Marathon van Rotterdam hinkt op twee gedachten Noord wijk en ARC verder sportuitslagen Laseroms maakt seizoen toch af Sport op tv Blees vloert Piket Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! H SPORT CeidócSoorcmt VRIJDAG 14 APRIL 1989 PAGINA 9 Thatcher achter besluit UEFA LONDEN Margaret Thatcher sluit een mogelijke terugkeer van de Engelse voetbalclubs in de Eu ropese bekertoernooien in het seizoen 1990/91 niet op voorhand uit. Gisteren liet de Britse pre mier weten, dat ze het besluit van de UEFA ondersteunt. Ze wenste de Engelse clubs veel ge luk bij hun Europese avonturen op het vaste land. De UEFA kondigde dinsdag in het Portugese Palmela aan de uitsluiting van de Engelse clubs, als gevolg van het Heizel-drama in 1985, in de zomer van 1990 on gedaan te zullen maken, als de Britse regering zou instemmen met het opheffen van de ban. Colin Moynihan, minister voor sportzaken, wees er toen in een eerste reactie op, dat op de steun van de regering slechts kon wor den gerekend, als een wettelijk registratiesysteem van supporters daadwerkelijk zal worden inge voerd. Mocht Engeland zich het t i Ita lië kwalificeren, dan zal boven dien het gedrag van de fans daar als graadmeter dienen. De positieve houding van pre mier Thatcher vergroot de kans op een hernieuwde kennnisma- king van de Engelse clubs met de Europese top in ieder geval aan zienlijk. Archieffoto van Rinus Michels en Leo Beenhakker (rechts), beiden kandidaat voor de functie van technisch directeur bij Ajax. Ajax praat met Beenhakker AMSTERDAM Het nieuws, dat Ri nus Michels ontslag heeft genomen als trainer van Bayer Leverkusen, is door de clubleiding van Ajax voor kennisge ving aangenomen. Michels, lange tijd de eerste kandidaat totdat hij zich anderhalve week afmeld de, is niet direct in beeld voor de functie technisch directeur. De clubleiding praat morgen en zaterdag met Leo Beenhakker. Algemeen directeur Arie van Eijden meldde gisteren dat Been hakker de eerste kandidaat is om de va kante positie te gaan bekleden. „Wij gaan in de komende twee keer 24 uur met Beenhakker praten", verklaarde Van Eijden. „Waar wij elkaar zullen treffen, is nog niet bekend, maar dat zal hoogstwaarschijnlijk ergens in Spanje zijn". Biljart-toppers maken geen fout WIJCHEN De vier top- spelers bij het Europees kampioenschap anker ka der 71/2 hebben gisteren op de openingsdag in Wijchen geen misstap gemaakt. Daarvoor was de tegenstand ook te gering. In groep A wonnen titelverdediger Fonsy Grethen en de Ne derlandse kampioen Harrie van de Ven twee partijen. In de andere groep lieten de Belgische jeugdspeler Fre deric Caudron en de West- duitse routinier Wolfgang Zenkner zich eveneens niet Milanezen kopen jaar oude kaarten MILAAN Zo'n tienduizend Italiaanse voet balliefhebbers zijn een paar dagen ten onrech te verheugd geweest over de aanschaf van kaarten voor de Europa Cup-wedstrijd AC Mi- lan-Real Madrid. Bij nadere bestudering van de toegangsbewijzen bleek een kleinigheidje mis. Als datum van het duel stond „mei 1988" vermeld. In die maand troffen de twee ploegen elkaar in Milaan voor een vriendschappelijke wedstrijd. Volgens de politie in de Italiaanse stad zijn er zo'n tienduizend kaarten verkocht die per stuk 200.000 lire, ongeveer 300 gulden, hebben opgebracht. De tweede wedstrijd tus sen AC Milan en Real Madrid, volgende week woensdag in het San