Noordwijk klopt Quick Boys in partij zomeravondvoetbal Kickers '69 promoveert „eindelijk" naar KNVB Scylla en Avanti handhaven zich op het hoogste niveau Dure nederlaag Gemini SPORT QeidóaQowuud MAANDAG 1 MEI 1989 PAGINA 20 r'°vÖSCORERS KNVB Zaterdag: Rob Bink (Leiden) 16; Hein de Graaf (Voor schoten) 15; Reindert Grooters (Oegstgeest) 13; Mark Ens (FC Lisse) 10 KNVB Zondag: Perry Veilbrief (Roac'79) 20; Ton Arroyo (Fo- .reholte) 17: Theo Aanhane (VVSB) 16; Marcel van der Burg (Roodenburg) 15; Ruud de Klerk (Van Nispen), John Janssen (VVSB) 14; Peter Ouwerkerk (Altior) 12. Afdeling zaterdag: Koen Warnau (Hazerswoudse Boys) 27; Ro nald Pilmeyer (LSVV'70) 22; Johan Vaneman (Woubrugge) 19; Erik Kattenberg (Abbenes) 18; Peter Kattenberg (Abbenes), Jan Martens (Alphia), Albert de Haas (Valken'68) 17; Peter Verheul (Alphia) 16. Afdeling zondag: Ed Muller (Alkmania) 15; Hans Disseldorp (MMO). Ronald Hendriksen (ZLC) 12, Peter van de Hoek (Kic- kers'69), Patrick Kooien (Leidsche Boys), Jan van der Reijden (Randstad Sport) 11. ARC definitief in nacompetitie LEIDEN ARC moet zich in de na- competitie van de eerste klasse zien te handhaven op het hoogste niveau van het zaterdag-amateurvoetbal. Door een 2-0 nederlaag bij Rozenburg en de 1-0 zege van Vitsse Delft op Rijnsburgse Boys, zijn de Alphenaren definitief op de voorlaatste plaats geëindigd. Met de ploegen die in IB en IC ook op die posi tie finishen, speelt ARC een nacompeti tie waarin één plaats voor de eerste klasse op het spel staat. ARC speelde te gespannen. Alleen Johan Boer was dicht bij een doelpunt; hij raakte de lat. Rozenburg nam een kwartier voor tijd een voorsprong. Risico's aan Alphense zijde leidden tot het tweede doelpunt. LEIDEN Door met 3-1 van de nummer 10 uit de tweede divisie, Allides uit Haarlem, te verliezen, heeft Gemini-Kangeroes de pro motiekansen niet meer iq eigen hand. De ploeg moet nu volgende week met 3-0 van Molenwiek winnen en daarna maar hopen dat Molenwijk Allides wél klopt. Met zo'n 60 supporters reisde Ge- mini af naar Haarlem. De pass was de hele wedstrijd wat wisse lend, waardoor de set-ups niet al tijd even gevarieerd konden wor den en de mensen op de buiten kant onder zware druk kwamen te staan. Door de niet al te brede basis was wisselen ook niet altijd mogelijk, Allides daarentegen be schikt wel over een brede basis van gelijkwaardige spelers en bo vendien een, ten opzichte van Gemini, surplus aan lengte. Door te verdedigen als leeuwen kwa men de Voorschotenaren wel steeds als winnaar uit de bus bij lange rally's, maar Allides scoor de toch meer punten. Ondanks het goedé spel van Wilbert Koks hoorn, die de hele wedstrijd zijn hoofd koel hield en het voortref felijk invallen van Ruud Mar- chand, ging het team via 10-15, 15-12, 12-15 en 9-15 ten onder. Verlies Iduna LEIDEN In de interregionaleklasse afdeling zondag moest Iduna de meerdere erkennen in Oliveo: 1-2. De dames uit Ter Aar kwamen in een goede aanvallende wedstrijd al snel achter door een penalty Angela Hoekstra bracht beide ploegen weer in evenwicht door ook een penalty te benut ten. 1-1. De ploeg van Ton Zwagerman nam nog wel het heft in handen maar dit resulteerde echter niet in de gelijkmaker. De Spartaan won in de hoofdklasse met 4-1 van NSV'46. Carlien Waarlen hield de eer hoog voor NSV'46. Stolwijk deelde de punten met Sleutels: 3-3. Natasja van Dinten, Ma- riëlle Bavelaar en Corinne Galjaart scoorden de Leidse treffers. UDO gaf de punten niet uit han den en won met 3-0 van Groeneweg 2. Hennie van der Kolk, Regine van der Star en Ria Juffermans maakten de doelpunten. Iduna 2 bedwong Kic- kers'69 door treffers van