Ajax stemt in met komst Beenhakker TOTO sportuitslagen Lezeri service Cekioe Sourant SIJTHOFF PERS .onder loep Zesde wereldtitel snooker voor grootse Steve Davis Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT DINSDAG 2 MEI 1989 PAGINA 9 Damgrootmeesters verenigen zich AMSTERDAM In Amster dam is gisteren de Liga van damgrootmeeters opgericht. De Liga, die internationaal georiën teerd is, heeft zich als voor naamste taak gesteld de belan gen van de professionele dam grootmeesters te behartigen en te streven naar een verbetering van hun positie. Dat zal ondei andere gebeuren door het zelf standig organiseren van inter nationale toernooien. Neder landse en buitenlandse groot meesters hebben hun deelne ming al toegezegd. Oud-wereld kampioen Harm Wiersma ver tegenwoordigt de spelers in het stichtingsbestuur. Piket scoort honderd procent MUNCHEN Jeroen Piket heeft zich op de derde dag van het internationale schaaktoernooi in München op gewerkt naar de eerste plaats. De 19-jarige Leidenaar won gisteren twee keer, zodat zijn score na drie ronden honderd procent blijft. Piket, wiens grootmeesterresultaten bevestigd moeten worden op het komende FIDE-congres, versloeg in de derde ronde de Westduitser Schlosser. Bovendien haalde hij een punt uit de zondag afgebroken partij tegen de Deen Lars Bo Hansen. Elly van Hulst wint in Essen ESSEN Elly van Hulst heeft gisteren in Essen een internationale wegwedstrijd over ongeveer 5000 meter gewonnen. De tijd van de Europese en wereldkampioe ne op de 3 kilometer indoor, was 14 minuten en 29 se conden. De Westduitse Iris Biba werd tweede in 14.32,8. Carla Beurskens eindigde op de zesde plaats. Waterpoloërs beginnen voorronde tegen Finland VEENENDAAL Het Neder landse herenwaterpoloteam opent de strijd om een plaats bij de Europese titelstrijd waterpo lo, van 11 tot 15 mei in Veenen- daal, tegen Finland. Daarna ontmoet de nationale ploeg ach tereenvolgens Zwitserland (12 mei), Oostenrijk (14 mei) en Groot-Brittannië, op de slotdag. In Veenendaal zijn drie plaat sen te verdienen voor het toer nooi om het Europees kampi oenschap, dat van 13 tot 20 au gustus in Bonn wordt gehou den. Nederland werd veroor deeld tot het spelen van de kwalificatie-wedstrijden omdat het bij de vorige titelstrijd niet verder kwam dan de twaalfde plaats. De eerste tien landen plaatsten zich rechtstreeks voor het toernooi in Bonn. De ande re zes landen, die aan de Euro pese titelstrijd mogen meedoen, komen uit de kwalificatie-toer nooien in Veenendaal en Zwe- Bondscoach Rob Schouten se lecteerde voor het toernooi veertien spelers. Hij kon geen beroep doen op doelman Brink man en De Vries, die beiden de studie een jaar voorrang verle nen. Vervanger van Brinkman is Jager, die na een jaar afwe zigheid weer terugkeert in Oranje. Terug in de ploeg is ook Pielstroom, die vorig seizoen besteedde aan zijn studie. Doel: Posthuma (Polar Bears) en Ja ger (Zijl-LGB). Veld: Van de Blaak, Scherrenburg en Nieuwenburg (Polar Bears), Van de Leeden, Jansen en Pielstroom (AZC), Marc van Belkum (Zijl-LGB), Wagenaar en Van Noort (VZC). Mosterd (Robben), Havekotte (Brandenburg). Nonnekes (Rotter- Programma EK kwalificatie-toernooi: 11 mei: 20.00 uur Groot-Brittannië - Oostenrijk, 21.10 uur Nederland Finland. 12 mei: 20.00 uur Finland - Oosten rijk, 21.10 uur Zwitserland - Neder- 13 mei: 18.30 uur Groot-Brittannië - Finland, 19.40 uur Oostenrijk - Zwit serland, Nederland vrij. 14 mei: 18.30 uur Zwitserland - Groot-Brittannië, 19.40 uur Neder land - Oostenrijk. 