„De wijze kater": vertrouweling aan het hof van de Zonnekoning ;inaELEVISIE-PROGRAMMA'S £eicbe Gourant ZATERDAG 22 APRIL 1989 PAGINA 21 F >ls" 00 worf vt 1. Po' in h^3i 01 01 vi ek v, ns <14 wet lat eldo 27 fil 31 hcoc 23 tewa Loi] 53 d zoek KRO EEucharistieviering in de St. Franciscus Xaverius- kerk te Amersfoort. KRO/RKK 5 voor 12, informatie uit kerk en wereld. Einde. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA f Klaverweide serie. Afl.: In harmonieën vrede. TV-Werkjournaal. Presen tatie: Paula Patricio en Pieter Jan Hagens. De kunst ligt op straat. Presentatie: Ati Dijck- meester. Het ontroerparcours, pro gramma met Bart Peeters. NOS Journaal. VARA Op de loop (Running sca red), 6-delige Engelse jeugdserie. Afl. 1. VARA's kindermenu: Ovide en zijn vriendjes (Ovid and the gang), Bel gisch/Canadese teken filmserie. Afl.: De helse badkuip. De Freggels (Fraggle rock), Engelse tekenfilm serie. Vandaag: Geen Freggel kan alleen zijn (2). De film van Ome Willem. Met Edwin Rutten en Pieke Dassen. Afl.: Ome Willem gaat uit. NOS Journaal VARA ls| Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Angst (1). Na jaren keert Kimberley White met haar zoon Todd terug naar Cooper's Cros sing. Todd blijkt een pro bleem te vormen... Per seconde wijzer, spel- programma. Presentatie: Kees Driehuis. (sj Rob de Nijs onderweg, muziekspecial. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Politieke barometer, pu- blikatie van recente opi- niecijfers door het bureau Interview. Presentatie: Paul Witteman en Maurice de Hond. Golden Girls, Amerikaan se comedyserie. .28 De hoogvliegers (piece of cake), 6-delige Engelse se rie naar het gelijknamige boek van Derek Robinson. Deel 2. De jonge piloten komen in conctact met twee jonge onderwijzeres sen en de romantiek krijgt een kans. Maar ook het noodlot slaat toe... 19 Compilatie Hartstocht hoogtepunten uit het lied- „Politieke barometer" gepre senteerd door Maurice de Hond. NED 1 21.53 uur FOTO: DIJKSTRA jesprogramma van Robert Long. 23.47 Natuurmoment aan dacht voor Natuurmonu menten. Presentatie: Han- neke Kappen. NOS 23.52 Journaal. 23.57 Einde. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Augusta. Hongaarse klei- animatieserie. Afl. 5: Au gusta gaat zonnen. 09.05 Apie van de Hoek, nieuws voor kleuters. 09.25 Mevrouw ten Kate, kin derserie. Afl. 19: Tranen op kantoor. 10.00 Vanessa de speurneus, Franse serie. Afl.4: Klik klak. 10.15 Brillekoker, kinderpro gramma. 10.35 Cursus voor beginners in de liefde. Afl. 8: De tong zoen. 11.00 Reiziger in muziek, live programma waarin Han Reiziger musici, experts, fanaten en andere liefheb bers ontmoet. 12.00 Einde. VPRO 19.00 Filthy, rich and catflap, Engelse comedy-serie met The Young Ones. Afl. 1. Een vrouwelijke fan bew- wert dat Richie de vader van haar kind is. Zijn Eddie en Filthy in staat een schandaal te voorkomen? 19.35 Onrust Ltd., muziekpro gramma. NOS 20.00 EJournaal. VPRO 20.10 Van Kooten en De Bie's: Keek op de week. 20.30 Belevenissen, tweeweke lijks programma waarin mensen in het nieuws wor den gevolgd. 20.56 Van Dis in de IJsbreker, praatprogramma met Adriaan van Dis. 21.57 Nauwgezet en wanhopig, 4-delige tv-vertelling waar in mensen verhalen over de belangrijkste episoden uit hun leven. Afl. 4: Men sen maken geschiedenis maar ze weten niet welke. NOS 23.58 Journaal. 00.03 Einde. