Foreholte imoeiteloos langs Wings IAZC plaatst zich voor halve finales Groen Wit succesvol n it Boksen in de ring, vechten er buiten SPORT CeidóeSouomvt maandag 3 april i989 pagina 19 Gevoelige nederlaag voor LMHC Cheetajj -esultaa de laaj /edstrij ikering en tocl Wens Kecskemethy verhoord LEIDEN - Datateam Foreholte heeft voor de kwartfinale van de bekerstrijd V&L als tegenstander geloot. V&L bezet op dit moment de derde plaats in de eredivisie. Opnieuw mag Foreholte de tegenstander in de eigen Gaasbak tege moet treden. Met het lootje „V&L" werd de wens van Jan Kecskemethy verhoord. Na de moeilijke 13-12 overwinning op DWS in achtste finale verzuchtte hij: „Geef mij nu maar een goede ploeg, dan wordt er tenminste gehandbald". Het duel wordt op 20 april gespeeld, aanvang 20.30 uur. hoPPe'Krijgsman (Houwaart) en Schouten in actie toen het in de zaal nog rustig was. LEIDEN De heren van LMHC verloren in de overgangsklasse met 1-5 van degradatiekandidaat MEP. De dames daarente gen bleven tegen Asvion met 3-0 wel aan de goede zijde van de score. Zowel de dames als heren van Roomburg speelden met 1-1 gelijk tegen respectie velijk Rijswijk en Zwart Wit. LMHC kwam thuis tegen MEP al spoedig met 0-2 ach ter. Een stand waarin tot de rust geen wijziging kwam. Na rust zagen de Oegstgeestena- ren de gasten verder uitlopen naar 0-5, alvorens de ploeg wat terug kon doen. De heren Dietrich en Te Rijdt speelden goed en namen LMHC op sleeptouw. Tegen het einde van de wedstrijd kreeg de ploeg nog een kans, die werd benut door Eugène Dekker: 1- 5. De dames van trainer/coach Dungelman boekten thuis een overwinning tegen Asvion. In de gelijk opgaande eerste helft scoorde Kiki Tesselaar uit een rebound het eerste doelpunt. Cathelijne Kranendonk be paalde de ruststand op 2-0. Uit een rebound van de door Eis- ke Dorresteijn ingeslagen strafcorner kon zij scoren. Na rust werd het een chaotisch ta fereel. Asvion ging met een .vliegende keep' spelen en Lei den maakte daar dankbaar ge bruik van. Cathelijne Kranen donk bepaalde hierdoor de eindstand op 3-0. Roomburg, de ploeg van de vertrekkende trainer/coach Jaap Suijk en wiens plaats wordt ingenomen door oud-in ternational Wouter Eikenhout, speelde met 1-1 gelijk tegen Zwart Wit. Al na een kwartier stond Roomburg met 0-1 ach ter door een strafcorner. Na rust trok Alfons Woudstra de stand gelijk. De dames van Roomburg verspeelden een punt tegen Rijswijk: 1-1. Het Leidse doelpunt, vroeg in de tweede helft, kwam op naam van Katja Verhulst. Met nog zo'n dertig seconden te spelen scoorde Rijswijk 1-1. De heren van Forescate toon den zich in een spannende partij de sterkeren van Rood Wit: 6-4 Al snel leidde de ploeg uit Voorschoten met 3-0 door treffers van Jelmer Sier- sema. Nol van der Steen en Erik Cornelisse. Forescate dacht daarop al de volle buit binnen te hebben, een te voor barige conclusie. Rood Wit maakte gretig gebruik van de slechte verdediging en kon zo op gelijke hoogte komen. Na rust hielp Nol van der Steen zijn ploeg weer op het juiste pad door drie treffers aan te tekenen, waarmee de eind stand op 4-6 werd bepaald. De dames van Forescate pakten ook beide punten door een nipte zege op Zoetermeer: 2-1. In een gelijk opgaande eerste helft scoorde de thuisploeg vlak voor rust uit een strafcor ner. In het tweede deel teken de Brechtje Vriend de gelijk maker aan. Daarna trok Fo rescate het initiatief volledig naar zich toe en een sterk of fensief had het winnende doelpunt, dat op naam kwam van