orfbalcompetitie in beslissend stadium Vergeer derde in Halsteren Misstap blijft Leiden op valreep bespaard CeicUeöouaatit AZC plaats zich voor bekerfinale Foreholte besluit met standaardzege SPORT MAANDAG 10 APRIL 1989 PAGINA 20 Dubbelspel Hoofddorp voor Siemerink/Sauer HOOFDDORP Jan Siemerink, een koppel vormend met Freddy Sauer, is winnaar geworden van het herendub belspel van het viersterren A-toernooi van Arnolduspark in Hoofddorp. Met de tot Nederlander genaturaliseerde Zuid-Afrikaan versloeg Siemerink het Nederlandse topdubbel Tom Nijssen- /Menno Oosting met 6-4, 3-6, 7-6 (7-5). In de halve finales waren Siemerink en Sauer de meerdere gebleken van Glen- ny Schaap en de Braziliaan Freocho. Nijssen en Oosting klopten Unicummer Joost Winnink en Richard Krajicek met 7-6, 6-4. In het herenenkelspel was voor Siemerink en Winnink geen eer weggelegd, Johan Vekemans en Eric Wilborts wonnen in twee sets. Nijssen werd enkelspel winnaar voor Oosting. LEIDEN Etienne Vergeer finishte gis teren in het Brabantse Halsteren op de derde plaats in de nieuwelingenkoers. De Warmonder ging met drie man de finale in, maar kon zijn twee medevluchters niet de baas. Martin Kokkelkoren reed een uitstekende „Hel van het Mergelland". De coureur uit Noordwijkerhout eindigde in de A-wedstrijd als negentiende, reed in Halsteren een sterke koers en bleef met zijn vluchtmaten in de finale vóór het aanstormende peloton. Koos Moerhout en Piet van der Velde waren echter in de sprint sneller dan Vergeer. In de groepsspurt kwamen Barry de Ruiter en Mark Varkevisser als vijfde en vijf tiende over de meet. Martin Kokkelkoren ging aanvankelijk goed mee in de onder slechte weersom standigheden verreden Limburgse klas sieker Na 150 kilometer scheidden dertig renners (onder wie Kokkelkoren) zich op de Gulpenerberg van de anderen af. Op de Koning van Spanje voltrok zich de vol gende schifting, maar hier liet Kokkelko ren het afweten. Veertien renners namen daar een voorsprong op de rest van de groep. Willem-Jan van Loenhout soleerde op het laatst naar de overwinning. Kok kelkoren zette daarna nog wèl de achter volging in met vijf anderen, maar het gat was toen al te groot geworden. Uiteinde lijk kwam de Noordwijkerhouter als 19e over de meet. Morgen start Kokkelkoren alweer in de zesdaagse Ronde van Mallor- ca. Ronald van der Tang finishte in de promotieklasse nog op een 23e plaats. Pieter Evelein was gisteren de snelste lief hebber in „het Kampioenschap van Den Haag". De in bloedvorm stekende, bebril de Swift-Casba coureur won op een been voor Rein de Haas en zijn clubgenoot Hans Schoelink. Bij de junioren eindigde Robert Karremans op de tweede plek, ter wijl Robert van Dongen dezelfde plaats bij de nieuwelingen behaalde. Margareth van Egmond had op haar beurt bij de dames wèl de rapste benen. LEIDEN AZC/Tarvo plaatste zich het afgelopen weekeinde voor de bekerfinale waterpolo. De Al- phense ploeg kende weinig proble men tegen Brandenburg: 16-11. Het ging dan ook niet om de vraag of AZC wel zou winnen, maar eerder met hoeveel. Petrovic moest het in deze harde wed strijd op de mid-voor proberen en werd, in tegenstelling tot vorige week, vele ma len teruggefloten. Periodestanden: 2-3, 5- 7, 7-10, 11-16. Doelpunten: Gijsbert v.d. Leeden 5, Zoran Petrovic 4, John Janssen 4, Ewoud van Winssen 2, Remco Piel- stroom en Arco Verboon 1. Katwijk kwam met Nautilus uit Dor- Zandvliet 2. drecht een gelijkspel overeen (12-12). Kat wijk verspeelde in de slotminuut van het duel, waarin over en weer vele kansen werden gemist, nog een 10-12 voorsprong. Met name een gebrek aan concentratie en motivatie mag als hoofdoorzaak worden aangewezen. Periodestanden: 0-1, 5-4, 7-8, 12-12. Doelpunten: Martin Jonker 5, Arco Guyt 5, Evert van Wely 1, Ronald Heem- rood 1. De vele gemiste kansen brak Vivax in de