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.05 Einde. FEDUCO/ROF 10.35 Wat in wurk 4-delige se rie over beroepen. Afl. 3: De kapster. 11.00 Open Universiteit: Eirol- NOS Weekjournaal. Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geanaly seerd en toegelicht. Spot Open Universiteit. FEDUCO Europa komtl 30-delige serie over de Europese Gemeenschap. Afl. 16: Meer voor minder. Einde. NOS Studio Sport. Autosport: Grand Prix Formule 1 in San Marino. ZVK t; Kerkdienst van de Ge reformeerde Kerk Vrijge maakt vanuit „De Licht boei" te Dronten. IKON Een bericht van de Wilde Ganzen. NOS Journaal. Sportuitslagen W5. Sesamstraat. TELEAC De jaren dertig. Les 10. Effectief omgaan met conflicten. Les 4. NOS Studio Sport. Journaal. Studio Sport. IKON Sjappoo, jongeren praten in jongerencentrum Drie luik in Zaandam over trends, tragiek en triom fen. Presentatie: Cees Grimbergen. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de politiek. IKON Drie Vrouw Sterk, 3-deli- ge serie over hulpverle ning. Afl. 3. RVU Werken aan werk, 6-deli ge serie over de verzor gendesector. Afl. 3. TELEAC Malevich, documentaire. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. 12.45 12.50 13.40 14.20 17.30 17.35 17.45 19.00 20.00 20.10 Zoetekoek, met om: Beertje Colargol, kinderserie. Afl. 33. Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. Afl.: Er zijn ook aar dige monsters: Vrouwtje Theel epel knapt een uiltje; een typi sche weersvoorspelling. Boe», tekenfilmserie. Afl. 15. Eucharistieviering vanuit de kerk O.L.V Onbevlekt Ontvan gen te Knokke-Heist. De zovende dag. Praatcafè met: -Blikvanger: in het oog springende nieuwsbeelden: - Confrontatie: politieke discus sie; -Zeven op zeven: weeko verzicht met representatieve studiogasten en Tony Van Den Sunday Proms. 1. La Pèri, Du- kas. 2. L'apprenti-sorcier, idem. Uitgevoerd door ht BRT Filharmonisch Orkest o.l.v. Fernand Terby. Presentatie: Veerle Keuppens. De zaak met de vioolkist (Un- ternehmen Geigenkasten), Oostduitse jeugdfilm van Gun- ter Friedrich. Met: Alexander Heidenreich, Dirk Bartsch e.a. Sinja Mosa, Braziliaanse serie met Lucelia Santos. Afl. 104. Malvira, poppenserie. Afl. 16. Tik tak animatieserie. Afl. 148. Plons Afl.: Plons en de ted dybeer. Leven... en laten leven, twee wekelijks milieuprogramma. Met o.a. vragenspel ove plant, dier en leefmilieu; actualitei tenrubriek; film: Story of a hawk; Pitiè pour la mediterra- née; studio-onderwerp met mi lieu-tip. Presentatie: Gil Claes. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. i Made in Vlaanderen: Langs de kade serie over de Ant werpse havenpolitie met Karei Vingerhoets, Arnold Willems, An Nelissen e.a. Afl. 6: Canna bis sativa. i Steek-er-wat-van-op-show, praatprogramma met Emiel Goelen. Thema's: 1. Het heelal. 2. Naturisme, i Nieuws. Baryshnikov on Broadway, Amerikaans showprogramma, waarin Michael Baryshnikov en Liza Minelli zich al zingend en dansend door zowat heel het repertoire van de grote Broad way Music-halls bewegen, i Coda. Plastische kunsten: Me ditatie van Alexei van Jawlen- sky uit de serie 100 meester werken, i Einde. BRT 2 13.25 Motorcorss 500cc. Grote Prijs van Oostenrijk vanuit Schwa- nenstadt, 1e serie. Commen taar: Louis de Pelsmaeker. (Eurosvisie uitzending). 15.25 Einde. 15.55 Motorcross 500cc. Grote Prijs van Oostenrijk vanuit Schwa- nenstadt, 2e serie. Commen taar: Louis de Pelsmaeker. (Eurovisie uitzending). ■55 einde. Francois de Ferme speelt Door van Boeckel in „Langs de Kade" BRT 1 20.30 uur. FOTO: ANP RTBF 1 10.00 Indèpendants a votre service - trouver des fonds, informa tieve serie over openbare in stellingen. 