Slechte start korfballers Vijfde plaats voor Eric Stroombergen MICHEL HOCKX LEIDT IN LSB-KAMPIOENSCHAP V Manuela Ossendrijver maakt indruk bij open NK GOUDENPLAK FLEUR BAKKER n NSL sterk in CPC SPORT £etdóc6ou/uMit MAANDAG 3 APRIL 1989 PAGINA 21 i Pers legt DEN werkr vanmi neerg( Op de warde willen over I worde Er zij gen gi Piet Ruigrok in Unieraad LEIDEN Tijdens de zater dag gehouden Unieraadsver gadering van de KNAU is Spartaan lid Piet Ruigrok geïnstalleerd als lid van dit „atletiekparlement". Leide- naar Bert Paauw werd her kozen als lid van het KNAU- bestuur. Gert Velthuizen nam dit weekeinde (voorlo pig) afscheid. Door een admi nistratieve fout bij de verkie zingen is hij genoodzaakt de komende periode vanaf de resevebank toe te kijken. LEIDEN Na vier van de zes ronden in het per soonlijk kampioenschap van de Leidse Schaak bond heeft LSG-er Michel Hockx als enige van de 25 deelnemers een honderd- procentsscore. In de vier de ronde versloeg hij clubgenoot Aad van Moorssel. Verder is alleen Peter Passenier van Al phen nog ongeslagen. Vanwege een remise in de eerste ronde tegen Ter- meulen van Roelofarends- veen moet hij echter ge noegen nemen met een, weliswaar ongedeelde, tweede plaats. Zoals helaas al jaren gebruike lijk, is het LSB-kampioen- schap weer matig bezet. Niet meer dan negen van de zestig in de KNSB-competitie uitko mende spelers kwamen af op de eerste prijs van 300 gulden. Dit staat natuurlijk in geen verhouding tot de 2000 gulden die bijvoorbeeld in het Note- boomtoernooi verdiend kun nen worden. Daarnaast spelen slechts acht promotieklassers mee. zodat wat een serieuze plaatsingswedstrijd voor de voorwedstrijden van het Ne derlands kampioenschap zou moeten zijn, een gezelligheid- stoernooitje is geworden. On danks dat zijn er al twee pro testen tegen de indeling inge diend (en ook weer ingetrok ken). In de eerste drie ronden ge beurde er nog weinig schok kends. Henk Hoek uit Noord- wijk won in de eerste ronde van ex-hoofdklasser Ik Oei. Fred Slingerland, vorig jaar nog derde, verloor van Alphe- naar Leen de Jong. Hockx versloeg Caroline Slingerland en Van Moorsel. In de tweede ronde won Van Moorsel fraai van de op papier sterkste te genstander, de voor Philidor I uitkomende Nico Kuyf. Hockx beschwindelde Voorschote naar Jan Bey. In de derde ron de viel Oei als kanshebber af. Een plotselinge ziekenhuisop name verhinderde hem te spe len en wedstrijdleider Verbiest kon niet anders doen dan hem een reglementaire nul geven. Hockx bracht zijn score op 3 uit 3 door Wim Vriend (Phili dor II) te verslaan en Van Moorsel deed het zelfde ten koste van clubgenoot Adrian Clemens. De vierde ronde bracht de twee driepunters tegen elkaar. Van Moorsel stond al vlak na de opening totaal verloren, maar Hockx weigerde maatre- gelen ter bescherming van zijn koningsstelling te nemen. Dit had ernstige gevolgen kunnen hebben, maar in tijdnood over zag Van Moorsel een tussenze- tje en werd alsnog snel van het bord gezet. In de post-mor tem (zoals sinds Timman de na-analyse heet) bleek dat een stukoffer, gevolgd door een niet aan te nemen dameoffer, grote en mogelijk voor Van Moorsel winnende complica ties te weeg had gebracht. Zo als gebruikelijk ontstond flinke onenigheid over de l..