Ajax verlegt aandacht van top naar jeugd ilJJLJ J p i—1 1 ll inal Ie Wedstrijd van de waarheid voor Casino en De Munnik £cidóc0oiwcwit LEIDEN - Casino Noordwijk en het Leiderdorpse De Munnik spe len zondag tegen elkaar het treffen, dat bepalend is voor het behalen van de titel in de overgangsklasse B van de tenniscompetitie. Beide teams hebben na twee wedstrijden een al bijna beslissende voorsprong genomen. Het op eigen grond spe lende Leidse Unicum verdedigt in de hoofdklasse haar koppositie te gen het Rotterdamse Z'67. De nieuwe vorm van de tenniscompeti tie met acht teams in een afdeling, die elkaar allemaal één keer ontmoeten, mag een geslaagde verbetering genoemd wor den. In vrijwel alle klassen is nog volko men onduidelijk, wie kampioen wordt. Slecht een enkele degradatiekandidaat kan aangegeven worden. Een uitzonde ring op die regel is de afdeling in de overgangsklasse B, waarin zowel Casino Noordwijk, als het Leiderdorpse De Munnik opereert. Beide teams startten met een 8-0 overwinning, beide teams vervolgden met een ruime zege op Maarssenbroeck I, respectievelijk TC Egmond I. En dit waren juist de ploegen, die de eerste wedstrijd eveneens met een maximale winst hadden afgerond. Derby De ontmoeting tussen Casino en De Munnik is te omschrijven als de 'derby van de week'. De Noordwijkers hebben het voordeel van de thuiswedstrijd, maar de Leiderdorpers beginnen morgen om 10.00 uur met een punt voorsprong. De kansen van Casino liggen in het col lectief. Zowel René van der Wilk en Cees Heemskerk, als de oud Wimble- donspeelsters Trudy Groenman en Els Veentjer zijn goed op elkaar ingespeeld. Ook in de gemengde dubbels is van een hechte combinatie sprake. De Munnik heeft in de voorbereiding op de competi tie een aantal mogelijkheden tot team vorming laten liggen. De individuele klasse van Bionda Zonderop en Kees- Jan Schuilenburg zal in de één tegen één en in de dubbelspelen de doorslag moeten geven. In de afgelopen winterpe riode kwamen de twee in april zeventien jaar geworden Munnikers via een door Stichting Inter Tennis opgesteld toer- nooiprogramma tot aansprekende suc- cesjes. Deze resultaten moeten vertrou wen geven, om met de steun van Mar quérite Patiwael en Bert Bruin, het kar wei tegen Casino Noordwijk te klaren en De Munnik de promotie te bezorgen, waar al een aantal jaren op wordt ge wacht. Unicum Het Leidse Unicum zal haar eerste plaats op de ranglijst tegen het thans op plek drie vertoevende Rotterdamse Z'67 moeten en willen verdedigen. De positie van Unicum is wankel, de voorsprong op het op de tweede plaats staande Po- peye GS III bedraagt slechts één punt. Z'67 was twee jaar geleden Unicums laatste slachtoffer op de weg van de eer ste klasse naar de hoofdklasse. De Rot terdammers promoveerden vorig sei zoen en hebben nog wel iets met Uni cum te vereffenen. Daarnaast hebben zij op de tweede speeldag punten laten lig gen tegen Popeye, zodat tegen Unicum de draad opgepakt moeten worden. De buitenlandse inbreng bij Unicum wordt, als geen kink in de kabel komt, verzorgd Onder redactie van Peter van der Hulst en Gert-Jan Onvlee Kampioen De THB Girls zijn Leids zaalvoetbal- kampioen geworden. De ploeg speelde 19 wedstrijden, won er 17, speelde er 1 gelijk en verloor er dus slechts eentje. En of dat geen reden is voor een fotoot je in Hutspo(r)t. Natuurlijk wel. Bij deze dus, van links naar rechts (staand): Rinus, Conny, In- grid, Anita, Tineke, Tilly en Marga- reth. Knielend: Marga, Ivon, Ria, José, Simone en Tineke. Sandra ontbreekt wegens militaire dienst. Vreemd Normaal gesproken staat een streek- ontmoeting tussen afvaardigingen van de verenigingen Noordwijk en Quick Boys voor een heuse voetbalstrijd Boy: Of het nu de F6-jes zijn die elkaar ont moeten, of de Al-teams die de degens