Noordwijk vooral in trek bij zakenmensen Raad van Kerken praat met politieke partijen CAW schatbewaarder van informatie Uit het raadhuis LEIDEN OMGEVING £oidóe6oma*it DINSDAG 2 MEI 1989 PAGINA 14 .J Feestelijk Voorhout op televisie VOORHOUT Omroep Rijnland toont zaterdaga vond 6 mei beel den van de vie ring van Konin ginnedag in Voorhout. De op namen zijn afge lopen zaterdag gemaakt. De uit zending begint om zes uur en wordt zondag op dezelfde tijd her haald. Buslijn door naar Rijnsoever LEIDEN/KATWIJK De NZH breidt per 28 mei de buslijn 32 uit naar de wijk Rijnsoever in Katwijk. De NZH heeft daartoe toestemming gekregen van de Rijksverkeersinspectie. Door de uitbreiding ontstaat een aanzienlijke verbete ring voor de Katwijkse woonwijk en Estec, met name door de verbeterde verbinding van dit deel van Katwijk met het NS-station in Leiden. NZH-lijri 32 rijdt tussen Katwijk-Rijnsoever en Leiden station via het Katwijkse raadhuis, Rijn straat, Rijnsburg en Oegstgeest. De lijn is als spitsuurlijn in 1978 door de toenmalige minister Tuinman in gebruik gesteld bij de opening van de eerste fase van het experimenteerproject Leidse Baan. De nieuwe dienstregeling gaat in houden dat lijn 32 op maandag tot en met vrij dag tussen de spitsuren en oip zaterdag 1 keer per uur gaat rijden. Met de uitbreiding is een bedrag gemoeid van 221.000 gulden per jaar. Geld uit woning gestolen NIEUWVEEN Uit een woning aan de Muggen- laan in Nieuw- veen zijn gisteren 5.500 gulden en eurocheques gesto len. De politie ver moedt dat de in brekers een valse sleutel hebben ge bruikt. De diefstal is gepleegd tussen zes uur 's ochtends en vijf uur 's mid dags. Weer brand in Torro WASSENAAR De combinatie van smeulende resten en een aanwakkerende wind zijn er waar schijnlijk debet aan dat gisteren opnieuw brand ontstond in de resten van wat eenè het warenhuis Torro/Autorama was aan de Rijksstraatweg in Wa- senaar. Het leegstaande gebouw ging zondagmid dag al grotendeels in vlammen op. Binnen enkele minuten hingen gistermiddag opnieuw inktzwarte rookwolken boven de Rijksstraatweg die om deze reden tijdens de avondspits voor korte tijd moest worden afgesloten. Hiervoor werd assistentie van acht motorrijders van de Haagse politie ingeroe pen. De omwonenden reageerden laconiek op het opleven van het vuur en het afsluiten van de Rijksstraatweg. „Inmiddels bekende taferelen. Wanneer ze het nu maar goed platgooien zijn we er van af. Anders staan we hier morgen weer". In derdaad werd nu aan het sloopbedrijf R. van San ten opdracht gegeven definitief het gehele gebouw met een buldozer plat te maken. Provincie houdt onverkort vast aan stortplaats j DEN HAAG LEIDERDORP Het college van Gedepu teerde Staten wil niet meer in discussie gaan over de stort plaats in het Leiderdorpse Doesgebied. Dat blijkt uit ant woorden op vragen van het Statenlid J. Steegh (PSP/CPN/PPR). Volgens het college is de heer Steegh rijkelijk laat met zijn vragen, omdat de vergunning is verleend en de eerste bezwaren al door de Raad van State zijn afgewezen. Ook is in middels begonnen met de ontslui ting van het terrein. Het college ontkent dat de gemeen te Leiderdorp in ruil voor het toela ten van de stortplaats zand mag winnen naast de stortplaats. De combinatie van zandwinning en vuilstort is gunstig omdat de ge meente dan later makkelijker een recreatiegebied kan inrichten. Vol gens het college voorziet de zand winning in