„ nier waarop Hockx zijn erfenii had verkregen. Ondertusser had ex-kampioen Passenier die tot dan een licht program ma had, gewonnen van Vink Kuyf, Vriend en Noordwiike Van der Berg haalden hui derde winstpunt en kunnen oj 22 april in de laatste twee ron den proberen hun achterstant goed te maken. LEIDEN De herstart van de veldcompetitie heeft veel topkorfballers uit de Leidse regio gelijk in verlegenheid ge bracht. De Danaïden, Fiks en Tempo waren de enige clubs die een over winning boekten en de* overige acht twaalftallen verloren. TOP, Fides Pacta, De Algemene, Zuiderkwartier, Veloci- tas en Ons Eiland blijven hierdoor in degradatie nood en Pernix en Cres cendo zagen hun koppo sities verzwakt. Afde lingsclub Fluks had meer succes, want de ploeg uit Noordwijk ver zekerde zich via 7-4 winst over het al gepro moveerde KNS van te rugkeer naar de landelij ke derde klassen. Voor TOP leverde het degra datieduel met Blauw Wit dubbel verlies op met een kansloze 4-8 nederlaag én het uitvallen van Anne van der Zaag met een kuitspierbles sure. „Ik hoopte vandaag op een opsteker, maar nu moet je weer op nul beginnen", constateerde coach Jasper Engel gelaten, die met vier invallers weinig teamver band in zijn twaalftal terug zag. Zijn volgelingen misten bovenal agressie en zelfver trouwen en waren in krap twintig minuten al 2-5 achter geraakt; reden voor Engel om na rust (2-6) Frank Nijen- huis als pinchhitter in te zet ten. Desondanks bleef de wedstrijd van een mager ge halte en het was dan ook te kenend, dat drie van de vier goals in de tweede helft strafworpen waren, waaron der die van Gerco Langelaan en Ron van der Willik. Met vier invallers gaf Fides Pacta naar vermogen partij aan Wordt Kwiek, dat bij de dames over meer lengte en fysieke kracht beschikte. De fusieclub kon dit in de eerste helft compenseren door het hangende verdedigen van de heren en door het windvoor- deel, dat met goals van Frank Peter de Haas en Jan Willem Meijer te weinig werd uitgebuit (1-2 rust). Na de paalwisseling had de thuisclub op 4-4 letterlijk de wind mee en liep razendsnel uit naar 9-4, waarna genoem de twee schutters de neder laag nog tot 9-6 zouden ver- kleinen. De Danaïden nestelde zich vaster in de middenmoot door een moeizame 7-6 zege over Pams. Heiko Locher (2), Eric Kromhout en Isolde Springveld, die inviel voor de geblesseerd geraakte Mo nique Slingerland, brachten in vijftig minuten de stand op 4-1 en dat was een magere afspiegeling van het betere veldspel van hun ploeg. De bezoekers kwamen er in het laatste half uur beter in, maar een strafworp van Mar co Mud en een doorloopbal van Isolde Springveld deden op 5-5 de balans definitief in Leids voordeel doorslaan. Gedurende het derde kwar tier kwam Fiks beslissend los van Achilles, doordat Sandra van Gelderen (2), en Theo Vreeken, goed voor drie en vijf goals, de score van 8-8 naar 8-11 verhoog den. De Oegstgeestenaren hadden steeds het betere van het spel (3-5 rust) en scoor den vooral uit langdurige aanvallen, zoals invaller Wim Anholts die de eind stand op 9-12 bepaalde. „Het is onverklaarbaar, maar het liep gewoon voor geen meter", zocht trainer Rob van Dort vergeefs een ver klaring voor de 5-4 nederlaag van Pernix bij Merwede. Ty perend voor het ongewoon zwakke spel van zijn groep was wel, dat Rudger Kuipers met twee strafworpen al top scorer werd en dat Carla Kuipers wegens commentaar op de spelleiding een gele kaart voor kreeg gehouden. Binnen zeventien minuten stond De