Unicum slaat fors toe r Scylla en Avanti nog in onzekerheid Eerste klassieke zege Colinda van der Hoorn SPORT £eidóc Soutcmt MAANDAG 17'APRIL 1989 PAGINA 19 ®KKER TENNIS rE LICHT BEVONDEN ■veinigi OASE Nort- et een anval. 'erden 4ortha ng en 2 helft conse- et een passes vorm- ireaks, 6 zege Met e lijn ninuut Dissel- reac- junten JSIDEN De prognoses iver de Leidse tennis- 10ofdklassers werden dui- lelijk bewaarheid. Noor ander Bouw/Unicum met le Engelse Teresa Catlin n de gelederen haalde uit tegen de reserves Detec/Mets. Dekker fennis werd met een iiaximale nederlaag met je neus op de feiten ge- Irukt. In de Overgangs- dasse A sleepte zowel het weede team van Unicum ils de hoofdmacht van lillegom broodnodige ainten binnen. De Mun- iik en Casino Noord wijk :ijn met een maximale 8-0 -ege begonnen aan een iek aan nek race om, de >erste plaats in hun afde- ing van de Overgangs- dasse B. Hoofdklasse koriander Bouw/Unicum 1 Detec/Mets 2 7-1 De start van de hoofdklasse- :ompetitie werd voor het Leidse Unicum een drama in neerdere bedrijven. Met uit- ïindelijk een blijspel in de /orm van een 7-1 overwinning pis afloop. Mary Norwood was Ie vervangster voor de gebles- eerde Yvonne der Kinderen iou naar Nederland afrei als, zij op het 300.000 dol- artoernooi van Amelia Island litgeschakeld zou zijn. De Amerikaanse overtrof zichzelf het dubbelspel nie- nand minder dan Hana dandlikova en partner uit te chakelen en vervolgens de lalve finales tegen de Russin- n Natalia Zvereva en Laris- Savchenko te halen. Het be- ekende, dat Unicum alsnog volgende reserve diende te schakelen. Engelse Tere- Catlin prefereerde de Ne- lerlandse competitie boven de )uitse, waarna de Noorlander- ormatie maar wat graag ge- mik van haar diensten wilde naken. De nummer 359 van le wereld speelde een magi straal enkelspel tegen de in Leiden studerende Mariette ferbruggen. Zowel aanvallend ils vanaf de achterlijn be- leerste de Engelse het spel, de laagse verliet met een 6-1, 6-2 lederlaag het veld. )e drie Nederlanders in het im debuteerden eveneens ;t een overwinning op Leid- grond. Claire Wegink legde an Bettina Sonneveld vooral mvallend haar wil op, het- mng leidde. Joost Winnink op single één en Chris Vermeer- op twee speelden een snelle •ste set. Concentratieverlies te behoudend spel zorgden bij beiden voor setverlies van de tweede set, bij Winnink overigens pas na een spannen de tiebreak. Vermeeren her vond zich het snelst, 6-1 tegen Hike Oosterveen, Winnink üt 6-3 in de derde set egen de Voorschotenaar in laagse dienst Jos Koemans. In le dubbelspelen bleken de kSICS-paren nog onvoldoende ipgebouwd. Het damesdubbel jing verloren, evenals, door noedig spel van Jós Koemans, en riante voorsprong in het lerendubbel. Vermeeren en Vinnink, alsmede de mixed- ombinaties Catlin/Winnink Wegink/Vermeeren won- uiteindelijk toch moei- n. Met Hilversum, het Rot- erdamse Z'67 en het derde Popeye GS behoort Inicum na gisteren tot de [anshebbers voor de titel. Bij 'opeye won Noordwijkerhout- se Heieen van den Berg het enkelspel van Mara Eijken- boom. ELTV Eindhoven 2 - Dekker Tennis 1 8-0 Dekker Tennis heeft zich niet aan de sombere prognoses kunnen onttrekken. Op papier leek de ontmoeting tegen en bij de Eindhovense Lawn Ten nis Vereniging nog redelijk kansrijk. De feiten, een 8-0 ne derlaag spreken echter boek delen. Dekker begon met een 3-0 achterstand, omdat voor de zieke Madelijn Damen geen adequate vervanging beschik baar was. Michael van den Berg verloor eerst met 6-4 in de derde set van Willem Bruin, daarmee zijn A-status nogmaals bevestigend. Astrid Bouw, Freek Tanis en