5 „Escape from Sobibor" hartverscheurende film kDIO/TELEVISIE CckbcSoivuvnt ederland als decor van merikaanse ontbijtshow RIL 19 WOENSDAG 26 APRIL 1989 PAGINA 17 ITERDAM Volgen- maand kan ons land indruk krijgen hoe dwarsdoorsnede van Ierland er uit ziet in lerikaanse ogen. De 'V-omroepen (AVRO, |0S en Veronica) zen- dan gedurende vijf ;en elke ochtend een uur durende afleve- uit van de bekende ierikaanse „ontbijt- Good Morning ierica uit. .DE. show wordt vanuit ver- :idene plaatsen in Neder- gepresenteerd en behan een scala aan onderwer- i van drugs tot het konink- huis. Deze maand werd (contract tussen het Ameri- >nse televisiestation ABC en Nederlandse produktiebu- u Interactive Broadcasters ■^M^initief getekend. Tevens td overeengekomen dat de |w integraal (met uitzonde- ig van de commercials) fdt uitgezonden door de fV-omroepen, zij het een 1 later. k wordt een show zonder de eerr^uct Plac'n8zonder ro- ®3ide en drinkende mensen jjfdgbeeld en zonder de moge- J'°iheid van koppelverkoop lens de uitzendingen in de "irenigde Staten", zegt Alan H Bekkum die samen met onser-Veronica discjockey Leo rdejenp der Goot er in slaagde de lerzienlbijtshow naar Nederland te len. w van g. deirig jaar werd het ABC-ex- /rijen-riment voor hot eerst in ïeden uitgetest. „De Ameri- eenPen von^en het prachtig", itwerprteh ^an Bekkum. Van jkkum en Van der Goot wa ft vorig jaar „bij toeval" op I juiste moment en op de lemd, ste plaats in New York bij BC. „Naar aanleiding van experiment in Zweden wij de Amerikanen ^M^iberen te overtuigen een Itbijtshow vanuit Nederland jmaken. Een klein half jaar (er namen de Amerikanen •er contact met ons op, wat rïji heeft geleid tot een week entng Bekkum is inmiddels een OOrberfcand bezig met de voorpro- lls aantktie van de ontbijtshow. Jen gekkenhuis" zegt hij. voor ye Amerikanen willen in on- jveer 28 mini-documentaires maximaal vier minuten volledig beeld schetsen id. van onze samenleving. Voor zo'n documentaire sta je uren te filmen, maar het is verba zend hoeveel samenhangende informatie die jongens vervol gens in die paar minuten kun nen persen." Volgens Van Bekkum, zelf programmamaker en regis seur, is dit een voor Nederland onbekende aanpak. „Wij zijn niet gewend zo snel materiaal er door heen te jagen. Alleen bij de STER-spots vindt iets dergelijks plaats. De vormge ving interesseert hun ook min der. De boodschap is het be langrijkst, niet of de geïnter viewde persoon wel op verant woorde wijze in beeld is ge bracht. Als er iets gebeurt, moet daar de camera op wor den gericht, ook al is het vori ge shot nog niet afgerond." De opzet van de show is „radio met een plaatje" dat de Ameri kaan tussen het aankleden en koffiezetten in kan volgen. De ABC-shows zijn strak gehori- zontaliseerd. Van Bekkum trekt een vergelijking met het voormalige radioprogramma van Frits Spits tussen zes en zeven op Radio 3. Bepaalde onderwerpen komen op vaste tijdstippen terug zodat de show tevens dienst doet als klok. „Bij dit onderwerp moeten de kinderen naar school, bij dat onderwerp gaat pa naar zijn werk. Pas als de mensen iets van hun gading horen, gaan zij er even voor zitten". Wat Van Bekkum imponeert is de manier waarop de Ame rikaanse presentatoren hun minidocumentaire voorberei den. „Voor ieder onderwerp komt een Amerikaanse ver slaggever/presentator over naar Nederland. Hij wil tevo ren werkelijk alles weten over het onderwerp dat hij moet verslaan. Vervolgens werkt hij 16 tot 18 uur per dag samen met onze televisieploeg totdat hij tevreden is." „Iedere verslaggever die hier komt is ervan overtuigd dat hij het beste onderwerp van de serie zal maken. De onderlinge competitie dwingt hen daartoe, want alleen als je prominent gebracht wordt kan je ster bin nen de maatschappij