Nederland en Spanje leveren de enige echte Eurovisiesolisten GEVARIEERD MODE- EN MUZIEKBEELD UIT LAUSANNE 1 2£ADI0/TELEVISIE QeidócQowutnt ZATERDAG 6 MEI 1989 PAGINA 21 4EDERLAND1 ii.oo ïioo ,ur' 5.31 >uret Me llian vord ver sponi6.19 mstl|7.30 pro| bllJj7.36 ir. 18.01 Min dkirl®1 Ek Een nkeri8 n ir'9"00 eel9.07 squt haai >aarj en. r. 19.54 .>1.48 uit met Dou- film Ber icht^. 13 isjes KRO HOmroepparochie. Vie ring van de Eucharistie met als thema communi catie in de kerk van St. Franciscus Xaverius in Amersfoort. 12.30 5 voor 12, tweewe kelijks magazine met infor matie uit kerk en wereld. NOS Nieuws voor doven. VARA S3 Klaverweide e, Neder landse dramaserie van Kees Holierhoek. Afl.: Hoogbouw. Kuiper is te gen de bouw van 800 flats op Klaverweide en Caro- lien praat haar mond voor bij over het werk van haar vader. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. m Dolly Dots last concert hoogtepunten uit het af scheidsconcert dat de Dol ly Dots in oktober 1988 ga ven. Presentatie: Paul de Leeuw. NOS Journaal. VARA Op de loop (Running sca red), 6-delige Engelse jeugdserie. Afl. 3. Narinder weet nog steeds niet wat er met Paula aan de hand is. Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), Bel gisch/Canadese teken filmserie. Afl.: De Omkeer- der. De Freggels (Fraggle rock), Engelse tekenfilm serie. Vandaag: Een Freg- gel voor alle tijden. De tilm van Ome Willem. NOS Journaal VARA Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Lucht post. De luchtpostbode van Cooper's Crossing gaat met pensioen en ie dereen moet wennen aan zijn jonge vervanger. Per seconde wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis. Zijn laatste vlucht (Final Run), Britse 4-delige thril ler. Afl. 2. Dean is gevon den en wordt naar Enge land gebracht, maar Deb bie wordt het slachtoffer van een IRA-aanslag. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Drie is teveel. Dorothy vraagt Sophia mee naar haar nieuwe vriend. Sophia ac cepteert ook zijn uitnodi ging aan Dorothy om mee te gaan naar de Bahama's. De hoogvliegers (Piece of cake), 6-delige Engelse se rie naar het gelijknamige boek van Derek Robinson. Deel 4. Zelfs in 1940 kan het Hornet Squadron nog van het leven genieten, le dereen hoopt dat het for- matievliegen tegen de Luftwaffe bestand is. 23.04 Welbeschouwd, forum over actuele zaken. Voor zitter: Marjolijn Uitzinger. 23.44 Natuurmoment aan dacht voor Natuurmonu menten. Presentatie: Han- neke Kappen. NOS 23.49 Journaal. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Augusta, Hongaarse ani matieserie. 09.05 Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. 09.20 Mevrouw ten Kate kin derserie. 09.35 Achterwerk uit de kast. Vandaag: Wenneke. 09.50 Valley of the dolls, serie. Afl.: De ontmoeting. 10.05 Vanessa de speurneus, Franse serie. 10.20 Brillekoker. 10.35 Cursus voor beginners in de liefde. Afl.: De grenzen. 11.00-12.00 Reiziger in muziek, live programma waarin Han Reiziger musici, ex perts, fanaten en andere liefhebbers ontmoet. NOS 13.00 Nieuws voor doven. VPRO 19.00 Filthy, rich and catflap, Engelse comedyserie met Nigel Planer, Rik Mayall en Adrian Edmondson. Afl. 3. Met behulp van Filthy en Eddie treft Filthy voorbe reidingen om een groots feest te geven voor zijn be roemde showbizz-vrien- den. 19.35 Onrust Ltd., muziekpro gramma. NOS 20.00 HJournaal. VPRO 20.10 Van Dis in de IJsbreker. Praatprogramma met Adriaan van Dis. Te gast: de Zuidafrikaanse schrij ver Breyten Breytenbach, de correspondent van NRC-Handelsblad in Ja pan K.G. van Wolferen, van wie recentelijk 'Japan, de onzichtbare drijfveren van een wereldmacht' ver scheen en de schrijver Cees Nooteboom. 