Petra Aandewiel: 2-0 SJC kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Alkmania: 2-2. Helen van der Weijden en Tonny Kockheit waren de doelpuntenmaaksters. Alkmania verslaat Randstad Sport LEIDEN Oranje Groen bedwong Warmunda (1-1), terwijl Randstad Sport z'n meerdere moest erkennen in Alkmania: 0-2. Bernar- dus won met dezelfde cij fers van Teylingen. VNL en ZLC deelden de pun ten met respectievelijk ASC en VNA. Oranje Groen - Warmunda 11 (0-0) In een rustig duel, waarin bei de ploegen vrijuit speelden, waren de teams aan elkaar ge waagd. Voor de pauze werden de kansen niet benut. Na rust opende Meindert van der Kaaij (na een verdedigings- fout) de score. Mark van Grie ken tekende voor de gelijkma ker. Alkmania - Randstad Sport 2-0 (0-0) Randstad Sport was in de tweede helft de betere ploeg, 'echter de thuisclub scoorde. De eerste kwam tot stand uit een counter, via Freek van Ul- den Het was vervolgens Ed Muller die de strijd besliste. VNL - ASC 1-1 (0-0) De bezoekers uit Oegstgeest startten sterk en namen na rust de leiding door Benno Schoonwater, die na een uitval raak Schoot. Vlak daarna her stelde VNL het evenwicht via Frans van der Heijden. Bernardus - Teylingen 2-0 (1-0) Teylingen begon aanvallend, een kopbal van Paul Haver miste het doel op een haar na. Marcel Wagevoort opende de 'score voor de thuisploeg Na dat Peter van Rijn dé kans op de gelijkmaker had gemist, be sliste Coen van Dam de strijd na een foutieve terugspeelbal. ZLC - VNA 0-0 "In een doelpuntloze wedstrijd, waarbij niets meer op het spel stond, waren beide ploegen .aan elkaar gewaagd. Het duel speelde zich voornamelijk af up het middenveld en de beide teams kregen ook nauwelijks echt doelrijpe kansen. NOORDWIJK De op merking van Jacques Sluijs, na afloop van de door Noordwijk met 2-1 gewonnen streekderby te gen Quick Boys, maakte veel, zo niet alles duide lijk. „Een Noordwijk - Quick Boys zonder boe kingen: dan kan er ge woon niets op het spel hebben gestaan", zo ana lyseerde de in zijn tijd als „zeer stug" te boek staan de oud-vleugelverdediger van Noordwijk haarfijn. Want zo was het zaterdag natuurlijk ook. De dit seizoen al dan niet tij delijk naar de middenmoot af gezakte bollenstreek-giganten hadden op, de Duinwetering slechts de baard van de keizer om voor te voetballen en dat bleek een hoofdprijs die de moeite nauwelijks waard werd geacht. Omdat de wél aanwe zige toeschouwers er ook al geen brood in zagen het aloude „derbysfeertje" te creeren, werd het zaterdag een uiterst tamme bedoening. Met Noord wijk als de iets betere ploeg en dus als terechte winnaar. Het eerste kwartier was overi gens wel voor Quick Boys. Daarin dwong Floor van Duyn Noordwijk-doelman Dick Dortmundt tot een knappe redding en miste Jaap van Duyn een meer dan reele mo gelijkheid. Vervolgens echter was het de beurt aan de met meer enthousiasme spelende thuisploeg. René van Hensber- gen en Piet Hazenoot (twee maal) schoten evenwel tekort in de afwerking, terwijl Quick Boys goalie Tom van der Niet een goeie reactie in huis bleek te hebben bij een afstandspe gel van Kees Nulkes. Diezelf de Van der Niet was er, in de blessuretijd van de eerste helft, wel de oorzaak van dat Noordwijk op voorsprong kwam Leen van der Plas had aan de andere zijde het hout werk naast Dortmundt al ge troffen, toen Van der Niet een vrije trap van Van Hensber- gen uiterst matig taxeerde 1-0 Zeven minuten na de pauze was het voor de tweede maal raak Timo Gerlof behield het overzicht tijdens een scrimma ge voor het doel van Van der Niet en legde terug op Geert- Jan Bakker De weinig pro- duktieve Noordwijk spits be sloot nu wel op het doel te