Ri insburgse Boys haakt af Leiden bijna tweedeklasser Voorschoten stoot door naar de derde klasse Kampioenschap kan Katwijk haast niet meer ontgaan Knappe zege Zevenhoven Sleutels met één been in afdeling SPORT £eidóc@ou%cmt MAANDAG 10 APRIL 1989 PAGINA 18 QUICK BOYS KLOPT RKAVIC LEIDEN Het zag er lange tijd naar uit dat nummer laatst uit de eerste klasse A, RKAVIC. en Quick Boys de punten zouden delen. Invaller Theo van Rijn dacht daar anders over en kopte de winnende treffer in blessu retijd binnen. Quick Boys was overtuigend de beste ploeg in Amstelveen. Floor van Duijn, Dennis-Jan Mieras en Cees Varkevisser hadden enkele goede mogelijkheden, maar misten scherp te. Aan de andere kant had de Kat- wijkse defensie een rustige middag. Omdat een Katwijkse goal uitbleef, had iedereen zich verzoend met en puntendeling. Behalve de voor Var kevisser in het veld gekomen Theo van Rijn... Nederlaag Noordwijk LEIDEN De positie op de ranglijst van de eerste klasse A geeft al aan dat het dit seizoen „knudde" met Noordwijk is. De match tegen Excelsior Maassluis, die in blessuretijd met 0-1 werd verloren, was ty perend voor de huidige Noord- wijkse gang van zaken. Toch was het een van de bete re Noordwijkse potten in aan vallend opzicht: er werden maar liefst vijf halve kansen in tweemaal drie kwartier ge creëerd. Het beste gedeelte van de ploeg, de defensie, kreeg in de 47ste zoveelste tegenslag ken. ARC dichter bij beslissingsduel LEIDEN Eersteklasser ARC kwam tegen Vitesse Delft een puntendeling overeen. Door dit resultaat en het verlies van num mer laatst RKAVIC komen de Alphenaars steeds dichter bij de beslissingswedstrijd om het behoud in de eerste klasse. Met René Bon en Johan Boer in de spits - Niek Oosterlee zat zijn schorsing uit, die hem wegens „een uitlating" door de club was opgelegd - had de équipe van interim trainer Aad Koren in het eerste part een licht overwicht. Linksbuiten Bon, die overi gens voor het Nederlands amateurteam werd geselecteerd, had de beste mogelijk heid maar zag doelman Hans Schot op zijn weg. Het tweede gedeelte pakte Delft het initiatief. Doelman Emiel Borst, die een goe de partij keepte, stond echter op zijn post. Lisse heeft titel binnen handbereik LEIDEN Tweedeklasser Lisse maakt zich op voor het kampioenschap. Dit weekeinde vernederde de ploeg van trai ner Wim Eilander Jonathan met 0-3 en liet concurrent Hui zen een punt liggen. Als de Lissers Zuid vogels volgende week verslaan, is promotie naar de eerste klasse een feit. Lisse dolde Jonathan vanaf de eerste minuut. In het eerste part scoorde Jan Broekhuizen; na de thee sloegen Leon van Kampen en Aad de Roode toe. „We hadden die voorsprong nog uit kunnen bouwen, maar vanaf de derde goal hoefden we niet zo nodig meer", meende Lisse-coach Eilander na af loop. „Volgende week tegen Zuidvogels moet het gebeuren. Hoewel we het zelf moeten afmaken, hebben we met die drie punten natuurlijk wel een machtige uitgangspositie", aldus de oefenmeester, die nog niet durfde te zeggen dat zijn ploeg vol gende week aan de champagne kan. „Laten we de wedstrijd tegen Zuidvogels eerst maar eens winnen. Vorig jaar waren we er ook dicht bij en ging het in de laatste fase nog fout". LEIDEN Rodelantaarndrager in de derde klasse A, Zevenhoven, be haalde dit weekeinde een uitstekende 4-0 overwinning tegen Be Fair. Toch lijkt de eindsprint om degradatie te ontlopen te laat ingezet. Met nog twee duels voor de boeg is het gat met de concurrentie namelijk nog steeds drie