/olley bailers, bond en sponsor etten topsportlijn verder door en Rust in NOC is nog niet terug CcidócSomatit in finale play offs erin °Jinst Van der Plas, verlies Glasbergen Regels bij hockey gewijzigd Sport op tv Z077O ORT DINSDAG 18 APRIL 1989 PAGINA 13 VL: ivid Roe zorgt or verrassing legrecj r< ïts aai t wati 5FFIELD Bij de 62e je van het WK Snooker het Engelse Sheffield debutant David Roe een verrassing door y Knowles, die als acht- replaatst staat op de we- •anglijst, in de eerste met 10-6 te verslaan. kon op geen enkele zijn hoge plaats op de jst waarmaken. Hij weliswaar een voor- ng van 3-0, maar daarna Roe het initiatief over lat niet meer uit handen ;ven. ;e iwles t feest 150-j derlar wij a i niet it. Kujl of re odig. r lachte getu jordat Meer ns en rs. ar de et Ha mis igocht >r her eerd. der Pf labest i' van 1 t VOOI r'ikibi HERE-HAVEN ie Selinger heeft een aangegeven, die we willen verlaten. Hij döcS[t de spelersgroep zo- best gevormd, dat ook zij ingeslagen weg naar de •eldtop willen voort- lachte en en daartoe ook de met en de kracht beschik- Na deze woorden an hef» volleybalbondsvoor- Tikifr Piet de Bruin giste- in de Cinevideo Stu- in Almere-Haven de ter hand. Er werd na- ijk geoogst. Het spon- :ontracf met Nationale flerlanden werd met t jaar verlengd. Jaar- js zal aan geld maxi- jal 880.000 gulden aan verdere ontwikkeling H de mannenploeg ge- ndeerd worden. Dat Den Bosch Charis Sideris Sportprijsvragen MEPPEL Landskampioen Den Bosch heeft gisteren in Meppel de finale van de play offs van de basketbalcompeti tie bereikt. De Brabanders wonnen de vierde wedstrijd tegen Meppel met 78-71. Bij de rust stonden de Bosschenaren, die hun derde overwinning boekten met 36-33 voor. In de finale komt Den Bosch uit te gen de winnaar van Den Hel- der-Weert. wellicht coach van Den Bosch DELFT Charis Sideris gaat waarschijnlijk De Delft- se erdivisieclub de Boo Das verlaten. De basketbalcoach is tweede keus bij landskam- Êioen Nashua, waar ook Ton oot kandidaat is. Naar ver wachting van Rinus de Jong, de voorzitter van Nashua, zal Boot niet op de aanbieding ingaan en zal Sideris de op volger worden van de on langs ontslagen Jan Dekker. DEN HAAG De resulta ten van de sportprijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le prijs: 1 x ƒ371.688,20; 2e prijs: 1 x 150.000; 3e prijs: 103 x ƒ1.379,40; 4e prijs: 5.227 x ƒ27,10; 5e prijs: 74.766 x 5. Cijferspel: le prijs: 1 x 100.000. Toto: le prijs: 7 x ƒ3.381,00; 2e prijs: 242 x 65,10; 3e prijs: 2.626 x 15. Toto gelijk: le en 2e prijs:' geen winnaars; 3e prijs: 6 x ƒ251,30; 4e prijs: 209 x ƒ11,10. (Van onze correspondent Paul van der Voort) BARCELONA Leo Been hakker neemt geen enkel risi co bij de voorbereiding van de return-wedstrijd voor de halve finale van de Europa Cup, morgenavond bij AC Milan. De trainer van Real Madrid heeft twee speciale wedstrijd ballen laten overkomen van de firma Kappa, de „hofleve rancier" van de ploeg van Ber lusconi. „We hebben ze met onze eigen centen betaad", al dus Beenhakker. „In Milaan geeft niemand iets cadeau, en zeker niet bij een gelegenheid als deze". Real is vandaag met achttien spelers richting Italië vertrok ken. De zenuwen in het „ko ninklijke" team zijn