Leiderdorp in een be hoefte omdat de vraag naar ophoog- zand sterk is toegenomen. In de zandwinput Vlietland zit nog maar voor drie jaar zand. GS stelt verder dat de stort geen nadelige effecten zal hebben voor het milieu. Het is niet waarschijnlijk dat het gestorte materiaal door de beschermende onderlaag van de stortplaats heel zal dringen. De maatregelen di| daartegen worden genomen zijn af, doende, vindt het college. Ook acH GS het uitgesloten dat de berg afvq de zandwinput zal inschuiven, om dat er 70 meter afstand tussen zit Bovendien zal de zandwinning di stabiliteit van de stortplaats niq1 aantasten. GS stelt dat uit onder zoek is gebleken dat het nabijgela gen Elisabeth Ziekenhuis geen na) delige gevolgen zal ondervinde» van de stort. Verder heeft het colle ge alle vertrouwen in de control! van de stortplaats die moet voorko men dat er ongewenst afval worq gestort. Minister Eelco Brinkman wer| gistermiddag bij de KTS i| Voorhout opgewacht door eei dertigtal verpleegkundigen vat de psychiatrische ziekenhuizei Sancta Maria en Bavo tt Noordwijk en Noordwijkerhout Met leuzen als 'If yoy pay pea nuts, you get monkeys' en 'Al lang genoeg bedeesd geweest hielden zij de ingang van d< school bezet. Zij boden de mi nister een petitie aan waarin zl hem uitnodigden om op 17 md een forumdiscussie te bezoe ken in de Sancta Maria tt Noordwijk. Gisteren werd ook actie ge voerd in Nieuwveen door per soneelsleden van Huize Ursulj en bij het medisch kinderdag verblijf Margriet in Leiderdorp In Nieuwveen werd een skeel erwedsrijd geblokkeerd en in Leiderdorp werd van vier tol vijf uur het werk onderbrokea NOORDWIJK De bad plaats Noordwijk is niet alleen in trek bij vakan tiegangers maar wordt ook veelvuldig bezocht om zakelijke redenen, voor congresbezoek of het volgen van cursussen. In Noordwijk verblijven voornamelijk mensen in de leeftijdscategorie tot 45 jaar. Opvallend is het feit dat een groot aantal be zoekers, voornamelijk af komstig uit Duitsland en de USA op de bonnefooi naar Noordwijk komen. Een en ander blijkt uit een eerste rapportage van het Mar keting Informatie Systeem Noordwijk, uitgevoerd door leerlingen bedrijfskunde van de Hotelschool Den Haag. Het onderzoek strekte zich uit vanaf 15 december vorig jaar, toen de eerste gastenregistra- tiekaarten werden verspreid in 15 hotels en pensions. Uit de eerste gegevens blijkt dat met name Duitsers, Engel sen, Fransen en Italianen en Amerikanen de badplaats bij herhaling bezoeken. Belgen houden het over het algemaan na één keer voor gezien. Uit gesplitst naar beroepsgroepen zijn het vooral de hoger ge schoolden die Noordwijk be zoeken. Veel toeristen namen niet de moeite van te voren een kamer in een hotel of pen sion te boeken. Vooral Duit sers en Amerikanen komen op de bonnefooi naar Noordwijk. Gevraagd naar de motieven voor een verblijf in Noordwijk antwoordde 35 procent van de respondenten voornamelijk uit zakelijk oogpunt in de bad plaats te verblijven. Strand, zee en frisse lucht scoren bij de vakantiegangers hoog. Ruim 24 procent van de bezoe kers zei voor Noordwijk als verblijfplaats te kiezen voor de rust en gezelligheid, de centra-. Ie ligging en gemakkelijke be reikbaarheid. De gemiddelde verblijfsduur lag, zo blijkt uit het rapport, in de maanden december, januari en februari in alle categorieën hotels en pensions zo om en nabij de 2 a 3 dagen. Inmiddels is de tweede onderzoeksperio de ingegaan