Buurt blijft tegen kantoor Beeklaan Privatisering vissershaven doorgevoerd Onrust over „Gatennota" Voorschoten Sixenburg niet veilig voor sloop Verdeeldheid over hogere subsidie dierenasiel School valt duurder uit -1 HEIDEN OMGEVING £eidóc6outcmt DINSDAG II APRIL 1989 PAGINA 15 ienten issaris d-Holla iet pro^ gege» omerpc :ht de i ïomité an de „varei ontw t Warm even an boe lipper. die 30 komt en soci ijl het werd ctie di Onderzoek naar fietspad Delfweg NOORDWIJKERHOUT Er komt een haalbaarheidsonderzoek naar de aanleg van een fietspad langs de Delfweg in Noordwijkerhout. De ge meente Noordwijkerhout is bereid hiervoor 12.500 gulden uit te trekken. Het onderzoek wordt verricht door Grontmij Zuid-Holland. Grontmij moet onder andere kijken hoe het tracé van het nieuwe fietspad gaat lo pen. Dat tracé moet in overeenstem ming zijn met het provinciaal fietspa denplan en aansluiten bij het nieuw geplande fietspad langs de Stations weg in Lisse. De commissie openbare werken praat donderdag over het ge plande haalbaarheidsonderzoek. Informatie op vuilniswagen NOORDWIJKER- HOUT De nieuwe Noord wijkerhoutse vuilniswagen wordt voorzien van platen met daarop informatie over het inleveren van klein chemisch afval en andere schadelijke stoffen. Het aanbren gen van de platen kost de gemeente Noord wijkerhout ruim drie duizend gulden. De commissie openbare werken praat donder dag over het plan. Inbraak in Oegstgeest OEGSTGEEST Uit een woning aan de Geversstraat zijn gisteravond tussen half acht en negen uur een televisie, een computer, een radio en een video recorder gestolen. De dieven kwamen binnen door een ruitje van de keu kendeur in te slaan. Omdat de-sleutel in het slot stak, kon de deur eenvoudig worden geopend. Actie school tegen hondepoep NOORDWIJK Onder het motto „Wij zijn geen kakschool", voert de Noordwijkse basisschool de Bronckhorst de komende tijd actie tegen de ver vuiling van het schoolplein door hondepoep. De actie is ingeluid met een straattekenaktie. Alle scholieren maakten krijttekeningen over het on derwerp op de tegels van het speelplein en op het trottoir voor de school. Een speciaal lied over het hondepoepprobleem werd ten gehore gebracht en in de buurt is een folder verspreid met het verzoek honden aan de lijn te houden en hun behoefte in de goot te laten doen. Worden voor aanvang van de schooltijd deze week toch nog drollen op het plein gevonden, dan worden deze voorzien van rood-wit-blauwe vlaggetjes. De gemeente Noord- wijk speelde op de actie in door speciale stoeptegels met afbeeldingen van netjes in de goot poepende honden op het speelplein voor de Bronckhorst- school aan te brengen. Instemming met bouw speelzaal WARMOND De nieuwe peuterspeelzaal in de gemeente Warmond gaat bijna 380.000 gulden kosten. Zonder veel commentaar stemde de commissie maatschappelijk welzijn en onderwijs gisteren met het plan in. Eerder deed de raads- financiën dat al. De dekking van dit bedrag wordt voornamelijk gevonden in de boekwaarde van de Triangel, nu De Alleman. Dat gebouw was eerder afgeschreven omdat het bestemd zou worden voor het sociaal cultureel werk. Op deze manier komt drie ton vrij. Het restant komt uit de reserves voor de bouw sporthal en knelpunten accommodatiebeleid. De nieuwbouwplannen kwamen in een stroomversnelling toen onverwacht bleek dat op de plaats van de basisschool de Leerhoeve woningen gebouwd konden worden. Daarvoor moest ook de speelzaal wijken. Voorlopig is in de plannen de koppeling met de kinderopvang losgelaten. Er komt nog een onderzoek naar de wenselijkheid daarvan. Bij de bouw wordt rekening gehouden met een later toe te voegen deel voor kinderopvang. Extra