Stephan Faas kwamen op dit niveau echter veel tekort. Overgangsklasse A: Hillegom 1 - Nijmegen Quick 1 3-5 Een afdeling met veel gelijk waardige tegenstanders en geen uitgesproken kampioens team. De Hillegomse TC heeft de punten hard nodig. Marcel Vink bleek weer eens een zeer waardevolle kracht voor de Hillegomse formatie van coach Harry Verdegaal en zorgde met de maximaal te behalen drie punten voor een sterke bijdrage. Het enkelspel werd een zege met 6-4 in de derde set op Robert Rutten, het dub belspel met Marco van Trigt werd in twee delen afgewerkt. Met Cindy Berkhout werd in de mixed de meest overtuigen de overwinning geboekt 6-3, 6- 1. Victoria II - Unicum II 4-4 De vier waardevolle punten voor Unicum kwamen voor rekening van Martijn Krans en Jeanine Jiinger. De 'enige echte' Unicummer scoorde zelfs 100 Het eerste enkel spel tegen Ivar de Jongs maat je van weleer, Edwin Westra- te, werd in twee sets afgeslo ten, het dubbelspel met Wij nand Nuyts vergde een set ex tra, 6-3, 3-6, 6-1. Met Jeanine Jünger werd het gemengdub- bel met een 6-2, 6-4 zege afge sloten. De Noordwijkse tennis- lerares won haar enkelspel in drie sets van Karin Kamstra. Voor de Rotterdammers bleef de vroegere topspeelster Ma- riëtte Pakker ongeslagen daar mee Unicumse Marceline Spoaan een onaangename middag bezorgend. Overgangsklasse B Hillegom 2 - Unicum 3 2-6 In de overgangsklasse B slechts één 'Leidse' derby. Het derde team van Unicum reisde hiervoor naar de grens van het district, die bij Hillegom wordt getrokken. Sjoerd van der Mark won voor Hillegom het enkelspel tegen Maarten Kallenberg. Unicum pakte de drie overige enkelspelen, waarbij de 6-2, 6-0 zege van Mirjam Siemerink gememo reerd moet worden. De Leidse formatie sloeg vervolgens ook in het damesdubbel van Sie merink met Wil den Hollan der toe, terwijl Maarten Vee- ger en Koen van Bemmel .een set en 5-1 achterstand in het HD tot winst wisten om te bui gen. Via de Hillegomse winst van het koppel Ellen de Jong- /Fred van Trigt werd de 2-6 eindstand bereikt. Segwaert 1 - ACL/de Mun- nik 1 0-8 Dat het Zoerme?rse Segwaert geen bijzondere tegenstander behoefde te zijn, was een goe de aanneming vooraf voor de Leiderdorpse combinatie. De vaandeldragers van het team, Bionda Zonderop en Kees-Jan Schuilenburg kwamen evenals de Leidse student bestuurs kunde, Bert Bruin tot een 100 score in drie partijen. Mar quérite Patiwael speelde, door een rugblessure ongetraind, toch een winnend enkelspel. De jarenlange steun en toever laat van De Munnik, Christel Verwoert, vulde met twee met winst afgesloten dubbels voor de maximale overwinning van 8-0. Egmond, Maarssenbroek en het Noordwijkse Casino zijn na deze eerste zondag al te be stempelen als de directe tegen standers voor de titel. Casino Noordwijk 1 - THOR RW 5 8-0 Noordwijk presenteerde zich op uitstekende wijze in de ope ningswedstrijd tegen het Haagse THOR. Cees Heems kerk, René van der Wilk, Tru dy Groenman en Els Veentjer wonnen al hun partijen in twee sets, op de mixed van Veentjer /Heemskerk na, die in drieën ging. KSVV Vlaardingen 1 - OLTC 1 7-1 De thuisclub was een maatje te groot voor OLTC, dat alleen in Evelien Krul een winnende singelaarster had. Nancy Toole sleepte er een drie-setter uit, maar moest uiteindelijk toch haar meerdere erkennen in haar opponente. De opper machtige Vlaardingse heren wonnen de directe confronta ties buitengewoon gedeci deerd. Oranje TC 1 - De Merenwijk 1 2-6 Hoewel het er even naar uit zag, dat Hennie Koemans na mens OTC het gravel zou be treden om Herman van der Capellen te bestrijden, ging dat feestje der oudgedienden niet