Katwijk toont zich de „ware kampioen Valken aast op de tweede plaats FC Lisse is klaar oor eerste klasse Voorschoten houdt het voor gezien IjSPORT CeidieSommit 'evenhoven: over en sluiten Kickers '69 blijft ASC voor MAGERE WINST GENOEG VOOR TITEL MAANDAG 17 APRIL fHSIDEN Het doek voor lerdeklasser Zevenhoven dit weekeinde definitief revallen. De ploeg van frainer Simon Duin ver loor met 2-0 van Lyra en tan volgend seizoen dus de vierde klasse aan de jak. RCL klopte Floreant net 5-1. ,yra - Zevenhoven 2-0 (0-0) [Het vertrek van René Bon •n Jan Wouters naar ARC leeft ons de das Eigenlijk hebben we vanaf het begin tegen degradatie aangehikt. Natuurlijk hoop ten we altijd dat we ons zou den handhaven, maar het zat er gewoon niet in", aldus de naar Alphen vertrekkende coach Simon Duin. De hek- kesluiter kreeg gedurende het duel welgeteld één „ech te" kans. Maar Leo Lips schrok daar zo van, dat het leer uiteindelijk niet in het vijandelijke net belandde. Lyra drukte de bal in het tweede part wel twee keer achter de kansloze Alex Stol- rÏl - Lyra 5-1 (1-1) De eerste helft speelden de Leiderdorpers een tamme pot. De 0-1 mocht doelman Ron Sinteur zich persoonlijk aantrekken. Jeugdspeler Remco Visser trok het elftal echter nog voor rust weer gelijk. Na de thee tapte de Racing uit een agressiever vaatje. Visser en Marcel van der Blom scoorden ieder twee treffers en brachten de eindstand ten slotte op 5-1. LEIDEN In de vierde klasse B heeft Voorscho ten de titel op zak. Voor de ploeg van trainer Leo Holl een reden om tegen DEVJO niet het onderste uit de kan te halen en met een 3-1 nederlaag aan de broek af te reizen. Kagia en Ter Leede kwamen een doelpuntloos gelijk spel overeen en Koude kerk liep tegen een Noot- dorpse hamer op: 1-3. Het duel Sleutels - Oegstgeest werd afgelast en wordt woensdag ingehaald. DEVJO - Voorschoten 3-1 (2- 1) „Het goede spel van de vorige wedstrijden was niet meer te herkennen", pakte Leo Holl zijn ploeg na afloop aan. „We hebben genoeg kansen gehad, maar de bezieling ontbrak. Waarschijnlijk is de gemak zucht in het team geslopen. Dat doet mij toch wel pijn, om dat we van dit gehavend DEVJO beslist niet hoefden te verliezen". Zijn team kreeg voldoende kansen, maar de spirit om die af te maken was ver te zoeken. Na een fout van Jan Bogert werd het 1-0. In dezelfde minuut tekende Kees Hulsbos de gelijkmaker aan. Daarna was het gedaan. Teke nend voor de malaise: bij een 3-1 stand miste Hein de Graaff een pingel. Ter Leede - Kagia 0-0 „Peter Daalman had de wed strijd in de tweede open kunnen breken, maar voor open doel schoot hij naast", aldus Kagia-spits Rik van der Berg. Na deze kans pakte de thuisploeg het initia tief. Eric Grosman, Bouw Westerbeek en Leon van Leeuwen wisten zich echter geen raad met de mooiste kan sen. Het tweede part vestigde de veelvuldig fluitende scheidsrechter Roelink de aan dacht op zich door Daalman uit het veld te sturen. Hierna was de vlam gedoofd en vielen er geen spectaculaire acties meer te noteren. i echter Beide ploegen hadden j punt genoeg. Immers, geval was Sleutels deerd. De gasten wan niet van plan het op een ac- coordje te gooien en gingen vanaf het begin voluit. Dat le verde uiteindelijk een 0-3 voorsprong op. Koudekerker Pieter van der Harskamp deed in de laatste fase van het duel nog iets terug. ZWIJNDRECHT De jCatwijkse voetbalgemeen- ichap heeft er na Quick ^7 [toys een tweede eerste klasser bij. De pas vorig t een vikar naar de tweede klasse gepromoveerde oranje m dat Itdeed zaterdag in een n^wijndrecht wat van een zouhmpioenskandidaat te- Drgen een degradant mocht de leitLorden verwacht: ruim finnen. Via die 0-5 zege fP VVGZ werd de forma- vinrüngN van trainer Arie La- onbereikbaar voor je laatst overgebleven reitoncurrent' (het niet spe- a. De e^ncje Capelle) ^en kon )or deyerhalve een begin wor- ort Anfen gemaakt met de festi- anse joifiteiten, die 's avonds in ling (Tj[atwijk werden voortge- a Vries)]' n de mio ices en feestelijkheden rond een Nogal t^are kampioen', stelde La- Coup^endijk zaterdag, temidden et Jinksjan een dansende supporters- isphare. „Daarmee zeg ik niet dy Gwe|at Katwijk dit seizoen de best Ho twpetballende tweedeklasser fas, want Capelle en 's Gra- enzande waren op dat gebied RIJSVI zeker niet minder. Maar Kat wijk was wel de meest comple te ploeg. Collectief ijzersterk en zeer gedisciplineerd". „En in het bezit van een trai ner die eigenlijk in het betaald voetbal thuishoort". Een laat ste toevoeging, die niet op naam behoeft te worden ge schreven van immer beschei den Lagendijk („Degraderen doe je niet alleen, kampioen worden ook niet"), maar op die van Kees Guyt. De 35-jari- ge laatste man liet er ook za terdag geen twijfel over be staan dat de inbreng van de Leidse trainer heel belangrijk is geweest en nog zal zijn. „La gendijk is echt een kanjer. In mijn hele carriëre heb ik er maar eentje zoals hij ontmoet, dat was Frits Korbach. Nee, ik ben blij dat ik hem een jaartje heb mogen meemaken. Het was een ervaring die ik niet had willen missen, die ik in de toekomst goed hoop te kunnen gebruiken". Waarmee onmiddellijk het di lemma van de ooit als verdedi ger bij Volendam en AZ '67 furore makende Guyt is ge schetst. De blonde Katwijker wil immers in de nabije toe komst als trainer aan de slag, maar moet, om dat op enig ni veau te kunnen doen, eerst een zaterdagse cursus succes vol afsluiten. Dus overweegt de voor het betaalde voetbal afgekeurde Guyt het na twee seizoenen afbouwen bij zijn oude liefde voor gezien te hou den. „Ik zou eerst een jaar blij ven, na het kampioenschap van de derde klasse heb ik er nog een jaartje aan vastge plakt. Maar nu overweeg ik toch serieus om te stoppen. Voor mijn gevoel is die cursus gewoon niet te combineren met voetballen op eerste klasse niveau. Dus..." Dus zal Guyt, als hij bij zijn beslissing blijft, nog door velen vriendelijk, maar dringend worden verzocht, daarop als nog terug te komen. Door La gendijk, bijvoorbeeld: „Dit sei zoen heeft een ding duidelijk gemaakt: dit Katwijk kan Kees Guyt nog niet kan mis sen. Als het aan mij ligt, gaat- ie nog zeker een jaar door". Het was het enige moment waarop Arie Lagendijk het eerste klasse-seizoen '89-'90 even aan de orde stelde. Ver der wenste de trainer op dat debuut op het hoogste niveau niet in te gaan. „Natuurlijk heb ik mijn ideeën, m'n wen sen. Natuurlijk zijn we achter de schermen al aan het werk. Maar het is nu niet het juiste moment om daarover te pra- Er diende inderdaad eerst nog op gepaste wijze een kampi oensfeest te worden gevierd, dat mede mogelijk werd dank zij de ruime 0-5 winst op VVGZ. Een zege die overigens niet door een groots Katwijk werd bewerkstelligd. De ploeg van aanvoerder Wim Guyt kon de kampioensdruk nau welijks aan en had het nodige geluk dat de al lang en breed gedegradeerde thuisclub in de eerste minuten van de strijd twee levensgrote kansen onbe nut liet. Ook de halverwege het eerste deel door Marco van der Plas en Kees Kraayenoord gescoorde goals bleken vervol gens niet voldoende om Kat wijk op 'normaal peil' terug te krijgen. Dat invallers Jaap Guyt en Jan Verloop en Marco van der Plas de slotfase van de strijd gebruikten om Katwijk alsnog aan een riante overwin ning te helpen, zei dan ook meer van de zwakte van de voetballende 'Gelukvogels' uit Zwijndrecht, dan