Euthanasie-voorstel is „levensgevaarlijke" weg fieidóc Qowank Kardinaal en minister op de bres voor glas in lood kerk wereld beroepingen NEDERLANDS ARTSENVERBOND: Opnieuw Spaanse steun Verklaring van Keulen brieven van lezers GEESTELIJK LEYEN/OPINIE ftzidóe Soutuut donderdag 20 april 1989 pagina 2 NI CIDI hekelt doorgaan Venlose aspergefeesten op 4 mei DEN HAAG Het besluit van de gemeente Venlo om de do denherdenking op 4 mei samen te laten gaan met de viering van de aspergefeesten is volgens het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) „wansmakelijk". Het is een voor beeld van de lichtzinnigheid waarmee in Nederland met de slachtoffers van de Twteede Wereldoorlog wordt omgespron gen. Vier mei valt dit iaar op Hemelvaartsdag en op die dag worden in Venlo traditioneel de aspergefeesten gehouden, waarbij, aldus het CIDI, „ook veel Duitse lekkerbekken" de stad aandoen. De gemeente heeft bevestigd dat om zakelijke redenen is besloten de aspergefeesten toe te staan. Wel is aan de organisatoren verzocht om tussen 19.30 en 20.10 uur stilte in acht te nemen. Kardinaal twijfelt aan solidariteit AMB met paus UTRECHT De solidariteit die de Acht Mei Beweging met de zogenaamde Keulse verklaring vraagt, onderstreept hoe deze Beweging „solidariteit met paus en bisschoppen blijkbaar van geringere waarde acht". Dit schrijft kardinaal Simonis, aarts bisschop van Utrecht, aan de Acht Mei Beweging in de brief waarin hij meedeelt dat hij tot zijn „oprechte spijt" niet kan ingaan op de uitnodiging" de Acht Mei-manifestatie op 6 mei in Den Bosch bij te wonen. De kardinaal noemt het echt tragisch „dat wij in onze kerkprovincie zo verdeeld zijn over wat de Kerk bij monde van het Tweede Vaticaans Concilie voor ogen staat". Volgens de bisschoppen is een gesprek met de Acht Mei Beweging momenteel onvruchtbaar. Maar de kardinaal hoopt en bidt dat de tijd voor een gesprek eens vruchtbaar zal zijn. Wie niet weet dat zijn bed hard is, slaapt Deens spreekwoord Versteviging pan-Europese eenheid centraal in vredeskrant DEN HAAG De ver- dwijning van het oude Oost-West-conflict in Eu ropa heeft een nieuwe te genstelling zichtbaar ge maakt, die tussen het rij ke West-Europa en het arme Oost-Europa. Dit signaleert IKV-secretaris Mient-Jan Faber in de vredeskrant die vanaf volgende week in een op lage van 200.000 exem plaren verspreid gaat worden. Faber laakt het feit dat het uitsluitend economische mo tieven zijn die voorgezeten hebben bij het streven naar eenwording in West-Europa en dat al het andere daarvan wordt afgeleid. In Oost-Euro pa hebben volgens hem tien tallen jaren van staatsdicta- tuur geleid tot economische en sociale wanorde. Maat schappelijke instanties die mee kunnen werken aan de opbouw van het land zijn niet voorhanden. Het thema van de vredes- week (van 17 tot en met 24 september) met het oog waar op sinds twee jaar de krant reeds in een vroegtijdig stadi um wordt verspreid, luidt Tussen oorlog en vrede. Vol gens publiciteitsmedewerkster Grada Huis is dit een goede karakterisering van de toe stand in Europa, die niet lan ger gedomineerd lijkt door militaire en ideologische ver schillen, maar waarin vrede in positieve zin nog ver weg is. Het IKV wijst in de vredes krant op het belang van het vormen van netwerken tus sen oost en west, een gedachte die het IKV twee jaar geleden heeft geïnitieerd. Deze zou den moeten leiden tot een soort Europese basisbeweging gericht op gezamenlijke vrede en ontwikkeling. Bedoeling is dat deelnemers daaraan geza menlijke zorgen over Europa verwoorden en plaatselijke politici daaraan proberen te binden. Als leidraad fungeert het conciliair proces voor vrede, gerechtigheid en heel heid van de schepping. Met de vredeskrant in handen hoopt het IKV dat plaatselijke ker ken en (actie)groepen zich in het kader van het conciliair proces over deze (Europese) aangelegenheden bezinnen. In de vredeskrant komen ver der oorlogsgetuigen aan het woord uit Colombia, Libanon, Eritrea en Mozambique en de rol van de wapenhandel. Het IKV publiceert in augus tus een aanvullend documen- tatiepakket met het oog op de vredesweek. Er zullen onder meer brochures verschijnen over de burgerlijke samenle ving en de Duitse kwestie. Verder verschijnt het boek Volk Gods in een westerse democratie, over het politieke spreken in de diverse kerken. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Aalburg en te Krimpen aan den IJssel (buitengewone wijk- gemeente) P.H. van Trigt te Middel- harnis. Aangenomen naar Haarlem als pred. voor bijzondere werkzaam heden (geestelijk verzorger verzor gingstehuis De Molenburg aldaar) (part-time) mw.H. Honderd, kand. te Haarlem. Gereformeerde Kerken vrijge maakt Beroepen te Beverwijk en te En- schede-Noord voor de missionaire dienst te Irian Jaya drs.J.W. Boer- ma, kand. te Kampen; te Enschede- Noord voor de missionaire dienst te Irian Jaya drs. A S. de Vries, kand. te Kampen; te Harderwijk (wijk Noord) J. Boersma te Driesum c.a. te Leek A.J. van Zuijlekom te Frane- ker-Sexbierum i.c.m. Arum. Beroep baarstelling drs.A.S. de Vries, Gast huisstraat 10-1, 8261 BS Kampen. DEN HAAG De Ne derlandse overheid be vindt zich met het wets voorstel voor euthanasie op een heilloze en levens gevaarlijke weg. Het ge vaar bestaat dat we in de wereld dezelfde naam krijgen als Duitsland in de Tweede Wereldoorlog toen volkomen onschul dige geesteszieken in kampen werden gedood. Door euthanasie toe te staan doden wij onschul dige zieken, waarvan niet te bewijzen valt dat ze daarom hebben gevraagd. Deze emotionele waarschu wing deed dr. K. Gunning, voorzitter van het Wereldart senverbond, gisteren in Den Haag bij de start van een grootscheepse anti-euthana- siecampagne van het Neder lands Artsenverbond, een aps- litsing van de Koninklijke Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst. Ruim twee weken voordat de Twee de Kamer zich uit moet spre ken over het wetsontwerp, zet het verbond nog even alle zei len bij om te voorkomén dat het ontwerp wordt aangeno- Het parlement zou daarmee een „historische vergissing" begaan, waarschuwt het ver bond. „Immers, euthanasie zal onder bepaalde omstandighe den alleen nog naar de letter van de wet en niet naar de ju ridische praktijk strafbaar zijn. Ons land zou daarmee het enige land ter wereld worden dat deze vorm van onnatuurlijke selectie toe staat", aldus het Nederlands Artsenverbond. In een extra editie van de uit gave „Vita Humana" van het verbond, belichten „vooraan staande" tegenstanders van euthanasie nog eens hun me ning over het vraagstuk. De oplage van 70.000 kranten zal worden verstuurd aan (oplei dingen van) artsen, katholie ke en protestants-christelijke ambtsdragers, verpleegkundi gen, docenten maatschappij leer, politici en allerlei andere groepen die met het euthana sievraagstuk geconfronteerd worden. Het verbond hoopt op die manier een grote anti euthanasielobby te kunnen starten, die er toe moet leiden dat geen voorstel dat het do den van patiënten niet catego risch afwijst, door de kamer Overbodig Het artsenverbond wijst hef wetsvoorstel euthanasie als „verwerpelijk", maar vooral ook „overbodig" van de hand. Het gaat voorbij aan de on schendbaarheid van elk men senleven, meent dr. J. van Rijn van het verbond. De er kenning dat artsen onder om standigheden geoorloofd zijn om aan een verzoek tot doden gehoor te geven, negeert vol gens hem de reeds 24 eeuwen bestaande medische ethiek die de arts gebiedt niemand, „ook niet op zijn verzoek", te do den. Bovendien is het ver bond ervan overtuigd dat eu thanasie helemaal niet nodig is als er een goede stervensbe geleiding en pijnbestrijding zou zijn voor mensen in hun laatste