De VARA in de zomer gehandicapte gaat op oek naar vrijheid - A.DIO/TELEVISIE QeidóaQowuuü VRIJDAG 19 MEI 1989 PAGINA 21 roduktiemaatschappij verliest j^rt geding tegen AVRO-BRT 6: di [STERDAM De produktiemaatschappij Allroi^iders Films Pjt het kort geding tegen de AVRO en BRT over de naleving i een contract voor het maken van de jeugdtelevisieserie „De Ifbrekers" verloren. De president van de rechtbank in Am- jdam, mr. B. Asscher, liet gisteren in zijn uitspraak weten dat weigering van de BRT om aan de totstandkoming mee te •ken juridisch het zwaarste weegt. Allrounders heeft inmid- 5 ongeveer 250.000 gulden in het project gestoken en dreigt het afblazen van de serie failliet te gaan. De raadsman van de r. mr. B. van Hellenberg Hubart, had tijdens de zitting be id dat de Belgische televisiemaatschappij het niveau van het nu toe geleverde werk niet hoog genoeg vond. BRT-topman issens wilde daarom geen handtekening onder het contract en. aldus de raadsman. De AVRO had vanaf het begin dui- jk gemaakt alleen deel te willen nemen als de BRT zou mee- e' n De raadsman van Allrounder n. De raadsman van Allrounders betoogde, dat het ging om mondelinge wilsovereenstemming. Allrounders moet ook de ten van het geding betalen.t HILVERSUM - Nog deze maand, zondag 28 mei. brengt VARA-tv een nieuw element in haar zomerprogramma. Te beginnen op die dag maakt Paul Witteman vier talkshows onder de titel „Het moment", op Nederland 1 telkens om 20.30 uur. Hierin worden gesprekken gevoerd met mensen, die een bepaalde levenservaring hebben ondergaan als een keerpunt in hun le ven. Per aflevering treft men drie bekende en drie ombekende Nederlanders aan. Artiesten zullen deze uitzendingen verluchten. Dit pro gramma komt in de plaats van de middaguit zendingen van „Achter het nieuws". De informatieve rubriek „Impact" zal er twee keer zijn. nl. op de donderdagen 1 juni en 7 sep tember. De eerste uitzending zal worden gewijd aan de Amerikaanse fortuinjagers, dit met be trekking tot het Iran-Contra-schandaal. Ook de grote vakantie krijgt extra aandacht. Dit in vijf programma's in de presentatie van Carl Huybregts, die kersvers vrij komt van TV- 3 van de NOS. Hij begint ermee op donderdag 29 juni. Dit gebeurt onder de titel „Costa Hol- landia". Peter Jan Rens en de zijnen blijven op de buis als „Mijnheer Kaktus", zij het op herhaling, en Robert ten Brink gaat door met zijn „Lingo Rens blijft trouwens oök van aanwezigheid blijk geven in „Doet-ie het of doet-ie het niet?". De tv-serie „De Klaverweide" zal worden her haald. Het Kippevel-team blijft komen met mu- ziekspecials en gedurende de zomer zal op acht zondagmiddagen de rock in diverse concerten op de buis voorhanden zijn. .VERSUM Schrijver 1W jert Haselden levert met j Engelse „Raspberry Rip- een uiterst onderhoudend, nisch drama af. De kracht dit tachtig minuten duren- televisie-spel ligt vooral in balans tussen de grauwe rkelijkheid en de kleurrijke ntasie van Rick. „Raspberry (de naam van Rick's óriete ijsje) laat daarbij een fecte combinatie zien van ord en beeld, waardoor de uele uitwerking even span- id is, als de belevenissen zijn hoofdrolspelers, yj selden weet in zijn eerste ^?visie-spel vooral te boeien kleine details. De manier 'j voorbeeld waarop hij tel- t is de twee verhaallijnen 2 idloos in elkaar laat over- eien, is heel knap. Voor de lijkt Rupert over een goed tervatie-vermogen te be- 'tc ukken, maar verder rede- conservatief te zijn. Ge- is, ook door de keuze van ifdrolspelers, dat het een g. el naturel televisie-spel is, ^ar dat Haselden tegelijker wat te gemakkelijk terug- pt naar het beeld dat bij de visie-kijker leeft als het gangster-films gaat. Het nme