Siro-stadion, is al weken uitverkocht. Bij het treffen in mei vorig jaar, was dat niet het geval. Dat kwam mede door het slechte weer. WEER DUBBELROL VOOR JOS HERMENS ROTTERDAM Mét de houder van het offi cieuze wereldrecord, Be- laneh Densimo, mét de nationale trots, Marti ten Kate, en mét een leger tje rolstoelatleten doet de Rotterdam Marathon overmorgen een nieuwe gooi naar internationale faam. Het succes van vorig jaar, toen de Ethiopiër Densimo de mondiale toptijd van 2.06,50 liet noteren, smaakt bij de havenstedelingen naar meer, maar toch zijn de ver wachtingen ditmaal niet di rect hooggespannen. De ogen zijn immers al voor zichtig gericht op de editie van volgend jaar, als ter ere van de 650e verjaardag van Rotterdam het marathon budget moet worden ver hoogd tot meer dan één mil joen gulden. „Atletiekmakelaar" Jos Her mens moet het dit jaar nog stellen met een beschikbaar start- en prijzengeld van om en nabij de zes ton. Daarmee slaagde hij er onder meer in zijn vriend en redder in de nood Belaneh Densimo weer naar Rotterdam te lokken. Het is in dubbel opzicht aan deze 31-jarige Ethiopiër te danken dat de Rotterdam Marathon nog steeds „leeft". Vorig jaar was de Afrikaan er immers hoogstpersoonlijk voor verantwoordelijk dat de Rotterdamse organisatie niet hoefde over te gaan tot de uitkering van ruim een ton (de premie voor een we reldrecord) aan Ahmed Sa- leh uit Djibouti. Ook hij ^brak vorig jaar, zij het op het nippertje, het oude „Rotter damse" wereldrecord van de Portugees Carlos Lopes, die tot dan toe heerste met Jos Hermans, hier nog zon der baardje, zal overmorgen comfortabel gezeten op een motor de zwoegende atleten en hun „hazen" begeleiden. FOTO: SP 2.07.12. Saleh, die op het laatste stuk met schoenpro blemen kampte, meende vo rig jaar na zijn 2.07,07 toch recht te hebben op zijn rian te bonus, waarvan de uitbe taling voor het voortbestaan van 's lands grootste n thonloop funest zou zijl weest. Na een overloze dis cussie moest Saleh uiteinde lijk erkennen dat hij „dank zij" Densimo het kapitale be drag op zijn Buik r schrijven. Hermens Aan de andere kant is het aan de iele Densimo te dan ken dat „Rotterdam" voorlo pig weer even gebeiteld staat op de internationale mara thonkalender. De faam snelt de Rotterdammers en daarvan profiteert vooral Jos Hermens. De 38-jarige ex-atleet is tegenwoordig een baardje en een parttime kracht rijker. Hermens heeft het zó druk dat hij zich ken nelijk geen tijd meer gunt het scheermes op te pakken en voor zijn uiteenlopende werkzaamheden blijkt een rechterhand onontbeerlijk. Alles duidt erop dat Her- cesvollere carrière dan hij destijds, toen hij zelf nog hardliep, had durven dro- Sinds hij zijn door wisselval ligheid gekenmerkte atle- tiekloopbaan beëindigde, be geeft Hermens zich als een door alle partijen meer dan gewaardeerde „bemidde laar" door de wereld van lange-afstandlopers. Hij sluit contracten af voor atleten én haalt namens organisatoren aantrekkelijke deelnemers binnen. Zo charterde hij on der anderen Marti ten Kate wederom voor de Rotterdam Marathon, nadat hij een week eerder John Vermeule juist bij de Westlandmara- thon had ondergebracht. Ge zamenlijk verwijzen zij be richten over waanzinnig hoge startgelden (zoals on langs voor Ten Kate bij de City Pier City-loop) naar het rijk der fabelen. Als vanouds geldt ook bij de marathon van Rotterdam zondag