Haan roemt Napoli Patstelling in schaakwereld Michels niet naar Feyenoord Roemenen bijna geplaatst voor WK Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidócSotrtont DONDERDAG 18 MEI 1989 PAGINA 11 lit vecht tegen de tijd j\N Het blijft de vraag, of Ruud op tijd fit is hersteld voor de Euro- jp I-finale van AC Milan tegen jBukarest, woensdag 24 mei in Bar- I Woensdag trainde hij in Milaan I minuten met veel pijn. De test et ergste vrezen. Gullit was dinsdag je teruggekeerd, nadat hij tijdens tksterweekeinde in Nederland was Jeld door haptonoom Ted Troost. It de spieren maakte gisteren al na minuten een eind aan de oefenin- Milanello. Woordvoerders van de Rten weten, dat Gullit vrijwel zeker ipetitiewedstrijd van zaterdag tegen [mist. De aanvoerder van Oranje Inds 19 april, toen hij tijdens de Eu- I wedstrijd tegen Real Madrid ge- Ird uitviel, niet gespeeld. Matthaus blijft geschorst HAMBURG De nationale voetbalploeg van West-Duitsland moet het op 31 mei in Cardiff tegen Wales definitief stellen zonder aanvoerder Lothar Matthaus. Gisteren besloot de FIFA dat de gele kaart van Matthaus uit de wedstrijd te gen Nederland op 26 april (1-1) blijft staan. Dat was de tweede voor de 28-jarige speler van In- ter. De wedstrijd tegen Wales hoort tot de kwa lificatiereeks voor het toernooi om de wereldti tel in Italië. Vandaar dat de Duitsers belang hechtten aan het meespelen van Matthaus. Met een na het duel in Rotterdam Had de Duitse voetbalbond protest ingediend tegen het besluit van scheidsrechter Frederiksson om Matthaus een kaart te geven. Thomas Hassler zou de overtreding hebben begaan, meende de DFB. In een verklaring schrijft de FIFA echter: „Na ruggespraak met de arbiter is duidelijk gewor den, dat de speler met nummer 10, Matthaus, een gele kaart heeft gekregen". BEKERFINALE IN DE KUIP ROTTERDAM De finale van het toernooi om de KNVB-beker tussen PSV en Groningen wordt volgende week donderdag in het Stadion Feije- noord gespeeld. Na het om uiteenlo pende redenen afvallen van de sta dions in Utrecht, Nijmegen en Eind hoven wees de KNVB dinsdag Span gen, het onderkomen van Sparta, aan als de nieuwe speelgelegenheid. In de wijk rond het stadion is echter een omvangrijk renovatieproject aan de gang, waardoor grote stukken puin voor het grijpen liggen. Met het oog op de veiligheid leek het de Rotter damse politie daarom beter de wed strijd te verplaatsen naar De Kuip. Cruijff start wervingscampagne BARCELONA De macht van trainer Johan Cruijff van Barcelona is flink toegenomen nadat hij met zijn team de Europa Cup voor bekerwin naars heeft gewonnen. Voorzitter Nunez heeft de Nederlandse coach de volledige vrije hand gege ven in de reorganisatie van de voetbalstructuren van de club. Cruijff heeft vanaf nu de absolute verantwoordelijkheid over alle teams. De succes volle coach is van mening dat de jeugdelftallen het aanvallend spelsysteem van het A-team moeten toepassen. Ook vindt hij dat er veel te weinig echt talent rondloopt op de sportvelden van het stadion Camp Nou. En om dat probleem te overwinnen is Cruijff deze week hoogstper soonlijk een grote wervingscampagne gestart on der de voetballende jeugd van Catalonië. De spe lertjes werden via