15 mei: 10.00 uur Frankrijk - Zwitser land, 11.10 uur Nederland - Groot- Brittannië. Manifestatie Sportief '89 UTRECHT Sportliefhebbers kunnen vanaf morgen tot en met 7 mei terecht in de Jaarbeurs in Utrecht voor de pu blieksmanifestatie Sportief '89. De Jaar beurs, de Nederlandse Sportfederatie en het bedrijfsleven presenteren in de Ire- nehallen I en II een combinatie van een beurs van sportkleding en -attributen en sportdemonstraties. Voor de sportde- monstraties is de beursvloer opgedeeld in sportaccomodaties, uiteenlopend van ijsbaan tot tennisvloer en van fitness plein tot glazen squashbaan. Op zater dag 6 mei wordt de eerste profronde wielrennen van de stad Utrecht verre den. Aan de 80 kilometer lange ronde doen toprenners uit binnen- en buiten land mee, zoals Claude Criquielion en Ludo Peeters. Vanwege de wielerronde rijden zaterdag gratis pendelbussen van parkeerplaatsen naar de Jaarbeurs. Twee boksers overleden DEN HAAG Twee jeugdige boksers zijn giste ren overleden aan de ge volgen van een knock-out. In het Zweedse Lund stierf de negentien-jarige amateur Arthur Hendler, die sinds 22 april in coma was na zwaar knock-out te zijn gegaan. In Manila overleed de 20-jarige Phi- lipijn Zaldy Ortega direct na een wedstrijd overle den. De bantamgewicht stierf negen uur na de wedstrijd in het zieken huis van Cebu aan de ge volgen van een hersen bloeding. Belg Wampers wint tweede klassieker FRANKFURT Jean Marie Wampers heeft met de West duitse Rund um den Henniger Turm zijn tweede klassieker gewonnen. De Belg uit de Pa- nasonic-ploeg van Peter Post besliste de koers in de laatste vijftien kilometer, toen hij nog drie rondjes van vijf kilometer om de toren in Frankfurt moest fietsen. Nederland moest het doen met winst van olympisch kampioene Moni que Knol bij de vrouwen, em zevende plaats van Steven Rooks en een vergeefse ont snapping van Erik Breukink. Matthieu Hermans komt niet in zijn Spaanse vórm van vo rig jaar. Nu het'gebergte in de Ronde van Spanje even verla ten is, ging het peloton in Al- bacete weer eens als groep op de streep af. Voor de Braban der was echter niet meer weg gelegd dan de zevende plaats. De ritzege, na 235 kilometer van Toledo naar Albacete, ging naar de Italiaan Stefano Allocchio. Harm Jansen werd de eerste Nederlandse wielrenner, die de Ruban Granitier Breton won. De laatste etappe, een tijdrit over 10,5 kilometer in Quimper, leverde een zege op voor de Spanjaard Aitor Gar- mendia. De 21-jarige Jansen had de leiderstrui zondag overgenomen van de Frans man Barrault. Anthony Theuss won in Keu len de „Bergischer Pfeil", een wedstrijd voor amateurs. De 21-jarige Nederlander achter haalde in de laatste kilometers het leidende trio. AMSTERDAM De be noeming van Leo Been hakker is door de techni sche staf en de spelers groep van Ajax met in stemming begroet. Spitz Kohn, die aan het begin van het seizoen het roer overnam van de zeer snel uit de laan gestuur de Kurt Linder: „Been hakker is een goede keu ze van het bestuur. Ajax was op zoek naar een toptrainer en heeft die nu zeker gevonden". Beenhakker is geen onbe kende voor Kohn, evenals Louis van Gaal en Barry Hulshoff ook volgend seizoen onder „Don Leo" als trainer werkzaam in De Meer. „Ik ken hem nog van vroeger. Tijdens die speciale bijeen komsten voor oefenmeesters heb ik regelmatig met hem van gedachten gewisseld in Zeist. Verder ben ik hem na tuurlijk blijven volgen in Ma drid. Hij heeft daar duidelijk bewezen