10.30 La pensèe socialiste politie ke uitzending. 11.00 einde. 12.00 Faire Ie point. 13.00 Actualités a la une. 13.05 Journaal. 13.25 Jeunes solistes, muziekcon cours met jonge amateursocia listen. Vandaag: Derde kwartfi nale. Presentatie: Georges Du- mortier. 14.20 Variétés a la une 14.25 Ma cousine Rachel, 4-delige serie naar de roman van Daph- ne du Maurier. Afl. 3. Met: Ge- raldine Chaplin. Christopher Guard, Charles Kay e.a. 15.20 De Mao a Mozart, Les aventu- res d'lsaac Stern en Chine (From Mao to Mozart), Ameri kaanse reportage uit 1980 van Murray Lerner. 16.40 Cinéma a la une. 16.45 La veritable histoire de Spit Mac Phee, Australische serie naar de roman van James Al- dridge. Afl. 3. Met: Sir John Miles, Phillip Hancock, John 17.35 Noubanimé, kinderprogramma met tekenfilms. 18.00 Papa bonheur (Bill Cosby Show). Amerikaanse serie. Afl. 2: Une journèe bien difficile. Met: Bill Cosby, Phylicia Ras had, Lisa Bonet e.a. 18.30 Le week-end sportif, sportma- 19.25 Prono8tics Top 5. 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.05 Cinéma a la une. 20.10 Coeur et pique, amusements programma gepresenteerd door Philippe Luthers. Gasten: Adamo, Philippe Lafontaine, Les Tricheurs e.a. 21.25 Finnegan remet ca (Finnegan begins again), engelse tv-film van Joan Micklin Silver. Met: Mary Tyler Moore, Robert Preston, Sam Waterson e.a. Michael Finnegan is een echte optimist, ondanks het feit, dat zijn vrouw Margaret gek is ge worden na de dood van hun zoon. Ook op het werk staat Finnegan onder zware druk. 23.15 Livres propos literair maga- 23.45 Laatste nieuws en weerbe richt. 00.15 Einde. HILVERSUM - We heb ben wel eens venijniger interpretaties van „De wijze kater" gezien dan die KRO-tv maandag avond uitzendt, Neder land 1 om 20.21 uur. Dit satirische leerstuk van Hermans Heijermans ko zen de scholieren van de Maastrichtse Toneelacade mie tot examenstof en omdat er ook nog iets te vieren viel voor een volle zaal hield men het drie uur lang feestelijk. De KRO heeft al oudere af spraken gehonoreerd en nog steeds lopen met genoemde academie tot uitzending van veel wat ze daar vertonen. Daar paste „De wijze kater" ook in, mits regisseur Zdenek Kraus het stuk tot de helft zou inkorten. Zdenek: „Dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan als je Heij ermans geen geweld wil aan doen. Ik heb er daarom toe be sloten delen van geschrapte tekst om te zetten in liedjes. En Jean Lambrechts gevraagd om melodieën. Zodoende ont stond een muzikale komedie, waarin Heijermans als auteur overeind blijft en ik kon kie zen voor een tv-weergave vol gens de beginselen van de vi deoclip. Jongeren kunnen zich hierdoor aangesproken voelen. Wat ik ook nastreef bij derge lijke voorstellingen is dat het een soort totaaltheater wordt, gespeeld en gezongen. Dit biedt leerlingen de kans meer zijdig voor de dag te komen, zodat zij niet alleen voor to neelrollen, maar ook voor ge zongen werk aan de bak kun nen komen". Kraus heeft zich trouwens nog meer vrijheden gepermitteerd. Er waren maar zeven eind- kandidaten voor een veel gro ter aantal rollen. Dit heeft hij opgelost door dubbelrollen, sommige spelers zelfs drie rol len, ook door travestie. Hij si tueerde het tijdloze verhaal bovendien aan het hof van de Franse Zonnekoning. Dit bood