aan tafel 'oert Bies jot en Rob inkelhuis worden priester; maar ze verschillen LANGS OMWEGEN Lex is een leuke speklap hond zoekt: huis dienstverlening dagpuzzel H 19 1 ■- pi A EIDEN OMGEVING £etdóc6ou4<mt ZATERDAG 29 APRIL 1989 PAGINA 15 LEIDERDORPSE JONGEMANNEN GETEKEND DOOR EEN IDEAAL Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. Je hebt een paar jonge- nannen, Coert Biesjot en lob Winkelhuis uit Lei- Ierdorp, en die worden enslotte zomaar priester. )f ze niets beters te doen ïebben. Het is, dat ook iet vaderland geestelijk n nood verkeert, maar iet ideaal van deze kna- ien tekent toch een vraagstelling in deze tijd. )p 13 mei a.s. liggen in de kathedrale kerk van lotterdam vier wijdelin gen plat voorover op de jrond in deemoedige af wachting van het pries- erschap dat bisschop R. 3hilippe Bar hun voor ?euwig, namens de Heer :elf, zal inprenten: Rob Winkelhuis, Jan Kraus, dans Vergeer en diens 'j dasgenoot Coert Biesjot. Jeide laatste komen uit een tolducs klasje van 9 man dat nmiddels uitgewaaierd is: vier bleven in Limburg, twee cozen voor het bisdom Rot- :erdam, twee gingen er naar Den Bosch en een keerde te ug naar z'n uitgangspunt Saarlem. Priester willen worden. Een schaars aanbod, de terugloop lijkt enigs- rins gestopt. Priester worden. ,Een unicum in deze tijd", vindt ook diaken Coert Bies- ot, maar hij heeft er geen en- cele moeite mee: „Je hebt je iele leven nodig om je eigen te maken wat deze „staat" je ;eeft en van je vraagt", oert Biesjot is met z'n 25 aar de oudste van drie iroers. Mavo op Duinzigt en twee jaar havo-top aan de Chr.Pedagogische Academie, ook in Oegstgeest. Het zat er wel in, dat hij priester zou worden. Zijn moeder zegt: ,Als kind was hij al eerbie- lig, en een tante zei eens: dat kind wordt weieens pries- er". En Coert was al vroeg een trouwe misdienaar, sa men met een broer. Coert: We gingen „op de misdie naars", zoals dat heette, maar de omgeving heeft het niet zo gestimuleerd. Het meeste moet van het gezin uitko men. Dat zijn de wortels en die hebben me inspiratie meegegeven. Verder moet je ervoor blokken, zoals op alle levensterreinen. Verder is het de invloed van het ka tholieke milieu geweest en ook, moet ik zeggen, de heil zame invloed van pastoor Vreeburg van de St.Lode- ijk- lalletje trappen Bij zijn streven naar het ho gere is Coert Biesjot toch ook altijd een „normale" jonge man geweest, die een „fijne, ontspannen jeugd" heeft ge had. Tien jaar tot hij „op studie" ging voetbalde hij bij de jeugd van UVS, aange moedigd door zijn vader die een oud-VNL-er is. En nog steeds mag hij graag een bal letje trappen als hij even thuis is. „Die sport heb je no dig bij zoveel geestelijke in spanning". Toen hij eenmaal op Rolduc zat, blééf hij zich 'met voetbal bezighouden. Zo ^trainde hij (als stage-onder- deel vormend jeudleider- schap) de jeugd van de KVC Oranje in Kerkrade; hij bege leidde misdienaarskampen en bleef van alles maar ver slagen schrijven, want dat hoort nu eenmaal bij de veel omvattende opleiding tot man Gods en middelaar voor alle mensen. Geestelijk hulp bieden, jawel, maar ook met beide benen in de gemeen schap blijven staan. Coert Biesjot, die straks als jonge priester het diepe in zal moeten maar nu al een preek in een half uur op schrift kan stellen: „Er wordt je veel in handen gegeven, maar tegelijk krijg je veel verantwoordelijkheid te dra gen. Dat moet je in even wicht zien te houden En eenvoudig blijven, en offer vaardig vooral. Op