Onderscheidingen voor John Kraaijkamp. Bettine Vriesekoop en Ronald Florijn Lintjes in Leiden en omgeving LINTIESREGEN ZeidócQowuvnt VRIJDAG 28 APRIL 1989 PAGINA 8 )IN Cineast Johan van der Keuken Ridder Oranje-Nassau DEN HAAG De acteur John(ny) Kraaijkamp sr., de schrijfster Marga Min- co en het gouden olympi sche trio van Seoel, de wielrenster Monique Knol en de roeiers Ro nald Florijn en Nico Rienks, zijn ter gelegen heid van Koninginnedag benoemd tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Dezelfde onderscheiding viel te beurt aan tafeltennisster Bettine Vriesekoop, volleybal- ster Martje de Vries, de blinde atlete Joke van Rijswijk, bil jarter Jean Bessems en hoc- keyster Sophie von Weiier. Ook de journalist/columnist Jan Blokker van De Volks Wielrenster Monique Knol Ridder Oranje-Nassau Toonkunstenaar Jos Vranken Ridder Oranje-Nassau krant, weerman Jan Pelle- boer, cineast Johan van der Keuken, schrijfster H.A.M. Verschuuren-Smulders, de hoboïst E. van Tright en de toonkunstenaar J.J.H. Vran ken werden ridder in de Orde van Oranje Nassau. De vorige week overleden organisator van de voetbaltoernooien 'Amsterdam 700', Jack van Zanten, was kort voor zijn dood eveneens voor deze on derscheiding voorgedragen. Zijn familie neemt nu de bij de decoratie behorende oor konde in ontvangst. Ruim 2500 Nederlanders en enkele buitenlanders zijn vandaag koninklijk onder scheiden. De hoogste onder scheiding, die van comman deur in de Orde van Oranje- Nassau, werd onder anderen toegekend aan twee voormali ge ministers die thans com missaris van de koningin zijn: H. Wiegel (Friesland) en jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland (Utrecht). Het com mandeurschap werd eveneens verleend aan oud-minister dr. C.A. van der Klaauw, thans ambassadeur te Lissabpn, aan mr. J.G.N. de Hoop Scheffer ambassadeur bij de NAVO in Brussel, de heer R.H. Fein, ambassadeur te Washington, jhr.mr. J.A.E. van der Does, lid van de Raad van State, en ir. P.C. de Man, secretaris-ge neraal van het ministerie *an Defensie. De op één na hoogste onder scheiding, ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, werd vandaag onder anderen uitgereikt aan J.C.J. Lam- mers, commissaris van de ko ningin in Flevoland en het Eerste-Kamerlid mr.ir. H. Heijne Makkreel (VVD). Elf leden van de Tweede Kamer ontvingen dezelfde decoratie: mevr. M.B.C. Beckers-De Bruijn (PPR), J.J.P. de Boer (CDA), dr. R. Braams (VVD), F. Castricum (PvdA), drs. H. Eversdijk (CDA), mr. J.S.L. Gualthérie van Weezei (CDA), drs. L.M.L.H.A. Her mans (VVD), H. Knol (PvdA), mevr. M.A. Müller van Ast (PvdA), mevr. E.G. Terpstra (VVD) en drs. M.A.M. Wölt- gens (PvdA). Ook enkele gezaghebbende wetenschappers werden rid der in de Orde van de Neder landse Leeuw, zoals prof.dr.ir. H. Priemus (hoogleraar Volkshuisvesting aan de TH te Delft) en prof.dr. H.J.J. Leenen (hoogleraar gezond heidsrecht aan de Universiteit van Amsterdam). De onder scheiding werd eveneens ver leend aan mr. C.J. Hermans, raadsheer in de Hoge Raad, mr. J.C.M. Leyten, advocaat- generaal bij de Hoge Raad, mr. P.A. Wackie Eijsten, oud deken van de Nederlandse Orde van Advocaten en mr. W. Faber, voorzitter van de Raad van Beroep te 's-Gra- venhage. Fabers echtgenote, mr. T. Faber-De Heer, werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Me- Ambassadeur dr. C. van der Klaauw Commandeur Oranje-Nassau vrouw Faber (Toos) is hoofd van de afdeling Pers- en Pu blieksvoorlichting van het ministerie van Justitie. In de jaren zeventig verwierf zij landelijke bekendheid door haar rol als woordvoerster van Justitie tijdens de trein kapingen van 1975 en 1977. Dezelfde onderscheiding ont ving oud-vicaris drs. J. Ber gen van het bisdom Rotter dam. Ook twee leden van de Emancipatieraad zijn vanaf vandaag officier in de Orde van Oranje-Nassau: de econo me mevr. drs. M. Bruyn- Hundt en de onderwijsdes kundige mevr. drs. A. (Anne- marie) Grewel, die tevens lid van de Amsterdamse gemeen teraad voor de PvdA is. Deze onderscheiding viel ook toe aan de Dordrechtse architect W.G. Quist. Secr.