en in Leiden werd pdsondanks twee keer Unjrloren 20-14 en 10-12. har*! '86 was vrij en bleef ïitWhouden voor de hoofd- nrocfesse, doordat medede- Madatiekandidaat Rotter- 1 acJpn dit weekeinde niet 1 benodigde drie punten mjjde- rseiC/Tarvo haalde na afloop wh de uitwedstrijd tegen Po- 1 Bears opgelucht adem. lor de derde keer op rij I ™jrd de landstitel gewonnen. I wijze waarop verschilde jUëMiter nogal van voorgaande aanen. In de play-offs konden le J Alphenaren geen potten o°p»ken, ondanks de komst van voo Petrovic. De ploeg van In- envjim-coach Van der Leeden Ceeskkte naar het einde van de tas-jnpetitie en moest het in het enspte speelweekeinde juist li^ee keer opnemen tegen me- ,reniitelkandidaat Polar Bears, ran 1een Punt voorstond. Zater- l0peg kon de slechte wedstrijd Siei massaal opgekomen toe- ijdsl schouwers toch boeien. Beide ploegen lieten een hoop kan sen liggen en ook de man meer. werd niet goed afge maakt. AZC probeerde con stant midvoór Petrovic aan te spelen, die echter goed werd verdedigd en steeds achter z'n man aan zwom. Op de beslis sende momenten scoorde hij toch twee keer en veroorzaak te drie strafworpen, die alle drie door Remco Piélstroom werden benut. Doordat keeper Ruud Misdorp niet kon tippen aan z'n oude niveau kwam de moeizaam behaalde zege in de laatste minuten nog in gevaar. De routine van Alphen won het echter van het beter spe lende Polar Bears. Tussenstanden: 3-1, 3-3, 5-4, 7- 6. Doelpuntenmakers: Remco Piélstroom 4, Zoran Petrovic 2 en Ewout van Winsem 1. Zondag leek het er lange tijd op dat Polar Bears de titel zou opeisen; Tot de laatste periode stond Polar Bears steeds op voorsprong doordat bij AZC de man-meer situaties opnieuw niet goed werden benut. Polar Bears had daar in de laatste periode last van waardoor de Alphenaren langszij konden komen en doordrukken naar een 7-8 voorsprong. Ruim een minuut voor tijd scoorde de ploeg uit Ede de gelijkmaker uit een strafworp nadat keeper Misdorp, die opnieuw niet kon overtuigen, uit het water was gestuurd. Na een lang seizoen wist AZC/Tarvo de titel te prolongeren. Remco Piélstroom (links) scoorde in de twee wedstrijden tegen Polar Bears achtmaal. Hij leverde daarmee een belangrijke bijdrage aan de derde titel op rij. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN beide een hoofdrol op. Mare van Belkum in positieve zin door acht keer te scoren en doelman Harm Jager in nega tieve zin door een uitermate Tussenstanden: 3-2, 5-4, 7-6, 8- 8. Doelpuntenmakers: Remco Piélstroom 4, John Janssen 2, Zoran Petrovic en Gijs van der Leeden elk 1. UW1 CC1I uueiI11 De Zijl/LGB speelde twee be- sièchte'wedstrijd^te keepen hoorlijke wedstrijden. On- danks dat er niks op het spel stond, werd er fel gespeeld. Zaterdag verloor de jonge ploeg van de vertrekkende coach Frits Welling met 20-14 van De Robben. De twee in ternationals van De Zijl eisten Tussenstanden: 4-1, 9-5, 14-7, 20-14 Doelpuntenmakers: Marc van Belkum 8, Marco Kerkvliet 2, Edo den Boef, Eelco Parrel, Johan Kluivers en Albert Spijker ieder 1 Zondag in Leiden ging het een stuk beter en kon De Zijl lang bijblijven ondanks een uitslui ting met vervanging van Mare van Belkum in het begin van de tweede periode. Nadat An ton Heiden in de vierde perio de met drie p's ook de kant op kon zoeken was het over bij De Zijl. In de eindrangschik king werd evenals de afgelo pen twee jaar een vijfde plaats behaald. Albert Spijker wordt volgend seizoen de nieuwe trainer en zal starten met een jonge ploeg. Zijn enige pro bleem op dit moment is de nieuwe keeper, omdat beide keepers van de Zijl/LGB waarschijnlijk ergens anders gaan spelen. Tussenstanden: 2-2, 5-5, 7-8, 10-12. Doelpuntenmakers: Marc van Belkum, Alex Ver hoog en Johan Kluivers 2, An ton Heiden, Edo den Boef. Eel co Parrel en Albert Spijker alle 1. PITCHERS BEHEERSEN ALPHIANS TEGEN RCH LEIDEN De dubbel tussen de softbalsters van Alphians en RCH werd volledig be