blondje met dat hoge; derlijke stemmetje is dan in de figuur van Daisy oefperiode r waar gaat „Raspberry pie" eigenlijk over. Het is verhaal van de lichamelijk andicapte Rick, een schit- le rol van John Gordon- •lair, die in het echte leven Raspberry Ripple. Engels drama. VPRO-televisie. Ned. 2 om 22.43 uur. Zondag. niet aan een rolstoel is gekluis terd. Zijn leven biedt het tries te vooruitzicht van geen werk en leven in het Londense ver zorgingstehuis St. Rachaels. De 27 brieven die hij naar de ge meente heeft geschreven met de vraag of hij in aanmerking komt voor een eigen flatje, le veren niets op, zijn liefdesle ven krijgt een behoorlijke domper en ook het bezoekje aan het arbeidsbureau pakt negatief uit. Op het moment dat de film be gint, keert Rick terug naar de Britse hoofdstad. De proefpe riode thuis is op niets uitgelo pen „omdat er in Edinburg te veel heuvels zijn", zo laat hij de conducteur weten. Rick be schikt behalve over een be hoorlijke dosis humor ook over een rijke fantasie. Dat houdt hem op de been, maar drijft zijn omgeving wel eens tot wanhoop. Om aan de dage lijkse sleur van zijn sombere bestaan te ontsnappen, creeert hij, net als andere huisgenoten, zijn eigen fantasiewereld. Deze wordt gevoed door films uit de jaren dertig. Zo verzint Rick de Bonnie en Clyde-achtige karakters Sam en Daisy. Het tweetal kraakt een brandkast om met dat geld vrijheid te kunnen kopen, zowel voor zichzelf als voor Rick. Maar zoals Rick veel hindernissen moet nemen in het leven, zo gaat het oök zijn fantasie-figu ren niet van een leien dakje. Het tweetal wordt op de hielen gezeten door de mooie M, die haar twee hulpjes Spats en Ba nanas achter Sam en Daisy aanstuurt. Directrice Behalve dat Rick's fantasie verhaal grote overkomsten vertoont met gebeurtenissen uit zijn leven, blijkt in beide dezelfde vrouw de hoofdrol te spelen. De fraaie M is het evenbeeld van de directrice van St. Rachaels. Beide rollen worden gespeeld door Faye Dunaway, die als directrice meer indruk maakt dan als M, hoewel ze in 1967 internatio nale roem vergaarde met haar rol in „Bonnie Glyde". Als M oogt ze wat té gemaakt, ter wijl ze als directrice heel na tuurlijk overkomt. Wat wel aardig is bedacht door Hasel den, is dat het juist Faye is die mag zeggen: ..alle leuke din gen gebeuren alleen maar in de film". Als directrice is Faye constant in een tweestrijd gewikkeld. Ze zegt op een gegeven mo ment tegen Rick net zo genoeg te hebben van het verzor gingstehuis als hij, maar kan aan de andere kant niet toe staan dat het een zooitje wordt En ze heeft soms met rare klanten te maken. Rick mag dan besluiten de brandkast op het kantoor van de directrice te kraken om zo aan het leven op St. Rachaels te kunnen ont snappen, zijn huisgenoot Bill, denkt dat hij bij de Engelse ge heime dienst werkt en voor- Faye Dunaway als directrice en John Gordon-Sinclair als Rick. FOTO: VPRO ziet de directrice regelmatig prachtige tegenpool voor de van cassette-bandjes met ge- droge humor van Rick en de sprekken die hij heeft afge- wat bezorgde blikken van de luisterd. Nabil Shaban speelt directrice. Dat misdaad uitein de rol van Bill en zet zijn ka- delijk niet loont, zal duidelijk rakter op uiterst overtuigende zijn, al heeft de uitkomst een wijze neer. Zijn vaak komische 'positieve invloed op Rick. manier van handelen is een HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.40 Centennial, Amerikaanse serie gebaseerd op het ge lijknamige boek van Ja mes A. Michener. Afl.: Het fortuin (1). De weduwe Charlotte en haar voorman Jim zijn ondanks hun ver schillende achtergrond van plan te trouwen, maar dan duikt er een oude vlam van Jim op. 16.30 Avontuur! Ring of Fire serie. Afl. 3: Ten oosten van Krakatau. Vanaf de vulcaan Krakatau, die een eeuw geleden met groot geweld uitbarstte, trekken de broers Blair oostwaars over Java. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Eindexamenjournaal. Na beschouwing van de van daag gemaakte eindexa mens. Vandaag o.a. Ne derlands stelopdracht en Geschiedenis. Presentatie: Pieter Jan Hagens. 18.00 Henderson Kids. Australi sche serie. Afl. 7. Tom en Regina halen zich de woe de van Andy op de hals als ze schoolvrienden in de heilige grot rondleiden. Steve durft Sylvia niet te vertrouwen, omdat hij haar vader wantrouwt. 18.47 Tom en Jerry. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.19 Prince in Concert, hoog tepunten van zijn Lovesexy Tour vanuit de Westfalen- halle te Dortmund. 19.30 Father Dowling, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Het gezicht in de spiegel. Father Dowling wordt aan gezien voor een spitsvon dige misdadiger, maar dat blijkt een halfbroer te zijn. 20.20 Hints, spelprogramma. Spelleider: Frank Kramer. Vanavond de tweede halve finale van de nieuwe serie. 20.55 Wereldmuziekconcours. Hoogtepunten uit de mars en showwedstrijden van dit concours uit 1985 te Kerkrade en een vooruit blik op het concours dat in juli plaatsvindt. 21.30 Brandpunt. Actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 In 't holst van de nacht, Canadese politieserie. Afl.: Proefdieren. Leden van een militante groep dieren beschermers overvallen een laboratorium en ne men proefdieren mee als bewijsmateriaal voor hun campagne. 23.30-01.05 Mother, jugs and speed. Amerikaanse ko medie uit 1976 van Peter Yares. Met: Raquel Welch, Bill Cosby, Harvey Keitel e.a. Een weinig florerende ambulancedienst maakt de straten van San Fran cisco onveilig. NEDERLAND 2 16.00 TROS Telearchief, serie programma's bestaande uit beeldarchiefmateriaal van de Tros. Vandaag: 1. En public... Frida Boccara. 2. En public... Udo Jür- gens. Presentatie: Willy Dobbe. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: Een vreemd ge val. Liane Diebolz ontdekt dat haar echtgenoot finan ciële moeilijkheden heeft en zelfmoord wil plegen. Kort daarop explodeert hun boot met Diebolz aan boord. 18.00 TROS wondere wereld. Populair wetenschappelijk magazine gepresenteerd door Chriet Titulaer. 18.20 Familie Oudenrijn Ne derlandse comedyserie. Afl. 6: Liefde en leed. Clara wint een half miljoen, opa gaat met de kinderen naar de verkeersmarkt en Mar tin raakt buiten westen. Alan Garfield en Bill Cosby in de rolprent „Mother, Jugs and Speed". Ned. 1, 23.30 u. FOTO: ANP 20.00 20.29 Suske en Wiske Pop penserie. Afl.: Suske en Wiske en de Regenboog prinses (2). Knight rider Ameri kaanse serie. Afl. 1: Heilige grond. Michael Knight moet twee archeologen opsporen die zich bezig houden met Indiaanse be graafplaatsen. NOS t Journaal. TROS s Op volle toeren. Neder landstalige muziek gepre senteerd door Chiel Mon- tagne. TROS Aktua Export. Maandelijks exportmaga zine met vanavond Portu gal als thema. Presentatie: Leonie Sazias. TROS Sport. TROS weekendfilm: Twee vrouwen (Between two women), Amerikaanse speelfilm uit 1986 van Jon Avnet naar het boek 'Li ving arrows' van Gillian Martin. Met: Farrah Faw- cett, Colleen Dewhurst, Michael Nouri e.a. Tussen Val en haar schoonmoeder Barbara komt het tot een explosie die een serieuze bedreiging vormt voor het huwelijk van Val en Harry. Dan wordt Barbara ernstig ziek. NOS Journaal. NEDERLAND 3 19.00 19.15 19.