Philidor nog niet uit degradatiezorgen SPORT fieidócGoivuwt LEIDEN - De schakers van Philidor zullen in de landelij ke hoofdklasse alsnog op hun tellen moeten letten. Philidor ging tijdens de voorlaatste competitieronde met 71/2-2'/2 onderuit tegen Amstelveen en weet zich na de 6-3 overwin ning van DD op BSG nog lang niet veilig voor degradatie. Wel gedegradeerd is inmiddels BSG. Allesbeslissend wordt nu het onderlinge treffen tussen DD en Philidor. Volmac Rot terdam, met in de gelederen Leidenaren John van der Wiel, Jeroen en Marcel Piket en Rinie Kuijf, pakte na een 3- 7 zege bij HSG de titel. Philidor 1 vroeg tegen Amstel veen om moeilijkheden, door in deze wedstrijd met maar liefst vier invallers uit het der de aan «te treden. Reden was dat men bij de absentie van een aantal vaste krachten in het eerste, het evenmin veilige tweede achttal niet langer wil de verzwakken. De invallers Vergeer, Fred Slingerland, Van Steen wijk en Rommets kweten zich naar behoren hun ondankbare taak, maar kwamen uiteraard niet onder verlies uit. Onder de vaste krachten kwamen Hein Piet van der Spek en Nico Kuijf duidelijk te kort, hetgeen nog maar vier kansen op tegen- punten overliet. De enige winst kwam daarbij op naam van Peter Gelpke, die daartoe wel uit een diep dal tegen Bos boom diende terug te keren. Op het eerste bord nam Hans Kuijf een verdienstelijke pun- tendeling tegen Bosboom voor zijn rekening. Verdere remises waren er nog voor Piet Bak ker en waarnemend teamlei der RAG de Graaff. Laatstge noemde stond als enige Leidse speler zelfs lange tijd goed, maar moest in tijdnood toch de vredespijp roken. Voor LSG 1 is het optreden in de eerste klasse A min of meer een formaliteit geworden, nu Utrecht 1 met een royale voor sprong het kampioenschap veilig stelde. Tegen Philidor Leeuwarden gooiden de Lei denaren er met een 5-5 gelijk spel dan ook een beetje met de pet naar. Desalniettemin ver liepen de zaken voor de thuis club geruime tijd niet onfor tuinlijk. Invaller Joop Bakker snoepte al snel een nuttig half je mee, terwijl een vroege ne derlaag van Geertsma van vele kanten werd gecompen seerd. Leon Konings en Tom Wiley boekten namelijk ijlings goede winstpunten. Een voor beeld dat na een remise van Henk van Putten navolging kreeg bij Aad van Moorsel en Adriaan Clemens. De twee LSG-ers toonden zich supe rieur in moeilijke eindspelen. Bij deze 5-2 stand liep het ech ter alsnog spaak. Reserve Jan- Aart van der Steen schoot in tweede zitting te kort, terwijl kopman Theun van der Vorm eveneens een maatje te kort kwam tegen routinier Scholl. Rene Duchêne had de Leidse winst nog kunnen redden, maar hij verknoeide een beter staand dame-eindspel: 5-5. De opoffering van het eerste tiental bleek in de tweede klasse B goud waard voor Phi lidor 2. De reserves kwamen tot een nuttig 4-4 gelijkspel te gen DSC en bemerkten ver volgens min of meer tot hun eigen verbazing dat dit vol doende was voor lijfsbehoud. De winstpunten werden in deze wedstrijd aangedragen door een onverwachts gretige Henriette de Greef en een zwoegende Leen van Ofwe- gen. Na een puntendeling van Heieen de Greef tekenden Ab Smit, Pim Braggaar en Henk van Loon allen voor plusremi ses: 4-4. LSG 2 moet in 2C bij de les blijven na een 2lA-5'/2 verlies tegen het Limburgse Schaes- berg. Kees van Zijp, Aldert Westra Hoekzema, Annemarie Benschop en Dirk Sikkel gin gen allen de boot in, maar Theo Piket werd met een ui terst onnodige en tevens snelle nederlaag door zijn teamgeno ten als de grote boosdoener ge zien. Naast een remise van Pe ter van de Boogaard zorgden Jan Tolenaar en Raoel van ke tel voor de tegenpunten. In de derde klasse C ging LSG 2'/2-5'/2 de boot in tegen MEMO 2 en geraakte daardoor op de ranglijst in grote proble men. Een blunderende Andre as Lind en Leo Huijsdens zorg den al snel voor een catastro fale achterstand, waar slechts Michel Mocks en Klaas Ha- gendijk met zeges en Remmelt Otten met een remise wat op terug konden doen. Het Alphense ASC ging in de zelfde klasse met 5'A-2'A on deruit bij Tal 2 en weet zich evenmin nog veilig. Het was voor ASC een vrij kansloze wedstrijd, waarin alleen Her- bert Passenier en Wilber Mou- rits in rommelige partijen met zeges wat goeds konden doen en Onno van Dijk nog een rus tig halfje binnenbracht. De Zwarte Pion uit Lisse ver loor in 3D wat onnodig met 3'/2-4!/2 van Watergraafsmeer 3, maar de ploeg wist zich in deze klasse reeds veilig. Jos Lemmers zorgde voor een fraai winstpunt, Joost van Hal, Richard Godijn, Aad Lommer- se, nieuwkomer Hans Blom en Wim Rossdorf sprokkelden halfjes binnen. Triomftocht Foreholte De handbalsters van Datateam Foreholte wer den na het behalen van het kampioenschap in de eerste divisie A onthaald op een ware triomf tocht door Voorhout. De Voorhoutse formatie werd op een, door een tractor getrokken, open kar en begeleid door een boerenblaaskapel van sporthal de Gaasbak naar het Voorhoutse ge meentehuis vervoerd. De succesvolle ploeg ex-bondscoach Jan Keckemethy werd ii meenthuis toegesproken door burgemeester Th. van der Wouw en Foreholte-voorzitter Cl de Bakker. Van der Wouw sprak zijn gelukw sen uit en beloofde Foreholte dat, mocht he de landelijke top blijven meedraaien, de ha balfaciliteiten wellicht worden verbeterd. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEI 1 LEID VVSI wie eind kamp hangt maal beide de to terecl 1. Ge halve punte VVSI gespe derde het gen. Om h<

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16