21.12 Belevenissen, mensen in het nieuws worden gedu rende aan aantal dagen onopvallend gevolgd. Afl.: Frank de Grave, financieel specialist van de Tweede- Kamerfractie van de VVD en adviseur van Voorhoe ve tijdens de kabinetscri sis afgelopen dinsdag avond. Hij werd gevolgd op de dag van het debat en tijdens de dagen erna. 21.37 Diogenes, maandelijks buitenland-maqazine 22.38 VPRO-Cinema: A hora da estrela, Braziliaanse speelfilm uit 1985 van Su- zana Amaral. Met: Marcéli Cartaxo, José Dumont, Ta mara Taxman e.a. De ge schiedenis van Macabéa, die door haar door om standigheden veroorzaak te culturele en sociale ach terstand in alles wordt be lemmerd. NOS 00.10 Journaal. NEDERLAND3 09.00 11.00 17.15 17.30 17.35 17.45 19.00 20.00 20.10 NOS Nieuws voor doven. FEDUCO Open Universiteit. NOS Weekjournaal. Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd en toegelicht. FEDUCO 13.35 Europa komtl 30- delige serie over de Euro pese Gemeenschap. Afl. 20: Europa als een zee van armoede. NOS Studio Sport. EK Turnen en Autosport: Grand Prix F1 van Monaco. NOS Nieuws voor doven. Journaal. Sportuitslagen W5. Sesamstraat. TELEAC De jaren dertig. Les 12. Effectief omgaan met conflicten. Les 6. NOS Studio Sport. Journaal. Studio Sport. IKON Sjappoo, jongeren praten in jongerencentrum Drie luik in Zaandam over trends, tragiek en trimp- fen. Presentatie: Cees Grimbergen. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. HV i Kwartslag: Klaar met le ven, filmportret van een vrouw, die niet meer wens te leven. RVU i Werken aan werk, 6-deli ge serie over de verzor gende sector. Afl. 5. Psy chiatrie. TELEAC i Geschiedenis en instel lingen van Rusland en de Sovjetunie, les 2. NOS i Journaal. I Nieuws voor doven. Eurovisie Songfestival 1989. Muziek programma. NOS-televisie. Ned. 3 om 21.00 uur. Zaterdag. LAUSANNE Wat mode beeld betreft is het Eurovisie Songfestival vanavond net zo divers als zijn muzikale aan pak: de jurkjes en pakken lo pen uiteen van folklore tot cocktail en van jeans tot yup pie. Duidelijk is wel dat er dit jaar een voorkeur is voor strik jes en ruches. Ook de Neder landse Justine Pelmelay is ge huld in een (overwegend zwart) toiletje met dergelijke opsmuk. Hoe de beeldschone Lolita Mo- rena en haar presentatiecollega Jacques Deschenaux worden uitgedost was tot de generale repetitie van gisteravond een goed bewaard geheim. Hun kleertjes zijn ontworpen door de Parijse couturier Ted Lapi- dus. Het programma wordt be halve door de tweeentwintig deelnemende liedjes opgeluis terd met een film over allerlei verworvenheden van Zwitser land. De rode draad daarin wordt gevormd door de klas sieke figuur van Heidi, uitge beeld door de elfjarige Cindy Aeschbach. Het pauzenummer is al even klassiek: een boog schutter in actie, luisterend naar de historische achternaam Tell. Guy heet deze, en hij schijnt een variete-act van in ternationale allure te zijn. Maar waar het allemaal om draait zijn de liedjes. Een moet er winnen en de vertolker daarvan krijgt de prijs uit han den van de Franstalige Cana dese Celine Dion die vorig jaar met succes was ingehuurd om de Zwitserse kleuren te verde digen. Hier komen ze. Meer in formatie verstrekt vanavond wellicht commentator Willem van Beusekom. 1. Italië: „Avrei voluto" door Anna Oxa en Fausto Leali. Een Italiaanse versie van „Beauty and the beast", be staande uit vikingachtige schoonheid en een Italiaanse variant op Joe Cocker, met een zwaar aangezette, pathetisch galmende ballad in klassieke festivalstijl. 2. Israël: „Derech ha'melech" door Gili Galit, twaalQarig solozangertje met drie tiener meisjes, van wie er eentje fun- Gili Netanel (I) en Galit, de Israëlische inzending, die alles behal ve kansloos lijkt. FOTO'S: ANP geert als duetpartner. Gili Ne tanel haalt weliswaar de hoge tonen niet echt overtuigend, maar het vrolijke nummer lijkt niet kansloos. 