Zoeterwoude wil winkels op Van der Kolk- terrein Nieuw onderkomen grote wens jubilerende EHBO Leiderdorp W is Woonschepen Nieuwkoop mogelijk toch behouden Alphense hoofdagent hoort negen maanden gevangenis eisen dagpuzzel LEIDEN OMGEVING QeidóaQoiwant VRIJDAG 7 APRIL 1989 PAGINA 14 EIDÏ Winkelcentrum Woubrugge weer stapje dichterbij WOUBRUGGE De bouw van het winkelcentrum rond verenigingsge bouw De Wijk is weer een stapje dichterbij gekomen. De provincie heeft voor de bouw een verklaring van een geen bezwaar afgegeven. Dit zei wethouder Haasbroek gisteren in een commissievergadering. Sinds het begin van de plannen voor het win kelcentrum hebben een zestiental omwoners zich met hand en tand verzet tegen de bouw ervan. In twee bijeenkomsten met de gemeente zijn de bezwaren uitgebreid aan de orde geweest. Ondanks aanpassingen van het plan bleven de bezwaarden voet bij stuk houden. De provincie heeft na veel wikken en wegen groen licht gegeven voor de aanvang van de bouw. Het laatste woord zal nog wel niet gesproken zijn, want de aanwo- nenden kunnen bezwaar maken te gen de afgifte van de verklaring. Ook kunnen zij nog bezwaar maken tegen het verlenen van de bouwvereniging, die B en W van Woubugge wel spoe dig zullen afgeven. Met de recon structie van de Kerkstraat in Hoog- made wil het niet erg vlotten. Het grote probleem is de functie van de weg als waterkering van de Does. De weg ligt dertig tot veertig centimeter te laag volgens waterkeringsnormen. Bij ophoging van de weg lopen de huizen onder. Gezocht wordt naar een andere oplossing. Een stalen dam wand gaat erg veel geld kosten. Woubrugge is met het waterschap De Oude Veenen in overleg over de bes te oplossing. Blijspel Maskerade in Rijpwetering RIJPWETERING Toneelvereniging Maskerade uit Rijp wetering speelt morgen en zaterdag 15 april het blijspel ,,Toen verstuikte ik mijn voet" van Hans van Wijngaarden in het dorpshuis aan Rijpwetering. Aanvang acht uur uur. Onder regie van Nico Koot speelt het door Ton en Cok Zandvliet bewerkte stuk zich af in een riant landhuis in een klein dorpje in Nederland. De bewoners zijn Eugène Dubois (Jan van Berkel), een saaie juwelier, en ziin sympathieke vrouw Emmy (Coby Hogeboom). Hun dienstbode Sjaan (Mia Verboket) is een bijdehandje van het platteland. De overige spelers zijn: de mooie schoonheidsspecialiste Monique, ge speeld door Marjan van der Meer en haar zuster „sexpoes" Kitty (Rianne Dekker). In het blijspel komen ook voor de gentleman-inbreker Johnny (Jan Hoogenboom), de grote, niet al te snuggere scharrel van Sjaan, genaamd Bille (Leen van der Pijl) en de bejaarde logee oma Steehouwer (Riny Weenink). Irene Mollers verzorgt het grimewerk. Het geluid is in handen van George van Kins en de souffleur is Piet Weenink. Afsluiting van Oranjelaan bepleit ken ZOETERWOUDE De openbare wer- Zoeterwoude is oor de afsluiting van de verbinding Oranje- laan-Industrieterrein. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering waarin het uitgangspunt van de dis- keerssluis in de Oranjelaan te verlengen. Maar de com missieleden zijn het onbe hoorlijke rijgedrag van de automobilisten vanuit het industrieterrein meer dan zat. „Liever vandaag nog afsluiten dan morgen", was de tendens. Burgemeester Houdijk haalde zich de woede van de commissie op de hals door te stellen dat het col lege de zienswijze van de commissie openbare wer ken in studie zou nemen. „Wij hebben ook afspraken met vertegenwoordigers vanuit de industrie. Daar om ook kunnen wij niet zo maar de Oranjelaan afslui ten", aldus burgemeester Houdijk. De commissie was daar niet gevoelig voor. Te meer daar het een gegeven is dat automobilisten in grote getalen zondigen te gen het éénrichtingveer. En dat betekent weer dat iedere dag de Oranjelaan volledig verstopt is tijdens de- spitsuren. De politie heeft niet de menskracht ter plekke