Provincie: geen kassen in de polder Hoogeweg I Aarzelingen over onderzoek naar sporthal in Overbos Zembad Noord wijf moet overdekt LEIDEN OMGEVING QeiduiQowuvnt VBIJDAG 21 APRIL 1989 PAGINA 3EÏ Fietser gewond SASSENHEIM Een 20-jarige Leide- naar is gisteravond levensgevaarlijk ge wond geraakt bij een ongeval op de Haarlemmertrekvaart. De Leidenaar kwam op de fiets uit de richting Sassen- heim/Voorhout. Hij stak de weg over om naar het tunneltje richting Oegst- geest te rijden. Halverwege werd hij ge schept door een auto uit Oegstgeest, be stuurd door een 30-jarige Noordwijker. Zijn fiets werd door de klap tegen een andere wagen geslingerd die stond te wachten om de rijksweg A44 op te mo gen rijden. De fietser werd met ernstige hoofdwonden naar het Academisch Zie kenhuis Leiden gebracht. Volgens de Sassenheimse politie moet een van de twee bestuurders door het rode licht zijn gereden. Er worden getuigen gezocht. Goedkeuring nieuw raadhuis Voorhout VOORHOUT De gemeente raad van Voorhout heeft gis teravond het schetsontwerp van het nieuwe gemeentehuis van Voorhout goedgekeurd. Alle partijen waren positief over de plannen van het Alk- maarse architectenbureau Tauber. Volgens P. Verdegaal, fractie voorzitter van het CDA was het een herkenbaar en mar kant ontwerp. Hij noemde het een goede zaak dat de ambte naren van de gemeentesecre tarie volledig met het plan in stemden. Wel achtte Verde gaal de verdere invulling van het plan Kerkzicht belangrijk en ook wilde hij dat het ter rein voor het gemeentehuis gebruikt zou kunnen worden voor evenementen als een tap toe. Ook K. Warmenhoven (Gemeentebelangen) was te vreden. Hij vond de toegangs weg te smal en van een onvol doende allure. VVD-fractievoorzitter mr. W. Meyer noemde het uiterlijk „wat zakelijk". W. de Wit (PvdA) vond het nu tijd om de burgerij bij de plannen te be trekken. Burgemeester Van de Wouw zegde toe dat op korte termijn een maquette wordt digd. „Deze zal medio mei klaar zijn zodat we eind mei de bevolking in de gelegen heid kunnen stellen om de plannen te bekijken", aldus Van de Wouw. Het nieuwe raadhuis krijgt een totale oppervlakte van 3100 vierkante meter en wordt gebouwd in twee en drie la gen. In de kom van de twee vleugels is een ruime entree gepland met veel glas terwijl de linkervleugel beheersd wordt door een 25 meter hoge toren die voorzien is van een klok. De totale kosten worden geraamd op 7,5 miljoen. Voorhout wil bedrijfsterrein VOORHOUT De gemeente Voorhout wil tussen de nieuwe Oosthoutlaan en de spoor baan een bedrijfsterrein aanleggen. Daarvoor moet het streekplan Zuid-Holland West wor den aangepast. Nu mogen alleen kleine agrarische bedrijven zich tussen de Oosthoutlaan en de spoorbaan vestigen. Andere bedrijven moeten een onder komen zoeken op de terreinen in Sassenheim, Lisse en Hillegom. Voorhout gaat haar plan aanmelden bij een provinciale ambtelijke com missie die op dit moment bezig is aan een in ventarisatie van bedrijfsterreinen in het streekplangebied. Aan de hand van deze in ventarisatie wordt een nota opgesteld die de aanleiding kan vormen om het streekplanbe- leid bij te stellen. De gemeente Voorhout hoopt dat daar ook haar plan voor de aanleg van een bedrijfster rein bij betrokken wordt. Kerkveiling Pancratiuskerk SASSENHEIM De traditionele kerkveiling van de Sint Pancrati uskerk in Sassenheim wordt maandag en dinsdag gehouden. Notaris M. Dirven brengt de in to taal 710 veilingnummers in feest