een advertentie uitgenodigd hun kunnen in een oefenwedstrijd te laten zien en de beste onder hen werden door de grootmees ter zelf geselecteerd en uitgenodigd lid te worden van de club. Sportprijsv ragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijs- vragen van het afgelopen pink- sterweekeinde zijn als volgt: Toto 19a: le priis: geen winnaar; 2e prijs: 2x 3.042,50; 3e prijs: 35 x 434,60 De uitslagen i de Westduitse lotto zijn van gisteravond zijn Trekking A: 4-17-21- 31-42-46. Reserve: 37. Trekking B: 3-4-6- 20-41-48. Reserve 38. Spel "77: 9-0-6-6-1-8- Vier Nederlandse ploegen in Ronde van Frankrijk DEN HAAG Nederland zal in de komende Ronde van Frankrijk met vier ploegen zijn ver tegenwoordigd. Volgens de ranglijst FICP staan de ploegen van Gisbers, Post, Raas en Priem bij de eerste achttien op de ranglijst van de beste wielrploegen. Dat geeft automatisch recht tot deelname aan de Tour. Charly Mottet heeft Sean Kelly afgelost als aanvoerder van de FlCP-rang- lijst voor beroepsrenners. In de vier jaar dat deze rangschikking bestaat, stond de Ier op de eerste plaats. Gisteren besteeg Charly Mottet zijn troon. De kleine Fransman presteerde regelmatig in het voorseizoen en won onlangs de Vierdaagse van Duinkerken. Kelly teerde te lang op de pun ten van vorig jaar. Zijn overwinning in Luik- Bastenaken-Luik was het enige sprekende resul taat in het voorseizoen. ndsé 1 patUTTGART Tra._ >r Arie Haan van Vfb ittgart toonde zich e-jteravond ondanks het let toereikende gelijk- ]el (3-3) in de tweede edstrijd in de finale in de UEFA Cup tegen apoli een tevreden ictie jan. „Ik ben blij met de /brafestatie van mijn spe- ook. rs. Het is geen schande !asis^n een tegenstander als nieppoli te verliezen", zo weiemde hij de tegenstan- r deir. De Nederlandse oe- kaaijnmeester, die in zijn n .Htieve loopbaan vijf Eu- °]pese bekers won, had die [ede met de nederlaag, canttfapoli was beter. Dat >ot-Bef ik eerlijk toe. Voor- anJe] de gelijkmaker, kort veiior het einde, stemde hstfjtot tevredenheid. We als fbben in elk geval niet :we<jrloren voor eigen pu- lotiek. De wedstrijd was oon^iame voor het voet- FoP' aan zei dat hij niet meer in IE) 'n goede afloop geloofde, idat Napoli een voorsprong n 2-1 nam. De eerste wed- rijd was in een overwin- iig voor de Italianen (2-1) ëindigd. Maradona, de ve tte van de tegenstander, rklaarde het duel al na de eningstreffer van Alemao or beslist. „Daarna zijn we et meer echt in gevaar ge- [aradona sprak van een te- khte uitslag. „In twee wed- Jjden is gebleken dat wij I beste ploeg hebben. Zelfs lat Alemao geblesseerd 5 uitgevallen, zijn we niet uggevallen. Terwijl hij Ich een belangrijke speler beste voetballer van de fctste jaren verdient Mara- Jna de successen als geen Ider. Merkwaardig genoeg ïefde er aan de zege in het iropese toernooi een smet, b leek op een incident dat fth bij het toernooi om het ïreldkampioenschap voet- 1 in 1986 in Mexico - ge- Tinnen door Maradona c.s. - kpeelde. Maradona ge- fuikte in de eerste wed- d zijn hand om de gelijk er tegen Vfb Stuttgart te dwingen. Hij nam de onreglementair mee, loot hem vervolgens tegen hand van Schaefer en :g een strafschop. Het dens de wedstrijd goed in bedwang. Het