heerst door de dames op de heuvel. Veldfoutjes bleken tweemaal beslissend te zijn. Wassenaar deelde eveneens de punten. Tegen HHC werd het 3-0 en 1-5. Liefhebbers van softbal kon den zaterdag hun hart ophalen in het duel tussen RCH en de ICL Alphians in Heemstede Op de Alphense heuvel stond Anja Salemink een bijna per- fekte wedstrijd te gooien. Zij hield met eenmaal vier wijd en drie honkslagen tegen en zes maal drie slag de gastvrou wen goed onder controle. Het ene veldfoutje werd door RCH goed uitgebuit en omgezet in een punt. De pitcher van RCH scoorde twaalf maal drie slag, twee maal vier wijd en twee honkslagen tegen en werd door een foutloos veld ge steund. In de tweede wedstrijd kwam Louise Spanhaak als startende werpster op de heu vel en dat werkte uitstekend. Het enige veldfoutje van RCH nu door de Alphense vrouwen goed benut en in de vierde in ning in een punt omgezet. In de zesde inning toonde Span haak haar klasse door met drie honken bezet de derde nul te scoren middels drie slag. Wassenaar ontving zaterdag HHC uit Haarlem en had in Sonja Panne een uitstekende leidster van de verdediging. De 3-0 overwinning was dan ook volkomen terecht. In de tweede wedstrijd kreeg Karin Zandstra als vervangende werpster in de derde inning op haar eerste bal een driehonk- slag tegen, wat het zelfver trouwen een forse knauw gaf. HHC profiteerde daar kundig van door met 5-1 de winst bin nen te halen. lat Hijl delijflIDEN De jeugdige len van de atletiekvere- ;ingen in de Leidse re- hebben in het afgelo- IERF weekeinde flink huis- iouden op de diverse Voor Bataven t83 urc* wedstrijd in Bos Demijop van historisch be- ig: niet alleen wierp de ;te junior met de speer rbij de vijftig meter, |k neemt de ploeg C-jon gens een nooit eerder ver toonde topppositie in. In Haarlem werd zondag de eerste competitieronde voor de oudste jeugd afgewerkt. On danks een viertal blessures kwam Holland met een ploeg jongens die er zijn mocht. Als nationaal kampioen op de 4 x 100 meter werd de strijd met AAC ondanks twee blessure gevallen niet uit de weg ge gaan. Fabian Ross en Reinder Peek bleken meer dan voor- teffelijke reserves te zijn getui ge de 44.0 seconden. Jeroen Sunter bleek de grote man in de ploeg met 10.9 seconden op de 100 en 52.5 seconden op de 400 meter, maar hij weet na zondag ook Peek kort achter zich. Peek noteerde bij zijn de buut 11.2 en 52.9 seconden. Opvallend w buut van Marco Kortleever op ter die hij winnend afsloot in de hoge horden (16.0 secon- 9.03.0 minuten. In Lisse be den). Onno van Heijningen heerste De Spartaan met de B- was een* van de beste 'polsstok- jongens de poule wedstrijd. Ste kers' met 3.80 meter. Bij de overige regioclubs ook goede prestaties op dit num mer. Bob Dongelmans voor AAV sprong over 3.60 meter en Richard Verhaar voor De Spartaan over 3.40. Verhaar noteerde eveneens 15.9 secon den op de 110 meter horden. fan Molenaar scoorde enorm veel punten met een uitmun tende 6.84 meter ver en 14.7 seconden op de 110 meter hor den. De estafette van de gast- vereniging was met 46.0 secon den veruit de snelste. Erik Kortekaas en Peter Jongsma waren met de kogel en de speer goed voor veel punten net als Marijn van der Ploeg op de 1500 meter. Bij de B- meisjes was het opvallend dat de regioclubs elkaar van het begin tot het eind op de hielen zaten De distriktscompetitie voor C- jongens wordt bijna volledig beheerst door de vier regio clubs. Normaal is dit niet, maar AAV, De Spartaan en Holland staan bekend als clubs met een goed jeugdniveau. Verrassend genoeg staat daar dit jaar (in ieder geval bij de jongens-C) De Bataven bij. Tij dens de wedstrijd in Boskoop versloegen de roodhemden de ploeg van Illion uit Zoeter- meer met enkele honderden punten. Mede door een speer- worp van Mare de Boer van 50.22 meter (die daarmee de eerste junior in de historie van de bijna 60 jaar oude club is die die magische grens pas seert) neemt de ploeg