levensfase. Tot grote bezorgdheid van het verbond - en dit werd in 1986 ook al geconstateerd door een commissie uit de Gezond heidsraad - bestaat in Neder land echter een groot gebrek aan kennis over deze gebie den. Het artsenverbond pleit daarom voor meer onderwijs en voorlichting hierover aan K. F. Gunning foto; pr mensen die met deze proble matiek te maken hebben. Ook is het verbond samen met de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot be vordering van de Genees kunst (KNMG) vertegenwoor digd in een werkgroep die werkt aan een handleiding voor stervensbegeleiding. Het opzettelijk doden van een pa tiënt is daar bewust buiten ge laten. Zelfs een beroep op overmacht kan er bij het ver bond niet in. „Als een arts niet tegen-het lijden van een mens in zijn stervensfase kan, moet hij maar geen arts wor den", meent Van Rijn. Lech Walesa in Rome Solidariteitsleider Lech Walesa is gisteren samen met zijn vrouw Danuta in Rome aangekomen voor een vierdaags bezoek aan de paus, leden van de regering en vakbondsleiders. Bij zijn aankomst zei hij dat er na het akkoord met de regering nu „een grote mate van begrip tussen de Poolse maatschappij en de regering" bestaat. Het weer toelaten van Solidariteit omschreef hij als „een politieke overwinning en een overwinning voor het imago van Polen en de hele Poolse maatschappij". Met zijn vrouw Danuta bracht Walesa kort na aankomst een bezoek aan de Santa Maria basiliek in de wijk Trastevere. foto: ap MADRID In Spanje heb ben 62 theologen kritiek geoe fend op' het „conservatieve" beleid van paus Johannes Paulus II. De pauselijke voorkeur voor behoudende bisschoppen en „de overdreven manier" waarop de paus zijn leergezag uitoefent bij omstreden kwes ties, vooral die op het gebied van de seksuele moraal, zijn de theologen in het verkeerde keelgat geschoten, zo blijkt uit een verklaring die door het Madrileense dagblad „El Pais" is gepubliceerd. De theologen onderschrijven de „Verklaring van Keulen" waarin 163 vooral Westduitse theologen scherpe kritiek op het beleid van de paus hebben geleverd. Onder de 62 onder tekenaars bevinden zich ook enkele Jezuïeten die daarmee een advies van hun generaal- overste Kolvenbach' in de wind slaan. Eerder hadden al 23 theologen in Spanje steun1 aan de verklaring betuigd. De Spaanse theologen menen dat in de RK Kerk op dit mo ment rechtsonzekerheid heerst. Dat komt door de toe nemende censuur, de ontne ming aan theologen van hun leerbevoegdheid en de beper kingen die het theologisch on derzoek worden opgelegd. Het Spaanse episcopaat wordt verweten dat het nieuwe con servatieve religieuze bewegin gen steunt en dat het vooral priesters wil opleiden die maatschappelijke betrokken heid zoveel mogelijk uit de weg gaan. Vaticaan verwerpt voorgestelde nieuwe Tsjechische bisschoppen PRAAG Het Vaticaan heeft een voorstel van de Tsjechoslo- waakse regering voor de benoeming van nieuwe bisschoppen van de hand gewezen. Dat is van goed ingelichte bronnen bin nen de Tsjechoslowaakse RK Kerk vernomen. Een delegatie van het Vaticaan onder leiding van de nuntius voor speciale opdrachten, aartsbisschop Francesco Colasuonno, is op dit moment in Praag voor besprekingen met vertegen woordigers van de Tsjechoslowaakse regering. Daarbij is van de zijde van de regering voorgesteld vijf van de tien vacante bisschopszetels te laten bezetten door kandidaten die door de regering worden voorgedragen. Voor de bezetting van de an dere vijf zetels zou het Vaticaan de vrije hand krijgen. De Tsjechoslowaakse RK Kerk is opgedeeld in drie aartsbis dommen en tien bisdommen. Daarvan zijn er tien vacant, som mige al meer dan 20 jaar. De regering heeft tot nu toe de meeste kandidaten die het Va ticaan heeft voorgedragen, afgewezen. Anderzijds waren de kandidaten, die de regering voorstelde, voor het Vaticaan