Eijkelkamp kent geen faalangst Interland kost politie miljoen gulden Weer hoop mor PEC Kuijf heeft nog half punt nodig Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! M3IN,pORT ZeidtaQowiatd ZATERDAG 22 APRIL 1989 PAGINA 7 OOI lan i/erer x )en Bosch), De Kleine (Eindhoven), Haak (Emmen), n toost en Roth (beiden Feyenoord), Linger (Haar- m), Verbeek (Heerenveen), Meeuwsen en Teuben leiden Helmond Sport), Gemert (NEC), Berghuis Slid 'EC Zwolle), Koeman (PSV), M. Molenaar (RBC), slaai ietbroek (SVV), Botvliet en Vijent (beiden Telstar), htaU tVC Twpntp^ Stpinmann /"PP TTtrprht) Rns :e bei niet eger Martin Jol nog niet geschorst EIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft an der Meijden, doelman van Helmond Sport, voor rie wedstrijden geschorst naar aanleiding van de ide kaart, die arbiter Luyten hem in het duel met veen had getoond. FC Den Haag-speler Mar- die afgelopen dinsdag met geel werd bestraft, ad gisteravond nog geen bericht ontvangen over een ventuele schorsing, waardoor FC Den Haag erop re ent dat Jol morgen kan meedoen in het thuisduel >gen Helmond Sport. De volgende spelers werden ir de tuchtcommissie voor één wedstrijd geschorst: Leeuw en Richardson (beiden Cambuur), Willems Beste tijd Berger Gerard Berger vertrekt voor zijn laatste training voor de Grand Prix van Italië voor formule I. De Oostenrijker zou uiteindelijk de beste tijd neerzetten. De GP wordt morgen in Imola verreden. FOTO: AP Sovjetunie nog ongeslagen STOCKHOLM Finland heeft vrijdag de eerste punten bij de strijd om de wereldtitel ijshockey gepakt door Polen met 7-2 te ver slaan. De Sovjetunie bleef ongesla gen door met 4-2 van Tsjechoslo- wakije te winnen. De Internationale IJshckey Fede ratie (IIHF) heeft de Amerikaan Corey Millen voor anderhalf jaar geschorst wegens het gebruik van verboden stimulerènde middelen. Millen werd tijdens de wereldtitel strijd in Stockholm na afloop van de wedstrijden tegen Canada en Tsjechslowakije uitgeloot voor de dopingcontrole. Beide keren lever den de tests een positief resultaat op. Ook de contra-expertise was positief. Leo Rontberg in amateurselectie ZEIST Het Nederlands amateurelftal speelt op 10 en 23 mei twee vriendschappe lijke wedstrijden. Eerst komt het Canadees olympisch elftal in Zeist op bezoek. Dertien dagen later fungeert in Haarlem Middlesex Wanderers uit Engeland als tegenstander. Ook Leo Rontberg van RVC is door bonds coach Ron Groenewoud geselecteerd. De volledige selectie luidt: Suiker (DHC), Beu- zenberg (Achilles'94), Hendriks (EDO), Hin- driks (Oranje Nassau), Te Paske (Hollandia), Versteeg en Reglero (beiden Elinkwijk), Rontberg (RVC), Janssen (SC Enschede). Leenders (Geldrop), De Groot (Wilhelmina), Van Duijn (Quick Boys), Bijl (Kozakken Boys), Van Trigt (NSVV), Van Keeken (Hoek) en Bon (ARC). >p ree toch [WOLLE PEC Zwolle kan vert ich na de overwinning op vlieg\ IVV weer enige illusies en ee en op het behoud van goedei redivisieschap. Na enkele eerst en, waarin de spelers nau ui jks vooruit te branden wa bij e trainer daarvan de schuld reeg, het bestuurlijk een cha- s is en ook de licentiecommis- ie nog een dreigende stok Wer chter de deur houdt, wa i de ege een grote opluchting, per iet tra )fschoon de thuisclub sterk het t ereduceerde entreeprijzen onvoi anteerde, kwamen slechts ndert 000 toeschouwers op het duel hi f. i", )e overwinning van de thuis- met v lub is eigenlijk geen moment r gevaar geweest. MVV pro- radeerde met sterk defensief pel een punt uit Zwolle weg slepen. Maar PEC liet het lover niet komen. Cooke prik- Suo ;ebeui|iVaart, lang buiten de basis mseiziaten, haalde zijn gram op trai- andir ler Laseroms door een voorzet word ran Cooke schitterend k datpoek te koppen. 