3. Ierland: „The real me" door Kiev Conolly The Missing Passengers. Popachtig liedje van Kiev zelf. Vrolijk, maar na de eerste halve minuut wordt het vrij vervelend. 4. Nederland: „Blijf zoals je bent" door Justine Pelmelay. Liedje van Jan Kisjes met een nogal onbenullige tekst en fan tasieloos arrangement, gezon gen door Anneke met fraaie stem en veel overtuiging. De krachtige uithalen aan het eind gaan bijna geheel verlo ren in overdaad aan tetterend koper. 5. Turkije: „Bana Bana" door de groep Pan. Ingewikkelde oriëntaalse disco, energiek ge bracht door bezeten dirigent en kwartetje vocalisten. Behoor lijk Turks van melodie en har monie, dus wel gedurfd in Eu- rovisie-ambiance. 6. België: „Door de wind" door Ingeborg (Sergeant). Een fris liedje met vriendelijk ar rangement. Ingeborg, uitge voerd met een mooie stem, le vert niet de slechtste bijdrage in de Vlaamse Songfestivalhis- 7. Groot-Brittannië: „Why do I always get it wrong" door Live Report. Een op Ameri kaanse leest geschoeide rock- ballade, die vrijwel geheel op de geluidsband staat. Zanger Ray Carauna heeft een prima stem en het liedje is zeker een kanshebber. 8. Noorwegen: „Venners naer- het" door Britt Synnove Jo- hansen, een zelfbewuste acht tienjarige ukkepuk met een frisse stem. Het is een helder klinkend zangnummer met handig geschreven arrange ment, zoals de Noren dat wel vaker hebben laten horen. 9. Portugal: „Conquistador" door de groep Da Vinei. Een harde discodreun met donde rend ritme, schetterend orkest, schreeuwerige zang en een nogal ordinaire presentatie. Bovendien klinkt het melo dietje wel heel erg bekend. 10. Zweden: „En dag" door Tommy Nilsson. Deze jonge man, met het uiterlijk van een keurige hardrocker vertolkt met een grote groep meezin gers een stampende rockballad zonder veel nuance. 11. Luxemburg: „Monsieur" door fle groep Park Cafe. Disco die behoorlijk blikkerig klinkt. De vlakheid van het nummer en het geluid kan net niet he lemaal verhullen dat solozan geres Maggie Parke eigenlijk een heel mooie stem heeft. 12. Denemarken: ,,Vi maler byen rod" door Birthe Kjaer, een geroutineerde en in eigen land hoogst populaire zangeres, die al twintig jaar in het vak zit. Het is een vrolijk liedje, dat zo uit de jaren zestig zou kun nen komen. Dirigent Henrik Krogsgaard verlaat onder het nummer het orkest om op het podium ook even leuk te doen. 13. Oostenrijk: „Nur ein Lied" door Thomas Forstner, die ooit lid was van de Wiener Saengerknaben. Het orkest heeft even rust bij deze ingeto gen, maar saaie smartlap. 14. Finland: „La dolce vita" door Anneli Saaristo. Deze ste vige blondine levert met twee uitstekende gitaristen (die zo waar echt spelen) een opmer kelijke bijdrage in flamencos tijl, compleet met handgeklap. 15. Frankrijk: „J'ai vole la vie" door Nathalie Paque, een van die kindertjes die dit jaar het leeftijdsrecord breken. De levendige elfjarige Luikse is 'gastarbeidster' voor het, de laatste jaren, kansloze Frank rijk. Het schattige meisje met de pretoogjes heeft een sierlijk liedje en behoort beslist bij de grote kanshebbers. 16. Spanje: „Nacida para amar" door Nina. Deze fraai ogende donkere Spaanse zingt een temperamentvolle ballade, met een charmant korstje op haar stem. Heel intens. Samen met Justine is Nina de enige die het aandurft helemaal al leen op het podium te staan. 17. Cyprus: „Apopse as vret- houme" door Phani Polymeris en Yiannis Savvidakis. Onbe duidend liedje in BZN-stijl. De elfjarige Nathalie Paque uit Luik moet voor een Franse overwinning zorgen. 18. Zwitserland: „Viver senza tei" door de groep Furbaz, met solozangeres Marie Louise Werth aan de piano en drie jongemannen er devoot naast. Het is een onbenullig liefdes liedje in het Retoromaans. 