een topcoach te Hoe de taakverdeling van de huidige Ajax-trainers vol- Leo Beenhakker is welkom in De Meer. foto: anp gend seizoen zal zijn is op dit ker. Ik weet niet wat voor moment nog niet duidelijk, constructie er bedacht zal worden. Dat moet uiteraard De Luxemburger: „Het be- in overleg met Beenhakker stuur heeft ons gistermorgen gebeuren. Feit is, dat hij tij alleen op de hoogte gesteld dens de wedstrijden gewoon van de komst van Beenhak- op de bank zal zitten. En Overtuigd Ook de spelersgroep van Ajax verwacht goed met Beenhakker samen te kun nen werken. Aanvaller John van 't Schip: „Iedereen is overtuigd van zijn kwalitei ten. Een trainer, die drie jaar lang het hoofd boven water heeft gehouden in Madrid, moet ook goed kunnen func tioneren bij Ajax. Nee, zijn benoeming was absoluut geen verrassing. We zagen het al tijden aankomen, dat het Mi- chels of Beenhakker zou worden. Een goed besluit van het bestuur". Van 't Schip heeft Leo Been hakker in zijn eerste Amster damse periode niet meege maakt als jeugdtrainer. En kent de Rotterdammer der halve evenals de overige Aja- cieden niet persoonlijk. „Beenhakker werkte destijds met een wat oudere groep. Hij had onder andere Frank Rijkaard onder zijn hoede. Van die groep is niemand bij Ajax meer over. Maar ik heb toen wel van verschillende kanten gehoord, dat het een geschikte vent moet zijn". (ADVERTENTIE) DAGTOCHT MAASTRICHT PER VLIEGTUIG Maandag 15 mei (2e Pinksterdag) EXTRA REIS U hebt nog nooit gevlogen? U vindt Maas tricht per auto te ver? Dan is deze dag tocht voor u ideaal! Verwen uzelf en reis per comfortabele Fokker Friendship vanaf Schiphol naar het zonnige Nederlandse zuiden. Om 08.00 uur wordt u verwacht bij de check-in balie van de NLM in de aan komsthal van de internationale vluchten van Schiphol. Om 16.30 uur bent u daar weer terug. Inclusief: «vlucht Amsterdam-Maastricht v.v. «bustransfer Maastricht Airport- stadscentrum v.v. «stadswandeling o.l.v. VVV gids «drie gangen lunch «bustrans- fer stadscentrum-grotten St. Pietersberg ■rondleiding grotten «heerlijke vlaai per boeking. Exclusief: «vervoer van en naa: hol «eventuele verzekeringen. "'tlEC* Voetbalgeweld in Brazilië RIO DE JANEIRO Het geweld op de tribunes heeft ook het Braziliaanse voetbal in zijn greep. In het afgelopen weekeinde kwam het bij een aantal wedstrijden weer tot on geregeldheden. Bij de wedstrijd in de Zuidbrazi- liaanse stad Blumenau kwam zelfs een voetbal liefhebber om het leven en werden er achttien ge wond toen een hek het begaf onder de druk van woedende fans. Zij waren het niet eens met de beslissingen van de arbiter en deden verwoede pogingen het veld te betreden. In Campos, in de provincie Rio de Janeiro, vielen suppor ters journalisten en de scheids rechter aan nadat de laatste had geweigerd de thuisploeg een strafschop toe te kennen. In zowel Bangu als Nova Cida- de, eveneens in de buurt van Rio, trad de politie hard op om vechtende aanhangers uit el kaar te halen. In Sao Paulo weet het stadbe stuur zich geen raad meer met het aanhoudende geweld. Een campagne van zowel de ge meenteraad als de besturen van enkele sportverenigingen een einde te maken aan de vechtpartijen, heeft niets uit gehaald. Zondag gingen aan hangers van Sao Paulo en Pal- meiras op de tribune met el kaar op de vuist. FRANK RIJKAARD UIT ZIEKENHUIS MILAAN Frank Rijkaard is gisteren ontslagen uit het zie kenhuis van Milaan. Hij was zondag opgenomen na in de wedstrijd van AC Milan tegen Inter een lichte