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO/VARA Medelanders, Nederlan ders, voor Turken. Afl.: Automonteur, chirurg of hoca? TELEAC Financieel management, les 3. NOS t Het klokhuis. t Jeugdjournaal. TV-3,-gevarieerd magazi ne. ix Journaal. Avondvoorstelling: Ne derlandse Mozartweek 1989 - Openingsconcert. Werken van Haydn en Mo zart uitgevoerd door Ro nald Brautigam, piano; Mi randa van Kralingen, sop raan en Dick Teunissen, posthoorn o.l.v. Hans Vonk. Journaal. Gesprek met de minister president. Uit de kunst: Bekendma king AKO literatuurprijs, rechtstreekse uitzending gepresenteerd door Leo nie Jansen en Joop van Tijn. i Nieuws voor doven en slechthorenden. Labyrint: En de liefde komt pas later Flipper. Amerikaanse jeugdse rie. Afl. 25: Het monster. Juke Box. Arnold (Diff'rent Strokes), Amerikaanse serie met Gary Coleman, Conrad Bain, Todd Bridges e.a. Afl. 52: Promotie. Nieuws. Tjk Tak animatieserie. Prikballon, kleutermagazine. Schoolslag, spelprogramma voor 'middelbare scholieren. Vandaag vanuit het Cultureel Centrum Scharpoord van Knokke-Heist. Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroep. Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours). Australi sche serie Afl. 107. Jim wil Paul geldelijk steunen. Joan is in de war door haar gevoelens voor Geoff. Juke box. Story of S.O.E. Achtdelige Britse serie van Dominic Fles- sati over één van de meest ge heime oorlogsorganisaties. Deel 7: Italian Victory. Mijn moederspraak. Afl. 8: Wat veuzelt in het Joover. Kunst-zaken. Nieuws. i Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen De machten van de revolutie (Nuits révolutionnaires), 7-deli- ge Franse serie van Charles Brabant naar het leven en werk van Nicolas Restif de Ja Bretonne. Met: Michel Aumont, Michel Bouquet, Maria Casa- res e.a. Afl. 1: De naclpt van 11 op 12 juli 1789. i Coda. Achter glas, van Lucien- ne Stassaert. RT 2 145 Babel, wekelijkse nieuwsbrief voor Marokkaanse migranten. 100 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Alison en Susan hebben een bewogen ontmoeting. Beryl's speurtocht brengt haar in een netelige positie. 123 2 x 7, tv-spelletje. '28 Programma-overzicht. 830 Nieuws. >00 Het zaad van de demon (De mon Seed), Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Donald Cammell. Met: Julie Christie, Fritz Weaver, Gerrit Graham ITBF 1 [45 Vacaturebank. Nouba nouba, met De Smur fen en Spot. ^30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. - 900 Journaal. 903 Ce soir, Waalse actualiteiten. 930 Journaal en Weerbericht. 00 Grand ècran - Polars francais: Lune de miel, Franse speelfilm uit 1985 van Patrick Jamain. Met: Nathalie Baye, John Shea, Richard Berry e.a. '<-35 Zip Zap Pub - Nuit des Anten nes, amusementsprogramma. l Aansl.: Paardenkoersen. 305-23 40 Journaal en weerbe richt. Robert de Niro in „Raging Bull", Did. 2, 22.55 u. FOTO: PR DUITSLAND 1 19.58 I 20.00 f 20.15 15.45 Walt Disney: Abenteuer der Lüfte, Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Tom Leetch Met: Pat O'Brien, Lloyd Nolan, Ro bert Sampson e.a. Tegen hun wil moeten een grootvader en een kleinzoon samenleven. Ze verzoenen zich als de grootva der. die vroeger oorlogspiloot was, een vliegtuig gaat bou- 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. AflSorgerecht. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute, actualiteiten. 18.52 s WWF-Club, live uit de stu- Programma-overzicht. [TlTagesschau. James jr. schlagt zu (The Lon don connection), Engelse speelfilm uit 1979 van Robert Clouse. Met: Jeffrey Byron, Roy Kinnear, Nigel Davenport e.a. Een jonge Amerikaanse topagent denkt een rustige va kantie in Engeland te houden. Hij kruist echter het pad van een criminele organisatie, die achter de energieformule van een professor aan is. 21.35 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesfhemen, met Bericht aus 23.00 Sportschau, met o.a. Bundes- liga-voetbal. 