Nieuw bouwplan voor Dorpsstraat in Oegstgeest Minder parkeerruimte in Noordwijkse Voorstraat ED Politiek steunt plan voor Rijnstraat Boekje over fietsroutes in Duin- en Bollenstreek ft l6 LEIDEN OMGEVING CeidaeSouoont WOENSDAG 5 APRIL 1989 PAGINA 17 (da- geeft een dat is. kant aus. twee rolle- olie a kjes e dl vla, rolle- 'ak de 'bruin j deze azijn het schaal melk de ge- deze - de rij- weinig an het melk koud schepje jenomen KENHUI- lendienst' be-i Openbare verkoop van Hotel Singer begonnen NOORDWIJK Met de openbare verkoop van Hotel Singer is vanochtend om elf uur begonnen. De verkoop had plaats in het Hof van Holland. Besloten werd om tot openbare verkoop van het voormalige Ho tel Buitenzorg over te gaan omdat de plaat selijke Rabobank nog geld te goed heeft van de Stichting Bethel, die het pand on langs van de hand deed aan de heren R. Groenewold en J. Lotterman uit Drente. Deze horeca-exploitanten hebben inmiddels veel geld in het verwaarloosde hotel gesto ken en richtten in de kelder een gloed nieuw snookercentrum in. Tijdens de eerste verkoopzitting ten overstaan van notarissen van Hoeken en Janbroers werd nog slechts geboden. De eigenlijke verkoop gebeurt op woensdag 12 april. KATWIJK De commissies voor alge meen bestuurlijke zaken en ruimtelijke ordening, grondbedrijf en openbare wer ken stemmen in met het voorstel van het Katwijkse college van burgemeester en wethouders om de Rijnstraat in Kat wijk Rijn slechts ten dele verkeerstech nisch aan te passen. Alhoewel een rap port van politie, gemeentewerken en de werkgroep Rijnstraat Veilig voorstellen de Rijnstraat op negen punten aan te passen, wil het college niet verder gaan dar. vier verbeteringen. Het gaat daarbij betere bewegwijzering i luidelijke ove kruising Turfmarkt. De gecombineerde vergadering van commissies stond gisteravond geheel het teken van de verkeersproblemen de Rijnstraat. Bewoners en actievoerders uit Katwijk Rijn en de oostelijk daaraan gelegen woonwijk Schutterswei voeren de laatste weken volop actie om de ver keersintensiteit en de snelheid van het verkeer in de Rijnstraat terug te drin gen. Acties die vorige week zelfs on taardden in een handgemeen met de plaatselijke politie. Na een ellenlange inspraaprocedure, waarbij zes afgevaardigden uit Katwijk Rijn hetzelfde in andere bewoordigen zeiden, concludeerden de leden van de commissies, dat zij op de eerste plaats het voorstel van het college steunde. Daar naast was er een meerderheid die de wethouder en burgemeester Montfrans verzochten toch nader te onderzoeken of een stoplicht ter hoogte van de kruising Rijnstraat Achterweg bij de oversteek plaats noodzakelijk is. De raadsleden drs. H. van Mierlo (Ge meentebelangen) en R. Haasnoot (PvdA), pleitten ook voor een aanpak van de sluiproute Overrijn-Rijnstraat naar Kat wijk aan Zee. Ook voelden zij wel wel wat voor de suggestie van de Stichting om de kruising Rijnstraat-Zeeweg zo aan te passen, dat het verkeer richting de Provincialeweg gestuurd wordt en der halve af mpet slaan om in de Rijnstraat te komen. Ook de heer drs. J. ten Hove (RPF) wilde dat het college deze sugges tie nader gaat onderzoeken. Zijn geloofs genoten van de SGP onthielden zich echter van stemming, omdat zij nog geen mening hebben over de verschillende argumenten, zoals de gisteravond boven tafel kwamen. Mozaïekwedstrijd dit jaar vroeger NOORDWIJKERHOUT De bloemmozaïekwed- strijd in Noordwijkerhout zal dit jaar op 22 april worden gehouden. Vorige jaren was dat steeds op Koninginnedag, maar de organisatie zag zich ge noodzaakt het evenement dit keer met een week te vervroegen omdat de hyacinten anders overal al „geritst" zijn. Men vreest dat er eind april geen bloemekoppen meer over zijn. Vandaar dat de mo zaïeken dit jaar