19. Griekenland: „To diko sou asteri" door Mariana. Het lied je over sterren begint heel ele gant, met pizzicato violen en een mooie hobopartij, maar ge leidelijk wint het orkest toch de slag, zodat alle subtiliteit ten onder gaat in obligaat getoeter. 20. IJsland: „Pad sem enginn ser" door Daniel, een kwajon gen van negentien, van wie je nooit zou verwachten dat er zo'n volwassen, rijp en warm stemgeluid uit komt. Het is een smaakvol, rustig liedje met mooie samenzang. 21. West-Duitsland: „Flieger" door Nino de Angelo. Bij onze oosterburen is hij een bekende en populaire schlagerzanger. Het nummer is zeer Duits, staat als een huis en is daar door zeker niet kansloos. 22. Joegoslavië: „Rock me" door de groep Riva, met zange res Emilia Kokic in de frontli nie. Dit vrolijke nummertje la- tin disco fungeert als de uit smijter. Dan is het de beurt aan de heer Tell met zijn pijl en boog, waarna het presentatieduo kan beginnen met het verzamelen van de stemmen. RENE DE COCQ *pe!5. i.OO Beertje Colargol, kinderserie. Afl, 35. i.15 Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. Afl.: Romer de zee schuimer/Jurk in de maak- ?/Met de ballon naar de zon. i.40 Boes, tekenfilmserie. Afl. 17. i.OO Eucharistieviering, vanuit de kerk St. Martinus te Brussel. .00 De zevende dag. Praatcafè met: Blikvanger, in het oog springende nieuwsbeelden; Confrontatie, politieke discus sie en Zeven op zeven, weeko verzicht met representatieve studiogasten en Tony Van Den 1.00-13.50 Sunday Proms. Symfo nie nr. 2 in d van Spohr, uitge voerd door de London Classi cal Players o.l.v. R. Norrington. Presentatie: Veerle Keuppens. .00 Rover Hotzenplotz (Der Rau- ber Hotzenplotz), Duitse jeugd film van Gustav Ehmk. Met Gert Fröbe, Linda Carstens e.a. de rover Hotzenplotz gaat aan de haal met de muzikale koffiemolen van Kasperlsr grootmoeder. Voor de dorps bewoners is dit teveel. Zij wil len Hotzenplotz gevangen ne- .50 Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 106. Maria ontdekt dat haar zoon gegeseld is, zodat hij zou ont kennen dat hij de zoon van de baron is. .40 Malvira, pgppenserle. Afl. 18. .55 Nieuws. .00 Tik tak animatieserie. Plons e. Afl.: Plons en de poe del. l Leven... en laten leven, milieu programma met vragenspel over plant, dier en leefmilieu; actualiteitenrubriek; de kinder boerderij; Film: vakantietips en aanplant van bloeiende plan ten; studio-onderwerp: ge sprek over nuttige insekten. Presentatie: Gil Claes. i Mededalingen en program ma-overzicht. I Nieuws. i Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. Gehandicapten en verkeer. Omtrent Lilians. Vier zange ressen liegen hun waarheid. Vandaag: Liliane St.-Pierre. M.m.v. Frank Aedenboom, Dirk Buysse en SJarel Branc- kaerts. Volkskunde. America Latina, Con alegria y Fuego, Latijns- Amerikaanse muziek en dans- show door een twintigtal kunstenaars uit Peru, Uruguay, Colombia, Argentinië en Mexi co o.l.v. Santiago Cato Cabel- I Nieuws. i Triomf van het Westen (Tri umph of the West), 13-delige Engelse documentaireserie van Chris Martin over de invloed van de Westerse beschaving op de hele wereld. Afl. 1: ge vaarlijke geschenken. i Coda. Plastische kunsten: Franz von Lenbach met vrouw en kinderen (1903-Lenbach- haus te München) van Franz Lenbach uit de serie 100 Meesterwerken. BRT 2 .00 Turnen, rechtstreekse reporta ge van het Europees Kampi oenschap heren vanuit Stock holm. Verslaggevers: Louis De pelsmaeker en Jan Borms. 15.10-18.15 Autosport. Rechtstreek- Bette Davis speelt de hoofdrol in de film 'A piano for Mrs. Ci- mino'. RTBF 1 om 21.00 uur. FOTO: AP se reportage van de Grand prix Formule I van Monaco. Verslaggevers: Dirk de Weert en Dirk Abrams. RTBF 1 10.00 Indépendants a votre service: d'apprenti a patron, 3-delige documentaireserie. Afl. 1: L'apprentissage. 