die eind mei zal worden afgerond. Na het vier de deelrapport, dat eind no vember zal worden samenge steld zullen alle verzamelde gegevens in een eindrapport worden gebundeld. Koninklijk goud adjudant Baljeu NOORDWIJK Adjudant C. Baljeu nam gistermiddag in het dorpshuis De Kuip af scheid van het Noordwijkse politiekorps. Hij had er een dienstverband van 32 jaar opzitten en maakte gebruik van de mogelijkheid om ver vroegd uit te treden. Burge meester J. M. Hoffman liet de carrière van de scheiden de politieman de revue pas seren. Hij stelde vast dat de heer Baljeu een werkzaam leven had gehad in dienst van de Noordwijkse gemeen schap. ,,U was niet alleen maar diender", en in dit ver band maakte de burgemees ter gewag van nog meer ak- tiviteiten dan die als adju dant. Zo had hij zich reeds vele jaren ingezet voor de harmoniekapel Crescendo, niet alleen als actief muzi kant, maar ook als voorzitter. Wegens zijn verdiensten zo wel voor het politiekorps als voor de Noordwijkse ge meenschap, werd hem de gouden eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje uitgereikt. Israëlische minister bezoekt veiling Flora Avraham Katz-Oz, de Israëli sche minister van Landbouw (links), heeft gisteren een be zoek gebracht aan de Bloe menveiling Flora in Rijnsburg. De minister, die een gezel schap van land- en tuinbouw- deskundigen bij zich had, be zocht de mijnzaal. Daar kon hij zien hoe de bloemen worden verhandeld. Katz-Oz werd in Rijnsburg verwelkomd door de heren W. van Nobelen en J. Carlier, respectievelijk voorzit ter en directeur van Flora. De Israëlische delegatie brengt nog bezoeken aan de bloe menveiling Aalsmeer en het vermeerderingsbedrijf G. Barn- hoorn. Ook staan gesprekken met minister Braks van Land bouw op het programma. FOTO: HENK VAN DEN ENDE zich inschrijven voor 15 mei. Er kan ook met gemengde teams worden ingeschreven. De kosten bedragen 50 gul- Techniek den per team. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij J. van Wolferen, telefoon 01718- 27233. Concert Het Haags Artsen Orkest geeft morgenavond een con cert in het ontspanningsge bouw van psychiatrisch zie kenhuis Endegeest aan de Endegeesterstraatweg 5 in Oegstgeest. Op het program ma staan werken van Mo zart. Haydn en Mengelberg. Ook belangstellenden, van buiten Endegeest zijn wel kom bij de uitvoering. Aanvang kwart over acht, entree gratis. Fietstocht Oudere fietsliefhebbers kun nen op morgenochtend te recht in Valkenburg voor een fietstocht. De route wordt tussen negen uur en half tien besproken tijdens een kopje koffie in het Ge zondheidscentrum De Wei aan de Broek weg. Daarna is het vertrek. Volleybal Volleybalvereniging Blok '77 organiseert in de nacht van 16 op 17 juni voor de derde achtereenvolgende keer het Midzomernacht Volleybal toernooi in sporthal Cleyn Duin te Katwijk. De nadruk ligt op de recreatie. Er doen dan ook geen volleybalvere nigingen mee. Iedereen, ge oefend of ongeoefend, kan Expositie Leerlingen van de LHNO- school Haesduynen expose ren in de maand mei teke ningen in de Noordwijkse bibliotheek -Het—gaai—hierbij om de eindexamenstukken die door zeventien leerlingen van Haesduynen zijn ge maakt. De LHNO-leerlingen hebben allemaal het vak te kenen als eindexamenvak gekozen. Voor de werkstuk ken is gebruik gemaakt van verschillende technieken. Sportdag De jaarlijkse sportdag van de s.v. Foreholte heeft op He melvaartsdag plaats. Het eve nement is