te kontroleren en daarvan maken honder den automobilisten „dank baar gebruik". Nog deze maand willen de drie frak- ties dat er een beslissing genomen zal worden. Dui delijk werd wel dat het col lege er op kan rekenen dat zowel CDA, Progressief Zoeterwoude en VVD op één lijn zitten: volledige af sluiting van de Oranjelaan van en naar het industrie- ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe terwoude wil grip houden op de ontwikkelingen rond het zogenaamde Van der Kolk-terrein in de dorpskern, dat loopt vanaf het pand Dorpsstraat 36 tot aan de Dr. Bouwdijk straat. In een gemeen schappelijke commissie vergadering werd gister avond ingestemd met het voornemen van het colle ge van burgemeester en wethouders om een voor- bereidingsbesluit te ne men voor het gebied, dat ten zuiden van het be staande dorpswinkelcen trum ligt. Door dat besluit kan de ge meente eisen gaan stellen ten aanzien van de bestemming van het terrein. Het gemeente bestuur geeft de voorkeur aan de komst van winkels, om de Zoeterwoudse ter te kunnen bedienen. Daar voor moet dan wel het bestem mingsplan worden gewijzigd. Burgemeester A. Houdijk. de vergadering benadrukte overi gens gisteravond dat het gaat om grond in de dorpskern die niet het eigendom van de ge meente is. Het terrein van Van der Kolk staat momenteel te koop. De vraagprijs ligt rond de .500.000 gulden. „Als de grona wordt gekocht door iemand die niet van plan is om er winkels te bouwen dan ko men die er ook niet en zijn onze suggesties op dat punt zinloos geworden", aldus bur gemeester Houdijk. Vier plaat selijke ondernemers hebben inmiddels het plan opgevat om zich op het terrein van Van der Kolk te vestigen. Het gaat om groenteboer F. Hulsbos, kapper A. Eversteijn, de heer C. Visser, die een textielzaak heeft en de Rabobank, die de reisafdeling apart zou willen onderbrengen. De onderne mers waren gisteravond echter niet bereid om aan te geven hoe het staat met hun plannen. ,,Het is moeilijk om deze zaak financieel rond te krijgen. De kosten zijn erg hoog, zeker als je ervan uitgaat dat ook extra parkeerplaatsen moeten wor den aangelegd.de gemeente zou ons op dat punt tegemoet moeten komen", was het enige dat de heer Visser kwijtwilde. Concurrentie Het Zoeterwoudse college stelt in een notitie over de proble matiek rond de dorpskern dat het winkelbestand in het dorp toe is aan verbetering en uit breiding. Teveel dorpelingen gaan hun boodschappen elders doen. Het college stelt echter wel voorwaarden aan de komst van winkels. Er mogen geen branches komen die con curreren met de bestaande winkels. Verder zou het aantal parkeerplaatsen moeten wor den uitgebreid. B en W zien verder graag dat de bouw van winkels wordt gecombineerd met de bouw van drie boven woningen. In het streven naar een betere bewinkeling past ook het de nabijgele gen Spar-supermarkt aan de Dorpsstraat om uit te breiden. De supermarkt zou naar ach teren met omstreeks 125 vier kante meter moeten worden uitgebreid. Daartoe moet grond van de Nederlands Her vormde Kerk worden aange kocht. Het college stelt echter als voorwaarde dat er dan vijf éxtra parkeerplaatsen worden aangelegd. De commissieleden konden zich over het algemeen vinden in de aanbevelingen van bur gemeester en wethouders. Veel belang werd gehecht aan het behoud van het gezicht van de Dorpsstraat. Het pand van J. van der Kolk aan de Dorpsstraat 36 werd door som migen als beeldbepalend be schouwd. Bij eventuele af braak van dit pand zou de ver vangende bebouwing niet te veel mogen verschillen van het origineel. De plaatsen waar extra parkeerplaatsen zouden moeten komen bleken ook enige stof te geven tot di- cussie. Parkeerplaatsen zouden er wellicht aangelegd moeten Het pand Dorpsstraat 36, dat mogelijk plaats zal maken voor winkels, foto: henk van den ende worden op het Van der Kolk- terrein zelf, hetgeen