10.30-11.00 Ecolo politieke ultzen- .12.00 Faire la point. Discussiepro gramma. 13.00 Actualités a la une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunea solistes, muziekcon cours met jonge amateursolis ten. Vandaag: eerste halve fi nale. Presentatie: Georges Du- mortier. 14.20 Actualités a la une 14.25 Taiwan, documentaire. 14.50 Cinéma a la une. 14.55 Woody Woodpecker en Miss Lady Back, tekenfilms. 15.10 Motorsport: Grand Prix F1 van Monaco. 17.35 Noubanimé, kinderprogramma met tekenfilms. 18.00 Papa bonheur (Bill Cosby Show), Amerikaanse comedy serie. Afl. 4: SOS coeur en dé- tresse. Met: Bill Cosby, Phyli- cia Rashad, Tempestt Bledsoe e.a. Theo Huxtable wordt heen en weer geslingerd tussen twee vrouwen: zijn officiële vriendin, en een nieuwe scho liere, wier komst de naderende examens van al haar mannelij ke medeleerlingen in gevaar brengt. 18.30 Le week-end sportif, sportma- gazine. 19.25 Pronostics Top 5. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Cinéma a la une. 20.05 Brei, un cri, amusementspro gramma over Jacques Brei. 21.00 Un piano pour Madame Cimi- no (A piano for Mrs. Cimino), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van George Schaefer. Met: Bette Davis, Penny Fuller, Kee- nan Wynn e.a. Het leven van de 73-jarlge weduwe Esther Cimino, oud en alleen: Esthers sterke persoonlijkheid en liefde voor het leven is sterker dan haar eenzaamheid. 22.40 Livrea Parcours Vandaag: Dérision et célébratlon. 23.10-23.45 Laatste nieuws en weerbericht. DUITSLAND 1 i Programma-weekoverzicht. i HI Simon Estes, bas en NDR Omroep Orkest van Hannover o.l.v. Aldo Ceccato. Werken van O. Respighi en Mozart. Adenauer, 7-delige tv-biogra- fie over de politicus Adenauer. i Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. i S) Presseclub. i Tagesschau, met Wochenspie- i Programma-weekoverzicht. i ARD-Sport extra. Tennis: 1. Finale dames enkelspel Grand Prix tennistournooi In Ham burg. 2. Finale heren enkelspel Grand Prix tennistournooi in München. (SPiano, Piano, zesdelige Au stralische jeugdserie. Met: My- les Collins, Kylie Minogue, John Flaus e.a. Afl. 1: Brüder- lein und Schwesterlein. i 45 Fieber - das Magazin aus Berlin, jeugdmagazine. i m Channel Dizzie Tunes, Noorse bijdrage voor het Gou den Roos Festival van Mon- treux met de groep Dizzie Tu nes en de parodisten Grethe Kausland en Benny Borg. 17.00 ARD-Ratgeber: Reise. 17.30 Oecumenische vesperdienst, met de bisschoppen dr. Paul- - Werner Scheele en dr. Ulrich Wilkens vanuit de Kiliansgruft in de Neumünsterkirche in Würzburg. 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 ESLindenstrasse, serie met Marianne Rogée, Susanne Gannott, Hermes Hodolides 19.09 Die goldene 1, winnaars van de ARD-tV-loterij. 19.10 Weltspiegel, berichten van buitenlandcorrespondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (xlTagesschau. 20.15 Collecte ten bate van het Müttergenesungswerk. 20.20 m Hamburg, wir gratulieren. Showprogramma n.a.v. de 800ste verjaardag van de Hamburgse haven gepresen teerd door Heinz Relncke. 21.50 Tagesschau. 21.55 m II Signor Bruschino, opera van Giacchino Rossini, uitge voerd op de Schwetzinge Fest- spielen 1989 door het Radio Symfonie Orkest van Stuttgart o.l.v. Gianluigi Gelmettl. Met: John del Carlo, Amelia Felle, Janice Hall e.a. 23.10 Hamburger Nacht, impressies van het nachtelijke, culturele leven in Hamburg. 23.55 E3 Es begann mit einem Kus# (The big lift), Amerikaan se speelfilm uit 1950 van Geor ge Seaton. Met: Montgomery Cllft, Paul Douglas, Cornell Borchers e.a. 01.30 Tagesschau. 01.35 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 09.00 IE Programma-weekoverzicht. 