bestemd voor de Voorhoutse schooljeugd van 6 tot en met 14 jaar. Die kan deelnemen aan zaklopen, verspringen. hoogspringen, hindernislopen, doeltrappen en 60 meter hardlopen. Na afloop van de sportdag is er nog een sponsorloop ten bate van de Foreholtejeugd. Aanvang half elf. Vogelexcursie De Vogel werkgroep Koude kerk /Hazerswoude houdt zondagochtend een vogelex cursie in park De Houtkamp in Leiderdorp. Er wordt ge start om half zes vanaf het Milieu Educatief Centrum, naast de kinderboerderij aan de Van Diepeningenlaan. Aanmelden op vrijdagavond tussen half acht en negen uur De in Katwijk geboren beel dend kunstenaar Daniël Ta- venier exposeert donderdag, vrijdag en zaterdag tekenin gen en collages in de foyer van Leeuwenhorst Congres centrum in Noordwijker hout De expositie draagt de titel „Techniek, geen kunst?" en is te zien tussen elf en zes Ruilbeurs Verzam el aars van m un ten postzegels, suikerzakjes en nog meer kunnen op Hemel vaartsdag hun bezittingen ruilen in dorpshuis 't Tref punt aan de S. van Driel- straat in Zevenhoven. De zaal is open van tien tot vijf uur. Toegang fl, kinderen tot en met 14 jaar mogen gratis naar binnen Rommelmarkt De Nederlands Hervormde Gemeente van Noorden houdt zaterdag een rommel markt. De opbrengst is be stemd voor het behoud van het schilderachtige kerkje aan de Noordense plassen. Ér worden allerlei tweedehands spullen aangeboden. De rom melmarkt wordt gehouden in en om gebouw Beatrix in Woerdense Verlaat van ne gen tot twee uur. Computerwedstrijd De Computer Vereniging Bollenstreek houdt zaterdag tijdens haar laatste bijeen komst van dit seizoen een computerwedstrijd. Plaats van handeling is dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beinsdorp. Aanvang kwart over tien, toegang kost f2,50. Concert Popgroep De Dijk speelt za terdagavond in Het Kasteel aan de Concertweg^ in Al phen aan den Rijn. Een kaartje voor dit optreden kost f12,50, de zaal gaat om negen uur open. Viswedstrijd Ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van de Noord wijkse hengelsportvereniging De Sportvisser wordt zater dag een jubileum witviswed- strijd gehouden aan de Ring vaart in Hillegom De wed strijd begint om acht uur 's morgens en eindigt om twaalf uur. Er wordt in vier sectoren op gewicht gevist. Alle hengeltypes zijn toege staan. Het gebruik van ge kleurde maden, vers de vase, wormen, gekleurd voer en katapulten is verboden. In lichtingen bij C. van der Burg, telefoon 01719-15987 Wandeling De KMTP afdeling Lisse en omstreken houdt zaterdag een wandeling in de Zuider duinen. Het verzamelpunt is vanaf half twee het parkeer terrein bij de Mariakerk aan de Nassaustraat in Lisse. Expositie De in Hazerswoude geboren Ellen Windhorst exposeert van 6 tot en met 29 mei ge mengde technieken in het ontmoetingscentrum Het An ker, Chopin laan 2, Hazers- woude-Rijndijk. Er zijn on der meer monoprinten en werken met pastel, krijt, wa terverf, latex en olieverf te Krakers van parkeerautomaat gepakt ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft van nacht vier jongens aangehouden die probeerden een parkeerau tomaat aan het Aarplein te kraken. Het kwartet had het deurtje open weten te krijgen, maar kon de geldcassette niet bemachti gen. Inmiddels had een getuige de politie gewaarschuwd, die tot arrestatie kon overgaan. De jongens, drie van 14 jaar oud en één van 16 jaar oud, zijn allen afkomstig uit Alphen. Er is proces