'EC had moeiteloos door kun- en stomen naar een overwin ning met hoge cijfers. Verde- ligend klopte er niets bij de inds 1 jimburgers. Toen Delahaye den sl rlak na rust een kopbal van rheer )uim uit de bovenhoek sloeg 3or< m Van der Waart van elf me- sta er zijn zenuwen in bedwang en lield, leek een afgang te rIVV in het verschiet, iistril Maastrichtenaren werden ge- e .paard door de thuisclub, die verzuimden om het tempo van le eerste helft vast te houden. ,.ï™JPEC Zwolle-MVV 3-0 (2-0). 32. ulPX;Cooke 1-0, 41. Van der Waart 2-0, 49. 19 Van der Waart 3-0 (strafschop). iter: Uilenberg. Toeschou- RHaan; Quaden, Brandts, rhal ((Vanderbroeck) en Schuman |De Jong); Delahaye, Arts en Vin- ecialis cent In de eerste divisie van het be- taalde voetbal werd gister- J avond één wedstrijd gespeeld. Z won in Deventer van Go head Eagles, 1-0. Het doel- unt werd gemaakt door Ver- o Ahead Eagles-AZ 0-1 (0-0). 47. Sportwereld oetbal - Chili en Argentinië hebben in een oefenduel tegen elkaar gelijk gespeeld, 1-1. Ay- opende voor de Argentij- de score in de zestiende uut, Espinoza zorgde in de minuut voor de gelijkma ker. Voetbal - Thomas Allofs, voetballer van 1. FC Köln, te kent binnenkort een contract drie jaar bij Racing Stras bourg uit Frankrijk. De twee voudig Westduits international staat momenteel met 15 doel punten bovenaan de topsco- rerslijst van de bundesliga. 1VV), Patrick (PEC Zwolle) EC Zwolle: Abm lijk, Kar Van De Meijer I. Driessen en Verbeek. NOORDWIJK Het Nederlands elftal, dat gisteren aan de voorbe reidingen van het duel tegen West-Duitsland is begonnen, kan zich geen betere omgeving wensen dan Noordwijk. Om al vast een beetje in stem ming te komen, worden de internationals tijdens een wandeling door de nu nog kille badplaats alvast gewezen op de taal, die de tegenstan ders van woensdag het best beheersen. „Zim- mer Frei" schreeuwen de bordjes, die in de tui nen van de vele pen sions zijn geplaatst. René Eijkelkamp zal er wei nig oog voor hebben. De 25- jarige aanvaller van FC Groningen heeft wel wat anders aan zijn hoofd. Eij kelkamp, door het wegval len van Ruud Gullit alsnog opgeroepen door bondscoach Thijs Libregts, maakt zich geen illusies. Al behoort het wel degelijk tot de mogelijk heden, dat slungelige speler uit Zuidlaren woensdaga vond de nummer tien van Oranje is. Libregts hulde zich daarover in nevelen, maar achtte het niet uitge sloten, dat Eijkelkamp net als in november vorig jaar tegen Italië op die plek be gint. Eijkelkamp oogt ontspannen en begint spontaan te la chen, als^ hem wordt ge vraagd of hij is geslecteerd vóóT het nemen van straf schoppen. De laatste weken toonde hij zich immers een meester in het missen van dergelijke buitenkansjes. „Daarom heb ik besloten om de eerste vijf jaar geen pe nalties meer te nemen", merkt hij luchtig op. Westduitsers treuren om Gullit KAISERAU De Bondsrepubliek treurt met Nederland mee over de blessure van Ruud Gullit. Zelfs in het Westduitse trai ningskamp in Kaise- rau werd het gisteren algemeen als een ge mis ervaren, dat de aanvoerder van Oran je woensdag bij de kwalificatie-wedstrijd Nederland - Bondsre