Algemene bij OSCR via Alfred Lambooy (2) en Diane Hoppenbrouwer op 0-3, maar daarmee bleek het meeste kruit verschoten. De blauw-witters zakten steeds verder weg en misten ook twee strafworpen, zodat zij via 5-3 (rust) en 9-3 een kansloze 11-6 nederlaag moesten wegslikken. De derde verdediging van Zuiderkwartier was duide lijk niet opgewassen tegen de aanvallers van ONDO (M), die vijf doelpunten bijdroe gen in het 10-9 eindresultaat. Edith Hillebrand, liefst vier maal scorend, en Dirk Jan de Kreek hielden hun club met 4-6, 6-7 en 7-8 aan de leiding, voordat de Middelburgers op 8-8 twee keer op rij scoorden. Ondanks het windvoordeel maakte Velocitas in het middenvak zoveel plaatsfou- ten, dat ODO (M) alle gele genheid kreeg om van 4-2 (rust) naar 6-2 uit te lopen en dat was beslissend. Lian Co- pier, Selma van Hulst en Paul Robert Nugteren warén als enige Leiderdorpers tref zeker in het 7-3 verlies. Vlak voor tijd kreeg Cres cendo de rekening voor haar zwakke spel gepresenteerd, toen hekkesluiter Apollo de winnende 4-5 produceerde. Debbie Blog (2), Wijnand Al berts en Mark van Amster dam hadden eerder 2-0, 3-1 en 4-3 gemaakt, maar zij en hun teamgenoten misten overtuiging en conditie om deze voordelige marge tot het einde toe intact te houden. Ook Tempo ondervond con ditionele problemen bij Vriendenschaar (B), zonder dat dit evenwel puntverlies opleverde: 6-7 De formatie uit Alphen, die volgend seizoen getfaind wordt door Gé van der Wa ter, had namelijk genoeg rou tine om de 3-7 van Ron Zwaan (3), Ronald Drieduite (2), Marga Fennema en Mar jan Wielinga vast te houden en kreeg met een (gemiste) strafworp nog de beste kans in de slotfase. De afwerking van Ons Eiland bleek andermaal on voldoende tegen Nieuwer- kerk, dat na 2-1 vrijwel on een schot. Zijn team, TOP, was kansloos in het degradatieduel Foto: ANDRÉ VAN HAASTEREN gestoord kon doorlopen naar lijstaanvoerder nogmaals 3-10. Mark Bastüaans en open en maakten daardoor Remco van de Meeberg bra- de nederlaag met 5-10 drage- ken de verdediging van de lijker. LEIDEN Nieuwkoop vormde het decor voor de A-klasse zwemwedstrij den. Voor de meisjes en dames stond de schoolslag op het programma en voor de jongens en de heren de vrije slag. Fleur Bakker zwom een uitstekende tijd op de 50 meter schoolslag; 37.9. Met de 100 meter tijd van 1.22.3. leverde haar dit totaal, zoals te ver wachten, een gouden plak OD. Saskia de Keijzer eindigde verrassend op een tweede plaats. Zelfs in de schoolslag, wat niet tot haar sterkste slag behoort, zit een enorme pro gressie. Dit is met name te merken aan haar 100 meter tijd; gisteren tikte zij aan in 1.26.9, nog geen half jaar gele den zat zij hier nog zo'n 10 se condes boven. Bij de jongens in deze leeftijdscategorie (on der de 12), behaalde Richard van Duivenbode een eerste plek. Van Duivenbode draait de laatste tijd ook zeer goed. Zijn tijden, 30.7 en 1.08.0 spre ken wat dat betreft boekdelen. Dennis Schouten zwom een sterke wedstrijd. Opvallend was zijn 200 meter tijd; hij opende in 1.07.0 en legde de tweede helft af in 1.01.0. Met zijn 50 en 100 meter tijden (26.9 en 58.5) eindigde hij to taal op de eerste plaats. Zijn broer Mare kreeg de bronzen plak uitgereikt. Mare tikte op de 100 meter slechts 0,2 secon de boven de limiet aan (59.7). Nancy Kijk in de Vegte kwam op alle drie de afstanden sterk naar voren. Haar