09.30 Ihr sollt leben. Protestantse kerkdienst vanuit de Kreuzklr- che in Bonn. 10.15 Mosaik, magazine voor senio- 11.00 Stadtschreiber Matinee: Jen- seits von Schwarz und Weiss. Vandaag: Duitsers en Polen door.de eeuwen heen. 12.00 E Aus Berlin-Britz: Das Sonn- tagskonzert auf Tournee, m.m.v. Ilse Werner, Edith Han- ke, Die Vielharmoniker e.v.a. Presentatie: Jutta Arzt. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damals, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Vandaag: Berlijn, het einde van de blokkade. 13.30 Da ist eine wunderschöne Wiese. Eine alltagliche Sonn- tagsgeschichte, uit tekeningen bestaand filmpje. 13.35 SDDie Wette, Tsjechische kin derfilm. 14.15 Hals über Kopf, jeugdserie. 14.45 Nach Cranz und Rauschen. 'Zu Besuch in Ostpreussischen Seebadern heute', reportage. 15.15 Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. 15.20 Heute. 15.25 Die Sportreportage, gepresen teerd door Hermann Ohletz. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi- 19.30 Menschekinderl 1000 Meilen Abenteuer: lm Auslegerboot von Bali nach Australien, ver slag van een expeditie naar Australië met tot zeilboten om gebouwde roeiboten. 20.15 ISSchwarzenberg, tv-film in twee delen naar de gelijknami ge roman van Stefan Heym. 21.50 Heute en Sport am Sonntag. 22.05 Rekonstruktionen: So ent stand die Bundesrepublik, tweedelige documentaire over de ontstaansgeschiedenis van de huidige Bondsrepubliek. 23.05 Die Nacht, als Minsky aufflog (The night they raided Min- sky's), Amerikaanse speelfilm uit 1968 van William Frledkin. Met Jason Robards, Britt Ek- land. Norman Wisdom e.a. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg II 11.30 Ihre Heimat - unsere Heimat. 12.30 Tele-Akademie. Als unsicht- bare Mauern wuchsen. Inge borg Hecht. 13.15 Bilder der Jahrhundertwende, Informatieve serie. 15.00 Musik im West 3 - Die Gitarre, documentaire over de gitaar. 16.00 Die Sinfonieorchester der ARD. Radio-Symfonie Orkest van Stuttgart o.l.v. Garcia Na- 17.00 Tiefer Süden USA, documen taireserie over het Zuiden van de VS. 17.45 Das internationale TV-Koeh- buch, Portugese keuken. 18.00 Ueberraschende Tage, 6-deli ge jeugdserie. Afl. 1: Die un- verhoffte Reise. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. 19.00 Aktuelle Stunde. 19.30 Sport im Westen. 20.00 West 3 Tv-Spiel: Polizeiruf 110, 5-delige Oostdultse poli tieserie. Afl. 1: Eifersucht. 21.25 West 3 aktuell. 21.30 Ich stelle mich, portret van Günter Elchberg, voorzitter van de voetbalclub Schalke 04. 23.00 Experimente - Afrika, korte film over een jongeman, die zijn droomreis naar Afrika tracht te realiseren. 23.15 Jazz vor Mitternacht - Töne zur Zeit, serie jazzprogram ma's. Afl. 6: The Art of the 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 07.45 Open University. 09.55 Playbus 10.15 Making sense, religieuze serie. 10.30 This is the day. 11.00 Handmade 11.30 Business matters. 11.55 Family history 12.20 Help your child with maths Vandaag: Using technology. 12.35 Having a baby Vandaag: The greatest thing on earth. 13.05 Sign Extra. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven. 14.00 Nieuwsoverzicht. 14.03 On the record. Politiek maga- 15.00 SEastEnders Omnibus, feuil leton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Love is a many-aplendored thing, Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Henry King. Met: Jennifer Jones, William Hoi- den, Isobel Elsom e.a. 17.35 Head of the class, Amerikaan se comedyserie met Howard Hesseman, William G. Schil ling, Leslie Bega e.a. 18.00 The clothes show, modema gazine. 18.40 SDThe animals roadshow, die- renmagazine. 19.15 Lifeline: African Medical and Research Foundation. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 ISSongs of praise, geestelijke liederen vanuit Peterborough. 20.15 IS May to December, 6-delige comedyserie over een alleen staande advocate van middel bare leeftijd. Afl. 6 (slot). 20.45 SAII creatures great and small tv-serie met Christop her Timothy, Robert Hardy, Peter Davison, e.a. 21.40 Mastermind, quiz met Magnus Magnusson. 22.10 Nieuws en weerbericht. 22.25 That's life. Vreemde zaken uit het dagelijks leven met Esther Rantzen. 23.10 Everyman. Afl.: Charles Glass's Lebanon, documentai- 00.00 When in Italy, cursus Italiaans met Mirella d'Angelo. Les 5. 00.25 Sky at night. 00.45 Network East 01.25 Weerbericht. BBC 2 14.05 Bridge Club, cursus. 14.35 Sunday Grandstand, sport programma met o.a. Golf: Ep son Grand Prix of Europe; Badminton paardenraces; EK Turnen en Grand Prix van Mo- 19.40 The money programme, infor matieve serie over geld. 20.15 SI Lost worlds, vanished lives, 4-delige serie over fossielen, gepresenteerd door David At- tenborough. 20.55 S Theatre night: Knuckle, to neelstuk van David Hare, met Emma Thompson en Tim Roth. 22.40 Another way of telling. Vier delige serie over fotografie. Deel 1: John Berger op zoek naar de taal van de fotografie aan de hand van het werk van de Finse fotografen Andre Ker- tesz en Chris Killip. 23.10 Grand Prix van Monaco, sa menvatting. 23.40-01.10 Moviedrome: Man with the X-ray eyes, Amerikaanse speelfilm uit 1963 van Ray Mil- land. Bailey's Bird. Avonturenserie. Hour of Power. Religieus pro- gramma. Fun Factory. Kindermagazine. Shell International Motor Mobil Motor Sports News. Fashion Television. Modema gazine. DSunday Movie Matinee: He aven on Earth. Amerikaanse speelfilm uit 1931 van Russell Beyond 2000. Documentairese rie over de laatste ontwikkelin gen op het gebied van weten schap en technologie. Pop Formulae. Popprogram ma met martljn Krabbé en Ma- riska van Kolck. Joanie Loves Chachi. Come dyserie. EUROSPORT: Eurosport, what a weekt Te rugblik op grote sportevene menten van de afgelopen Motorsport. Formule I Grand Prix van Monaco. Golf. Europees Grand Prix toernooi vanuit Chepstow. Tennis. Kampioenentoernooi vanuit Forest Hills. Programma-overzicht. 06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. Non-stop muziek programma met klassiek, jazz, pop en New-Age-muziek, met beelden uit de natuur en com puter-animaties. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. Kinder magazine met tekenfilms. 10.00 Dr. Who. Engelse science-fic- tionserie met Tom Baker in de hoofdrol. Afl.: The brain of Morbius (3 en 4). 11.00 Coca Cola Eurochart. Poppro gramma. 12.00 Video Fashion. Modemagazl- 12.30 Roving Report. Actualiteiten rubriek. 13.00 It Is Written - George Vande- man. Religieus programma. 13.30 Blakes Seven. Engelse scien- ce-fictionserie met o.a. Gareth Thomas en Paul Darrow. 14.30 Salvage One. Science-fiction comedyserie. 15.30 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. Reli gieus programma. 18.00 European Business weekly. Economisch magazine. 18.30 Gillette soccer scene. 19.00 Lookout Europe. Jongerenma gazine met Adeline van Lier. 20.00 The UK Top 50. Popprogram- 21.00 The Twilight Zone. Tv-serle. 22.00 NBA Today Basketball. 22.25 Sunday Night Movie: The Kingfisher. Tv-drama naar de roman van William Douglas 00.30-02.00 The Mix. ffl Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending CI Zwart/wit-uitzending mn Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 07.00 MTVI Videoclips en amuse- 11.00 Kristiane Backer. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Week in rock 15.30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Maiken Wexo. 20.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 01.00-07.00 Night videos. 12.00 L'Assiette Anglaise. 