van de eigen Katwijkse kracht, zaterdag. „Maar op deze wedstrijd al leen, mag je de ploeg niet be oordelen", wist Lagendijk la ter. En gelijk had hij. GERT-JAN ONVLEE i der Plas 0-5. twijk: Van Duivenbode, Nijg! Twee uur nadat dé titel in Zwijndrecht officieel een feit wa§ geworden, werd de kampioensformatie van Katwijk zaterdag al op het gemeentehuis ontvangen. Loco-burgemeester J. van der Plas, mede-wethouders W. van der Plas en A. C. Berkheij en vanzelfsprekend gemeentesecretaris J. Feenstra spraken bij die gelegenheid de officiële gelukwensen uit. De loco-burgemeester noemde de gang van zaken bijzonder: Het is opmerkelijk dat een gemeente als Katwijk twee eersteklas sers binnen haar grenzen heeft". Na een polonaise bij het gemeentehuis, vervolgden de kampioe nen en hun supporters de triomfantelijke rondtocht door het dorp, waarna op sportpark De Krom het grote kampioensfeest en aanvang nam. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Kickers'69 behield de leiding in de eerste klasse zondag van de KNVB Afde ling Leiden door thuis met 1-0 van ASC te winnen. MMO bleef in de kampioensrace door Alkmania op overtuigen de wijze te verslaan: 5-0. Kickers'69 - ASC 1-0 (1-0) Kickers '69 was over de gehele wedstrijd de meerdere. Sander Beuk bracht de krachtsver houding al snel in de score tot uiting. Bij die 1-0 zou het ech ter blijven, al kreeg de thuis ploeg nog diverse mogelijkhe den op meer. Almania - MMO 0-5 (0-2) In een sportieve en doelpunt rijke wedstrijd was MMO op alle fronten de sterkste. De thuisploeg gaf in de tweede helft de moed op, waardpor de gasten verder konden uitlo pen. De treffers kwamen op naam van Hans Disseldorp 2x, Hans van Goozen, Hennie van der Star en Paul Wolvers. Bernardus - ZLC 1-0 (0-0) Beide ploegen kwamen voor de pauze niet tot scoren. In de tweede helft tekende Dennis de Roo de enige treffer van het duel aan. ZLC kreeg nog wel een mogelijkheid om via een penalty de gelijkmaker tot stand te brengen, maar Ed Klink schoot de bal tegen Don van der Voort. ,VNL - Teylingen 1-1 (0-0) VNL en Teylingen kregen in de eerste helft veel kansen, deze werden echter niet benut. Na de. theepauze kreeg Nick Wubbe de mogelijkheid via een strafschop de score te ope nen, hij mikte echter naast. Uit een foutieve terugspeelbal, deponeerde Robert van Leeu wen de bal wel in het net. Wubbe maakte zijn fout weer goed door de gelijkmaker aan te laten tekenen. Oranje Groen - Randstad Sport 0-2 (0-1) In een eenzijdig duel, waarin de ploeg uit Voorschoten beter voetbal op de mat legde, bracht Paul Politiek de ope ningstreffer op zijn naam. De thuisploeg kwam absoluut niet in zijn spel en werd door Tjeerd de Jager definitief af- Ïeserveerd: 0-2. jeidsche Boys - Warmunda 2-1 (0-0) Na een matige eerste helft kwamen de beide ploegen pas laat in de tweede tot scoren. Eerst kopte Richard Kooien zijn ploeg, na een corner van Peter Kooien, op voorsprong. Een paar minuten voor tijd scoorde Leon Kortekaas de ge lijkmaker, maar nog in die zelfde minuut was net Peter Kooien die het duel definitief besliste. jEIDEN Op de laatste c lag waarop een compleet Jfdelingsprogramma (za terdag) was vastgesteld, tleed Valken in de strijd bm des keizers baard goe- I 3e zaken. Het versloeg Al- kp )hia met 2-3. Valken kan ju in de inhaalbeurt te en Abbenes de tweede Striraa*s veroveren- Daar- /oor komen ook Alphia nederP' KRV (1"° zege °P f°„flVKV) en TAVV (3-1 en infinst tegen LSVV'70) n°g van t aanmerking. Kampioen j iazerswoudse Boys ver- dkflmJoeg ZLC Pas in de twee" Prik r helft: lA- De derby J .ussen SVOW en Abbenes mancir leverde}— tuigend met 2-4 gewon nen. Alphia - Valken 2-3 (1-2) Valken-trainer