sterke bruggen nodig voor fietspad rond woonwagenkamp WASSENAAR Het oorspronkelijk door het Wassenaarse woonwagenkamp Lagerweide ge plande fietspad van de Kokshoornlaan naar het Weteringpark zal daar toch buiten om komen te lopen. Dat bleek in de commissie financien en economische zaken gisteravond. Voor dit nieuwe trace zijn wel twee extra stevige bruggetjes nodig. Die extra uitgave heeft echter geen verhoging van het ervoor uitgetrokken budget tot gevolg. VVD fractievoorzitter wilde van wethouder C. Barning dan ook weten hoe dit mogelijk was. „Hebben wij dan zo slecht gecalculeerd?", vroeg hij. Volgens wethouder Barning heeft de aanne mer echter voor zoveel lager ingeschreven dat dit „voordeeltje" nu besteed kan worden aan de kos ten van de extra slinger rond het woonwagen kamp. feg jelen c totaal itsen ad ech De p AANPASSING PLAN VERANDERT BEZWAREN NIET NOORDWIJK Er blij ven ook na aanpassing van de plannen door pro jectontwikkelaar G. Wild schut uit Zoetermeer, veel bezwaren bestaan tegen de plannen voor een kan toorpand aan de Beeklaan in Noordwijk. Dat bleek gisteren tijdéns een hoor zitting van de commissie verkeeszaken. De buurtbewoners richten zich niet alleen tegen de massaliteit van het gebouw maar ook is men bang voor geluidshinder, omdat verwacht wordt dat het verkeerslawaai door het ge bouw zal worden versterkt. Ook verwachten de bewoners nog meer verkeer op de Beek laan, waar nu al dagelijks files „Waarom kan een dergelijk pand niet aan de Schiestraat of de Hogeweg worden gebouwd. Het Vinkeveld is oorspronke lijk bedoeld voor woning bouw". Hield de heer A. Zwaanswijk, zelf Beeklaanbe- woner de commissieleden Wethouder Salman (CDA) leg de uit dat het voorlopig nog Wel enige tijd zal duren voor dat Noordwijk een bedrijven terrein heeft. „Buiten de be bouwde kom mogen we de eerste jaren niets bouwen". Bovendien vond Salman een dergelijk hoogwaardig kan toorgebouw niet passen op een bedrijventerrein. Op de vraag van een andere bezwaarmaker wat er op de bewuste plek aan de Beeklaan zal worden gebouwd, wanneer de plannen van Wildschut niet doorgaan merkte hij op, dat het geldende bestemmingsplan zelfs bebouwing van een flat met vier etages niet uitsluit. Komt het kantoorgebouw er niet, dan gaan ook de plannen voor appartementen die aan de achterkant van het pand gepland zijn niet door. Een groot aantal flatbewoners had niet alleen moeite met de lengte .80 meter, maar ook met de hoogte van ruim tien meter van het gebouw. Ook het feit dat de bestaande begroeiing langs de Beeklaan met de komst van bebouwing moet verdwijnen is veel mensen in het verkeerde keelgat gescho ten. De verzekering van zowel de wethouder als de projekt- wikkelaar dat er een groen strook komt van 5 tot 7 meter breed tussen het gebouw en de weg deed daar niets aan af. „We hadden vroeger op de plaats waar nu een super markt staat een mooie bomen rij. Nu kijken we uit op geblin deerde ramen en wat armzali ge struikjes", aldus een van de bewoonsters. „De leefbaarheid op de Beeklaan gaat achteruit en daar wordt geen rekening mee gehouden", constateerde ze verder. Salman kwam daar op met het idee niet alleen aan FOTO: HENK VAN DEN ENDE de kant van het nieuwe pand nenden over eventuele vesti- dienstverlenende en medisch bomen en struiken aan te ging in het kantoorgebouw sector of organisaties met een planten, maar ook de overzijde van hinderlijke bedrijven die algemeen verzorgend karakter van de weg meer groen te overlast kunnen veroorzaken of sociaal culturele instellin- is volgens de wethouder onge- gen kunnen in het pand wor- i sommige omwo- grond. Slechts bedrijven uit de den ondergebracht. KATWIJK 