strakker gespannen dan ooit na de on- Beenhakker neemt geen risico's verwachte nederlaag van 2-0, afgelopen weekeinde tegen middenmoter Celta de Vigo. Het was de eerste keer dat Real dit seizoen in de Spaanse competitie werd verslagen. „We moeten deze nederlaag niet overdrijven", relativeert Beenhakker. „We waren niet genoeg geconcentreerd. Het is logisch dat de spelers met hun hoofd al bezig waren met de wedstrijd in Milaan". Bij de supporters van Real Ma drid groeit echter de indruk dat de confrontatie met AC Milan op een ongunstig mo ment komt. De moraal is niet bepaald versterkt. Bovendien is middenvelder Michel ge blesseerd en is het niet zeker dat hij morgen kan meespelen. En aanvaller Butragueno speelt al wekenlang ver bene den zijn normale niveau. Het is voor Real Madrid de derde achtereenvolgende maal dat het team de halve finales van de strijd om de Europa Cup heeft behaald. De vorige jaren was het resultaat nega tief: vorig seizoen werd de ploeg uitgeschakeld door PSV, het jaar daarvoor bleek Bay- ern Munchen te sterk. Na het magere gelijkspel van 1-1 in het Bernabeu-stadion vrezen de fans dat ook dit jaar de deur naar de finale op het laatste moment wordt dichtge gooid. wordt niet meer be rd door de NeVoBo, ir door de Stichting wa1)sport Volleybal Ne- n ,land. t de over lit be realis zeker zal deze enorme iciële injectie een reden veel internationals zijn „„„.'.jeest om niet de wijk te ne- naar het grote Italiaanse De herentoekomst is zo- rden c lortwereld /oorzfel was verki doende, ondanks de storm van geruchten na het plotselinge vertrek van Selinger, verze kerd. Voorlopig staan de da- mesploeg en de jeugdteams echter nog met lege handen. „Via het bureau Topsport Mar keting wordt ook voor het da mesprogramma aan sponsor- finding gedaan", meldde De Bruin. „Maar zolang van een sponsor nog geen sprake is geeft deze organisatie een dus danige garantie, dat we met een gerust gevoel dit contract voor de heren konden teke nen". Eigenlijk verdwijnen de dames hiermee weer in het verdom hoekje. En zij waren het in 1985 toch, die op de EK in ei gen brons behaalden en de hele topsportmachinerie bin nen de NeVoBo op gang brachten. De mannen, vooral Martinus, haakten erop in en oogsten nu alle lof. Die histo rie lepelde ook technisch di recteur Peter Murphy gisteren nog eens op, voordat hij het topsportbeleid van zijn werk gever nader beschouwde. „De NeVoBo mikt op een voor beeldfunctie, die aansprekende Nederlandse teams hebben naar de bestaande achterban en de potentiële aanvulling daarvan. In dit model loopt het populariseren van de vol- leybalsport en het vergroten van het ledenbestand van de bond mee. Kortom, volleybal moet een winnende sport wor den en blijven", voegde Murp hy toe aan zijn zogenaamde topsport-pyramidemodel. De doelen die het nationale herenteam de komende jaren nastreeft zijn duidelijk. Een medaille op de komende EK inn september in Zweden moet de eerste bevestiging worden van het gestegen ni veau. Kwalificatie voor de WK 1990 in Brazilië en de World Cup wordt met zilver al bereikt. De World League moet een verdere opvulling van de kalender gaan vormen. In Lausanne vecht Piet de Bruin de komende week voor een Hollands stekkie in