publiek ontbreekt. „Gullit had het duel glans gegeven", zei har Matthaus met ee i gezicht. Lot- het gemakkelijk zal krij gen, aanvaller Völler is er zelfs van overtuigd dat het voor de Westduitsers moeilijker wordt. „Ik heb Gullit de laatste weken gevolgd", aldus de bij AS Roma voetballende spits. „Hij is niet in vorm. Ik had hem liever zien mee doen. Zonder hem wordt de ploeg mogelijk ster ker". Beckenbauer was genuan ceerder. „Gullit is een be langrijke speler. Ik ver wacht echter dat de ande re Nederlanders nu extra gemotiveerd zullen zijn. Waarschijnlijk zijn ze er op gebrand te laten zien dat ze het ook zonder hun aanvoerder kunnen. Voor ons is dat bepaald geen voordeel". Rene Eijkelkamp leeft ontspannen toe naar de wedstrijd tegen West-Duitsland kent hij niet. Heeft-ie ook nog nooit last van gehad. Sinds hij, net 17 geworden, debuteerde in de eredivisie, maakte hij jaar lijks progressie door. De be loning kwam een half jaar geleden in Rome, waar hij zijn eerste A-interland af werkte. Een optreden, dat allesbehalve succesvol was. Niet tevreden ROTTERDAM Met in totaal 1600 functiona rissen, onder wie 700 politieagenten, zal ko mende woensdag wor den getracht de voet balinterland Nederland - West-Duitsland orde lijk te laten verlopen. De Rotterdamse ge meentepolitie heeft be cijferd dat de beveili ging van het Feye- noord-stadion „één a anderhalf miljoen gul den" kost; de directie van „de Kuip" geeft „tonnen" uit en de KNVB vraagt zich af of de wedstrijd tegen de Duitsers überhaupt winstgevend zal zijn. Mede omdat het Feyenoord- stadion nog een voorwaar delijke straf boven het hoofd hangt naar aanleiding van het bomincident bij Ne- derland-Cyprus, zijn kosten noch moeite gespaard bij de pogingen de tweede EK-re- vanche zonder noemens waardige incidenten te la ten verlopen. Na het gekra keel over de clubpas,die aanstaande woensdag niet hoeft te worden getoond, verlegde de aandacht zich het afgelopen weekeinde naar aanleiding van de ramp in Sheffield naar de bezetting van de supporters vakken. „De vooroereidin- gen zijn al lange tijd gele den begonnenvertelde veiligheidsfunctionaris Rob de Bakker van de KNVB gistermiddag. „Naar aanlei ding van de ramp in Shef field hebben we de plannen niet hoeven wijzigen. Eén van de uitgangspunten wés al dat de vakken niet te vol mogen worden". Advertenties Van de 55.000 voetbalfans die woensdag in Rotterdam getuige kunnen zijn van het voetbalduel, zijn er zo'n 20.000 dank zij hun club- kaart in het bezit gekomen van een toegangsbewijs. De overige kaarten gingen via „clubs, KNVB-afdelingen en relaties" van de hand en welgeteld 9400 kaarten kwamen terecht in West- Duitsland. Inmiddels be staat het vermoeden dat een aantal daarvan weer in handen is gekomen van Ne derlanders. De afgelopen dagen werden door middel van kleine advertenties im mers herhaaldelijk kaartjes „Op de kaartjes die naar Duitsland zijn gestuurd, staat een Duitse tekst", al dus De Bakker, die liet doorschemeren dat de orga nisatoren zullen ingrijpen als veel Nederlanders te recht dreigen te komen in het „Duitse" vak. Stadiondirectie (met een re- cordinzet van 700 medewer kers), KNVB en politie dringen er bij het publiek op aan woensdagmiddag vroeg en per openbaar ver voer naar het Feyenoord- stadion te komen, alwaar een uitgebreid voorpro gramma te zien zal zijn. De genen die geen kaartje heb ben wordt met klem aange raden weg te blijven, „want die komen