-generaal ir P. de Man Commandeur Oranje-Nassau Atlete Joke van Rijswijk Ridder Oranje-Nassau Commissaris van de koningin Beelaerts van Blokland Commandeur Oranje-Nassau Justitie-voorlichter mevr. T. Faber-de Heer Officier Oranje-Nassau Commissaris van de koningin Kamerlid E.G. Terpstra Lammers Ridder Nederlandse Leeuw Commandeur Oranje-Nassau ALGEMENE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw drs. KM Meulmeester, hfd. Inlichtin gendienst Buitdhland. NEDERLANDS- ANTILLIAANSE EN ARUBAANSE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw prof.dr. H. Hoetink, hoogl. Antropolo gie en Comparatieve Sociologie RU Utrecht, Bussum. BUITENLANDSE ZAKEN Commandeur Oranje-Nassau, bij be vordering rt.H. Fein, ambass. Washington; mr. JjG.N. de Hoop Scheffer, ambass., lyd. Perm. Vertegenw. bij de Noord- Atlantische Raad te Brussel; dr. C.A. v^in der Klaauw, ambass. Lissabon; Ridder Nederlandse Leeuw mevr. J.C. Ferringa, ambass. Boeda pest; drs. M.J.J. van Loosdrecht, am bass. perm, vertegenw. Unesco te Parijs; mr. H.Th. Schaapveld, am bass. Brussel; mr. C.J. Schneider, dmbass. Oost-Berlijn; drs. E.J. van Vloten, adv. Beleidspl. min. Buitenl. zaken; Officier Oranje-Nassau Qh.R. van Beuge, plv. perm, verte genw. bij de EG te Brussel; J.J. Blom, hon. adv. min. Buitenl. Zaken; mr. J,M. van Bosse, hfd. bur. Noord-Afri- ka Buitenl. Zaken; mgr. J.L. Brennink- rtieijer, rk bisschop te Kroonstad; mr. J'.H.W. Fietelaars, chef dir. Integratie E?ur. min. Buitenl. Zaken; mr. J.H. 'Meesman, ambass. hfd. delegatie CVSE, Expertsbijeenkomst inzake Menselijke Contacten te Wenen; mr. Hj.J. van Oordt, hoofddir. Dienst Bui- tipnl. Zaken; jhr. drs. Schorer, am bass. Rabat; mgr. J.H. Soudant, bis schop van Palembang; G.W. baron De Vos van Steenwijk, ambass. Ja karta; mr C.J. Vreedenburgh, ge- vblm. min. te Bonn; P. Hintzen, hfd. Morele Herbewapening Nederland; Ridder Oranje-Nassau Rater W.C.L. Burm, Orde Witte Paters te Burkina Faso; pater H.M.J. van En gelen, Congr. Paters van Mill Hill, broeder M.A. Hettinga, Congr. Paters van de H. Geest te Yaoundé (Kame- Ïen); zuster J.A.S. Heijmink, Congr. isters van Barmhartigheid te Sen- gerama (Tanzania); pater G.A. Koe- voets, geestelijke te Palembang; pa ter J.A. van Leeuwen, Congr. Paters van Mill Hill te lloilo (Filipijnen); pater A.J. van Oosterhout, lid Orde van Witte Paters te Gitarama (Rwanda); pater G.A. van Oosterhout, lid Orde van Witte Paters te Gitarama (Rwan da); pater O.J. Postma, lid Orde der Fransiscanen te Quetta (Pakistan); pater J.H.M.A. Röttgering, Salesische Don Bosco Orde te Kimpo-gun (Ko rea); pater L.A.R. Starmans, lid Orde der Montfortanen (arts) te Isangi (Zai re); mevr. A.M. Stephani, plv. hfd. vertaalbureau Duits Buitenl. Zaken; L. Sydow, hfd. bureau dir. Azië en Oce- anië en dir. Europa Buitenl. Zaken; pastoor J.W.C.M. Wiggerman, lid Priesters H. Hart te Palembang; broe der J.C. van dpr Zant, Congr. der Ma- risten te Solomon Islands; S.W. Neef jes te Noordwijk. JUSTITIE Ridder Nederlandse Leeuw mr.dr. J.A.M. van Angeren, hfd. Sta- fafd. Wetg. Publiekrecht min. Just., Leidschendam; mr. W. Faber, voorz. Raad van Beroep, 's-Gravenhage; mr. C.J. Hermans, raadsheer Hoge Raad, "s-Gravenhage; mr. J.C.M. Leyten, adv.-gen. Hoge Raad, Nijmegen; mr. P.A. Wackie Eijsten, oud-deken Ned. Orde van Advcoaten, 's-Gravenhage; Officier Oranje-Nassau, bij bevorde- ds.