AZC blijft De Robben nipt voor Leiden „degradeert" HOD Philidor handhaaft zich in hoofdklasse Frank van Veenendaal soleert naar Zeeuwse zege Atleet Stefan Molenaar al vroeg in vorm d SPORT EeidócSoivuvnt MAANDAG 1 MEI 1989 PAGINA 21 „DUBBELSLAG" ETIENNE VERGEER LEIDEN Frank van Vee nendaal'eindigde gisteren in het Zeeuwse Koewacht als eerste amateur in de Wim Hendriks Trofee. De Sassen- heimer sprong in de laatste kilometers uit een kopgroep van negen man weg. Etienne Vergeer maakte dit weekein de een dubbelslag. De War- monder was dit weekeinde duidelijk de sterkste nieuwe ling in Drunen en het Rotter damse Feijenoord. Frank van Veenendaal bewees dit weekeinde ook twee zware koersen achter elkaar aan te kunnen. Zater dag startte de Sassenheimer in de klassieke Ronde van Zuid-Fries land over 206 kilometer en eindig de daar in de sprint achter zes lei ders als dertiende. Gisteren verbe terde hij zijn prestatie van de dag ervoor en won. Op veertig kilome ter voor de finish ontsnapten negen renners, waaronder Van Veenen daal. uit het peloton en goed sa menwerkend bouwden ze een defi nitieve voorsprong op. Van Veenendaal was echter niet van plan om zich door de sprinters naar de slachtbank te laten voeren en reed daarom in de laatste twee kilometer van de rest weg. Achter Van Veenendaal won de rappe Nico Van der Klundert de sprint van Rob Bijvank. Hiermee bewees de Sassenheimer in ieder geval .goed in vorm te zijn voor de Vre- deskoers, waarin hij over een week in Warschau van start gaat. Tijdens Koninginnedag worden er altijd veel wielerwedsrijden geor ganiseerd. Zo eindigde zaterdag in Haarlem Hans van Egmond uit Rijnsburg als vierde in een kop groep van acht renners Tom de Jong reed uit een groepje achter volgers weg en eindigde als negen de. Jan Huigsloot (14e), John de Lange (17e) en Erwin van Diest (20e) reden zich ook nog in de prij zen. Cees Vernooij finishte in Enk huizen op de 17e plaats. Etienne Vergeer had bij de nieuwe lingen een bijzonder succesvol weekeinde. Zaterdag won hij met overmacht de Ronde van Feije noord middels een solo vanaf de vierde ronde van de wedstrijd. Bar ry de Ruiter en Dave Mason reden aanvankelijk met Vergeer vooruit, maar moesten de sterke Warmon- der laten gaan. Het duo bleef nog wèl uit de greep van het peloton en eindigde las tweede en derde. Mark Varkevisser won op zijn beurt de sprint van het peloton en eindigde daarmee als vierde vóór Mike Has- sing. Camille van Beek sprintte naar de achtste plaats. Gisteren kwam Vergeer in Drunen al aan zijn derde seizoenszege toe. Ook daar ging hij vrijwel vanaf het begin van de koers uit het peloton weg. Hoewel de Warmonder dit maal niet alleen vooruit bleef, reed hij later uit een kopgroepje weg en stak toch de zege op zak. Bij de ju nioren sprintten Albert Hoogeveen en Pascal Vergeer naar de zesde en tiende plaats in de massasprint. Barry de Ruiter en Mike Hassing behaalden beiden gisteren eep achtste plaats. Eerstgenoemde deed dat in Utrecht, terwijl Hassing zijn prestatie in Bergen op Zoom lever- Nederlands kampioen Karei Teeu- wen won zaterdag de jaarlijkse wedstrijd op Koninginnedag in Noord wijk bij de liefhebbers en ve teranen De renner uit De Zilk ont liep in de ultieme ronde de sprint met Pieter Evelein en stak slim de zege op zak. Evelein restte daarna niets meer dan een tweede plaats. Sjaak Spreeuw werd derde en '.huisrijder Ton van Duijvenbode eindigde op de vierde plaats. Hans Schoelink won de sprint van het peloton, waarin Piet