1JMUIDEN Minister Smit heeft gister middag officieel het staatsvissershavenbedrijf in. IJmuiden verkocht. Voor 15,3 miljoen gulden deed de minister de haven over aan een stichting, waar de gemeenten Vel- sen en Katwijk en de pro vincie Noord-Holland zit ting in hebben. Namens de nieuwe „Zeehaven IJ muiden n.v." onderteken de initiatiefnemer en De privatisering van het staatsvissershavenbedrijf van IJmuiden is daarmee defini tief. Behalve de verkoop van het havengebied zijn de op het terrein gevestigde water- en energiebedrijven aan de regio nale nutsbedrijven verkocht, voor ruim een miljoen en vier miljoen gulden. Hoewel de officiële overdracht in besloten kring plaatsvond, werd later voor pers en geno digden de verkoop in de mijn van de vismarkt „nagespeeld". Alsofhet om een partij vis ging werd eerst de haven per „afslag" verkocht en later het water- en energiebedrijf. Bij deze onofficiële afslag bleef de prijs echter onveranderd, zo dat over verkoop met „voor kennis" gesproken kon wor- Rondom het zelfstandig wor den van het geprivatiseerde havenbedrijf wordt begin mei een grote manifestatie gehou den. Van 4 tot en met 6 mei is in de vishallen van de „Zeeha ven IJmuiden n.v." een inter nationaal opgezette vakbeurs voor de visserij en de visver- werkende industrie. Doortrekken Ruishornlaan ter visie LISSE Het doortrek ken van de Ruishornlaan in Lisse is weer actueel. Gedurende veertien da gen ligt het plan ter visie om het laatste gedeelte van die laan tot en met de kruising met de Roovers- broekdijk af te ronden. Tijdens de vergadering van de commissie van Ruimtelij ke Ordening stelde wethou der H. Smith (CDA) gister avond dat het indienen van dit plan noodzakelijk is om dat de provincie haar goed keuring aan bepaalde ele menten van het bestem mingsplan Poelpolder Zuid II heeft onthouden. „Dat geldt onder andere ten aan zien van de fasering in dit plan. In feite zou dat kunnen betekenen dat we in een ei gen tempo door kunnen bou wen, maar dan alleen tot het wel goedgekeurde gedeelte volgebouwd is. Daarna zul len we ons toch bij G.S. moeten melden voor de voortgang en die zal de zaak toetsen aan hun eigen uit gangspunten", aldus de. wet houder. NOORDWIJKERHOUT „De dierenbescherming staat morgen weer op de stoep als we de subsidie verhogen van 20 naar 45 cent per inwoner". Dat voorspelde P. Hulspas- Jordaan (D66) gisteravond tijdens de vergadering van de commissie welzijn. Daar werd het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders besproken om de subsidie aan het dierenasiel in Noordwijk structureel te verhogen tot 45 cent per jaar per inwoner. Volgens Hulspas-Jordaan was dit onvoldoende om het die renasiel Noordwijk goed draaiende te houden. Noordwijkerhout heeft tot toe altijd 20 cent per inwoi bijgedragen aan het dierena siel in Noordwijk. Vorig jaar bleek het asiel hiermee niet meer rond te kunnen komen. Het aantal vrijwilligers daalde waardoor het steeds dringer- der werd om het aantal betaal de uren uit te breiden. Noord wijkerhout en Noordwijk be sloten beiden de subsidie inci denteel fors te verhogen zodat naast de bestaande 20 betaalde uren, een extra kracht voor 20 uur zou kunnen worden aan- getrokken. In het jaar met de extra subsidie zou de dierenbe scherming afdeling Noord wijk/Noordwijkerhout naar een manier moeten zoeken om het asiel kostendekkend te ex ploiteren. Aanvankelijk werd gedacht bij het asiel te bouwen. Uit on derzoek bleek dat dit niet haalbaar was. Om het asiel nu toch tegemoet te komen, stelde het college van Noordwijker hout voor om de subsidie defi nitief te verhogen naar 45 cent per inwoner. Ook Noordwijk heeft de subsidie inmiddels