^B.J.F. Schoep, pred. Geref. Ker ken in Ned./oud-lid Gen. Syn. Geref. Kerken in Ned., Gouda; Officier Orde Oranje-Nassau drs. J.W. Bergen, oud-vicaris-episco- palis van de Bisschop van Rotter dam/priester, "s-Gravenhage; W.J. Brombacher, oud-medew. Generaal College van Toezicht van de NH Kerk, Hilversum; mevrouw mr. T. Faber-de Heer, afd. Pers- en Publieksvoorlich ting min. Just, 's-Gravenhage; J.M.G. Meertens ofm., deken van het deke naat Heerenveen, Oosterwolde (gem. Ooststellingwerf)/lid Orde Minder broeders Franciscanen; dr. T.C.M. van Montfoort aa, vicaris-terr. van de Bisschop van 's-Hertogenbosch/lid Congregatie Assumptionisten, Til burg; J.M. Schlatmann, oud-deken dekenaat Leiden, Zoeterwoude; me vrouw mr. M. Scholtens-Meurs, Was senaar; mgr. dr. C.J.H. Vaessen, oud deken dekenaat Montfoort, De Meern (gem. Vleuten-De Meern); Ridder Oranje-Nassau C. van Bale, hfd. secr. griffie rechtb., 's-Gravenhage; J.H.M. Bol, ambt. bij de CRI, Zoetermeer; ds. B. Martel, pred. NH Kerk, Pijnacker; mgr.drs. J.W.N. Valkestijn, dir. muziekinst. Ka thedraal St. Bavo Haarlem; J.J. van de Ven aa, lid Congr. Assumptionis ten, Boxtel, ds. E.F. Vergunst, em.- pred. NH Kerk, Zoetermeer; BINNENLANDSE ZAKEN Commandeur Oranje-Nassau H. Wiegel, comm. der Kon. Friesland, Tietjerksteradeel; jhr. drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland, comm. der Kon. Utrecht, Utrecht; jhr. mr. J.A.E. van der Does, lid Raad v. State, 's- Gravenhage; Ridder Nederlandse Leeuw J.C.J. Lammers, comm. der Kon. Fle voland, Almere; mr.ir. H. Heijne Mak kreel. lid Eerste Kamer, Bloemendaal; mw. M.B.C. Beckers-de Bruijn, lid Tweede Kamer, Tiel; J.J.P. de Boer, lid Tweede Kamer, Lisse; dr. R. Braams, lid Tweede Kamer, Utrecht; F. Castricum, lid Tweede Kamer, Box tel; drs. H. Eversdijk, lid Tweede Ka mer, Reimerswaal; mr. J.S.L. Gual thérie van Weezei, lid Tweede Kamer, 's-Gravenhage; drs. L.M.L.H.A. Her mans, lid Tweede Kamer, Nijmegen; H. Knol, lid Tweede Kamer, Assen; mw. M.A. Müller-van Ast, lid Tweede Kamer, Oss; mw. E.G. Terpstra, lid Tweede Kamer, Nieuwegein; drs. M.A.M. Wöltgens, lid Tweede Kamer, Kerkrade; drs. W. van der Zanden, secr. Alg. Rekenk.,'s-Gravenhage; mr. G.J. te Loo, burgem. Leeuwarden; mr. G. Loopstra, burgem. Zwolle; Officier Oranje-Nassau C.C. Bakker, chef insp. alg. dienst dir.-gen. Management en Personeels beleid Binn. Zaken, 's-Gravenhage; drs. J. Hoff, adv. dir.-gen. Openb. Best. Binn. Zaken, 's-Gravenhage; mw. mr. G. Moesbergen, raadadv. Raad van State, 's-Gravenhage; Ridder Oranje-Nassau A.C. Dronkert, chef post- en archief zaken Alg. Rekenk., 's-Gravenhage; mw. B.J. Hogervorst, medew. Alg. Rekenk., Voorburg; A.M. Riemens, hfd pers.- en sal.-adm. Raad v. Sta te, Oegstgeest; mr. J.A. LaGro, Bode graven; J.A. van den Herik, hfd. be heer afd. onderw. Delft; J. van Bocho- ven, burgem. De Lier; K. Boschma, oud-medew. dienst groenvoorz. 's- Gravenhage, Maasland; W.J.D. Stas- sen, oud-hfd. stafafd. Controle Gem. Soc. Dienst, 's-Gravenhage; K.P. Tau- be, oud-hfd. afd. waterbouwk. on- derh. gemeentewerken 's-Gravenha ge, Rijswijk; mw. M.P. van der Klugt- Witteman, burgem. Monster; mr. S.H. Scheenstra, burgem. Oegstgeest; drs. H.C. Slengard, oud-doc. Studiecentr. Cult. Mïnderh. 