op corso-zaterdag te bezichtigen zijn. Volgens voorzitter M. de Groot is het voor deelnemers raadzaam om zelf ook kwekers te bena deren als ze wat aparte kleuren nodig hebben. De organisatoren hebben zelf ook al kwekers benaderd opdat de wat zeldzamere kleuren mogelijk een week van te voren in de koeling bewaard kunnen worden. Vorig jaar waren er ongeveer 40 deelne mers, het aantal voor dit jaar is nog hiet bekend. De opkomst voor de voorlichtingsavond in de De Schelft was gisteren in elk geval heel behoorlijk. OEGSTGEEST Bewo ners van het oude dorps- gebied in Oegstgeest heb ben gisteren een nieuw plan voorgeschoteld ge kregen voor de bouw van een winkel en vijftien wo ningen op de hoek Ken- nedylaan/Dorpsstraat. De winkel moet een opper vlakte krijgen van 200 vierkante meter en zou onderdak kunnen bieden aan een antiekhandel. Bij de woningen gaat het om twee vrije sector, vijf pre mie C-huizen en acht ap partementen. Het „kakelverse" bouwplan werd gepresenteerd op een hoorzitting in De Roode Leeuw over het Plan van aan pak voor het oude dorp. Eind de;e maand wil de gemeente geïnventariseerd hebben wat er in het gebied moet gebeu ren, om daarna een bestem mingsplan op te stellen. Inmiddels krijgt het plan van aanpak wat meer gestalte. Na verschillende eerdere hoorzit tingen, zijn de omstreden kan ten wat verzacht. Zo is er nu geen sprake meer van het doortrekken van de Kennedy- laan naar de Almondeweg. Dat zou het smalle gedeelte van de Dorpsstraat moeten ontlasten. Dat is niet meer no dig, aldus wethouder Kohl- beck gisteravond, omdat de verkeersdrukte veel sterker is verminderd dan verwacht na de openstelling van de Trek vaart (S54) en de Haaswij- klaan. Hoofd van de afdeling openbare werken J. Hermes toonde dat met cijfers aan. Een ander opvallend punt is dat de gemeente nu wil dat het ge bied ten westen van de Pas toorswetering agrarisch blijft. Op het terrein van het trans portbedrijf Van der Luyt zal woningbouw worden gepleegd. Ook ten westen van de bebou wing van de smalle dorpstraat is nog een gebied dat daar voor in aanmerking kan ko men. „Maar dat is voorlopig nog toekomstmuziek", aldus wethoudr Kohlbeck. Aansluiting van twaalf huizen in de Dorpsstraat op de riole ring wordt ingrijpend omdat daarvoor de straat ruim twee maanden voor het verkeer moet worden afgesloten. Over de herinrichting van de straat kunnen de bewoners nog een maand nadenken. Aan hen wordt de keus gelaten wat voor bestrating, asfalt, klin kers of een combinatie, moet komen. Door de rijbaan te ver smallen wordt snelverkeer ontmoedigd. Beroepskracht open jongerenwerk Voorschoten VOORSCHOTEN Burge meester en Wethouders van de gemeente Voorschoten willen voor een proefperiode van één jaar een goed opgeleide profes sionele kracht aanstellen, om het open jeugd- en jongeren werk op te zetten. De beroeps kracht moet jongeren, die niet in verenigingsverband bij el kaar komen, warm zien te ma- !ken voor het deelnemen aan Activiteiten. In dat jaar zal de betrokken functionaris het Voorschotense „veld" verkennen, een werk plan maken, vrijwilligers en bestuurlijk kader recruteren en activiteiten organiseren. Na de proefperiode zal bekeken worden of de beroepskracht, die tijdelijk in dienst komt van de Stichting Sociaal Cultureel Werk, een vaste aanstelling kan krijgen. Gedacht wordt voor 30 uur per week ondersteuning. Voor de salariëring willen B en W 60.000,- uittrekken, voor de aktiviteiten 15.000,-. Voor wat betreft de huisvesting denkt het College aan de voor malige Ds. Fortgenschool aan de Prins Bernhardlaan. Voor grote manifestaties kan uitge weken worden naar het Cultu reel Centrum. Het moet nog worden besproken in de com missies welzijn en financiën. KINDER- 2. 