hem de kans opzichtige costu- mering aan te wenden, zelfs met pruiken van een prolleri- ge omvang en ongelimiteerd schmink. Henriëtte Koch speelt de koning als een nogal opgeblazen figuur. Loek Seyf- Louis Seyffert als de wijze kater. fert de kater als een scherp zinnige onderuithaler. Voordeel bij al deze versluie rende opsmuk is dat het natu rel gespeelde liefdespaar, Hiemke de Vries als Antoinet te en Vastert van Aardenne als Jonathan, zonder schmink en smuk eerlijk uit de verf ko men. In de figuur Jonathan dient men Heijermans zelf te herkennen. Hij vindt in Antoi nette een lieve vrouw. Zo is Heijermans wel. Uiteraard moet elke gelijkenis met be staande personen of toestan den aan het toeval worden toegeschreven. SPROOKJE Toch niet helemaal toeval, want de sociale kritikus Heij ermans (De vis wordt duur be taald) had wel degelijk be staande figuren voor ogen, toen hij dit sprookje schreef. Hij schetst een samenleving, waarin iedereen beter pro beert te worden ten koste van de ander. De schrijver wordt uitgebuit door leveranciers van waren waarvan de kwali teit de toets der kritiek niet kan doorstaan. Omdat hij niet kan betalen wordt hij tot schuldenaar uitgeroepen. De onbetaalde rekeningen stape len zich op. Op zijn hand vindt hij alleen de hem toegewijde Antoinette. Binnen de gezichtskring van die gemeenschap verschijnt de wijze kater, die de reputatie geniet korte metten te maken met ratten. Het hof is van dit ongedierte vergeven en dus krijgt hij zijn vaste aanstelling in die functie Vanwege zijn verdiensten volgt de benoeming tot opper rechter aan het hof. Dan be gint hij over iedereen de staf te breken en tot kaf te verkla ren. De koning, die zichzelf koren waant, valt hem in hoge mate bij. Totdat een hofdigni- taris ten nadele van de koning ook onderuit wordt gehaald. Pas dan ziet de koning in dat hij bezig is te falen. Zo zet Heijermans het mes in het menselijk tekort, dat tot in het oneindige vermeningvul- digd tot een onvolkomen sa menleving leidt. Hierop richt Heijermans zijn pijlen. Welis waar speels, maar toch ook zo doortastend, dat zelfs in een luchtige speeltrant als de on derhavige de boodschap doel treft. Met dergelijke voorstellingen op de tv dient men een dubbel doel. KRO-tv komt aan tv-spe- len, waarvoor zij zelf niet de eerste aanzet heeft hoeven ge ven. De keus van het stuk is al gedaan en de spelers kennen hun rollen. Op de planken be staat echter steeds minder em plooi voor beginnende tonelis ten. Daarom is het goed, dat zij op de tv kunnen gaan werken aan een zekere reputatie. Op deze manier snijdt het mes van twee kanten. Bovendien leende de kelder van de academie zich voor de opnamen en kon gebruik wor den gemaakt van bestaande decors. De opnametijd kon tot het uiterste worden beperkt, hetgeen mede de kosten druk te. Er werd bovendien ge werkt met één, camera. Dit leidt overwegend tot eendi mensionale beelden, waardoor het videoclipeffect met trucca- ges van Henk Jenner aanzien lijk wordt versterkt. Men kijkt niet door dit tv-spel heen, maar ziet er tegen aan, beleeft het als een sprookje. VOORSPEL Het voorspel tussen de KRO en Maastricht bestaat al lan ger. Twaalf jaar geleden al weer zocht de school contact met de NOS om te bereiken, dat de leerlingen camera-erva ring zouden opdoen. De KRO haakte toen aan. De regisseurs Jan Keja en John van der Rest trokken naar Maastricht om de tonelisten-in-spé op het goede spoor