op dat bedrag vastgesteld. Te laag Volgens mevrouw P. Hulspas- Jordaan is 45 cent per inwoner te laag om het asiel te laten draaien. Zij wees erop dat de dierenbescherming het afgelo pen jaar bijna 63 cent per in woner heeft gekregen. „Daar mee konden z^ de extra kracht voor 20 uur betalen, een kracht die hard nodig is. We moeten gewoon betalen wat nodig is voor het asiel en dat is 63 cent per inwoner". Wethou der C. van der Klaauw wees erop dat de gemeenten Sassen- heim, Oegstgeest en Warmond ook 45 cent betalen aan hun asiel. „Als we meer moeten be talen aan Noordwijk gaan wij gewoon over naar het asiel in Oegstgeest", stelde hij. Volgens Hulspas-Jordaan loopt de ge meente dan ook het risico meer te moeten betalen. „Als het asiel in Noordwijk dicht gaat, zal Oegstgeest moeten uitbreiden. Die kosten zal Noordwijkerhout moeten beta len", meende de democrate die om meer informatie vroeg. Ze werd gesteund door de PvdA-fractie. Het CDA kon zich gisteravond wel in het collegevoorstel vinden en ging akkoord met een subsidiëring 45 i De VVD sprak haar teleurstelling uit over het feit dat het asiel niet kostendekkend gaat wer ken. „Het gaat wel heel veel kosten", verzuchtte T. Ruigrok (VVD). VOORSCHOTEN De „Gatennota", woning bouwplannen op de lege plekken, zorgde ook gis teravond tijdens de verga dering van de raadscom missie financiën in Voor schoten weer voor een overvolle tribune. Dit keer tot verbazing van wethouder Van Dalen, die evenals vorige week wet houder Visser zijn verba zing uitsprak over de voorbarige bezorgdheid van de buurtbewoners in Hoewel hij betoogde dat er een informatieve bijeenkomst wordt voorbereid, wilden eni ge bewoners toch het woord voeren. De wethouder voelde daar niet veel voor, maar op voorstel van de commissiele den kregen zij toch het woord. De buurtbewoners menen dat de waarde van hun woningen sterk daalt doordat de lege plekken, bestemd voor bijzon dere openbare bebouwing be nut gaan worden voor wo ningbouw. Thans zijn enige plekken groene velden en speelterrein voor de jeugd. Oud-wethouder Mr. H. Koet- ser, vroeger VVD, betoogde dat burgemeester en wethou ders een oneigenlijk gebruik willen maken van artikel 19 om zo hun zin door te drijven. Dat ging wethouder Van Da len te ver. Hij werd echt boos en vertelde dat de gemeente raad er is voor het algemeen belang en zeker niet uit finan cieel oogpunt de braakliggen de terreinen wil benutten voor woningen voor jong bejaarden en ouderen: „De gemeente is niet de gemeenteraad, de ge meente is de totale burgerij, het is niet zo dat de raad even tjes voor 2,5 miljoen gulden grond wil verkopen. De ge meenteraad bekijkt of die grond nuttig is voor een nij pend woningprobleem. Daar krijgt iedereen informatie over, en de gelegenheid tot eventueel indienen van be- De boerderij Sixenburg, nog steeds met sloop bedreigd. WASSENAAR De vertegenwoordigers van alle Wassenaarse raadsfracties hebben gisteren in de commissie financiën en eco nomische zaken hebben gisterenavond gevraagd hoe het kan dat het nieuwbouwplan voor de St. Jan Baptistschool onverwacht 385.000 gulden duurder uitvalt. Het nog niet openbaar gemaakte raadsvoorstel, dat vandaag in het wekelijks beraad van B en W wordt vastgesteld, spreekt van cruciale fouten bij de kostenbegroting voor de nieuwbouwplan nen. Volgens de fractievoorzitters H. Goulooze (PvdA), C. Apt- root (VVD) en H. Schelhaas (CDA) vraagt een miscalculatie van 4 ton op een bedrag van 1,2 miljoen duidelijk om nadere uitleg. Het college van B en W wil echter snel toestemming hebben I omdat de geplande sloop van de St. Jan Baptistschool in de wijk Deyleroord over enkele weken moet beginnen en