het ogen blik zie ik het soms als puin ruimen en nieuwe wegen zoeken in de ontmoeting met mensen. Daar ben ik nu be schikbaar voor, in dienst baarheid". Sinds aanstaande neomist Biesjot op 1 okt.'88 diaken werd gewijd loopt hij stage in de« Schiedamse binnenstad sparochie van St.Lidüina en O.L. Vrouw Rozenkrans. Daar doet hij ook op 21 mei zijn eerste H.Mis, na een week eerder, op de 14e mei, in de „Lodewijk" aan het Leidse Steenschuur z'n „al lereerste" Mis te hebben op gedragen om 11.30 uur (ge volgd door een receptie in de zaal van ,,'t Bruggehoofd", ook aan het Steenschuur). Die middag, om 15.30 uur, is er een Lof uit dankbaarheid, waarbij het koor van de Jon gerengroep zal optreden. Een ander verhaal De tweede Leiderdorper die priester gaat worden is Rob Winkelhuis. Hij is bijna 37, gerijpt op het zilte water, geen trouwe misdienaar en een tijdlang zelfs los van de kerk vanwege vervelende er varingen. Zijn verhaal luidt heel anders dan dat van col lega Biesjot. Een verhaal met een pakkend verloop, een lang verhaal ook dat we kort zullen moeten houden. Een priester in de dop, maar het had ook heel anders kunnen verlopen. Van geboorte Eind- hovenaar. Na z'n 14e ver huisden z'n ouders naar Bad hoevedorp. Hij ging een jaar naar het Ignatius-college in Amsterdam, wilde wel pries ter worden maar zakte voor het toelatingsexamen voor het seminarie van de paters van Scheut in Vught. Hij kwam 22 jaar geleden in Lei derdorp wonen, „zat op Bo- naventura", maar was als HBS-er slecht gemotiveerd. Het betere werk, via de exac te vakken, kwam op de Ho gere Zeevaartschool in Vlis- singen (inmiddels was Win kelhuis in Leiderdorp, na strubbelingen met een jonge- rensoos, „van z'n geloof ge vallen" Rob de apostaat). Maar hij had weer een doel voor ogen. „Het was een tijd van kritiek, in die late jaren '60, ook met kritiek op de si tuatie van de kerk, hoewel het geloof toch wel bleef trekken" Rob Winkelhuis zwierf bijna zes jaar op alle wereldzeeën als scheepswerktuigkundige, „machinist in de volks mond", bij Shell Tankers. „Dat was de wilde vaart; je wist nooit waar je naartoe ging. Maar ik ben in elk we relddeel geweest en ben overal mensen tegengeko men". Enfin, op de oneindige oceanen begon Rob na te denken. Hij ging zelfs de bij bel zowat van a tot z lezen en wilde toch iets met dat slui merende geloof gaan doen, toch weer bij zo'n kerk ko men. „Het is toch weer de rooms-katholieke kerk ge worden. Op zee bekeerd? Ach, het is van binnenuit ge komen en je hebt je roomse achtergrond nietwaar? Maar het was wel een tijd van wor steling, een jaartje". Na de wilde vaart, met min der gunstige arbeidsontwik- kelingen, aanvaardde zee man Winkelhuis „join the navy, to see the world" een job bij Heineken Zoeter- woude als groepsleider in de produktie. Dat was ook al werken met mensen en hij rijpte voort, golvend op het ritme van zijn zieleleven, en, voorwaar, er groeide iets moois uit. „Ik wilde ook in die opnieuw ontdekte kerk wat gaan doen, niet alleen in de kerkbankjes zitten". Er kwamen openhartige contac ten met zielzorgers als pastor Jan Schlatmann en pastoor Jan Olsthoorn van De Mens wording, Robs eigen paro chie. Deze twee mannen ga ven aan Winkelhuis' zoeken een waardevolle voortgang. De vonk, die ontstaan was toen de jonge Rob in Amster dam nog zeulde met missie kalenders voor de Scheutis- ten, gloeide opnieuw. Hij draaide mee met de Leider- dorpse en later ook dekenale Missie-, Ontwikkeling- en