duel ontspoor de geen moment en had zelfs een vrij positief karak ter. De snelle beslissing die de Italianen forceerden was daaraan mogelijk debet. Wending Napoli juicht na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Arminio. De UEFA Cup is binnen. V.l.n.r. Francini, De Napoli, Carega, Maradona en Carnevale vieren feest. FOTO: EPA fissleej rntip was de ommekeer in de4 wedstrijd. In 1986 bij het we-' reldkampioenschap tikte hij tegen Engeland de bal recht streeks met de hand in het doel. De Argentijn ontkent beide voorvallen hardnekkig en spreekt bevlogen van de zijn tweede gele kaart van hand van God. het toernooi - gaf de return De dubieuze toestanden in in de Bondsrepubliek een het eerste duel - naast de beladen sfeer. De ploegen handsbal van Maradona bestookten elkaar vooraf kreeg verdediger Buchwald met de wilde beschuldigin- van Stuttgart ten onrechte gen, maar hielden zich tij- Al na 19 minuten kreeg het duel een wending, die door de Westduitsers zo fraai „Vorentscheidung" wordt genoemd. Alemao, even eerder fors gevloerd, zette met zijn laatste krachten aan voor een combinatie met de tweede Braziliaan van Napo- /li, Careca. De spits kaatste op maat met zijn landgenoot, die via doelman Immel in tikte. Alemao, dit seizoen wegens geelzucht lang op non-actief, moest even later het veld geblesseerd verla ten. Stuttgart, aangevoerd door de middenvelders Sigurvins- son en Katanec, gaf zich niet gewonnen. Trainer Arie Haan kreeg enkele minuten later alsnog uitzicht op zijn zesde Europese beker, ofwel zijn eerste als oefenmeester. Klinsmann gaf de toeschou wers in het uitverkochte Neckarstadion hoop door in te koppen na een corner van Sigurvinsson. Het was een van de weinige keren dat de spits van het nationale elftal, die volgend seizoen in Italië (Inter) te bewonderen zal zijn, los kwam van zijn te genstanders. Daarna besloot Maradona, een dag voor de wedstrijd voor de tweede keer vader geworden, tot een demarra ge. De twee volgende doel punten van Napoli bereidde hij voor. Die van Ferrara (40e_ minuut) met het hoofd, die van Careca (62e) met een fluwelen pass van zijn lin kervoet. Stuttgart kwam per toeval langszij. Gaudino, de Napolitaan in Westduitse dienst, maakte 3-2. Hij scoor de via de voet van tegen stander De Napoli. Kort voor tijd maakte invaller Olaf Schaemel, na een fou tieve terugspeelbal van de zelfde De Napoli, gelijk, 3-3. Vfb Stuttgart-Napoli 3-3 (1-2). 19. Alemao 0-1, 27. Klinsmann 1-1, 40. Ferrara 1-2, 62 Careca 1-3, 70. Gaudino 2-3, 89. Olaf Schmaeler 3- 3. Scheidsrechter Sanchez Armi nio (Spa) Toeschouwers- 67.000. Vfb Stuttgart: Immel; Schaefer, Hartmann, Allgoewer, Nils Schmaeler en Schroeder; Gaudino, Katanec en Sigurvinsson; Klins mann en Walter (Olaf Schmaeler). Napoli: Giuliani, Ferrara, Franci ni, Renica en Corradini; De Napoli, Alemao (Carannante) en Fusi; Ca reca (Bigliardi), Maradona en Car nevale. iknderlandse w11eyballers n,nj rliezen van Ugoslavië IS AD Het Neder- ji heren volleybalteam in Novi Sad een neder- /an 2-3 geleden in een Üschappelijke wedstrijd Joegoslavië. De laatste raarin het zogenaamde point systeem werd ge- ferd, ging met 10-15 ten. De ploeg van Arie ger speelt vanaf morgen internationaal