dan weer ten koste zou gaan van de ruimte die er voor winkels be schikbaar is. Ten aanzien van de Spar-supermarkt is het uit gangspunt dat er geen extra parkeerplaatsen mogen komen aan het Kosterspad. Het colle ge stelt dat de uitbreiding van de Spar in geen geval ten kos te mag gaan van de bewoners van het Kosterspad. Burgemeester Houdijk maakte gisteravond nog bekend dat het pand Noordbuurtseweg 1 door de gemeente zal worden verkocht. Het pand werd aan vankelijk aangehouden om in te zetten bij eventuele 1 ties in de dorpskern. De vankelijke belangstelling J. van der Kolk voor het pand lijkt echter geluwd. Eerder haakte de PTT, die van de Jan van Banningstraat naar de dorpskern wil verhuizen, af. Overigens had de PTT ook be langstelling voor het terrein van van der Kolk, om daar een nieuw kantoor te bouwen. De grond werd echter te duur gevonden. Ook chemocar in Hazerswoude HAZERSWOUDE Ook Hazerswoude wordt werk terrein voor de chemocar. Dit jaar zal nog drie maal een zogenoemde chemo- actie worden gehouden. Een chemocar zal alle wij ken bézoeken en op stop plaatsen kan dan klein chemisch afval worden aangeboden. Dit besloot gisteravond de commissie milieuhygiëne. Het gaat hier om klein che misch huishoudelijk afval, als verf, schoonmaakmidde len, batterijen en dergelijke. Hoewel de mogelijkheid al bestaat deze aan de vuilop haaldienst apart aan te leve ren, wordt hier nog te weinig gebruik van gemaakt. Met een intensieve campagne hoopt de commissie de bevol king meer bewust te maken van de gevolgen voor het mi lieu van het weggooien van deze materialen. Als de acties aanslaan hoopt men een vaste tijd in te kun nen voeren voor de ophaal dienst. De heer Kapaan (PvdA/PPR) pleitte voor een duidelijk rooster waarop alle diensten van de gemeenten, de opningstijden en de taken van de diensten te versprei den. Voorzitter P.A.Th, van der Werf wilde niet zo ver gaan voorlopig. Hij vindt dat de actie bij het afval moet blijven. De heer S.J. Fransen (Gemeentebelangen) pleitte er voor om niet alleen de af- valkant te belichten, maar ook de aanbiedingskant. Als voorbeeld stelde hij voor de mensen er op te wijzen dqt het beter is statiegeldflessen te kopen dan weggooiver- pakkingen. De voorzitter kon overigens meedelen dat milieuvriendelijke acties steeds beter aanslaan. Zo is de voorlopig tijdelijke open-, stelling van de gemeente- werf op zaterdag voor grof huisvuil een groot succes. Voortaan is het mogelijk ook autowrakken aan te bieden. In het kader van een maat regel van de hogere overheid moet in iedere plaats min stens één mogelijkheid zijn om sloopauto's aan te bieden. Omdat in Hazerswoude geen sloperij aanwezig /is, zal de gemeentewerf uitkomst moeten Rieden. Sandrine Stuivenberg tóont trots het jubileum boekje dat in een oplage van 9.000 exemplaren in Leiderdorp is verspreid. Naast haar zit L. J. Kruidenier, voorzitter van de EHBO, afdeling Leiderdorp. FOTO: HENK V.D. ENDE uit belangstelling lid worden en die willen leren iemand te helpen. Zeker op het ogenblik dat de maatschappij is gericht op betaalde dienstverlening. Maar bij de EHBO is dat beslist niet het geval. Al het werk wordt belangeloos gedaan". Dat zegt de heer L. J. Kruidenier, voorzitter van de afdeling Lei derdorp van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO. De afdeling, opgericht op 8 februari 1939 viert deze week haar vijftigjarig bestaan Doelstelling van de vereniging is de bevordering van het ver lenen van eerste hulp bij onge lukken. De vereniging organiseert de van staatswege erkende oplei ding voor de eerste hulpverle ning. De afdeling Leiderdorp telt op dit moment zo'n 120 ac tieve leden. Zij staan altijd klaar bij de wat meer groot schalige evenementen die van tijd tot tijd worden georgani seerd, zoals bij de avondvier daagse, prestatielopen, wieler rondes, kermissen en dergelij ke. Een