te zetten. Dit leid de tot een bewerking op tv van Brecht met „Angst und Elend im Dritten Reich" en la ter tot Osbornes „Hotel in Ko penhagen". Er ontstond ook tv-werk op grond van oor spronkelijke scripts, zoals „De terechtstelling" en „Breek baar" van Dick Walda. Mo menteel heeft de KRO samen met Maastricht in voorberei ding Fassbinders „Zeitgeist". De Rotterdammer Heijermans, zoon van een journalist, heeft in zijn toneelleven tot 1924 niets anders gedaan dan tegen over de wantoestanden in de samenleving zijn 'eigen socia listische visie plaatsen, niet het socialisme als politiek realis me, maar als model voor een rechtvaardiger samenleving. Scherpte en subtiliteit vallen bij Heijermans samen. Niet een man van het directe woord schiep hij toneelsitua ties om zijn gedachten ingang te doen vinden. Meestal roept hij in zijn toneelstukken direc te confrontaties op tussen ver trapten en uitbuiters, zoals in „De meid", maar in „De wijze kater" ging hij omzichtiger te werk. Toch komt dit spel in zijn uit werking niet minder scherp over. Het kan, zoals we schre ven, zeer venijnig worden ge speeld, zelfs met Brechtiaanse vervreemding. Dit gebeurt in zekere zin met deze uitvoering door de Maastrichtse toneela cademie. De boodschap aan het hof van de Zonnekoning komt er niet minder zonnek laar door over. TON OLIEMULLER DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht. 10.00 is] Sir Colin Davis dirigiert. 1. Jeux van Debussy. 2. La mort de Clèopètre van Berlioz. Uit gevoerd door het Symfonie Or kest van de Beierse Omroep o.l.v. Sir Colin Davis. Solist: Anne Sofi von Otter, mezzoso- 10.45 Adenauer, 7-delige tv-biogra- fie. Afl. 2: Der König von Köln. 11.30 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 12.00 H) Presseclub. 12.45 Tagesschau, met Wochenspie- gel. 13.10 Magazin der Woche, regionaal 13.40 Programma-weekoverzicht. 13.45 Der Mann, der Baume pflanz- te, tekenfilm. 14.15 Aufs Ganze, 2-delige film van Volker Maria Arend. Afl. 2. Voor Pit en Susi zijn statuss- symbolen heel belangrijk, maar Susi is niet gelukkig. Als ze wegloopt, merkt Pit pas hoe belangrijk ze voor hem is. 15.00 I Geheimnisville Erbschaft (Great expectations), Engelse speelfilm uit 1946 van David Lean. Met: John Mills, Valerie Hobson, Martita Hunt e.a. Het leven van de weesjongen Pit verandert als een onbekende weldoener hem helpt. De on bekende blijkt de ex-gevange ne te zijn die Pit ooit eens ge holpen heeft. 16.55 Neues von „Verstehen Sie Spass". Presentatie: Paola en Kurt Felix. 17.00 ARD-Ratgeber: Heim und Gar ten 17.30 Die Lust der lahmen Ente, do cumentaire over een Berlijnse 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 Lindenstrasse, serie met Bri gitte Annessy, Dieter Schaad, Guido Gagliardi e.a. Afl. 177: Transaktionen. 19.09 Die goldene 1, winnaars van de ARD-tv-loterij. 19.10 Weltspiegel, berichten van buitenlandcorrespondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 03 Tagesschau. 20.15 Verstehen Sie Spass, poet sprogramma. 21.15 Kulturreportage. 22.15 Tagesschau. 22.20 Hundert Meisterwerke. Van daag Concetto spaziale van Lucio Fontana. 22.30 Filmprobe, Heimfahrt. film over een West-Duitse familie, die haar vroegere huis in Polen na 43 jaar bezoekt. 23.30 Bronk, misdaadserie met Jack Palance. 00.15 Tagesschau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- 00.25 Etade. DUITSLAND 2 09.00 I Programma-weekoverzicht. 