gebouw Kasanova aan de Hoofd straat onder de hamer. Onder de aangeboden artikelen bevinden zich levensmiddelenpakketten, planten, bloembollen, kaas- en wijnpakketten en een speciaal Pancratius-diner. Er wordt tevens een grote loterij gehouden. De kerkveiling begint op beide avon den om acht uur. De artikelen kunnen van half vijf tot zes uur worden bezichtigd. Silver Heart gedoopt LISSE De Silver Heart wordt op donderdag 27 Keukenhof gedoopt dooi Snellen, medeoprichter va Nederlandse Hartstichting, tulp is ter beschikking door de Koninklijke Neder se Bloembollenkwekerij broeders Van Zanten ter genheid van het zilveren ji um van de Hartstichting. Bremer ontvangt het eerste ket Silver Heart tulpen, doop gaat de heteluchtl van de Hartstichting de lu« lo, d< Don Casani 'gelijk pen h« een joekje van rin vo met [C kt RIJNSBURG PROTESTEERT TEGEN „GESOL" PROVINCIE DEN HAAG/RIJNS BURG Er mogen geen kassen komen in het zui delijk deel van de polder Hoogeweg. Kassenbouw in dit Noordwijkse deel van de polder schaadt de natuur te veel terwijl het de tuinbouw maar weinig soelaas biedt. Dat is het standpunt van Gedepu teerde Staten dat komen de woensdag wordt be sproken in de statencom missie voor ruimtelijke or dening en volkshuisves ting. Gedeputeerde Staten blijven in hun nieuwe standpunt uit gaan van een uitbreiding van het Rijnsburgse tuinbouwge bied Kloosterschuur/Trappen- berg met 55 hectare. Alleen de plaats waar die nieuwe hecta res voor kassen moeten wor den gevonden, blijft onduide lijk. Aanvankelijk was het de bedoeling dat een fors deel van de 55 hectare grond voor glastuinbouw in de Hoogeweg- polder zou worden gevonden. De speciaal ingestelde werk groep Kloosterschuur/Trap- penberg wilde 22 hectare in de polder Hoogeweg bestemmen voor kassenbouw. Daartegen rees veel protest met name van de gemeente Noordwijk. De gemeenten Voorhout, Noordwijk en Rijnsburg von den elkaar uiteindelijk in het plan om 17 hectare van de Hoogewegpolder te bestem men voor glastuinbouw. GS schaarde zich hier aanvanke lijk achter. Bezwaren Er rezen echter grote bezwa ren tegen het plan om er kas sen te bouwen. Met name de Zuidhollandse Milieufederatie wees op het grote belang van de polder voor de weidevogels. Gedeputeerde Staten bleken gevoelig voor deze milieu-ar gumenten en wijzigden aan het einde van 1988 hun stand punt. Er bleef slechts zes hec tare over voor kassen in de Hoogewegpolder. De fracties in de provinciale staten kon den zich hier niet mee vereni gen waardoor nieuw overleg noodzakelijk werd. Voorge steld werd om de „kop" van Rijnsburg toch maar vol te la ten bouwen met kassen, een plan waar de provincie zich al tijd tegen had verzet. In nader overleg met onder andere de gemeenten Rijnsburg en Noordwijk kwam daar begin 1989 nog een strook van 4,5 hectare op Noordwijks grond gebied bij. Deze hectaren lig gen in het zuidelijk deel van de polder Hoogeweg en sluiten aan op tien hectare nog niet uitgegeven, maar wel beschik baar tuinbouwgebied. Deze tien hectaren zijn niet omstre den maar hebben een slechte vorm waardoor er moeilijk ge schikte kavels grond kunnen worden uitgegeven. Met de Noordwijkse hectaren erbij zou dit gebied beter benut kunnen worden voor de glas tuinbouw. Dit zogenaamde 4,5 hectare compromis ondervond op nieuw veel kritiek van ver schillende kanten. Zo wilde de gemeente Rijnsburg alleen maar akkoord gaan als goed werd vastgelegd dat dit slechts een oplossing voor de korte