rijzen," aldus Van Bekkum. Voordat de produktie in Ne derland gestart kon worden moest overeenstemming wor den bereikt over de financie ring. ABC neemt de normale kosten van een dergelijke uit zending voor zijn rekening. Om de resterende kosten te kunnen dekken is een beroep gedaan op het bedrijfsleven en de verschillende overheden. Tiovi Blatt (I) en Jason Norman, die Blatt in „Escape From Sobibor" portretteert. FOTO: TROS 21.05 uur. Vrijdag. HILVERSUM De gru welen van de tweede we reldoorlog blijven de mensheid achtervolgen. Degenen die de ellende aan den lijve hebben on dervonden, ontwaken nog regelmatig uit een nacht merrie. De jongere gene ratie ziet de gebeurtenis sen in meer of minder ge romantiseerd vorm terug in de bioscoop en het tele visie-scherm en trekt zijn eigen conclusies. Hoewel het grootste deel van de oorlogsfilms wordt ge maakt door producenten die er financieel beter van hopen te worden, is er in de beste rolprenten ook de waarschuwende vin ger, dat het nooit meer mag gebeuren. „Escape from Sobibor" valt onder laatstgenoemde produk- ties. Volgens Toivi Blatt en de vorige maand overleden Moses Szmajzner, die beiden dit ver nietigingskamp overleefden, is de film een natuurgetrouwe weergave van wat zich daar in de tweede helft van 1943 af speelden. Ze vertellen het aan Simon van Collem die van beiden een kort portret maak te, dat na de film bij de TROS is te zien. „Escape From Sobibor" is een hartverscheurende reconstruc tie, die absoluut ongeschikt is voor mensen die de tweede wereldoorlog liever vergeten. De film toont het leven in So bibor, een van de drie nazi vernietigingskampen in oost- Polen, en de succesvolle ont snapping op 14 oktober 1943 van zo'n driehonderd Joden (250.000 van hen kwamen in de gaskamers van dit kamp om). Het verhaal bundelt de schijnbaar naïeve opstelling van de Joden, hun onwetend heid, maar ook de mensont erende en gruwelijke taferelen die zich daar dagelijks afspeel den. Het toont het verschil tussen de Poolse Joden, die waren voorbereid op wat ko men ging en de Nederlandse Joden, die echt van niets wis ten. Blatt: „Ging je naar een concentratiekamp dan was er 25 procent kans het te overle ven, werd je naar een vernieti gingskamp gestuurd dan kon alleen geluk je helpen". Toivi Blatt keert nog elk jaar terug naar Sobibor. Tussen de authentieke beelden, door de Duitsers tijdens de oorlog ge schoten, en de zwart-wit frag menten uit de film, halen Blatt en Moses Szmajzner herinne ringen op aan hun kampleven, de ontsnapping en het tot stand komen van de film. Blatt's vrouw vertelt hoe haar man drie jaar lang elke nacht schreeuwend wakker werd omdat de gruwelijke herinne ringen door zijn hoofd bleven spoken. „Hij is niet in staat een innige relatie aan te gaan, daarvoor is hij met zijn ge dachte en gevoel te veel bezig met Polen en de holocaust". Dat de Joden uiteindelijk uit het kamp konden ontsnappen, hadden ze te danken aan de Duitse soldaten, die door de chaos en het gebrek aan lei ding, de meeste hooggeplaat- sten waren in de uren daar voor door een groepje gevan genen omgebracht, niet direct begonnen te schieten. Het liep voor die soldaten overigens slecht af, want op bevel van Himmler werd het kamp met de grond gelijk gemaakt en werden er bomen geplant. De overlevenden werden in op dracht door een groep Partiza nen vermoord, zodat ze deze „oneffenheid in het systeem" niet zouden kunnen navertel len. Het enige dat nu nog aan het kamp herinnert, is een grote gedenksteen. S.S.