23.30 Hollywood Boulevard: Wem die Sterne leuchten (Four girls in town), Amerikaanse speel film uit 1956 van Jack Sher. Met George Nader, Marianne Koch, Julie Adams e.a. Een Oostenrijkse actrice maakt kans op de hoofdrol in een Amerikaanse film. De beslis sing valt bij de proefopnamen, maar voordat het zover is. ont moet ze de filmcomponist, die verliefd op haar wordt 00.55 Tagesschau. 01.00 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 16.00 s Bon appétit Paul Bocuse, culinair programma. Presenta tie- Petra Schürmann en Heinz Winkler. 16.25 Freizeit... und was man da- raus machen kann, magazine over vrije-tijdsbesteding. ge presenteerd door Sibylle Nico- lai. Vandaag: Tuin en balkon na de IJsheiligen. Presentatie: Gustav Schoser. 16 55 Heute. 17.10 s Tele-lllustrierte, sport, actu aliteiten en amusement. 17.45 Quiz nach Quoten, cijferspel, gepresenteerd door Gregor König. Gasten: Lia Wöhr, Heinz Eckner en Ingolf Lück. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenland-corresponden ten. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Ein Fall für zwei, Duitse mis daadserie met Rainer Hunold, Claus Theo Gartner, Klaus Abrahamowsky e.a. Afl.: Tod im Schlafsack. 21.15 Showfenster, amusementspro gramma, gepresenteerd door Sabine Sauer. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.55 DMartin Scorsese: Wie ein wilder Stier (Raging Buil), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Martin Scorsese. Met: Ro bert .de Niro, Cathy Moriarty, Joe Pesci e.a. Om voor zijn vrouw en kind te kunnen zor gen, probeert Jake la Motta met boksen zijn brood te ver dienen Dat Is niet makkelijk, want zijn broer Joey en de ma fia bemoeien zich met zijn bokscarrière. 01.00 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II, cursus econo mie. Les 6. 18.30 Hallo Spencer, kinderpro gramma. Afl.: 81: Spencers Flötenzauber. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Landesspiegel: Zu Gast bei Taner Bayyart, reportage. 20 45 Ueber die Störung fester Ord- nungen, filmportret van de schilder en toneelregisseur Achim Freyer. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK. 22.30 West 3 TV-Spiel: Polizeiruf 110, serie met Werner Gode- mann, Michael Kind, Hans-Pe ter Reinecke e.a. Afl. 2: Explo sion. Door een enorme explo sie in een betonfabriek wordt grote schade aangericht. De katastrofe werd veroorzaakt door een niet-uitgeschakelde transformator. De politie heeft de grootste moeite de schuldi gen op te sporen. 23.55 Das Halbneuntheater (3). 00.25 Laatste nieuws. BBC 1 14.50 The end of August, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Bob Graham Met: Sally Sharp, Lilia Skala, Bob Graham e.a. 16.35 Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Andy 16.50 Laurel Hardy, tekenfilm. 17.00 Caterpillar, tekenfilm. 17.15 Mysterious cities of gold 17.35 Film Special: Firefighters. Jeugdfilm. 18.35 Neighbours, Australische se- Nieuws en weerbericht. Newsroom South East, regio naal nieuwsmagazine. Wogan, talkshow met Sue Lawley Every second counts, spelpro gramma met Paul Daniels. J Dynasty, Amerikaanse serie met John Forsythe, Linda Evans, John James e.a. Afl.: Sins of the fathers. Nieuws, regionaal nieuws en weekend-weerbericht. T Jumping the queue (slot), tweedelige tv-film naar de ro man van Mary Wesley The house in Nightmare Park, Engelse speelfilm uit 1973 van Peter Sykes. The Rockford files, Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: The big cheese. Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.03 Paardenraces te Newbury. 17.20 Holiday outings: India. 17.30 Betjeman: Summoned by bells. 18.30 King of instruments, 6-delige serie. Afl. 6 (slot): Rouen. 