termijn zou zijn. Enkele be drijven kon dan een accepta bel kavel grond worden aan geboden. Rijnsburg vindt de 4,5 hectare van Noordwijk in geen enkele verhouding staan met de aanvankelijke 17 hec tare in de polder Hoogeweg. Ook dat was, volgens Rijns burg, al een compromis. Ook de agrarische structuurcom missie wees het nieuwe pro vinciale plan af en hield vast aan het eerder opgestelde plan met kassenbouw in de Hooge wegpolder. Kritiek kwam er ook van de Zuidhollandse Mi lieufederatie die helemaal geen kassen in het zuidelijk deel van de polder Hoogeweg wil hebben. Juist dat gebied is heel belangrijk door de bijzon dere structuur voor duizenden overwinterende trekvogels, meent de Milieufederatie. De laatste kritiek heeft het college van gedeputeerde sta ten nu ter harte genomen door het schrappen van de uitbrei ding van 4,5 hectare. Slechts een minderheid in het college wil hier toch tuinbouwvesti- gingen toestaan gezien de ge wekte verwachtingen in tuin- bouwkringen en de bestuurlij ke voorgeschiedenis. Gesol „Dit een gesol van jewelste". Dat is de eerste reactie van de Rijnsburgse burgemeester F. Jonkman op het nieuwe stand punt van GS. „Dat gedraai, daar word je niet goed van. Ze hebben nu al vier keer een an der standpunt ingenomen. Elke keer weer krijgen we minder hectaren voor de uit breiding van het tuinbouwge bied. De Hoogewegpolder is 124 hectare groot. Je maakt mij en de Rijnsburgers dan niet wijs dat de vogels geen ander plaatsje kunnen vin den". Surfen in Noordwijk Het brandingsurfseizoen gaat morgen in Noordwijk van start. Ook zondag worden ter hoogte van de Koningin Astrid Boulevard wedstrijden gevaren. Op beide dagen wordt rond half elf gestart. De deelnemers strijden op de „plank" op de onderdelen course- race, slalom en wave performance. Na Noordwijk volgen er nog wedstrijden in Scheveningen (13 en 15 mei en 17 en 18 juni), Brouwersdam (20 en 21 mei) en Zandvoort (16 en 17 september). De winnaar van het eindklassement mag zich Nederlands kam pioen noemen. Aan de wedstrijden in Noordwijk doen toppers als Eric Groenewoud, Patrick Bourgonje, Stephan van den Berg en Onno Tellier mee. Bij de vrouwen zijn de favorieten Martine van Solingen en Herma en Jolanda de Jong van de partij. FOTO: PR WARMOND Het onderzoek naar de mogelijkheden om een sporthal te bouwen in Overbos gaat lang duren. Die conclusie trok wethouder C. Dalhuisen- Polano gisteren tijdens een vergadering van de gemeente raad. De raadsleden gingen gisteren schoorvoetend ak koord met het voortzetten van het onderzoek. De commissieleden veroor deelden het voorstel van bur gemeester en wethouders in eerste instantie als een ver kapte poging om de bouw van de sporthal in Overbos door te drukken. CDA-raadslid Den Ouden verwoordde de gedach ten door te stellen dat de con clusies uit het onderzoek rond de hal als eindrapport zouden fungeren. Op basis daarvan zou de raad een beslissing moeten nemen. Den Ouden zag-zich in haar oordeel ge steund door de VVD-fractie. Dat leidde tot een verhitte dis cussie en een schorsing van de vergadering. Na de schorsing kwam ook Progressief War mond-raadslid B. Schavema- ker terug op zijn aanvankelij ke steun voor het collegevoor stel. De socialist laakte de slechte informatievoorziening over de activiteiten van de werkgroep die zich met de sporthal bezig houdt. Volgens hem is het hard nodig dat de werkgroep ambtelijke onder steuning krijgt. „Dan krijgen we tenminste van