Kralt als acht ste eindigde. S LEIDEN AZC/Tarvo behaalde een verdiende j zegeiop HZC/De Robben: i 10-9. De Zijl LGB toonde j zich in eerste instantie de gelijke van AZ&PC (6-6), maar werd voor eigen pu- bliek op een nederlaag getracteerd (7-14). LZ '86 behaalde uit twee wed- I strijden tegen Branden burg ook slechts één punt; 11-7 en 11-11. J Het Alphense ACZ sleepte twee verdiende punten in de wacht tegen De Robben. Na J steeds op voorsprong te heb- ben gestaan, werd het in de laatste minuten toch nog span- J nend. De Robben kwam terug van 10-7 tot 10-9. Om verdere J risico's te vermijden werd de laatste man-meer-situatie door .1 AZC op 'veilig' uitgespeeld. 'I Tussenstanden: 1-2, 5-4, 9-7, 10-9. Doelpunten: John Jans- 1 sen 3, Remco Pielstroom en Erik Noordergraaf 2, Zoran i Petrovic, Arco Verboon en |Gijs van de Leeden 1. IZaterdag speelde De Zijl in -J Amersfoort tegen AZ&PC, de nummer zes op de ranglijst. De Zijl, dat vijfde staat, had het erg moeilijk op het 30-meter - veld. De wedstrijd ging gelijk op, aan beide kanten werden - een hoop kansen gemist. Geen van beide ploegen mocht aan spraak maken op de twee pun ten. Twee seconden voor tijd schoot de jonge Marco Kerk vliet de gelijkmaker in het doel. Tussenstanden: 1-1, 2-3, 5-4, 6-6. Doelpunten: Anton Heiden 3, Marc van Belkum, Edwin Redegeld en Marco Kerkvliet 1. Gisteren was dezelfde ploeg te gast in Leiden. Na de eerste periode hikte de Welling-équi pe al tegen een achterstand aan van twee doelpunten (3-5). AZ&PC liep alleen nog maar verder uit: 7-14. De vier scores uit elf man-meer-situaties en de 21 persoonlijke fouten aan de zijde van De Zijl spreken voor deze wedstrijd boekdelen. Tussenstanden: 3-5, 3-8, 5-11, 7-14. Doelpunten: Marc van Belkum 3, Anton Heiden *2, Alex Verhoog en Edwin Rede- geld 1. LZ '86 trok ten strijde tegen de nummer een van de degrada tiepoule, Brandenburg. Aan vallend speelde de ploeg de eerste periodes te passief. Uit de vele combinaties kwamen slechts weinig schóten voort. Na de derde- periode stonden beide ploegen echter nog gelijk (7-7). De laatste periode kreeg een chaotisch tintje; in plaats van te strijden tegen de tegen stander in het water, begon LZ een gevecht tegen de scheids rechters. In zo'n duel zal de ploeg altijd het onderspit del ven. In de ogen van de Leide- naren werd er onrechtvaardig gefloten en door het vele com mentaar wat daarop werd ge leverd, belandden velen spe lers op de bank De chaos ein digde in het voordeel van Brandenburg 7-11 Tussen standen 1-1. 3-5, 7-7, 7-11 Doelpunten. Wilco van de Zeeuw en Bobby Brebde 2, Frans van de Brink, Michel van de Zeeuw en Arjan Meye Gisteren werd er een goede wedstrijd gespeeld. Tot twee minuten voor tijd stonden de Leidenaren op een 11-9 ach terstand. Na een goede door braak en het benutten van een man-meer-situatie kwam LZ 44 seconden voor tijd op 11-11. Wilco van de Zeeuw was zo wel verdedigend als aanval lend sterk aanwezig. Tussen standen: 3-2, 5-4, 7-8, 11-11. Doelpunten: Wilco van de Zeeuw 4, Michel van de Zeeuw, Ruud Muusse en Bob by Brebde 2, Frans van de Brink 1. Vivax behaalde dit weekeinde een zege op AZC Apeldoorn: 14-9. De eerste periode werd goed geopend, iets waaraan het bij deze ploeg nogal eens schort. Tussenstanden: 5-2, 6-6, 10-8, 14-9. Doelpunten: Serge Dietz 4, Dick van de Bos en Andre Mulder 3, Pieter van de Kamp 2, Ronald Hogewoning en Jack Frauenfelder 1. Frans van den Brink in balbezit voor LZ '86 in het treffen met Brandenburg. De Leidenaars