hersenschud ding te hebben opgelopen. Uit voorzorg achtte de behande lende arts het verstandig dat de speler ter observatie een dag in het ziekenhuis bleef. Rijkaard verwacht eind deze week de training te kunnen hervatten. Sportprijsvragen DEN HAAG De prijsverdeling bij de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde is als volgt: Lotto 17: 1e prijs: 1 x 354.692,50; 2e prijs: 3 x 50.000,00; 3e prijs: 152 x 939,80; 4e prijs: 6265 x 22,80; 5e prijs: 73 641 x 5,00. Cijferspel 17: 6 goed: geen winnaar. Toto 17: 1e prijs: geen winnaar; 2e prijs: 5 x 3069,20; 3e prijs: 34 x 1128,30. Toto-gelijk 17: 1e prijs: 1 x 5.079,80; 2e prijs: 1 x 293,40; 3e prijs: 28 x 52,40; 4e prijs: 263 x 8,90. „Aan voetbal is toch geen en kel plezier meer te beleven9 Succesvolle politieteams wor den wegens geldgebrek ont bonden. Maar half geünifor- meerd Nederland staat op zondag langs de lijn om al te veel bloedvergieten te voor komen. Ik zou het niet zo'n vreemde gedachte vinden om het voetbal voorlopig te ont binden, bijvoorbeeld tot het moment dat de heren voetbal bonzen hun zaakjes behoorlijk hebben geregeld. Wat een ze gen: het voetbal geschorst, op zondag een geanimeerde par tij jeu de boules in de Goffert, de politie een welverdiende vrije middag en de sportre dacties de grote potver- teerders in krantenland tot redelijke proporties terugge bracht. Werkelijk, het zou de wereld weer een stuk be woonbaarder maken". Columnist Martin van Amerongen in De Journa list „Het is waar dat tafeltennis moeilijk is voor het publiek. Je weet dat een „ace" bij lawntennis een supporting factor is, net als de „spin". Maar een „ace" bij tafeltennis wordt gezien als een misser van de ontvanger. Onze sport moet begrijpelijk worden en dus duidelijker. Dus een an der kleurencontrast, zoals tij dens het WK in Dortmund Anneke Le Coultre. FOTO: anp met die rode vlóer. In Barce lona spelen wij met een oran je-gele bal, want de tv moet dat balletje kunnen volgen". Voorzitter Ichiro Ogimura van de internationale tafel- tennisbond in Tafeltennis Magazine „Ik heb, zo gaat dat, nu dat etiket van twijfelaar opge plakt gekregen. Toch zal ik me leeg knokken om terug te komen. Ik houd mij wat dat betreft maar vast aan Hans van Breukelen. Die heeft, met dat polletjes-incident, ook zo iets meegemaakt en bekend is hoe fantastisch hij uit dat dal omhoog is geklauterd. Ik zal op m'n tanden moeten bijten. Als een raket was ik omhoog gekomen, als een raket ben ik nu weer naar beneden geso demieterd". Doelman Theo Snelders in de Haagsche Courant „Het publiek vindt het mis schien smerig, maar daarmee kan ik niet zitten. Je moet het spul toch kwijt? Ik ken een collega, die het niet over zijn hart kan verkrijgen. Die maakt van zijn sanitaire stop een complete picknick en is al een kwartier kwijt naar het zoeken van een plekje, waar niemand hem kan zien. Tja, dat schaamtegevoel ben ik al lang verloren. Zoiets kun je je nu eenmaal niet permitteren in deze sport, ook al komt het meestal niet op seconden aan. Je wilt echter zo snel moge lijk weer in je ritme terugke ren. En zit je te lang op je hurken, dan worden je benen zo stijf als een plank". Lange-afstandloper Wim Akkermans in het Alge meen Dagblad „Vrouwen krijgen nu een maal kinderen. En stel dat bijvoorbeeld twee van de vier kinderen helemaal verkeerd terechtkomen, dan zegt men: zie je nou wel, dat komt door dat de moeder een baan heeft. Als ze het heel goed doen, zul len ze nooit zeggen dat het door het werk van