Sassenheim krijgt geen markant nieuw raadhuis 1 Banketbakkersgilde deelt taarten uit in Noordwijk Si Ziekenhuizen draaien massaal zondagsdienst Poelhuys bestemd voor heel Lisse r LEIDEN OMGEVING QeidMQowiant DONDERDAG 20 APRIL 1989 PAGINA 13 n-kosi Bank geeft computers aan scholen fjOORDWIJK De gemeente Noord elijk kan alle basisscholen voorzien van een computer dankzij een gift van 50.000 gulden van de plaatselijke Bond- spaarbank. De bank gaf het geld weg ter gelegenheid van de fusie met de zus teronderneming Nuts in Den Haag. De eerste computer werd gisteren gepre senteerd in de raadszaal van het Noord- wijkse gemeentehuis. tje?'o J- Sonneveld in Alkemade rig e ALKEMADE CDA-Europarlementa- oentei r'èr Sonneveld komt vanavond naar ze nit Dorpshuis „De Alkeburcht" in Roelof- naken arendsveen om daar een lezing te hou- olfilet den over het belang van de Europese itroen verkiezingen op 15 juni. Aanvang 20.00 ■CUTy. Vlieginstructeur maakt looping in eigen auto ALPHEN AAN DEN RIJN Een 59- jarige vlieginstructeur uit Waddinxveen heeft gisteravond op de Zegerbaan met zijn auto een korte vlucht gemaakt. Het vliegtochtje werd beëindigd met een korte looping, zodat de auto onderstebo ven in de berm terecht kwam. De man bleek teveel te hebben gedronken en hij kreeg een rijverbod tot vanochtend acht uur. Omdat de vlieginstructeur volhield dat hij al weer om vijf uur vliegles moest geven, heeft de Alphense politie de Rijks Luchtvaartdienst gewaar schuwd. Hazerswoudenaar bekent bejaarde vrouw te hebben gedood HAZERSWOUDE/ROTTERDAM Een 50-jarige inwoner van Hazerswoude en een 25-jarige Rotterdammer hebben bekend een bejaarde vrouw om het le ven te hebben gebracht door haar een overdosis heroïne of morfine in te spui ten. Het tweetal wordt vandaag voorge leid aan de officier van justitie op ver denking van moord dan wel levensbe roving op verzoek. Het slachtoffer, de 75-jarige G. van San ten, werd op 6 april levenloos aangetrof fen in haar woning aan de Berberisweg in Rotterdam. De politie dacht in eerste instantie aan zelfdoding. Hierover rezen later echter twijfels. Sectie wees uit dat de vrouw was gestorven aan een over dosis heroïne of morfine. Afgelopen maandag zijn de twee ver dachten aangehouden. De twee hebben verklaard hun daad te hebben verricht op verzoek van de vrouw. Het OM spreekt echter nadrukkelijk over „moord dan wel levensberoving op ver zoek" en niet over „euthanasie", omdat volgens de woordvoerder hier geen arts aan te pas is gekomen. familie-relatie had met de Panhuysstraat aangepast voor corso NOORDWIJK Het Bloemencorso hoeft zaterdag toch geen gebruik te ma ken van vlonders om over de Van Pan huysstraat in Noordwijk te rijden. De gemeente Noordwijk verlaagt een vluchtheuvel waardoor het corso onge hinderd de Van Panhuysstraat kan pas seren. „De oplossing met de vlonders ging niet", verklaart P. Goemans, voor zitter van hèt corsocomité. „De wagens zouden daardoor blijven steken. In au gustus zou men met hetzelfde probleem komen te zitten bij het Rijnsburgs cor- Bejaarde vrouw bestolen OEGSTGEEST Een 91-jarige vrouw uit Oegst- geest is gisteren beroofd van een armband met gouden tientjes en een portemonnee met zestig gulden. De diefstal is gepleegd in de kamer van de vrouw in het bejaardencentrum Hofwijck aan de Hazenboslaan in Oegstgeest. De vrouw kon de politie niet meer informatie verschaffen omdat ze zich door haar hoge leeftijd niet veel meer kon herinneren. Potloodventer aangehouden SASSENHEIM/WARMOND Een 60-jarige ex hibitionist uit Warmond is gistermiddag door de politie aangehouden op de Wasbeeklaan. De man stond tussen de bollenvelden in waar hij passan ten aan het schrikken maakte. De politie kreeg verschillende meldingen binnen over de War- monder en kon hem aanhouden. ïlde ces SASSENHEIM Het P\Hai tieuwe raadhuis van de ?n lemeente Sassenheim zal e nauwelijks als een mar- af kant gebouw kunnen Safr '(worden aangemerkt, laarvoor zijn de beschik- are gelden niet toerei- iiclJkend. Dat bleek gisteren len ojtoen de drie ontwerpen fofivoor het nieuwe raadhuis werden getoond. Aan de presentatie werd nadruk- yo^kelijk toegevoegd, dat de zijn ei architecten bewust geko zen hebben