's-Gravenhage, Zoe termeer. Binnenlandse Zaken en Justitie ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN Ridder Nederlandse Leeuw prof. dr. J.T. Bakker, oud-hoogl. The- ol. Univ. Ger. Kerken in Ned. te Kam pen; prof. dr. B.M.F. van lersel, hoogl. KU Nijmegen, H. Landstichting (gem. Groesbeek); mr. L.B. van Ommen, oud-voorz. Raad voor de Volwasse neducatie te 's-Gravenhage, Zoeter meer; prof. dr. ir. W.L. van der Poel, oud-hoogl. TU Delft/Lid KNAW, Rijs wijk; prof. dr. J.M.M. de Valk, hoogl. RU Rotterdam; prof. dr. A.S. van der Woude, hoogl. RU Groningen/lid KNAW, Groningen; prof. dr. E. Zür- cher, hoogl. RU Leiden/Lid KNAW, Warmond; Officier Oranje-Nassau W.R. Sennema, researchmed. Fysisch en Elektron. Lab. TNO te 's-Graven hage; A. Vos, ambt. bij min. van O en W, Zoetermeer; Ridder Oranje-Nassau: N.P. Dool, personeelsfunct. TU Delft; H.W. Eppink, oud-plv. rector Chr. Scholengemeensch. ,,'t Loo" te Voor burg; mevr. W.M. Hengst, docent Kath. Pedag. Hogesch./West-Ned.- vestiging Pabo Thomas More te Rot terdam, Schiedam; R. Hospes, docent openb. mavo te Heerenveen/be stuurslid Ned. Genootsch. Leraren, Heerenveen; A. Kollen, onderzoekme- dew. TU Delft; C.A. Koomen, adj.-dir. Stichting Vakopl. Schilders- en Stu- kadoorsbedrijf te Waddinxveen, Schijndel; C.J. Muijser, Maasland, oud-dir. basisschool De Schutse in Maasland; mevrouw H.Th.M. Nieu- werkerk, Den Haag, oud-hfd. afd. On derwijs, Training en Voorlichting REP-Instituten bij TNO in Den Haag; Ch. E. van Oort, Leiden, oud-dir. Leidse School voor MEAO; H.Th.E. Roskamp, Zoetermeer, ambt. min. Onderw. en Wetensch.; H.C. Stoetzer, oud-ambt.' Min. Ond. en Wetensch., 's-Gravenhage. Ohderwijs en Wetenschappen en WVC Ridder Nederlandse Leeuw prof.dr. H.J.J. Leenen, hoogl. GU Am- sterdam/dir. Inst. voor Sociale Ge neeskunde/lid KNAW, Amsterdam; prof.dr. Ch. Sporken, oud-hoogl. me dische ethiek RU Limburg te Maas tricht; prof.dr. H.K.A. Visser, hoogl. kindergeneeskunde RU Rotter- dam/hfd. afd. kindergeneeskunde Sophia Kinderziekenh./lid KNAW, Rotterdam; FINANCIËN Ridder Nederlandse Leeuw J.J. van Oosterom, dir. Alg. Fisc. Za ken Financiën, 's-Gravenhage; drs.. J.K.T. Postma, dir.-gen. Rijksbegro ting Financiën, 's-Gravenhage; Officier Oranje-Nassau W. Breedijk, hfd. bur. Aanslagverwer king Financiën 's-Gravenhage, Rijs wijk; S. Ruitinga, hfd. Insp. Omzetbe lasting Rotterdam, Voorburg; Ridder Oranje-Nassau H.Th.J. van den Berg, hoofdcommies Insp. Directie Belastingen, 's-Graven hage; E. Kluit, insp. Dir. Belastingen Delft, Rotterdam; DEFENSIE Commandeur Oranje-Nassau ir. P.C. de Man, secr.-gen. Defensie, 's-Gravenhage; Ridder Nederlandse Leeuw schout-bij-nacht ir. C.R. van den Berg, Leiderdorp; luit.-gen. J.P. Ver- heijen, infanterie, 's-Gravenhage; non .mai P R .1 M Niihnut artillprip Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden, bij bevordering kol. A.P. de Jong, dienstgr. offic. Luchtmacht, Leiderdorp; Officier Oranje-Nassau, met de zwaarden commandeur R.B. Hetzler, Leiden; kap. t.z. C. Fock, Wassenaar; kap. t.z. E. Weber, Wassenaar; kol. ir. C.J.B.H. van der Pols, techn. staf, Koudekerk a.d. Rijn; luit.-kol. drs. G.J. Bouwhuis, mil. psych, en sociol. dienst, Noordwijk; adj. buitengew. dienst en brig.-gen. H.H. Dijcks, in fanterie, Sassenheim; brig.-gen. J.C.A.C. de Vogel, infanterie, Wad dinxveen; res.-luit.-kol. E.H.A. Beers, aan- en afvoertroepen, 's-Gravenha- ge; brig.-gen. F.L. Cayaux, artillerie, Rijswijk; kol. E.N. Westerhuis, genie, Leiden; brig.-gen. P.G.M. van Even, mil. adm., Boskoop; luit.-kol. P.M. Smit, mil. adm., Leiden; beleid landmacht, Bleiswijk; H. de Lange, beleidsmedew. Dir.