punten. RCL kwam tegen SVPTT niet verder dan een 0-0 pun tendeling. Zevenhoven - Be Fair 4-0 (1-0) „Een knappe overwinning, maar de concurrentie heeft ook punten ge pakt. Veel schieten we er dus niet mee op", meende Zevenhoven-trai ner Simon Duin na afloop. De coun ters van de thuisploeg waren dode lijk. In de eerste helft sloeg Leo Lips toe, na de pauze maakten Kees de Roo, Lips en Wino Verleun het kwartet treffers vol. SVPTT - RCL 0-0 „We hebben niet veel kansen gehad", vertelde RCL-coach Theo de Waard. „Maar in ieder geval meer dan SVPTT. Als er dan ook één ploeg recht had op de beide punten, dan waren wij het wel". Kansen van Marcel van der Blom, Rob Filipo en Dave Frederiks werden om zeep ge holpen. In de tweede helft werd het er niet vriendelijker op. Of, zoals De Waard het omschrijft: „SVPTT gooi de alles op fysiek geweld". De grim mige sfeer leidde uiteindelijk tot de uitsluiting van een „PTT-er RIJNSBURG De alle titelaspiraties vernietigen de verliespartij zat er al een paar weken aan te ko men. De 1-0 zege op de valreep tegen Spijkenisse, het doelpuntloze gelijk spel bij Noordwijk, de uit eindelijk nog maar heel moeizaam tot stand geko men 3-2 winst op Excel sior Maassluis; het waren alle in wezen voorboden van het naderende 'on heil', zoals zich dat zater dag in de vorm van een 1- 2 nederlaag tegen Marken over Rijnsburgse Boys ontlaadde. Bij de volgers van de door dat verlies voor bijna honderd pro cent uit de titelrace ge knikkerde geelzwarte ploeg (koploper Heerjans- dam ligt nu drie punten voor met nog slechts drie duels te gaan) was er dan ook geen sprake van ver bazing. Dat de aangedane Kurver en elftalbegeleider Bert Clavan na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van der Sluis nog minuten lang op de spe- lersbank vertoefden, maakte echter wel duidelijk dat de klap ondanks alles hard was aangekomen. Kurver: „Wat wil je? Je werkt een heel sei zoen aan een kampioenschap. Dan is het toch niet zo gek dat je er kapot van bent als het niet lukt?" En vervolgend: „Natuurlijk kon je dit zien aankomen. De ploeg speelde de laatste wedstrijden steeds Het heeft Rijnsburgse Boys de laatste maand inderdaad abso luut niet meegezeten. Achter eenvolgens vielen basis-spelers Huug Aandewiel, Martin de Louw, Johan de Kroon en Gijs Collé ernstig geblesseerd af, terwijl de zaterdag als wissel speler in de ploeg gekomen Hennie Koet door een blessure aan het middenvoetsbeentje in de rechtervoet eigenlijk ook niet speelklaar was. Een lijst die na Marken nog met de naam van Jan Blankespoor kon worden uitgebreid. De doelman kwam ongelukkig in botsing met spits Wim Tol en liep daarbij een gebroken neus en een scheurtje in de schedel op- In die achtste minuut van de tweede helft keek Rijnsburgse Boys overigens al tegen een CL 2 achterstand aan. Een geflat teerde achterstand, want te genover de doeltreffende kop ballen van Tol en Arnold Teerhuis, tweemaal na schitte rend voorbereidend werk van Tijs Schipper, kon Rijnsburgse Boys op dat moment al een snoeiharde pegel van Ron Car- li (tegen de binnenkant van de staander) en kopballen net naast en over van Hans Zwaan stellen. Alle reden derhalve voor de geelzwarten om zich niet bij de dreigende nederlaag neer te leggen. Ondanks de harde wind tegen, werd Mar ken regelmatig voor het eigen doel vastgezet en na de 'zinde rende' 1-2 van Carli, na iets meer dan een uur spelen, was er weer van alles mogelijk. Het zat het aandringende Rijnsburgse Boys in dat laatste half uur evenwel absoluut