2311 "vla 071- .00-15.00 4 soorl (afk.); 13 2 rund; 4 vis- 5 S2 'isui ei l :uop zi Isa s :ion 5E q 62 ei ie :ua :uo» st 9 6 'solu luoxpoH Actievoerders weggestuurd bij Keukenhof LISSE De actie van het ver plegend personeel bij Keuken- bof is gistermorgen voortijdig jafgebroken. Volgens het actie centrum in het psychiatrisch ziekenhuis St. Bavo werden de actievoerders weggestuurd door de politie. De Lissese poli tie ontkent echter bij de actie in Keukenhof aanwezig te zijn geweest. Volgens voorlichter C. van der Groen van Keukenhof stonden de actievoerders met een span doek op het voorplein van Keukenhof. „Dat is privéter- rein. We hebben hen verzocht voor de hekken te gaan staan en dat hebben ze keurig ge daan. Na een half uurtje waren jze verdwenen". De actie werd vervolgens, voortgezet bij de Lisserbrug waar aan passerende automobi listen pamfletten werden uitge deeld. In de middag vormden tegen de tweehonderd ver pleegsters en verplegers uit de psychiatrische ziekenhuizen St. Bavo en Sancta Maria een le vende keten die naar het cen trum van Noordwijkerhout ging. De gestaag vallende sneeuw was voor het verple gend personeel geen beletsel om de actie voort te zetten. De acties worden vandaag voortge zet. Tussen vier en vijf uur 's middags worden pamfletten uitgedeeld op het kruispunt van de Hoofdstraat/Carolus Clusiuslaan/Van Pallandtlaan in Sassenheim. Om half twee is er een bijeenkomst in het actie centrum op de St. Bavo met verschillende sprekers. De Peuk kan bouwen VALKENBURG Socië teit De Peuk kan gaan bouwen. De raadscommis sie sport en welzijn ging gisteren akkoord met het voorstel De Peuk een ge meentegarantie te geven voor een lening van 250.000 gulden. Het gebouw gaat ruim een half miljoen kosten. De helft van dit bedrag kan door de soos zelf worden opgebracht. De sociëteit, die 14 jaar be staat, heeft een bouwvergun ning op zak en gaat zijn on derkomen bouwen in de om geving van de sportvelden en een volkstuinencomplex in 't Boonzak-Oost. Het ontwerp dat door de soos-jongeren zelf is ge maakt, heeft een omvang van 700 vierkante meter met vergaderruimte, toneelruim te, een grote discio-zaal, keu ken en berging. De Peuk telt 250 leden en wordt voor 40 procent bezocht door jonge ren uit de regio. Het raadslid P. T. Mizee stel de voor het agendapunt ach ter gesloten deuren te behan delen, maar na een schorsing werd dit voorstel verworpen. A. Bremer (PvdA) was blij met de ontwikkelingen. „Hoe eerder gebouwd wordt, hoe liever", zei hij. Mevrouw Spiering-Poot (CDA) vond een half miljoen „Niet niks", maar had in principe geen bezwaren. Ook Th. van Es (GPV/RPF) had nog wel enige zorgen, maar gezien de zelfwerkzaamheid had hij al thans met de gevraagde ga rantie geen problemen. Die had P.T. Mizee (VD) wel. Hij vroeg zich af of De Peuk niet te hoog grijpt. „De gemeente neemt een groot risico en De Terp krijgt er concurrentie bij". Wethouder H. van der Nagel had echter groot ver trouwen in de jongerensoos. Verkeerslessen krijgen in Noordwijk moderne aanpak Gedeputeerde T. Jansen heeft gisteren in de Northgohal in Noordwijk het eerste schoolpleinpakket van de moderne ver- keersmethode „Straatwerk" uitgereikt aan het hoofd van de basisschool Klaverweide, de heer H. Brinkert. „Straatwerk", bestemd voor alle groepen in het basisonderwijs, zal de hui dige tien jaar oude en tevens verouderde verkeerslessen gaan vervangen. Werd vroeger uitsluitend in de klas ver- keersles gegeven, met de nieuwe methode wordt het moge lijk bij mooi weer allerlei verkeerssituaties buiten op het schoolplein na te bootsen. Leerlingen van Klaverweide gaven in de sporthal een korte demonstratie van deze gloednieuwe „buitenmethode". De aanschaf van de schoolpleinpakketten, die ontwikkeld werden door de Vereniging Veilig Verkeer Ne derland, wordt voor de helft gefinancierd door de gemeente Noordwijk. De andere helft betalen de scholen zelf. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Winterweer teistert Promenadeloop Winterse buien zorgden er gisteravond in Sassénheim voor dat het aantal deelnemers aan de zesde Promenadeloop duidelijk lager was dan de voorgaande jaren. In totaal de den er 525 atleten mee, terwijl men in voor gaande jaren gemiddeld 1000 deelnemers kon noteren. Bij de jeugd tot en met 12 jaar namen ruim 150 jongens en meisjes deel aan de jeugdloop over 2,5 kilometer. De snelste tijden werden gelopen door Helen Torrance in 11.52 minuten en Danny van de Heuvel in 9.30 minuten. De prijs voor de school met de meeste deelnemers ging naar de Kinderburg. Van deze school verschenen 26 leerlingen aan de start. Bij.de promenadeloop over 5,1 en 10,2 kilo meter startten 350 deelnemers. De winnaars op de 5,1 kilometer waren respectievelijk bij de jongens van 13 tot en met 16 jaar: Sander Turnhout in 20.43 minuten, bij de meisjes van dezelfde leeftijd: Hester van leeuwen in 21.27 minuten. Bij de dames kwam Elly van Gerven als eerste over de finish in 22.03 minuten. Ria Duivenvoorde liep, de snelste tijd in de afde ling veteranen dames in 21.48 minuten. Op de 10,2 kilometer lag er voor' degeen die het parcoursrecord verbeterde een fikse premie klaar. Jan Dirk Hazeleger lukte het net niet het record te verbeteren. Hij kwam 40 secon den tekort met een tijd van 33.20 minuten. Bij de veteranen heren werd de 10,2 kilometer gewonnen door Arie van Tol in de tijd van 36.06 minuten. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Zender in beslag genomen HILLEGOM De politie van Hillegom heeft gisteravond, samen met de radiocontrole dienst (RCD), een illegale zen der in beslag genomen. Dat ge beurde in een woning aan de Leekstraat. Ook werden een microfoon, een koptelefoon, een mengpaneel en een voe ding in beslag genomen. De 30-jarige bewoner van het pand is aangehouden en na verhoor heengezonden. De po litie was de zender op het spoor gekomen door peilingen van de RCD. Valkenburg vertegenwoordigt Zuid-Holland VALKENBURG De ge- meente Valkenburg zal de provincie Zuid-Holland verte genwoordigen tijdens de natio nale viering van Bevrijdings dag in theater Carré in Am sterdam. Vijftig personen uit Valkenburg zullen daar in aanwezigheid van de koningin een speciaal feestprogramma bijwonen. Voor deze nationale gebeurtenis is elke provincie gevraagd een gemeente te se lecteren. Commissaris van de koningin mr. S. Patijn heeft Valkenburg gekozen. Volgens burgemeester Sinke staat deze keuze in verband met het oor logsgebeuren rond Valkenburg en de grote voedseldropping kort voor de bevrijding in '45. NOORDWIJK Gedepu teerde T. Jansen heeft gis teren in het Jan Verwey Natuurcentrum in Noord wijk het eerste exemplaar van het boekje „Zeven Fietsroutes door Duin- en Bollenstreek" in ont vangst genomen. Het boekje is een uitgave van het Milieu Overleg Bol lenstreek (MOB) en is ver krijgbaar bij de reguliere foekhandels en VVV- intoren in de regio. Dat het fietsrouteboekje wordt uitgebracht op het moment dat het milieu midden in de actua liteit staat is volgens woord voerder van het MOB, Tim Boyenk, puur toeval. „Er gin gen twee jaar van intensief voorbereiden aan vooraf, van routes verkennen en informa tie verzamelen, van foto's ma ken en teksten schrijven". Jansen sprak zijn waardering uit voor stichtingen en groepe ringen die wegwijzers en rou teboekjes uitstippelen. „Er zijn heel veel vrijliggende fietspa den door duinen en polders in onze provincie, maar velen weten ze niet te vinden. Dit boekje vormt dan ook een pri ma initiatief met zeven routes „Zeven Fietsroutes" kwam tot stand met financiële