-Gen. Ma terieel, Voorburg; H.J. van Hoogen- huizen, voorm. hfd. Kwaliteitszorg Marine, Oegstgeest; F.W.M. Vierling, dir. Accountantsdienst, Zoetermeer; ir. R.A. Kasper, dir. Research TNO, Leiden; Ridder Oranje-Nassau, met de zwaar- maj. H.A. Kuijpers, intendance, Al phen a.d. Rijn; kap. T.J. van Poelje, Leiden; kap. L.H. Jonkman, De Lier; kap. P. Schuier, Hoofddorp; Ridder Oranje-Nassau F.W.J, van Dusseldorp, hfd bur. Spreiding Defensiediensten, Voor burg; G. Heemskerk, Dir. Materieel Landmacht, Delft; J. Wieles, Dir. Ma terieel Luchtmacht, Voorburg; M.G. Hassing, Dir. Accountantsdienst, Nootdorp; F.R.J. van Hees, projec- tadv. Marine, Voorburg; J.F. Viertel- hauzen, hfd. Elektronische Ontw. Ma rine Elektropisch en Optisch Bedrijf, Leiderdorp; H.L. de Koning, hfd. bur. Orttwerp en Constructie, Dir. Mate rieel Marine, Zoetermeer; W.J. Kui per, voorm. ambt. Woningverwerving Landmacht, 's-Gravenhage; H.J.F. de Ridder, voorm. medew. Dir. Materieel Landmacht, Oegstgeest; C. de Veth, hfd. bur. Elektrotechn. Dir. Z-Holland Dienst Gebouwen, Werken en Terrei nen, Haarlem; C. de Borst, hfd. pers. zaken Prins Maurits Lab. TNO, Delft. VROM Ridder Nederlandse Leeuw ir. J.J. Endtz te 's-Gravenhage, pres. Raad van Bestuur HBG, Rijswijk (ZH); prof.dr.ir. H. Priemus te Leiden, hoogleraér Volkshuisvesting TU Delft; Officier Oranje-Nassau mr. H.J.M.H. Geradts te 's-Gravenha ge, jur. beleidsmedew. Milieubeheer, Leidschendam; J.G. Huygens te 's- Gravenhage, hfd. externe contacten VROM; ir. F.E. Kuyken te 's-Graven- hage, insp. Ruimtelijke Ordening Zuid-Holland en Zeeland; W.G. Quist te Dordrecht, Architectenbuerau Quist, Rotterdam; ir. G.H.C. Theunis- sen te Wassenaar, directeur Kon. Volker Stevin te Rotterdam; Ridder Oranje-Nassau N. Bink te Zoetermeer, hfd. Bur. In spectie Rijksgebouwendienst 's-Gra venhage; F.H. van Gigch te 's-Gra venhage, voorm. medew. Bouwkunde Volkshuisvesting, Zoetermeer; W.J. de Vries te Zoetermeer, medew. Indi viduele Subsidiëring dir.-gen. Volks huisvesting. VERKEER EN WATERSTAAT Ridder Nederlandse Leeuw dr. J. van Tiel te 's-Gravenhage, dir.- gen. Scheepvaart en Maritieme Za- Officier Oranje-Nassau ir. W.F. Snieder te Oegstgeest, adv. Rijkswaterstaat; drs. G. Boom te Heemstede, adviseur van de Insp.- Gen. Vervoer bij het min. Verkeer en Waterstaat; ir. A. van der Wouden te Leidschendam, oud-hfd. afd. techni sche zaken bij het dir.-gen. Scheep vaart en Maritieme Zaken/scheeps- bouwk. adv.; drs. J. van Lent te 's- Gravenhage, insp. PTT; J.C. Diekman te Zoetermeer, oud-org.adv./plv. hfd. afd. organisatie bij de hoofddir. Wa terstaat; ir. A.H. van Rijs te Zevenhui zen, oud-hfd. afd. Uitvoering en On derhoud Rijkswaterstaat dir. bruggen; ir. G.H.C. Theunissen te Wassenaar, dir. Volker Stevin te Rotterdam; ir. G.W. van Alphen te Pijnacker, hoofd- ing. plv. hfd. afd. spoorwegtoezicht bij het dir.-gen. Vervoer; drs. H. Pias- se te Rijnsburg, dir./alg.secr. Algeme ne Verladers Eigen Vervoer Organi- Ridder Oranje-Nassau R.F. Verhoef te Aalsmeer, hfd. afd. goederenvervoer te water bij het dir.- gen. vervoer; R. Knol te Leiderdorp, gezagvoerder grote Handelsvaart bij Shell Tankers; D. van Dalen te Naald wijk, oud-chef concernadm. Nedlloyd; A.C. Schouman te Zoetermeer, bu reauchef bijz. diensten PTT, laborato- riumgroep; M.H. van der Velde te Aalsmeer, liaison off. afd. afhande lingscontracten KLM; A.J.M. van de Ree, 's-Gravenhage, bureauchef bijz. diensten PTT; J.D. Vrij, Alphen aan den Rijn, techn. hoofdambt, bijz. diensten PTT; N. Plugge, Zoetermeer, bureauchef PTT; G. Zandbergen, 's- Gravenhage, referendaris PTT; W.F. Florisson, Rijswijk, oud-hfd. afd. Gaarderboekhouding Hoogheem raadschap Delfland; G. Ooms, Spijke- nisse, oud-hfd. bureau beleids- en begrotingszaken Hoogheemraad schap Delfland; ing. M. van Gilst, Vlaardingen, oud-hfd. afd. Nieuwe Werken Hoogheemraadschap Delf land; D.W. Bergeren, Leidschendam, oud-dir. Stichting Weg 's-Gravenha- ge- ECONOMISCHE ZAKEN Ridder Nederlandse Leeuw G. Jeelof, Waalre, vice-pres. Philips Eindhoven; Officier Oranje-Nassau mr. A.L.C. Simons, Voorschoten, Shell Nederland; dr.ir. W.C. van Zijll Langhout, Rijswijk; A. Andriessen, Voorburg, hoofdafd. Export