er beslist niet in". Ook zal worden opge treden tegen eventuele zwarthandelaars en de 700 agenten grijpen ook in als valse kaartjes mochten wor den ontdekt. De Bakker: „De kans daarop is klein, want de kaartjes zijn pas in een laat stadium gemaakt en er zijn veel maatregelen getroffen om fraude onmo gelijk te maken". Tijdens de wedstrijd zal in het stadion in twee talen in formatie worden verstrekt via de speakers, waarbij de Nederlandse fans KNVB- voorlichter Fred Racké te horen zullen krijgen. Voor het duel zijn in het Rotter damse stadion evenveel ex tra video-camera's aange bracht als het aantal voet ballers dat Thijs Libregts opstelt: elf. ROB LANGEVELD duidelijk aan elkaar hecht spitsenkoppel vormt. „Maar ik vaak genoeg net achter de aanval gespeeld", vindt Eijkelkamp. „Al weet ik best dat het moeilijk is om Ruud Gullit te vervangen. „Ik i i zelf ook niet tevre- geen doekjes woon slecht gespeeld. Zet je later alles op een rijtje, dan zijn er wel verklaringen voor te vinden. Zo had ik nog nooit samen 'gevoetbald met Marco van Basten. Wij Eijkelkamp werd dan ook in de tweede helft uit het veld gehaald ten gunste var» John van Loen, die ook niet kon imponeren. Voor het duel tegen West-Diiitsland ziet Thijs Libregts meer in Rene Eijkelkamp dan in John van Loen om de positie van Gul lit in te nemen. „Van Loen is een meer vooruitgescho ven spits", vindt de keuze heer. „Ik kan goed in die po sitie spelen", vindt Eijkel kamp, die bij FC Groningen met Hennie Meijer een Er zijn maar weinig types als Gullit vooriianden". Rene Eijkelkamp staat in ie der geval niet meer voor verrassingen. „Ik bekijk het nuchter. Ik was erbij in Ita lië en Israël, dat was erg nuttig. Bovendien vond ik het alleen al fantastisch om erbij te zijn. Ik was dan ook niet verrast, dat Libregts mij na het wegvallen van Gullit op riep. FC Groningen draait een uitstekend sei zoen. Het loopt voortreffe lijk. Ook met mij. Nu weet ik wel wat mij te wachten staat. Leef dan ook onbevangen naar de wed strijd toe. Misschien weet ik morgen (vanmiddag, red.) waaraan ik toe ben.' Eijkel kamp doelde op de oefen wedstrijd vanmiddag in Lei den tegen UVS. „Na die wedstrijd is er ongetwijfeld al iets meer duidelijkheid", denkt Eijkelkamp. „In ieder geval zal ik woensdag bij de zestien zijn, want ik denk niet dat Libregts mij er al leen voor het weekeinde heeft bijgehaald. Hoe de toekomst van Eijkel kamp er uit zal zien, is nog steeds niet duidelijk. Feye noord heeft als enige serieu ze gegadigde aan de bel ge trokken. FC Groningen ver langt in ieder geval een tranfersom van twee mihoen gulden. „Ik word alleen maar duurder", grapt de ontspannen ogende speler als Hiele roept, dat elke scheet, die Eijkelkamp laat, zijn transferwaarde met een ton vermeerderd. „Ik heb met Feyenoord ge sproken, maar er is nog niets rond. Ik heb niet getekend, zoals al in een paar bladen was te lezen. Wil Feyenoord mij hebben, dan zal er eerst met FC Groningen overeen stemming moeten worden bereikt. Aan de andere kant heb ik het bij FC Groningen uitstekend naar mijn zin. Er staat een goede ploeg. Alleen vraag ik mij af wat er gaat gebeuren. Blijft Hennie Meijer? Valt hij weg, dan zal de club toch een spits van dat kaliber moeten terugko pen en dat is niet eenvou dig". HILVERSUM Peter Gelpke heeft de na tionale titelstrijd schaken beroofd van alle spanning. De Leidenaar trapte gisteren in Hilversum in de tiende en voorlaatste