Vredegroep: „hartstikke leuk om te doen" Volgde in '80 de pastorale school. Aarzelde nog even: priester worden of pastoraal werker. Hij won in formaties in bij de Kath.Uni- versiteit in Amsterdam en bij Rolduc maar dat laatste betekende zes jaar internaat en daar schrok Rob voor te rug, na z'n ervaringen van bijna 6 jaar op een schip te zijn afgesneden van de sa menleving. Bovendonk Niettemin schijnt de H.Geest, die immers van eeuwigheid waait waar Hij wil, toch de knoop te hebben doorgehakt voor Rob Winkelhuis. In '80 kwam Rob in aanraking met de Priesteropleiding Boven donk in het Brabantse Hoe ven onder Breda, een partti me studie die hij nog tot '87 kon combineren met Heine ken. Rob Winkelhuis is nog steeds enthousiast over dat Bovendonk, een priestero pleiding uitsluitend bedoeld voor „late roepingen" en dat betreft mensen uit alle gele dingen der maatschappij, van arbeiders tot directeuren. Je zou er de „Bovendonk-liede ren" op kunnen componeren als je toondichter was. „Het is een meer dan interessante opleiding van lui die, uitein delijk, toch priester willen worden in deze tijd. Ik vind, dat de Leidse Courant daar weieens over zou mogen schrijven". Ik zou de sugges tie doorgeven aan mijn prin cipalen, want ik ben niet voor de rubriek Kerk en We reld, al heeft ze mijn levendi ge interesse met de beste wensen. In elk geval moet je voor de studie aan Bovendonk mini maal 25 jaar zijn, en maat schappelijk en kerkelijk be trokken. Na vier jaar moet je definitief kiezen voor het ambt, voordat je eventueel een stage begint. Dat heeft Rob Winkelhuis gedaan, met al het nodige eelt op zijn ziel. Pastoraal werker zijn was niet te min voor hem, maar Rob voelde dat hij meer zou kunnen doen. Hij koos voor het ambt en in sept. '87 werd hij stagiaire bij de parochie van St.Matthias in Warmond, bij pastoor Hoogervorst. Op zaterdag 13 mei a.s. legt de bisschop van Rotterdam hem de handen op en zal hem zal ven en hem laten delen in het priesterschap van Chris tus. Dan heeft het Veni, Cre ator, Spiritus geklonken: Kom. Schepper en Geest. Daarna zal ook Rob Winkel huis sacramenteel een be hoorlijk eind uit de voeten kunnen. Mede dankzij de goddelijke toezeggingen van bijstand. Bij dit alles blijft hij van mening, dat het ook voor vrouwen mogelijk zou moeten zijn om tot priester te worden gewijd. „Ik heb dat altijd gevonden, en ook de bisschop weet dat ik er zo over denk. Maar het zal wel licht wel honderd jaar kun nen duren voor het wereld wijd zover is, en dan zal er eerst nog wel een concilie over bijeen moeten komen". Het blijft spannend In september, oktober van dit jaar hoort Rob wat er met hem verder gaat gebeuren in de zielzorg. Dan hangt er een benoeming in de lucht van het Rotterdamse bisdom en zal hij z'n flatje in Leider dorp moeten verwisselen voor een ander adres. Maar straks, in de kathedraal van Rotterdam, is er alvast de op luchting: „Het is spannend geweest, en het blijft span nend als je je afvraagt wat de toekomst jou als priester zal brengen. Het begint pas als je gewijd bent, na al die jaren van innerlijke voorbeiding. Ik ben in elk geval over een paar weken bedienaar van de sacramenten. Dat is wezen lijk voor mijn eigen zijn. Maar ik zou nooit een soort „sacramentenboer" willen zijn in een ondergraven ambt. Ik wil naast de mensen kunnen staan als dat nodig is en niet alleen hen voorgaan in het geloof". Ook Rob Winkelhuis nadert, na zijn louteringsberg be klommen te hebben, z'n on afwendbare