UVS moet ook in slotronde nog voluit Roodenburg trekt winnende lot bij Lugdunum DOCOS besluit aan eind van goed seizoenmet „anti-climax" Herkansing voor LDWS in nacompetitie SJC en Altior weer onderuit NA PUNTENDELING MET STORMVOGELS VVSB pakt kampioenschap Zuiderkwartier start toernooi SPORT £eidóe Courant MAANDAG 1 MEI 1989 PAGINA 19 Alphense Boys mist richting LEIDEN „Hier schieten we dus niets mee op", aldus een teleurgestelde Paul Bahlmann na afloop van de doelpuntloze topper bij het Rotterdamse Sparta. „Het kan nog wel, maar er echt op rekenen, doe ik niet meer." En dat terwijl de oefenmeester van Alphense Boys besefte, dat „als er een had moeten winnen, wij dat geweest waren". Binnen tien seconden stond Pieter van Zoest al. oog in oog met de Rot terdamse doelman, maar de spits schrok dusdanig van de kans dat hij niet meer dan een slap rollertje produceerde. LEIDEN LDWS mag in de nacompetitie proberen het derdeklasserschap als nog veilig te stellen. In de directe confrontatie tegen ONA toonden de Leidena- ren zich op alle fronten sterker en trokken der halve terecht aan het langste eind, 1-4. De Goudenaren kregen daar mee het loon van de angst ge presenteerd, want van meet af aan stuurde de thuisploeg op een puntendeling aan. Dat streven werd echter door kruist door treffers van Marco Dijksman (2x), Wim de Roo en invaller Hannie Sjardijn. Slechts van elf meter (overtre ding van Murad Kolak) slaag den de Goudse angsthazen iets terug te doen. FC Lisse - DOSR 2-2 (2-0) Ondanks een 2-0 achterstand bij rust slaagden de bezoekers er uiteindelijk toch in trainer John van der Smissen, die het na vijftien jaar trainerschap voor gezien houdt, een passend afscheid te geven. Voor rust leek de ploeg na doelpunten van Wim en Frans Bouckaart nog op een regelrecht debacle af te stevenen, maar de 17-ja- rige Leon Kerkvliet en de even jonge Martin Hogenboom zorgden voor de onverwachte puntendeling. Meerburg - OLympia 1-2 (0- 1) Meerburg nam met dit duel niet alleen afscheid van de derde klasse, maar ook van twee oudgedienden en defen sieve steunpilaren: de 35-jarige Ger Straathof en de 32-jarige René Meijer. Zij konden niet verhinderen dat de Goudse formatie aan de winnende zij de bleef. Een matige eerste helft leverde behalve een kans (Ger van der Werff) ook een tegentreffer op. Het opportu nisme van de tweede helft leidde nog wel tot de gelijkma ker van Jan Steenbergen, maar veroorzaakte ook talrijke levensgevaarlijke counters. Vijf minuten voor tijd leidde een van deze tegenstoten voor de eindstand. LEIDEN Het onbenut laten van vele mogelijk heden en twee defensieve blunders braken SJC in de ontmoeting tegen Woerden lelijk op, 1-3. Binnen drie minuten pro fiteerden de bezoekers voor de eerste maal na een taxatiefout van Peter Marijnen. Het herstel van de „Binse" formatie kwam halverwege de eerste helft tot uiting in een treffer van Marco de Ridder. die een voorzet van Jos Alders in ene op zijn slof nam. Met name in het tweede half uur van het duel verzuimden de Noordwijkers een andermaal opgelopen achterstand weg te werken. René de Ridder, Piet Alders en Jan van de Berg misten echter dotten van kan sen. Terwijl het wachten was op de gelijkmaker, zorgde mis tasten van doelman Chiel Smit voor de voortijdige beslissing, ofschoon John van der Zwet een doelpunt onterecht zag af gekeurd. Quick (H.) - Altior 3-1 (1-0) De manier waarop de thuis ploeg aan zijn doelpunten moest komen wierp enige smet op de overigens verdiende zege. Op de openingstreffer viel nog niets aan te merken, maar aan de tweede ging een dubbele overtreding (buiten spel en een speler die op inval ler-doelman Robbert-Jan Poelwijk bleef liggen) vooraf. Na de 1-2 van invaller Henk Bader was Altior via Peter Ouwerkerk en Peter van Smo- renburg nog dichtbij de gelijk maker, maar een minuut voor tijd zorgde een tweede buiten- speldoelpunt voor de beslis sing. IJMUIDEN Evenals vorig seizoen zal UVS tot