elke verga dering een verslag onder ogen". Het grote struikelblok voor de raadsleden waren de oude be zwaren van voetbalvereniging Warmunda. De huidige ac commodatie van de voetballers moet wijken voor de nieuwe sporthal. De vereniging wil ter compensatie het juridisch ei gendom van de kantine, de kleedruimte en de bestuurska mer in de nieuwe sporthal. Die eisen zijn voor het college ech ter onaanvaardbaar. Bovendien hebben de scholen en enkele andere verenigin gen bezwaar tegen de afstand en de veiligheid van de route. Het zoeken naar oplossingen zal volgens Dalhuisen nog lan ge tijd in beslag nemen. „Ik wil niet dat u straks zegt: als we van de bezwaren hadden geweten, dan hadden we het onderzoek afgelast". De wet houder kreeg uiteindelijk toch steun van de voltallige raad. CDA-woordvoerder Bonnet wees er tot ongenoegen van zijn eigen wethouder C. van Schagen echter op dat wat het CDA betreft de lokatie bij 't Trefpunt de voorkeur geniet. Van Schagen: „Deze lokatie is volgens het college nooit goed onderzocht. Er is helaas geen politieke meerderheid voor te vinden". Beukenhof 15 jaar Het Dienstencentrum De Beukenhof in Lisse heeft gistermiddag het derde lustrum met een volksdansmanifestatie en het optre den van het ouderenkoor Zanglust luister bijgezet. Een groot aantal belangstellenden was naar De Beukenhof gekomen om het jubileum mee te vieren. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Dansschool aan Voscuyl OEGSTGEEST Dansschool De Jong wil zich vestigen aan de Voscuyl in het pand dat leegkomt als de Stichting Bil jartcentrum Oegstgeest ver huist. De school geeft op dit ogenblik lessen in het Multi functioneel Centrum en de zaal van Taberna. Man botst tegen boom ALPHEN AAN DEN RIJN Een 29-jarige man uit Bode graven is gisteren gewond ge raakt bij een botsing. Het on geluk gebeurde op de Trein- weg in Alphen. De man moest op een gegeven moment uit wijken voor een stilstaande auto. Door deze manoeuvre verloor hij de macht over het stuur en botste hij tegen een boom. Gereedschap gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een werkplaats in Aarlan- derveen is in de nacht van woensdag op donderdag een grote hoeveelheid gereedschap en roestvrij staal gestolen. De goederen hebben een totale waarde van 57.000 gulden. De daders hebben een toegangs hek opengebroken om binnen te komen. Zij hebben vermoe delijk gebruik gemaakt van een bedrijfsauto die zij even daarvoor gestolen hadden bij een bedrijf in Nieuwkoop. Ombudsma tikt politie Sassenheim op vingers SASSENHEIM De senheimse politie )ianl :rke lie 29e c De over "yblondi bé op rt wo scho> ïr, dl ïtjer ïturéi se pc Hui zich onbehoorlijk gejc en gen bij het opsluiten een vrouw die in hout was betrapt bij inbraak in een wonin Dit concludeert de Nati Ombudsman naar aanle ram van een klacht van de houtse bewoonster van d&swag ning, die de inbreekster aic uit politie had overgedragen, opze vrouw vond dat de politijntjer achtzaam was opgetr< mat waardoor zij zich niet als bepast deelde kon voegen inïrin h strafproces. hoo De inbraak werd gepleeö de- januari vorig jaar door jers, v vrouwen. De bewoonsteii het trapte hen en wist een vidt or vrouwen vast te houden h politie kwam. Die bracht Kj61" naar het politiebureau iner^ei senheim. Daar werd zij*an°s fouilleerd waarbij een giie- werd gevonden. Korte tijj1 son ter bleek de giropas spoot°êen te zijn. Om in alle rust te nen zoeken werd de vF- met een handboei vastg^bb' den