ver overden slechts een punt in deze „dubbel". FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN TWEEDE IN HEERHUGOWAARD LEIDEN Atleet Stefan Molenaar van De Spar taan is al vroeg in vorm. Tijdens een meerkamp wedstrijd in Heerhugo- waard kwam hij tot een fraaie tweede plaats. Bij wedstrijden in Aalsmeer, Den Haag, Hoorn en Lei den sneuvelden naast on telbare persoonlijke toptij den ook vele clubrecords, met name bij de jongere jeugd. In Heerhugowaard organi seerde de plaatselijke vereni ging Hera een „eerste meer kampdag". Eerste jaars B-ju- nior Stefan Molenaar startte op de 100 meter uitstekend met een persoonlijk record van 11.4 seconden, waarna een buitenrecord van 6.70 meter in de verspringbak volgde. De meerkamp werd afgemaakt met 11.59 meter kogel en een fraaie 3.00 me ter polshoog. Totaal 2405 punten voor de Lissenaar die tweede werd achter Ray mond Beimers (2444 punten). In Den Haag werden twee kampen verwerkt. Onder de werpers de AAV junioren Bob Dongelmans (10.00 me ter kogel en 32.48 meter dis cus) en Wouter Herzberger (9.90 en 31.66 meter). Onder de sprinters Fabian Ross van Holland die als B-junior zijn senioren Clubgenoten te snel af was (11.8 en 23.7 secon den). Marco van der Jagt (AAV) noteerde 11.5 en 23.0 seconden. Bij de B-meisjes was de 200 meter van Bianca Vermond opvallend goed. Na een 100 meter in 13.7 secon den volgde de dubbele af stand in 27.1 seconden. In Leiden organiseerde Holland een uitstekend bezochte wedstrijd voor pupillen en D-junioren. Bataven greep deze wedstrijd aan om het nieuwe jeugdbeleid voor ei gen publiek gestalte te ge ven. Thirza Horn vestigde twee nieuwe clubrecords (10.9 seconden op de 60 me ter horden en 23.68 meter met de speer) en gaf zichzelf daarmee een aardig verjaar- dagskado. Bij de jongens viel BasJ Spoesltra op door een overwinning met de discus. In Aalsmeer was Spartaanse Jolanda Aanhane de ster van de regio. Met een formidabe le 47.9 seconden op de 300 meter voor meisjes C schoot ze de top tien van Nederland binnen. Achter haar debu teerde Marlies Koster van Bataven met 50.8 seconden meer dan verdienstelijk. Ook in de verspringbak moest de Bataafse Aanhane voor laten (4.63 om 4.41 meter). In Hoorn kwam Raymond Steenvoorden tot een goede 47.1 seconden op dit zware, wat minder courante num mer. Koster liet merken de 300 meter horden leuk te vinden door opnieuw aan de start te verschijnen en nu 51.8 seconden te laten note ren.' Geen krant ontvangen? Bel zaterdags tussen 14.00 en 12.22.48 en uw krant wordt zorgd. tussen 18.00 en 19.00 uur, 15.00 uur, telefoon 071- nog dezelfde avond nabe- Jan Friso van Deursen (rechts) heeft in de laatste minuut doel treffend uitgehaald. De 1-0 zege van Leiden op HOD is een feit. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Door een tref fer in de laatste minuut pakten de heren van LMHC de beide punten tegen het daardoor degra derende HOD. De dames van Leiden deelden met Rosmalen: 0-0. De heren van LMHC stelden hun overwinning in de over gangsklasse uit tot in de laatste' minuut. Vrijwel de gehele wedstrijd overheerste het team van trainer/'coach Martijn Drijver maar kon dit niet in treffers omzetten. Jan Friso van Deursen zorgde ervoor dat de beide punten in het bezit van de thuisploeg bleven door vlak voor tijd uit een rebound te scoren. Door dit resultaat blijven de heren van Leiden in de overgangsklasse en de gradeerde de ploeg van HOD. De dames van Leiden deelden ide punten in de eerste klasse in een doelpuntloze wedstrijd met Rosmalen: 0-0. Uitblink ster aan de zijde van LMHC .was keepster Anne Marie van Sanden. Zij zorgde er mede voor dat de beginstand ge- ..