belangrijke activiteit van de afdeling is de organisa tie van de schooljeugd EHBO. Jaarlijks worden gemiddeld 250 leerlingen van de hoogste klas sen van de Leiderdorpse basis scholen opgeleid voor het jeugd EHBO-diploma.Het voorkomen van ongevallen staat hoog in het vaandel bij de afdeling. ..Wij verzorgen lezingen voor onder meer de Laboratorium school, maar ook voor de Ne derlandse Vereniging voor Huisvrouwen Wij geven dan algemene informatie over vei ligheid in en om het huis", zegt Kruidenier. Volgens Sandrine Stuivenberg, voorzitter van de jubileumcom missie, is het gevoel van saamj horigheid bij de Leiderdorpse EHBO-ers erg groot. „Wij vor men een groep mensen die al lemaal hetzelfde doel nastre ven. Door die onderlinge sa menwerking ontstaat een ge voel van saamhorigheid. Nieu we leden worden gelijk in de vereniging opgenomen. Vaak zijn dat mensen - die in hun naaste omgeving iets hebben meegemaakt, waardoor ze ge merkt hebben dat zij bij een ongeval machteloos stonden", aldus Sandrine Stuivenberg. Kruidenier en Stuivenberg zijn zeer ingenomen met de „onge looflijke steun" die zij van Lei- derdorp's eerste burger A. J. A. L. Bruggeman, tevens ere-voorzitter van de afdeling, ontvangen. De samenwerking met politie en brandweer van Leiderdorp noemen zij „uniek". „Jaren terug zijn we met één agent begonnen. Nu wordt er geregeld samen geoe fend met een nabespreking in de brandweerkazerne. De sa menwerking strekt zich ook uit tot de rampenbestrijding. Wij zijn nu bezig met het opstarten van een rampenploeg", zegt EHBO-cursussen is een grote wens van de jubilerende afde ling. De ruimte in het Kruisge- bouw aan de Berkenkade is te klein om de soms meer dan 50 cursisten een plaats te bieden. Ter gelegenheid van het vijf tigjarig jubileum wordt van avond om half acht een EHBO- demonstratie gegeven op het plein van Winkelhof achter het gemeentehuis aan de Staten- daalder. Met medewerking van de Lotus-groep Leiden, die ga rant staan voor levensechte slachtoffers, zullen acht leden van de Leiderdorpse afdeling bij enkele nagebootste ongeval len de eerste hulp verlenen. Morgenmiddag is er om half vijf een officiële receptie in de Christelijke Mavo De Dwars- wetering aan de Muzenlaan. De jubileumviering wordt 's a- vonds besloten met een feesta vond voor de leden in De Dwarswetering. FRANS BROCKEN NIEUWKOOP De gemeente Nieuwkoop gaat zoeken naar een oplossing voor de 19 woon schepen die verspreid in het gebied liggen. Burgemeester en wethouders willen deze sche pen laten vallen onder het zo genoemde uitsterfbeleid, maar daar bleek gisteren in de ge meenteraad veel weerstand te gen te bestaan. Nieuwkoop is reeds in 1969 begonnen met een uitsterfbeleid voor woon schepen begonnen. Van de 200 woonschepen zijn er reeds 100 verdwenen. Het Nieuwkoopse o verdeeld in landelijk en een niet-lan- delijk deel. In het landelijk deel voert de provincie het be leid en in het niet-landelijke deel de gemeente Tijdelijk wethouder, J. E.F.G. Michel (CDA) zei gisteren dat het overleg met de provincie nog niet heeft plaatsgevonden. In het niet-landelijke deel zijn thans vijf concentraties van woonschepen, die gelegaliseerd zullen worden. Deze kunnen dan ook worden aangesloten op de riolering. Van de 19 woon schepen die verspreid liggen is het voorstel van het college om deze woonschepen onder het uitsterfbeleid te laten vallen. De heer R. Niezen (VVD) deed een voorstel om deze 19 boten ook te legaliseren, maar dan als voorwaarde dat zij aangesloten worden op de nieuw aan te leg gen riolering. De heer A.H.M. de Brouwer (PvdA) noemde dit het kopen van legalisering en was het met dit standpunt ab soluut niet eens. Niezen sprak van een rechtsongelijkheid in dien de 19 solitaire woonsche pen niet op één lijst gezet zou den worden met de woonsche pen in de vijf concentraties. De heer A.P.M. Hoogerwerf (CDA) zei het noodzakelijk te vinden dat een oplossing gevonden zou worden voor deze 19 woon schepen. Hij vroeg zich af of het niet mogelijk is, naast de vijf concentraties van woon schepen, een zesde te maken van de woonschepen die thans solitair liggen. Dit moet toch onderzocht worden, vond hij, alvorens een definitieve beslis sing genomen wordt om deze boten weg te saneren. De PvdA-fractie steunde het colle ge-voorstel. De heer W. Alblas (SGP/RPF) betoogde dat alle woonschepen in Nieuwkoop moeten gelegaliseerd worden. Woonschepen horen bij het aanzien van Nieuwkoop, aldus de heer Alblas. Loco-burge- Most-de Ridder stelde een aan vullend onderzoek voor. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Negen maanden onvoorwaardelijke gevangenis straf. Dat eiste de officier van justitie gisteren tegen een ex- hoofdagent van politie in Al phen aan den Rijn. De man had zich volgens de aanklacht schuldig gemaakt aan het ver duisteren van een dienstpistool, zeven patroonhouders, 42 scherpe patronen en het ver duisteren, beschadigen, zoek maken en onbruikbaar maken van drie bij name genoemde processen verbaal in de periode 1977-1986. De goederen waren in zijn woning gevonden tij dens een huiszoeking. Naast de drie processen verbaal (PV) werden bij de huiszoeking drie vuilniszakken met verscheurde PV's, lepels, een kleine hoe veelheid verdovende middelen, rijbewijzen en andere docu menten gevonden. De zaak kwam een jaar gele den aan het rollen naar aanlei ding van de gifaffaire in Al phen aan den Rijn. Hoofdver dachte in de gifzaak, S. Kemp, bleek een bedrag van 1.3 mil joen gulden overgemaakt te hebben naar de rekening van de vriendin van de voormalig hoofdagent. De hoofdagent werd vervolgens verdacht van heling en er werd daardoor huiszoeking bij hem gedaan. Van heling is vervolgens niets gebleken. Hij heeft in verband hiermee onlangs 40.000 gulden smartegeld gehad. Per 31 maart 1988 werd de hoofdagent ge schorst, er 1 april is hem echter eervol ontslag verleend. De verdachte heeft altijd volge houden niets van het verboden wapenbezit geweten te hebben. Hij liet weten zijn wapen tij dens ziekte aan een collega te hebben uitgeleend en het nim mer teruggehad te hebben. Hij was ervan uitgegaan, toen hij in 1983 een ander dienstwapen kreeg, dat het wapen bij de wa penkamer teruggebracht was. De collega verklaarde echter het bij de verdachte thuis op een kast gelegd te hebben. Het in bezit hebben van patroon houders en patronen was vol gens de voormalig hoofdagent „de praktijk". Volgens zijn ad vocaat was het rond 1983 een rommeltje bij de wapenkamer van de Alphense politie en was dat er de oorzaak van dat het wapen nooit gemist werd. Overplaatsing Dat er documenten bij de agent thuis gevonden waren, was volgens de raadsman het ge volg van een onverwachte overplaatsing van de verdachte van de recherche naar de geü niformeerde dienst. „Hij moest van de ene op de andere dag zijn kast ontruimen en wilde die stukken op zijn gemak uit kunnen zoeken. Daar was hij nog niet aan toegekomen", al dus de raadsman. Ook op dat punt vroeg hij vrijspraak. De officier achtte het illegaal in bezit hebben van het vuur wapen béwezen, omdat het wa pen een verouderd dienstwa pen was en zich in het huis van de agent bevond. Ook vond ze dat de beschadiging, het on bruikbaar maken, het verduis teren en het zoek maken van de documenten bewezen was. Volgens haar moesten de ge pleegde feiten in het licht wor den gezien van activiteiten van de verdachte rond verwikke lingen rond S. Kemp. Volgens haar heeft de verdachte ver trouwen geschonden. „Hij was politieman en werd daardoor blindelings vertrouwd. Een po litieman moet zich verre hou den van hulp aan verdachten. Dat heeft hij in het geval van Kemp niet gedaan. Hij liet Kemp geld storten op de reke ning van zijn vriendin, sloeg als politieagent dozen met dos siers van Kemp op in zijn schuur. Hij was zelfs Dereid om de dozen naar Kemp in Utrecht te vervoeren toen hij hoorde dat er beslag werd gelegd bij Kemp". Rechter P. Konings veld doet donderdag 20 april uitspraak. RESTAURANT-COCKTAILBAR CUISINE SAUVAGE DOELENSTEEG 8. LEIDEN. 