aan de verwarming^ in de cellengang, omdat|waai andere ruimten in gebruik "ie ren. Korte tijd later bleef de vrouw te zijn ontsnapt. pter" was mede mogelijk doordj cellengang en de deur va binnenplaats niet afgesi. Ba waren. ord De commandant van dejgeve senheimse politie heeft arn. mede is veroorzaakt de accommodatie niet opti is. Naspeuringen werden wel uitgevoerd. Daarbij 1 zelfs een speurhond in| Maar dat was tevergeef eerste instantie had zow< politie als de verantwooi ke minister van Justitie s afgewezen. Men zou we dachtzaam zijn opgetredei Nationale Ombudsman daar niet mee eens. De valt te verwijten dat er extra zorg is besteed en d; verse deuren niet waren sloten. Overigens steunj ombudsman de Voorh niet in haar mening, di niet betrokken kan wordi een strafproces omdat del dachte vrouw altijd nog worden gevonden. Bouwvakkt krijgt ceme] in gezicht 1 ALPHEN AAN DEN RIJ Een 20-jarige bouwvakkek Amsterdam is gisteren geij' geraakt bij het storten variPek> cementen vloer in een woipPei Het ongeluk gebeurde opp17 bouwplaats aan de RosrrP' 0 in Alphen. Samen met eerT lega was het slachtoffert/, behulp van een hogedj" mortelspuit de vloer aanL storten. De man ontkopo een toevoerslang toen dacht dat deze leeg was.Ue/^ was echter niet het gevang de Amsterdammer kreeg grote kracht een lading snuj' in het gezicht. Hij is met o|. kend letsel opgenomen ini Rijnoordziekenhuis. OLTC wil eigen tennispark kopen OEGSTGEEST Het tennis park „De Krogt" aan de Hof- brouckerlaan in Oegsteest wordt geprivatiseerd. Tennis vereniging OLTC uit Oegst geest wil het tennispark over nemen. De vereniging is be reid daarvoor 525.000 gulden neer te tellen. De gemeente kocht het tennis park in het begin van de jaren zeventig van een drietal parti culieren. Het terrein werd daarop tegen kostprijs aan OLTC in gebruik gegeven. Tij dens de gisteren gehouden vergadering van een raads commissie bleek dat OLTC er wel oren naar heeft om het park in eigendom te verwer ven. De commissieleden van VVD en CDA lieten gisteren weten geen bezwaar te hebben tegen de privatisering. Drie le den van de commissie wilden nog geen uitspraak doen. Zij willen eerst met hun fractie overleggen. Bibliotheekdag Een optreden van het Jeugdsymfonieorkest Bloembollenstreek, verkoop van afgeschreven boeken, grimeren door leden van de toneelvereniging ODI, een kleurwedstrijd voor kinde ren tot acht jaar en de snel tekenaar Wout Koster. Dat zijn enkele attracties die zich in het kader van de landelij ke bibliotheekdag morgen afspelen in de Noord wij- kerhoutse bibliotheek aan de Herenweg 2. De concer ten van het Jeugdsymfonie orkest beginnen om elf uur en om één uur. Duiven voorde Het Leidse IVN houdt zon dag een wandeling over het landgoed van kasteel Dui venvoorde in Voorschoten. Om twee uur vertrekt de tocht onder deskundige lei ding bij de toegang van het kasteel. De wandeling duurt ruim anderhalf uur. Bier De Leidse Band Gratis Bier treedt morgenavond op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassen heim. Aanvang elf uur. Mozaïekwedstrijd De jaarlijkse bloemenmozaï- ekwedstrijd in Noordwij- kerhout begint dit jaar op zaterdag 22 april. De mozaï eken zijn vooral te vinden in het plantsoen rond de Witte Kerk aan de Dorpsstraat en in gemeentelijke plantsoe nen in het centrum van het dorp. Een routebeschrijving met plattegrond is kosteloos verkrijgbaar bij de VVV aan de Herenweg 14. De wissel- beker wordt op zaterdag 29 