slotfase tegen De Amer uit Amersfoort op. Tot de derde periode bleef de achterstand nog beperkt (6-5). In het laatste deel wer den maar liefst drie man-meer situaties op rij gemist, hetgeen resulteerde in een 10-5 eindstand. Periodestanden: 2-1, 4-2, 6-4, 10-5. Doelpunten: Serge Dietz 3, Ron Red ned den h tniddels non zij )ordeel aken t lagen echtso lanslag 2 LEIDEN De veldkorf- balcompetitie is met nog vier speeldagen te gaan 3 in een beslissend stadium gekomen. Pernix kon haar titelkansen tegen Snel niet vergroten en jj bleef op 7-7 en twee punten achterstand ste- ken en Fiks haakte defi- - nitief af na 7-9 verlies te- gen koploper DEVD. Crescendo zette wel een belangrijke stap naar het 2 kampioenschap van 31 5 door de voornaamste g achtervolger Celeritas te 6 verslaan met 6-2. De Da- 'vnaïden boekte met 9-12 winst op PSV vooruit- j$gang in de strijd tegen degradatie, en hetzelfde 3 gold voor Zuiderkwar- tier, dat in de stadsderby tegen De Algemene met 5-4 aan het langste eind trok. Binnen achttien minuten was TOP al verslagen door Dalto, dat met een hoog tempo en grote trefzekerheid naar 8-0 uitliep. „Het schot was ge blesseerd", constateerde coach Engel gelaten, die Pau la Romsom wel weer kon op stellen, maar Anne van der Zaag geblesseerd miste en Karin Westerbeek met kramp moest wisselen. Zij behoorde met Aad Wiegerink Ron van der Willik lange tijd tot de enige doelpunten makers, want het verschil liep via 9-2 (rust) tot 13-3 op. ""•ankzij Frank Nijenhuis (2), Gerco Langelaan en opnieuw Wiegerink werd het verlies nog tot 13-7 beperkt. Halverwege de tweede helft raakte Fiaes Pacta de aan sluiting met HKV kwijt, doordat er op 5-6 een straf- worp gemist werd het 5-9 werd. Coach John Tims bracht hierop Dick Onderwa ter en Ronald van der Vel den, die mogelijk terugkeert in de selectie, in het veld en deze routiniers haalden nog op tot 10-12 Overigens viel op het verlies weinig af te dingen, want alleen in de be ginfase was er door Joyce Cohen, John Beekman en Nico Pikaar met 2-0 en 3-1 een voorsprong geweest. „Het begint erop te lijken, want er werd leuk en collec tief gekorfbald", stelde trai ner René Versloot -monter vast over De Danaïden, dat PSV met 9-12 verraste. Paul Hiisken, die met vier goals een uitstekende vervanger was van de geblesseerde Hei- ko Locher, Isolde Springveld, Eric Kromhout, René de Louw en Marco Mud waren hier in belangrijke mate ver antwoordelijk voor, want zij brachten de stand van 5-5 op 7-12. Daarmee was de strijd gestreden, want de laatste te gentreffers vielen vlak voor tijd. Fiks liet een mooie gelegen heid lopen om DEVD als eer ste te verslaan en de titel strijd in IE te verlevendigen. Rob Coli en Jacqueline An- holts (2) zetten de twaalf van Henny Piket in de tweede helft na 4-5 voor de enige keer aan de leiding met 7-5, voordat een overdaad aan plaatsfouten de koploper uit Amstelveen in staat stelde om met de schrik vrij te ko- Slechts eenmaal bezat Per nix een voorsprong op Snel, dat via 0-2, 1-4 en 4-5 lange tijd het scoreverloop in de topper dicteerde. Janneke Mulder, Casper de Rooy en invaller Pim Bink maakten namelijk 7.-5, maar zes minu ten later was het alweer 7-7 en de Leidse aanval bleef te krampachtig spelen om in deze stand nog enige veran dering te brengen. Het viel Zuiderkwartier en De Algemene aan te zien, dat zij op de laatste twee plaatsen staan, want hun tweekamp eindigde door vijf strafworpen in een magere 5- 4. „Wij waren aan het korf ballen en zij aan het hardlo pen en dit keer heeft het korfbal gewonnen", ver klaarde Wim van Huis het verschil tussen beide twaalf tallen, die nogal wat onnodi ge overtredingen begingen. Desondanks bleef de win nende coach lang in onzeker heid omtrent het eindresul taat, omdat Alfred Lambooy (2), Annemieke Molloy en Arnoud Lambooy de bezoe kers (die drie basisspelers misten) tot 3-4 aan de goede kant van de score hielden. Uiteindelijk gaven de grotere routine en schotvaardigheid van de blauwgelen de door slag en forceerden Carla Akse en Sabine Markenie in de slotfase de beslissende om mekeer. De beginaanval van Veloci- tas was met vier treffers van Jeroen van Driel (3) en Jets- ke Goudsmit uitstekend op dreef bij GKV (G). De eerst genoemde schutter viel in de tweede helft op 4-4 gebles seerd uit en toen de thuisclub tweemaal achtereen scoorde, viel het negende verlies niet meer te vermijden ondanks het ene doelpunt van Jan Scheffers: 6-5. Tijdens de tweede helft leek Crescendo in de verdruk king te komen tegen Celeri tas, dat haar lengtevoordeel beter ging gebruiken en tot 3-2 terugkwam. Debbie Blog hielp de lijstaanvoerder van 31 vanaf tweeënhalve meter over het dode punt heen en Arno Kooloos en de debute rende juniore Neel van Eg- mond brachten de winstcij fers zelfs op 6-2, waarmee de krachtsverhouding geen ge weld werd aangedaan. Rondom de korfwisseling nam Tempo definitief af stand van ÓDS met doelpun ten van Erik Pons (2) en Ron Zwaan, die de score van 2-1 tot 5-1 opvoerden. De Alphe- naren hadden zoveel moeite met het harde verdedigen van hun opponenten, dat en kel Rudolf de Jonge en Edo Kuipers de vijandelijke mand nog doorboorden: 7-3. Drie minuten voor tijd ont glipte Ons Eiland een ver diend gelijkspel, doordat Vriendenschaar (B) 8-9 maakte en op balbezit over schakelde. Jaco van Weele (2), Olga Soudan, Mando Frans en Remco van de Mee berg hadden in de tweede helft eerdere uitlooppogingen van de Bodegraafse twaalf nog wel verijdeld door ónder meer drie strafworpen. Zuiderkwartierspeler Martin Verhorik tracht ondanks de aanwezigheid (links) te scoren. Zijn team won uiteindelijk met 5-4 van De Algemene. LEIDEN Luba Leiden houdt het spannend. Te gen Rowic leek het op nieuw fout te gaan voor de Leidenaren, die vlak voor tijd nog tegen een achterstand aankeken. Gussen zorgde andermaal voor de opluchting (71- 70). In de damespromotie divisie is de spanning on deraan de ranglijst nog meer toegenomen tussen de tegen de degradatie strijdende ploegen van Lisse en MSV. Lisse won uit in Delft bij DAS (54- 60), terwijl MSV in eigen huis verloor van PSV Eindhoven (59-71). Luba Leiden blijft ook na za terdag de favoriet voor het kampioenschap van de eerste divisie A. Tegen Rowic was het nauwelijks te merken dat het een duel betrof tussen de nummer één uit de competitie en een op de voorlaatste plaats genoteerde tegenstander. De eerste helft speelde Leiden nog wel redelijk. De ploeg pakte een vroege voorsprong, die zonder al te veel proble men tot de rust werd vastge houden (40-32). Desondanks was de spanning voelbaar. Leiden speelde overgeconcen treerd en had behalve in Ro wic, zaterdag ook in zichzelf een hardnekkige tegenstander. Winnen, dat was strikt nood zakelijk om de kampioenskan sen volledig in eigen hand te houden en wellicht volgende week al de champagne te kun nen ontkurken. Van onder schatting van de tegenstander was dan ook absoluut geen sprake. Integendeel, Leiden maakte zich zorgen. De spelers gingen teveel nadenken en de ploeg, die het als geen ander moet hebben van intuïtief spel en brutale één tegen één duels, raakte na de rust volledig ge blokkeerd. Rowic rook zijn kafls. De ploeg speelde slim en pakte dankzij het degradatie- vuur ondër de bips verreweg de meeste rebounds. De extra schotkansen waren voldoende om Leiden in te lopen. Bij Leiden viel de aanval stil. Van Weeren en Gussen bleven de eerste tien minuten zonder scores, terwijl hun teamgeno ten de plotselinge druk duide lijk niet aankonden. Het resul teerde in een 46-51 achter stand. Het gat was klein, maar De spelers van Leiden, met op de voorgrond coach Michiel van der Meer/kunnen hun lol niet op na de krappe zege op