toernooi Joegoslavische stad, n ook Bulgarije en inland meedoen. Sportwereld Basketbal - De nationale vrouwenbasketbalploeg heeft de oefenserie tegen China verloren. In IJmuiden leed de ploeg van coach Van Veen gisteravond de tweede nederlaag in de reeks van drie wedstrijden: 73-88 (41- 45). Zweefvliegen - Baer Selen uit Eindhoven heeft op de eerste dag van de wereldti telstrijd zweefvliegen in Wiener Neustadt (Oos) de standaardklasse gewonnen. De twee andere Nederlandse deelnemers kwamen, net als 92 van de 108 andere vliegers uit 27 landen, vanwege ge brek aan thermiek in Honga rije terecht. Thermiek is de opstijgende warme lucht stroom, die noodzakelijk is bij zweefvliegen. itiek na invaliditeit van turnster HAAG De commissie opdracht van de Ko- ijke Nederlandse Gym- k Bond (KNGB) een on- A heeft ingesteld naar itergronden van de inva- t van de jeugdige Papen- rnster Kirsty Pieters, in zijn rapportage in chtige bewoordingen v geuit op het topsport van de turnbond. Ge- ef vordt voor een periodie ke keuring van de geselecteer den, een betere afbakening van de verantwoordelijkhe den, een betere communicatie om snel in te kunnen grijpen als zich problemen voordoen en verhoging van de verzeker de bedragen bij blijvende in validiteit door een ongeval. Die uitkering ligt momenteel tussen de 40.000 en 75.000 gul den. Schaaktoernooi Rotterdam gered ROTTERDAM Het wereldbekerschaaktoer nooi in Rotterdam gaat door. Op het laatste mo ment is de organisatie er in geslaagd een geld schieter (PTT Telecom) te vinden. Gisteren wer den in de Maasstad de contracten getekend. Het toernooi, van 3 tot en met 25 juni, is het vijfde van zes toernooien om de wereldbeker en heeft een prijzenpot van 100.000 dollar. In Rotter dam ontbreekt wereld kampioen Kasparov, die de ranglijst na vier toer nooien aanvoert. Karpov is wel van de partij. John van der Wiel kreeg van de Rotterdamse organisa tie een wild card. Het deelnemersveld bestaat uit (tussen haakjes de ELO-rating): Ehlvest (2600), Hjartarsson (2615), Hübner (2600), Karpov (2750), Ljubojevic (2580), Nogueiras (2575), Nunn (2620), Portisch (2610), Salov (2630), Sax (2610), Seirawan (2610), Short (2650), Sokolov (2605), Spasski (2580), Timman (2610), Vaganjan (2600), Van der Wiel (2560), Joe- soepov (2610). FOTO: DIJKSTRA Regtop terug naar Ajax GRONINGEN Erik Regtop keert terug naar Ajax. De voetballer tekent binnenkort een contract voor één jaar bij de Amsterdamse club. Het Drentse talent is eigendom van Ajax. Hij speelde dit jaar op uitleenbasis in Groningen. De bekerfinalist gaf eerder te kennen niet met Regtop ver der te willen. De speler zat vooral in de tweede helft van de competitie voornamelijk op de reservebank. Ajax kon Reg top niet ontslaan. De speler loopt momenteel in de ziekte wet. Op 28 april brak hij tij dens de training zijn been op twee plaatsen. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.15 uur: De uit daging. Sky Channel, 19.00 uur Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.30 uur: Surfen Hawaii. Sky Channel, 20.00 uur: Tennis toernooi Rome. Sky Channel, 22.00 uur: Atle tiek. Duitsland 2, 13.00 uur: Tennis toernooi dames. BBC 1, 00.00 uur: Golf BBC 2, 15.25 uur: Paardenraces. BUKAREST Roemenië is hard op weg naar het eindtoernooi om de we reldtitel in Italië. De ploeg van trainer Emerich Jenei won gisteren in Bu- karest met 1-0 van Bulga rije en heeft na vier duels in groep 1 pas één verlies- punt. Voor de Roemenen zou het voor het eerst sinds 1970 zijn, dat ze aan de eindronde van het WK voetbal meedoen. De Bulgaren kunnen Italië in tussen vergeten met een punt uit vier wedstrijden. Ze waren met een andere trainer, Dimi- tar Penev van Sredets in plaats van Angelov, en een hoop nieuwe spelers naar Bu- karest getogpn. Zonder resul taat. Het Nederlands elftal blijft voorlopig laatste in het groepje van nummers twee uit de drie WK-kwalificatiegroepen met vier landen. Denemarken, dat een maand geleden verraste door in Sofia met 2-0 van Bul garije te winnen, verpletterde gisteren Griekenland met 7-1 en heeft de eerste plaats van Zweden overgenomen. Alleen de twee beste nummers twee uit drie groepen plaatsen zich voor de eindronde in Italië. Voordelig voor Nederland is, dat Denemarken en Roemenië nog twee keer tegen elkaar spelen: op 11 oktober in Ko penhagen, op 15 november in Bukarest. De toplanden verlie zen samen dus nog vier pun ten. Als Nederland in zijn res terende drie wedstrijden (twee maal Finland en Wales uit) vijf punten pakt, is kwalifica tie voor het eindtoernooi ze ker. ROTTERDAM Rinus Michels wordt geen technisch directeur bij Feyenoord. Die conclusie kan vrijwel ze ker worden getrokken uit de korte, gezamenlijke ver klaring, die beide partijen na afloop van het eerste ge sprek gaven. „Het was een uitermate positief onderhoud", aldus Jorien van den Herik, president-commissaris van de NV Stadion, die samen met algemeen directeur Hans Kraay namens Feyenoord de twee uur durende bespreking met de oud-bondscoach voerde. „Over de uitkomst kan ik slechts zeggen, dat een technisch di recteurschap voor Rinus Michels bij Feyenoord waarschijnlijk niet tot de mogelijkheden behoort. Over een andere vorm van samenwerking praten Kraay en Michels op korte termijn ver der. Dit is het enige, dat we hierover naar buiten brengen. Het was overigens een oriënterend gesprek. 'Het is dan ook niet meer dan logisch, dat Feyenoord niet concreter kan zijn. Een goed verstaander moet echter aan onze verklaring genoeg hebben". Rinus Michels (61) ontkent, dat zijn financiële eisen het bestuur lijke Feyenoord-duo hebben doen schrikken. „Over geld is niet gesproken", aldus de Amsterdammer, die ook bij PSV in de be langstelling staat. „Daar zijn we niet aan toegekomen. Ik heb op dit moment geen zin dieper op de inhoud van ons gesprek in te gaan. Het draait voornamelijk om technische details, die overi gens niets met een eventuele taakomschrijving te maken heb ben". Michels acht de kans klein, dat hij daadwerkelijk bij de stadion club als technisch directeur, of in een andere functie, op de loonlijst komt te staan. „De deur staat nog altijd open, maar ik weet niet of er een tweede gesprek komt. Dat ligt aan Feye noord. Een louter adviserende functie is niet aan de orde". ROTTERDAM Tussen de wereldschaakfederatie (FIDE) en Grandmasters Association (GMA) is een patstelling ontstaan, die voor de GMA veel weg heeft van een plusremise. De