Martien Kokkelkoren belofte voor toekomst i nnal le Verwachtingen Alphians zijn hoog gespannen '£eidóe Sou/tont Buitenlandse tennisspelers bepalen niveau van hoofdklasse NA 28 wassen »an zeg in Eu ;rgelijk< :steld o troeteli me ge indeling oorloj want ik dat ei worden :ging ii Hing er die eer rtijd le 3rd hat een hee Ic voor leeft m< er psy- Neder ichavinj en dai e recht ik ern de con inisatie spreken Kamei Dat wi lie lach allemaa dat alle: erkelijkt tenliefdf i niet di uidelijk van df >pen. J( :en spra t je me maar ji itten. J( 5che sar :n dat zt len zijn ens? Ei vicht ge vertegen an zich cht veri ng te ge; verstik' i tranen worden! neelstuk. m kwar! Fischei nlo ovei en latei en hulp dat hei wachtlijf ds Maat eel moei i Zieken >pen om itrauma'i n de eer 140.001 die ziel igsgetrof a perso- n ander ad Kort >ofd toen doen oir n het bij' uiteinde :ste, zegi >et er ko betaalc ijn gesla )p dat il 5 periodi ereert dt te. „Wa1 •aar. Eei schondei t ze bij tkeringer igen, laa aken. Er at Brink naar di gegaan c ik aan den: „J( tl vervol heb daai Jen heef twee, dar nu nol jn eigei> htsgevoé om ziel :lfs al zoi rlp nodii Ipen, dar naakt di e tijd dit /aarin hi, rs-Emder g is sind' kje grote: its verdei ds je elki iet steed: n de Ne LERMAh kend, da' al getrok de kaal hij ver :hter noi ak snelle: geen dui gekomen rschijnsel ze krijger »k uit on: van df bben, be iat of val ne. „Nol orden im ische ont ils gevolj ildus Var maaltijc ;ciale bor gereinigd aan di voor he Jit na-on jaar mee geplaatst' ZATERDAG 29 APRIL 19 89 PAGINA 29 NOORDWIJKERHOUTSE AMATEURWIELRENNER WIL PROF WORDEN NOORDWIJKERHOUT - Wiel renner Martien Kokkelkoren heeft maar één doel voor ogen, prof wor den. De jeugdige Noord wij kerhou- ter weet zich daarbij echter te on derscheiden van zijn collega-ren ners die hetzelfde nastreven. Niet alleen door zijn prestaties, maar ook met zijn uitspraken maakt hij duidelijk het zwaardere werk aan te kunnen. Hoe vreemd het ook mag klinken, met name de bergen vor men zijn terrein. „Als het hard gaat doet het in de bergen niet zo zeer als op het vlakke. In de heu vels kan ik op rust komen", luidt één van zijn nogal opmerkelijke uitspraken. Martien Kokkelkoren waakt er echter voor dat zijn uitlatingen met het woord je "bluf afgedaan worden. Daarvoor gaat hij te serieus in op de vragen die hij op zich afgevuurd ziet en zijn de resultaten van de afgelopen weken te aansprekend. Eerste in een bergetappe en winnaar van het bergklassement in de Ronde van Mallorca en een etappezege, met de fi nish op de niet geheel onbekende Kem- melberg, in de Ronde van Westvlaande- ren. Zijn kansen om prof te worden noemt hij dan ook reeel. ,,De vooruitzichten zijn positief. Na mijn prestaties in de Ronde van Mallor ca kwam Reynolds al vragen of ik in de ploeg wilde komen rijden", aldus Kok- kelkoren, die daarnaast de interesse van de Kelme-amateurploeg had opgewekt. Selectie Op beide aanbiedingen ging hij niet in. De 69-kilogram wegende wielrenner met een borstomvang van een half-zwaarge- wicht ziet er meer heil in om zich via de 'gebruikelijke' kanalen omhoog te wer ken. Het veroveren van een plaatsje in de nationale amateurselectie lijkt wat dat betreft volledig in zijn planning te passen. ,,Maar dat ligt weer geheel aan de resultaten", klinkt het vervolgens cli chématig. Kokkelkorens hoop is gericht op een uitnodiging voor een zware etap pekoers of een buitenlandse trip met een bergachtig parcours. „Dan moet je je kans verdienen door te bewijzen dat je goed fietst". Een kans, die hij, mocht deze zich op korte termijn voordoen, met beide handen wenst aan te grijpen. Te meer, omdat de onlangs twintig jaar geworden Noordwijkerhouter weet dat het Wereldkampioenschap wielrennen dit jaar in het Franse en zeer bergachtige Chambéry plaatsvindt. Zijn terrein der halve. Dat bewees hij wel op Mallorca waar hij, na een klim van achttien kilo meter over een 'puist' van de eerste cate gorie en in gezelschap van Spaanse