door. De enkelspelen leverden mede daardoor geen proble men op voor de Leidenaars, die de damesdubbel en de mixed van Nathalie van der Voort en Freek van der Capel len verloren zagen gaan. Quick Oldenzaal 1 - Nieuw Vennep 1 4-4 Rogier Liefbroer won zijn en kelspel na een 6-4, 4-1 achter stand. Marcel van Rijn stond eveneens het maximale aantal sets op de baan. De opvolger van Van Rijn als tennisleraar bij Nieuw Vennep, Rosemarie Verdegaal zegevierde even eens. Van de dubbelspeln werd alleen de mixed van Verdegaal en Lief broer ge- Dekker Tennis 2 - Topspin- ners 2 4-4 Een licht teleurstellend gevoel overheerste bij de Warmondse formatie. Het duel tegen Top- spinners had meer kunnen op leveren dan een gelijkspel als Erik Bakker de beslissende set niet met 5-7 had verloren of als het tweede gemengde dub bel van Mark Fleischeuer en Karin Croese niet op het nip pertje de mist in was gegaan. Erik Snellenberg toonde aan weer als een kievit te kunnen lopen, maar miste in zijn sing le het benodigde tempo in zijn spel (7-6, 7-6 verlies). Karin Croese en Nathalie van Lint waren goed voor tweemaal winst. Het vierde Dekker-punt kwam uit de herendubbel van Mark Fleischeuer en Erik Bakker. De Munnik 2 - Leimonias 4 1-7 De zeer sterke equipe van Lei monias bleek een te lastig ob stakel voor de reserves van het Leiderdorpse De Munnik. De Hagenaars kunnen in de strijd tussen de Leidse team weieens de bekende derde hond zijn die er met het be kende been vandoor gaat. Voor De Munnik 2 redden Monique Langelaan en Marcel Lolling de traditionele eer. TEAN 1 - Oranje TC 2 5-3 De mentaliteit van TEAN bleek de doorslag te geven te gen OTC. Een 2-3 achterstand werd door sterke dubbelspelen omgebogen in een 5-3 zege. Interessant was het duel tus sen Mare Nagelkerken en zijn leermeester Berry Janse. Of schoon Janse zijn pupil de no dige op alle mogelijke manie ren uit zijn spel trachtte té ha len, bleef Nagelkerken „onbe wogen" en won het .prestige- duel knap: 6-1, 4-6, 6-1. Frank Liefbroer voegde daar na een moeizame eerste set een winst punt aan toe. Nadat beide heren ook de dubbel in winst hadden omgezet, zorgden de gemengde dubbels voor een Alphense triomf. Marcel Vink bleef in drie partijen De Boekhorst 1 - Falcones 1 q Het waren de enige drie winstpunten voor Hillegom. FOTO: HENK SNATERSE Bub van der Zee zijn single winnend besloot (0-6, 6-4, 6-4). Lisse 1 - Dash 3 6-2 Het wegvallen van Marja Kui pers is bij Lisse opgevangen door het talentje uit eigen kweek, Miranda Booms. Deze 15-jarige verraste aangenaam, maar kwam nog iets te kort om haar partij tot een goed einde te brengen. In de dames dubbel leed zij aan de zijde van Elly Reeuwijk een tweede nederlaag. Peter Grimbergen en Onno Wempe waren onge naakbaar. Zoetermeer 1 - Forescate 1 8- Engelse Teresa Catlin werd niet alleen Unicums redder in de nood. maar speelde ook nog eens magistraal. FOTO: HENK 'i SNATERSE 1-7 Colinda Voskuil en Margot van den Haak troffen veel te sterke tegenstandsters, waar door er van strijd al snel geen sprake meer was. Pieter van Meel, uit tactische overwegin gen de eerste single voor zijn rekening nemend, verloor zo als verwacht, waarna de grie perige Onno van Paridon na een stroef begin het eerste en enige winstpunt binnenhaalde. De Boekhorst zal het moeilijk krijgen om zich in deze sterke afdeling te handhaven. Castricum 1 - Leidse Hout 1 1-7 De Unicum ontrouw geworden Anne-Jan van der Meer en Fleur Meyer maakten een pri ma debuut bij Leidse Hout. Een ruime overwinning op Castricum, dat ten opzichte van vorig jaar behoorlijk moest inleveren aan kwaliteit, maakt van de