071 149069 zo. t/m do. tot 01.00 u vrij. en zat. tot 02.00 i Keuken open tot 23.00 u' aan tafel EEN Gebakken tahoe met andijviesalade en macaroni - chocolade- kwarkvla met rum- biscuits vegetarisch) Tahoe of sojakaas is een e witrijk sojabonenprodukt met betrekkelijk weinig smaak. Een beetje 'oppep pen' is gewoon nodig. Tahoe is te koop in Indische win kels, maar ook in veel bete re supermarkten. Voor twee: 200 g tahoe, zout, peper, bloem, 2 lepels olie, knoflook, 1 grote ui, kerrie, 2 tomaten: 1 ei, 1 lepel azijn, zout, per, suiker, mosterd, 1 lepel yoghurt, 1 lepel tomatenket chup, bieslook, 250 g andij vie, stuk rode of gele papri ka, 1 ei; 250 g volkoren)macaroni, zout, 25 g margarine, basili cum; |let lij 3 dl melk, 12 g cacao, 27 £kvj-jfPi- suiker, 15 g maizena (3 dLj e chocoladevla), 200 g kwark, 4 lange vingers, 2 lepels rum of water met rumaroma. laasser olkomi armeli ok: „1 Snijd de tahoe in plakken van iet de centimeter dik en bestrooi gec deze met zout en peper. Haal t J* de plakken tahoe door bloemf^ bak ze in hete olie licht bruin. Laat op het laatst nog even wat geperste knotlool 'bakken'. Houd de tahoe arm en bak in het overgeble- >n vet (of doe er weinig verse !o bij) dunne uiringen lang-, gaar en lichtbruin. Meng preekt smaak met zout en kerrie en schuif de stukken kant van de pan. m me' Snijd de afgespoelde tomaten een keer door en leg ze op de aangesneden kant naast de Bak de tomaten op een *!us klein vuur warm en gaar er*061" met de uiringen bij deaam tahoe. !et eep lepere Zet het ei op met koud watei en kook het acht minuten. Meng een sausje van azijn, zout, peper, suiker, mosterd, yoghurt, tomatenketchup en fijngeknipte bieslook. Spoel de krop andijvie schoon, snijd p hem in fijne reepjes en meng deze door het sausje. Garneei de salade met reepjes papriki en partjes ei. Meng de volgens de gebruiks aanwijzing gaargekookte caroni met margarine en licum. Zet de meeste melk op. Men$ een papje lochtei ;n me liritua] et de\ iel: „E ivende armelie ven uav-cw, suikei de rest melk, voe er al roerende wat hete mei aan toe en schenk het pan. Laat de vla een r. koken en vervolgens afkoelen Roer de kwark door de vla leg het mengsel op de met r of verdunde rumaroma sprenkelde biscuits. gespn )rde, St.. ,Gro villa, n lijs, JEANN. I aat dit •oude e Hiji 'aastijd. bev Postkantoor van Nieuwkoop nog deze maand klaar oorbeek NIEUWKOOP Het nieuwi laüsgan; postkantoor aan de Achterwej nadat di wordt waarschijnlijk nog dez< p weg r maand opgeleverd. De opleve enzame ring werd pas in juli verwacht loetten maar door de zachte winter ii enden b aanzienlijke tijdwinst geboekt rood. Z Wethouder D. Boonstra 2 1 di het h gisteren in de gemeenteraad eze zilvi Deze vroege oplevering heef ook gevolgen voor de aanlej van parkeerplaatsen. Dit kar wei moet versneld worden uit gevoerd. Voor de aanleg var rabants< acht parkeerplaatsen en eeif°sterh01 invalideparkeerplaats t de Gereformeerde kerk Kolfbaan moeten vier hoge bomen en 255 vierkant meter grasveld verdwijnen Mevrouw C. M. E. Mourits Ruiter (PvdA) stelde dat in he gebied bij de Achterweg vol doende parkeerplaatsen aan wezig zijn. Zij pleitte voor be houd van de bomen en he^n grasveld. De heer A. U.M. di^ Brouwer (PvdA) vond de pro cedure rond deze parkeer plaatsen niet juist. Hij wil da N HAA de Nieuwkopers inspraak krijeen ii gen zodat zij mogelijk een be heron zwaarschrift kunnen indienen zijn aai ■Het amendement van d jder hl PvdA werd echter door alli de lar fracties a MAGISCH FIGUUR p". Zov 1 mr. D

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14