voor een niet „al te dominant gebouw" 'Jcnïpl 'n twee verdiepingen. naai Jurgemeester Kret maakte tenbaar dat er nog geen defi- gesrti utieve keuze is gemaakt. Wel z°i naakt architect Tauber uit va Alkmaar weinig kans, omdat ren ijn ontwerp vier ton te duur rot s. Tauber heeft ook het ont- t d verp voor het1 nieuwe ge- koket meentehuis van Voorhout ge- af mt maakt. Sassenheim had drie a intwerpers aan het werk ge- Sniji zet. Kret verklaarde dat zij eensgezind tot de conclusie waren gekomen dat het be schikbare budget van 7 mil joen aan de krappe kant is, wanneer aan het programma van eisen moet worden vol daan. Alle architecten hebben rekening gehouden met de groenvoorzieningen van het park. Het ontwerp van de B D architecten uit Ooster hout zou volgens Kret het meest tegemoet komen aan de gestelde voorwaarde dat de waterpartijen in het Konings park in tact moeten blijven. De ontwerper heeft zelfs het water onder het gebouw door laten gaan. Ook heeft dit bu reau rekening gehouden met de aanwezigheid van het Oude Koningshuys. De aantrekke lijkheid van de tekening van Stuurman uit Waddinxveen, die ook het ontwerp van het nieuw Rynlands Lyceum voor zijn rekening nam, zou vol gens Kret gelegen zijn in de halfronde vormgeving die met 2 voorzijden ook de bewoners aan de Willebrorduslaan een prettig uitzicht biedt. Boven- uüJUl GNiTffl^iniiÊjmriTifrJiJrH 'ju H|n"i3iinirrrrrrrrTr"; I Het „dure" ontwerp van Tauber uit Haarlem. l (-. ,V 1V!-,j. dien is Stuurman er als enig in rest van het gebouw geopend de Kret: goed doordacht, geslaagd een aparte „avond- kan worden. Ook de situering Burgemeester Kret: „Aange- unit" te maken, die los van de van een glazen raadzaal noem- wordt dat het Het gebogen ontwerp van Stuurman uit Waddinxveen. raadhuis na een bouwtijd van nen zullen van 24 april tot en dinsdag 9 mei wordt er in de 1 jaar, eind 1990 in gebruik ge- met 8 mei op het gemeente- Oude Tol een inspraakavond nomen kan worden. De plan- huis ter inzage liggen. Op gehouden. gries r~M "I dooi 'Am, I 11* LEIDEN/REGIO De verpleegkundigen in de Leidse regio hebben van- massaal deelgeno men aan de landelijke ac tie in Den Haag. In nage noeg alle ziekenhuizen werden daarom zondag diensten gedraaid. verpleegkundigen van het Academisch Ziekenhuis Lei den gingen omstreek elf uur bussen richting Den Haag. In het ziekenhuis werden geen acties gehóuden. Overleg dat pen maandag tussen de verschillende academische zie kenhuizen in heel Nederland gevoerd heeft geleid tot een grotere actiebereidheid onder het personeel. Naar verwach ting worden hardere acties ge houden in de eerste week van n het Elisabeth Zieken huis Leiderdorp zijn de gehe le dag zondagsdiensten ge draaid. Men vertrok tegen de middag met tien bussen naar Den Haag. Vanuit Swetterha- ge in Zoeterwoude zijn twee bussen naar het Malieveld ve trokken. Ook hier worden vandaag zondagsdiensten ge draaid. In ziekenhuis Rijnoord in Al phen aan den Rijn wordt geen actie gevoerd. Ook wordt niet georganiseerd deelgeno men aan de demonstratie in Den Haag, omdat alle energie en aandacht wordt opgeëist door de fusiebesprekingen met het EZL. Van Schakenbos in Leid- schendam gaan ongeveer 150 mensen naar het Malieveld. Niet alleen verpleegkundig personeel, maar ook werkne mers uit de administratieve en civiele sector, zoals het schoonmaakpersoneel. Er blijft een minimale bezetting over voor de verzorging van de pa tiënten. Volgende week woensdag 26 april wordt er vergaderd over verdere acties tijdens een werkonderbreking Van de Van den Berghstich- ting in Noordwijk zijn drie bussen verpleegkundigen naar Den Haag gegaan. Er worden zondagsdiensten gedraaid in de paviljoens en de opleiding van de verpleegkundigen is gesloten. Alle leerlingen gaan mee, evenals een aantal werk nemers uit de administratieve en civiele bezetting. Er is al besloten tot een bewonersver- wendag op 10 mei. Van Sint Bavo in Noordwij- kerhout zijn ongeveer 300 personeelsleden met bussen en eigen vervoer naar Den Haag getrokken. Sancta Maria in Noordwijkerhout brengt 200 mensen op de been. Verpleeg kundigen van beide instellin gen en die van de Van den Berghstichting zullen ook meedoen aan het bloemencor