Arie Jonker had na afloop van Alphia-Val ken geen hogere wiskunde no dig om de zege van zijn ploeg te verklaren: „Wij krijgen vijf kansen en maken er drie, zij krijgen tien kansen en maken er twee". Jan Martens zette Alphia snel op voorsprong, Hans Vijgeboom (perfect geno men vrije trap) en Albert de Haas (vanaf de stip) zorgden voor 1-2. Koos Disseldorp maakte in de tweede helft van elf meter gelijk, Mark Duin dam kopte Valken naar een 2- 3 zege. Peter Verheul kreeg de titel „kampioen kansenmisser" TAVV - LSVV'70 3-1 (2-0) TAVV en LSVV besloten de competitie met een gezapige partij. William Bakker en Wil- co van Doorn mikten naast, voordat Nico de Hartog vanaf 16 meter de linkerbeneden hoek vond (1-0). Dick Hooge- nes tekende voor 2-0 en 3-0. Kort voor tijd mocht de bui tenspel staande Ronald Pil- meyer een genadedoelpunt maken. Niemand maakte zich er echt druk over KRV - MVKV 1-0 (1-0) In de veertigste minuut beslis te Rolf Mulder de strijd. Hij had de bal voor het intikken na voorbereidend werk van Humprey Naarendorp. Het duel werd in de tweede helft onvriendelijker. Dat resulteer de kort voor tijd in het van veld sturen van Rian Blankert (MVKV). Hij trapte na. ZLC - Hazerswoudse Boys 1- 4 (0-0) Een voor rust abominabel spe lend Hazerswoudse Boys, stel de in de tweede helft orde op zaken. Sjaak van Dorp en Ed win de Jong zetten de Boys op 0-2 voordat ZLC tegenscoorde. Koen Warnau kreeg in de laatste minuten de kans om zijn seizoentotaal met twee treffers op te schroeven: 1-4. SVOW - Abbenes 2-4 (0-2) SVOW kon de gespierde taal die aan de streekderby vooraf ging niet waarmaken. Abbenes aan en klein gaatje genoeg om de 0-1 binnen te schieten. Lut tele minuten later rondde Marco Trooost na een lange solo van Peter Temerus gaaf af. Peter Kattenberg benutte na rust zijn dertiende straf schop (3-0). Wilco Klomp doel puntte tegen (1-3 en 2-4). Rob Cornelissen had toen al voor 1-4 gezorgd. Meerburg - Woubrugge 2-4 (1-2) Meerburg was de wat ongeluk kige vèrliezer. Bij 1-1 (Danny van Aerde en Johan Vane man) miste Meerburg een serie k'ansen. Het doelpunt viel aan de overkant. Pieter Peet rond de na een voorzet van Dik van Dorp af. De 1-3 en 1-4 kwa men van de voeten van Vane man en Marco Kuiken. Johan van de Wal scoorde namens de mannen uit Zoeterwoude te gen. Woubrugge nam na af loop afscheid van keeper Wout van der Dool, Meerburg van trainer Ruitenberg. wereli l Parkei chter. raak /olgen igrijkste Tragter ijdende gter, Dei elle strijij Dei wel tevi een stukl Saint- ote Prij irit, die uit beel< dassemei invoert. Ven koi n tijdei bij de zijspat Istrijd wereld! eide 1. In de ït Nedeij le, de ti erde. JSSE Nog voordat het latste fluitsignaal had ge- 'onken, ging matchwin- lar Mark Ens zaterdag- al op de schou- :rs. Zijn doelpunt tegen 'e Zuidvogels, dertien inuten voor tijd, kwam ior velen als geschenk, 'ant,.zoals Lisse al vaak iet zien, vormen de thuis spelen wedstrijden een oot probleem. Ditmaal 'erd daar geen uitzonde- ing op gemaakt, maar de lagere 1-0 was genoeg FC Lisse het kampi- inschap in de tweede lasse te brengen. Waar- tee de ploeg het volgend ar als vijfde Bollen- Teekformatie in de eer ie klasse mag gaan pro- Ten. in dat zal niet voor één sei- ien zijn weet Eilander. „Wij illen het komend seizoen 'iet gek voor de dag komen, isse is geen eendagsvlieg en' indhaaft zich zeker". Om geheel volgens zijn tradi- n bluffende woorden aan te voegen: „Wij spelen n spelletje waarbij gevoet- 'd wordt. Wat dat betreft kunnen ze in de eerste klasse npg wat van ons leren, al ko men wij weer routine te kort". Met dat laatste zei Ei lander geen woord te veel. Na de 1-0 van Ens, die een door Jan