verbaal opgemaakt wegens vernieling. Ingang Duinrell wordt veranderd WASSENAAR Voor verkeersmaatregelen bij de ingang van atttractiepark Duinrell in Wassenaar wil de raadscommissie al gemene en bestuurlijke aangelegenheden ruim 26.000 gulden be schikbaar stellen. Dat is gisteravond unaniem bepaald. Behalve het instellen van een stopverbod op de Storm van 's-Gravenzan- deweg worden de bermen veranderd en op de weg komen enke le verkeersdruppels om het verkeer rond Duinrell in goede ba nen te leiden. FOTO: HENK VAN DEN ENI MINISTER BRINKMAN BIJ OPENING NIEUWBOUW: VOORHOUT „Het CAW fungeert als een schatbewaar der van kostbare informatie. Daarbij gaat het niet om gede tailleerde gegevens die de pri vacy aantasten, maar om ade quate gegevens om op een hoog abstractieniveau de ont wikkelingen in de welzijnssec- Dat zei minister L.C. Brink man gisteren bij de opening van de nieuwbouw van de ad- ministratiegroep CAW te Voorhout Het CAW houdt zich onder meer bezig met ad ministratieve verwerking van gegevens uit de welzijnssector van de rijksoverheid. De ope ning werd een feit door het hijsen van de wit/blauwe CAW-vlag. Na zijn openingstoespraak be gaf de minister zich naar hel nieuwe pand waarin de kleine José en Frank Niewold, kinde> j ren van een CAW-medewer- ker, de bewindsman opwacht- ten. Hij maakte een rondgang door het gebouw dat 3.6 mil joen heeft gekost. LEIDSCHENDAM De Raad van Kerken Leid- schendam gaat voortaan twee keer per jaar praten met vertegenwoordigers van politieke partijen. Dat is afgesproken op de eer ste bijeenkomst met verte genwoordigers van CDA, VVD en PvdA die onlangs in de Andreaskerk werd gehouden. Het initiatief hiervoor berust bij de PvdA die vorig jaar een dergelijke bijeenkomst met het CDA en de ker ken had. Afgesproken werd voortaan ook de VVD uit te nodigen. VVD-voorzitter mevrouw De Grijs noemde de eerste bijeen komst „zeer zinvol". De bij eenkomst ging niet over con crete politieke kwesties, maar over de effecten van de indivi dualisering waarmee zowel de kerken als de partijen te kam pen hebben De hervormde dominee Marcel Kemp, voor zitter van het pastoresoverleg van alle kerken, zei dat over heid en kerken elkaar wat kunnen leren als het gaat over de zin van het leven. De ker ken bereiken steeds minder mensen, aldus de inleider, waardoor voor velen een be langrijke referentiekader weg valt. De solidariteit tussen bur gers onderling wordt minder en solidariteit kun je het best leren in onderwijs en opvoe- ding. Vanuit de circa veertig deelne mers werd door het CDA op gemerkt dat de kerken een grotere rol zouden kunnen spelen in het nadenken over zaken als vergrijzing, bevol kingsproblematiek, euthanasie, abortus en genetische manipu latie. De PvdA-vertegenwoor- diger zei er weinig voor te voelen bij de theologie te rade te gaan, maar bleek wel geïn teresseerd in de ervaringen met en inzichten van de ker ken. Ook hij was van mening dat kerken en politieke partij en problemen hebben met het steeds minder bereiken van de mensen Vertegenwoordigers van alle vier de groepen zullen een werkgroep instellen die een agenda zal maken voor de volgende bijeenkomst. Trein in Duinrell Ter gelegenheid van het jubileumjaar van de Nederlandse Spoor wegen is in het Wassenaarse attractiepark Duinrell een houten trein neergezet. De trein, een speelobject voor kinderen, zal tot oktober in Duinrell blijven. Verder is daar een expositie over de