weer de gulden regel dat voor de centen wel gewérkt dient te worden. Voor haast alle ge contracteerde lopers is een limiettijd vastgesteld. Alleen overschrijding hiervan bete kent „kassa". Noodgedwongen In feite hinkt de Rotterdam se marathon daarmee op twee gedachten. Aan de ene kant jut men de lopers met aantrekkelijk prijzengelden op tot mogelijke records; aan de andere kant houdt men noodgedwongen het liefst de hand op de knip. Noodge dwongen, want de geschie denis van de Rotterdamse Marathon wordt geken merkt financiële perikelen. Het werven van sponsors stond door de jaren heen ho ger op de prioriteitenlijst dan het werven van lopers, waarbij de fout werd ge maakt door een bemidde lingsbureau in te huren. Een Amerikaanse firma streek voor het aanbrengen spon sors enkele jaren liefst dertig procent provisie op, waar door de organisatoren flink werden beknot in hun mo gelijkheden. Waarschijnlijk mede onder invloed van het wereldre cord van vorig jaar, slaagden de Rotterdammers er dit jaar op eigen houtje in de vereis te sponsorgelden binnen te slepen. De verwachting en hoop is dat de gemeente Rot terdam het verjaarsfeestje volgend jaar luister bij wil zetten met een nieuwe re cord-marathon. Hermens: „Het marathon-bestuur wil in ieder geval groots uitpak ken en daarvoor heb ik min stens één miljoen gulden no- Computergestuurd De werkzaamheden van Hermens houden zondag trouwens niet op bij het startschot. Comfortabel geze ten op een motor begeleidt hij de zwoegende atleten en niet te vergeten hun „ha zen". Deze gangmakers vor men niet alleen in Rotter dam een onmisbare en niet meer weg te denken catego rie, die vooral bestaat uit ambitieuze jongelingen. De in België wonende Neder lander Rob de Brouwer is één van degenen die zich als „marathon-haas" wil voor bereiden op het echte grote werk. Daarnaast bestaan er ook de zogenaamde „brood hazen", die er een gewoonte van maken haast computer gestuurd de vooraf exact vastgestelde tussentijden te realiseren. Jos Hermens houdt zijn tel gen daarbij nauwgezet op de hoogte van hun verrichtin gen, waarbij hij wederom in een dilemma verzeild kan raken. Een wereldrecord van één van „zijn" atleten kost „zijn" organisatoren een bom duiten. Hermens be weert echter nog nimmer hinder te hebben ondervon den van zijn dubbelrol en wil zich in de toekomst zelfs ook gaan toeleggen op be middeling bij het aangaan van sponsorscontracten. Door één van de sponsors van de Rotterdam Marathon wordt hij momenteel al als werknemer beschouwd. Het lijkt er alleen nog aan te ontbreken dat de vriendelij ke ex-atleet zelf het par koers uitzet. Als adviseur heeft hij ook hierbij een stem in het kapittel, hoewel de traditionele route door Rotterdam grotendeels vast staat. En officieel is goedge keurd. Na het opzienbarende succes van vorig jaar volgde voor de vaststelling van het wereldrecord na de race nog een nameting van het par koers door de AIMS, de In ternationale Associatie van marathons. Voor de zeker heid is vorige week midden in de nacht al een keer met een geijkte meter nagegaan of Densimo, Ten Kate en de (tien minuten eerder star tende) rolstoelers inderdaad exact 42,195 kilometer afleg gen. ROB LANGEVELD ZWOLLE Theo Laseroms maakt gewoon het seizoen vol als oefenmeester van PEC Zwolle. Na een gesprek met het management en de techni sche leiding van de Zwolse eredivisionst, hebben