midlife crisis. Maar hij zal daar wellicht, als priester en symbolisch ge sterkt met het chrisma, extra gewapend tegen zijn, want hij krijgt, buiten zijn eigen noden, nog veel meer voor z'n kiezen en nog een hele boel te doen. In de naam van de Vader, de Zoon en de hei lige Geest, met het oog op de medemens. Amen; zo zij het, en laten we het hopen ken van de overvloedige, vermenigvuldigde vissen en de broden, wat de goddelijke Zaligmaker evangelisch zo zeer kenmerkt zijn eerste H.Mis op in zijn ouderlijke parochiekerk van De Mens wording in Leiderdorp aan het Heelblaadjespad, niet ver van de (of het) Bolderikkamp het is bij de wilde ger- maanse spinnen af waar hij nu als celibatair nog vrij onbekommerd resideert. Die vreugdevolle bijeenkomst be gint om 10.30 uur, gevolgd door koffie en een receptie. Een week later, op zondag 21 mei, gaat Rob als „jonge priester" voor in de Eucha ristieviering in de kerk van zijn stageparochie van St.Matthias in Warmond. Die viering begint om 10.30 uur. Na afloop feestelijk felicite ren. Na al die festiviteiten worden de beginnende (wat vroeger heette „priesterzo nen") bedienaren van Gods woord voor de haaien van e tijdgeest geworpen: een, e, drie in Godsnaam. ,Lex is echt een hele fijne 'hond. Een goeie sul kun je wel zeggen", meent de en thousiaste mederwerkster van het Leids dierenasiel aan de Besjeslaan. „Een leuk en rustig beest". Aan de stroom superlatieven over Lex, een teef van ruim jaar oud, komt nauwelijks een eind. Maar de mede werkster meent het allemaal heel serieus. Ze vinden het dan ook hoog tijd dat Lex een nieuw tehuis vindt. Lex werd ruim een maand geleden naar het Leids die renasiel gebracht omdat de oudere mensen waar ze in huis was, niet langer in staat waren goed voor de kruising Labrador te zorgen. ,Ze is een ideale hond voor wat oudere mensen. Rustig en lief. Ze zal het huis echt niet op stelten zetten. En mochten er eventueel men sen op bezoek komen, dan le vert dat geen problemen op. Lex kan erg goed tegen kin deren. Andere dieren in huis zijn ook helemaal geen pro bleem", aldus de medewerk ster. Ze benadrukt wel dat r een gezin met erg jonge kin deren geen goed tehuis zou zijn. „Constant kleine kinde ren om haar heen is waar schijnlijk wat te druk". Lex kan wel erg goed tegen een dagje alleen zijn. „Als zij haar mand heeft en de ka chel snort, vindt Lex het pri ma". Dat ze graag tevreden ligt te luimen, is ook wel aan de kortharige lichtbruine teef te zien. „Lex is nogal dik", laat de medewerkster weten. „We noemen haar onder el kaar wel speklap. Maar het gekke is dat ze ons niet de oren van het hoofd eet". Ondanks dat Lex kampt met overgewicht is ze heel actief. Met het uitlaten wil ze regel matig aan de riem trekken om het tempo wat op te voe ren of om nieuwsgierig in het rond te snuffelen. „Ze is ver der heel waaks. Als er gebeld wordt is ze direct bij de les". Vervolgens zakt het jachtin stinct echter volledig weg. „Het bezoek aanvliegen is er niet bij. Nieuwe binnenko mers worden netjes begroet". Zvjerka De poes van 'koninklijke bloede' die vorige week in deze rubriek werd voorge steld heeft een nieuw tehuis gevonden. Een Leidse familie is gezwicht voor haar adelij- ke afkomst en haar bijzonde re schoonheid. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschre ven dieren zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uit eenlopende redenen afgestaan, vaak begrijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormen- kuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gul den (inclusief dierenpaspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedra gen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12, 14-17 u; wo.' do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Lex is een hele fijne hond FOTO: WIM VAN NOORT Aspergesoep tomaat-paprikakip met bieslook-aardappelen ijs met aardbeien Voor de soep heb ik zeg maar: voor het gemak) as perges uit blik genomen. Verse gebruiken kan na tuurlijk ook. Asperges uit blik smaken, als een van de weinige groenten, bijna net zo goed als verse. Nodig voor twee: 0,5 liter aspergenat met water, 1 kippebouillontablet, 15 g bloem, 3 lepels melk, half blikje asperges, zout, pe per, 1 lepel sinaasappel sap; 2 kippepoten, zout, peper, 1 lepel (olijf)olie, ui, knof- Jook, 1 plak rauwe ham, 1 glas witte wijn, rozema rijn, basilicum, 250 g toma ten, 1 paprika; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, 20 g boter, bieslook; 100 g aardbeien, basterd suiker en kirsch naar smaak, 0,5 dl slagroom, 10 g basterdsuiker, 2 porties ijs. Breng het aspergenat met water en het bouillontablet aan de kook. voeg al roeren de een papje van bloem en melk toe en laat de soep drie minuten koken. Warm de in stukken gesneden asperges mee en maak de soep op smaak af met zout, peper en Wrijf de kippepoten in met zout en peper en bak ze bruin in de olie. Schuif de kip aan de kant en bak er- naast een mengseltje van kleingesneden ui, knoflook en ham lichtbruin. Voeg lau we wijn, rozemarijn en basi licum toe en stoof de poten in veertig minuten bijna gaar. Doe er vervolgens de ontvelde en in partjes gesne den tomaten en de in repen verdeelde paprika bij. Laat de massa nog vijf minuten sudderen. Kook kleine of kleiner ge sneden aardappelen gaar. giet ze af en schud er boter en fijngeknipte bieslook door. Zet de gewassen, van kroon tjes ontdane en in plakjes ge sneden aardbeien een half uur weg met basterdsuiker en kirsch. Klop de room stijf met de tien gram basterdsui ker. Leg het ijs per persoon op een bordje met daar om heen de aardbeien en spuit er de room op. Menutip voor maandag: ver se worst met stamppot rau we prei hangop met abri kozencompote. JEANNE ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. Leeuwen, Verhage, Maris, Groeneveld en De Ruiter, Van Schie: za. dr. Y Groeneveld, tel. 218661, zo. dr. G.M. Maris en J.A. Verhage, tel. 218661, do. H.J.J. Janssen, tel. 121641. Groep 2: Bergmeyer, Nering Bögel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaas- sen, Rus, Kruis en E. de Lange: za. dr. H J Klaassen, tel. 213546, zo. G.A.E. Nering Bögel, tel. 124403, do. R.M.G. Taytelbaum, tel. 120266. Groep 3: Pleiter, Lely, Smit. W. de Bruijne. J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysenbergh: za. dr. J. de Bruyne, tel. 125245. zo. dr. H.P. Jurgens, tel. 125820, do J. Stolk. tel. 125820. Groep 4: Bénit. Horn, de Kanter. Lahr. Lodder. Nieuwenhuis. Van Rijn. Van Wingerden. J. Zaaijer R. Zaaijer. J. de Kanter: za. dr. J. de Kanter. tel. 311414. zo. dr. G.J.P. Benit. tel. 765400. do. E.H. Nieuwenhuis. tel. 768918. Groep 5: Jasperse. Wiersma, Crul, Kooy- De Jong, Prince. Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: dr. Witpaard, tel. 217477. zo. dr. J.P Reinders, tel. 760947, do. H.J.H.R. Prince, tel. 761745 Oegstgeest: vanaf za. 8.00 uur: za. en zo. D. Held, tel. 174955, do. J.J. Voorzaat, tel. 177461; Spreekuur 30-12.30. Kaag - Ab- benes -Nieuw Vennep: tel. 02526- 72850. Leiderdorp: za. dr. A. de Heij, tel. 224477 (spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel. 891000), zo. dr. P. van 't Woud. tel. 410070 (spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 40, tel. 410070), do. dr. Ouwerkerk, tel. 891037 Voorschoten: za. dr. Baars. 01717-2520 (Jan Willem Fri- solaan 1). zo. dr. Tromp, 071- 762159. do dr Baars. 01717-2520. Warmond - Voorhout: za., zo en do. Huisartsenpraktijk Sleeboom- /Hoornweg, 02522-11393. Noord- wijk: za dr. Barnhoorn/v.d. Lugt. Irisplein. 01719-12405. zo. dr. Im merzeel/Steenvoorden, 01719- 12333 en woe. vanaf 18.00 uur tot do. 24.00 uur Groepspraktijk, tel. 01719-19300 Katwijk - Rijnsburg Valkenburg: Groep 1: F. Dijk. J.J.A. Henneman, J.H. ten Hove, J.A.J. Lodder, W.C.M. Meeuwisse, J.A. Pool, I.J.W. Schonenberg: vrij. vanaf 18.00 uur dr. J.H. ten Hove. 01718-13777, za. vanaf 18.00 uur J.J.A. Henneman. 01718-12182 en vanaf 18.00 uur dr. J.A. Pool. 01718-22322 en do. na 21.00 uur dr. J.A.J. Lodder, 01718-14600. Groep 2: W. Bergman, H. van Duyn, L. van Duyn, H.M. Hueting, H.C. Moolenburgh, J. Timmers: vrij. van af 18.00 uur dr. W. Bergman, 01718-12921, za. vanaf 18.00 uur dr. H. van Duyn, 01718-12921 en woe. vanaf 18.00 uur. dr. H.M. Hue ting. 01718-29550 en do. na 21.00 uur dr L. van Duyn, 01718-15805. Groep 3: G. van Delft, E.C.M. Pries ter. R. Rietbroek, A.J. Verhage. C.H. van der Water vrij. vanaf 18.00 uur en za. dr. C.H. v.d. Water. 01718- 21818 en woe. na 18.00 uur dr. G. van Delft. 01718-15366 en do. na 21.00 uur geen dienstregeling. Sassenheim: za. en zo. dr. W.J. de Graaft en J.E.M. v.d. Salm. tel. 12475. do. dr. V. Muller, tel. 11777. Alkemade - Rijnsaterwoude: za. en zo. dr P.J. van Dongen 01713- 14044 en do. dr. W. Beekhuis 01712-8202. Roelofarendsveen: Praktijk Saeys/van Mierlo/Roelen- /Brock: za.. zo. en do. dr. H. van Mierlo. tel. 01713-15289. Alphen: groep 1: za. dr. P. Hertzberger, tel. 73264, zo. dr. J. Klein Haneveld, tel. 72170 en do. R. Luining, tel. 76676; groep 2: za. dr. J. van Engelen, tel. 21915, zo. en do. dr. H.P. Rakers, tel. 45610; Groep 3: za. dr. E.C.M. Plag. tel 43896, zo. dr. M.G.M. Smid, tel. 45371 en do. dr. M. v.d. Velden, tel. 38635. Hazerswoude- Koudekerk: za. en zo. dr. R.W.G. Uhlenbeck, 01728-9281 en do. J.A.C. Sprangers, 01714-3700. Benthuizen - Boskoop: za. en zo. dr. R.H. Leeuwenburgh, 01727- 15700, woe. vanaf 18.00 uur tot en met do. 21.00 uur P.P.M.T. Her mans, 01727-12038. Langeraar - Nieuwveen -Ter Aar - Woubrugge (za. 10.00 uur tot zo. 24.00 uur; al tijd eerst bellen): dr. A. Ooms en W. Vreyling. 01729-8104 en woe. vanaf 17.30 tot en met do. 24.00 uur dr. H.M. van Sprang en T.F. Zandstra, 01722-2811. Nieuwkoop - Noor den: za. en zo. dr. M. Sanders. 01725-71555 en do. dr. P. Sluis, 01725-79301. Voor dringende za ken spreekuur tussen 11.00 en 11.30 en tussen 17.00 en 17.30 uur Hillegom: za. en zo dr. v.d. Kaa- den, tel. 15114 en do. dr. Zimmer man. tel. 15121. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster, C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te bereiken via de dokterstelefoon, tel. 071- 122222. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. J. Berendsen. tel. 124172, zo. dr. A.J.A. Winsen. tel. 226040 en do. A.C. Labruyère. tel. 134244. Spreekuur om 13.00 uur. Zoeter- woude: dr. Freeke, tel. 410950/414547 Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor „c Voor spoedgevallen tel. 974491. Bol lenstreek: za.en zo. dr. G. Versloot, tel. 02523-72417. do. H. v. Drooge. tel. 02520-18023. Noordwijk: za. en zo. dr A., Koppendraaier, tel. 01719-12640 en do. J.W. Coen- raads Nederveen, tel. 01719-17254. Katwijk: za.en zo. dr. D. Kleen, tel. 01718-15400 en do. dr. D.W. Gesink. tel. 01718-24824. APOTHEKEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Haven. Haven 18. Leiden, tel. 226085. Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lei den. tel. 763134 en do. Zuiderapo theek Lammenschansweg 7, Leiden. 123553. Apotheek Boehmer. Florijn 21. Leiderdorp, tel. 894400 en Apo theek Schoolstraat. Schoolstraat 83. Voorschoten, tel. 01717-7957. Alkemade: Apotheek Alkemade 01713-9100. open: zat 12-13. 17.30- 18 u. zon feestdagen 12.30-13 en 17.30-18 u. Noordwijk - Katwijk - Rijnsburg: za.. zo. en do. Apotheek Sloothaak. Vliet N.Z., Rijnsburg, tel. 01718-20400 Leidschendam: za.. zo. en do. Apotheek Lakke. Konin- ging Wilhelminalaan 471 C, Voor burg, tel.070-839888. Noordwij- kerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17-18 u. en zo van 12-13 u. en 17-18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging Gezond heidscentrum. tel. 02522-14147. Hillegom: Opgave via het antwoord apparaat. tel. 02520-16217. Leid schendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisver eniging. tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: za. en zo. dr. E.J.M. v.d. Wouw. Boshuizer- laan 26. Leiden, tel. 764058. Voor schoten - Leidschendam eigen dierenarts bellen. Bollenstreek: za.. zo. dr. E.A.M. Verschueren, tel. 01719-15305. do. P A. de Geus. tel. 02522-12422 Katwijk: Opgave via het antwoordapparaat, op zaterdag tussen 11.00 - 12.00 uur spreekuur bij dr. Snel. Muurling/Helder- /Roest: za., zo. dr. G. Roest, tel. 890405 en do. A.W. Helder, tel. 220513. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargeno men door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessen- huis poliklinieken tel 155543, afde ling S.C.U. tel 175639) en van vrij dag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburger- straat in Leiden naar de Cronestein- kade 18a in Leiden. 1 2 3 4 5 6 7 9 10 13 14 17 21 25. 27 15 16 £1 18 r"~ 20 22* 23 24 ■i 26 28 29 30 15.00 i Horizontaal: 1 onzin; 8 sproeitrech- ter v.e. gieter; 9 Engelse munl (afk.); 11 onder leiding van (afk.); 12 muzieknoot: 13 stad in Duits land; 15 moesplant; 17 rijstbrande wijn; 18 spoorstaaf; 19 met dank (afk.); 20 senior (afk 21 zwemvo gel; 23 uitheemse dakbedekking; 25 Australische papegaai; 26 open plaats in een bos; 27 voegwoord; 28 kluwen; 30 Chinese afstands maat. 31 volk in de oudheid; 33 lage luchtdruk. Verticaal: 1 Moorse citadel; 2 laag- tij; 3 afgeknotte boomstam; 4 mu zieknoot; 5 insekt; 6 rund; 7 kleine aardappelen; 10 inwendig afge scheiden stoffen, van groot belang voor het organisme; 12 schroeflijn; 14 dichterbij; 16 kneedbaar meng sel; 21 soort vloerbedekking; 22 ri vier in Italië; 23 niets uitgezonderd; 24 grondtoon v.e. ladder; 29 lof dicht; 31 militaire ordedienst (afk.); 32 Nederlandse Spoorwegen (afk.). OPLOSSING "SN 26 -d W ie 'apo 62 :ewud PZ 'se||B C2 'Jeqil 22 :pe®P1 u -sad 9i ijapBu ft :|BBJ|ds zi '-*■ -Jog oi :I®MX L ;so 9 :jeA©>i g :|os p :>tuoJi e :qe z :®qsB>t i :|woiij»a aiss9Jdap ee ■uapew 16 oe ^loq 82 :u® LZ 'JBBI 92 :mo| 92 IdBiB 82 :»®<»l tZ :'JS 02 "P'uj 61 -IIB-» 81 4BJB a edde Si :UUOQ ei t|s 2i A-| O U MS 6 tseojq 8 ^eoxsjew i :|OT|uoz|joh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15