dit FIVB-evenement. „We zijn de eerste halte op weg naar plaat sing gepasseerd", hield De Bruin het gisteren vaag. „Onze kansen stijgen, dat weet ik vooral uit de stemmen in de wandelgangen". Uit een rijtje van elf naties (Japan, Verenig de Staten, China, Cuba, Cana da, Brazilië, Bulgarije, Sovjetu nie, Italië, Nederland en Frankrijk) moeten uiteindelijk acht deelnemers tevoorschijn komen. De Bruin wist op olympisch niveau ook nog een aardig vol leybalnieuwtje te melden. In Barcelona zal het Beach-Vol- leybal (twee tegen twee in het mulle zand) officieel als de- monstratiesport worden geïn troduceerd. isynpisch - Zes steden heb- zich officieel kandidaat :ld voor de organisatie van Olympische Zomerspelen 1996. Het internationale :o<mpische Comité (IOC) maandag in Lausanne ndgemaakt, dat het gaat Athene, Atlanta, Belgrado, r ichester, Melbourne en To to. Tijdens de 96e sessie de leden van het IOC, [end jaar september in To kyo, zal een keuze worden ge maakt. Motorsport - De behandelen de artsen schatten de overle vingskansen van de Ameri kaanse ifiotorcoureur Buba Shobert op vijftig procent. Shobert raakte zondag op het circuit van Laguna Seca zwaar gewond bij een botsing met de na de finish van de 500 cc-race uitrijdende Australiër Kevin Magee. Voetbal - Onder aanvoering van oud-Ajacied Ruud Krol heeft een Europese Selectie af gelopen weekeinde in het Al- Nasr stadion in Dubayy het Toyota International zaalvoet baltoernooi gewonnen. De Eu ropese ploeg versloeg Egypte met 3-2 in de finale. Volleybal - De Nederlandse Volleybal Bond en het Verze keringconcern Nationale Ne derlanden hebben in Almere een sponsorovereenkomst af gesloten. De verbintenis, die de volleybalbond een bedrag van 880.000 gulden op jaarbasis oplevert, is afgesloten voor een periode van drie jaar met een optie voor nog eenzelfde perio de. De sponsorbijdrage wordt besteed aan het nationale he renteam. Tafeltennis - In de Bondsre publiek Duitsland heeft de Roemeense Ella Zeller-Consta- tinescu, vice-voorzitter van de Europese Tafeltennis Unie, po litiek asiel gevraagd. Zij is tot die beslissing gekomen na de wereldtitelstrijd in Dortmund. Zwemmen - De Roemeense zwemster Livia Copariu (16) is na zwemwedstrijden in Ren- nes ondergedoken. Een woord voerder van de politie ver klaarde geen idee over de ver blijfplaats van Copariu te heb ben. Ze had zich niet gemeld bij de rest van de Roemeense equipe, die op het punt stond af te reizen. IDEN Het zaalvoetbal van Glasbergen ging treravond ongelukkig on- uit bij Ceverbo: 4-2. BMW i der Plas deed het beter >C Hogenboom: 1-2 winst, el meer dan de eer stond iporthal Wielwijk niet op spel in het treffen tussen erbo en Glasbergen de t. Beide ploegen besloten ^desondanks een aantrek- ijke pot van te maken, irin de Rijnsburgers dui- jk wat te weinig kregen: Zo zag Glasbergen bij een 2-1 achterstand een strafschop gestopt worden, terwijl de onderkant van de Ceverbo-lat bij 3-2 ook al een gelijkmaker in de weg hing. Het vooral na de pauze fel aandringende team van Nico Glasbergen kreeg vervolgens nog een doeltreffende coun ter om de oren. Peter Hoge- woning scoorde voor Glas bergen, 'Leidenaars' Marcel Valk en Ger Nagtegeller na men twee Ceverbo-treffers