Romé Zwaan, tot gevolg. Al ging het tegen het einde van de wedstrijd toch nog bij na mis. Zoetermeer kreeg een strafbal maar de uitblinkende keepster Heieen van de Berg hield de bal uit het doe). De heren van Alecto moesten thuis met 1-0 hun meerdere erkennen in Rosmalen. In de eerste helft wSren de ploegen aan elkaar gewaagd, maar in het tweede deel van de wed strijd kreeg Alecto een tegen doelpunt te incasseren. On danks veel corners lukte het de ploeg uit Leiderdorp niet om de stand gelijk te trekken. De Leiderdorpse dames speel den in en tegen Amersfoort een sterke wedstrijd met als resultaat een 1-1 gelijkspel. Al in de eerste minuut schoot Maaike d'Argemont tegen de paal, zodat een doelpunt tot na de theepauze moest worden uitgesteld. Corien Vliegent- hard scoorde uit een strafcor ner het enige Leiderdorpse doelpunt. Tegen het einde van de wedstrijd kwam Amers foort door een fout in de ver dediging langszij. In een wedstrijd waarbij acht kaarten werden uitgedeeld, verloren de heren van Noord- wijk met 2-4 van Bennebroek. De Noordwijkse formatie kwam eerst met 0-3 achter, al vorens Fred Beuk uit een strafdoelpunt na foutief stoppen van een strafbal door de keeper van Bennebroek 1-3 aantekende. Even kon de ploeg nog aan een punt den ken, nadat een treffer van Thomas Aten de stand van 2-3 op het scorebord bracht. De il- lussie om gelijk te komen werd echter vlak voor het eindsignaal ongedaan ge maakt. De dames van Noord- wijk speelden met 2-2 gelijk tegen Rood Wit. De beide tref fers, een strafcorner en een velddoelpunt, kwamen op naam van Alexandra van Kam. ren /al 1UD jer eir 0 'ei leerburj arde^dPe gelederen, maakte Akke^EIDEN AZC/Tarvo, ;et aanwinst Petrovic in sterke indruk in de twee- jde ronde van de strijd om de KNZB-beker. In Al phen klopte AZC de me- 'ekoploper in de competi- ie, Polar Bears, met maar iefst 12-6, terwijl het Haagse ZIAN met 25-5 werd verpletterd. De ^ijl/LGB redde het, even als LZ '86, niet in Biltho- P' ven. Brandenburg won gemakkelijk van De Zijl met 12-6 en speelde gelijk tegen LZ 10-10, waarmee Brandenburg zich plaat ste. Landskampioen AZC draaide als een trein tegen Polar Be- ars. Vooral Zoran Petrovic, de Joegoslavische ex-internatio- nal, liet. zien dat hij maar moeilijk is af te stoppen op de twee meter voor het vijandelij ke doel. De ploeg uit Ede had de handen vol aan hem, waar door de rest van de Alphena- ren vaak vrij spel kreeg. Na twee periodes stond er een 7-0 stand op het scorebord. Freew heelend werd vervolgens het einde gehaald. Topscorers: Pe trovic en John Janssen, beiden 3. Van eersteklasser ZIAN on dervond AZC nog minder te genstand. Het werd uiteinde lijk 25-5; Petrovic schoot ne gen maal raak. De Zijl/LGB was het spoor bij ster in Bilthoven. Passes kwa men niet aan en er werd slor dig met de kansen omgespron gen. Brandenburg speelde een goede zone, waar de Kooiclub geen antwoord op had. Ook de keeperswissel na de tweede periode, Martin Nederlof kwam erin voor Harm Jager, had niet het beoogde effect- .Tussenstanden 3-0, 7-2, 10-2, 12-6. Marc van Belkum was met 3 treffers topscorer. LZ '86 had duidelijk minder moeite met Brandenburg, dat vermoeidheidsverschijnselen vertoonde. De ploeg uit Biltho ven, die 14 overtalsituaties kreeg tegenover LZ slechts 3, sleepte er echter nog een ge lijkspel uit: 10-10. Bob Brebde, Frans van de Brink en Wilco van der Zeeuw scoorden allen twee keer. LZ moest vervolgens met meer dan zes doelpunten ver schil van De Zijl/LGB winnen om door te