12.45 De La Cave Au Grenier. 13.00 Journaal. 13.15 Sur Un Méme Bateau. 14.45 Apostrophes. 16.05 Bréves. 16.10 Histoires Naturelles. 16.30 Aventures Et Sports. 17.55 Bréves et Météo Européene. 18.00 Marcheloup. 19.30 Flash Varicella. 20.00 Journaal. 20.30 La Nuit Des Molières. 23.00 7 sur 7. 00.00-01.00 Ex Libris. 08.00 Li-La-Laune-Bar, kindermaga zine met Die Welt der Schnor- chel (The Snorkels), tekenfilm serie en Heathcllff, tekenfllm- 09.25 DEine Frau wie Du, Duitse speelfilm uit 1939 van Viktor Tourjansky. Met: Brigitte Hor- ney, Joachim Gottschalk, Curt Meisel e.a. 11.00 Spiegelei, spelprogramma. 11.25 Dancé e, dansshow. 11.55 RTL Kurz und bündig. 12.05 Motorsport Extra 12.30 Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. 13.00 Heute bei uns. 13.10 Die Spezialisten unterwegs Amerikaanse serie. Afl.: Einen Strahlenburger, bitte. 14.00 Gut schmeckt's, culinaire tips. 14.30 Jungfrau von Samoa (The drums of Tabu), speelfilm uit 1985 van Javier Seto. Met: Ja mes Philbrook, Seyna Sein, Frank Moran e.a. 16.05 RTL Musikrevue, schlagerpro gramma met Frank Papke. 17.00 Pirat des Königs (King's pira te), Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Don Weiss. Met: Doug McClure, Jill St.John, Guy Stockwell e.a. 18.45 RTL aktuell. 19.00 Ein Tag wie kein anderer, reisqulz met Björn Hergen Schimpf. 20.00 Der grose Blonde mit dem Schwarzen Schuh (Le grand blond avec une chaussure noi re), Franse speelfilm uit 1972 van Yves Robert. Met: Pierre Richard, Bernard Bller, Jean Rochefort e.a. 21.40 Kunst und Botschaft. Van daag: De treurende engel van Ernst Barlach. 21.45 Spiegel TV, nieuwsmagazine. 22.20 Finale - Die Sportsendung am Sonntagabend, sportmagazine gepresenteerd door UIII Po- tofski. 23.05 Videoshow. 23.30-00.00 Sexy folies. NEDERLAND 1 KRO 15.25 Neighbours. 15.50 Nogges. 16.30 Poppenkraam. 16.55 Er was eens... het leven. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 KRO'# tekenfilmfestival. NEDERLAND 2 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Wie schrijft die blijft 15.55 Modem: 'n Koud kunstje 16.35 Mode '89 - Blik vanger 17.00 Flipper. 17.30 Arnold DUITSLAND 1 09.45 ARD Ratgeber 10.00 Tages schau. 10.03 SRivalen der Rennbahn 10.50 So entstand die Bundesrepu blik. 11.50 Umschau. 12.15 Weltspie gel. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca. 15.30 Allerhand Leute. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Piano, Piano. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Elf Lander, ein Land - die Bundesrepublik. 15.45 ZDF - Ihr programm. 15.55 Heu te. 15.58 Die Kinder von Büllerbu. 16.20 Logo. 16.30 Die Brüder Löwen- herz 16.55 Heute. 17.10 E Tele-lllu- strierte. 17.45 Lukas A Sohn. BBC 1 07.30 Flintstones 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air (1). 10.20 Kilroy 11.00 Nieuws. 11.03 Dr. Kildare serie. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.00 Nieuws. 13.03 Dallas serie. 13.50 Travel show traveller. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Dsphns du Maurier's Cornwall. 15.15 Ironside. 16.00 The Hogan Family. 16.25 Heirs and Graces. 16.50 Children's BBC SKY CHANNEL 06.30 Business Channel. 07.00 DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Chsnnel. 15.00 As the World Turns. 16.00 Loving. SUPER CHANNEL 06.00 Hallo Europa. 08.30 California Clan 09 15 Springfield Story 10.00 Reich und Schoen 10.25 Der Prsis 1st hsiss s. 11.00 Die Zwei mit dam Dreh s. 11.45 Polizeibericht 12.05 Gut schmeckt's e. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl.: RTL-Splel. 13.10 California Clan 14.05 Der grosse Blonde mit dem schwarzen Schuh speelfilm. 15.45 Netto. 15.55 RTL-aktuell. 16.00 Springfield Story

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21