Rowic. toch lange tijd onoverbrug baar. Het duurde tot de laatste dertig seconden voordat Lei den de aansluiting terugvond (69-70). Rijk van Dongen miste vervolgens voor Rowic een vrije lay-up en Gussen bleek andermaal voor Leiden de op lossing in zijn vingers te heb ben. De door griep geteisterde Amerikaan loste het verlos sende schot. Eindstand 71-70. Coach Michiel van der Meer zal gezien het scoreverloop, ongetwijfeld weer een fantas tische avond hebben gehad, want het maakte de wedstrijd ongemeend spannend. Dat Leiden het nog heel moeilijk zal krijgen in de komende we ken staat ook vast. Volgende week komt RZ op bezoek. De Rotterdammers verloren de laatste wedstrijd tegen Leiden eveneens met één punt. Lei den kan overigens volgende week al kampioen worden. Daarvoor moet het dan de ei gen wedstrijd winnen, terwijl Beverwijk, zoals het dat al driemaal eerder deed, ASVU zonder punten moet houden. In Alphen speelde zich enigs zins in de schaduw van de ti telstrijd een derby af tussen BVO en Leiderdorp. De Al- phenaren waren erop gebrand de blamage van een week eerder tegen Rowic goed te maken en mede daardoor werd het nog een leuke wed strijd om te zien. Leiderdorp bleek volgens verwachting wel iets te sterk. Vlak voor rust kwam Leiderdorp voor het eerst op voorsprong (rust 39-46), die na rust werd uitge bouwd tot 15 punten. BVO knabbelde daar door een press nog iets van af, maar de regen van technische fouten aan Al- pense zijde deed het offensief stranden. Leiderdorp sloot uit eindelijk eenvoudig af op 70- 84. In de eerste divisie B speelde Lisse tegen Virtus. Lisse deed alleen in de eerste helft goede zaken tegen de lijstaanvoerder. Het ontbreken van center Fer ry Huurman en vlak na rust het geblesseerd uitvallen van center Paul Ruigrok deed zich echter voelen. Virtus kreeg vrij spel onder de borden, De dames van Lisse deden dit weekeinde wél goede zaken. De dames wonnen in Delft van DAS (54-60). Het zeer fy sieke DAS werd verrassend gemakkelijk opzij gezet en dat maakte coach Martin Feitsma erg optimistisch over de afloop van het seizoen. Lisse staat momenteel nog op de voorlaat ste plaats. Een positie die de gradatie inhoudt. Door de winst op DAS krijgt Lisse evenwel uitzicht op het be houd. Concurrent MSV staat door het verlies tegen PSV nog slechts twee punten voor op Lisse. Feitsma daarover: „Wij winnen volgende week van Tonego, dat weet ik zeker, en ik betwijfel of MSV bij Ak- rides kan winnen. De laatste onderlinge wedstrijd winnen we ook. MSV heeft de laatste maanden slechts één keer ge wonnen, terwijl wij slechts één keer verloren. Ik ben meer dan optimistisch over het be houd van een plaats in de pro motiedivisie voor Lisse." FOTO: HENK SNATERSE Gezien het spel van MSV te gen PSV is Feitsma's optimis me niet verwonderlijk. Coach Rick Driessen volhardde za terdag in de uitvoering van een slecht lopende aanval en een matig functionerende man-to-man verdediging. PSV •kwam halverwege daardoor op een voorsprong, die het de gehele wedstrijd niet meer uit handen heeft gegeven. Eind stand 59-71 (rust 29-35). PSV heeft de tweede plaats in de promotiedivisie veilig ge steld, maar maakt geen ge bruik van de mogelijkheid op een promotie/degradatieduel. Grasshoppers blijft daardoor verzekerd in een plaats in de eredivisie. De Katwijksen wonnen zaterdag van Canadi ans met 64-59. Concurrent Cheetah verloor van Voorburg (64-62), waardoor Cheetah de gradeert. In de eerste klasse rayon won nen de heren van MSV hun tweede duel sinds december vorig jaar. Hekkesluiter Zoe- bas slaagde er nog wel in om het MSV moeilijk te maken LEIDEN Datateam Fore holte heeft het seizoen afgeslo ten met een standaardzege op Olympia. De handbalsters uit Hengelo konden tot 5-5 bijblij ven, maar werden uiteindelijk door Foreholte met 22-10 ver slagen. Het was het startsein