de vervangen de huisvesting voor de schoolbevolking weinig speelruimte openlaat. Het ministerie van onderwijs wilde slechts subsidie ge- grondige opknapbeurt van het bijna 40 jaar oude FOTO: HENK VAN DEN ENDE nieuwbouw i hand. NOORDWIJKERHOUT De Noord wijkerhoutse boerderij Sixenburg wordt nog steeds bedreigd met sloop. De eigenaar, de Lis- sese beleggingsmaatschap pij Blokhuis b.v., wil niet akkoord gaan met een wijziging van het bouw plan zoals voorgesteld door de Noordwijkerhout- se commissie ruimtelijke ordening. Het behoud van de achttiende eeuwse boerderij is daardoor ui terst onzeker geworden. De boerderij Sixenburg en de bijbehorende landerijen aan de Leidsevaart zijn eigendom van de beleggingsmaatschappij Blokhuis b.v. uit Lisse. Deze projectontwikkelaar wil het gebied in tweeën delen zodat er twee agrarische bedrijven gevestigd kunnen worden. Voor beide bedrijven zou een agrarische woning moeten ko men. Een van de woningen zou Sixenburg kunnen zijn. Dit plan zou Blokhuis b.v. zon der veel problemen direct kunnen realiseren. De beleg gingsmaatschappij heeft echter het plan geopperd om twee nieuwe agrarische woningen neer te zetten. Het vervallen Sixenburg kan dan verkocht worden aan een niet-agrariër met voldoende geld om het pand op te knappen. Volgens de projectontwikkelaar zouden agrariërs liever een nieuw pand bouwen dan veel geld steken in het restaureren van de oude boerderij. De boerderij is niet beschermd en mag dus zonder meer worden afgebro ken om plaats te maken voor nieuwbouw. De commissie ruimtelijke or dening van Noordwijkerhout ging op 16 maart grotendeels met het plan van' de project ontwikkelaar akkoord, maar eiste dat de twee nieuwe wo ningen op een andere plaats zouden komen te liggen. Daar door kan de hele boomgaard bij de boerderij behouden blij ven. Blokhuis D.v. is hier niet mee akkoord gegaan. Dat betekent dat Sixenburg toch aan een agrariër verkocht moet worden als bedrijfswo ning en vervangen kan wor den door nieuwbouw. Basiseducatie mogelijk in De Mast NOORDWIJKERHOUT Een aantal leden van de Noord wijkerhoutse commissie welzijn overweegt om de ba siseducatie onder te brengen in de Mast. Op die manier zou het geraamde exploitatietekort van de Mast, 90.000 gulden over het komende jaar, kun nen worden verlaagd. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie welzijn. Zowel de PvdA als de VVD- fractie sprak gisteravond haar voorkeur uit voor het onder brengen van de basiseducatie in De Mast in plaats van in de Prinsenhof. „Op die manier krijg je /e/en herkenbaar edu catief centrum", verklaarde mevrouw A. Kuyper (PvdA). Zij meende dat de gemeente Noordwijkerhout met de Mast over dit plan moet gaan pra ten. Mevrouw T. Ruigrok (VVD) vroeg zich openlijk af of de Mast nog wel loopt ge zien het hoge exploitatietekort. Het onderbrengen van de ba siseducatie zou net tekort kun nen drukken, betoogde de li berale woordvoerster. Het CDA en D66 wilden zich nog niet uitlaten over een mogelijk onderkomen voor de basisedu catie. Over een maand wordt de hele huisvestingsproblema tiek integraal besproken. Onderzoek naar opslag koelkasten VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten gaat op korte termijn onderzoeken of oude koelkasten tijdelijk op geslagen kunnen worden tot het moment, dat de vloeistof afgetapt kan worden. In Voorschoten worden 1000 oude koelkasten pe^ jaar af gedankt. De koelvloeistof be vat stoffen die bij verdam ping schadelijk zijn voor het milieu. Een inwoner van Voorschoten had eerder ge klaagd over een lakse hou ding van de gemeente ten opzichte van de oude koel kasten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15