voor hun rekening. Ook BMW Van der Plas en SC Hogenboom speelden een leuke pot. Omdat beide doel- verdedigers zeer op dreef waren èn het houtwerk nog al 'tegenstribbelde', konden slechts drie doelpunten wor den genoteerd. Van der Plas vond voor de pauze twee maal het 'vijandelijke' net. Jaap van Duyn en Pim Lan- geveld scoorden. Een achter stand die door SC Hogen boom in het tweede part nog slechts kon worden gehal veerd. DEN HAAG De Internationale Hockey Federatie heeft afge lopen weekeinde tijdens een vergadering van bestuur en com missies in Brussel besloten een aantal wijzigingen van de spelre gels door te voeren. Met ingang van 1 juni zal de chip, de schuin met de stick wegge slagen hoge bal, verboden zijn. Bovendien zullen doelverdedi- gers bij de strafcorners moeten blijven staan totdat de eerste slag (of push) op het doel is genomen. Het was de laatste jaren ge bruikelijk, dat de meeste keepers direct gingen liggen bij de strafcorners. De FIH heeft de maatregel genomen om het gevaar voor ernstige blessures weg te nemen. De doel verdedigers zullen voortaan wel de bal in de doelmond mogen tegen houden met de stick boven schouderhoogte, wat tot nu toe niet was toegestaan. De FIH bepaalde tevens de periode, waarop de kwalificatietoer nooien voor de Olympische Spelen van 1992 moeten worden ge houden. Dat zal zijn tussen 24 juni en 24 november 1991 in nader aan te wijzen plaatsen. Verder werd bepaald, dat shirtreclame voor landenteams tijdens invitatietoernooien met ingang van oktober zal zijn toegestaan. rijgeM 1981 werd ik op motoren •oaoiBzet- waarop echt niet te rij- is e Bn viel- «Ligt het niet aan -)e u?" vroegen de monteurs, les e Je we' l'1 genoe8 op€ end was ik. Na de race in lockenheim heb ik gezegd: tngens jullie bekijken het laar en ik ben gestopt. Sinds- ien heb ik nooit meer een r va lotor aangekeken, ik heb er Clu °°'t meer opgezeten. Stop- n ht en is stoppen en verder geen Thai auwekul' at j 'oormalig motorcoureur dags "il Hartog in de Telegraaf inde wel Richard Witschge een bi rote zal worden, durf'ik nog ?n d,let te zeggen. Toen ik 19 f4 ^as, zette ik in elk geval alles n alles opzij voor het voet ballen. Ik heb het idee dat ze lat tegenwoordig niet meer Eunnen opbrengen. Behalve fedeW im Jonk misschien. Die }jgii\ eeft nog helemaal voor de diali 'oetballerij. Die is echt hon- ber^lerd procent met voetballen n Pa >czig Toen hij vorig jaar van if oi Molendam bij Ajax terecht- nho «wam, heb ik gelijk tegen Lffrem gezegd: Ga jij maar eerst spri) iet krachthonk in, samen met 'assëRichard Witschge. Wim heeft ïugd lat serieus opgevat, serieuzer lan Richard. Wim komt er wel. Hij heeft geen praatjes en doet keihard zijn werk". Ajacied Arnold Mühren in de Haagsche Courant „Ik moet realistisch zijn. Het is niet over en uit, er loopt een aanklacht tegen mij we gens bewuste mishandeling. In Noord-Amerika zou Cri- quielion geen enkele kans hebben, maar hier weet ik dat niet zeker. Dit is België. Al kan ik me eigenlijk niet voor stellen dat een rechter mij veroordeelt, zeker niet nadat hij de tape heeft gezien. Het enige wat ik mij kan inden ken, is dat hij zegt: Wat is dit allemaal voor bullshit Laten we het de rechtszaal uitgooi en, dan zijn