-serge ant Karl Frenzel overleefde het gebeuren. Hij werd tijdens de processen, die na de oorlog volgde, vrijgesproken, nadat hij zijn excuses had aangebo den: „Sorry, maar ik kon niet anders". HANS PIËT NEDERLAND 1 Jong geleerd, programma waarin kinderen muziek maken. Presentatie: Petra Blokhuis. De natuur van Noord- Amerika (Profiles of natu re), natuurfilm. Vandaag: Het werk van Ron Parker. Lassie, Amerikaanse se rie. AfIEen belangrijk be sluit. ^Kinderkrant, kinderpro gramma. NOS Journaal. EO 18.00 Tijdsein buiten land, actualiteitenrubriek. Jody en het hertejong (Yearling), tekenfilmserie. Afl. 44: De dokter vertelt. NOS Journaal. EO Highlight, maandelijks programma met bekende artiesten in de huiselijke sfeer of op de werkvloer. Bunkeren, interviews met bekende Nederlanders. De Campbells, Canadese serie. Afl.: De vondeling. Jonge dieren (Baby ani mals), dierenfilm. Man met visie, portret van Dr. E. Freed, de man ach ter Trans World Radio. 22.00 Zoals Mozes, 17-delige bijbelstudie. Presentatie: Henk Binnendijk. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 Tijdsein, actulaiteitenma- gazine. 23.10-23.45 Toren van Babel, Andries Knevel praat met gasten over euthanasie. NEDERLAND2 VOO 16.00 My little pony tekenfilm serie. Afl. De magische geldstukken (4). 16.10 Mijn eerste keer, pro gramma waarin ervaringen en emoties van kinderen die iets voor het eerst mee maken centraal staan. Afl.: Schoolreisje. 16.35 B.O.O.S.! Kinderpro gramma gepresenteerd door Bart de Graaff. 17.05 Buck Rogers, Amerikaan se serie. Afl.: Het kwaad van Ardala. 17.55 Call to glory, serie. Afl.: Precies op tijd. 18.40 SI Countdown, 'Europe's no. 1 rockshow', gepre senteerd door Wessel van In Goud van Oud „Live" is ook de oude rocker Peter Koelewijn te zien, compleet met zijn „Rockets". Ned. 2, 22.30 u. FOTO: DIJKSTRA 20.00 20.29 21.20 21.45 Diepen. Family Ties, Amerikaanse comedyserie. Afl.: De zin van het leven (2). Alex tracht de dood van zijn vriend Greg te accepteren en bezoekt een psychiater. NOS r Journaal. VOO 1 Miami Vice, Amerikaan se politieserie. Afl.: Gok ken. Switek zit diep in de speelschulden. Hij krijgt de kans deze schulden af te lossen door Kevin, een veelbelovend football speler, over te halen zijn team een belangrijke wed strijd te laten verliezen. Veronica sport, sportma- gazine. Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. s Goud van oud live, mu ziekprogramma met optre dens van o.a. The Motions, Peter en zijn Rockets, The Sweet, The Dizzy Man's Band en The Searchers. t Paravisie, impressie van de Paravisie-manifestatie van mei 1988 in den Haag. NOS Journaal. NEDERLAND 3 19.00 19.15 19.25 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders. Afl.: Allochtone jour nalisten. TELEAC SOuderenwijzer, prakti sche informatie voor alle 55-plussers. Les 4: Ge zondheid. NOS ïHet klokhuis. ^Jeugdjournaal. TV-3, gevarieerd magazi ne. [SStudio Sport: Neder land - West-Duitsland, rechtstreeks verslag van deze WK-kwalificatiewed- strijd in het Feyenoord- stadion te Rotterdam, i Journaal. i Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek. Cinemagazine, program ma over films en filmma kers. Presentatie: Cees van Ede. i Nieuws voor doven en slechthorenden. IS Ondertiteling via Teletekst (s! Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels 3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling ^^■55 Candy Candy, tekenfilmserie H over de lotgevallen van een klein weesmeisje. Afl. 24: Een De Smurfen, tekenfilmserie I naar de verhalen van de Belgi- sche striptekenaar Peyo. Dub- bele afl.:. De zandheks/ Droomsmurf droomt zich af. .40 Nonni, 6-delige IJslandse/Duit se jeugdserie van August Gud- mundsson naar de novelle van Jon Svensson. Afl. 6. |30 Arnold (Diff'rent strokes), Amerikaanse serie. Afl. 35: De gijzeling (1). .55 Nieuws. .00 Tik tak animatieserie. !05 Plons. Afl.: Plons en de werk- [10 Merlina, detective-reeks voor kinderen. Afl. 34: Wie van de |33 Kilimanjaro, nieuwsmagazine voor jongeren. Vandaag: Re portages over Flanders tech nologie en Jongerencultuur in Kameroen. |00 Uitzending door derden, pro gramma van de katholieke te levisie- en radio-Omroep. J25 Mededelingen en program ma-overzicht, i Nieuws. 