en Italiaanse klimgeiten, als derde over de top ging. Jammer vindt Kokkelkoren - die ook vorig jaar als eerstejaars amateur al opzien baarde door tijdens de Milkra- ce (wedstrijd voor amateurs en profs) met de besten mee te rijden - het daar om dat het Nederlands kampioenschap van het Limburgse land verplaatst is naar Rhenen. Een uitgelezen kans om zich in heuvelachtig terrein te bewijzen wordt hem daarmee immers ontnomen. „In Rhenen kan iedereen winnen", weet de kleine renner. Voorseizoen Toch is de rijder van de Volendamse Dextro Energy-ploeg voorzichtig in het opeisen van een plaats in de nationale amateurselectie. Want, zo voortvarend het hem nu afgaat, zo slecht verliep het voorseizoen van de tweedejaars ama teur. „Ik wilde er in het voorjaar staan, maar dat is niet gelukt. Ik had veel ge traind, maar werd daarna ziek". In plaats van zichzelf de nodige rust te gun nen, gooide Martien Kokkelkoren er nog een schepje bovenop in de hoop het ver loren gegane terrein in te halen. Gevolg: nog zieker, waardoor hij het voorseizoen helemaal wel kon vergeten. „De moraal was weg en ik zat volledig in de put. Toch heb ik, al was het rustig aan, aan de klassiekers deelgenomen en mezelf goed verzorgd, waardoor ik in april wist dat ffet weer kon", aldus Kokkelkoren, die in zijn mindere periode kon steunen op de Woerdense accountant Hoogen. „In het voorjaar dacht ik wel eens: waar doe ik het allemaal voor. Hij hielp mij toen, zodat ik er nu weer positief tegen over sta". Wist Kokkelkoren 'meneer Hoogen' in het begin van het seizoen te vinden, zo weet de renner dat de Woerdense ac countant hem ook in de toekomst wel eens van dienst kan zijn. „Hij kent ploegleiders en heeft eerder Aijan Jagt en Teun van Vliet geholpen", zoals oud prof Richard Bukaki in België zijn best voor Martien Kokkelkoren doet. „Die connecties heb je gewoon nodig", weet de renner, die nog tot zijn 21ste moet wachten alvorens hij pas prof mag wor den. „Zij moeten immers je naam bij de ploegleiders laten vallen. En als die ploegleiders dan later, na goede presta ties, je naam in de krant lezen, denken ze: „Verhip dat is een goede man". Tijdrijden Zo ver is het echter nog lang niet, weet ook Martien Kokkelkoren. Want - om op zijn cliché terug te komen - hij zal eerst nog voor resultaten moeten zorgen. En niet alleen in de bergen. Zo is het tijdrijden geen specialiteit van hem. „Maar, daar kun je op trainen. Scoor je nu gemiddeld rond de vijftigste stek, het is mogelijk om dat te verbeteren tot een twintigste positie". Sprinten daarentegen vormt weer geen probleem. Zo was hij in een van de etappes van de Ronde van Westvlaanderen het peloton te snel af. Kokkelkoren is zich er van bewust dat die uitslagen niet alleszeggend zijn. Zo moet de instelling van een renner juist zijn en dient hij van tijd tot tijd een ze- Mariien Kokkelkoren, die zijn in de Ronde van Mallorca veroverde trofeeën toont, be waart goede herinneringen aan het Spaanse land: „Reynolds kwam vragen of ik in die ploeg wilde komen rijden". FOTO: HENK SNATERSE kere hardheid aan de dag te leggen. 'In grediënten' die Kokkelkoren zegt te heb ben. „Al zijn ze twee meter groot en een meter breed, als ze wat doen gaan ze echt tegen het maakt hij zijn zin on verstaanbaar af. „Laat je met je sollen, dan maken ze misbruik van je. Zo moet je, als je uit de waaier gereden wordt, je handen gebruiken". Praktijken die Kok kelkoren dus niet vreemd zijn. Zo geeft hij toe iemand wel eens een 'wiel' dwars gezet te hebben, met alle gevolgen van dien. De Noordwijkerhoutse renner weet daarmee wel dat hij niet uit het verkeer de hout is gesneden. En mocht het toch mislukken? „Ach, ik heb alle papieren voor automonteur en kan dus altijd er gens op terugvallen", aldus de renner, die zijn vader nu al halve dagen in zijn autogarage helpt. PETER VAN DER HULST Het eerste team van de Alphians, nu nog trainend in de buitenlucht, krijgt in november van dit jaar de beschikking over een