en Alge mene Zaken Economjsche Zaken; drs. J.G. van Beeck, Wateringen, hoofdafd. Bedrijfstakken Centraal Planbureau; mr. R.L.M. Berger, dir. Industrie en Regionaal Beleid Econo mische Zaken; drs. W.G.M. van de Gevel, Voorschoten, plv. dir. Aardolie van Economische Zaken; drs. F. Hof- meister, Oegstgeest, hoofd Beleids onderzoek en -ontwikkeling bij de Ex- portbevorderings- en Voorlichtings dienst; mevr. E.P. Knol, 's-Gravenha ge, chef afd. Classificatie economi sche activiteiten CBS; drs. A.J.J. de Leede, 's-Gravenhage, chef studie dienst CBS; ing. L. de Vries, 's-Gra- venhage, plv. lid Octrooiraad; M.M. Bakker, Oegstgeest, voorm. alg. secr. FME; ir. C. Grooters, 's-Gravenhage, alg. dir. Shell Pernis; drs. P. Mars, Gouda, voorm. lid Raad van Bestuur Kon. Glst-Brocades; H.J. van der Meiden, Rotterdam, voorm. secr. re gionale organisatie VNO Zuid-Hol land-Zuid; dr. R.J. Murris, hoofd Ex ploratie Divisie Shell, 's-Gravenhage; woude, dir. Ned. Centrum Handelsbe vordering; mr. H. van Zijll de Jong, Wassenaar, dir. Jur. Zaken Esso Ne derland; drs. M. den Admirant, lan- denmedewerker Westelijk Halfrond, Japan en Oceanië (WHO) bij de Ex- portbevorderings- en Voorlichtings dienst; W.Ph. Plug, Zoetermeer, adj. accountant Economische Zaken; G.L. Croonen, Boskoop, dir. Hokatex; G. Hartman, Oegstgeest, adv. divisiedi rectie coatings Akzo; K.P. Jongbloed, voorm. boekhandelaar, 's-Gravenha- ge; ing. H.J. Verlaan, Voorburg, alg. dir. Machinefabriek Reparatiebe drijf „Voorburg" v/h Enkes te 's-Gra- venhage; B. van Zwieten, dir. Motor huis Holding te Leiden. LANDBOUW EN VISSERIJ Ridder Nederlandse Leeuw dr. N. Slot te Leidschendam, voorm. hoofd stafbur. dir.-gen. Landbouw en Voedselvoorziening; Officier Oranje-Nassau D.L. de Bruyn te Drunen, oud-voorz. Produktsch. Margarine, Vetten en Oliën; A.J.J.J.M. van Hooff te Arn hem, dir. Burgers Zoo; ir. C. Janmaat, Voorschoten, adj.-dir. veterin. dienst Landbouw en Visserij; mr. J.P. Pluim Mentz te Leidschendam, hfd. bur. Ci viele Verdediging stafbur. Landbouw en Voedselvoorziening; M.J. Vare kamp te Naaldwijk, voorz. Kon. Ned. Landb. Comité; J. Vroon te Voor schoten, hoofd bedrijfsfinanciering Landbouw en Visserij; J. Westerduin te Wateringen, hoofd Kust- en Bin nenvisserij en Cultures Landbouw en Visserij; N. Zeelenberg te 's-Graven- zande, voorz. Veilingvereniging „Westland-Zuld"; Ridder Oranje-Nassau C. Th. Boelhouwer te 's-Gravenhage, voorm. beleidsmedew. Beheer en Ex ploit. Dir. Openluchtrecr. Landbouw en Visserij; mr. P.G.M. van Els te Zoetermeer, alg. secr. Ned. Ver. Fa brikanten Geconserveerde Melk; W. de Geus te Leiden, voorz. best. Coö peratieve Inkoopver. van Kruideniers „Door Eendracht Sterk"; A. Koningen te 's-Gravenhage, bedrijfstakdeskun- dige bloemisterij Consulentschap Tuinbouw Naaldwijk; G.J.J. Koop te Den Hoorn (gem. Schipluiden), be stuurslid agr. org.; drs. J.H.G. van Wijhe te Gouda, voorm. dir. Stichting Gezondheidsd. voor Dieren in West en Midden-Holland. SOCIALE ZAKEN EN WERKGELEGENHEID Ridder Orde Oranje-Nassau Th.A. van Harn, Pijnacker, adv. en plv. hfd. afd. Arbeidsvoorw. en Rechtspos. Centrale Dienst Perso- neelsmanagment Sociale Zaken en Werkgelegenheid; A.J. van Hartings- veld, Den Haag, staffunct. Produktie GAB; L.B.J. van Schoonhoven, Zoe termeer, voorheen hfd. bur. Project en Systeemontwikkeling Computer Centrum van de Centr. Dir. Org. en Informatica van Sociale Zaken en Werkgelegenheid; J.M. Stuurman, Zoetermeer, Kon. Nedlloyd Groep, Th.H. Vlootman, Leidschendam, plv. hfd. centr. pers. adm. Centr. Dir. Per soneelsmanagement van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Onderwijs en Wetenschappen Officier Oranje-Nassau mw.drs. M. Bruyn-Hundt, Duiven- drecht (gem. Ouder-Amstel); mw.drs. A. Grewel, Amsterdam. WVC Ridder Nederlandse Leeuw drs. P.H. Berben, Leidschendam, hoofdinsp. Volksgezondheid belast met het toezicht op Levensmiddelen en de Keuring van Waren; mevrouw dr. E. Borst-Eilers, Bilthoven, arts/vi- ce-voorz. Gezondheidsraad; prof.dr. J.A. Oosterhuis, Wassenaar, voorma lig hoogl. Oogheelkunde en hoofd Oogheelkundige Kliniek RU Leiden; drs. A.J. van der Staay, Leiden, dir. Sociaal en Cultureel Planbureau; Officier Oranje-Nassau H.W. van der Bie, Rijswijk, perschef ministerie WVC; mw. dr. J.G. Kapsen- berg, wnd. lab. hoofd virologie RIVM Bilthoven, Bilthoven (gem. De Bilt); mw. F. van Laar, jeugdarts/cursusl. Jeugdgez.heidszorg Ned. Inst. Prae- vent. Gezondheidsz. TNO, Wasse naar; mr. K.F.P. Langemeijer, be leidsmedew. dir. Gehandicaptenbe leid WVC, Berkel en Rodenrijs; mr. L.W. Sluyterman van Loo, 's-Graven hage; J.N.M. Smeele, hfd. comp. cen trum centr. dir. Bestuur en Inf. WVC, Zoetermeer; drs. M.L. Wurfbain, vml. hfd. directie musea Leiden, Oegst- Ridder Oranje-Nassau Jean Bessems, biljarter, Cadier en Keer (gem. Margraten); J.A. Blokker, journalist, Amsterdam; Joke van Rijs wijk, atlete, Arnhem; Sophie von Wei- Ier, hockeyspeelster, Amsterdam; Marga Eeken, weefster, Hoorn; Ro nald Florijn, roeier, Leiden; M. Hoek, vml. management ondersteuner dir. alg. beleid Welzijn van WVC, Rijswijk; N. Jonk, beeldend kunstenaar, Groot schermer (gem. Schermer); Monique Knol, wielrenster, Soest; Johnny Kraaijkamp sr., acteur, Breukelen; G.J. van der Keuken, cineast, Am sterdam; mw. J.C. Langelaar, musi- ciënne, muziekpedagoge en auteur, Rotterdam; H.F. Leuvenink, wnd. dir. Bond Ned. Volksuniv., Nootdorp; J.K. Pameijer, huisarts, 's-Gravenhage; Jan Pelleboer, weerkundige, Paters- wolde (gem. Eelde); Nico Rienks, roei er, Amsterdam; G.J. Schaperkötter, kunstschilder, Amstelveen; mw. H.A.M. Verschuuren-Smulders, schrijfster, 's-Hertogenbosch; Marga Minco, schrijfster, Amsterdam; J.J.H. Vranken, toonkunstenaar, Poeldijk (gem. Monster); Bettine Vriesekoop, tafeltennisster, Hazerswoude; J.C. van Weeszenberg, Delft; Martje de Vries, volleybalster/ass. trainster Ned. Damesteam, Sneek; C.J. van Zweeden, Rijswijk; WVC en Economische Zaken Ridder Oranje-Nassau mw. R.A. Schortinghuis-Sprangers, 's-Gravenhage. ALPHEN AAN DEN RIJN eremedaille in goud, met de zwaar- G.N. Mars, van de Koninklijke luchtmacht; C.J. van der Bijl. eremedaille in zilver, met de zwaar- eremedaille in goud: J. Groenendijk, oud-adjudant van ge meentepolitie. eremedaille In zilver: CJ.Th. de Jong, hoofdemployé der PTT. HAZERSWOUDE eremedaille In zilver: W.J. Lourier. H.J. van der Voort, voorma lig huismeester/onderhoudsadviseur bij Kok Beheer Oegstgeest. KATWIJK eremedaille In goud: T.A.M. van Uggelen, voormalig admini stratief medewerker bij de afdeling Vlieg tuigen van de Directie Materieel Konlnklij- luchtmacht: J. Pommer, werkzaam bij tiek- en schermvereniging Exw van der Schee, oud-ambtenaar van ge meente Katwijk, voormalig ouderling en werkzaam bij drie schoolverenigingen. eremedaille In zilver: J. van Duljn, ouderling van de Hervormde Gemeente; J. Freke, oud-ambtenaar der gemeentebedrijven. KOUDEKERK A/D RIJN eremedaille In brons: mv. M.G. Vergunst-Van Veen, lid/oud-be- stuurslld van de Chr. Gemengde Zangver eniging 'Soll Deo Gloria'. LEIDEN eremedaille in goud, met de zwaar- C.A.M. den Haan van het wapen der in fanterie; N.L. van Welzenis, groepschef bij de NV Nederlandse Spoorwegen; A. de Ru, oud-hoofdemployè eerste klasse der PTT. eremedaille In goud: C. Zirkzee, adjudant van gemeentepolitie; I.J.J. Werk, oud-collectiebeheerder van het Rijksherbarium van de Rijksuniversi teit; J. de Geus, voorzitter