Leidenaars een team waar rekening mee ge houden moet worden. Het eni ge verliespunt kwam toch op rekening van Van der Meer. die zijn single na een langdu rig gevecht uit handen moest geven. Tweede klasse De Spatter Wormer 1 - Roomburg 1 5-3 Het zat de tweeling Van der Mey niet mee. De 16-jarigen troffen tijdens hun debuut lou ter B-l dames waar niet mee te spotten viel. Hoewel met name Lonnekc uitstekend te genspel bood, zat er toch geen zege in. Joost van Leeuwen bleef ongeslagen en zag tot zijn genoegen, dat de opgebloeide Te klein voor het laken en te groot voor het servet. Die ty pering is van toepassing op Fo rescate, dat Bub van der Zee en Liselotte van der Bijl zag opstappen. De niet van talent gespeende Gert Jan Egberink beschikt over veel balgevoel, maar mist ervaring op dit ni veau. Monique Gijben zal haar voorgangster zeker niet kun nen doen vergeten. Marco Stals en zeker Natasha van Schaik zullen beter moeten presteren dan tegen Zoeter meer, wil Forescate de derde klasse bespaard blijven. Zee en Duin 1 - OLTC 2 7-1 De gedoodverfde favoriet had geen enkele moeite met de Oegstgeestse reserves. Philip Nagtegeller had de ondankba re taak om de rackets te krui sen met Jan-Willem Lugthart 'en bracht het tot twee games. Johan Draulans pakte er drie •meer tegen Leon Damen, waarna de dubbel een vlug gertje werd. Carola Geerlings overtuigde door simpelweg goed te spelen, maar Diana I'adt kende een minder sterke repetitie door tegen Esther van Zuuren de boot in te gaan. In de dubbels herstelde zij zich echter naar behoren. Oranje TC 3 - Botesa 1 2-6 Het Bodegraafse Botesa be hoort tot de grootste, maar ook tot de minst bekende clubs in de Leidse regio. Marleen Vink meldde vanuit het Haagse Oranje TC, dat het nu net al leen zij was. die het enkelspel moest inleveren. De overige singles werden in drie sets ge wonnen door Bianca en Ri chard Plomp en Mark Rijn- Derde klasse KLTV 1 - Sassenheim 1 2-6 Zonder captain Loek Verhees, die het geldelijk gewin van het bridgen boven het tennis ver koos, werd het voor de Katwij- kers een onbegonnen zaak. Sassenheim had wat proble men met de baansoort, waar door er een handvol drieset ters moest worden gespeeld. Jeroen Westdijk tracteerde Jelle Rinzema op een absoluut niet ingecalculeerde nederlaag. Petra Guyt en Mariëlle van der Plas waren verantwoorde lijk voor het tweede Sassen- heimse verliespunt door het koppel Astrid Leyten/Leon- tien van Laarhoven te ver schalken. Roy Mooiman scoor de 100%. Oranje TC 5 - Hazerswoudse TC 1 2-6 Richard Zevenhoven en Jur- gen Peters verloren hun sing le, maar het dubbelwerk was van een goed gehalte bij de Hazerswoudse équipe waar Martine van Amstel in de da mesdubbel de honneurs waar nam voor Karin van Reeu wijk. Titia van den Berg was haar komst uit Zoetermeer volledig waard en scoorde drie maal. Schiebroek 1 - Zoeterwoudse TC 1 7-1 Door enkelblessures van Erik van Oei en Gert-Jan Anker en het ontbreken van Tiny van Velzen, verscheen Zoeterwoude nogal gehandi capt in Rotterdam. Meer dan een gewonnen mixed van Ha rold van Offeren en Karin van Veen zat er dan ook niet Vierde klasse Uithoorn 1 - S'70 Woubrugge 1 6-2 Jeanette Verberk kon ver heugd melden, dat zij in de vierde klasse debuteerde met singlewinst. De winnares van de winterjeugdcompetitie zag haar mannelijke teamgenoten het herendubbel winnend af sluiten. Winter- en zomerpart- ner Marianne van Woerden kwam niet tot winst. PETER KLEIN JELLE RAAP Uitslagen zondag 16 april 1989: Hoofdklasse: Afd. 1: Hilversum 1 - Victoria 1 6-2. Noorlander Bouw/Uni cum I - Detec/Mets II 7-1, Warande "67 Rotterdam 1 