on aanvaardbaar, omdat ze lid waren van de door het Vaticaan verboden regeringsgezinde priesterbeweging Pacem in Terris. DUIZENDEN VIERKANTE METERS GAAN VERLOREN ZEIST Kardinaal Si monis en minister Brink man (cultuur), kasteel heer Kamerlingh Onnes en schilder-glazenier Al- bert Troost gaan zich in zetten voor het behoud van het glas-in-lood. Dit behoort tot de meest be dreigde onderdelen van ons cultureel erfgoed. Zij hebben dit woensdag in de Broederkerk in Zeist te ken nen gegeven bij de ontvangst van het eerste exemplaar van een standaardwerk over glas- in-lood-kunst. Toch zullen zij niet kunnen verhinderen dat in de toe komst duizenden vierkante meters glas verloren gaan. Daarvan is C. Hoogveld over tuigd. Zij leidde het onder zoek van deskundigen en stu denten naar de Nederlandse glazenierskunst tussen 1817 en 196S. Ze is ook de hoofdre dacteur van het boek waarin vrijwel alle werken geïnven tariseerd en beschreven zijn. De vertegenwoordigers van de kerkelijke en van de bur gerlijke overheid, van de par ticuliere sector en van de kunstenaars ontvingen in Zeist de eerste exemplaren van dit standaardwerk. Zij vertegenwoordigden de groe peringen die vooral bijdroe gen aan de ontwikkeling en bloei van de glas-in-loodkunst in ons land. De Rijksdienst Beeldende Kunst (RBK) coördineerde het onderzoek. Zij werkte daarbij samen met de Rijks dienst voor de Monumenten zorg, in de overtuiging dat het glas-in-lood in de Nederland se kunstgeschiedenis ten on rechte sterk onderbelicht is gebleven. De beide diensten willen de dreigende teloor gang van de glazenierskunst in ons land en de onderwaar dering van deze kunstvorm een halt toe te roepen. Minister Brinkman kondigde in Zeist aan bepaalde regelin gen voor kunstenaars zo te willen laten toepassen dat er weer aandacht komt voor mo numentale glaskunst. De RBK krijgt van hem de ruimte voor het behoud van deze Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Pijlers onder de brug Onlangs richtte de commissie- Smits-Oberman weinig vleien de kritiek aan het adres van enkele protestantse theologi sche opleidingen alsook aan dat van de vijf KIWTO's, Ka tholieke Instellingen voor We tenschappelijk Theologisch Onderwijs. Dr. Salemink, hoofddocent aan de KIWTO van Utrecht, heeft gezegd, dat genoemde commissie rekening had moeten houden met het feit dat er aan de katholieke instellingen enige academische terughoudendheid is ontstaan door het bisschoppelijk onder zoek naar de katholiciteit. Als de bisschoppelijke commissie haar zin krijgt, worden wij een bedrijfsschool van de kerk. En als we naar de commissie- Smits-Oberman moeten luiste ren, dan leveren wij in de toe komst high-tech-theologen af. Aldus Salemink. De kift van de KIWTO-docent is wel ver klaarbaar, zij het niet zonder ironie. Hij suggereert; Als de bisschoppen zich niet bekom merden om de vraag of wij het geloof van de RK kerk nog als uitgangspunt en richtsnoer ne men, dan zou onze theologie- beoefening een onbeperkt hoge vlucht kunnen nemen. Maar het behoort nu eenmaal tot wat de bisschoppen bij hun ambtsaanvaarding hebben moeten beloven; geen pijlers laten weghalen onder de brug die de kerk verbindt met het geloof van de kerk van het verleden. Met die „beperking" konden grote theologen in het verleden toch aardig uit de voeten. Merkwaardig lijkt mij verder, dat Salemink die bis schoppelijke commissie verwijt van zijn onderwijsinstelling een „bedrijfsopleiding" te ver wachten. Ik denk dat hij zijn leven moeilijk beter kon beste den dan door mensen voor het pastoraat een bruikbare we tenschappelijke bagage mee te geven. Als Salemink dan ook nog sneert over „high-tech- theologen" die Oberman zou wensen, dan vraag je je af, wat hij zelf dan wel wil. De kerk heeft behoefte aan goed opge leide priesters. Je kunt moei lijk verlangen dat elke belas