indoorhal. FOTO: HENK SNATERSE ALPHEN AAN DEN RIJN - Zo wel de honkballende heren als de softballende dames van de ICL Al phians zijn uiterst gemotiveerd aan de competitie begonnen. De heren willen zich laten gelden in de voor hen onbekende eerste klasse, ter wijl de dames alles in het werk stel len om zich uit de tweede klasse op te werken. De serie oefenwedstrijden verliep wat dat betreft hoopgevend. Alphians draai de op volle sterkte en zelfs het vrij plot seling wegvallen van Oscar Lenderink (hij kan het honkballen niet meer met zijn werk verenigen) kon de hoofdmacht niet verontrusten. Zo presteerde de Jon ge hondenploeg" - zoals coach Robbert Maat zijn formatie typeert - opvallend tegen enkele hoofdklassers en teams uit West-Duitsland. Dermate opvallend zelfs, dat nu al rekening gehouden wordt met een groter wordende belangstelling van scouts van nationale topclubs. „Daar ben ik echter niet bang voor", zijn de rustige woorden van Maat. „Als een jongen er klaar voor is, zal ik hem óók daarin begeleiden. Voorlopig vallen de aanbiedingen in aantal mee maar qua aanbod tegen, dus ik maak me nog niet echt druk. Daarnaast moeten de top clubs met goede contracten komen om de jongens bij ons wegrte halen, want in Alphen staat een hecht team op het veld van allemaal vrienden en biedt de club een aantal faciliteiten die door de meeste topclubs niet overtroffen worden". Indoorhal Daarmee doelt Maat op de net in aan bouw zijnde indoorhal waar Alphians vanaf november over kan beschikken. „Dan hebben we met pitchen, catchen en het slaan een voorsprong van zo'n twee maanden op de rest van Neder land. De meeste jongens zijn toch wel zo handig dat ze dat niet voor een paar honderd gulden laten schieten. Want verder wordt er bij ons net zo getraind als bij een hoofdklasser", weet Maat. De verwachtingen voor het eerste team zijn daarom redelijk hoog gespannen. Een plaatsje bij de eerste vier in de eerste klasse betekent voor een debutant nor maliter een hele opgave, maar Maat lijkt daar nauwelijks van onder de indruk te zijn. „We hebben het afgelopen weekein de Eurostars gehad, een titelkandidaat. Een keer winst en een keer verlies, dan weet je waar je staat", lijkt de oefen- meester de meesie zaken voor zichzelf al op een rijtje te hebben staan. Promotie Bij de dames zijn de verwachtingen zo mogelijk nog hoger gespannen. Trainer- coach Anton Gerrel wil met een zeer jong eerste damesteam promotie naar de eerste klasse bewerkstelligen. Een opti mistisch gestemde Gerrel daarover: „In de voorbereiding op het seizoen speel den we oefenwedstrijden tegen eerste klassers en wonnen die. Ook tweedeklas sers vormden geen probleem, daarnaast kunnen wij terugzien op goede toernooi en". Zelfs het vertrek van een tweetal hoofd machtspeelsters en het aanstormende jeugdtalcnt Ingrid Schouten kon Anton Gerrel niet verontrusten. Hij zegt dat zijn uiterst gemotiveerde ploeg die pro blemen naar behoren heeft opgevangen. Gerrel zag zich wel genoodzaakt een beroep te doen op de al jaren florerende 'jeugdschool' van ICL Alphians. Bijna het voltallige jeugdteam van vorig jaar is doorgeschoven naar de seniorenrangen en voor een deel ook ondergebracht in het eerste. „De jongste speelster is 16 jaar en de oudste 25. Dat betekent dat we nog lange tijd heel veel plezier van deze vrouwen kunnen hebben". LEIDEN - Zestien teams bevolken de beide afdelingen van de hoofd klasse in de tenniscompetitie. Meer dan de helft van die teams, waar onder het Leidse Unicum, beschikt over die ene toegestane buitenland se gastspeelster of -speler. Zonder die versterking lijkt overleven in de hoogste klasse van de voorjaars competitie bijna een onmogelijke zaak. De discussie over investeren of creëren wordt dan gewijzigd in één over tenminste handhaven of degraderen. De Leidse hoofdklasser Unicum be schikt over liefst drie Engelstalige speelsters, waarvan er overigens per wedstrijd slechts één opgesteld mag worden. De formatie heeft