1.00 Pak de poen, loterijshow van- i uit het Amerikaans theater. |.30 Krokant, culinaire serie The ma Diepvries. Presentatie: Nest Mertens. (.25 Kunst-zaken. I Nieuws. Aansl. Paardenkoer- 145 Flanders technologie. 50 Verwant, kunstmagazine. 40 Coda: Een vrouw van Hugo Claus |00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Caroline krijgt hulp uit onver wachte hoek. Gordon komt tot bewustzijn - met bizarre gevol gen voor Barbara. ;t23 2 x 7, spelletje. ^28 Programma-overzicht. |.30 Nieuws. J) 00-00.15 Sportavond, met o.a. basketbal (derde wedstrijd van de play-offs, samenvating van de finale) en voetbal: Portugal - Zwitserland, rechtstreeks ver slag. Commentaar: Alain Co- 1TB F 1 '6 30 Jamais deux sans toi, geva rieerd informatief programma. IB.OO Journaal. Sj.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. j9.30 Journaal en weerbericht. B.05 C'est avoir, actuele reporta ges. Vandaag: De ouderen II hebben de toekomst. 41.10 Le masque, 13-delige serie naar de gelijknamige roman t van John Dickson Carr. Afl. 12: Un weekend tuer. Aansl.: Uit- slagen van de Nationale Lote- L rii" f205 Coup de film, filmmagazine. K.25 Alice, Europees magazine. p.10 Paardenkoersen, journaal en weerbericht. (3.45-23.55 Le coeur et l'esprit, ka tholiek magazine. DUITSLAND 1 15.30 Frauen, die nicht vergessen, herinneringen van vrouwen aan de Tweede Wereldoorlog. 16.00 Trickfilmschau. 16.15 Moskito - nichts sticht bes- ser, kinderprogramma rond het thema seksualiteit. 17.00 Filmtips nicht für Kids, film magazine voor de jeugd. 17.15 Tagesschau. 17.25 Philip Marlowe, serie. Afl.: Zu raffinierter Mord. 18 26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 Molle mit Korn, serie. Afl. Zuckerruben. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 [STagesschau. 20.15 Keiner von uns, tv-film van Reinmar Cunis. Met: Gerhard Klapper, llsamarie Schnerlng, SVen Dahlem e.a. Regie: Ist- van Bury. Na 25 jaar gevan genschap wordt de ex-nazi Ross vrijgelaten. Door zijn ja renlange isolement is hij er nog steeds van overtuigd dat hij al leen zijn plicht gedaan heeft in de oorlog. 21.45 lm Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Showgeschichten. Gerhard Schmitt-Thiel ontvangt Klaus- jürgen Wussow. 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.55 Heute. 15.58 Die Charlie Brown und Snoopy Show, tekenfilmserie. Afl.: Das gewaschene Klavier. 16.15 Logo, jeugdjournaal. 16.25 Hals über Kopf e, serie. Afl.: Das Leihkind. 16.55 Heute. 17.10 Si Tele-lllu8trierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.40 Matlock, Amerikaanse serie. Met: Andy Griffith, Nancy Staf ford, Kari Lizer e.a. Afl.: Ver- abredung mit einer Toten. 18.54 s Lottotrekking. 18.58 Programma-overzicht. 19 00 Heute. 19.30 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. 20.05 Die Sportreportage. Voetbal: WK Kwalificatiewedstrijd Ne derland - West-Duitsland. Rechstreekse Eurovisierepor- in het Duits kortweg „Fatman is om 22.40 u. op Duitsland 2 te 22.10 Kontext: Den Eisberg von un- ten auftauchen. Documentaire over de Evangelische studen tengemeenschap te München. 22.40 Fatman oder der Dicke und ich, Amerikaanse serie met William Conrad, Joe Penny, Alan Campbell e.a. Afl.: Zwil- lingsdiebe. 