we er vanaf". Wielrenner Steve Bauer in de Volkskrant „Voor een wedstrijd is alle motivatie die spelers van hon derd naar tweehonderd pro cent kan brengen toegestaan. Op een lezing heb ik eens verteld hoe ver ik ga. Eén toehoorder was helemaal ont daan. Ik vertelde dat in de voorbereiding op een wed strijd tegen een Duitse ploeg de gestolen fiets van m'n opa in het tijdvak '40-'45, laat ik het zo uitdrukken, de revue passeert. Pure onzin, maar je haalt het wel boven. Je haalt hun arrogantie nog eens aan, dat ze dat eens moeten afle ren. 't Is overtrokken natuur lijk. Daar komt bij: van origi ne ben ik Duitser. In 1842 keerde de familie Raker Han nover de rug toe en vestigde zich in Stadskanaal. Heel diep schuilt er een Germaan in „Maar het rotte van deze sport is dat de beste ruiter vaak niet meer wint. Het paard en dus het geld zijn be palend. Ik zie hier die Ameri kaan Greg Best rijden met de superschimmel Gem Twist. Die man maakt missers, onge looflijk. Als ik zulke capriolen met mijn paarden uit zou ha len, zouden de hindernissen instorten en paard en ruiter naar het ziekenhuis moeten". Springruiter Albert Voorn in het Algemeen Dagblad „Hoe is het in vredesnaam mogelijk? Het is een wereld van piassen, maar het is me een raadsel dat er geen clubs op me afkomen. Dat zijn geen kapsones, want ik mag me op m'n verleden bij NAC en Vi tesse beroepen, waar ik heb bewezen met weinig middelen veel te presteren. Er komen meer en meer zakenlieden op kaderplaatsen terecht en be stuursleden met oprechte clubliefde vormen een uitster vend ras. Een zakenman die zich via geld de voorzitterspo sitie weet te verwerven zoekt aanzien. Tegenvallende voet balresultaten vormen dan een smet op dat aanzien, waarna de simpelste oplossing wordt gezocht: Hup, trainer weg". Ontslagen voetbaltrainer Henk Wullems in Haagse Post „Als er een nieuwe renner voor de ploeg moet worden aangenomen, kijk ik eerst uit welk nest hij komt. Zo'n jon gen van de amateurs die bij mij komt aankloppen met in zijn kielzog zijn vader en zijn moeder, en sportdokter van toen hij twaalf was, een trai ner van op ziin veertiende en nog vierhonderd supporters, daar kan ik dus niets mee aanvangen. Dan is het meteen over. Die weet toch niet wat werken is. Al even uitzicht loos vind ik neo-profs die het grote succes verwachten van allerlei apparaatjes en draad jes op hun lichaam. Die spie gelen zich dan aan Moser. Maar al die troep aan je lijf dient tot niets. Als je traint voel je wel hoe je lichaam re ageert, ook zonder computer spul en geleerde theorieën van trainers". Wielerploegleider Jan Raas in Elsevier Jan Reker: Raker. FOTO: ANP „Niet dat ik me er ooit echt aan heb gestoord, ik verdien in Nederland ook geen res pect, geen waardering, ze hoe ven me niet goed te vinden, maar ik vind. wel dat ik van het predikaat bluffer af moet. Als je het drie jaar bij Real Madrid volhoudt, als je hier drie jaar werkt met zestien sterren en een kanjer van een voorzitter en als je al die jaren goed heb gefunctioneerd, vind ik niet dat je dat nog steeds mag ophangen aan, de kwali teit bluf, vind ik het niet juist dat ik in Nderland moet lezen dat ik me hier handhaaf om dat ik een bluffer ben. Ik zeg hier geen amen