de spe lers zich geschikt en de op stand tegen de trainer beëin digd. Het bestuur'had gedreigd met een ontslagaanvraag als de stakende voetballers de training niet zouden hervat- omschreven als een man, die de selectie niet kan inspireren, toonde zich opgelucht met de gevonden oplossing. „Dit is het eerste volwassen besluit in deze week. Het enige dat van belang is, is dat PEC Zwolle in de eredivisie blijft", aldus de vroegere verdediger van Fey- enoord. „Ik trek mij van deze affaire ook niet te veel aan. In de voetballerij is alles moge lijk. Ik las net dat Michels bij Leverkusen de spelers niet meer kon motiveren. Blijkbaar was het dit keer mijn beurt". Sprinter Pierfrancesco Pavoni dreigt met rechtzaak ROME De Italiaanse sprin ter Pierfrancesco Pavoni heeft zijn Canadese collega Mike So- kolowski gedreigd met een rechtzaak als deze zijn be schuldigingen aan het adres van de Europeaan niet intrekt. De Noordamerikaan vertelde woensdag bij de hoorzitting over Canadees dopinggebruik in Toronto, dat de Italiaan eveneens anabole steroiden had gebruikt. Sokolowski ver telde de onderzoekscommissie dat hij aanwezig was toen de fysiotherapeut van de Canade se ploeg, Matusewski, de 26-ja- rige Pavoni een injectie toe diende met een cocktail van anabolen en vitaminen. Dat zou in 1976 in een hotelkamer in Toronto zijn gebeurd. De Italiaan zei zich nog vaag te herinneren op welke gele genheid Sokolowski doelde. „Ik kan het mij niet precies voor de geest halen maar ik denk te weten welke ontmoe ting met Matusewski hij be doelt. Ik heb toen inderdaad een, overigens pijnlijke, injec tie van Matusewski gehad. Maar ik kreeg alleen maar vi tamine B toegediend. Als het om anabolen was gegaan, had ik Sokolowski wel buiten de deur gehouden". VANDAAG Nederland 2, 18.30 uur: TROS Sport. België Nederlands 2, 17.15 uur: Wielrennen (GP Ba- vikhove). TV 5, 23.00 uur: Sport en ontspanning. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. Sky Channel, 18.00 uur: Eurosport menu. Sky Channel, 19.00 uur: Tennis: Davis Cup. Sky Channel, 21.00 uur: Honkbal. Sky Channel, 23.00 uur: Motorsport: GP Australië. Pomp bondscoach van wheelerploeg SOEST Gerrit Pomp (33) treedt per 19 april in dienst als wheeler-bondscoach. Hij volgt daarmee Apeldoorner Hoedt op. De inwoner van Soest, nog in zijn rolstoel actief bij de Olympische Spelen in Seoul, besluit hiermee zijn actieve sportcarrière. „Aan de ene kant is het jam mer met de actieve beoefening van het wheeleren te stoppen, aan de andere kant is het een opluchting", licht Pomp zijn beslissing toe. „Draai je lang mee, wordt het een vorm van verslaving, waar je maar moeilijk mee kunt stoppen. Nu ik de gelegenheid heb gekre gen bondscoach te worden, helpt me dat er een punt ach ter te zetten. Alles dat ik in die jaren aan kennis en ervaring heb opgedaan, kan ik over gaan brengen. Trouwens, ik heb een keurige leeftijd be reikt om er een punt achter te zetten". Pomp, die zelf jarenlang van de nationale selectie deel heeft uitgemaakt, begint op 22 april in Zwolle met de eerste cen trale training. „We zitten ei genlijk nog in een communica tiefase. Ik heb nog een aantal vragen voor mensen van de bond, zij zullen een aantal vra gen voor mij hebben. Voor het eerst komt er een baangroep met daarnaast een groep die zich met marathons op de weg bezig houdt. Beide groepen vallen onder mijn verantwoor