tijden van 35.7, 1.17.3 en 2.53.3. waren snel genoeg voor een derede plaats. Bij de dames kreeg Winny van Deelen zilver overhandigd (38.7, 1.23.8 en 3.05.3). Olga Bouwmeester zat het niet mee deze wedstrijd. Na twee maal als tweede te zijn geëin digd, verslikte zij zich op de 200 meter school en zag zo to taal zilver aan haar voorbij gaan. De 50 en 100 meter had zij in een goede 37.5 en 1.23.0 afgelegd. In de categorie onder de 10 jaar werd bij de jongens Stefan van Iterson tweede. Bij de meisjes bezette LZ de bo venste twee plaatsen; Natasj Sierag de eerste en Rosan Bak ker de tweede plaats. Beid meisjes evenaarden hun best tijden. De derde plaats werd ii beslag genomen door Zi LGB'er Fatma Memisoglu. Danny Dubbeldeman (Zijl seconde; (1.20.5) en is nu slechts halve seconde van de limie verwijderd. Totaal veroverd zij de tweede plaats. Tom On derwater toonde op de vrij slag bij de jongens onder de 1 jaar in goede vorm te verke ren. Hij klokte twee prima tij den op de 50 en de 100 metei 34.0 en 1.14.9. Hij werd hier voor beloond met een goude plak. Robin Sprinkhui kreeg zilver overhandigd eindigde zo tussen de gebroe ders Schouten Voor LZ regende het B- limie ten tijdens de C- wedstrijd ii Nieuwekerk aan de IJ: Veerle Verloren van Themaa verbeterde haar tijd op de 10 vlinder met maar liefst 12 sej conden (1.34.9), wat een twee de plaats betekende. Robei Barmentloo behaalde hetzelfd metaal in 1.33.0, een tijdsver betering van vijf seconden Geen B- limiet voor hem op d 100 rug, maar wel een eersti plaats in 1.31.0. Monique Bar mentloo deed de klokken stil staan op de 200 wissel o 2.57.7, een verbetering van ze seconden. Voor Jacko de Haa leverde zijn tijd op deze af stand een bronzen plak (2.56.4). Twee B- limieten voor Monique Chaudron Lisette van Polanen. Voo Chaudron was dit op de 10 school (1.50.4) en Van Polanei presteerde dit op de 100 ru (1.28.0). De Haas eindigde deze afstand als derde 1.32.2. Voor De Zijl LGB behaaldei Davina juffermans en Robii van Erkel een B- limiet. Voo Juffermans gold dit op de 10 vlinder; 1.34.7 en voor Van Ei kei op de 200 wissel;2.53.8. No twee zilveren overwinningei voor Raymond van de Hoevei en Elena van Kampen. Van d Hoeven tikte aan op de 10 vlinder in 1.35.2 en Van Kam pen op de 100 school in 1.50. VN DEN Van d landse hoofdl nigde veiligl leden macht land I macht chem< TAG,' Trans Group mibia LEIDEN Eric Stroom bergen eindigde gisteren als vijfde amateur in een koers op de Doenkade. De Bollenstreker ontsnapte in de slotfase met vier ren ners van 'Tempo Soest' uit het peloton en ging daar na t^n onder in een sper vuur van demarrages. Mark Varkevisser was bij de nieuwelingen wèl de snelste van een kopgroep, terwijl Pieter Evelein bij de liefhebbers als derde over de meet sprintte. Eric Stroombergen verloor gis teren nabij Zestienhoven eer vol de slag van de vier Tempo Soest renners. Op een vijftal ronden voor de finish demar reerde de Lissenaar uit de groep, maar helaas met de vier in zijn kielzog. In de laatste ronde kon de Bollenstreker zijn opponenten niet meer in bedwang houden en sprongen zij één voor één van hem weg. Axel Hermans was uiteindelijk de snelste. Ronald van der Tang had het daarvóór vijftien ronden volgehouden kopgroep van zes maar werd op twintig kilome ter voor de finish weer ingelo pen. Toch had de Voorhouter voldoende kracht over om nog als