niet mee. Oud PEC-doelman Ad Raven had wat flitsende ref lexen in huis bij pogingen van Wim Driebergen en daarbij alle geluk van de wereld tij dens een drietal scrimmages, waarbij de bal op vaak won derlijke wijze steeds maar niet in het Markense net ver dween. „Pech", wist Kurver, „Maar je kon er op wachten. Door het wegvallen van voor al Aandewiel, hebben we sterk aan kwaliteit ingeleverd. En als je dan daarbij ook nog eens, zoals ook vandaag weer, pas gaat voetballen als je op ach terstand komt, vraag je echt om problemen. Zeker tegen ploegen als Marken". En, on danks alles nog even op zoek naar de humor in de merk waardige Rijnsburgse situatie. „Eigenlijk is dit een giller. We hebben de eerste twee perio des gepakt, dat zijn achttien wedstrijden. Nu zijn we vijf wedstrijden en nog eens vijf winstpunten verder en kans loos voor de titel". GERT-JAN ONVLEE 1-2. Rijnsburgse Boys: Blankespoor (Spierings), Bodaan, Van Dijk, Driebergen, Heemskerk, Ar royo, Hooymans, Waayer (Koet), Carli, Vonk, Zwaan. VOORSCHOTEN SV Voorschoten heeft na een jarenlang verblijf in de vierde klasse zaterdag eindelijk deze ban weten te doorbreken. Een 2-0 overwinning op Jodan Boys volstond voor deze mijlpaal, maar door het verlies van Oegstgeest was zelfs een nederlaag toerei kend geweest. Louter la chende gezichten derhal ve bij de club, die zeven jaar geleden het levens licht zag na de abrupte splitsing van de zaterdag-, en zondagafdeling van Randstad Sport. Een voor de SV goede beslissing, zo is gebleken, want SV Voorschoten is momenteel de gezondste Voorscho- tense voetbalvereniging en- Randstad Sport het kleine, zieke broertje. De overwinning op Jodan Boys (in Gouda nog met 4-0 te sterk voor de formatie van Leo Holl) kwam zaterdag ove rigens niet gemakkelijk tot stand. Zo had Jodan Boys in de eerste helft, ondanks alle goede Voorschotense bedoelin gen én het betere veldspel, de beste kansen. Toch SV, de leiding. Hein de Graaff lan ceerde op schitterende wijze Cees Hulsbos, die met een dro ge knal in de linkerhoek de bevrijdende 1-0 aantekende. De eerste twintig minuten na de pauze waren voor Jodan Boys. Voorschoten leek niet zeker te weten of het de 1-0 voorsprong moest verdedigen (waar het zeer bedreven in is) of dat er op zoek gegaan moest worden naar de tweede tref fer. Onder aanvoering van de snelle rechterspits Ard Keus, de beste man op het veld, cre ëerde Jodan Boys enkele uit gespeelde kansen en raakte Van der Wolf zelfs de lat bo ven Jos Loose. Een kwartier voor tijd maakte Hein de Graaff hoogstpersoonlijk aan alle onzekerheid een einde. Na goed doorzetten van Hulsbos, mocht het machtige linker been van De Graaff aanleggen voor een spetter, die via de vuisten van doelman De Bruyn in de touwen ver dween. De 26-jarige aanvoer der noemde de wedstrijd „ty perend" voor zijn ploeg en roemde de inzet:„Wij winnen doorgaans met kleine cijfers én een beetje mazzel. Wij heb ben fysiek een sterke ploeg, die voor iedere meter vecht. Dat ik zelf altijd een klever op mij krijg, interesseert mij wei nig. Ik ben er aan gewend en het houdt mij scherp". Na trainer te zijn geweest bij GWS. UDO. VVSB en nog maals UDO, ging Leo Holl in zijn eerste jaar bij SV Voor schoten op de schouders. Welk aandeel had hij in het kampi oenschap? „Daar laat ik liever anderen over oordelen", houdt Holl zich op de vlakte.,,Ik vind, dat je het aandeel van een trainer niet moet over schatten. Niet bij een titel en niet bij een degradatie. Ik vond hier een homogene ploeg en