^handhaafd bleef en dat Leiden lil ook volgend seizoen in deze klasse aan zal treden. De nieu we trainer/coach van de da mes wordt Maurits Eikenhout (huidig speler LMHC 1). De heren van Roomburg moesten hun meerdere erken nen in Etten Leur: 1-4. Na een snelle achterstand kregen de Leidenaars genoeg kansen om de gelijkmaker aaa te tekenen, uil Echter, pas toen de Leidse ploeg tegen een 0-3 achter stand aankeek, scoorde Rutger van Schaick. Tegen het einde van de strijd bracht Etten Leur de eindstand op 1-4. De dames van Roomburg wonnen na een 2-1 ruststand met 4-1 van Te Werve. Voor de pauze scoorde Inge Oudkerk Pool uit veldsituaties twee treffers. De Leidse ploeg dacht toen dat ze beide punten al in bezit had en besloo.t van het mooie weer te gaan genieten. Dit had als re sultaat dat Te Werve terug kwam: 2-1. Na de wisseling maakte Heieen Gerritsma kor te metten met de gasten en bracht de eindstand op 4-1. Forescate pakte de beide pun ten door met 3-1 van FIT te winnen. In een matige wed strijd, waarin de ploeg uit Voorschoten al snel tegen een achterstand aankeek, benutte Peter Esveld via een strafcor- nerrebound de gelijkmaker: 1- 1. Jelmer Siersema zorgde voor de volle winst door twee maal uit een strafbal te scoren. Door dit resultaat zijn de heren als tweede in de tweede klasse geëindigd. De dames werden eveneens tweede in diezelfde klasse. De thuisploeg nam al snel het initiatief, maar dit brachf-voor rust geen re sultaat. Sjanke Voogd scoorde uit een solo vanaf de drieën twintig meterlijn de winnende treffer. De herenploeg uit Noordwijk handhaafde zich in de tweede klasse door met 2-1 te winnen van Rood Wit. De al gedegra deerde dames van Noordwijk moesten opnieuw hun meerde re erkennen in Qui Vive: 5-1. De enige Noorwijkse treffer kwam op naam van Nicole Brouwers. Alecto won in een spannend duel met 1-2 van Ring Pass. Na een snelle achterstand trok Luddo Mennes na rust de stand gelijk: 1-1. Hugo Kra nenburg tekende de winnende treffer aan. De Leiderdorpse dames moesten een 0-2 neder laag slikken in de eerste klasse tegen Strawberries. Trainer- /coach Ruud Hartman Kok werd derhalve een verloren duel als afscheidscadeau aan geboden LEIDEN Philidor I heeft zich in de laatste ronde van de schaakcompetitie door een 4'/2- 5' j overwinning bij het Haagse DD gehandhaafd in de hoofd klasse van de KNSB LSG I verloor in IA met dezelfde cij fers van ASG. in 2B verloor Philidor II met 2-6 van HWP/Sas van Gent, maar was al veilig. In 2C nam LSG II geen risico bij US, er werd met 2' .'-51gewonnen. In 3D had De Zwarte Pion uit Lisse ge noeg aan 4-4, evenals tegen stander BSG III, zodat de uit slag zich laat raden. In 3C werd de eindspurt van LSG III afgesloten met een 2-6 overwinning op De Uil uit Hil- legom, waardoor ook dit team zich veilig stelde. Dat geldt nog niet voor ASC. Na het verlies met 3' .