spoorwegen te zien. Op de foto een lange „superconducteur" van de NS (rechts). Links van hem Duinrell-directeur H.R.J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, die F.D, 'Andrioli, leider van het project „150 jaar Spoorwegen in Nederland" ontvangt op het Centraal Station in Den Haag. Links op de foto een glimlachende Duinrell- kikker. FOTO: PR Dievegges aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Twee dievegges uit Amstel veen, 24 en 25 jaar oud, zijn gistermiddag aangehouden in het warenhuis van Vroom en Dreesmann aan de Van Boet- zelaerstraat in Alphen. Het duo was op rooftocht en had voor een bedrag van 1080 gul den aan gestolen goederen bij zich. Die waren behalve bij V&D weggehaald bij een da mesmodezaak en twee drogis terijen. Een winkelrecher cheur van V&D betrapte de vrouwen op heterdaad en le verde ze over aan de politie. Er is procesverbaal opge maakt. Voorschoten in Entente Florale I VOORSCHOTEN -I Voorschoten is uitgeno digd door het Produkt- schap voor Siergewassen om deel te nemen aan de internationale wedstrijd voor groenvoorzieningen! de „Entente Florale 1989"! In totaal mogen twee Neder! landse gemeenten deelnemeij aan de wedstrijd d?b elk jaar iq een zevental Europese landen wordt gehouden. Het gaat daarbij om het totaal aan ge-j - meentelijke en particuliere be-j plantingen en hoe een en an der op elkaar is afgestemd. Een internationale jury be zoekt per land twee gemeen ten, die vooraf door het betref fende land zijn uitgekozen Nederland gaat dit jaar vooi de tweede keer deelnemen. D< Nederlandse gemeenten 1988 waren Dordrecht en Die penheim. Burgemeester wethouders van Voorschoter laten weten dat de wedstrijc wordt omgeven door veel posi tieve publiciteit, zowel regio naal, landelijk als internatio naal. Het vestigt nog eens de aandacht op Voorschoten als een dorp waar het goed wonen j is. Het ligt in de bedoeling van het college om onder andere de plaatselijke afdeling van dé Kon. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde en de plaatselijke middenstand te bej trekken in de organisatie. Tej I vens zal getracht worden I sponsors te vinden om in hei I dorp extra bloemversieringen te kunnen aanbrengen. De kosten voor de gemeente kunnen dan beperkt blijven tot een bedrag van vijfduizend gulden voor representatie, fol der- en promotiemateriaal. De internationale jury is van plaq Voorschoten op maandag 21) augustus te bezoeken. (ADVERTENTIE) van Sassenheim Dodenherdenking Op donderdag 4 mei 1989 vindt om 19.00 uur de plechtige herden king plaats van de gevallenen en slachtoffers van de Tweede Werel doorlog in Nederland en in de Overzeese Gebiedsdelen. Om 19.00 uur is er een herdenkingsdienst in de St. Pancratiuskerk. waaraan medewerking wordt verleend door het R.K. gemengd koor 'Sint Pancratius', onder leiding van A.J. van der Zanden en de orga nisatie Gerda Peters. Mevrouw E.M.M. van Leijen-Visser verzorgt de deklamatie. Om 19.45 uur speelt Adest Musica onder leiding van Henk Hoogervorst bij het gedenkteken naast het Raadhuis, waarna om 19.58 uur een kranslegging plaatsvindt door het college van burge meester en wethouders, geassisteerd door de VW-bloemenmeis- jes en Scouting Tjarda. Nadat twee minuten stilte in acht zijn genomen wordt de plechtig heid besloten met het spelen van het Wilhelmus en is er gelegenheid bloemen te leggen bij het gedenkteken.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14