23.25 Das Geld bleibt unter uns (Une jeunesse), Franse speel film uit 1983 van Moshe Mizra- hi Met: Jacques Dutronc. Aria- ne Larteguy. Charles Aznavour e.a De twee wezen Louis en Odile besluiten een gereld le ven te leiden. Odile wordt zan geres, terwijl Louis bij een au toverhuurbedrijf gaat werken Maar dan moeten ze illegaal geld voor de baas van Louis tranporteren. De twee willen van deze gelegenheid optimaal gebruik maken. N.B.: Bij Duitse deelname aan WK IJshockey wordt bovenstaande film ver vangen door: Die Sportrepor tage. WK IJshockey te Stock holm. Reportage van de wed strijd van vanavond. Verslag gever Marcel Reif. 01.05 Heute. DUITSLAND 3 Sport im Westen extra: WK IJshockey (onder voorbe- i Sesamstrasse. i Aktuelle Stunde, regionaal magazine met sport en nieuws, i Raamprogramma van de re gionale studio's, i In Sachen Natur, magazine over het milieu. Presentatie: Prof. Adolf Weber, i Bürgerforum. i West 3 Aktuell. I Eff eff. Vrije tijd en fitness. I Rückblende. Vor 80 Jahren geboren: der Schauspieler René Deltgen, fllmportret. i I Das Chaplin-Jubilaum: Monsieur Verdoux - Der Hei- ratsschwindler (Monsieur Ver doux), Amerikaanse speelfilm uit 1947 van Charlie Chaplin. Met: Charlie Chaplin. Mady Correll, Allison Roddan e.a. Een bankemployé trouwt met rijke vrouwen en berooft hen van hun geld en leven, zodat hij zijn gehandicapte vrouw en zijn zoop kan onderhouden. Laatste nieuws. 16.00 Now get out of that A. 16.30 The pink panther, Amerikaan se tekenfilmserie. 16.50 Childrens BBC, kindermagazi ne gepresenteerd door Andy Crane. Aansl.: Ratman. 17.05 Mysterious cities of gold. 17.35 Take two. Kritische kijk van Phillip Schofield op tv-pro- gramma's. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Dead entry, 3-delige serie. Afl. 1 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Newsroom south east, regio naal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.40 liiHere to stay, 6-delige serie gepresenteerd door Robert Kilroy-Silk over buitenlanders, die permanent in Engeland verblijven. Afl. 5: In a class of their own. Drie buitenlanders geven hun mening over het Britse klasse-systeem. 2100 t Dallas, Amerikaanse serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: The 22.00 Nieuws, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 QÜQ.E.D. wetenschappelijk ma gazine. Afl.: A case of sponta neous human combustion. Drie wetenschappers geven ieder hun eigen uitleg van een zeer ongewoon natuurverschijnsel. 23.00 Sportsnight, met o.a. snooker: Embassy World Professional Championships te Sheffield en voetbal: Kwalificatiewedstrijd Engeland - Albanië. 01.00 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. 16.03 Snooker. The Embassy World Proffesional Championships vanuit Sheffield. 19.00 DEF II: Buck Rogers in the 25th century, Amerikaanse sf- serie met Gil Gerard, Erin Gray. Tim O'Connor e.a. Afl.: Olympiad. 19.50 DEF II: Rapido, hoogtepunten uit deze Franse rockshow. Pre sentatie. Antoine de Caunes. 20.20 DEF II: Rough guide to Euro pe, serie informatieve pro gramma's over Europese ste den. Afl.: Milaan. 21.10 Power behind the throne: Wil liam Whitelaw. Biografische tv-film over Lord Whitelaw, een van de machtigste mensen van Engeland. 22.00 Snooker. The Embassy World Professional Championships vanuit SHeffield. 22.30 ill Shalom, Salaam, 5-delige dramaserie van Gareth Jones, gesitueerd in de Engelse Mid lands. Twee jonge mensen, èèn Jood, één Mohammedaan, worden tegen alle regels in verliefd op elkaar. Afl. 1: Lei- cester. England - september 1983. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Late night line-up, program ma over 25 jaar BBC 2. 01.10-02.05 Open University. 16.00 Loving. Dramaserie. 16.30 Family Affair. Dramaserie. 17.00 Countdown. Popprogramma. 18.00 EUROSPORT: 18.00 Aankondigingen. 19.00 Mazda's Eye on Sport. 20.00 Tennis. 22.00 Voetbal. 23.00 IJshockey. 01.00 Aankondigingen. 01.30 THE ARTS CHANNEL: 01.30 Mystery of Henry Moore. 03.00 Repercussions (6). 04.00 Barb Junge. 04.30-06.30 THE LANDSCAPE CHANNEL. SUPER CHANNEL 15.30 The Global Chart Show. 16.30 Hot Line live. 18.30 The New Music Show. 19.30 Death Valley Days. 20.00 STatort. 