ron de in hoge tijdnood in een eenvoudige truc van de met wit spelende Kuijf en kon di rect opgeven. Het resultaat was fataal voor een opwindende slot- ronde. Door verlies van Piket en Blees kwam Kuijf door zijn vijfde overwinning op een halfje van zijn eerste nationale schaaktitel. Hij nam een punt voorsprong op vier achtervolgers: Piket, Van der Wiel, Van der Sterren en Blees. De partij ien Kuijf (wit) en Gelpke had het volgende v 1 e2-e4 e7-c6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. e4xd5 c6xd5, 4. c2-c4 Pg8-f6, 5 Pbl-e3 e7-e6, 6. Pgl-f3 Lf8-e7, 7. c4xd5 Pf6xd5, 8. Lfl-d3 0- 0. 9 h2-h4 f7-f5, 10 Lcl-g5 Pb8-c6, 11. Tal-cl Le7-f6, 12. Ld3- Pd5-b6, 13. Lg5xf6 Dd8xf6, 14. Lc4-b3 Lc8-d7, 15. 0-0 Ta8- 16. Tfl-el Ld7-c8, 17. Pc3-e2 Kg8-h8, 18. Ddl-c2 Td8-d6, Dc2-c5 Tf8-d8, 20. g2-g3 Pb6-d5, 21. Pf3-e5 b7-b6, 22. Dc5- a3 Pd5-e7, 23. Pe2-f4 Pc6xd4. 24. Da3xa7 Pd4-c6, 25. Pe5xc6 Pe7xc6, 26 Da7-a3 h7-h6, 27. Lb3-dl e6-e5, 28. Pf4-g2 Le8-b7, 29. Ldl-f3 e5-e4, 30. Lf3-h5 Pc6-e5, 31. Tcl-c7 Td6-d7, 32. Da3-c3 Td7xe7, 33. Dc3xc7 Td8-d7, 34. Dc7-b8+ Kh8-h7, 35. §2-f4 g7-g5, 36. Tfl-dl Pe5-d3, 37. Lh5-g6+ Kh7-g7, 38. Pf4- '5+ Kg7xg6, 39. Ph5xf6 Kg6xf6. 40 Db8-f8+ Kf6-g6,41. Df8- Rini Kuijf nam gisteren een voorsprong op vier achtervolqers Td7-f7, 42. h4-h5+ Kg6-g7, 43. De8-e6 f3-f4, 44. De6-g6+ K K y wart geeft op (1-0). GA Eagles dient claim in bij KRO DEVENTER De Deventer eerste divisieclub GA Eagles zal dit weekend een schade claim van ongeveer 25.000 gul den indienen bij de sportre dactie van de KRO-televisie in Hilversum. Dit naar aanlei ding van het niet uitzenden van de ontmoeting GA Eagles- AZ, die gisteravond nota bene op verzoek van de KRO in De Adelaarshorst in Deventer werd gespeeld.A Op het aller laatste moment besliste KRO- Brandpunt aandacht te beste den aan de belangrijke eredi visiewedstrijd PEC Zwolle- MVV. Zonder afmelding werd gistermiddag de NOS-appera- tuur uit De Adelaarshorst ge haald en naar Zwolle getrans porteerd. GA Eagles-penning- meester Harry Eibers reageer de boos: „Mede door de komst van de televisie hadden we enkele sponsors gevonden, die bereid waren extra geld te be talen. Dat geld zullen we nu missen. Bovendien waren er ongeveer achthonderd toe schouwers minder dan nor maal op zaterdag. Onze scha depost is ongeveer 25.000 gul den en die willen we wel van de KRO terug vorderen". Boksbond Sovjetunie tegen professionalisme. MOSKOU De boksbond van de Sovjetunie geeft geen goedkeuring aan het plan zes boksers in de Verenigde Sta ten professional te laten wor den. Een Amerikaanse pro motor-organisatie, Momen tum Enterprise, kondigde af gelopen week óan dat er een overeenkomst voor tien jaar was afgesloten met de Rus sen. De boksers uit het Oost- blok-land zouden in de Vere nigde Staten voorbereid wor den op gevechten om de we reldtitels. „Ik kan me voor stellen dat de Amerikanen zo'n spektakel willen heb ben. De Russische boksbond weet alleen niets van zo'n overeenkomst af. En wij zijn niet van plan mee te werken aan een nieuwe uitgave van de Rocky-films", verklaarde Gleb Tolstikov van de boks bond. BETAALD VOETBAL Sparta-FC Utrecht Vanavond NEC-Emmen T elstar-Ei ndhoven SC Cambuur-RBC NAC-SC Heerenveen Morgen FC Wageningen-De Graafschap FC Den Haag-Helmond Sport Excelsior-SC Heracles DS'79-SW Nederland 2, 19.25 uur: De heili ge koe. Nederland 3, 13.45 en 14.50 uur Wielrennen: Gold Race. Nederland 3, 21.45 uur Studio België