19.00 IlJumping Jacks, Amerikaan se speelfilm uit 1952 van Nor man Taurog. Met: Dean Mar tin, Jerry Lewis, Mona Free- 20.35 IIBilko comedyserie met Phil Silvers in de rol van sgt. Bllko. Afl.: Bilko saves Ritzick's marriage. 21.00 Weekend. Regionaal magazi- 21.30 Gardener's world, tuinierru- 22.00 It] Comedy asides, comedyse rie. Afl. 2: Tygo Road. 22.30 The houses are full of smoke (slot), driedelige documentaire serie over de Amerikaanse in vloed in Midden-Amerika. Afl. 3 Nicaragua. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Tommy Smith, serie van 6 specials met de briljante 21-ja- rige Schotse saxofonist Tom my Smith. Afl 3. Met Hue and Cry and the John Rae Collecti- 00.50-02.35 EThe wages of fear (Le salaire de la peur), Franse speelfilm uit 1952 van Henri- Georges Clouzot. 53 Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst [q! Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 16.30 Family Affair. Dramaserie. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Programma-overzicht. 19.00 Atletiek. Int toernooi Parijs. 20.00 Tennis. Italian Open in Rome. 22.00 Atletiek. Grand Prix in Tokio. 23 00 Major League Baseball. 00.00 Golf. Belgian Open 01.00 Programma-overzicht. 01.30-0630 THE LANDSCAPE CHANNEL. SUPER CHANNEL 16.30 Hot Line. 18.30 The new music show. 19.30 Cannes Film Festival. 20.00 Touristic Magazine. 20.25 Hollywood insider. Afl.- Harri son Ford 20.50 Transmission. Popprogr 21.45 World News. 22.00 In Concert Special: Stand by 00.00-02J30 The. Mix. MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5: U2. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr 20.00 XPO. 21.00 YOI 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotika. 01.00 Club MTV 01.30 Kino, filmmagazine 02.30-07.00 Night videos. 16.30 La des Mousquetai- 16.45 Rècróation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brèves et Mètèo Européene. 18.00 Le jour le plus court. 19.30 Papier Glacé. 20.00 Pare-chocs. 20.30 Brèsil, Derniere frontióre. 21.25 Musique. 21.40 Le divan. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 Le Magazine Culturel Oceani- 23 00 Sports loisirs. 00 00-01.00 Demandez la lune. RTL+ Die Springfield Story, Ameri- Reich und Schön, serie. Afl.3. Der Preis ist heiss, spel Tekenfilm. RTL Aktuell. Die zwei mit dem Dreh, Ame rikaanse detective-serie RTL aktuell. Karlchen. Der Engel kehrt zurück (High way to heaven), Amerikaanse 20.00 Weerbericht. 20.10 Das langste Jahr (Castaway). Am. speelfilm uit 1987 22.05 Die Unmoralischen (Gli Intoc- cabili), Italiaanse misdaadfilm uit 1969. 23.45 RTL aktuell. 00.00 Mannermagazin M e. 00.35 Betthupferl. NEDERLAND 2 VOO 07.25-09.00 Goodmorning America, feestelijke afsluiting van een week lang Goodmorning Ameri- 10.00 I.O. op zaterdag. 12.15 Babel, wekelijkse nieuwsbrief voor Turkse migranten. 12.30-12.55 Kilimanjaro jongerenmagzine. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Sportschau. 10 35 I Hitparade im ZDF 11.20 Umschau. 11.40 Showfenster. 12.10 Aspekte. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Programma weekoverzicht. 13.45-14.30 Einigkeit und Recht und Freiheit, documentai- BBC 1 07.45 Open University. 09.30 Roob- arb, tekenfilm. 09.35 Raccons. 10.00 On the waterfront. Kindermagazine met spelletjes, gasten en popmuziek. 11.55 Tekenfilm. 12.10-14.25 Song of Norway, Amerikaanse speelfilm uit 1970 van Andrew L. Stone. Met: Flo rence Henserson, Toralv Maursted, Edward G. Robinson e.a. SKY CHANNEL tory. Kindermagazine. 12.00 Mazda Eye on Sport. 13.00-14.00 World Wrestling Federation Main Event. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. Kinder- magazine. 