onder steuning van verenigingen, adverteerders en sponsors. In de tekst van het boekje komen landschappelijke wetenswaar digheden, bezienswaardighe den in de natuur waar men door heen rijdt, plaatselijke musea, historie en architectuur aan bod. Op overzichtskaartjes worden de routes, die in lengte variëren van ongeveer 20 tot 40 kilometer, duidelijk aange geven. De routebeschrijvingen zijn uitvoerig. Bijzonderheden worden ook vermeld zoals in route 6 de vaartijden van het pontje in Voorschoten, zodat men onderweg niet voor ver rassingen komt te staan. Leuk zijn de adviezen die de samenstellers van het boek werkje geven. Zo beveelt men aan het Slot Teijlingen in Sas senheim met een bezoek te vereren, de oude Jeroenskerk in Noordwijk beslist even bin nen te lopen en de korenmo len „De Geregtigheid" uit 1740 in Valkenburg niet over te slaan. Ook de natuurwaarden in de Bollenstreek komen uit gebreid aan bod. De auteurs laten de fietsliefhebbers niet onkundig van het voorkomen van zeldzame en ook meer gangbare planten en kruiden- soorten langs de route. In de polders kunnen veel weidevo gels worden gesignaleerd als kieviten, grutto's, scholeksters en tureluurs. Het nieuwe fietsrouteboekje dat 7,50 kost zal voorlopig uitsluitend in een Nederandse uitgave verkrijgbaar zijn. Mochten volgens Boyenk de Stichting Promotie Noordwijk of de VVV het initiatief ne men het routeboekje in het Duits te vertalen, dan zal de MOB daar gaarne medewer king aan verlenen. NOORDWIJK De raadscommissie voor ver keerszaken heeft zich gis teravond unaniem uitge sproken voor herinrich ting van de Voorstraat. Men koos voor variant B: het gedeelte tussen het S'"g gezj<m of>, raadhuis en het Linden- hoord. Volgens wethouder V. plein. Deze variant voor- Salman moesten de varianten kiezen. De bewoners leken er minder gelukkig mee te zijn. Vertegenwoordigers van de vereniging De Oude Dorps kern maakte bij de eerste ken nismaking met het plan be denkingen tegen de procedure. R.F. Kemper van deze vereni- plan ziet in een haakse aanslui- snel in de commissie kunnen ting van de Zeestraat op worden besproken, zodat tijd de Voorstraat, zodat deze door eeuwenoude linde bomen gemarkeerde ver binding in het historische dorpscentrum zoveel mo- ging alsnog gelegenheid tot gelijk in haar oorspronke- spraak krijgeix lijke staat behouden blijft. nader overleg met Oude Dorpskern ontbrak. De wethouder zegde toe dat De Oude Dorpskern en de Noord- ijkse Ondernemersvereni- Verder voorziet het plan in 28 parkeerplaatsen, gelijkmatig verdeeld over de straat, ruime trottoirs, en een over het alge meen rustig straatbeeld. Met de presentatie van een viertal modellen werd voldaan aan een eerder gedane wens van de verkeerscommissie Willms (CDA) vond de thans voorgelegde variant een goed plan. Wel zouden er naar zijn mening nog enkele par keerplaatsen extra te creeëren zijn. Zo zag hij niet in, waarom voor het terras van het Hof van Holland, hoe fraai hij dit hotel ook vond, geen auto's neergezet mochten worden. Men zou dit naar de mening Willms toch doen. Ook J. enkele varianten te kunnen Smit (VVD) attendeerde op de vermindering van het aantal parkeerplaatsen op de Voor straat. Volgens hem kwam dit neer op 40 procent aan plaat sen minder dan nu. „Straks als de smalle gedeelten van de Voorstraat onderhanden wor den genomen, zullen nog meer parkeerplaatsen wegvallen", vreesde Smit. A. Prins (PvdA) noemde de variant een prima voorstel. In de historische dorpskern ho ren geen auto's thuis, meende het socialistisch raadslid. Hij drong er op aan niet elk gaatje op te vullen met blik. Namens het PAN verklaarde W. Schel vis het van harte met dit plan eens te zijn. „Ik hoop dan ook, dat het CDA over het verlies van de parkeerplaatsen heen zal