mikken en vond het Katwijk- se net. Noordwijk miste na die 2-0 de rust om de partij simpel uit te spelen, waardoor Quick Boys het initiatief kon pakken. Met Dennis Jan Mieras en Theo van Rijn als invallers in de ploeg (zij waren door trai ner Hans van der Zee tot wis sel gebombardeerd, een beslis sing die niet alle spelers hem in dank afnamen), werd uit eindelijk ook de 2-1 gereali seerd Hans van der Plas liet vanaf links een knappe voor zet los, die door Van Rijn net werd gemist, maar door onfor tuinlijke verdediger Cees Mar- bus niet. De resterende speeltijd bleek voor Quick Boys tekort om alsnog een puntje uit het Noordwijkse vuur te slepen Maar echt „ouderwets" daar om treuren, was er zaterdag toch niet bij. Daarvoor had de derby van weleer toch teveel gelijkenis vertoond met een vriendschappelijk potje zome ravondvoetbal GERT-JAN ONVLEE Kees Nulkes laat Quick Boys-spits Kees Varkevisser niet passeren. Noordwijk. won de streekderby met 2-1 FOTO ANDRE VAN HAASTEREN Scoreverloop 46. Van Hensbergen 1- Hensbergen, Marbus, Nulkes. Smit, Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, (Mieras), Floor van Duyn, Leen van 0, 52 Bakker 2-0, 86 Marbus 2-1 Van der Meer (Vermin), Smits, Haze- Ruis (Van Rijn), Jonker, Hans van der Plas, Arie van Duyn, Varkevis- Noordwijk: Dortmundt, Vink, Van noot, Gerlof (Wendt), Bakker. der, Plas, Jaap van Duyn, Aandewiel ser „Supertijd" J Natasja Sierag E LEIDEN Natasja Sierag toonde zich de sterkste op de 400 meter vrije slag bijj"e; de meisjes 1979 en later. "e Zij tikte aan in, wat mag ff1 worden genoemd, een He „supertijd" van 5.18.0. Sie-;£f rag leverde deze prestatie/0* tijdens de achtste ronde' van de Speedo- jaargang-; wedstrijd. Vorige week zwom zij nog eenJP*" persoonlijk record op dezelfde /u afstand van 5.26.8. Met haar lin nieuwe tijd is zij nog slechts twee seconden van het kring- record verwijderd. Clubgenoot, Rosan Bakker tikte als tweede| aan ia 5.53.9. Met deze eindtijd! kon zij beide meisjes van De Zijl LGB voor blijven, in te genstelling tot vorige week. i Jorien Kleywegt (Zijl) moest, nu genoegen nemen met een|^ derde plaats, wat voor haarj wel een persoonlijk record be-j tekende; 6.03.8. Bij de jongens werd Tom Onderwater (Zijl) s eerste in een verbeterde 5.43.2.1 I Hij bleef de nummer twee Ste-I I fan van Iterson (LZ), die aan- I tikte in 5.54.7, hiermee ruim- I schoots voor. Fleur Bakker zwom op de 800, I meter 10.19.1, een tijd die| hoogstwaarschijnlijk tot de top vijf van Nederland zal beho ren. Saskia de Keijzer leverde een mooi gevecht met de num mer drie, hetgeen resulteerde: in een zilveren overwinning voor De Keijzer. Mede dankzij dit duel leverde zij een per soonlijk verbetering van maar liefst 34 seconden (10.33.4). Richard van Duijvenbode pak-j te goud op de 800 meter. In de-1 cember van het vorig jaar moest hij op deze afstand nog vijf leeftijdsgenoten voor la- t t ten, nu was hij de snelste in 10.28.2. Dit betekent tevens be een finaleplaats voor hem. Bij ze, de jongens 78 leverde Micha 10 Prins een prima prestatie. Hij! zj( zwom de 800 meter in 10.56.9 en legde hiermee beslag op de tweede plaats Remco Singe- ling (LZ) pakte brons in bl 11.12.7. ge In Amsterdam was een kleine: be A-selectie van LZ aanwezig bijl sjj de Oranje wedstrijd. Het jaar- v lijks hoogtepunt van deze wedstrijd betreft de 200 meter schoolslag heren, die wordt ge- zwommen onder de noemer 'Homycup'. Antoin van Weer- tw de tikte in een sterk deelne-| wi mersveld als eerste aan Zijnt ste tijd van 2.20.4 is slechts 0,2 se- be conde boven zijn persoonlijk Li record. Verder werden nog ne een eerste, tweede en derde va plaats