11.00 The Mix. 12.00 Tou ristic Magazine. 12.30 The Mix. 13.00 Hollywood Insiders. 13.30- 14.00 The Mix. MTV EUROPE 07.00 MTV! Videoclips en amuse ment- 10.00 Yo! 10.30 Club MTV. Met o.a. Robbie Nevil. 11.00-14.00 MTV! TV 5 12.00 Thalassa. 12.50 Jazz OH. 13.00 Journaal. 13.15 Jardiner avec Nico las. 13.30-15 00 Le Nez A La Fené- 08.00 Konfetti, kinderprogramma met Nicole Bierhoff. 08.30 HeathcliH, der Kater, tekenfilmserie Afl. Allzeit bereit/Die Liebeskreuzfahr. 08.55 Die Holidays aus Rom, tekenfilmserie 09.20 Die Jettons, tekenfilmserie 09.45 Klack, spelprogramma voor kinderen 10.15 California Clan (Santa Barbara). Amerikaanse serie 11.00 Explosiv 11 40 Bornemanns Nahkastchen. 11.50 Tekenfilm. 12.00 Die Jettons tekenfilmserie 12.20 Tekefilm. 12.30 Klattik am Mittag, m.m.v. het RTL-orkest 13.00 Heute bei unt. 13.05 Die Welt der Schnorchel tekenfilmserie. 13 30- 14.15 Rapido, jeugdmuziekmagazine. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband 02.02 Oh, wat een nacht 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor 19.03 VOO: Slenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw 20.00 Nieuws. 20.02 Nederlanddse Mozartweek. 23.00-00.00 Liszt-journaal. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO De bijbel open. 20.55 België totaal. 21.05 Schoolagenda 21.20 Zicht op Israel. 21.40-22.00 Theologische verkennin- REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column). SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Lelden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeonmuziek en Vlaamse liedjes. 20.05 Podium. 21.03 Folk op vrijdag. BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig-zag. Popmuziek. 22.05 Country-side. 23.30-06.00 Nachtradio. BRT 3 17.30 Cante Flamenco. 18.10 Aktueel. 18.30 Recital 19.00 Kroniek 2 20.00 Het Eratokwartet vanuit Brug ge. 1 Strijkkwartet nr. 20 in B KV 499, Mozart. 2 Strijkkwar tet in e op- 20 (1897) Ryelandt. 3 Strijkkwartet nr. 12 in F op. 96 Amerikaans-kwartet. Dvo rak. 22.00 Orkestmuziek 23.15 All that jazz. 24.00-06.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Kamerbreed 12.04 Oud plaatwerk RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Spijkers met koppen. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 AVRO: Wakker worden met 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 FEDUCO: Taal van alledag. 10.00 Hollandse nieuwe 10.15 EO De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein thema. 12.00 Nieuws 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg 13.00 Nieuws 13.10 Hallo-Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten 11.02 Pop. 12.02 Jong voor jongeren 13.02- 14.00 Jazz met Fred Racké. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoestaans/Suri- naams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.03 Rijnmonds diep, achtergronden 11.03 Jazz met Deelder 12.03-13.00 Gezel lig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.15 Klaarwakker Magazine over toerisme en vrije tijd. 09.10 Voel je thuis 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 11.03 Het Kraaienest Open maat schappelijk magazine 13.10 Matinee BRT 2 06.05 Welkom Weekend. Lichte mu ziek en de juiste tijd. 08.10 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 De Muziekwinkel 1 Carnaval ouverture opus 92. Dvorak. 2. Orkestsuite uit de opera ..The tender Land". Copland. 3 So nate voor cello en piano. Deli- 10.00 Het Chazaarse woordenboek van Milorad Pavic. 11.00 Harmonies en Fanfares. 11.30 Internationale koorwedstrijd Bela Bartok 12.00 Tafelmuziek 13.10 Internationale Muziekwedstrijd koningin Elisabeth 1989 Ver slag van de halve finales 14.15 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21