een top drie plaats in de tussenstand. Ook bij de meisjes staan de Ba taven er beter voor dan ooit, wat op 3 juni als de tweede ronde thuis verwerkt wordt meer gestalte moet krijgen. LEIDEN De veldhand- balcompetitie nadert zijn beslissende fase. In de eerste divisie zijn de kaar ten geschud. EDH lijkt op een kampioenschap af te stevenen, terwijl Saturnus de tijd gebruikt om de voorbereiding van het ko mend seizoen op te zetten. Tegen Wings stelde coach Roy van Gurp zijn spelers op onge bruikelijke posities op en in casseerde dus een 20-22 neder laag. In de tweede divisie B is het nog wel spannend. HVV behoudt na de 5-18 winst op het al gedegradeerde Saturnus de beste kansen op het kampi oenschap. Olympia, HVV's te genstander in de laatste com petitieronde, haakte af na het 10-14 verlies tegen De Meeu wen. De Meeuwen volgt HVV nu op een punt achterstand. OASE kon UVG niet in be dwang houden: 9-15. De heren van Saturnus start ten tegen Wings veelbelovend. De 6-0 dekking bracht Wings danig in de problemen, zeker omdat Dan Olsen op de rech- teruitstapplaats tot drie maal toe de opbouw van Wings on derbrak. De Leidenaars na men een ruime voorsprong die, mede omdat Wings drie zeven-meters koel benutte, halverwege was geslonken tot 9-7. In de tweede helft was het leidse leed niet meer te over zien. De Hagenaars fileerden de cirkeldekking tot de graat en pas toen Roy van Gurp bij een 9-12 stand zijn mannen naar een 4-2 dekking stuurde, kwam de thuisploeg terug. Het werd snel 15-15. De match ontaardde toen in een partijtje „lange halen, gauw thuis'. Van enig overleg, laat staan van een dekking of gecoördi neerde aanval was geen spra ke meer. Wings was bij deze jackpot met 20-22 de gelukkig ste. Van een serieuze wedstrijd met twee gelijkwaardige par tijen was bii de dames van Sa turnus en HVV ook weinig te merken Marja Bergman slaag de er in de eerste helft als eni ge Leidse in de bal, na een re bound van een strafworp achter de betrouwbaar kee pende Bertina Lamboo te plaatsen. HVV leidde bij rust al met 1-9, een overwicht dat ondanks de stops van Paula Klap werd uitgedrukt in de cijfers 5-18. HVV behield daarmee de koppositie in 2A. Het zag bovendien concurrent en streekgenoot Olympia afha ken in de race naar het kam pioenschap Olympia verloor met 10-14 enigszins geflatteerd van De Meeuwen. „Zoals we nu spelen horen we geen kam pioen te worden, maar dat geldt eigenlijk voor HVV en De Meeuwen net zo hard", al dus coach Wil Geurds, die weinig positieve punten in het spel van haar formatie kon ontdekken. „Ze voeren ge woon de opdrachten niet uit". En inderdaad kon er van de hoek wel erg makkelijk ge scoord worden en werden de strafworpen niet „volgens op dracht" ingeschoten, waardoor er drie buitenkansjes vermorst werden. Halverwege waren de tegenstanders op gelijke hoog te (7-7), in de tweede helft kwam De Meeuwen op 10-14. Een geflatteerde uitslag, omdat de Wassenaarse mandekking bij 10-12 een averechts effect had OASE verloor met 9-15 van UVG, een verschil van zes doelpunten dat ook precies het verschil in toegekende straf worpen was: twee om acht. Zonder te beweren dat al die strafworpen onterecht waren, was een aantal daarvan op zijn minst discutabel. Eigenlijk liet OASE de aansluiting liggen in de fase na rust. Van 4-7 kwam UVVG op 4-10, een te groot verschil om te overbruggen. UVG won met 9-15. In 2B bewerkstelligde Northa een wondertje door in de slot fase van de wedstrijd tegen Hellas een 9-4 achterstand om te buigen naar 9-12. winst. Wat de ommekeer des te opmerke lijker maakte, was dat hij werd ingeluid door eén blessu re bij de enige wisselspeler die Northa tot zijn beschikking had. Jolanda van der Schie moest met een lichte hersen schudding het veld verlaten. Onder aanvoering van keep- ster Eveline van der Eist, die een paar strafworpen uit haar doel ranselde, won Northa on verwacht.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17