tingbetaler opdraait voor Sale- minks hobby: het opleiden van steeds nieuwe lichtingen semi- intellectuele leken-theologen en halfwas maatschappelijk werkers met wat neo-theolo- gisch jargon, ten behoeve van weer een nieuwe kerk, die zich weinig of niets gelegen laat liggen aan de bisschoppen. A.J. Willems, DEN HAAG. Inlichtingen (2) Begin maart jl. schreef ik u met het verzoek een oproep te plaatsen voor inlichtingen om trent mijn moeders familie, de familie V.d. Voort/V.d. Kleij uit Wassenaar en Loosduihen. De reacties op het ingezonden stuk in de rubriek „Brieven van lezers" waren zo overwel digend, dat ik het niet kon la ten u dit te laten weten. Mijn hartelijke dank voor de plaat sing en voor de moeite die le zers hebben genomen om te reageren. Mevr. L. van der Weg, Australië. Misvatting Aan een heer kan men diens dienaar kennen en aan de die naar diens vrienden. Deze ge dachte schoot mij te binnen, toen ik in de rubriek „Kerk en Wereld" het verslag las over de voordracht, die prof.dr. A. Houtepen had gehouden te Rotterdam voor de leden van het GOP (Gehuwd en Onge huwd Priesterschap) over het celibaat en over de vrouw in het ambt. In dr. Houtepens woorden herkent men de geest van de Radboudstichting en Houtepens woorden zijn die van zijn vrienden. De uitge sproken opvattingen ademen de geest van de noordelijke volksaard en niet de opvattin gen van de Rooms-Katholieke Kerk, die een zuidelijke ver schijningsvorm bezit. Zo be zien speelt de vrouw, niet in waardigheid, maar in maat schappelijke rang een onder geschikte rol in Kerk en sa menleving. (1 Kor. 11,3; 14,34] Ten aanzien van het celibaai merkt Mattheus op, dat er mannen zijn die niet trouwen met het oog op het hemels ko ninkrijk (19,12;19,27). Dr. W.J.A. Visser, DEN HAAG. Spanningen in Suriname in de komende dagen kan duidelijk worden of legerleii Ij Bouterse in feite nog steeds de lakens uitdeelt in Suriname dat de Surinaamse regering in staat is haar wettig te oefenen. Het meest waarschijnlijke is dat een conflict, i cl. alle kenmerken heeft van een hernieuwde strijd om macht, wederom met een compromis zal worden toegede In dat geval moet gevreesd worden, dat de positie van B(1 terse opnieuw zal worden versterkt. in Paramaribo is druk politiek overleg gaande tussen pre dent Shankar, vice-president Arron en de ministers van titie en defensie enerzijds en de legerleiding anderzijds, verhouding alleen al geeft aan dat Bouterse nog heel wat de melk te brokkelen heeft. Tot nu toe heeft dat overleg ook slechts geleid tot een verklaring van president Shanl waarin hij leger en politie oproept „alles na te laten wat controverse kan verscherpen". Want daar draait het inm dels hoog opgelopen conflict om: toenemende spanning tussen de burgerpolitie en Bouterse. de bevrijding van een militair uit een cel van de burger] litie door vijf en dertig zwaar bewapende leden van de m taire politie vormde tot nu toe de climax van dat conflict, militair was aangehouden in verband met het onderzo naar de beschieting in 1986 van een bosnegerdorp, waai tientallen burgers om het leven kwamen. Bouterse had 1 nelijk alle reden zich zorgen te maken over de uitkomst dat onderzoek; vandaar dat hij met een militaire operatie beperkte bezetting van het politiebureau overweldigde en militair uit zijn cel haalde. De burgerpolitie ging vervolg in staking. DiE stakingsactie heeft niet veel indruk gemaakt op E terse. Op een bijeenkomst in de Memre Boekoe-kazerne hij in een donderende toespraak weten dat de militaire pi tie verlaten politieposten zal overnemen en dat bovendien top van het politiekorps moet worden vervangen. Hij zich bovendien snierend uit over de besluiteloosheid president Shankar, die hij dinsdag op hoge toon heeft toej voegd dat de gevangen militair vóór een bepaald uur mo zijn overgeleverd aan de militaire