komen". G. Duindam (Noordw. Bel.) drong er op aan in de historische dorpskern zo min mogelijk te laten parke ren. Vooral het lang-parkeren was hem een doorn in het oog. Wethouder Salman wilde nog geen uitspraak doen over het eventueel vaststellen van één richtingsverkeer in de Voor straat. Carla Martens De in de Bollenstreek beken de zangeres Carla Martens is morgenavond het middel punt van een jam-sessie in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Aanvang tien uur, de toegang MOKER Het Media Overleg van Ker ken in Rijnland en de Bol lenstreek (MOKER) wijdt haar wekelijkse radio-uitzen ding morgenavond aan het Hennie Verhagen fonds. In een gesprek met enkele be trokkenen zullen de doelstel lingen van dit fonds nader worden belicht. MOKER zendt uit van zeven uur tot half acht. Kringloop Kringloopwinkel De Los plaats aan de Losplaatsweg in Noordwijk is vanaf donder dag 6 april elke donderdag avond van zeven tot negen uur geopend. In deze winkel van Kringloopprojecten Noordwijk ziin kleine huis raad en meubels te koop. De winkel is verder van maan dag tot en met zaterdag elke dag van elf tot drie uur geo pend. Troubadours Operettevereniging De Trou badours uit Oegstgeest voert vrijdag en zaterdag de ope rette „Grafin Mariza" van Emmerlich Kalman op. De voorstellingen hebben plaats in het Rijnlands Lyceum aan de Apollolaan in Oegstgeest. De toegangsbewijzen kosten 15Voor meer informatie: telefoon 01711-10005. Concert Jaco van Leeuwen, de vaste organist van de Grote of St. Jeroen kerk in Noordwijk- Binnen, geeft vrijdagavond een concert ten bate van het restauratiefonds van het Knipscheer-instrument. Hij zal een gevarieerd program ma uitvoeren met bekende werken van onder andere J.S. Bach en Jan Zwart. Aan het concert wordt verder me dewerking verleend door Mara Bol op de dwarsfluit. Aanvang kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt f7,50kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij de VVV Noordwijk. en de dansgroep Bloemen- wijk-Boschgeest. De regie is van Hans Schipaanboord. In een dorpje in de Oekraïne is iedereen door een vloek dom. Een jonge leraar wil deze vloek verbreken. De voor stelling begint op zaterdag om acht uur en op zondag1 om half drie. De toegang kost /7,50, houders van een CJP of Pas 65 moeten f6 betalen. Toneel (2) Theater van het Woord speelt zaterdagavond in The ater Warenar aan de Kerk straat 75 in Wassenaar ,,As you like it" van Shakespeare. In deze komedie gaat het om de vermomming van een vrouw in mannenkleren. Hiermee geeft Shakespeare speler en toeschouwer een kans om de ware identiteit i de i de Sharon Vice De zangeres Sharon Vice treedt vrijdagavond op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hillegom de grens. De zaal gaat om negen uur open. Toneel Toneelgroep Voorschoten brengt zaterdag en zondag de komische fabel. „Dwazen van Neil Simon op de plan ken van het Cultureel Cen trum aan de Prinses Marijke- laan 4. Medewerking wordt verleend door het duo Tra vin dat balalaika muziek speelt androchyn, te onthullen. Aanvang kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt /15, houders van een Pas 65. leden van K&O en groepen van minimaal tien personen krijgen f2,50 korting. Drs P. De woordkunstenaar Drs. P treedt zaterdagavond op in de grote zaal van Tripodia in Katwijk Aanvang kwart over acht. Het programma van drs. P. heeft geen naam. Het gaat niet over zieleroer- selen, clichégrappen of actua liteit maar over thema's als groente en fruit, lichaamsde len en tekens. Drs. P. zingt daarover op originele wijze en met vakmanschap. Toegang kost f8, /10 en f12750. Kaarten zijn te bestel len bij de VVV Katwijk of bij K&O Katwijk aan de Sluis- weg.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17