negende te eindigen. Swift- Casba renner Mark Varkevis ser won op het winderige par cours bij de nieuwelingen de sprint van een kopgroep van acht renners. Stefan Diederiks uit Katwijk finishte als veer tiende. Pieter Evelein werd op zijn beurt wèl verrast door de sprintkracht van Frans Gar- niers en Bert Bakker. Hij werd derde vóór Gerrit Kleinveld. Mike Hassing uit Noordwijk behaalde-dit weekeinde twee maal een zesde stek. Zaterdag in de klassieke Omloop van Noordwest Overijssel en giste ren tijdens een criterium in Oud-Gastel. Hendrik-Jan La- gerweij eindigde zaterdag in de zware Ronde van Drenthe als achtiende bij de amateurs. Slechts dertig renners voltooi den de koers over de Drentse kasseien. Hoewel de Woubrug- genaar zichzelf als elfde geteld had, mochten protesten na af loop niet meer baten. Gisteren werden ook de afslui tende ritten van de Rijn-Bol lenstreek competitie verreden. Bij de amateurs was, evenals in de vorige rit, Cees Slinge- land de snelste. Hij werd daar mee als eindwinnaar gehul digd. Peter Uitendaal en Cees Vernooij finishten al§ tweede en derde in Lisse. Vernooij eindigde in het eindklasse ment als tweede vóór Uiten daal. Bij de junioren won Pascal Vergeer gisteren in Alphen de rit van Dick Hobo en Fransis- co Cortez-Roest. In het totaal klassement ging Hobo met de eer strijken. Cortez-Roest en Albert Hoogeveen werden daarin tweede en derde. De veteranen reden eveneens hun koers in Alphen. In deze cate gorie ging Piet Rietveld, Louis Bresser en Jos Turk vooraf. In het eindklassement stond Riet veld eveneens als eerste geno teerd. Bram van Wensum en Jos Turk werden tweede en derde. Op Roomburg boekte Stan Paardekooper bij de liefheb bers een „thuiszege". Hij bleef daarmee Ton van Duijvenbode en Frans Paardekooper voor. In het eindklassement verza melde Cees van Haastregt ech ter de meeste punten voor Leo Dukker en Van Duijvenbode. Bij de nieuwelingen was Ed win de Blaeij de eerste aanko- mer in Gouda. De Swift-Casba renner ging daarmee Robert van Dungen en Rick van Wet ten vooraf. Het eindklasse ment werd in dezelfde volgor de opgemaakt. Margreet van Egmond was in alle ritten de sterkste dame en won dus af getekend de competitie in haar categorie. ZOETERMEER De Ja panners zijn weer hele maal terug aan de inter nationale shorttrack-top. Dat bleek ook het afgelo pen weekeinde in het Prins Willem Alexander- sportcentrum te Zoeter- meer bij de open Neder landse kampioenschap pen. Enige jaren waren de Aziaten wat minder op dreef en konden de Ne derlandse heren behoor lijk succes boeken. Dit maal had de Nederlandse ploeg echter vrijwel niets in te brengen. Zaterdag kon zelfs geen enke le Nederlandse deelnemer tot de finale doordringen. Iets wat in jaren niet meer het geval was geweest. In de wandelgan gen deed het gerucht de ronde dat Nederland zich zou sparen voor de komende wereldkam pioenschappen. Gisterenkon alleen Jeroen Otter doordrin gen tot de finale van de 500 meter. Daarin moest hij genoe gen nemen met een vierde plaats. Net als op de 1000 me ter was hier Tsutomu Kawasa ki de snelste. Hij maakte ook deel uit van de Japanse ploeg voor de koppelkoers. Neder land won hier omdat een lid van de Japanse formatie ten val kwam. Dames Bij de dames betere geluiden. De 15-jhrige Joëlle van Koets veld van Ankeren won de 1000 meter, maar kwam giste ren op de 500 meter te vallen. Opvallend