2-6, ram/Bosheim 1 - Zandvoort 1 2-6, Thor RW 1 - Joy-Mozaïëk 1 7-1. Overgangsklasse A: Afd. 5: Juliana 1 - Sittard 3 5-3, Zandvoort 2 - BTCI 1 5-3, Victoria R'dam II - Unicum II 4-4, Heerenduinen 1 - CC Zeeland 1 3-5. Afd. 6: Overburg 2 - Thor RW 3 4-4, Afd. 13: Heerenduinen 2 - Suthwalda 2 3-5, Quick Oldenzaal I - Nieuw Ven nep I 4-4; Dekker Tennis Warmond II - Topspinners II 4-4; De Munnik II - Leimonias IV 1-7. Afd. 14: TEAN I - Oranje TC II 5-3, Duno I - Joy k 3, Hillegomse TC II - Unicum III 2-6, Juliana 2 - Merlenhove 2 6-2. Afd. 16: Castricum I - Leidse Hout I 1-7, Thor RW VI - Badhoevedorp II 1-7, Gendt I I - Amstelland III 1-7 Afd. 12: I Dash III 6-2; Zoetermeer III - Foresca te I 8-0, Heemstede II - (30/4), De k s VI 6-2. Afd. 14: Leeuwenberg 4 - I 2-6, Unicum IV - Be Quick Maassluis II 1-7. II - Oude Elk II Hoofddorp IV 4-4. Afd. 24: Overschie - Boskoop I 0-8; Sluipers I Schiebroek I - Zoeterwoude I 7-1; De S'70 Woubrugge I 6-2. LEIDEN Zowel Com- test/Scylla als Maxell /A- vanti blijft ook na het dubbele competitieweek- einde in het ongewisse of naar onder of naar boven van de eredivisie tafelten- dient te worden geke ken. Zelfs de komst van 26-jarige Chinees j Sung naar Hazers- woude heeft de plaatselij- ke pingpongclub nog geen luidelijkheid verschaft over een topklassering of En dat met drie wedstrijden te tweemaal 10-8 winst, zater- J op Blaeuwe Werelt en gis teren op Tempo Team, staat de P'oeg toch nog vierde met slechts 3 punten voor op één na laatste Shot. Scylla verloor saterdag van Tempo Team (11- maar stelde gisteren orde °P zaken tegen Shot: 12-6 winst. Het resultaat is, dat de Leidse équipe nu 3 punten jneer heeft dan Avanti en daarmee derde staat. Koploper Blaeuwe Werelt bezit 11 pun ten meer dan Scylla. BT Lif ters was ook bij Shot kansloos: 18-0. Pe Chinese aanwinst Cheng kung arriveerde vrijdagavond laat op Schiphol, sliep wat en deed dat zaterdagmiddag nog een keer. Zaterdagavond en zondagmiddag diende dc Azi aat zijn kunsten te vertonen, hetgeen nog niet bepaald wil de vlotten. Hij hield tegen De Veluwe alleen Edwin Angc- nent en Jaap van Spanje ach ter zich. Tegen Tempo Team kreeg hij alleen Marcel Hoe vers op de knieën. Coach Wal ter Jansen had daar begrip voor: „Die jongen komt aan en wordt zo achter de tafel gezet. Dan kan je nog niet direct wat van hem verwachten. Hij spreekt bovendien haast geen Engels en moet nog helemaal geving. Laten we volgende week maar eens kijken èn in de herfstcompetitie en in de Europa Cup 2.". Avanti kwam aan zijn 10-8 overwinning op De Veluwe door de volle winst, die Rob Turk boekte in alle vier zijn partijen. Gerard Bakker en zo als gezegd Cheng Sung won nen van Angenent en Jaap van Spanje. Robert de Groot hield alleen Angenent achter zich. Gisteren behaalde Ha- zerswoude dezelfde cijfers dankzij viermaal winst van Bakker. Turk verloor alleen van Skylet Andrew. Robert de Groot won van Frank Boute en Sung van Hoevers. Scylla had het zaterdag moei lijker. Patrick Swier was terug FOTO; ANDRÉ VAN HAASTEREN van 10 maanden Amerika, maar maakte niets klaar ach ter de tafel. Hij had aan de an dere kant van de oceaan dan ook nauwelijks getafeltennist. Na nog een onderbreking van een maand is Swier weer be schikbaar voor Scylla. Danny Heister won, behalve tegen Andrew, al zijn partijen. Mir jam Kloppenburg versloeg Bart van Haren en Hoevers en Peter-Paul de Vrind legde al zijn energie in de winstpartij op Andrew: 11-7. Gisteren had De Vrind de zwier weer te pakken en veroverde vier punten. Ook Heister haalde ze alle vier binnen, terwijl Klop penburg het alleen aflegde te gen Gerdie Keen