gaan naar de halve finale. De ploeg van Frits Wel ling maakte daar geen kans meer op, maar voldeed aan haar sportieve plicht en speel de de Leidse derby in Biltho ven op volle kracht. LZ nam weliswaar een paar keer een voorsprong van drie doelpun ten; in de laatste periode wist De Zijl het spel echter naar zich toe te trekken en behaal de het alsnog een 14-11 over winning. Voor De Zijl/LGB scoorden Marc van Belkum en Edwin Redegeld beiden zes maal. Michel van der Zeeuw schoot driemaal raak voor LZ'86. Tussenstanden 2-3, 4-5, 8-8, ,14-11. Vivax behaalde een 12-10 zege op AZC Apeldoorn. De eerste periode was slecht, maar na driekwart van de wedstrijd leidde Vivax al wel met Zeventienjarige Serge Diets werd topscorer met zes tref fers. Katwijk dolf het onderspit te gen koploper De Dolfijn: 8-11. Twee man-meer-situaties vóór Katwijk, werden door De Dol fijn benut om doeltreffend toe te slaan. Met nog drie wedstrij den te gaan volgt Katwijk De Dolfijn nu op zes punten. De titelrace is dus nu wel gelopen. Martin Jonker en Lucien Vi- veen scoorden beiden drie keer. LEIDEN De Leidse turnvereniging Groen Wit scoorde dit weekeinde goed tijdens wedstrijden in de categorie E en F die door de KNGB regio 's-Graven- lande werden gehouden. Zowel voor de jongens als de meisjes was eremetaal weggelegd. Bij de jeugd E ging de eerste ploegenplaats naar Groen Wit met een puntentotaal van 134,50. Selva uit Den Haag eindigde, met bijna tien punten minder, op de tweede plek. Mieha Bartel en Lennart Mooy van Groen Wit legden beslag op de eerste twee plaatsen van het individuele klassement. Bij de junioren E pakte Groen Wit in de persoon van Iwan Vis eveneens een individuele eerste plaats. Bij de turners E ook al een eerste plek voor Groen Wit, zij het dat Rob van Haastregt en Paul Arckesteyn in deze categorie geen tegenstand van bete kenis ondervonden. De F-meisjes van Groen Wit tenslotte, ble ken eveneens de sterkste. KDO uit Maasdijk werd nipt geklopt. Sportwereld Algemeen Vietnam heeft zich ingeschreven voor de Azi atische Spelen, die in augustus in Kuala Lumpur (Maleisië) worden gehouden. Dat was sinds 1959 niet meer gebeurd. De oorzaak van de langdurige boycot was de deelneming van Kampuchea aan de Spelen. Baseball De commissie van beroep van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Soft ball Bond is met onmiddellijke ingang afgetreden. De com missie van beroep besloot eerder een schorsing wegens wanbetalen van hoofdklasser Giants op te heffen, maar het bondsbestuur gaf geen gehoor aan deze beslissing. Het be roepscollege trok hieruit zijn consequenties. Basketball De overgang van de Russische basketballer Arvidas Sabonis naar de Ame rikaanse profliga is definitief. Sabonis gaat zeker twee jaar voor Portland spelen. De transfersom bedraagt ruim vier miljoen gulden. Boksen Arnold Vanderlij- de is zaterdag in zijn wedstrijd voor de Bundesliga in West- Berlijn geblesseerd geraakt. De Europese bokskampioen in het zwaargewicht kreeg in zijn op punten gewonnen partij tegen de Westduitser Frank Zegel weer last van een oude blessu re aan de linker duim. Boven dien werd een gekneusd mid- denhandsbeentje vastgesteld. Paardesport Jos Lansink is in het klassement van de beste deelnemer aan het CSI in Gö- teborg gedeeld tweede gewor den met de Zwitser Tnomas Fuchs. Eerste werd de Brit Mi chael Whitaker. Schaken Mare Jonker en Eelke Wiersma zijn bij de na tionale schaakkampioenschap pen voor de jeugd in Hilver sum op de eerste plaats geëin