en met de laatste competi tiedag voor de hoofdklas- 1 se-status moeten vechten. Het 1-1 gelijkspel dat gis teren op de voorlaatste speeldag bij Stormvogels werd geboekt, zou op voorhand ook al niet vol doende zijn geweest voor j een laatste weekeinde zonder zenuwen. Maar het resultaat werd nog min der waard door de over winning die het voor de laatste kans knokkende AFC op Elinkwijk be werkstelligde. Met nog een duel voor de boeg delen UVS en AFC nu met 22 punten de twaalfde plaats op de ranglijst, de laatste plek bo ven de rode streep. Een positie die in dit geval echter absoluut niet als „veilig" kan worden omschreven, omdat Elinkwijk met één punt minder dan dit tweetal de dertiende plek van de hoofdklasse A bekleedt. Pi kant detail van de laatste com petitieronde: UVS speelt thuis en ontvangt het Amsterdamse AFC... Dat Stormvogels na gisteren in het bezit is van 24 punten en niet meer tot de degradatie kandidaten behoeft te worden gerekend, mag UVS overigens zichzelf beslist aanrekenen. Zo sprongen de Leidenaars in IJ- muiden voor de pauze zeer slordig om met de geboden mogelijkheden. Maar vooral verzuimde de blauwwitte for matie in de slotfase door te drukken op het moment dat Stormvogels zich als uiterst „slachtrijp" presenteerde. Dat moment deed zich ruim een kwartier voor tijd voor, direct nadat UV.S via een schitterende vrije trap van Hans van Leeuwen de geflat teerde 1-0 achterstand had goedgemaakt. Het leek een te genslag die de thuisploeg niet meer te boven zou gaan ko men. De „Vogels" vlogen nog slechts verdwaasd rond, daar bij UVS alle gelegenheid en ruimte gevend om het vero verde initiatief met nog een treffer te bekronen. UVS-trai- ner Ruud de Groot zelf, schoot evenwel het wankelende Stormvogels te hulp. De oefen- meester wenste te behouden wat hij op de opponent had heroverd, riep laatste man Fred Filippo terug van het front waar hij juist zo aardig te keer ging en wisselde vooruit voetballer Mario Faber ook maar in tegen verdedigende manus-van-alles Jan Hevel. De Groot maakte daarmee dus duidelijk dat UVS akkoord ging met de puntendeling, een remise waarin ook Stormvo gels zich moeiteloos kon vin den. De ploeg hoopte vooraf weliswaar nog op de dei de pe- riodetitel, maar hechtte aan het bereiken van de veilige haven toch wat meer belang. In het eerste deel speelde UVS overigens nog wel om te win nen. De ploeg die Leon Meijs en Marcel Valk wegens schor singen moest missen (beiden mogen zondag speleh) kwam ragelmatig via de na rust weer onzichtbare Marcel Tolsma door, zag Mario Faber met links het houtwerk naast doel man Rob Verdikt raken en wist ook Hans de Kruijs regel matig gevaarlijk in de buurt van het Vogels-doel. Treffers bleven in dat part echter uit, ook al omdat de doorgebroken Piet Bakker, alleen voor UVS- goalie Chris Hoogeweij ver schenen, een lobje hopeloos zag mislukken. De tweede helft was vervol gens vijf minuten oud, toen de thuisclub tegen de verhouding in op voorsprong kwam. Na een hoekschop van André Rol- loos mocht Michel Freriks nauwelijks gestoord inkoppen. Omdat scheidsrechter Floors een minuut later een tweede doeltreffende kopbal van Fre riks onterecht wegens aanval len van doelman Hoogeweij afkeurde, liep UVS in die fase geen onherstelbare schade op. De Leidenaars herpakten zich, drukten Stormvogels meer en meer terug en zagen dat ka- rakterspel zeventien minuten voor tijd beloond met de knap pe gelijkmaker van Hans van Leeuwen. De slotfase werd vervolgens aanzienlijk minder spectacu lair dan deze had kunnen zijn, al kregen beide op een punt spelende ploegen nog één kans op meer. Rolloos stuitte echter op Hoogeweij, zoals Van Leeu wen Verdikt op zijn weg te genkwam. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 50. Freriks 1-0, 73. Van Leeuwen 1-1 UVS: Hoogeweij, Van Orssagen, Fi lippo, Van Berkel, Van Dijk, Jansen, Pouw, Van Leeuwen, Faber (Hevel), De Kruijs, Tolsma LEIDEN Terwijl concur rent DOCOS, door zenuwen overmand, in de slotfase van de competitie het ene na het andere punt liet liggen, bèwees VVSB met een indrukwek kende eindsprint beter tegen de druk bestand te zijn. Een gang van zaken die gisteren op de Boshuizerkade bij LFC uit mondde in het logische kampi oenschap van de vierde klasse A. Dat die titel in een uitwed strijd veilig werd gesteld, is te kenend voor de kracht van VVSB dit seizoen op vreemd terrein. Immers, 'elf duels op verplaatsing leverden maar liefst 19 punten (van de in to taal 35) en 38 van de 65 tref- VVSB speelde deze jaargang, het gemiddelde van meer dan anderhalve punt en bijna drie doelpunten per wedstrijd maakt dat duidelijk, om „meer doelpunten te maken dan de tegenstander". Voorwaarde voor het Noordwijkerhoutse supertrio Paul Warmerdam- John Janssen-Theo Aanhane, samen goed voor 40 treffers, is evenwel dat het de ruimte ge geven wordt. Iets wat met e in de thuiswedstrijden nogal eens ontbreekt. Het was derhalve typerend dat juist op eigen veld, waar een tegen stander nog wel eens de nei ging heeft o'm zich in te gra ven, de paarsgele trein dreigde te ontsporen. Een gelijkspel thuis tegen Unitas en een daaropvolgende nederlaag op eigen terrein tegen Stomp- wijkse Boys noopten Van de Burg een stap terug te doen. „We hebben toen bewust een ommezwaai gemaakt. Achter in de boel sluiten en de bal sneller naar voren transporte ren" Een ommezwaai die mo gelijk werd gemaakt door de rentree van Dirk Rietmeier. De 20-jarige ex-UVS-er moest door een slepende liesblessure het eerste gedeelte van de competitie van de zijlijn toekij ken, maar kon twee weken na de winterstop zijn terugkeer maken in de hoofdmacht. Met succes, want met Rietmeier en doelman Johan van de Berg •VVSB viert feest. Het kampioenschap van de vierde klasse en de promotie naar de derde is bin nen. foto: andré van haasteren (die het na dit seizoen als eni ge voor gezien houdt) als dub bele grendel op de defensie, le verden de laatse zes duels elf punten én de titel op. „Daarom denk ik dat we terecht kam pioen geworden zijn", meende de 20-jarige agent-in opleiding. „Wij hebben de meeste punten gehaald en daarmee aange toond beter tegen de druk be stand te zijn dan DOCOS". Het was derhalve geheel in de stijl van het seizoen dat in een uitwedstrijd en juist in de slot fase de kroon op het werk kon worden gezet. In het duel te gen LFC (waar doelman Peter van der Wal zijn 250ste wed strijd keepte) leek een treffer van Paul Warmerdam halver wege de eerste helft lange tijd de enige treffer van de schot- vaardige voorhoede te blijven, maar in de slotfase van het duel kwam de aanvallende klasse bij de lange tijd door ze nuwen bevangen Noordwij- kerhouters toch weer boven drijven. Theo Aanhane en an dermaal Warmerdam zorgden alsnog voor een riante 0-3 eindstand en promotie naar de derde klasse. „Daar zullen we ons weer helemaal opnieuw moeten bewijzen", aldus Van de Burg. „Onze doelstelling is lekker meedraaien en mis schien een periodetitel te pak- MARK VINK LFC: Van de Wal, Verplancke (Haft), Van de Walle, Van Veen, Van, de Broek, Van der Post, Bekkering, Te Hennepe. Mejri, De Bolster en Van de Pluym. VVSB: Van de Berg, Nulkes, Riet meier, Van Schooten, Van de Poel. Uitenboogaard, Van de Burg. Marij nen, Aanhane, Janssen en Warmer- Ron van der Weijden van Lugdunum stuit op Roodenburg-doelman John Ruygrok. De Noordploeg pakte kostbare punten in deze stadsderby. foto: henk snaterse BEIDE PLOEGEN NOG NIET IN VEILIGE HAVEN LEIDEN Roodenburg scoorde optimaal in de „loterij" bij Lugdunum. Zo typeerde Lugdunum- trainer Hennie de Klerk de door ruim 2.000 toe schouwers bijgewoonde Leidse derby, die door de Kooiclub met 1-2 werd gewonnen. De formatie van oefenmeester Wim Rijsbergen hield zich door deze winst volledig in de strijd om behoud van het tweedeklasserschap. Lug dunum viel definitief uit de kampioensrace en weet zich nu met de Leidse zus tervereniging in „degra