van woning bouwvereniging 'De Sleutels'; M. Holl. dl- recteur van Dutch and Oriental Trading BV te Den Haag; J.H. van der Veld, ven noot van de maatschap Belasting-advies bureau Heezen en Van der Veld te Leider dorp. Holland BV te Leiden. eremedaille In brons: J.M. Muilenburg, chauffeur bij het Marine Electronisch en Optisch bedrijf; A. Segljn, landmeetassistent A bij de directie Zuid- Holland van het Kadaster en de Openbare Registers te Den Haag. LEIDERDORP eremedaille in goud, met de zwaar- F.X. van der Mark, adjudant-onderoffcier- admlnlstrateur van het dienstvak der mili taire administratie. eremedaille in goud: A.M. Houps, Commies van Rijks belas tingen, controlerend ambtenaar ter In spectie der Directe Belastingen. LEIDSCHENDAM eremedaille in goud, met de zwaar- Ceijzer, ïklijke li eremedaille In goud: G. Winla, planningsfunctionaris/coördina tor automatisering bij de dienst der ge meentewerken te Den Haag; D.F. den Dol- der, oud-hoofdagent van gemeentepolitie te Leiden; H. Berenschot, oud-docent Stichting VAM, opleidingsinstituut voor het motorvoertuig-, tweewieler en aanver want bedrijf te Voorschoten; mw. H. van Voorst tot Voorst-Roland, medewerker onderafdeling Algemene Secretarie bij de Hoofddirectie van de Waterstaat. nomisch Beheer Koninklijke luchtmacht; W.J. Jongeling, voormalig bouwkundig uitvoerder bij het aannemersbedrijf Baa- ten BV; W. Roels, voorheen werkzaam als werkvoorbereider Werktuigkundig Onder houd bij NV Gemeenschappelijk Energie bedrijf Zuid Holland West te Den Haag. LEIMUIDEN eremedaille in goud P.J. Beyerbacht, oud-hoofd salarisadmini stratie bij de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij NV. LISSE eremedaille In zilver: H.F.A.M. Lubbers. LISSERBROEK eremedaille In zilver: J.Q. van Es, voorzitter van de postduiven vereniging 'De Luchtklievers'. NIEUW VENNEP eremedaille in goud F.A.G. van der Meijden, grondwerktuig- kundige bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij NV. eremedaille In zilver: J. Nauta, directeur-eigenaar van FA. Nau- ta, Decoratelier. NOORDWIJK eremedaille In goud: J. Brederode, voorzitter van de Toneelver eniging 'Het Toneel Is Ons Streven' te Noordwijk. eremedaille in zilver: A.J.J. Vonk, directeur van Javo BV te Noordwijkerhout. A.C. Heemskerk, eige naar van een bloembollenbedrijf te Noordwijk; H. Heemskerk, eigenaar van een bloembollenbedrijf te Noordwijk. OEGSTGEEST eremedaille in goud P.J. Engelen, voormalig chef-werkplaats glasbewerking bij het Marine Elektronisch en Optisch bedrijf. OUDE WETERING eremedaille in zilver: E. Idelenburg, firmant van garagebedrijf Idelenburg. ROELOFARENDSVEEN VOORHOUT eremedaille in goud: J.W. Hoffenaar, oud-buitendienstfunctio naris bij de Generale Financiële Raad van de Nederlandse Hervormde Kerk. WARMOND eremedaille in goud: A.C. van Moorsel, voormalig penning meester van de Vereniging van recreatie ondernemers in Nederland, Recron te Arnhem. SASSENHEIM eremedaille In goud: A.M. Mazee, lid van de gemeenteraad. T.G. van der Plas, lid van de gemeente raad; A.J. van der Zanden, oud-groeps leerkracht aan de RK basisschool 'De Kin derburg'; C. Moolenaar, directeur van het bloembollenexportbedrijf W. Moolenaar Zonen BV; F. Moolenaar, directeur van het bloembollenexportbedrijf W. Moolenaar Zonen BV. VALKENBURG H. Stelwagen, adjudant-onderofficier-ma- terleelbeheerder van het dienstvak der In tendance; R. Siegers, adjudant-onderoffi cier van de Koninklijke luchtmacht. ZOETERWOUDE eremedaille In zilver W.K. van Bohemen, hoofdemployé der PTT; B. de Jeu, groente-en fruithandelaar; J.A.L. Verhagen, penningmeester van de muziekvereniging 'St. Jan's Fanfare' te Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8