achter. Laat het toeval of geluk zijn, maar geen bluf". Voetbaltrainer Leo Been hakker in Nieuwe Revu Voor aanvang van de vergadering pleegden vice-voorzitter Anne ke Le Coultre van het NOC en Anton Geesink nog overleg. FOTO: ANP DEN HAAG Het for meren van een zoveelste commissie mag het bewijs zijn dat gisteren dan wel iswaar in NOC-gelederen een compromis is bereikt, maar dat de rust in de on langs door voorzitter Henk Vonhoff verlaten tent nog lang niet is te ruggekeerd. Ditmaal heet een groepje des kundigen „de begeleidings- commssie", nadat begin febru ari een zogenoemde klank bordcommissie de pijp aan Maarten gaf. De laatste club had kandidaten moeten aan wijzen voor het inmiddels al weer enige tijd door Anton Geesink met zijn aanwezig heid opgeluisterde NOC-be- stuur. Maar tegenstellingen omtrent het voorgenomen sa mengaan van NOC en NSF leidde tot het terugtreden daarvan. Uit de samenstelling van de begeleiders, De Bruin, Feenstra, Van der Pol, De Boer alsmede twee nog nader aan te wijzen NOC-vertegen- woordigers mag worden afge leid dat de volleybalbond en de ijshockeybond nog bepaald geen overtuigd voorstander zijn van een samensmelting van NOC en NSF. In oktober moet die fusie tussen de twee qua omvang, structuur en ka rakter zijn beslag krijgen. Zo dat de club van Feenstra en De Bruin nog het nodige werk krijgt te verzetten om er voor te zorgen dat de belangen van de aangesloten sportbonden voldoende worden gewaar borgd. Nieuw bestuur Nadat gisteren in Schevenin- gen eerst een overleg van voorzitters van diverse sport bonden was gehouden besloot het NOC-bestuur kandidaten voor te dragen voor het op de ledenvergadering van 29 mei te formeren nieuwe bestuur. Voorzitter zou moeten worden Koos Idenburg, die daarmee dan Vonhoff opvolgt. Verder zijn kandidaat de heren Plui- mers (schermen), De Beer (at letiek) en Van der Molen (wielrennen). Herkiesbaar zijn vice-voorzitter Le Coultre, Wi- mersma Greidanus en Muller. Afgesproken werd gisteravond dat alle bestuursleden in okto ber aftredend zullen zijn als een beslissing moet worden genomen over het samengaan van NOC en NSF. De positie van Anton Geesink is onwan kelbaar. Hij werd immers door IOC-chef Samaranch in het NOC-bestuur geparachuteerd als Nederlands afgevaardigde in het internationale comité. Nieuwtje Cuijpers van belang voor schaaktheorie HILVERSUM Albert Blees blijft bij het Nederlands schaakkampioenschap in Hil versum een moeilijk te kraken opponent. Cuijpers gooide er gisteren in het aangenomen Slavisch (de variant van het zwarte stukoffer tegen vier pionnen) een theoretisch nieuwtje (Db8) tegenaan, dat veel beloofde maar toch niet doorslaggevend was. De met wit spelende Blees bleef over eind en voegde een half punt toe aan zijn score. Het nieuwtje van de zeer goed voorbereide Cuijpers is overi gens wel van belang voor de theorie. Het weerlegde het overweldigend voordeel, dat wit in dit soort stellingen pleegt te krijgen. Zo won Kar- pov bij het laatste toernooi in Tilburg met deze variant van zowel Hübner, Timman als Hjartarsson. Blees bleef alleen op kop, op een half punt gevolgd door Je roen Piket. De grootmeester in afwachting (van de offciële be vestiging) bracht tegen Nijboer in het Konings-Indisch een fraai stukoffer voor drie pion nen. Nijboer geraakte er zo door in de problemen, dat hij niet op de tijd lette en op een gegeven moment veertien zet ten in vijf minuten moest doen. Hij gaf de dame voor to ren en paard, maar dat bleek niet voldoende om zich staan de te houden. De partij tussen Piket (wit) en Nij boer had het volgende verloop: 1 d2- d4 Pg8-f6 2. Pgl-f3 g7-g6 3. c2-c4 Lf8-g< 4. Pbl-e3 0-0 5. e2-e4 d7-d6. 