datienood". Tonegido, Velo, Lugdunum en Roodenburg bezitten nu 26 punten, het aantal waarmee De Klerk zich enkele weken geleden nog veilig waande, maar staan daarmee nu precies één punt boven de gevaren- grens. Rijswijk staat daar met 25 punten juist onder. Het was Duncan Alberga, die diep in de tweede helft, toen beide partijen zich tevreden begonnen te voelen met een gelijkspel, van een meter of 25 uithaalde en goalie Wim Era dus volledig verraste Rooden burg kreeg daarmee wat het verdiende. Over de hele wed strijd gezien, hadden de blauwzwarten zich de beter en verzorgder spelende formatie getoond Rijsbergen was met de twee punten het in zijn sas: „Het belangrijkste was niet verliezen, dus mochten we de organisatie nooit uit het oog verliezen. En dat ging over het algemeen goed". En nog wat verder analyserend: „Het was een terechte overwinning. Na de eerste 30 minuten goed voetbal en ,een doelpunt kre gen we weer te maken met wat concentratieverlies, ons zwakke punt. Maar dat eerste half uur kostte ook veel kracht. Met de gedachte om de boel vast te zetten, zijn we ook na de rust weer gestart, maar toen kwam het er slechts bij vlagen uit". De Klerk vond dat zijn ploeg te weinig had gekregen: „Als er gerechtig heid was geschied, hadden we nu een punt meer gehad. Wij hebben verzaakt door te druk ken. direct nadat we gelijk hadden gemaakt. Maar we zijn zeker niet weggespeeld, heb ben in de tweede helft veel meer kansen gehad. Maar ja, dan dwarrelt zo'n bal van Al berga er in en verlies je. Zo'n derby blijft een loterij". Roodenburg was prima van start gegaan. Met goed combi natievoetbal werd het doel van Wim Eradus gezocht. Marcel van der Burg scoorde vanuit een vrije trap. na een kwartier, maar scheidsrechter Burcksen gaf een achterbal. Het betrof een „indirecte". Pe ter Pret had toen al een inzet naast zien gaan. Nog binnen het half uur verloor Lugdu- nummer Mohammed Ait El Houssi de bal op het midden veld aan Glenn Helder. De supersnelle linksbuiten zocht de achterlijn en bediende de meegekomen Van der Burg op zijn wenken: 0-1. Lugdunum bleek wakker geschud door die treffer en scoorde al na 10 minuten tegen. Harm de Vos mikte van een meter of 25 in de verste hoek. John Ruygrok, die in het doel stond voor de geblesseerde Marcel Vink, was kansloos. Even later ging een zelfde bal net naast. De thuisclub behield het initi atief ook na de rust. Inzetten van Frans Sjardijn en Robert de Roo werden door Ruygrok tot corner verwerkt. Het spel peil zakte en juist toen ieder een zich begon te neer te leg gen bij een gelijkspel, besloot Duncan Alberga tot een eigen actie,'Hij zag Wim Eradus iets te ver voor zijn doel staan en knalde vanaf 30 meter over de ongelukkige goalie heen: 1-2. Lugdunum wilde nog wel druk uitoefenen, maar kon het eigenlijk niet meer opbrengen. Het was ook De Klerk opge vallen: „De teleurstelling droop er van af". Hij stelde bovendien, dat de enige winnaar de penning meester was. wat een minder goede constatering was. Im mers, ook Roodenburg was winnaar. Temeer wanneer men het resterende program ma bedijkt. Roodenburg krijgt nog te maken met Tonegido „uit" en het gedegradeerde SJC „thuis". Lugdunum speelt volgende week bij Altior en krijgt dan karppioenskandi- daat Voorburg nog op bezoek Een relatief eenvoudiger pro gramma voor Roodenburg, dus. Maar wat is „eenvoudig" in de tweede klasse dit jaar° TJEERD SCHEFFER Scoreverloop 24 Van der Burg 0-1. 34 De Vos 1-1. 