de moeder komt. Een gezin runnen is een kwestie van samendoen. Natuurlijk was ik veel weg. Maar de fysieke aanwezigheid is niet primair nodig. Het gaat erom dat je een open oor en hart hebt op het moment dat je thuis bent". Aftredend vice-voorzitter Anneke Le Coultre van het NOC in De Telegraaf „Ik scheen een slechte voor zet te hebben. Daar hebben we eindeloos op geoefend. Constant ballen van rechts voortrekken. Natuurlijk leer je daar van. Maar wat, zo heb ik me altijd afgevraagd, is nu eigenlijk een slechte voorzet Als niemand de bal er vervol gens in kopt Kom nou toch Bij mijn debuut in Oranje (ok tober 1987) gaf ik twee voor zetten waar Ruud (Gullit) uit Theo Snelders. FOTO: DIJKSTRA scoorde. We wonnen met 0-2 van Polen. Toen was het in eens dat Van Aerle de ideale voorzet had. Ik denk daar wat anders over. Van Aerle had het geluk dat Ruud net op de plek stond waar ik de bal prikte. En Ruud bofte dat ik in de gelegenheid was die bal voor te trekken. Begrijp je het verschil Voetballer Berry van Aerle in Sport International „We moeten natuurlijk bea men, dat het de afgelopen ja ren zeer slecht is gegaan met onze sport. Er is niet of nau welijks belangstelling van de grote media en dus staan de sponsors ook niet voor ons in de rij. Handbal is een winter sport en juist in de winter hebben wij geen competitie. Eind mei spelen we nog als de mussen van het dak vallen. In de zomer verkoop je geen wintergroenten, dan eet je sla en geen boerekool". Ad van Hammond, initia tiefnemer van de Belangen- verening Eredivisie Vereni gingen, in Handbal DEN HAAG/SHEFFIELD In grootse stijl en met onge ëvenaarde precisie heeft Steve Davis het wereldkampioen schap snooker tot een ware one-man-show gemaakt. De 31-jarige Engelsman was en bleef in het Crucible Theatre in Sheffield zeventien dagen lang volledig ongenaakbaar. Ook mede-finalist John Par- rott werd, met de ontluisteren de cijfers 18-3, gedeklasseerd. „Mister Snooker" voltooide al dus een gave hattrick en haal de in totaal zijn intussen zesde wereldtitel binnen. De multi miljonair uit Romford, een noordoostelijk voorstadje van Londen, evenaarde daarmee het record van Ray Reardon die in 1978 het halve dozijn vol maakte. Winnaar Davis inde een cheque van niet minder dan 105.000 pond (ongeveer 375.000 gulden). Parrott kreeg voor de moeite 63.000 pond. Davis legde de basis voor zijn ruime winst al op zondag toen hij dank zij bij vlagen briljant spel aan het slot van de eerste finaledag Parrott op een schier onoverbrugbare achterstand van 13-3 had gezet. Zijn zicht baar ontmoedigde tegenstan der bleek de volgende middag geenszins meer de veerkracht te bezitten om terug te knok ken. De vijf frames, die Davis nog nodig had, bleken niet meer dan een peuleschilletje. Zo eindigde het evenement met een stevige anti-climax. Want Davis maakte weliswaar fouten, maar Parrott, die als inwoner van het na de voet balramp van Hillsborough zwaar gedeprimeerde Liver pool juist in datzelfde Shef field zo graag voor een positie ve tegenhanger had willen zorgen, weigerde consequent van die schaarse missers te profiteren. Davis gaf na afloop de zeven jaar jongere en ook als zeven de geplaatste Parrott (die in de halve finale Tony Meo met 16- 7 had vefslagen) een goede raad mee naar huis. „Je moet eerst leren verliezen alvorens je kunt leren winnen", aldus Davis. Ook in de eerder ge speelde partijen tegen Steve Newbury (10-5), Steve Duggan (13-3), Mike Hallett (13-3) en Stephen Hendry (16-9) was de