april om half zes uitgereikt in sociaal-cultureel centrum De Schelft aan de Maandag se Wetering. Schaaksim ultaan De jaarlijkse schaaksimul- taan op het Lucas-College aan de Van Beethovenlaan 10 in Voorschoten heeft morgen plaats. Zowel gevor derden als beginners kun nen aan de simultaan mee doen. De krachten kunnen ook gemeten worden met een computer. Aanvang half een. Ringrijden De Oranjevereniging Noord wijk aan Zee organiseert morgen een wedstrijd ring rijden met voorbespannen paarden en pony's op de Ko ningin Wilhelminaboule- vard. Aanvang twee uur. Op hetzelfde tijdstip vindt een staatteken wedstrijd in het Gat van Palace voor kinde ren tot 12 jaar. Orgelactie In de St. Jeroenskerk in Noordwijk heeft morgen van tien tot vier uur een ba zar plaats. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het kerkorgel. Kerkdienst Een Delfts koor luistert zon dag de kerkdienst op in de kapel van het Marinevlieg kamp Valkenburg. Aanvang tien uur. Pater Walters gaat de dienst voor. Vissen De jubilerende Noordwijk se hengelsportvereniging De Sportvisser houdt zondag een internationale viswed strijd op het strand voor de Koningin Wilhelminaboule- vard. Aanvang van de wed strijd is om tien uur. Het in schrijfgeld bedraagt 10De prijsuitreiking heeft om streeks half vier plaats in Dorpshuis De Rank. Aan melden voor de wedstrijd kan telefonisch bij Piet Zuidhoek, 01719-11521. Poppentheater Het Poppentheater Erica Burgerjon speelt zondag het spel Berend de Bijenkoning in De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk. Aanvang twee uur. Het poppenspel is geschikt voor kinderen tus sen de zes en tien jaar. En tree kost ƒ5, SKAN-begun- stigers moeten 3,50 betalen. Epositie Burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg opent maan dagavond de eerste expositie van werken van de Kunst kring '88 Duin- en Bollen streek. De opening vindt plaats om half negen in het gemeentehuis aan het burge meester Koomansplein in Rijnsburg. De expositie duurt tot en met 6 mei. Inbraakpreven tie De Noordwijkse politie houdt maandagavond een bijeenkomst over inbraak preventie in de openbare ba sisschool Klaverweide aan de Stakman Bossestraat in Noordwijk. Aanvang half negen. De bijeenkomst is be doeld voor de bewoners van de wijk Boeren burg. NOORDWIJK Het bui tenbad in Noordwijk moet worden afgebroken. Het wedstrijdbad en de huidi ge groenstrook die het wedstrijdbad met het bin nenbad verbindt, moeten worden overdekt. Op die manier moet de zwem- badproblematiek in Noordwijk worden aangepakt, zo stelde fractievoorzitter P.J. Barn- hoorn van Noordwijks Belang gisteren tijdens een politiek café in hotel Royal. Het bestaande sportfondsen- bad kampt met een jaarlijks tekort van tussen de zes en ne gen ton. Het nieuwe zwembad in Katwijk en de initiatieven in Noordwijkerhout en Sassen- dus Barnhoorn. heim dreigen de tekortenI groter te maken. Barnhf" wil daarom dat de gemef rigoureuze maatregelen nejg In het nieuw te overdel gedeelte moeten onder terrassen, een strand en| stoelen komen. Een en zou moeten worden gefil cierd door het nieuwe Bol" bad te combineren met f- centrale accommodatie het sociaal-cultureel werkj de verkoop van de thans dl voor in gebruik zijnde geï wen. Het terras- en re? rantgedeelte moet volj Noordwijks Belang woil verpacht. Als dat gepaard I met de uitgifte van aandd zou dat de gemeente een 1 bedrag kunnen opleveren)

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16