een club waar eerst presta ties geleverd moeten worden, maar waar een goede sfeer haast net zo belangrijk is. Wij zijn dit seizoen gestart met zes overwinningen, hebben een kend in de beslissende fase van de competitie onze besté wedstrijden. Ik ben ook abso luut niet bang voor de derde klasse, omdat ik geloof dat een aantal spelers zich nog behoor lijk kan verbeteren". De derde klasse vormt voor Ruud Boen dermaker een weerzien met zijn vorige liefde RCL. „Ik verheug mij nu al op die wed strijden. Wij zullen sowieso meer voetballende ploegen ontmoeten. Ik denk,dat wij het niveau goed aan kunnen. SV Voorschoten is een ploeg, die meer is dan Hein de Graaff al leen. Hij is erg belangrijk, maar het is altijd zo dat aan vallend ingestelde spelers meer in de picture staan. Er moeten ook spelers zijn, die jongens als Hein kunnen laten functioneren". JELLE RAAP Door de 2-0 overwinning op Jodan Boys Scoreverloop: 39. Hulsbos 1.-0; 75. De Graaff 2-0. Opstelling SV Voorschoten: Loose; Bogerd, De Jonge, Jan de Graaff, Wolleswinkel; Braggaar, Boendermaker, Hein de Graaff, Rosier (Den Hollander); Hulsbos, Morgen land (Tebrugge). KEES GUYT LOODST KUSTFORMATIE LANGS EVERSTEIN KATWIJK Dat Quick Boys er volgend jaar een dorpsgenoot in de eerste klasse bij heeft lijkt zo langzamerhand een zeker heid. Zaterdag rekende de plaatselijke VV af met middenmoter SC Ever- stein. Na een slap eerste half uurtje antwoordde Kees Guyt met een enor me knal op de openings treffer van de Everdin- gers. Waarmee het sein tot het maken van doelpun ten was gegeven. De eind stand werd 5-2, maar had net zo goed 8-2 kunnen zijn. Toch kwam de thuis ploeg bij een 4-2 stand nog enigszins in het nauw. Katwijk-trainer Arie La gendijk: „Wij zijn normaal gesproken niet zo kwets baar achterin. Ik denk, dat dit aan de kampioens spanning toe te schrijven is". Maar dat Katwijk er al is, daar wil de Leidenaar nog niet aan: „Wij moeten nog drie punten halen, vooral nu Capelle weer gewonnen heeft (2-1 tegen Zwaluwen Vlaardingen)". Dinsdagavond dient eerst de nummer drie, DSVP, in Pyn- acker bevochten te worden. Lagendijk beschouwt voor: „Dat wordt een heel moeilijke wedstrijd. Die mogen we zeker niet verliezen. En dan is er nog VVGZ en Monster. Als je de curve van de laatste tijd be kijkt, dan moeten we het red den, maar je kunt ook stellen 'we moeten nog drie punten pakken' en dat is toch de reali teit". Ondanks het voorbehoud van Lagendijk is het toch Kat wijk, dat de beste papieren heeft. Terug naar Kees Guyt. Hij was het hoogstpersoonlijk, die zaterdag na een rommelig half uur Katwijk op het goede spoor zette. Everdinger Walter van Putten knalde in de 33e minuut via de voet van Fred Eysberg in de uiterste hoek van het Katwijkdoel en brak daarmee de wedstrijd open. Voordat Everstein aan het uit bouwen van die score had kunnen denken, verscheen even later de lange ex-Volen- dammer bij een corner rechts van het doel en poeierde de bal keihard vanuit een „onmo gelijke" hoek hoog in de tou wen. In de 42e minuut trok hij weer alle aandacht bij een hoge vrije trap van Adrie Nijgh. De blonde voorstopper ging onder de bal door, zodat Wim Guyt het leder maar licht hoefde te raken voor de 2-1. Katwijk snapte het en deed er voor de pauze nog een treffer bij. Linkerspits Marco van der Plas nam de opsprin gende bal na een vrije trap van weer Nijgh „lekker" op de wreef en liet hem in de uiter ste hoek ploffen. De 1.000 toeschouwers hadden wel zin in een tweede helft, wat ook voor de équipe