superioriteit van Davis trou wens geen ogenblik in het ge ding gekomen. „Ik heb dit toernooi het beste snooker uit m'n hele carrière gespeeld", klonk het zelfverzekerd. Hendry, die zijn aspiraties op het als jongste speler in de ge schiedenis behalen van de we reldtitel nog even in de ijskast zal moeten zetten, werd ge troost met het scoren van de hoogste frame. In zijn kwartfi nale tegen Joe Johnson „pot te" de 20-jarige Schot alle bal len naar een totaalscore van 141. Het leverde hem de nog altijd aardige somma van 10.500 pond op. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 22.40 uu sportiever Duitsland 3, 23.00 uu Platz BBC 2, 21.30 uur: Top Sky Channel, 19.00 ui Sky Channel, 20.00 uui Sky Channel, 22.00 uui Sky Channel, 23.00 uu Super Channel, 20.00 uur: Super Sportsnight. Super Channel, 21.20 u bal. Liever Sport- Golf"'5" r: Motor- en 22.00 ur: Voet- lur Bas- KOERSEN DEN HAAG De koersen van Duin- digt. vragen morgen de aandacht. Onze tips voor deze meeting luiden: Woensdag Duindigt 14.30 uur. 1e koers: Delight Nobo, Carlos S. Christ Renka (3-1-6). 2e koers: Dakina B. Dancing Ullustre, Dina Jeanet (9-8-6). 3e koers: Sallyman, Silver Star, Sam my Jo (4-3-1). 4e koers: Annette S, Zorba Hanover. Black Pitt (5-8-7). 5e koers: Claudia Boshoeve. Brother Guapa, Corry Westland (4-5-2). 6e koers: El Zeta, Watermill Hill, Lhomme a la Lune (2-5-1). 7e koers: Zoon van Jensen, Ambar, Anne Shoeing (1-2-3). 8e koers: Carola van Ranum, But chers Lady, Billy Vredebest (4-1-7). 9e koers: Bastien d'Almere, Yke Ba ker. Zingaro Evento (8-6-1). Canada zilver STOCKHOLM Canada heeft bij het toernooi om het WK ijshockey de zilveren me daille veroverd. Twee dagen nadat de titel voor de 21e keer bij de Sovjetunie belandde, versloegen de Noordameri- kaanse profs Tsjechoslowakije met 4-3. De beslissende treffer in het duel werd gemaakt door Scott Stevens, die nadat hij eerder ernstig geblesseerd raakte, met 80 hechtingen aan het duel be gon. De Tsjechoslo waken moesten genoegen nemen met brons. De Sovjetunie, al zeker van de wereldtitel, won de laatste wedstrijd van het toer nooi met 5-1 van de onttroon de kampioen Zweden. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar Eerste koers, 2040 m: 1 Dahhaam (H. Schoonhoven) 2.46,9-1.21,8, 2. Dayan Buitenzorg, 3. Borella W. Toto: winnend 1,90, plaats 1,10, 1,10, 1,20, koppel 3,00, trio 13,90. Tweede koers, 2380 m: 1. Count Oostland (J. van Dooyeweerd) 3.16,5- 1.22,6, 2. Chamil Marathon, 3. Cindy Enkhuizen. Toto: winnend 1,40, plaats 1,30, 2,70, koppel 3,40, trio 8,70. Derde koers, 2040 m: 1. Carola Bon- nl (A. van Klaveren) 2.47,0-1.21,9, 2. Donna Dennehof, 3. Dream of Wiba. Toto: winnend 6,90, plaats 1,40, 1,20, 1,40, koppel 11,20, trio 111,90. Vierde koers, 2040 m: 1. Ayres Pro mise (M. Vos) 2.51,00-1.23,8, 2. Coh Younora. 3. Caspar di Robles. Toto: winnend 6,30, plaats 2,30, 1,40, kop pel 8,00, trio 56,50. Vijfde koers, 2040 m: 1. Chris Norton (W. van Buytene) 2.46,00-1.21,4, 2. Champ Rotary, 3. Annebelle Baker. Toto: winnend 22,20, plaats 12,30, 3,70, 4,60, koppel 118,40, trio 1.014,30. Zesde koers, 1700 m: 1. Chynthijae K. (T. Kooyman jr.) 2.18 .8-1.21,6, 2. Coy van de Lente, 3. Zapata Guapa. Toto: winnend 11,70, plaats 2,60, 5,10, 2,00, koppel 155,80, trio 3.176,00, kwartet niet gespeeld. Zevende koers, 2040 m: 1. Yvan S. (A. van de Berg) 2.46,9-1.21,8, 2. Zoomer, 3. Victor L. Niet gestart: Bra vo Zijpveld. Toto: winnend 11,80, plaats 2,40, 2,80, 4,60. koppel 37,80, trio 1.169,30. Achtste koers, 1700 m: 1 Brenda Uithuizen (J. van Dooyeweerd) 2.16.9- 1.20,5, 2. Berta Buitenzorg, 3. Arizo na Guapa. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40, 2,30, 4,40, koppel 8,00, trio 119,20. Negende koers, 2700 m: 1. Bobby R. (C Hetteling) 3.42,6-1.22,4, 2. Carin Marco, 3. Celine Princess, 4. Amor de Haar. Toto: winnend 4,30, plaats 2,00, 3,40, 2,00, koppel 29,60, trio 425,70, kwartet 5.434,30. Tien koers, 2040 m: 1. Zozo Nevele (A. van de Blonk) 2.41,8-1.19,3, 2. Uncle Tom, 3. Amerie Uithuizen. Toto: winnend 2,20, plaats 1,80, 1,40, kop pel 4,10, trio 9,30. W 5: 2-10-8-3-4. niet gespeeld. Omzet totalisator: f. 267.739.00. SCHAKEN Internationale toernooi in München 3e ronde: Bischoff (Wdl)-Wahls (Wdl) 1/2-1/2, Hickl (Wdl>-Van der Sterren (Ned) 1/2-1/2, Kindermann (Wdl)- Groszpeter (Hon) 1/2-1/2, Piket (NedFSchlosser (Wdl) 1-0, Petursson (IJs)-Hansen (Den) 1/2-1/2, Cebalo (Joe>-Züger (Zwi) 1/2-1/2. 2e ronde (afgebroken partijen): Züger-Peturs- son 0-1, Hansen-Piket 0-1. Stand: 1. Piket 3 punten, 2. Petursson 2,5, 3. Kindermann en Van der Sterren 2, 5. Groszpeter. Bischoff en Hickl 1.5, 8. Wahls, Schlosser en Cebalo 1, 11 Hansen en Züger 0,5. VOETBAL Engeland Arsenal-Norwich 5-0. Stand aan kop: 1. Arsenal 34-69, 2. Liverpool 32-63, 3. Norwich 35-58, 4. Nott. Forest 33- 57, 5. Tottenham 37-57. WIELRENNEN Ronde van Spanje 8e etappe: 1. Allocchio (Ita) 235 kilo meter van Toledo naar Albacete in 5.44.44, 2. Moreda (Spa), 3 Planc- kaert (Bel). 4. Hernandez (Spa). 5. La- meire (Bel). 7. Hermans (Ned), 26. Arntz, 34. Beuker, 78. Nijboer, 80. Harmellng, 112. Kools, 145. Suyker- buyk, allen zelfde tijd als Allocchio. Algemeen klassement: 1 Hernandez (Col) 33.40.15, 2. Rodriquez-Magro (Spa) 0.53, 3. Hilse (Wdl) 1.09, 4. San chez (Spa) 1.24, 5. Echave (Spa) 1.32, 8. Suykerbuyk (Ned) 2.05, 124. Arntz 37.56, 129. Kools 39.46, 141. Her mans 44.08, 151. Beuker 46.18, 158. Harmellng 50.50, 162. Nijboer 54.25. Rund um den Henniger Turm, heren: 1. Wampers (Bel) 252 km In 6.43.56, 2. Gayant (Fra) 0.38, 3. Chiapucci (Ita), 7. Rooks (Ned), zelfde tijd als Gayant. 27. Theunisse 1.25, 28. Sie- mons, 30 Maassen, 36. Adri van der Poel, 40. Wljnands, 41. Van Orsouw allen zelfde tijd als Theunisse, 59. Veldscholten 1.48, 60. Manders z.t. Dames: 1. Knol (Ned) 50 km In 1.20.15. 2. Paulitz (Wdl) 0.27, 3. Hal- bach (Wdl) 3.00, 4. Tijmers (Ned) z.t. Ruban Granitier Breton 6e etappe: 1. Garmendia (Spa) 10,5 km in 14.59, 2. Magnien (Fra) 0.04, 3. Ermenault (Fra) 0.16, 11. Van de Vin 0.37, 25. Jansen 1.00, 32. Knuvers 1.27, 41. De Bakker 1.27, 42. Van Vlimmeren 1.28, 62. Van Dongen 2.39. Eindklassement: 1. Jansen (Ned) 19.16.34, 2. Peers (Bel) 0.46, 3. Wauters (Bel) 1.00, 13. Van Vlimme ren 9.46, 14. Knuvers 10.09, 15. Van de Vin 13.45, 20. De Bakker 17.22. 49. Van Dongen 38.41. „Bergischer Pfeil": 1. Theuss (Ned) 130 km in 2.59.40, 2. Engel (Wdl). 3. Hald (Den). 4 Kastenhuber (Wdl) al len zelfde tijd als Theuss. 10. Kaal (Ned) 0.20. IJSHOCKEY WK A-landen Canada-Tsjechoslowakijè 4-3 (2-0, 2- 3, 0-0), Sovjetunie-Zweden 5-1 (2-0, 1-1, 2-0). Eindstand kampioens poule: 1. Sovjetunie 3-6, 2. Canada 3-4, 3. Tsjechosowaklje 3-2, 4. Zwe den 3-0. (ADVERTENTIE) Algelopen zondag had M niemand 12 goed in de Toto. um Daarom pakt de Toto deze w eek twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl de jackpot van circa f 45.000,-. Dus als u 'as echt uw slag wilt slaaa.. TOlO

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9