delijkheid". Volleyballers sluiten af met verlies JACKSONVILLE Het Ne derlands herenvolleybalteam heeft de vijfde en laatste wed strijd van de reeks tegen Vere nigde Staten in Jacksonville (Florida) met 3-2 verloren. De setstanden waren: 5-15, 10-15, 15-7, 15-13, 15-8. De leiding van de Nederlandse volleybalploeg heeft de Ame rikaanse coach Doug Beal ge polst voor de opvolging van Arie Selinger. Beal was de grote man achter de opkomst van het Amerikaanse heren team. Hij maakte de ploeg tot de beste van de wereld en leidde de VS naar olympisch goud in 1984. Beal is tegen woordig technisch directeur van de Amerikaanse volley- balbond. Hij zou niet afwijzend gereageerd hebben op de toe nadering. Het polsen van Beal is overigens louter informeel. De NeVoBo wil pas na de trip officieel praten over de opvol ging van Selinger, die naar Ja pan vertrekt. De spelers ko men dan ook met een profiel schets. Geen reclame in rust voetbalduel AMSTERDAM Tijdens de pauze van het WK-kwalifica- tieduel Nederland-West-Duits- land zal de NOS geen STER- reclame uitzenden. De omroep is gezwicht voor de eis van het commerciële bemiddelingsbu reau Inter Football dat alleen onder die voorwaarde de uit zendrechten van de interland aan de NOS wilde verkopen. STER-directeur dacht al enke le adverteerders te hebben ge vonden die tegen een speciaal verhoogd tarief bereid waren om zendtijd op dat lucratieve tijdstip te kopen. De KNVB zou daarvan geen cent ontvan gen. LEIDEN De zaterdaga mateurs van ARC maak ten gisteravond een eind aan het bekeravontuur van UVS. De ploeg van Ruud de Groot verloor in eigen huis met 2-3. Noord- wijk was met 0-2 te sterk voor het Haagse VUC. Evenals in de competitie het geval is, ging het voor UVS ook nu weer in de tweede helft fout. Een 1-0 voorsprong, na een doelpunt van Jan He- -s/el, kon niet worden vastge houden. Doelman' Chris Hoog- ewey ging in de fout tegen Ruud van Es, waarna Dick Ernst vanaf elf meter de stand op gelijke hoogte bracht. In dezelfde minuut nog beging Jan Wouters aan de andere zij de een overtreding. Met een strafschop bezorgde Hans de Kruys UVS weer de leiding. Voor korte duur echter, want Johan Boere zou met twee doelpunten (waaronder een schitterend afstandschot in de kruising) in het resterende deel de eindstand op 2-3 bepa len. Noordwijk had tegen VUC niet veel kansen nodig om tot scoren te komen. Tijdens de rust leidde de ploeg al met 0-2 door een eigen doelpunt van VUC-speler Leo de Jager, die een voorzet van Timo Gerlof afrondde, en een kopbal van Kees Smit. Met name bij spel hervattingen zorgde Noord- wijk voor het nodige gevaar, maar het zou na de rust niet meer tot een score leiden. Noordwijk bleek toen eerder uit op het consolideren van de voorsprong. ZLC verslaat Leidsche Boys LEIDEN ZLC won gister- avond met overmacht het in- haalduel in de afdeling zondag tegen Leidsche Boys. Bij rust leidde de thuisploeg al met 4-0, om er uiteindelijk 7-1 van te maken. Voor rust waren Ed Stikkeloren, Ed Klink en tweemaal Ronald Hendriksen succesvol. Leidsche Boys kon in de tweede helft nog even iets terug doen in de persoon van Jack Filemon, waarna Ed Klink, Ed Stikkeloren en Mar cel Gubler de eindstand op 7-1 bepaalden. Dames Sleutels spelen gelijk LEIDEN De dames van Sleutels speelden gisteravond met 2-2 gelijk tegen Stolwijk. Natasja Kruts en Mariëlle Ba-' velaar zorgden er voor dat de