zelf bleek op te gaan. Immers, al na vier minuten stuurde An- dré de Best Marco van der Plas diep, die met een schui ver 4-1 aantekende. De Best was ingevallen voor Kees Kraaijenoord, die een serieuze spieraandoening in het dijbeen heeft. Katwijk heerste, maar kon niet voorkomen, dat Ever stein dat in Van Putten, Theo van Zuylen en Andy de Jong balvaardige aanvallers bezit op 4-2 kwam. De score kwam weer van Van Putten. De SC zette de oranjehemden onder druk, die het karwei zelfs via counters niet konden afmaken. De. Best kopte tegen de lat en Piet van Duyn hij vocht een ongelukkig duel met zichzelf uit schoot tegen de paal, zodat Everstein bleef aandringen. Pas in de 90e mi nuut besliste Wim Guyt de wedstrijd door een assist van goaltjesdief Marco van der Plas af te ronden: 5-2. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 33. Van Putten 0-1, 35. Kees Guyt 1-1, 42. Wim Guyt 2-1, 44. Marco van der Plas 3-1, 49. Marco van der Plas 4-1, 63. Van Putten 4-2, 90. Wim Guyt 5-2. Katwijk: Van Duyvenbode, Mart van der Plas, Langemaat, Kees Guyt, Nijgh, Wim Guyt, Van Beele, Eysberg, Piet van Duyn (Jaap van Duyn), Marco van der Plas, Kraayenoord (De Best). LEIDEN In 4B zijn de kaarten geschud. Voor schoten pakte het kampi oenschap en Zwammer- dam degradeerde. Sleutels is nog niet officieel gede gradeerd, maar er moet een wonder gebeuren wil len de Leidenaars de af deling ontlopen. Sleutels - Koudekerk 1-2 (1- 2) Een fout van Sjaak Steenber gen en een misverstand tussen Ton Schreuder en doelman Rob Groenendijk bracht de thuisploeg voor de pauze op een 0-2 achterstand. Koude- kerkers Henk Griffioen en Peter van Asch profiteerden van de Leidse laksheid. Leide naar Paul de Vos bracht zijn team vlak voor rust terug in de race. Na de thee pakte Sleutels het initiatief, maar vielen er geen uitgespeelde kansen te noteren. Eigenlijk moest de thuisploeg het heb ben van spelhervattingen. Corners en vrije trappen wa ren de enige acties die gevaar lijke doelkansen opleverden. Koudekerk creëerde nog wel enkele goede kansen. Reeuwijk - Oegstgeest 1-0 (1- 0) „Het was niet om over naar huis te schrijven", vertelde Oegstgeest-oefenmeester Henk Swaak. Doelman Frits Bleich- rodt werd al in het eerste part gepasseerd. Spits Reindert Grooters en midmid Willem Jan Pott Hofstede probeerden het Oegstgeestse tij nog wel te keren, maar de spirit ontbrak. „We gooien alles op de afde- lingsbeker", meldde de schei dende Swaak tot slot. Nootdorp - Ter Leede 2-0 (2- 0) „Ik ben nog nooit zo tekeer de i dit duel", aldus Ter Leede-coach Dik Blijleven. Het leek er op dat de meeste Sassenheimers een ATV-dag hadden geno men. Elke vorm van inzet ont brak en de 2-0 achterstand bij rust was dan ook verdiend. Na de thee en de donderspeech van Blijleven werden er meer persoonlijke duels gewonnen. Toch bleef het counterende Nootdorp de gevaarlijkste ploeg en is het een mirakel dat de score niet hoger is uitgeval len. Kagia - Zwammerdam 8-3 (4-2) Kagia en het gedegradeerde Zwammerdam hadden een ge zellige middag. Na een 3-0 tus senstand - goals van Rik van der Berg, Gert van der Hulst en Jos Ditmar, wisten ook de gasten de weg naar de mand te vinden. Richard Trompert (2), Peter Daalman (2) en Eric Wijnhout maakten het achttal treffers vol. In de slotfase van het duel tegen Spprtlust kreeg Leiden nog een grote kans op de winst. Oosterveer keerde echter de inzet van Rob Bink. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Bij puntver lies van 's Gravenzande kan Leiden volgende week zaterdag tegen JAC het kampioenschap pak ken in de derde klasse A. Hen' Beerenfenger, trainer van Leiden, kon na het horen van de 2-4 uitslag van 's Gravenzande tegen Scheveningen dan ook te vreden zijn over het 2-2 gelijkspel tegen Sportlust '46. Daarmee schakelde Leiden een gevaarlijke concurrent voor het kampioenschap uit. Vooral ook omdat het geloof, nu het gat drie punten be draagt, bij Sportlust-trainer El- dert Nieuwpoort volledig is verdwenen. Zijn commentaar was daarom niet van frustaties ontbloot. „In de eerste helft heeft Leiden toch geen duel gewonnen. Het feit dat Leiden tweemaal scoorde uit een spel hervatting tekent de ploeg", aldus Nieuwpoort, die duide lijk een andere wedstrijd had gezien. Voor rust werden de persoonlijke duels inderdaad niet geschuwd, maar het voer de te ver om Sportlust telkens als winnaar aan te wijzen. Want, daar waar Jaap Kroon menig onderonsje met Laurens Hyman in zijn voordeel be slechtte, bezorgde Arjan Wil ting aan de andere kant Kees Bons handenvol werk. Het pu bliek zag zodoende een aan trekkelijke eerste helft en kon met vier doelpunten bij rust weinig méér wensen. Nadat de gevaarlijke Sportlust-spits Jos de Groot in de openingsminu ten in vrijstaande positie had vergeten te scoren, nam Lei den een voorsprong. Fred Kanbier gaf met een goed in geschoten vrije trap, die van richting werd veranderd door Bert Cnossen, Addy Ooster veer het nakijken. De revan che van Cnossen liet echter niet lang op zich wachten. Vrijstaand bij de tweede paal knikte hij beheerst een voorzet van De Groot binnen. Leiden kreeg in die fase maar moei lijk grip op het kopsterke Sportlust. Beerenfenger druk te het op geheel eigen wijze uit: „Bij Sportlust liepen van die jongetjes rond die als baby zeven jaar lang in de couveuse hebben gelegen". In de lucht moest Leiden dan ook regel matig het onderspit delven. Het bleek eens te meer bij het tweede doelpunt. Op een voor zet van Hans Bregmans kon Peter Selier, met De Groot in zijn buurt, de bal niet wegwer ken, waardoor Johan van Schaijk de lachende derde werd. Een fout die Beerenfen ger Selier aanrekende: „In de vijf meter moet hij die bal ge woon wegstompen". Gelukkig voor Selier maakte Ruud Boot uit een penalty (handsbal van Hans Spijkers) nog voor rust gelijk. Met Rick Bink na de thee in de ploeg voor Laurens Hyman nam Beerenfenger zijn maat regelen tegen de luchtmacht van Sportlust, dat nauwelijks (behoudens een over de bal maaiende Van Eyk) meer voor enig gevaar kon zorgen. Maar daar waar Leiden verdedigend orde op zaken zette, kwam de aanvalslinie Fred Kanbier, Rob Bink en Aijan Wilting er ook niet meer uit. Met name Kanbier ging in de ogen van Beerenfenger te egoïstisch te werk. Het gevaar kwam daar om van Ruud Boot, die als ge volg van eerdergenoemde wis sel op het middenveld ging spelen. Het geluk liet hem echter in de steek. Een zie dend hard schot belandde op de lat, een schuivertje ver dween in de voeten van Oos terveer en tot overmaat van ramp kreeg hij bij een overtal- situatie de bal niet van Bink in vrijstaande positie aange speeld. Zodat ook Beerenfen ger weet dat hij zich volgende week geen misstap kan ver oorloven. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 5. Fred Kanbier 1-0, 9. Bert Cnossen 1-1, 18. Jo han van Schaijk 1-2, 34. Ruud Boot 2-2. Leiden: Selier, Hyman (Rick Bink), Boot, Van Wattum, Sie- ra, Teske, Kerkhof, Van Doe selaar, Wilting, Rob Bink, Kanbier.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18