78 Alberga 1-2. Lugdunum: Eradus. Van As, Van Tongeren. Van Kins, De Roo, Van der Weijden (Van der Kaaij), Schou ten. Brussee. Ait El Houssi. De Vos, Sjardijn Roodenburg: Ruygrok. Alberga. Ver schoor, Rob Pret, Kok, Gottmer, Pe ter Pret, Ouwerkerk. Jansen. Van der Burg, Helder LEIDEN Korfbalvereniging Zuiderkwartier maakt dinsdag- van 25 mei Op dinsdag 30 mei zullen dan op het terrein van avond een begin met haar jaarlijkse zomeravond teornooi voor Zuiderkwartier aan de Montgomerystraat tussen 19.00 en 21.00 jeugdploegen (tot en met 21 jaar). De organiserende club speelt uur (waar trouwens alle wedstrijden vworden gespeeld) de fina- dan zelf in poule A tegen De Danaïden en Tempo. In de andere le en de strijd om de derde plaats gespeeld worden. De toegang groep spelen De Algemene, Fides Pacta. Top en Velocitas in de tot dit unieke korfbalevenement is gratis, voorronden op 2, 9 en 16 mei om een plaats in de kruisfinales LEIDEN „Een anti-climax een heel vervelend slot van een toch vrij goed seizoen". Aldus het commentaar van DOCOS-trainer Wim Mugge afloop van de thuiswed strijd tegen SJZ, die zijn ploeg niet alleen een verliespartij (1- 2), maar ook twee uitsluitingen opleverde. „Dat zullen we moeten uitpraten, want dit kan echt niet door de beugel". Aanleiding voor Mugge's uit barsting was het uit het veld sturen van twee van zijn pu pillen: in de eerste helft was het Peter Huigsloot, die na een elleboogstoot richting SJZ- speler Gert-Jan Berg voortij dig de kleedkamer moest op zoeken, een gang die in de tweede helft ook Marco Stuif zand na een schop van achte ren (wederom tegen Berg ge richt) kon maken. De oorzaak van beider ongecontroleerde acties lag in eerste instantie in het uitblijven van een, gezien de achterstand van een punt op koploper VVSB, absoluut noodzakelijke treffer: Rob Rei- zevoort. Dennis Stuifzand en Ron Hoogenboom ontbrak het echter de noodzakelijke kalm te. „Maar zonder ons gedrag goed te praten, denk ik dat de scheidsrechter er ook ernstig aan heeft meegewerkt", aldus Mugge. Na de openingstreffer van Berg en de verdiende ge lijkmaker van Reizevoort, ont hield de man-in-het-zwart in de ogen van de oefenmeester DOCOS een „geheide" straf schop. In plaats van de over treding van Marco Rotteveel op Reizevoort te bestraffen, paste de fluitist de yoordeelre- gel toe, waarna Edwin Klaas- sen hoog overschoot. De thuis ploeg speelde daarna alles of niets, maar via Carlo van Nie- rop werd het dus het laatste. „Daar heb ik geen moeite mee", evalueerde Mugge het afgelopen seizoen. „VVSB had iets meer inhoud en is terecht kampioen geworden. Volgend jaar zal het echter lastig voor ons worden, want voor een hoop ploegen zijn we dé kam pioenskandidaat". ROAC '79 - Unitas (1) 9-1 (3- 0) De bezoekers traden met het oog op de toekomst (degrada tiewedstrijden) aan met een verzwakt elftal en moesten daarvoor de prijs betalen. ROAC liet zich dit buitenkans je met ontgaan en scoorde er lustig op los. Doelpuntenma kers waren Perry Veilbrief (5x), Wilco van der Meer, Ruud Weenink. George Straa thof en René Bisschop. Janus van dér Linden redde van elf meter „de eer". VTL - SVLV 2-3 (1-1) De Vlietclub speelde voor rust goed mee en kwam via Fred van Haarlem zelfs aan de lei ding. Een slippertje van Erwin van der Veer op slag van rusi stelde Marcel Lamboo in staat iets terug te doen. Na rust zak te de thuisploeg weg. Stefan Roodakkers mocht na een foul van Rob van Iterson op Corné Klaasen binnen de lijnen van elf meter aanleggen en maakte geen fout Klaassen tekende zelf met een lob de derde tref fer aan. een afstandschot van Ron van der Pot zorgde voor de eindstand. Alphen - UDO 2-1 (1-0) Alphen bezorgde met de vijfde zege op rij niet alleen trainer Wim Dekker, maar ook Wil lem Hogendorp een passend afscheid De publiekswissel van de 35-jarige verdedigende middenvelder, die in een lager elftal gaat voetballen, was enigszins misplaats want er waren slechts 60 toeschouwers. Die zagen overigens een lauw partijtje met treffers van Ge.r- rit van der Berg en Marco de Stompwijkse Boys - Fore- holte 0-1 (0-0) Een verdiende overwinning voor de bezoekers, die duide lijk de betere ploeg waren, maar verzuimden de kansen te benutten. Alleen Ton Arroyo slaagde erin doelman Jan Groenweg te passeeren. De thuisploeg kwam hiertegen niet verder dan wat kleine kansjes voor Rob Doelman en Chris Duivesteijn.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19