Leidse ploeg met 2-0 de rust inging. Daarna nam Stolwijk het initiatief over, wat twee terechte tegendoelpunten tot gevolg had. ar-Van der Sterren 1/2-1/2, Vanheste-Douven 1-0. Stand: 1. Blees 2 1/2 1 afg., 2. Culjpers, Van Smissen 50 31 6 1.612-Havermans 47 31 10 1.516; Weyenburg 50 34 7 1.470-Van Kuyk 29 34 6 0.852. EK anker kader 71/2 in Wijchen 1e ronde: (achtereenvolgens caram boles. beurten, hoogste serie en ge- Groep A: Grethen (Lux) (Oos) 250 30 7.33; Van c (Ita) 82 1 12 117 20.8 50.00-Oddo 63 5 34 12.60; Grethen 250 4 153 62.50-Kovac 48 4 30 12.00; Horvath 250 9 83 27.77-Psiskonis 83 9 27 9.22. Stand: 1. Van de Ven 2-4 (55.55); 2. Grethen 2-4 (50.00); 3. Horvath 2-4 (23.80); 4. Kovac 2-0 (10.37); 5. Oddo 2-0 8.52); 6. Psisko- nis 2-0 8.46). B: Caudron (Bel) 250 2 237 7 2 5 3.50; DJou- i) 250 11 104 22.72-Nielsen 2,00, plaats 1,60 1,40, koppel 5,20, trio 15,60. Vierde koera, 2240 m: 1. Boko s Dream (H. Langeweg) 3.04,6-1.22,4, 2. Chamonie T, 3. Count Worry. Toto: winnend 1,40, plaats 1,00 1,20, kop pel 4,10, trio 16,80. nend 29,20, plaats 5,40 1,30 3,80, koppel 16,70, trio 585,00 Zesde koers, 2600 m: 1. Alpha Chra- nita (Ao. de Wrede). 3.36,6-123.3, 2. 125.00-Arnau (Spa) 7 34 7.9 (Den) 87 250 5 142 50 11.00; Caudron 250 2 143 125.00- Sakkas 42 2 39 21.00; Zenkner 250 2 236 125.00-Nielsen 19 2 15 9.50; Djoubri 250 114 27.77-Arnau 67 9 28 7.44. Stand: 1. Caudron 2-4 (125.00); 2. Zenkner 2-4 (71.42); 3. Djoubri 2-4 (25.00); 4. Sakkas 2-0 trio 5 (13.85); 5. Nielsen 2-0 (8.15); 6. Arnau 2-0 (6.72). ,PAARDESPORT Wereldbeker springruiters in Tampa Millar (Can) Winchester, 3. Ward (Vst) TENNIS Toernooi Amelia Island Rajchrtova (Tsj)- Zvereva (Sov/4) 3-6, 6-3, 6-3, Rinaldi (Vst)-McNeil (Vst) 6-1, 6-3, Kanello- poulou (Grl)-Savsjenko (Sov) 6-4, 2-6, 6-1, Lapl (Ita)-Cecchini (Ita) 3-6, 6-3, 6-1, Pospisilova (Tsj)-Fulco (Vst) 6-4, 4-6, 6-2, Temesvari (Hon)-Phelps (Vst) 6-2, 4-6, 7-6, Grossman (Vst)- Cueto (Wdl) 7-6, 7-6, Graf (Wdl)-Bur- gin (Vst) 6-1, 6-2. VOETBAL West-Duitse Bundesliga 4,00, plaats 2,40, 1,90, koppel 10,40, trio 183,60. Achtste koers, 1900 m: 1. Boo Rapid (H.J.W. Grift) 2.35,6-121,0, 2. Char- 108!io,' 4pi 1e klasse B: DCV-SVW 0-1; H DVS-Slikkerveer 1-1. 2e klasse B: Neptunus-Zwijndre Sparta-RVVH 2-0. WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen 4e etappe: 1. Spruch (Pol) 153 k 13 r i 21 seconden, 2. i_ Gabathuler (Zwi) Grand Afra Shoeing. 3. Clip Parada. Toto: Fellers (Vst) Irish Cream i Envoy, 7. Phllippaerts (Bel) Dorothee de Kalvarie, Best (Vst) Santos en Goldstein (Vst) Day Dream. Koersen van Wotyega Eerste koers, 1900 m: 1. Don Badi (T. Smeding) 2.37,4-1.22,8, 2. Conflden- metrius, 3. Condor W. Niet gestart: Czardas en Buterblom. Toto: winnend 1,50, plaats 1,90 5,80, koppel 9,40, Omzet totalisator: 183.672. SCHAKEN Wereldbekertoernooi in Barcelona 12 ronde: Spasski (Fra)-Nlkolic (Joe) 1/2-1/2, lllescas (Spa)-Vaganjan (Sov) 1-0, Kasparov (Sov)-Salov (Sov) 1-0, Joesoepov (Sov)-Speelman (Gbr) afg., Ribll (Hon)-Beljavski (Sov) 1-0, Seira- wan (Vst)-L)ubojevic (Joe) 0-1, KorTs- jnoj (Zwi)-Short (Gbr) 1/2-1/2, Hüb- ner (Wdl)-H)artarsson (IJs) 1-0. Stand: 1. Ljubojevlc 8 1/2 uit 12, 2. Short 8 uit 12, 3. Kasparov 7 1/2 uit afg.partij, 7. Spasski 5 1/2 uit 12, Aldag (Wdl), 3. Mackowski (POI), Lehnert (Wdl), 5. Privara (Tsj), e. Raich (Pol), 7. Rademakers (Ned), 8. Lehmann (Wdl), 9. Kovacs (Roe), 10. Krawczyk (Pol) allen zelfde tijd. Alge meen klassement: 1. Wolf (DDR) 12.56.23, 2. Spruch op 0.13, 3. Dittert (DDR) 0.15, 4. Bodyk (Pol) 0.27, 5. Lehnert 0.29, 6. Liese (DDR) 0.30, 7. Aldag 0.32, 8. Krawzcyk 0.32, 9. Mei er (DDR) 0.