was de prestatie van de Rijswijkse Manuela Os sendrijver die achter de Itali aanse Cristina Sciolla tweede werd in het eindklassement. Monique Velzeboer, die voor het toernooi stond ingeschre ven, kwam niet aan de start. Zaterdagmorgen was ze echter wel aan het inrijden. Coach en trainer Arie Ravensbergen van de nationale selectie: „Nee, Monique Velzeboer is echt niet voor Manuela Ossen drijver weggebleven. Ze zit op het ogenblik middenin haar studie en achteraf was het niet verstandig om die twee dagen te onderbreken. KQmend. weekeinde moet ze naar de wereldkampioenschappen in Engeland. De ploeg vertrekt dinsdag, maar Monique Velze boer komt donderdag pas na". Als Manuela Ossendrijver, die bijna een jaar heeft stil ge staan, tweede kan worden heeft het short track bij de da mes dan nog wel iets te bete kenen. Ravensbergen: „Ik denk van wel. Wij weten alle maal dat Manuela Ossendrij ver een talent is. Ze heeft na tuurlijk het afgelopen seizoen veel op de buitenbaan gere den. Sinds een paar weken heeft ze de training voor het short track weer hervat. Dat kon je ook zien, ze ging gaan deweg het toernooi steeds be ter rijden. Wat er in het verle den gebeurd is, daar sta ik ge lukkig helemaal buiten. Dit seizoen is nu bijna ten einde, maar het behoort zeker tot de mogelijkheden dat Manuela Ossendrijver, indien ze dat wil, het volgend jaar weer in de nationale selectie zit. Voor het zover is moest ze nog pres taties neerzetten en zal er wel gesproken moeten worden". ARTHUR VAN RIJSWIJK Ellen van der Geest in actie tijdens de kwartfinales, de Nederlandse viel niet in de prijzen. cOTO: PETER VAN MULKEN LEIDEN De inbreng van de Noordwijkerhoutsi Strandlopers in de Haagsi City-Pier-City loop wa voor de regio opvallen< sterk. Drie heren rond d< vijftigste plaats, een derdf en een eerste plaats bij d< dames veteranen warei de toppers. Willem Boon gio atleet die de enige re ^1 week na d( Zilveren Molen onder de l.H uur dook op de halve mara thon lange CPC loop. De wed strijd die dit jaar anderso.n werd gelopen werd gewonnei door Marti ten Kate. Booi werd 48e en beste regio atlee met 1.09.55 uur, bijna op di voet gevolgd door drie anderi 'Leidse' atleten. Luuk Steen* bergen van Bataven werd 51< in 1.10.45 uur gevolgd doo twee NSL-ers: Fred Sluis (1.10.57) en Paul Barnhoori (1.11.10). De beide Batavei Cees de Mooij en Jo Ferke bleven met 1.15.03 en 1.15.0 als laatste regiolopers bij eerste honderd finishers. Bi de dames was Heidi Eygen- raam de snelste uit de regio maar zij werd vooraf gegaan door twee veteranen dames van de NSL. Janny Vissen was de snelste met 1.26.10 uur en werd daarmee derde bij dl veteranen 1 (35-45 jaar). H; clubgenote Ria Duijvenvoordt werd bij de dames van 45-51 jaar eerste in 1.32.00 uur In Schoonhoven hoefde Thep van der Veer in een veldloop slechts de plaatselijke trainei Klaas Lok voor zich te laten, Met 29.36 minuten ovt_ 9600 rpeter lange wedstrijd bleef de Leidenaar slechts 13 seconden achter op de voor* malig grossier in nationale til tels. Sjaak van Schie kwam in Pa' pendrecht in de Lenteloop tol een twaalfde plaats. Over dt 15 kilometer had de Leidenaaf 49.36 minuten nodig. aarde werd rijk e sp trie stopp fluor ozonl lands ganis bran< alleei bij e gen ma. koell koelr bij d plast: Gee Bel uur, 14.C foor krar avoi

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20