-4'tegen De Amstel staan de Alphenaren precies gelijk met Laren op de voorlaatste plaats. Grote belangen stonden op het spel in de wedstrijd tussen DD en Philidor I. DD moest per se winnen; Philidor was afhan kelijk van wat Volmac II zou doen. Zoals vaker in degrada tieduels werd er aan beide kanten volop geknoeid. Aan het eerste bord kon Gelpke op een gegeven moment in een zet winnen, maar zag het niet, met remise als resultaat. Hans Kuyf kwam -ook niet verder dan remise, na gewonnen ge staan te hebben. Op dat mo ment was echter al bekend dat Volmac II met ruime cijfers verloren had. Ook Hofland had kunnen winnen, maar kreeg slechts een halfje. Ste- houwer won wel, ook al over zag hij ergens winst van groot materiaal Bakker stond wat minder, maar had remise moeten kunnen maken en De Graaf maakte in een bijzonder rommelige partij de laatste fout. Van der Spek stond to taal gewonnen, maar blunder de, eveneens met verlies als gevolg. Van Maaren en Nico Kuyf wonnen regelmatig. Van Ofwegen kreeg het punt ca deau. Zijn tegenstander wacht te met het reageren op zijn re miseaanbod om indien nodig in het belang van het team op winst te gaan spelen, maar toen dit inderdaad nodig oleek, had hij te weinig tijd LSG I was al zeker van de derde plaats. Van der Vorm, Van Putten, Clemens en Kuy- pers behaalden volkomen ver diende overwinningen. Wiley miste zijn kans om zijn score op 8'A uit 9 te brengen. Hij blunderde in tijdnood. Ko- nings liet zijn aanval verflau wen, waarna hij het eindspel verloor. Van Moorsel verging het op een soortgelijke manier. Baart ging op het combinatie pad terwijl er rustige wegen naar winst waren en werd verrast door een winnend da meoffer. Invaller Huysdens overleefde een aanval maar stierf in het eindspel. De ande re invaller, Lind, accepteerde in tijdnood remise, naar later bleek ten onrechte. LSG II, dat nog een theoreti sche kans op degradatie had, kreeg in de tijdnoodfase door de teamleider van US een ge lijkspel voorgesteld. Dit werd afgeslagen aangezien Tole- naar, Van Ketel en Benschop materiaal voorstonden en slechts de tijdcontrole hoefden te halen, wat lukte. De tegen stander van Van Zijp ging in remisestelling door zijn vlag. Geertsma kreeg in verloren stelling remise aangeboden. Ook Van de Boogaard kwam met een halfje goed weg. Westra Hoeksema behaalde het zelfde resultaat. Sikkel daarentegen werd al heel snel van het bord geofferd. Phili dor II behaalde gemiddeld slechts 2'/2 bordpunt per wed strijd. wat het minste was van alle teams in de eerste klasse, maar had precies genoeg matchpunten om zich te hand haven. Tegen HWP won al leen Henriëtte de Greef, ter wijl haar zus Heieen en Fred Slingerland remise maakten. Van de overige spelers had al leen Van Loon meer dan een nul kunnen hebben. Van Hal deren, Vriend, Smit en Ver geer kwamen er niet aan te LSG III moest winnen om vei lig te zijn en deed dat ruim. Alleen van der Marei verloor snel, maar daarna stonden alle borden goed tot gewonnen. Mieremet en Otten, die dezelf de, door Hillegomtrainer Jongsma voorbereide opening tegen zich kregen, kwamen niet verder dan remise, maar Hockx, Hagendijk, De Boer, Van der Giessen en Duyndam hadden geen moeite met hun tegenstanders. Lisse kwam door verlies van Blom en Van der Aardweg snel op een 2-0 achterstand, maar Bakker en Godijn wisten op tijd de on derhandelingspositie te ver sterken. Bij Van Hal en Lem mers was het echt remise, en toen werd over de duistere stellingen van Lommerse en Van der Poel niet meer moei lijk gedaan. ASC heeft in deze competitie meer gegeven dan gekregen, zo ook in de wed strijd tegen De Amstel. Van Dijk en Den Hollander hadden kunnen winnen, maar kwa men niet verder dan remise, evenals Stelling, Herbert en Peter Passenier, De Graaf en De Wit. De Jong stond goed. maar speelde te lang op winst en verloor nog. De Alphena ren zijn nu afhankelijk van een beslissingswedstrijd, tegen Laren.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21