6. Lfl-e2 e7-e5 7. 0-0 Pb8-c6 8. d4-d5 Pc6-e7 9. Pf3-el Pf6-d7 10. Lcl-e3 f7- f5 11. f2-f3 f5-f4 12. Le3-f2 g6-g5 13. b2-b4 Pd7-f6 14. c4-c5 Pe7-g6 15. c5xd6 c7xd6 16. Tal-cl Tf8-f7 17, a2- a4 b7-b6 18. a4-a5 b6xa5 19. b4xa5 h7- h5 20 Pc3-b5 g5-g4 21. Tcl-c6 g4-g3 22 h2xg3 f4xg3 23 If2xg3 f6-e8 24. Pel-d3 Ta8-b8. 25 f3-4 h5-h4 26. Lg3- h2 Tb8xb5 27 Le2-h5 Tf7-f6 28. f4xe5 Tf6xfl 29. Ddlxfl Pg6-h8 30 e5-e6 Lc8xe6 31. Pd3-f4 Le6xd5 32. Pf4xd5 Tb5xa5 33. Tc6-c8 Dd8xc8 34. Pd5- e7+ Kg8-h7 35 Pe7xc8 Ta5xh5 36. Pc8xd6 Th5-a5 37. e4-e5 Pe8xd6 38. Dfl-d3+ Ph8-g6 39. e5xd6 Ta5-al 40. Kgl-f2 Tal-a2+ 41. Kf2-f3 Lg7-f6 42. d6-d7 Lf6-d8 43. Dd3-b3 Ta2-d2 44 Db3-f7+ Kh7-h6 45 Lh2-f4+ Ld8-g5 46. Lf4xg5+ Kh6xg5 47 Kf3- e3 Td2-d3+ 48. Ke3-e4, Zwart geeft (ADVERTENTIE) VANDAAG Duitsland 1, 23.00 uur WK ijs hockey: Zwen-Wdl (samenvat ting). Duitsland 2, 22.10 uur: Der Sport-Spiegel. Duitsland 3, 19.25 uur WK ijs hockey: Zwe-Wdl (rechtstreeks). BBC 2, 22.00 uur WK snooker. Sky Channel, 19.00 uur Euro sport weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 uur Atle tiek: marathon Boston. Sky Channel, 21.00 uur WK curling. Sky Channel, 23.00 uur WK ijs hockey. Super Channel, 20.00 en 22.00 uur Super Sportsnight. Super Channel, 23.00 uur Bas ketbal. MORGEN Nederland 2, 17.55 uur Fitrace. Duitsland 2, 16.00 uur: WK ijs hockey: Can-Wdl. BBC 1, 00.15 en 13.02 uur WK snooker. BBC 2, 15.15 uur Sport. sportuitslagen ATLETIEK Marathon van Boston Heren: 1. Mekonnen (Eth) 2.09.06, 2. Ikangaa (Tan) 2.09.54. 3. Treacy (Ier) 2.10.23. 4. Hussein (Ken) 2.12.40. 5. Campbell (Nwz) 2.14.19. 6. Robert (Tan) 2.14.59. 7. Alcala (Mex) 2.15.51, 8. Itoh (Jap) 2.16.19. 9. Wuresa (Eth) 2.17.31. 10. Wills (Vst) 2.17.40 Dames: 1. Kristlansen (Noo) 2.24.33. 2. Buist (Nwz) 2.29.04, 3. Jones (Vst) 2.29.24. 4. Asai (Jap) 2.33.04, 5. Wei- denbach (Vst) 2.33.18. 6. Welsh (Vst) 2.34.16. 7. Welch (Gbr) 2.35.00. 8. Lapierre (Can) 2.35.51, 9. Samuelson (Vst) 2.37.51. 10. Binder (Vst) 2.39.21. BILJARTEN GP driebanden in Hengelo Kwartfinales: Van der Looy (Veldho ven) 50 49 4 1,020-De Wilde (Delft) 43 49 6 0,877; Van Kuyk (Oudenbosch) 50 49 6 1.020-De Vries (Amsterdam) 49 49 6 1,000. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2040 meter: 1. Duke Ruim zicht (C. D. Imming) 2.55,1-1.25,8, 2. Borella W, 3. Pelirana. Toto: winnend 5,50, plaats 1,90, 1,70, 5,40, koppel 5.50, trio 195,60. 2e koers, 2040 meter: 1. Ayres Pro mise (M. A. Pools) 2.52.5-1.24.6. 2. Chamil Marathon. 3. Carla B. Niet ge start: nummer 2 (Colaf Pride) en num mer 8 (Care ot Thijssen). Toto: win nend 10,40, plaats 3.80, 1,80, 2.60, koppel 37.10, trio 408,50. 3e koers, 2040 meter: 1. Doncamielo Kes (M. Bouwhuis) 2.52,0-1.24.3, 2. Anouk V. 3. Carlito Dutch. Toto: win nend 2,00. plaats 1,60, 3,00, 2,00, koppel 29,00, trio 95,50. 