voor een kampioensfeest, dat Foreholte al drie weken eerder had kunnen vieren. Op het veld werden de heren van Saturnus ontnuchterd door EDH. Bij het tot nu toe supe- herenteam lukte weinig tot niets. EDH t 22-14. Datateam Foreholte was al kampioen, maar het was het aan het publiek verplicht om in de laatste seizoenswedstrijd minstens een goede prestatie neer te zetten. Aanvankelijk leek Olympia Hengelo niet het willige slachtoffer, dat het in de ogen van Foreholte zou moeten worden. Mede door drie strafworpen, die door Oympia feilloos achter de goed keepende Anita Seur werden geprikt, bleef Olympia bij tot 5-5. Het gemodder in de aan val ging zelfs zo ver, dat Jan Kecskemethy voor het eerst dit seizoen besloot Marjan Bult in de eerst helft uit het veld te halen. Of het deze maatregel was, of de terugkeer in de Gaasbak van het net kam pioen geworden tweede da mesteam, maar vanaf dat mo ment draaide de aanval van dé Voorhoutsen heel wat beter. Christine Knigge doelpuntte driemaal op rij, en de gasten konden tegen de scherp geor ganiseerde 4-2 defensie weinig meer inbrengen. Naast Ellen Warmerdam was Marian Mens zeer fel in de vooruitgescho ven verdedigingspositie. In de tweede helft schakelde Olym pia nog even over op een dub bele dekkking van Maijan Bult en Christine Knigge, maar de walk-over was toen al een feit. Met de 22-10 zege be sloot Foreholte een seizoen waarin het de hooggespannen verwachtingen ruimschoots waarmaakte. De ploeg van Jan Kecskemethy veroorloofde zich op weg naar de eredivisie slechts één misstap, tegen Vido, en is daarnaast doorge drongen tot de kwartfinale van de bekercompetitie. Eén donkere wolk dreigt er echter aan de horizon. Voor het ko mend seizoen is er nog altijd geen sponsor vastgelegd, hoe wel Foreholte volgens voorzit ter Chris de Bakker sors een ruime keus heeft. Op het veld werd Saturnus hardhandig met de neus op de feiten gedrukt. De Leidse kampioensploeg speelde tegen EDH laks. Het liet vooral in verdedigend opzicht de nodige steken vallen, waarvan de Delftse opbouw trefzeker pro fiteerde. De opbouwers pene treerden regelmatig in het hart van de Leidse dekking. Aan de overkant kon Saturnus ook al weinig potten breken. Schoten waren of onzuiver of een makkelijke prooi voor de Delftse keeper (met uitzonde ring van de hoekschoten van Wouter Montfrooy, Dirk Klok en Andre van Leeuwen). Na een 9-6 achterstand bij rust verloor de formatie van Roy van Gurp met 22-14. En dat was lang geleden. In de twee de divisie haalden de heren van HVV een makkelijke 21- 17 overwinning op Actief. Hal verwege leidden de mannen uit Voorschoten met 11-4, maar het had daarbij al zoveel kansen vermorst dat die voor sprong groter had moeten zijn. In de tweede helft speelde HVV minder gemotiveerd. Ac tief kon terugkomen tot 21-17. De dames van HVV breidden met een 6-7 zege op UVG hun voorsprong op datzelfde team tot 6 punten uit. Het nog altijd ongeslagen HVV stond na de eerste helft op gelijke hoogte (3-3), maar kwam na rust op een 5-3 achterstand. Een bre- ak-out van Nina Krösschell vanuit ondertal betekende de ommekeer in de match. HVV won met 7-6. Northa liet zich door Westlandia simpel weg spelen. Na een 6-5 achterstand halverwege kwam het bij 7-8 even op voorsprong. Westlan dia liep in de slotfase echter uit naar 16-10, zonder dat Northa ook maar kon tegenco- ren. Saturnus kwam er met een vracht invallers niet aan te pas tegen De Meeuwen: 19- 9. Slechts één lichtpunt viel er te noteren. De invalsters Chantal van Leeuwen, Lonne- ke Brittijn, Marjan van der Mey en Lidwien Jorna vonden allemaal het net. OASE pakte tegen VELO het eerste wed- strijdpunt. Na een 0-4 achter stand gooide Hans van Loenen de defensie om. Met een jagen de stoorspeelster maakte hij de vijandelijke aanval zo onzeker, dat hij een 11-11 gelijkspel uit het