Nederlands 1, 22^5 uur Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 14.50 uur België Frans, 22.10 uur Match Duitsland 1, 18.00 uur Sport- Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 14.00 uur: Tafelten nis: finale Europa Cup heren. Duitsland 3, 19.35 uur Sport im Westen. BBC 1, 13.30 uur Sport grand- BBC 2, 17.40, 22.40 en 23.30 uur WK snooker. Sky Channel, 18.00 uur Eye on sport. Sky Channel, 19.00 uur Euro- MORGEN Nederland 3, 14.20 uur Auto sport: GP San Marino. België Nederlands 2, 13.25 en België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- Duitsland 3, 19.30 uur Sport im Westen, BBC 1. 10.10, 13.40 en 23.50 uur BBC 2, 19.00 en 23.30 uur V 6nooker. BBC 2, 22.55 uur: Autosport. Sky Channel, 12.00 uur: Spor Sky Channel, 13.00 uur: Aul Sky Channel, 19.00 uur Euro- Super Channel, 18.30 uur Voet bal. Super Channel, 22.00 uur Bas- MAANDAG Duitsland 3, 15.55 uur WK ijs hockey: Tsj-Can. BBC 1, 13.02 en 14.50 uur WK snooker. BBC 2, 16.02 uur WK snooker. KOERSEN Koerstips DEN HAAG De koersen van Gro ningen en Duindigt vragen de aan dacht. Vanmiddag is de eerste start op de baan van Groningen om half vier. Onze tips voor deze meeting lui- le koers: Danmark S, Damdo Bos- hoeve, Dustin Morgan (6-5-2) 2e koers: Dutch Victrix, Carmen Komo, Don Trotteur (7-4-2). 3e koers: Dyliberto H, Abba's Narfeg, Betty Wielinga (2-5-4). 4e koers Björn Haule, Blib the Throtle, Bliksem V (2-4-6). 5e koers: Charlotte H, Zinarro A, Apropos (1-4-5). 6e koers: Deborah B, Ace Maid, Bar bara N (3-5-9) 7e koers: Zie Die Detvile, Apollo, Za- zou Supreme (7-6-5). 8e koers: Boy S. Ciska H, Bea Crown 10e koers: Zvetlana Hanover, Zita Morgan, Walko B (8-1-6) Duindigt zondag 13.30 uur. le koers: Fishing Luck, Dirk B zorg, Duke of Winsser (4-3-6). 2e koers: Moondigger, C ree to wer, Ra (2-1-8). 4e koers: Park it Here, Alleen (5-7-1). 5e koers: Worlwell, Be My Charley 7e koers: Billy Vredebest, Chai Hanover, Yonkers (3-8-7). koers: Ayres Boy, Award Frisia sportuitslagen PAARDESPORT 1a koers, 1609 m: 1. David van Weert (H. Grift) 2.10,5 - 1.21,1, 2. Burl. 3 Bella Donna. Niet gestart: Damar Enzelens, (W. Velis) 2.53,7 - 1.22.7, 2. Cindy M.. 3. Dotlie Eighty Fout, 4. Cedera. Niet oe- >t 268,30. 5e koers, 2600 m: 1. Cann de Bloomerd (W. Veils) 3.31,8 - 1.21,5, 2. Cay 6e koers, 2000 m: 1 Angeline (Mw L. Nieuwenhuizen) 2.09,6, 2. Master Card, 5,60, koppel 20,90, trio 176,10. 7e koers, 1609 m: 1. Anton Aldorp (H. Grift) 2.08,8 - 1.20,0, 2. Amber Enzelens. 3. Yamara of Horn, 4. Yankee Dream Niet gestart: Vigor. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30 1,20 2,40, koppel 3,90, trio 8e koers, 2100 m: 1 Amor O (H. Grift) 2.46,6 - 1.18.6, 2. Brigitte G. 3. Valiant C Toto: winnend 3,40, plaats 1.20 1.20, SCHAKEN NK in Hilversum 10e ronde: Kuijf-Gelpke 1-0, Nljboer- Cuijpers 1-0, Vanheste-Blees 1-0, Dou- 1/2 Stand: 1. Kuijf 7. 2. Van der Ster ren, Blees, Piket. Van der Wiel 6, 6. Van- heste 5 1/2, 7 Brennlnkmeijer. Lange- weg 4 1/2, 9. Cuijpers. Ni|boer 4, 11. Douven 3/12, 12 Gelpke 3. IJSHOCKEY WK in Stockholm Flnland-Polen 7-2 (2-1, 2-1, 3-0); Vere nigde Staten-West-Dultslartd 7-4 (0-0, 4- 3. 3-1); Sovjetunle-Tsjechoslowaklje 4-2 (1-1, 1-0. 2-1); Zweden-Canada 6-5 (2-3. 2-1, 2-1). Stand: Sovjetunie 5-10; Zwe den 5-9; Canada 5-8; Tsjechoslowakije 5-7; Finland 5-2; West-Duitsland 5-2; Verenigde Staten 5-2; Polen 5-0.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7