09.30 Zwischen Ohnmacht und Glauben - Arbeit in der Diako- 10.15 Mosaik: Sport für alle - Alle für Sport. De groeiende interesse voor amateursport In Duits land. 11.00 Stadtschreiber Matinee. Live kunst, uitzending vanuit het Martin Gropius-gebouw te Ber lijn met twee kunstenaars en publiek. 12.00 I Aus Saas-Fee/Walli8: Das Sonntagskonzert auf Tournee - Ein volkstümlicher Mittag, m.m.v. Jodlerklub „Gletscher- echo Saas Fee, Stadtmusik „Saltina" Brig, Tambouren- und Pfeiferverein Mund e.v.a. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damals, vor vierzig Jahren: Feindbild Kommunismus. 13.30 1-2 oder 3: Wir Drollinge wis sen mehr, spelprogramma. 14.15 Hals über Kopf, jeugdserie. 14.45 Umwelt. 15.25 BFlughöhe: Null (Ceiling Zero), Amerikaanse speelfilm. 16.55 Danke schön. Verslag van de actie Sorgenkind. 17.05 Heute. 17.10 Die Sportreportage, met Rolf Kramer. 18.10 ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazl- 19.30 Die Sportreportage. Vanuit Stockholm: WK IJshockey: Po len - Duitsland. (Ca. 20.50 Heute.) Verslaggever: Marcel Reif. 21.50 25 Jahre DAG-Fernsehpreis. Verslag van de prijsuitreiking in Mainz. 22.10 Die Verlockung, Duits/Oosten rijkse tv-film van Dieter Berner. 23.35 Zeugen des Jahrhunderts, Gottfried Reinhardt in gesprek met Elke Wendt-Kummer. Afl. 2. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 09.00 Telekolleg II: Cursus Engels Les 15 09.30 Telekolleg aktuell, cursus-in formatie. 10.00 Cursus chemie Les 15. 10.30 Volkswirtschaftslehre cur sus staatshuishoudkunde. Les 2. 11.00 Sehen statt hören, weekma- gazine voor doven en slechtho renden. 11.30 Ihre Heimat - unsere Heimat, programma voor Portugezen, Italianen en Turken. 12.30 Tele-Akademie. 13.15 (K+ZW) Bilder der Jahrhun- dertwende, wetenschappelijke serie. Afl.: Grosse Deutsche: Albert Einstein. 14.00 Bilder der Jahrhundertwende, wetenschappelijke serie. 14.45 Musik im West 3: Wege zu Beethoven (4), serie. 16.30 Premiere: Fidelio in Brussel, reportage van de uitvoering te Brussel van van Beethovens enige opera. 17.00 Eiszeit für ein Jahr, 3-delige Oostduitse documentaire serie. 18.00 Falcon Island, 13-delige jeugdserie. Afl. 12: Das Ver steek. 18.30 Gott und die Welt, religieus magazine. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.30- 19.45 Sport im Westen). 20.00 Der Mann, der zuviel wusste (The man who knew too much), Amerikaanse speelfilm. 21.55 West 3 aktuell. 22.00 NDR Talk show. Gesprekslei der: Horst-Wolfgang Bremke. 00.00 Experimente: Rosa, die schö- ne Schutzmannsfrau, korte ex perimentele speelfilm. 00.12 Laatste nieuws. Aansl.: Musik zur Nacht: Tempo di Minuetto. BBC 1 07.45 Open University. 09.50 Playbus, kinderprogramma. Met: Playground stop. 10.10 De Marathon van Londen. 13.10 This is the day. Religieus pro gramma. 13.40 De Marathon van Londen. 14.15 Country file, magazine over het buitenleven. 14.40 Weerbericht voor de Land- 14.45 Nieuwsoverzicht. Aansl.: On the record. 15.45 Eastenders Omnibus, feuille ton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.45 Bugs Bunny, tekenfilm. 17.10 Head of the class, Amerikaan se comedy serie. Met: Howard Hesseman, Peter Vogt, Jeanet- te Arnette e.a. 17.35 Tekenfilm. 