kruisen of de zesde elftallen van beide clubs: er is strijd op het moment dat roodwit en blauwwit elkaar op dezelfde groene grasmat treffen. Een strijd die in de regel zijn climax bereikt als de standaardteams der se nioren twee keer per jaar hun confron tatie afwerken. Maar, zo werd zaterdag duidelijk, ook in de heuse streekderby zit de sleet. De dorpenstrijd op zich is tegenwoordig niet genoeg meer, er moet meer op het spel staan. Een kampioenschap, een periodetitel. De eer alleen „doet" het niet meer. Het was een vreemde constatering, af gelopen zaterdag op de Noordwijkse Duinwetering... Druk Het seizoen van UVS mag dan op sportief vlaggeschipvlak niet echt naar wens verlopen, voor de penningmeester van de blauwwitten loopt het in deze jaargang wel degelijk op rolletjes. Want net wordt morgen natuurlijk wéér druk daar in de Kikkerpolder, als UVS met mede-degradatiekandidaat AFC in het strijdperk treedt. Nee, niet zo druk als op die zaterdag toen Oranje op bezoek kwam, dat niet. Maar wat dat betreft, hoopt alles wat UVS is toch op nog wat meer verschil len met de dag van toen. We bedoelen maar, de tussenstand die hier op het bord te zien is, kan morgen maar beter niet worden bereikt... Zoen „Onze jongens kampioen, van ons de le zoen". De dames van het volgend seizoen in de derde klasse opererende VVSB lie ten er zondag aan de zijlijn van het LFC-terrein geen twijfel over bestaan. Ze mochten dan zelf niet achter dat doek staan te supporteren, de kreet stónd er. En: werd ook waargemaakt. Want, beste lezer, lieve lezeres, als de ZATERDAG 6 MEI 1989 PAGINA 27 LEIDSE CRICKETERS GAAN GEMATIGD OPTIMISTISCH COMPETITIE IN LEIDEN - Wickets, runs, LBW (leg before wicket). Het zijn alle maal termen die zelfs een doorge winterde sportfanaat vaak onbe kend in de oren klinken. Om hen dat kwalijk te nemen, is onzin. Dat weten ze ook bij de cricketclub Ajax, waar de bestuursleden op dit moment actie ondernemen om de van oorsprong oer-hollandse sport - want wie zei dat cricket een En gelse sport was? - uit de anonimi teit te halen. Waarvan dan met name het eerste team, nu uitko mend in de landelijke tweede klas se A, in de toekomst de vruchten van kan plukken. „Onbekend maakt onbemind", probeert Maarten Kersten een oorzaak te vinden voor het feit dat het ledental van de cric ketafdeling van ASC (Ajax Sportman Combinatie) de laatste jaren geen groei doormaakte. Kersten, die zich binnen de Ajax bezig houdt met de promotionele activiteiten, voegt daaraan toe: „En stil stand is nu eenmaal achteruitgang. Het cricket dreigt onder het geweld van honkbal, dat veelvuldig op de Engelstali ge zenders is te zien, in de verdrukking te raken". Waarmee volgens Kersten geen recht wordt gedaan aan de traditie van de sport. Maar het valt nu eenmaal niet te ontkennen dat het cricket dient op te boksen tegen een aantal vooroor delen en drempels. „Het is niet waar dat cricket een sport is voor alleen maar eli taire mensen", merkt de ASC-promotor enigszins geërgerd op. Maar, hij geeft toe - waarmee hij terugkomt op zijn verhaal van 'onbekend maakt onbemind' - dat de vele en door de meeste mensen niet begrepen spelregels een stormvloed van aanmeldingen niet in de hand werkt. En wil een vereniging het niveau van een eerste team handhaven, dan is een goede basis een minste vereiste. Iets waar men zich bij Ajax terdege van bewust is. „Eerste doel van ons is daarom om voorlichting aan met name de school jeugd te geven, met behulp van een vi deobeelden en demonstraties. Het wer ken aan de basis is van het grootste be lang", meent Kersten. Stilletjes hoopt ASC daar dan de vruchten van te kun nen plukken. „Terug naar het niveau waar we vier jaar geleden nog stonden, de eerste klasse", vult secretaris Robert Pels Rijcken aan. Een eerste stap in