politie. Shankar zou da op volgens Bouterse hebben gevraagd of dat niet een h uurtje later kon. Er gebeurde vervolgens niets, waarop Bi terse bevel heeft gegeven in te grijpen. In geen tijd was „militaire operatie" vervolgens achter de rug, aldus de leider. enl De arrogante uitlatingen van Bouterse geven duidelijk hoe zelfverzekerd de legerleider zich in dit conflict kan stellen tegenover het wettig gezag. De regering aarzelt voelt zich kennelijk machteloos in een poging weer het no ge aanzien te geven aan de burgerpolitie. Sinds de machtjorr vername van Bouterse negen jaar geleden is het politie-ap] ir raat volledig verwaarloosd en ondergeschikt gemaakt het militaire apparaat, een situatie die de legerleider zo handhaven. d< f 1 TEGEN die achtergrond is het niet verwonderlijk dat ijjez nister Bukman van ontwikkelingssamenwerking de Twee^a' Kamer deze week heeft meegedeeld dat Nederland zijnj^ nanciële verplichtingen zal nakomen, maar weigert devie<ke naar Suriname over te maken, zolang daar geen orde op ken is gesteld. Daarmee doelt de minister op het door de rinaamse regering toegezegde maar nog steeds niet samen stelde meerjarenplan voor zinvolle projecten, die met o wikkelingshulp kunnen worden verwezenlijkt. Ook vreedzame regeling tussen Bouterse en opstandelingenleit Brunswijk, waar Nederland herhaaldelijk op heeft aanj drongen, laat nog op zich wachten. Er hoeft niet aan te wt den getwijfeld of Den Haag ook het conflict tussen Boutei en de politie met argusogen volgt. Af en toe zon DE BILT (KNMI) De vrij koude lucht, die onder invloed van een lagedrukgebied boven noord-Duitsland naar onze omgeving werd gevoerd, blijft ook morgen nog aanwezig. Het lagedruksysteem neemt in be tekenis af; hierdoor is er ko mende nacht weinig wind. Bo vendien is er weinig bewol king, waardoor de tempera tuur vannacht daalt tot om het vriespunt en er kan een enke le mistbank ontstaan. Overdag is er af en toe zon maar door de onstabiliteit kunnen er zich ook wat buien ontwikkelen. De temperatuur loopt in de middag op tot een graad of 9. In de loop van de dag gaat er een zwakke tot matige wind uit een noordelijke richting waaien. Weersvooruitzichten voor di verse Europese landen, geldig voor vrijdag en zaterdag; Zuid-Scandinavië: Af en toe zon en vooral in de middag enkele buien. Middagtempera- tuur 8 tot 12 graden, 's nachts plaatselijk lichte vorst. Britse Eilanden: Flinke perio den met zon en vrijwel overal droog. Middagtemperatuur 9 graden in het oosten tot 14 graden in het zuidwesten, vooral landinwaarts 's nachts op veel plaatsen vorst aan de grond. Denemarken, noord-Duits- land: Wisselend bewolkt en vooral vrijdag enkele buien. Vrij koud met middagtempe ratuur van 8 tot 10 graden. Benelux, midden-Duitsland, noordoost-Frankrijk: Vrijdag veranderlijk bewolkt en enke le buien, vooral in Duitsland, zaterdag vanuit het westen ge leidelijk meer zon. Middag- temperatuur 9 tot 12 graden. Midden- en west-Frankrijk: Vrij zonnig, meer naar het oosten eerst nog een enkele bui. Middagtemperatuur van 12 graden meer naar het noordoosten tot 15 graden in het zuidwesten. Alpengebied: Half tot zwaar bewolkt. Nu en dan regen of buien, bezuiden de Alpen ook onweer. Middagtemperatu in de dalen en in het laaglai in het noorden rond 12 grade bezuiden de Alpen rond graden. IOC Spanje, Portugal: Vrij zonn vooral in het zuiden. Zaterd re in het westen opkomende b wolking. Middagtemperatu van 16 graden in het noord tot 22 a 26 graden in zui Spanje en zuid-'Portugal. Zuid-Frankrijk, noord-Ital en noord-Joegoslavië: Vooiar in Italië en Joegoslavië eeit i nog regen of buien, soms m o onweer, overigens vanuit h'kt westen geleidelijk meer zoch Middagtemperatuur 15 tot graden. WEERRAPPORT HEDENMORGEN tei Budapest Cyprus Dublin Stockholm regen Bangkok hall be

Leidse Courant | 1989 | | pagina 2