digd. Bij de meisjes tot zestien jaar deelden Ineke Tichelman en Helene Wuts de eerste plaats. Schaken De Sovjet-schaak kampioen Gata Kamsky en zijn vader hebben politiek asiel gekregen in de VS. De 14-jarige Kamsky en zijn va der maakten voriger week dinsdag in New York bekend niet naar de Sovjetunie te wil len terugkeren en politiek asiel aan te vragen. Schoonspringen De Sovje trus Vladimir Timoshinin heeft in Zürich tijdens de wed strijden schoonspringen om de Europese bekers het onderdeel torenspringen gewonnen. Tweede werd de Oostduitser Hempel en derde de Brit Mor gan. Bij de vrouwen zegevier de de Oostduitse Schmalfuss, voor de Westduitses Pucher en Kühn. Skiën Bij de open Zwitserse kampioenschappen free style skiën in St. Moritz is de Ne derlandse Jeanette Witte der de geworden op het onderdeel ballet. De titel ging naar de Zwitserse wereldkampioene Conny Kiessling. van TeLEIDEN De handbal. "ldunlters van Datateam Fore- pgaand)10^6 ondervonden in Den |k tegeiHaag bitter weinig tegen stand van Wings. Forehol- egionalte speelde een klasse be- nes v6a^er, maar het weigerde tot ïmes uiF00t ongenoegen van Jan ■n de geKecskemethy systema- bij rustisch de kansen af te ma le pauzken. Wings deed eigenlijk echt ohas hij 2-13 iets terug. Op ™eMarlPet ve^ vatte Saturnus na Jan^c^te aspiraties op tot het rion vaiiastreven van de veldti- e klasstel. DES was de eerste uis metoncurrent die op de mpioen'rangiijst werd achter- Vtreffellaa^: 20-15. De streek- Carolie^er^y tussen Olympia en MariaPASE leverde Olympia /an Egeen nipte 12-11 zege op. Valken 2-0 vaforeholte maakte er tegen ers werWings in ieder geval niet zo'n Merrjvanvertoning van als lands- kloptfcampioen SEW, dat na het be- van dehaalde kampioenschap dood- /an Borleuk van OSC verloor, maar best was het allemaal niet. De egionalVoorhoutse formatie vatte de elijk teiportieve taak serieuzer aan, uisploej achten maar er werd door Wings dan ook geen strobreed in de weg gelegd. Het duurde tot de 22e minuut voor de bal achter Ka- rina Bruins in het net lag. Fo reholte leidde toen met 0-6 en was al begonnen met het ver morsen van kansen. De 2-9 ruststand was geflatteerd. In de tweede helft liep de kampi- oensploeg uit naar 2-13. Dat was de periode waarin het meeste leven in de brouwerij was. Ellen Warmerdam, die in de punt van de 4-2 defensie opereerde, ontving haar derde tijdstraf voor te fors ingrijpen. Zij werd definitief naar de bank verwezen. Wings profi teerde van het wegzakkende animo van de Voorhoutsen om de eindstand nog een enigszins draaglijk aanzien te geven. Het werd 9-19, in een duel dat maar beter zo snel mogelijk vergeten kan worden. Marian ne Bult scoorde vijf maal, Christine Kniggd bleef een treffer bij haar achter. Op het veld versloeg Saturnus DES in een attractief duel. Beide ploegen probeerden de doelpunten vooral uit combi natiespel te halen. Het leverde enkele zeperds, maar ook goed uitgespeelde aanvallen op. Sa turnus nam vrijwel constant het voortouw, maar tot 14-14 (rust 9-7) krabbelde DES te rug. Een korte demarrage, waarin uitgespeelde aanvallen break-outs afwisselden, leidde Yvonne Hartman (Wings) wurmt zich door de verdediaina van Foreholte met links ex-international Marianne Bult FOTO: JEROEN DE JONG de Leidenaars naar de 20-15 zege. De dames van Saturnus waren geen partij voor UVG. De Leidse dames, die nog een zaalwedstrijd in de benen had den, verloren kansloos met 8- 21, na halverwege al met 4-11 te hebben achter gestaan. De dames van Olympia lieten