de goede richting lijkt met de aanstelling van Tony Opatha als trainer/coach gezet. De man die diverse hoofdklassers heeft getraind, leidde in het verleden VOC als speler/trainer naar de landstitel. „Het is nog niet bekend of hij ook bij ons gaat spelen", gaat Pels Rijcken in op de aanstelling, waarbij de Opatha's keus voor Ajax in de eerste plaats nogal opmerkelijk lijkt. Je kunt je immers afvragen wat Opatha bij een tweedeklasser te zoeken heeft, terwijl het toch denkbaar is dat ook een hoofdklas ser hem wel had willen contracteren. Pels Rijcken probeert naar een antwoord te zoeken: „Wat de financiën betreft, lijkt hij geen pretenties te hebben. Maar, hij loopt tegen de veertig en kan het hoofdklasseniveau wellicht niet meer bijbenen". Kersten lijkt het meer als een gegeven te willen aanvaarden, maar zegt desalniettemin enthousiast: „Hij is als een engeltje uit de hemel komen vallen". En, omdat, bij onstentenis van veel jeug dig talent, ook enkele verdienstelijke cricketspelers zich bij het eerste team van Ajax hebben aangediend, kijken bei de heren weer gematigd optimistisch naar boven. „We hebben contacten met een goede Engelse speler, al zijn we niet bewust op zoek geweest naar spelers", aldus de secretaris, die vervolgens aan geeft dat ook een Pakistaan zich bij Ajax heeft aangemeld. De namen van beide spelers moet Pels Rijcken echter schul dig blijven. „Hierdoor hebben we weer heel voorzichtig hoop om mee te kun nen spelen om de hoogste plaatsen. Al blijft aanvulling vanuit de basis het be langrijkste". De belangrijkste reden ook waarom het vier jaar geleden misging. Er stond geen goede jeugd klaar om de o- pengevallen plaatsen in te vullen. Kerst en: „Van nu af aan moeten wij daarom een vinger aan de pols houden, want doen wij het niet, dan doet een ander het". De promotor vestigt wat dat be treft ook zijn hoop op het volgend jaar, wanneer in Nederland het wereldkampi oenschappen voor B-landen wordt ge houden. „Daar moet je op inspelen", zegt Kersten, die duidelijk rekent op een „Onbekend maakt onbemind". Morgen is er voor belangstellenden de kans om meer te weten te komen over de cricketsport die zoals uit bijgaande foto blijkt, wel degelijk de nodige actie in zich herbergt. positieve uitwerking van het toernooi, dat voor het eerst niet in Engeland (Ker sten: „En dat is op zich al uniek") plaatsvindt. Zeker wanneer het Neder lands team nog eens hoge ogen weet te gooien en daar moet men gezien het op treden tijdens het vorige WK - Neder land miste promotie toen op een haar - toe in staat worden geacht. Het eerste team van Ajax moet het voor lopig echter nog allemaal zonder doen. Vanaf het Pinksterweekeinde krijgt het in ieder geval de kans om te bewijzen wat het dit seizoen waard is. Dit gedu rende veertien wedstrijden die in eind juli nog worden onderbroken door een kortstondige vakantie (Pels Rijcken: „Ook dat is een van de redenen waarom mensen niet voor cricket kiezen, omdat ze denken dat ze dan zomers niet met vakantie kunnen") van twee weken. Ter voorbereiding op dat seizoen, maar met name ook om de jeugd en vooral ook ouderen warm te maken voor het spelle tje cricket houdt de Ajax Sportman Combinatie morgen een open dag op het sportcomplex aan de Hofbrouckerlaan- /Lange Voort. Centraal daarbij staat de wedstrijd tussen de herenselectie van ASC en het Nederlands dameselftal. Daarnaast zijn er kraampjes waar infor matie is te verkrijgen over de, cricket- sport en zal er een demonstratie met een bowlingrobot plaatsvinden. PETER VAN DER HULST zeer: y is be- het edi- •den! fa- ent In t op ir je ltijd! top-| den aat-j zin inde ma-: altje Kampioen... door de Australische Lisa O'Neil. De nummer 150 van de wereld is vanaf de derde speeldag gekontrakteerd. Engelse Teresa Catlin blijft als