21.30 Elton John live from Verona, rechtstreeks. 00.10 World news. 00.20 Dempsey and Makepeace. 01.10 The Professionals. 02.05-03.00 Retemia. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 16.45 Rock block. 17.00 3 From 1 at 5: Pet Shop Boys. 17.15 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spel. 20.00 US Top 20 Countdown. 22.00 MTV Spotlight: The Doors live at The Hollywood Bowl. 23.00 MTV at the movies. 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your Scene: Yol 00.30 Your scene: Funk mix. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 17.00 Rècrèation. 17.30 Des chiffres et des lettres. 17.55 Brëves et Mètëo Europëene. 18.00 Les 7 Jours Du Marië. 19.30 Papier Glacë. 20.00 Temps Présent. 21.00 Dossier Carabine. 21.30 L'homme a la recherche de son passé. 21.55 Interlude. 22.00 Journaal. 22.30 Europees weerbericht. 22.35 La Suisse Vous Connaissez? 22.40 Continents Francophones. 23.30 Muaique Classique. 00.10 Santé Visions. 00.45-01.00 Strophes. RTL+ 16.05 Die Springfield Story 16.55 Dennnis. 17.20 Polizeibericht. 17.45 Tekenfilm. 17.55 RTL Aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh. 18.45 RTL Aktuell. 19.02 Karlchen. 19.10 Der Kampfstern Galactica. 20.00 Ihr Wetter. 20.10 Opération Vietnam. 21.05 Baretta. 22.00 RTL Aktuell. 22.25 Die Woche, talkshow. 23.30 Crime story 00.15 Betthupferl. VARA 16.01 Neighbours. 16.24 Ker mis der ijdelheid (Vanity fair). 16.54 TV-werkjournaal NOS 17.30 Jour naal. VARA 17.45 Achter het nieuws. NEDERLAND 2 Wérken aan werk 17.00 Flipper. 17 25 Juke Box. 17.30 Arnold (Dif f'rent Strokes). DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf. 1000 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Voetbal: WK kwalificatie wedstrijd: Nederland - West-Duits land 12.00 Umschau. 12.20 Kenn zeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Ta gesschau. 15 05 Sinha Moca - die Tochter des Sklavenhalters. 15.30 Frauen, die nicht vergessen. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 IS) Die Spielbude. 17.15 Tagesschau. 17.25 Remington Steele (WDF). BBC 1 07.30 The Flinstones. 07.55 Weerbe richt. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Open air (1) 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws. 11.05 Dr. Kil- dare. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Open air (2). 13.00 Nieuws. 13.03 The Wooldridge view. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 IIThe lady gambles. 16.25 Gardeners direct line. 16.50 Children's BBC. Aansl.: Janosch. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 07.05 Den nis. 09.30 The Lucy Show. 10.00 En gelse Top 50. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 14.00 Landscape Channel. 15.00 As The World Turns. 16.00 Loving. Drama serie. 16.30 Family Affair. 17.00 Countdown. MTV EUROPE 07.00 Kristiane Backer. 10.00 Steve Blame Show. Gast: Herman Brood. 10 30 Kristiane Backer. 12.00 Remo te control 12.30 MTV Playback: The Gurus 13.00-15.30 MTVI RTL+ 06.00 Hallo Europa - Guten Morgen Deutschland. 09.10 Die Springfield Story 10 00 California Clan 10.45 Tekenfilm. 11.00 Die Zwei mit dem Dreh 11.45 Polizeibericht 12.05 Dennis 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. Aansl Inspector Gadget. 13.25 California Clan 14.15 Kampfstern Galactica 15.00 Baretta 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.05 Die Springfield Story. 16.55 Dennis. 17.20 Polizeibericht. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 EO: Tijdsein. 18.45 Waar waren we ook alweer? 18.57 Metterdaad 19.04 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. Met verslag Ned.-Westduitsl. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Clair-Obscur. 