4e koers, 1700 meter: 1. Barbie del Sol (Ao. de Wrede) 2.19,0-1.21,8, 2. Cesaro Speed, 3. Annabel K. Toto: winnend 2,80, plaats 2,90, 2,40, 3,80, koppel 14,80, trio 137,60. 5e koers, 1700 meter: 1. Coba Jorls- hof (J. van Dooyeweerd) 2.18,7- 1.21,6, 2. Always Nebit, 3. Chynthijae K. Toto: winnend 2,00, plaats 1,40, 5,50, 1,70, koppel 36,50. trio 132,30. 6e koers, 2040 meter: 1. Breeze (A. v. Brederode) 2.44,6-1.20,7, 2. Airs and Graces, 3. Yuca Eberhot, 4. Ype S. Toto: winnend 4,10, plaats 1,50, 1,90, 4,40, koppel 10,60, trio 240,00, kwar tet 2.392,00. 7e koers, 1700 meter: 1. Camlel Kes (M. Bouwhuis) 2.16,4-1.20.2, 2. Chambrefille M, 3. Aftco Fortuna. Niet gestart: Angelique. Toto: winnend 1,70, plaats 1,30, 1,70, 1,60, koppel 5,70, trio 42,60. 8e koers, 2700 meter: 1. Young Boy Weber (H. Krabshuis) 3.45,5-1.23.5, 2. Zico van Shadow. 3. Arjen ter Lune. Toto: winnend 43,20, plaats 5.70. 1,30, 2,20, koppel 40,80, trio 813,30. 9e koers, 2040 meter: 1. Zadkine D (R. van Stam) 2.44,9-1.20.8. 2. Ydra P. 3. Wally Heynen, 4. Wilco Staawei- de. Toto: winnend 3,70, plaats 1,90, 1,30, 1,40, koppel 5,00, trio 57.70. kwartet 158,60. 10e koers, 2040 meter: 1. Amerie Uit huizen (J. Wagenaar) 2.42,8-1.19,8, 2. Uncle Tom, 3. Wilma N. Toto: win nend 2,60, plaats 1,60, 1,50, koppel 5,10, trio 33,70. Omzet: ƒ243.148,00. W5, winnende serie: 3-5-5-2-3. Uitbetaling: ƒ2.331,30. SCHAKEN NK in Hilversum 7e ronde: Van der Sterren-Kuljf 1/2- 1/2, Langeweg-Douven 1/2-1/2, Brenninkmeljer-Vanheste 1-0, Piket- Nijboer 1-0, Van der Wiel-Gelpke 1/2-1/2 Blees-Cuijpers 1/2-1/2. Stand: 1. Blees 5. 2. Piket 4.5. 3/4. Langeweg en Kuijf 4. 5/8. Vanheste, Cuijpers. Van der Wiel, Van der Ster ren 3,5, 9/10 Douven, Brenninkmeij- er 3, Gelpke 2,5, 12. Nijboer 2. Toernooi in Barcelona 15e ronde: Speelman (Gbr)-Hübner (Wdl) 1/2-1/2, Beljavskl (Sov)-Korts- jnoi (Zwi) 0-1, Salov (Sov)-Selrawan (Vst) 1-0, Nlkolic (Joe)-Ribll (Hon) 1/2-1/2, Spasski (Fra)-lllescas (Spa) 1-0, Vaganian (Sov)-Joesoepov (Sov) afgebroken, Ljubojevlc (Joe)-Hjar- tarsson (IJs) 1-0. Kasparov (Sov)-No- guelras (Cub) 1/2-1/2. Short (Gbr) was vrij. Stand: 1. Ljubojevlc 10,5 punten (15 partijen). 2. Kasparov 9 (14). 3. Short. Kortsjnol, Hübner en Salov allen 8,5 (14), 7/8. Nikollc en Spasski 7 (14), 9. Joessoepov 6,5 en 1 afg. (14). 10. Ribli 6.5 (14). 11. Hjar tarsson 6 (14). 12/13. Vaganian en Seirawan 5.5 en 1 afg. (14), 14. Speelman 5.5 (14). 15. Ilescas 5.5 (15). 16. Beljavskl 5 en 1 afg. (14). 17. Nogueiras 4.5 (14). U kunt uw kind met talent voor de showbizz gelukkig maken met een eigen film. De film die u zélf kunt maken, want u heeft nog 2 trekkingen lang gratis kans op één van die 5 fantastische JVC GR - 45 videocamera's. En u houdt natuurlijk kans op de vele geldprijzen de hoofdprijs die kan oplopen tot een half miljoen en hon derden gratis extra prijzen van f 100,- via de laatste vier cijfers goed van uw formu- liernummer Lever deze week uw formulier in en kijk op zaterdagavond om 19 46 uur op Nederland 3 naar de trekking Wie weet steelt uw kind bmnen- I de show til die u zélf maakt Kijk in de Gouden Gids voor de Lotto-inlevefadressen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13