en Geert Verhaag. Sjoerd Meijer won van Gerdie Keen, maar ver loor van Trinko Keen, Ver haag en Greve. BT Lifters wacht op het einde van de competitie. Bij Shot was Herman van de Broek af wezig wegens studieredenen. Job de Kruijff uit het „vierde" verving hem, maar maakte niets klaar. Evenals zijn team genoten overigens. Zowel Schipaanboord, Reitsma als De Jong kon geen punten pakken. In de tweede divisie herstelde Avanti 2 zich weer enigszins met een zege op het Amstel- veense NMB/VDO. Dankzij driemqal winst van Ellen Bak ker, tweemaal van Patrick van Meverden en eenmaal van Timo van der Voort en een dubbeloverwinning sloten de „reserves" bij 3-7 winst af. Daarmee flink profiterend van de misstap, die Scylla 2 maak te tegen Trias uit Twello: 0-10. Jozef Homans, Lars Witte brood en Gert-Jan Bots bleven op nul steken en bevinden zich nu 6 punten achter Avan ti en in degradatiegevaar. Bij de dames speelde Scylla in de eerste divisie gelijk tegen Hoonhorst. Naast het dubbel De Haas/Lepelaar wonnen Heidi de Haas en Judith Lepe laar slechts een partij, terwijl routinier Sophia Vaalburg blijft verbazen met tweemaal een overwinning. LEIDEN Colinda van der Hoorn won zaterdag bij de da mes de Omloop door 't land van Bartje. De renster uit Ter Aar boekte daarmee haar eer ste zege van dit seizoen. Oók Mark Varkevisser eindigde za terdag als eerste in een klas sieker. In de Omloop van Borssele snelde de Rijnsburger even vóór de finish eenzame vluchter Arno van Zanbeek voorbij. Colinda van der Hoorn ont snapte op een strook van zes kilometer kasseien met zestien andere dames aan de aandacht van het peloton. Dankzij een goede samenwerking in de kopgroep bleef de kleine voor sprong van een halve minuut tot de finale in stand. In de laatste twee kilometer zag de 21-jarige Van der Hoorn haar kans schoon en demarreerde van de rest weg om niet meer achterhaald te worden. Mark Varkevisser sprong in de Omloop van Borssele pas drie kilometer voor de finish weg uit het stilgevallen pelo ton op zoek naar Arno van Zanbeek. Laatstgenoemde was als enige uit een kopgroep van vier renners overgebleven. De Swift-Casba renner kwam even voor de finish bij tot aan .het wiel van Van Zanbeek en zette meteen de sprint in. Var kevisser stak daarmee na 72 kilometer zijn tweede klassie ke zege van dit seizoen op zak. Dankzij de zege van Varkevis ser eindigde de Swift-Casba ploeg bij de nieuwelingen als eerste in het ploegenklasse- Rick van Wetten en Etienne Vergeer bliezen dit weekeinde eveneens hun partijtje mee in het nieuwelingen-peloton. Vergeer wón in Heerjansdam na een aanvallend gereden koers, terwijl Van Wetten in Stampersgat naar de winst so leerde. Mike Hassing uit Noordwijk eindigde daar als achtste. Frank van Veenendaal reed gisteren bij de amateurs een goede Ster van Bladel. In de dit jaar tot een eendags-klas- sieker teruggebrachte wed strijd finishte de Sassenheimer na 200 kilometer in de achter volgende groep als veertiende. Van Veenendaal bewees daar mee zijn constante vorm. Dat zal hij overigens hard nodig hebben in de Vredeskoers waarin hij volgende maand zal starten. Jan-Hendrik Lager- weij finishte in Bladel nog als twintigste. Cees Vernooij fi nishte in het criterium van Heerjansdam op de achtiende plaats. In Rijswijk sprintte Frans Paardekooper bij de liefheb bers naar de derde plaats in een kopgroep van zevenren ners. De leiders hadden een voorsprong van een halve mi nuut op het peloton. Hans Schoelink eindigde in deze wedstrijd als vierde, terwijl Alouis Goossen de sprint van het peloton wón.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19