17.45 Eurovision Song Contest pre- The clothes show, modema- The animals roadshow, die- renmagazine vanuit Cobham. Nieuws en weerbericht. Songs of praise, geestelijke liederen in het kader van St. Georges Day, vanuit Stratford upon Avon. May to December, 6-delige comedyserie over een alleen staande advocate van middel bare leeftijd. Afl. 4. Met: Anton Rogers, Eve Matheson en Clive Francis. All creatures great and small serie met Christopher Timot hy, Robert Hardy, Peter Davi son, e.a. Afl. 3: The Bull with the Bowler hat. Mastermind, quiz met Magnus Magnusson. Nieuws en weerbericht. That's life. Everyman. Afl.: Tibet, the last nation, documentaire. De Marathon van Londen, sa menvatting. When in Italy, cursus Italiaans met Mirella d'ANgelo. Network East, magazine voor Aziaten. Weerbericht. Einde. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 Sunday Grandstand. Van daag: autosport: Grand Prix formule I van San Marino te Imola; WK IJshockey te Stock holm. Snooker: The Embassy World Professional Champion ships vanuit Sheffield. 18.00 Rugby special. 19.00 Snooker. The Embassy World Professional Championships vanuit Sheffield. 19.40 The money programme, infor matieve serie over geld. 20.15 Lost worlds, vanished lives, 4-delige documentaire serie over fossielen, gepresenteerd door David Attenborough. AFI. 1: Magic in the rocks. 20.55 Theatre night: The contractor, comedy van David Storey, over een groep arbeiders, die een grote tent opzetten. Met: Ti mothy West, Kenneth Graham, Jimmy Jewell e.a. 22.55 Autosport: Grand Prix Fl van San Marino. 23.30 Snooker. The Embassy World Professional Championships vanuit Sheffield, samenvatting. 01.35 Einde. Claudia Cardinale en Rock Hudson spelen de hoofdrol in ,,A fine pair", waarin een di- vegge in moeilijkheden raakt. SKYCHANNEL 14.00 uur FOTO: PR SKY CHANNEL 06.30 Bailey's Bird. 07.00 Hour of Power. 08.00 Fun Factory. 12.00 Shell International Motor Sports. 13.00 Mobil Motor Sports News. 14.00 Sunday Movie Matinee. 16.00 Beyond 2000. 17.00 Pop Formulae. 19.00 Eurosport. 20.00 Hardlopen. 22.00 Autosport. 00.00 IJshockey. 01.00 Einde. 01.30 Arts Channel Programmes From Sky. 04.30 Landscape Channel Program mes from Sky. SUPER CHANNEL 07.00 Boogaloo Pooper Doo. 11.00 The Mix. 12.00 Video Fashion. 12.30 Roving Report. 13.00 Georges Vandeman. 13.30 Blakes Seven. 14.30 Salvage One. 15.30 The Mix. 16.30 Gillette World Sport Special. 17.30 The World Tomorrow. 18.00 European Business weekly. 18.30 Gillette soccer scene. 19.00 Lookout Europe. 20.00 The Benny Hill Show. 21.00 The Twilight Zone. 22.00 NBA Today. 22.25 Elvis The Movie. 00.30 The Mix. MTV EUROPE MTV! - Bon Jovi Sunday. Vi deoclips en amusement. Marcel Vanthilt. MTV's European top 20. Ray Cokes. Week in rock MTV Classics. Ray Cokes. Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. Twins special. 21.30 Kristiane Backer. 22.30 MTV Spotlight: Bon Jovi is back. 23.00 Kristiane Backer. 23.30 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 00.30 The Crowded House Show. 01.00 Crowded House in concert. 02.00-07.00 Night videos. TV 5 12.00 L'Assiette Anglaise. 12.45 De La Cave Au Grenier. 13.00 Journal télévisé. 13.15 Les Fils Des Alligators. 14.45 Apostrophes. 16.05 Bréves. 16.10 Histoire8 naturelles. 16.30 Aventures et Sports. 17.55 Bréves et Météo Européene. 18.00 Marcheloup. 19.00 Ushuaia. 19.30 Flash Varicelle. 20.00 Avis de Recherche. 21.30 Trente Millions D'Amis. 22.00 Journal télévisé. 22.30 Météo Européenne. 22.35 7 Sur 7. 23.30 Ex Libris. 00.30 Le Quart D'Heure Du Proco pe. 00.45 Fin de Programme. 