— - .33, 10. ).34. ZEILEN Goldcupwedstrijden Alasslo 4e race: 1. Koperski (Sov), 2. Spit- zauer (Oos), 3. Ortolano (Grl), 4. Birke (DDR), 5. Passonl (Ita), 6. Llndhard- tsen (Den), 8. Hofland (Ned), 27. Zlel- huis (Ned), 61. Meeuwisse (Ned). Al gemeen klassement: 1. Westergaard (Den) 44,40 pnt, 2. Koperski (Sov) Ribli en Nlkolic allen 5 uit 11, (Ned) 248. Loewe (DDR) 60,00, 5. Spltzauer (Oos) 74,00, 17. Hofland (Ned) 103, 19. Zielhuis (Ned) 107, 58. Meeuwisse HILVERSUM Een vol strekte outsider speelt op koele wijze de hoofdrol in de nationale titelstrijd schaken. Albert Blees, de debutant met de laagste ELO-rating in het spelers- veld, nam gisteren in Hil versum alleen de leiding. De 27-jarige modale scftaak- prof vloerde in de vierde ron de de te ambitieuze Jeroen Pi ket. Voor Blees betekende dat zijn tweede overwinning in het toernooi. In feite zijn der de, want de hangpartij tegen Brenninkmeijer staat glad ge wonnen. Als de winst een feit is, daarin komt de naar Am sterdam verhuisde Tukker op de fraaie score van drie en een half uit vier, een vol punt meer dan de achtervolgers. Blees maakt indruk in de Avro-studio met zijn nuchtere manier van spelen. Spektacu- laire hoogstandjes zijn hem vreemd. Wel trekt hij het hoogste profijt uit te voortva rende voortzettingen van zijn tegenstander. Gisteren werd Piket daarvan het slachtoffer. De grootmeester-in-wording bracht in de hoofdvariant van het konings-indisch de mo dieuze variant (Pa6) op het bord. Blees reageerde tam, kleurloos bijna, met b3 en nam een afwachtende houding aan. Piket, die met zwart in de voorgaande ronden nog weinig had laten zien, zette hyper- scherp voort. Met zijn elfde zet (d5) verkeerde hij in de veron derstelling zijn stelling te acti veren en het passieve spel van wit af te straffen. De Leider dorper kwam pijnlijk bedro gen uit. Met enkele even sub tiele als krachtige zetten werd Piket in de hoek gezet. Na wits 19.La3 bleek zwart alleen nog in staat tot kromme zet ten, die een ruineuze uitwer king op zijn stelling hadden (1- 0). e2-e4 Lf8-g7, 5. Pgl-f3 0-0, 6. Lfl-e2 e7-e5, 7. 0-0 Pb8-a6, 8. b2-b3 e5xd4, 9. Pf3xd4 Tf8-«8, 10. f2-f3 c7-c6, 11. 19. Lb2-a3 Td6-a6, 20. Pd4-b5 Dd7-c8, 21. La3-e7 Pc7xb5, 22. Pc3xb5 Dc8-c6, 23. a2-a4 Pf6-e8, 24. Tfl-el Ta6-a5, 25. Le7-d8 Ta5xb5, 26. a4xb5 Dc6xb5, 31. g2-g4 Tc8-e8, 32. Td6-d8 Te8x< Bestuur van FC Den Haag stelt Walraven ultimatum DEN HAAG Het interim- bestuur van FC Den Haag geeft ex-voorzitter Hans Wal raven tot 30 april de tijd om een verklaring af te leggen over de onduidelijke uitgaven posten die op zijn betalingso verzicht zijn ontdekt. Als Wal raven niet aan dit ultimatum voldoet, zullen naast de eerder aangekondigde juridische stap pen door tijdelijk-voorzitter de handel en ven en de Hans Corsmit. Werkhoven be vestigt de lezing van de zoon van Hans Corsmit, Tim, dat diens Katwijkse bedrijf (Jet mail) nooit kandidaat-shirt sponsor bij FC Den Haag is ge weest. Dé Stoop, voorganger van Walraven, had vorige week verklaard dat een af koopsom van 50.000 terecht kon zijn gekomen bij deze fir-

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9