04.02 Nachtexpress 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.04 Water cn vuur. 20.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws NOS 18.03 NOS Driespoor. 19.03 Het front. 20.03 La stampa. 21.03 Wereldontvanger 23.03-00.00 Stompin'. RADIO 4 18.02 AVRO: Cèdea 20.00 Nieuws. 20.02 Galaconcert Celloconcours Scheveningen 1989. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: 20.30: Supermachten (2). 21 00: Financieel manage ment. 21.30: Van quantum tot quark 22.00-22.30: Conflict hantering. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 16.02-18.00 Tot zes! (16.02 Gesprek van de dag 17.02 Avondbladen, sport, agenda en column) SOR: (via kabel: FM 92.9 MHz) 18.00-19.00 Rijswijkse Roek- golf Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Ra dio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post. BRT 1 18.10 Actueel 18.30 De BRT Combo 18.45 Prot. Godsd. uitz. 19.10 Actueel 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes 20.03 Sport en muziek, voetbal: Ned.-West-Duitsl., basketbal: finale play-offs 22.30 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music 23.30 ..Twee tot twee" BRT 2 17.10 Rijswijckfoon 19.00 Dansvergunning 22.05 Jazzkaffee 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel 18.30 De Rommelpot 19.00 Symposium 19.45 Jazz Criss-Cross 20.30-23.45 Musiqua Antlqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 NOS: Gelukwens t.g.v verjaar dag Prins Willem-Alexander. Aansl. Wilhelmus en nieuws. 07.04 AVRO Radiojournaal. 09.06 Arbeidsvitaminen. 10.50 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Ken je dat gevoel? 12.06 De burgemeester is jarig. 13.09 AVRO Radiojournaal 14.06 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.06 KRO. Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 NOS: Gelukwens. Zie Radio 1. 07.04 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaagdonderdag. 08.04 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.04 Willem Wever. 10.04 Plein publiek. 11.30 Heer en meester. 12.40 Oecumenisch middaggebed 13.04 Hier en nu. 13.20 Skip Voogd presenteert 14.04 De tafel van vier. 15.04 Coup soleil. 16.04 De familieshow. 17.04 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder1 heel uur nieuws (NOS). 06.02 TROS: De havermoutshow. 09.04 Gouden uren 12.04 Vijftig Pop of een envelop. 14.04 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 NOS: Gelukwens. Zie radio 1. 07.02 Nieuws 07.04 VOO: Ochtendstemming. 09.00 Veronica's meesterwerken (1). 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's meesterwerken (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De beweging RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU Vluchtelingen. 10.00 KRO: Zonnebloem. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.20 Tussen de regels. 12.30 Als in een spiegel. 12.53 In gesprek met de bisschop. 13.00 Nieuws. 13.10 De derde wereld. 13.40 Da Capo. 14.00 Klasse 15.00 Damokles. 16.00 NOS Cultuur REGIONAAL - Radio West: 06.02 Mogge provincie 09.02 Maatwerk 12.02 Van twaalf tot drie 15.02-16.00 Muziek Omroep Rijn land: 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 07.03 Ochtend magazine. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P. Leen 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Ex- press: nonstop muziek. 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel BRT 2 05.30 De eerste ronde. 08.12 Bistro Co. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Het schurend scharniert je. 13.15 Roddelradio. 14.00 Hitbox. BRT 3 07.15 Goede morgen. 06.15 Ochtend variaties. 09.00 Nieuws. 09.15 Matinee (1). 10.30 Schoolradio. 11.30 Matinee (2): liederen 12.15 Tafelmuzlek. 13.10 Aktueel. 13.25 Diversions: pianomuziek. 14.00 lm Frühllna.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17