3.00 Li-La-Laune-Bar, met: Die Welt der Schnorchel (The Snorkels), Amerikaanse teken filmserie; Heathcliff, tekenfilm- Galax - Der gefühlvolle Robo- ter (Galax) Roemeense speelfilm uit 1982/83 van Ion Popescu-Gopo. Met: Mariana Cabanov, George Constantin, Radu Buznea e.a. Spiegelei, spelprogramma. Dance dansshow. Programma overzicht. Animal Express Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. Heute bei uns. Computer Kids (Whiz kids) Amerikaanse serie. Gut schmeckt's, culinaire ru briek met Eva Müller. Tolpatsch macht Karriere (Policarpo. ufficiale di scrittura) Italiaans/Frans/Sppanse speelfilm uit 1985 van Mario Soldati. Met: Renato Rascel, Carla Cravina, Renato Salvato- ri i RTL Musikrevue, gepresen teerd door Frank Papke. i Der Etappenheld (The secret war of Harry Frigg). Ameri kaanse speelfilm uit 1968 van Jack Smight. Met: Paul New man, Sylva Koscina, Andrew Duggan e.a. i RTL aktuell. I Ein Tag wie kein anderer, reisquiz. Wetterleuchten über dem Zil- lertal (Der gestohlene Himmel), Duits/Italiaanse speelfilm uit 1974 van Theo Maria Werner. Met: Siegfried Rauch, Hans Holt, Walter Sedlmayer e.a. I Kunst und Botschaft. Van daag: Davld von der Bundesla- de van Marc Chagall. Spiegel TV, nieuwsmagazine. Finale - Die Sportsendung am Sonntagabend, sportmagazine gepresenteerd door Burkhard Weber. Video Show, nieuws van de vi deomarkt. MOSH met Sablna Classen en Stefan Neumeier. Einde. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. KRO 15.15 Neighbours. 15.40 Nog- ges. 16.20 Poppenkraam. 16.50 Er was een8...het leven 17.15 Algeme ne Loterij Nederland. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. AVRO 16.00 AVRO Service Salon 17.20 Chinese Chef. NEDERLAND 3 EDUC.OMR./NOT 10.00 Huisje, boompje, beestje. 10.30 Jonge on derzoekers. 11.00 Einde. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. EDUC.OMR ./NOT 14.00 Op zoek naar je eigen verhaal. 14.30 Engels basisonder wijs. 15.00 Einde. BRT 1 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Steek- er-wat-van-op-show 16.00 Ge zondheid 16.40 Mode '89 17.05 DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau. 10.03 ^Rivalen der Rennbahn e. 10.50 Wie war's mit uns beiden? 12.15 Weltspiegel. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 14.40 Teletekstoverzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Moca - die Tochter des Sklavenhal- ters. 15.30 Jean Pierre, der malende Metzger 16.00 Die Trickfilmschau. DUITSLAND 2 10.00 Tagesschau. 10.03 Rivalen der Rennbahn 10.50 Wie war's mit uns beiden? 12.15 Weltspiegel. 12.55 Presseschau. 13.00 Tages schau. 13.15 Elf Lander. 15.25 S Te letekst overzicht. 15.45 ZDF - Ihr Programm. 15.55 Heute. 15.58 Die Kinder von Bullerbü. 16.20 Logo. 16.30 Der Trainer bin ich. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 10.10 Schooltelevisie. 11.00 Einde. 14.50 Teletekstoverzicht. 15.15 Te lekolleg II Les 29. 15.45 Teleteksto verzicht. 15.55 Sport im Westen ex- BBC 1 10.00 Nieuws. 10.20 Kilroy. 11.00 Nieuws 11.25 Children's BBC. 11.30 Playbus. 11.50 Stoppit and tidy up. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuw». 13.00 Nieuws. 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws. 14.30 Neigh bours. 14.50 Snooker. 16.00 The Ho- gan Family. 16.25 Heirs and Graces. 16.50 Children's BBC BBC 2 10.00 Teletekst. 10.40 Schooltelevi sie. 12.50 Teletekst. 13.00 Schooite- levsie. 13.35 Teletekst. 14.00 Schooltelevisie. 14.25 Gran. 14 40 Schooltelevisie. 15.00 Nieuws.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21