veroverd. Het goud was ns voor Pauline Stastra op de 100 rug in 1.08.0. Op dezelfde af- Az stand behaalde Bianca Hoeks de tweede plaats in 1.13.4. Dennis Schouten sloot dit rijtje sei af met een bronzen overwin- p_ ning in 1.08.6. pe Rijnsburgse Boys loopt zicHGi stuk De naar tevredenheicli verlopen rentree van HuuaZa Aandewiel was het enige lichtl Ar puntje in de wedstrijd van nu Rijnsburgse Boys bij Vitesse Zij Delft (0-1). Aandewiel speelde erj voor het eerst sinds de opera-I ve tie aan zijn rechterknie, zeven op weken geleden De Rijnsbur- eei gers liepen zich stuk op de va massaal verdedigende Delfte- LEIMUIDEN Twintig jaar had Lêimuiden er op moeten wachten, maar gistermiddag om kwart voor vier was het dan zo ver: door een 1-0 overwin ning op Leidsche Boys promoveerde Kickers '69 naar de vierde klasse van de KNVB. Een promotie waar de club de laatste zes jaar al aan had geroken, maar die steeds uit han den moest worden gege ven omdat er aan het slot van de competitie altijd wel iets misliep. 'Dit keer lieten de voetballers uit Leimuiden het dus op de "één na laatste speeldag niet afweten, al scheelde het bij zonder weinig of ze waren toch weer met een kater van het veld gestapt. In de laatste minuut immers legde linker spits Peter Kooien van Leid sche Boys de bal vanaf de flank panklaar voor de voeten van naamgenoot Patrick. Het was slechts aan diens grote on nauwkeurigheid te danken dat de „nul" voor Kickers behou den bleef en .de champagnef lessen konden worden ont- Trainer Mat Keereweer van de Leidse ploeg was na afloop de eerste om te erkennen dat die gelijkmaker onverdiend zou zijn geweest. „Kickers was niet alleen vandaag beter, het gehele seizoen hebben ze een overwicht gehad. De titel is bij de juiste ploeg terecht geko men", analyseerde hij. De verwachting is dat Kickers zich volgend jaar zeker kan handhaven in de vierde klas se. „We beschikken over een brede selectie die eerder bre der dan smaller zal worden", blikte trainer Anton Marijt na afloop alvast vooruit. „Ik heb dit seizoen in totaal 25 spelers gebruikt, volgend seizoen zijn ze er allemaal weer". Voorzit ter Piet Koek rekent er min of meer op dat Ronald Möllers daar zich ook onder bevindt. De doelman verliet de Leimui- dense seiectie een jaar geleden om bij tweedeklasser Altior op hoger niveau te kunnen spe len. „Nu wij vierdeklasser zijn en Altior naar de derde degra deert, kan hij net zo goed te rugkomen", aldus een hoop volle Koek. Als Kickers in de vierde klas se net zo vrijuit speelt als gis teren tegen Leidsche Boys, hoeft de ploeg inderdaad niet voor de toekomst te vrezen. Spelers als laatste man Carlo van Muiden begiftigd met een meer dan gemiddelde techniek en spelinzicht, Wim de Hollander en aanvoerder Peter van den Hoek zijn in staat hun elftal op een niveau te laten acteren dat dat van het afdelingsvoetbal ontstijgt. Met name Van Muiden had gisteren een belangrijk aan deel in de druk die Kickers op Leidsche Boys uitoefende. Voor de rust boden de Leide- naren nog verdienstelijk te genstand, na de doelwisseling kwamen zij niet verder dan de mislukte inzet van Patrick Kooien en een hard schot van Peter Kooien, dat ternauwer nood werd gepareerd door doelman Jan van Kouwen. Kickers '69 daarentegen, ver scheen herhaaldelijk voor het doel van Martin Bosman, maar miste lange tijd de precisie om het overwicht in doelpunten om te zetten. Tot in de 28-ste minuut Toen kreeg Bosman de bal na een schot van inval ler Hein Visser ingevallen om evenals vorige week de be slissing te forceren niet on der controle en was Jan de Wolf, ook al ingevallen, er als de kippen bij om Kickers als nog naar de KNVB