vuur sleepte. Dames Alecto 'degraderen' Noordwijk LEIDEN De heren van LMHC behaalden eenvoudige overwinning op Gooische: 5-1. De da mes van Alecto waren in de streekderby de meer dere van Noordwijk. Door die 1-0 nederlaag degra deerden de Noordwijksen naar de tweede klasse. LMHC begon zijn wedstrijd tegen Gooische zeer terughou dend. Die houding resulteerde al snel in een 1-0 achterstand. De ploeg uit Oegstgeest werd hierdoor wakker geschud en begon aanvallender te spelen. Dit resulteerde al snel in de gelijkmaker die door Friso van Deursen in het doel werd ge schoten. Na de gelijkmaker ging Leiden meer druk uitoe fenen op het doel van de thuisploeg. Onno te Rijdt te kende de voorsprong aan door vanaf rand cirkel de keeper te passeren. Maurits Eikenhout tekende uit een identieke situ atie de ruststand van 1-3 aan. In de tweede helft begon Lei den pas echt te draaien en ver grootte de voorsprong naar 1-4 door een strafcorner van Har- men Janssen Schoonhoven. De eindstand werd door Wouter Eikenhout op 1-5 bepaald. Niels Eegdeman was de groot ste pechvogel. Met nog zo'n tien minuten te spelen brak deze jonge keeper zijn duim bij het stoppen van een hard in geslagen strafcorner. De dames van Leiden leden in en tegen Breda een 1-0 neder laag. In de eerste helft domi neerde LMHC en kreeg veel, kansen, deze werden echter niet benut. Na rust kwamen de dames uit Breda sterk terug waardoor er meer evenwicht in de wedstrijd kwam. Vijf mi nuten voor tijd viel voor Lei den het doek. De thuisploeg forceerde een strafcorner en deze werd ingeschoten. Roomburg moest in zijn thuiswedstrijd met 0-3 de meerdere erkennen in Hudito. De gasten die vanaf het begin het heft in handen namen, zijn dan ook niet echt in gevaar geweest. Na rust was het Ruthger van Schaick die een Leidse treffer op z'n stick had. De bal belandde echter tegen de paal. Forescate leed een gevoelige nederlaag. De ploeg uit Voor schoten hield in de eerste helft het tempo goed bij. In de twee de helft ging alles fout wat er maar fout kon gaan. Een straf- bal deed de heren van Fores cate definitief de das om: 1-0. De dames van Forescate deel den de punten met kampioen Hudito: 1-1. Een technisch hoogstaand duel dat zich voor namelijk afspeelde binnen de beide 23-meterlijnen, maar nauwelijks doelrijpe mogelijk heden kende. Het was Saskia Vos die de enige treffer voor de dames uit Voorschoten ver zorgde. Tegen het einde van het duel scoorde Hudito de ge lijkmaker, uit een strafcorner. Noordwijk deelden de punten met Kraaien: 1-1. Vanaf het begin werd de thuisploeg on der druk gezet wat een 1-0 achterstand opleverde. Erik Verdoorn trok de stand gelijk door de bal vanaf de achterlijn op een fraaie wijze in het doel te deponeren. Na rust gingen de kansen over en weer. De thuisploeg kreeg zelfs nog een strafbal maar deze werd door Fred Beuk tegen de paal ge schoten. In de streekderby tussen Alec to en Noordwijk stond degra datie op het spel. Beide ploe gen kregen kansen in dit ze nuwslopende duel. Voor rust speelde het spel zich voorna melijk af op het middenveld. Na rust kwamem de dames uit Leiderdorp op voorsprong door een strafbal van Eugenié Westerduin. De grootste kans op de gelijkmaker werd door Renate van der Bent niet be nut: ze mikte op de paal. Door deze nederlaag zijn de dames uit Noordwijk gedegradeerd naar de tweede klasse. 1 De heren van Alecto wonnen in een spannend duel van de gradatiekandidaat Asvion. Bei de teams openden erg aanval lend en er vielen achterin bij de ploegen erg veel gaten. Na tien minuten opende de ploeg uit Leiderdorp de score door Eduard van der Kop. Een kwartier later trok de thuis-1 ploeg de stand weer gelijk. Eric Brabander viel de eer te beurt na de pauze de winnen de treffer van Alecto te mogen realiseren.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20