FIDE heeft zich in die netelige positie gemanoeu vreerd door de voorstellen van de GMA tot samen werking op een bestuurs vergadering in Warschau te verwerpen. Door die houding is de FIDE in conflict geraakt met de, zeer machtige, schaakfederatie van de Sovjetunie. De voor stellen van de GMA worden gesteund door oud-wereld- kampioen Botwinnik, die de Sovjetfederatie in de schaak vakbond voor grootmeesters vertegenwoordigt. „Dit zou wel eens kunnen leiden tot een splitsing tussen de FIDE en de Russische bond", ver klaarde Bessel Kok, voorzitter van de GMA, woensdag in Rotterdam, waar het sponsor contract voor het vierde we reldbekertoernooi werd onder tekend. Het conflict tussen FIDE en GMA gaat vooral om de orga nisatie van de cyclus van het wereldkampioenschap. Daarin Jeroen Piket officieel grootmeester ROTTERDAM Jeroen Pi ket is door de wereldschaak federatie (FIDE) officieel benoemd tot IGM, interna tionaal grootmeester. Dat ge beurde op een bestuursver gadering van de FIDE in Warschau. Door de benoeming werd Pi ket met zijn 20 jaar Neder lands jongste schaakgroot meester. De Leiderdorper voldeed drie keer aan de IGM-norm, twee keer in Lu gano en in Thessaloniki tij dens de Olympiade. Hij werd de zevende groot meester in schakend Neder land na Euwe, Donner, Tim man, Ree, Sosonko en Van der Wiel. De achtste komt er ook al aan. Paul van der Jeroen Piket. FOTO: DIJKSTRA Sterren voldeed in München voor de tweede keer aan de IGM-norm. Hij deelde de toernooizege in Beieren met Piket. Van der Sterren moet binnen twaalf maanden nog eenmaal een grootmeesterre sultaat boeken. wil de GMA een stevige vin ger en een vetorecht. De ove rige punten in de voorstellen, o.a. een schaakkalender met prioriteiten, zijn voor beide partijen van minder vitaal be lang. De GMA heeft aan de FIDE voorgesteld een supercommis sie in te stellen, die de cyclus om de wereldtitel van een per manente basis voorziet. Die commissie moet volgens de GMA bestaan uit Kasparov, Karpov, Timman, Botwinnik. Bessel Kok en FIDE-voorzitter Campomanes. Het zestal zou een gefundeerde titelstrijd op papier moeten zetten en ter goedkeuring voorleggen aan het congres van de FIDE en de 250 leden van de GMA. Bo vendien zou daarin ook de fi nanciële afdracht van het prij zengeld aan de FIDE terugge bracht' moeten worden tot 15 procent. Begin februari leek de weder zijdse erkenning van FIDE en GMA een fluitje van een cent. Door bemiddeling van de Sov- jetfederatie, met name Bot winnik, die vreesde voor een volledige machtsgreep van de GMA in de schaakwereld, kwamen beide partijen dicht tot elkaar. Kasparov, als we reldkampioen voorzitter van de GMA, kegelde de zorgvul dig opgestelde stukken omver. Hij sprak zijn veto uit over een supercommissie en vergeleek de FIDE meer dan eens met de mafia. De houding van Kasparov was voor Timman en Bessel Kok het sein hun 'bestuursfuncties in de GMA ter beschikking te stellen. Daarmee was de over eenkomst tussen FIDE en GMA van de baan. In het we reldbekertoernooi in Barcelo na schaarde Kasparov zich als nog schoorvoetend achter de plannen van zijn college. sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL Engelse competitie Arsenal-Wimbledon 2-2. Sheffield Wed nesday-Norwich 2-2. Stand aan kop: Liverpool 36-73, Arsenal 37-73, Nottingham 37-64, Norwich 38- 62. PAARDESPORT Koersen van Duindigt 1e koers, 2000 m: 1. Derby Westland (G. v. Eykelenborg) 2.41.1-1.20.6, 2. Dus ty Star, 3. Coby D Toto: winnend 3.90 plaats 1.40 1.50 3.80 koppel 3.40 trio 256 60 2e koers, 1609 m: 1. Dalida Belvedere (P. Zandt) 2 07 0-1.18.9. 