vervanger be schikbaar. Met Claire Wegink krijgt O'Neil te maken met Joke Ritman en de Algerijnse Warda Bouchabou. Joost Winnink treedt drie maal binnen de lij nen tegen ranglijstspeler Ralph Kok De Peizenaar kan daarin laten zien, welke progressie hij afgelopen maanden heeft doorgemaakt. Veel hangt voor de Noor- lander/ASICS formatie af van het optre den van Chris Vermeeren. Als de Breda- naar weer in het juiste ritme zit en de kenmerkende felheid terug is in zijn spel, blijft Rotterdammer Huib Troost op nul staan. De Unicum-reserves zijn op papier kansloos tegen het met oud A-spelers Sven Groeneveld en Hans Schmidt en de Panamese ranglijstspeelster Darlyn Khan opererende Zandvoort II. Daar mee is voor Marceline Spaan, Jeanine Jünger, Martij n Krans en Wijnand Nuyts tevens de prolongatie van het kampioenschap verkeken. Team III stuit in Rijswijk op Vredenburch met even eens een paar grote namen van weleer. Hitters Jan-Rienk van der Poel en Ton Luyckx kunnen echter ook veel uitslaan. Vastheid is dus geboden voor de twee Maartens en die ene Koen, Kallenberg, Veeger en Van Bemmel. Ook Mirjam Siemerink en Wil den Hollander hebben in Irene Maarschalk een brok routine. Dekker In de uitwedstrijd tegen Thor RW in Den Haag staat Dekker Tennis de derde 8-0 nederlaag te wachten. „We spelen voor de maximale uitslag", stelt compe titieleider en tevens voorzitter van de landelijke sectie geselecteerd jeugdtennis Eva Haslinghuis. Michael van den Berg wil er tegen de Argentijn Danièl Orsanic nog wel om spelen. De Dekker-reserves ontmoeten Nieuw Vennep I. Een bela den duel, omdat Nathalie van Lint en Erik Bakker tegen hun oude clubgenoten Marijke Outshoorn, Rosemarie Verde- gaal. Marcel van Rijn en Rogier Lief- broer binnen de lijnen treden. Laatstge noemde is tevreden met een rustig ge lijkspel. Koppositie Het Leidse De Merenwijk, het Alphense TEAN en het Katwijkse Zee en Duin staan in hun afdelingen op kop. Alle drie formaties bestrijden zondag hun directe achtervolger en concurrent voor de titel. De Leidenaren stellen Hans Tönjann op in plaats van Freek en naast Herman van der Capellen. De oud-hoofdklassers krijgen te maken met een soortgenoot, Just Palm, en een telg uit een bekend tennisgeslacht Edward van der Torre. Voor Irma van Seeters, Pascalle Jong- mans en Nathalie van der Voort zijn er kansen. De Alphenaren ontmoeten, naar Zand- voorts zeggen, een middenmootteam. Ook captain Frank Liefbroer gelooft in opnieuw een kleine overwinning van zijn team. De grote kracht van Zee en Duin ligt met A2-speler Jan-Willem Lugthart en top BI-speler Léon Damen in de heren. Met Frank en Sicco Stien- stra blinkt Krimpen aan den IJssel I eveneens hierin uit. Net als bij de dames van De Merenwijk zijn er voor Carola Geerlings en Diana Padt winstkansen. TEAN en Zee en Duin hebben ook nog eens het thuisvoordeel. PETER KLEIN Casinospeler René van der Wilk zal in de derby tegen het Leiderdorpse De Munnik Zijn ongeslagen status willen handhaven. FOTO:ANDRÉ VAN HAASTEREN Zoen... diverse neusbeentjes dagen later nog tientallen graden uit de koers staan, dan is er sprake van zoenen. Evenals beide op bijgevoegde foto nog enigszins zichtbare neuzen, kunnen en willen wij niet om die conclusie heen. Tonnetje „Reclamemogelijkheden via topsport Bel C. de Bakker", stond dinsdag luid en duidelijk in het programmablad van de handballende aames van Fore- holte. Geen noodkreet, beweert De Bakker, die stelt op de goede weg te zijn en zijn er melding maakt van contacten met mogelijke sponsors (Kaasunie?). Desondanks, mede namens de naar topsport hunkerende Voorhoutse da mes, stelt bij deze ook de redactie van deze rubriek u nu de gewetensvraag: „Heeft u nog een tonnetje over? Bel Chris". FOTO:ANDRÉ VAN HAASTEREN

Leidse Courant | 1989 | | pagina 27