daarmee wel de primeur in Leiden, maar lande lijk gezien is haar buitenlandse in breng zeker geen unicum. Het aantrek ken van de Australische Lisa O'Neil op de positie van de geblesseerde Yvonne der Kinderen was niet meer dan een volgende stap in het streven naar behoud van de plaats in de hoofdklasse. De thans in Taipeh een met veel dollars gedoteerd toernooi spelende O'Neil arriveert volgens planning in de loop van de komende week in Nederland. Investering Engelse Teresa Catlin liet in het ope ningsduel van de competitie 1989 tegen Detec/Mets een solide indruk achter. De uit Londen-West afkomstige Catlin is morgen opnieuw van de partij. Unicum bestrijdt het Rotterdamse Victoria, dat met Denise Barnell eveneens in een speelster van overzee heeft geïnvesteerd. Voor de Rotterdammers telt alleen het behoud. Een met Claire Wegink, Chris Vermeeren en Joost Winnink naast de Engelse 'compleet' Unicum is favoriet voor een forse eindzege. De Leidse vereniging behoort inmiddels tot de favorieten voor de titel. Opval lend is, dat de concurrentie eveneens in buitenlandse inbreng heeft geïnvesteerd. In de afdeling van Unicum bijvoorbeeld komt Z'67 Rotterdam uit met de Alge rijnse Warda Bouchabou en houdt de Hilversumse LTC het op een Poolse, Ela Slesicka. Het Amsterdamse Poppeye zet naast Noordwijkerhoutse Heieen van den Berg de Amerikaan Robert Phillips in. De kandidaten voor de onderste twee plaatsen, die een automatische degrada tie naar de eerste klasse betekenen, zijn 'clean'. Niet investeren, betekent meteen ook degraderen, een gegeven waar Dek ker Tennis Warmond in de andere hoofdklasseafdeling over weet mee te praten. Inhaaldag Koninginnedag staat voor de landelijke competitie genoteerd als inhaaldag. Naast het door de overvloedige regenval voor Unicum zeer welkome uitstel van het treffen tegen Victoria, moet ook team 3 in de overgangsklasse B haar wedstrijd tegen Ted van der Bruggens Juliane 2 uit Hoorn afspelen. Eén mixed winnen, zorgt voor de definitieve eind zege van 5-3. Hillegom staat eveneens 4- 2 voor tegen Thor RW 3. In Den Haag ligt een 5-3 zege in de lijn der verwach tingen. De Dekkerreserves moeten de 0- 5 stand tegen het sterke Leimonias 4 zien om te buigen tot een dragelijk ver lies. PETER KLEIN Onder redactie van Gert-Jan Onvlee en Peter van der Hulst Bloed 'Oh, nee. Niet weer één. En mijn blessu re/ijst is at zo lang. Huug Aandewiel. Martin de Louw, Johan de Kroon, Jan Blankespoor, Ruud Spierings, Gijs Collé. En dan hu óók nog Ron Carli?' Je ziet het Ar ie Kurver, trainer van Rijns- burgse Boys, denken. Of zien Wij van Hutspo(r)t het dan toch misschien verkeerd? Kan Kurver gewoon niet zo goed tegen bloed? Instijl Bij de Haarlemse zondagvierdeklasser Dl O zullen ze gedacht hebben, 'kam pioen word je niet elk jaar'. Om het feest van de week ervoor nog eens stilletjes over te doen, verkozen de spelers van DIO voor de uitwedstrijd tegen het De Zilkse Van Nispen dan ook de paarde- tram als vervoermiddel boven de auto. In stijl heet dat dan. Last Akkoord, het is ons van Hutspo(r)t be kend dat rugbyers voor geen kleintje ver vaard zijn. Maar, dat neemt toch niet weg dat ook deze mannen (en vrouwen) het te bont kunnen maken. Neem nu dat veld in de Mors. Wij van deze rubriek kunnen ons niet voorstellen dat de verantwoordelijke voor dit terrein, de Directie Sport en Recrea tie, dit alles ongestraft zal laten passeren. Neen hoor, hier krijgt DIOK nog last mee... Mooi De komst van het Nederlands elftal naar Leiden, vorige week zaterdag, was een groot succes. De ploeg van de vroegere Excelsior-coach imponeerde weliswaar ook tegen UVS niet, maar aan het evene ment op zich, deed dat in de Leidse Kik kerpolder absoluut niets af. En Wij van Hutspo(r)t denken bij ons zelf: wat wordt het mooi hè, met al die toeschouwers langs het veld... FOJO: HENK SNATERSE Last... FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Mooi.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 29