2. Dotty Eighty Four. 3 Bonnamore Toto: winnend 18.60 plaats 3.30 2 60 4.60 koppel 75.50 trio 3695.50. 3e koers, 2000 m: 1. Rittas Star (P. Sol- leveld) 2.41.1-1.20.6, 2. Chianti van Epse, 3. Carmarque Cede. Toto: winnend 6.80 plaats 2.10 2.40 1.60 koppel 30.60 trio 209.70. 4e koers, ren 2100 m: 1. Shabeen Queen (B. Hadjeb) 2.13.6, 2. Moonshine, 3. Watermill Hill. Toto: winnend 2.60 plaats 1.20 1.20 1.90 koppel 8.50 trio 131 70. 5e koers, 2100 m: 1. Corine Rijnstroom (H. Grift) 2.48.2-1 20.1. 2. Cay van Hoa- fer, 3. Carma Flight. Toto: winnend 6 40 plaats 2.00 2.80 2 50 koppel 47.30 trio - 358.80. 6e koers, 2000 m 1 Bruno Mendel (J Oorthuysen) 2.41.1-1.20.6, 2. D'Ouragan, 3. Carin Boshoeve, 4. D'Eleazar Belwin. Toto: winnend 4 40 plaats 2.00 2.80 3.30 koppel 40.10 trio: 526.20 kwartet 5865.60. Niet gestart: Barry Shoeing. 7e koers, ren 2100 m: 1 Akaylaah (T. Cain) 2.14.4, 2. Savenbi. 3 Elissa. Toto: winnend 10.90 plaats 2 40 1.20 1.50 kop pel 14.50 trio 152.90. Niet gestart: Jinks. 8e koers, 2600 m: 1 Acajou K. (G. v Eykelenborg) 3.25.5-1.19.0, 2. Anna Dak ota. 3. Yonkers. Toto: winnend 2.10 plaats 1.20 1.50 1.40 koppel 10 40 trio 44.30. 9e koers, 2000 m: 1 Zoeff Neyenrode (B. Schwarz) 2.37.7-1.18.9, 2. Yko Gold, 3. Champion's, 4. Anne Shoeing, Toto: winnend 5.30 plaats 1.90 2.00 1.60 kop pel 36.10 trio 288.00, kwartet 1233.40 10e koers, 2600 m: 1. Zanzibar Jacky (J. v.d. Pijl) 3.26.0-1.19.2. 2. Zampa Po wer. 3. Zep Star Last Toto: winnend 5.30 plaats 2.40 2.00 koppel 2.70 trio 103.70 Niet gestart: Antrapid Aldorp. W5: 5-5-2-9-7. Uitbetaling: ƒ8584.20. Omzet: ƒ234.124. TENNIS Toernooi in Rome Yzaga (Per)-Nijssen (Ned) 6-3, 6-2, Wi- lander (Zwe)-Javier Sanchez (Spa) 4-6, 6- 3, 6-4, Koevermans (Ned)-Clerc (Arg) 6- 3. 6-1, Connors (Vst)- Cierro (Ita) 6-7 (7- 9), 6-2, 6-3. Toernooi in Londen Dames, halve finale: Vis (Ned)-Noszaly (Hon) 6-1, 6-0. Heren, kwartfinale: Kempers (Ned)-Tyson (Aus) 6-2. 6-3, Oosting (NedFAnderson (Aus) 5-7, 6-2, 6-3. WIELRENNEN Vredeskoers 9e etappe: 1. Ampler (DDR) 167 km in 4.16.15. 2. Teterjoek (Sov) op 8 sec 3. Jetszsch (DDR) 0.13. 4 Saitov (Sov) 0.32. 5 Raab (DDR). 6. Destro (Ita). 7. Ludwlg (DDR). 8 Alvarez (Cub). 9. Regec (Tsj), 10. Lafillè (Fra) allen zeltde tijd als Sai tov 22. Nederlo». 32 Knuvers 37. Van Vlimmeren 50 Van Veenendaal allen zelfde tijd als Saitov. 88. Van Moorsel op 2.21, 99. Le Grand op 28.50. Algemeen klassement: 1. Raab (DDR) 38.13.32, 2. Ludwlg (DDR) op 0.10, 3. Sjoemanov (Bul) 0.12, 4 Peeters (Bel) 0.17, 5. Am pler (DDR) 0.28, 6 Teterjoek (Sov) 0.36, 7 Capelle (Fra) 0.37, 8 Jentzsch (DDR) 0.38. 9. Spruch (Pol) 0.40. 10. Saikow (Bul) 0.42. 11 Knuvers op 0.52, 31. Ne- derlof 1.00, 57 Van Vlimmeren 1.30, 71 Van Veenendaal 2.11, 92. Le Grand op 29.18, 99. Van Moorsel op 1.02.56

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11