te schie- PIETER EVELEIN Scoreverloop: 73. De Wolf 1-0. Kickers '69- Van Kouwen. Van Mui den, Wesselius, Van Velzen, Van Vliet, Maliepaard (De Wolf), De Hol lander, Heuzen, Beuk, De Rijk (Vis ser), Van den Hoek Leidsche Boys: Bosman, Slagwijn. De Wit, Houthuizen. Rudolf (Richard Fi- lemon). Jack Filemon. Richard Kool- en, Rieihoven, Patrick Kooien, Groe nendijk (Kersbulck), Peter Kooien. LEIDEN Comtest/Scylla en .Maxell/Avanti hebben zich dit weekeinde beide „veilig" ge speeld. De eredivisionisten van Scylla deden dat door Shot Wageningen in eigen hal niet 14-4 te verslaan en de Ve- iuwse formatie daarmee zo goed als zeker naar de eerste divisie te verwijzen. Nummer vier op de ranglijst, Avanti, verloor bij herfstkampioen Tempo Team met 10-8, wat wel voldoende was om Shot op 18 punten achterstand te bren gen. Voor de titel komen beide regio-équipes niet meer in aanmerking, want De Veluwe won met 17-1 van degradant BT Lifters en heeft al 11 pun ten voorsprong op Tempo Team. Er is nog één wedstrijd te gaan. Scylla speelde de voorlaatste partij in Wageningen tegen Shot. dat na het al gedegra deerde BT Lifters de slechtste positie in de eredivisie had. De thuisploeg had het blijkbaar al opgegeven, want troef Trinko Keen stond niet opgesteld. De uitslag 14-4 betekende de „doodsteek" voor Shot. Danny Heister en Peter Paul de Vrind wonnen beiden alles. Mirjam Kloppenburg en Sjoerd Meijer verloren slechts van Verhaag en Mol. Avanti was op bezoek bij najaarskam pioen Tempo Team en kwam niet verder dan een 10-8 ne derlaag. De Chinees Cheng Sung stelde volledig teleur door al zijn partijen te verlie zen. Rob Turk moest ook Frank Boute voor laten gaan, maar won bijvoorbeeld wel van Skylet Andrew, Bart van Haren en Marcel Hoevers. De Vrind won alleen van Hoe vers, terwijl Robert de Groot Van Haren en Hoevers achter zich liet De dubbels waren voor Avanti. BT Lifters speelt het seizoen uit en begint vol gend jaar opnieuw in de eerste divisie. Bij koploper De Velu we won alleen Friso Reitsma een duel van Edwin Ange- nent: 17-1. In de tweede divisie gaf Avan ti 2 zijn voorsprong op degra datieconcurrent Scylla volle dig uit handen. Door met maar liefst 10-0 te verliezen van ti- telpretendent FVT kon Scylla langszij kruipen. De Leidse „reserves" wonnen met 4-6 bij VBO in Amstelveen De in blakende vorm verkerende Lars Wittebrood won drie par tijen. waar Jozef Homan er twee bij deed Bovendien won nen de twee het dubbel. Avan ti en Scylla staan nu samen op de voorlaatste plaats. Avanti speelt volgende week zijn laat ste duel tegen Shot, terwijl de week daarna Scylla ziin zijn laatste partij aantreedt tegen FVT, dat nog voor de titel strijdt. Eén van de twee regio teams moet degraderen. Bij de dames degradeerde Avanti officiëel uit de eredivi sie. Zaterdag werden door José Bakker (op Treebush en Kerst) nog wel twee punten veroverd tegen Middelburg- Zuid, terwijl gisteren een sma delijke 10-0 nederlaag werd geleden bij Hotak '68. In de eerste divisie ging Docos met 9-1 onderuit bij Veldhoven en is daardoor zwaar in de pro blemen geraakt. Anja Heijnen won van Barbara Fhsotte. De laatste wedstrijd is tegen Hoonhorst, de vereniging, die precies 1 punt minder heeft Eén van de twee verdwijnt uil de eerste divisie. Scylla speel de goed bij Tempo Team er won met 3-7. Weer Sophia Vaalburg won driemaal, ter wijl Heide de Haas en Judith Lepelaar twee en één puni binnensleepten. Scylla 2 de gradeerde officiëel uit de tweede divisie door het verlies van 7-3 bij De Brug. Angelique Rijnders, Corien de Jong en Lucette van Gorp wonnen ie der een punt.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20