zich haast verrassen door een strijdvaardig OASE. In de eer ste helft hadden de dames uit Wassenaar een 8-2 voorsprong genomen, maar het had daar bij het geluk dat vier van die schoten van richting werden veranderd. Na rust kwam OASE sterk terug. Onder aan voering van Karin Pennings (4 treffers) bereikte OASE een 11-11 gelijke stand. Een straf- worp in de laatste minuut liet de balans naar Wassenaarse kant overslaan: 12-11. •ehoud laatst Lisse: iten h; VOY et weg ite twi DEN HAAG Het begon d Allemaal zo mooi, zater- ;t dagavond bij de finales ,s van de Zuidhollandse ia bokskampioenschappen. Dos Gasten van de organise rende vereniging De "[Houtzagerij/Te Pas onder ie de voorzitter en de di- ïcteur van de Haagse Raad van Sport en Recre atie, de heren Bos en Van ,e| Zijl, alsmede oud-wethou- ^tier Vink kwamen in de ring om prijzen en bekers uit te reiken. De stem ming zat er goed in en er jverd behoorlijk gebokst in de ring van de Haagse sporthal Oranjeplein. Na de pauze, tijdens de partij tussen de Hagenaar Krijgsman (Houwaart) en Schouten (Gou da), sloeg buiten de ring plot seling de „vlam in de pan en ontstond er in de zaal een mas sale vechtpartij. De partij werd afgebroken en pas na heel veel pijn en moeite kon de wed strijdleiding de zaak weer on der controle kriigen. Voorzit ter Jan Doorschodt van De Houtzagerij/Te Pas verzocht de toeschouwers na vijf minu ten om weer rustig op hun plaatsen te gaan zitten. Enkele van hen hadden echter al voor de (veilige) weg naar huis ge kozen. In twaalf jaar was iets dergelijks niet meer bij boks wedstrijden in Den Haag voor gekomen. Mede door dit incident kwam het programma pas na midder nacht aan zijn eind. Niettemin hebben de echte liefhebbers van de partijen in de ring kun nen genieten. In een extra-se lectiepartij voor de nationale ploeg kwam de Zuidhollands kampioen in het halfzwaarge- wicht, de Hagenaar Gerry We- temans, in de ring tegen Syd ney. In een uitstekend gevecht was Wetemèns in de eerste en tweede ronde de sterkste. In de derde ronde kreeg hij het erg moeilijk, maar won niettemin verdiend op punten. Van de NBB mag hij nu medio april meedoen aan een inter nationaal toernooi in Frank rijk. Voor de Haagse school van John Kristalijn was het een uitstekende avond. Zijn pupil Willy van Delden werd Kam pioen in het zwaarwelterge- wicht. Tegenstander Radema ker moest in de eerste ronde al zoveel klappen in ontvangst nemen dat er duidelijk sprake was van een ongelijke strijd. Het was dan ook begrijpelijk dat zijn verzorger de hand doek gooide. Van Delden werd aldus kampioen van Zuid-Hol land. De tweede kampioen van de school Kristalijn werd in de B- klasse halfzwaar Heydeman, die nipt, met een 2-1 puntens- core, won van Martie (Hobo ken). Een uitslag waarmee ze ker niet iedereen het eens was in de zaal. Een boeiend, maar zeker niet mooi gevecht was het duel tussen Lek (Nicolaas) en Van Veen (Kristalijn). Laatstgenoemde kon niet zijn draai vinden tegen Lek, die steeds terug kwam. De betere bokser, Van Veen, won ten slotte toch op punten. De school van Harry Hou waart is ook weer een kam pioen rijker. Fred Dillewaart behaalde de titel in het zwaar- weltergewicht B-klasse na een aantrekkelijk gevecht tegen Boerman (Hoboken). Beide boksers waren erg aanvallend maar de stoten van Dillewaart hadden meer kracht en waren bovendien beter gericht ARTHUR VAN RIJSWIJK zertuig ïoog ge jit Rijs De da het be 1 69-4 ?cht va elijk 95

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19