so van de bollenstreek op za terdag. Daarbij worden onder meer huifkarren ingezet. Van verpleeghuis Mariënhaven in Warmond zijn 70 personeels leden naar Den Haag getrok ken. Er worden aangepaste diensten gedraaid. Ej LISSE Burgemeester Van der Kroft en wethou der Meulemans verrichten vrijdag 28 april de officië le opening van het nieuwe onderkomen van het Poelhuys aan de Vivaldi- straat. De volgende dag is er van twee tot vijf uur open dag. Acht jonge Lissese kunste naars exposeren diezelfde middag in de foyer van het nieuwe gebouw. Öe inrichting is mede tot stand gekomen dankzij een bijdrage van 15.000 gulden van het An jerfonds. Daarbij is rekening gehouden met de invalide be zoekers van het dorpshuis. Er zijn geen drempels, maar er is wel een invalidentoilet. „Een normale zaak, maar toch iets waar vaak niet aan gedacht wordt", meent beheerder K. Schenk. „Ik ben blij dat de knt binnenkort weer open gaat. Je zal je toko maar tien maanden kwijt zijn. Ik hoop overigens wel dat de ouder wetse sfeer door de nieuw bouw niet verloren is gegaan", 'n de nieuwe opzet is het Poel huys bedoeld als dorpshuis voor de gehele Lissese ge meenschap. Het oude Poelhuys was vooral het trefpunt van de wijk De Poel. Dick Schopman, voorzitter van het Gemeen schapscentrum De Poel, ziet de naderende opening met spanning tegemoet. Toen het gemeentebestuur in 1986 een hoorzitting hield over het soci aal-cultureel centrum organi seerde het Gemeenschapscen trum een handtekeningenactie om het bestaansrecht van het Poelhuys te onderstrepen. „Met resultaat. Het nieuwe ge bouw zal weliswaar door meer verenigingen worden ge bruikt, maar we gaan ervan uit dat de „oude hap" niets te kort zal komen". Inzegening In het nieuwe Poelhuys is ook het Kerkelijk Centrum Poel polder ondergebracht. Dit Centrum wordt op zaterdag 6 mei ingezegend door vicaris- generaal J. Zuidgeest van het bisdom Rotterdam, geassis teerd door de beide pastores L. Kramer en F. Grol. Op zondag 7 mei is er om half elf een plechtige eucharistieviering voor genodigden waarin de beide pastores voorgaan. Bavomuseum blijft in N oordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Het Bavomuseum verhuist niet mee naar Rotterdam. Dat is volgens Hennie van Scharenburg van het Bavomuseum praktisch ze ker. „De directie van Sancta Maria heeft de bereidheid uitge sproken om het Bavomuseum onder de hoede te nemen. Ook de directie van St. Bavo vindt het goed dat het museum in Noordwijkerhout blijft, evenals de gemeente", aldus Van Scha renburg. Of het museum op de huidige wijze en op de huidige plaats blijft, is echter nog niet bekend. Daarover moet nog worden ge sproken. „Op dit moment moeten belangrijker zaken wor den besproken dan het museum. Het zou kunnen dat de Sancta Maria straks het museum dich ter bij huis wil hebben of dat het op grond gehuisvest moet worden. Dat zijn vragen die nog niet zijn opgelost. Het principe dat het museum in Noordwijkerhout blijft, is echter uitgesproken", aldus Van Scharenburg. De op richting van een inmiddels al een jaar geleden aangekondigde Stichting Bavo Museum wordt hierdoor vertraagd. „De oprich ting van de stichting kan bin nen een half uur zijn gebeurd. We willen echter eerst alle vra gen rond de toekomst van het n opgelost hebben voor de stichting oprichten". life- Platenverkoop voor Afrika Met 40 verkochte singles was Michiel Meurs de topverkoper van de school. Daarom mocht hij gisteren een cheque van 7500 gul den overhandigen aan Nestor Seydon Bonzi uit het dorp Kera in Burkina Faso. Het geld brachten de leerlingen van de Noordwijk- se Willibrord Mavo bijeen met de verkoop van een ter gelegen heid van de jaarlijkse vastenaktie uitgebrachte grammofoonplaat van de schoolband „The Willibrothers". Het geldbedrag zal in Afrika worden gebruikt ter ondersteuning van een onderwijspro ject dat in 1977 met Noordwijks geld werd opgezet in Kera en later werd uitgebreid met de oprichting van een Technisch Cen trum in Bobo Dioulasso. Een groepje derdeklassers maakte van de gelegenheid gebruik Bonzi een twintigtal brieven mee te ge ven voor de leerlingen in Bobo. Ze hopen zo een leuke corres pondentie op gang te kunnen krijgen. foto: henk v.d. ende NOORDWIJK Ruim 200 taarten zullen komende woensdag gratis worden uitge deeld in Noordwijk. Het ban ketbakkersgilde De Gulden Smaeck organiseert die dag in Grand Hotel Huis ter Duin een bijeenkomst voor leden en genodigden ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Het programma vermeldt onder meer een vergadering van de leden, de uitreiking van de trofee 'De Gulden Moorkop', de uitreiking van meer dan 200 taarten aan mensen die verdienstelijk waren voor de gemeenschap en een demon stratie en show van verfijnde patisserie. Hoogtepunt vormt een stunt mej een helikopter. Binnen De Gulden Smaeck or ganisatie wordt vooral ge streefd naar kwaliteit en ver nieuwing. Ieder jaar wordt binnen de gelederen een re cept als beste van het jaar ge kozen. Jaarlijks wordt ook een zilveren wisselschaal uitge reikt aan diegene die bijzonder verdienstelijk was voor de vereniging en zijn collega's. Elke aangesloten banketbak ker krijgt om het jaar bezoek van een control» Dan worden bakkerij, produk- ten en opslagruimten aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen. De kwaliteitsbewa king bij De Gulden Smaeck is dan ook, volgens bestuurslid J. van Dam uit Hillegom, opti maal. Vriendjespolitiek is bij de keuringen, volgens Van Dam, uitgesloten omdat de groepsindelingen iedere drie jaar wijzigen. Ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan wordt in Huis ter Duin een van de leden extra in het zonnetje gezet. Hij maakte een bijzondere recep tuur voor een appelspecialiteit die in heel Nederland enorm aansloeg. Van deze appelspeci alité werden in acht jaar tijd bijna 2'/i miljoen exemplaren verkocht. Op 26 april zullen De Gulden Smaeck banketbakkers, die in hun zeer herkenbare, met een moorkop versierde auto's naar Noordwijk komen, tussen half Noordwiikers. Tussen de be drijven aoor treedt goochelaar Richard Ross op met een Ma gical Mistery act. Een stunt met een helikopter valt tussen twee uur en kwart over twee te verwachten. Burgemeester J.M. Hoffmann van Noordwijk zal persoonlijk enkele taarten overhandigen. Verder zal ge noten kunnen worden van een show en demonstraties van een grote collectie patisserie- produkten. De presentatie van de middag is in handen van Hans van Willigenburg. Staatssecretaris moet dak De Molenhof betalen KATWIJK/DEN HAAG De staatssecretaris van onderwijs en wetenschap pen moet 63.000 gulden betalen voor het herstel van het dak van de Kat- wijkse basisschool De Mo lenhof. Dat heeft de Raad van State beslist. De Raad van State meende dat de staatssecretaris de beslis sing om geen geld te beta len voor de dakreparatie onvoldoende heeft gemo tiveerd. De kleuterschool van De Mo lenhof aan de Asterstraat is in 1976 gebouwd tegen de drie jaar daarvoor neergezette lage re school. Voor de isolatie van het dak zijn verkeerde dakpla ten gebruikt waardoor de iso latie is verrot. In de school hangt hierdoor een muffe lucht. Het schoolbestuur heeft dit proberen te verhelpen in 1981 door een nieuwe laag dakbedekking aan te brengen. Toen dit niet hielp is een gat gemaakt in het dak waardoor het verrotte materiaal zicht baar werd. Het gebruik van de verkeerde dakplaten is éen constructie fout waarvoor noch de aanne mer, noch de architect aan sprakelijk kunnen worden ge steld. De eerste is failliet ter wijl de tweede inmiddels is overleden. De gemeente Kat wijk wilde daarom van de rijksoverheid een schadever goeding krijgen voor het dak. De staatssecrretaris van onder wijs en wetenschappen wei gerde geld beschikbaar te stel len omdat reparatie niet nood- -zakelijk zou zijn. Bovendien maakte de zaak aanhangig bij de Raad van State die de staatssecretaris nu in het onge lijk heeft gesteld. Kooravond Pauluskerk LISSE In de Pauluskerk van Lisse werd gisteravond de 22ste Dekenale Kooravond ge houden onder leiding van Ri chard Both. Ton Boerakker zorgde voor de begeleiding op het kerkorgel. Vooraf sprak voorzitter Hendrik van de De kenale Servicegroep liturgie en kerkmuziek een welkoms twoord tot de aanwezigen. Hierna werden negen liturgi sche liederen gezongen in het bijzonder gericht op de ko mende Pinkster.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13