Broekhuizen door- gekopte corner van Marcel Bremmer intikte, werd Lisse in het restant van de wed strijd met de rug tegen de muur gezet. De ploeg had toen de rust niet, en ontbeer de vooral de ervaring, om de wedstrijd op het gemak uit te spelen. Een schot van Mike van Galen werd de blauw gele formatie zelfs bijna nog fataal, waardoor Eilander na afloop niets anders over bleef dan te constateren dat het een 'zenuwenwedstrijd' was geweest. „Maar, we heb ben ons doel bereikt". Iets waar zijn spelers hem niet meer van hoefden te overtui gen. Desondanks toonde ook Eilander zich een gewillig slachtoffer en liet zich mee sleuren in de polonaise om even later met een geheel doorweekt trainingspak naar buiten te komen. Eilander kon het allemaal wel waar deren. En dat tekent de coach. Weet ook elftalbegeleider Frans van der Laan. De oud eerste elftalspeler, die enkele jaren terug zijn voetbalschoe nen aan de wilgen hing, was de afgelopen week belast met de voorbereiding op het belangrijke duel. „Eilander moest' op herhaling. Bij de voorbespreking op donder dag had ik hem als laatste puntje bewaard, want als er één iemand is die dit kampi oenschap mogelijk heeft ge maakt dan is het Eilander wel. Hij geloofde er al in toen anderen nog twijfelden en maakte duidelijk dat Lisse niets meer in de tweede klas se te zoeken had Het vorig seizoen leidde dat tot een tweede plaats achter DVS '33 (Eilander: „Die ploeg had toen meer in huis"). In die tussenliggende periode is Lisse volgens spits Mark Ens completer gewor den. „We hebben hier met zijn allen naar toe geleefd. De vriendschap binnen dit team is enorm. Het is een jong team dat alleen nog maar kan groeien". Niet al leen Ens is daar van over tuigd. Verdediger Geep van Rooyen: „We hebben genoeg kwaliteit in huis en ondanks het jeugdige team ook de no dige ervaring". Volgens Frans van der Laan zijn er zelfs genoeg ingrediënten om binnen twee jaar op het ni- Lisse laten, na het behalen van het kampioenschap, de champagne rijkelijk vloeien. veau van een team als Noordwijk aanbeland te zijn. Lisse heeft daarvoor het spe- lerspotentieel meldt Eilan der: „In de breedte zijn wij sterk genoeg. In het tweede lopen veel spelers, die kun nen invallen". Met name de aanstormende talenten Mare Schippers en Richard Pol man zorgen ervoor dat de doorstroming, die zo'n vijf jaar geleden is begonnen, niet versaagt. „Wij hoeven daarom ook niet overdreven te zoeken naar nieuwe spe lers", aldus Eilander. Al blijft bij Lisse de wens bestaan om met name het centrum van de verdediging en de voor hoede te versterken. Het is echter niet het enige waar men zich mee bezig houdt. Zo baart de indeling voor het komend seizoen Ei lander nu al zorgen. „Ik zou het een schande vinden als de KNVB Lisse en Katwijk niet bij de oude drie zet. Noordwijk, Quick Boys en Rijnsburgse Boys vragen im mers ook om nieuwe impul sen". Volgens Lisse-voorzit ter Huitema is het echter een utopie om dat te denken. Wanneer er drie clubs uit de Bollenstreek bij elkaar ko men in een klasse is hij al zeer tevreden. Al zal hij vooraf alles in het werk stel len om de wens van Eilander te verwezenlijken. Huitema maakte, met de opmerking dat het eerste zaterdagelftal FOTO: HENK SNATERSE het komend seizoen prioriteit krijgt boven het zondagelftal een opmerking die niet met gejuich ontvangen zal worden daarnaast duide lijk dat het in de toekomst aan bestuurlijke ondersteu ning niet zal ontberen. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 77. Mark Ens 1-0. FC Lisse: Veenboer. Arnold Vermeu len (Mulder), Rob Vermeulen, De Van Rooyen, Van der Putten,

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17