n Rijnsburgse Boys na bliksemstart toch nog in de problemen Lisse laat „geflatteerde" winst liggen Katwijk omzeilt een lastige klip ftztdóe Sou/icmt Leiden laat een steekje vallen tegen Floreant ARC deelt met NSVV rt r a Superieur Voorschoten zet champagne al koud 'INA 1 SPORT MAANDAG 3 APRIL 1989 PAGINA 17 D voetbai '4 hierva ng-NS| |d teget Blunders Dortmundt nekken Noordwijk LEIDEN „Hoe is het mogelijk dat je met 2-0 verliest, zonder zelf maar eén uitgespeelde kans weg te geven?" Noordwijk-oefenmeester John Eelman begreep het na afloop van het met 2-0 verloren duel tegen eersteklasser Spijkenisse nog steeds niet. „We waren de betere ploeg, hebben genoeg kansen gehad, maar door twee blunders van Dortmundt pakt Spijkenisse de punten". De Noord- wijkse mogelijkheden werden' echter stuk voor stuk om zeep geholpen. Vooral Geert Jan Bakker (kruising), Cees Marbus en Pieter Hazenoot hadden dotten van kansen. Doelman Dick Dortmundt had een stevige vin ger in de pap bij de twee Spijkenisse-goals. Bij de eerste dook hij onder een slap schot van Niels van Hamburg door. Ook bij de tweede treffer ging de routinier niet vrijuit door zich te verkijken op een hoekschop van de gastheren, waardoor De Groot simpel kon toeslaan. LEIDEN Derdeklasser Leiden liet dit weekein de tegen Floreant een duur punt liggen. Met nog drie wedstrijden voor de boeg komt num mer twee 's-Gravenzan- de daardoor op één punt. Daarbij stuit de ploeg van coach Beerenfenger volgende week op Sport- lust, dat voor de laatste kampioenskans vecht. Streekgenoten RCL en Zevenhoven deden het beter en pakten twee punten. Floreant - Leiden 1-1 (1-0) Een foutieve terugspeelbal van Ruud Boot werd in een slechte eerste helft onder schept door John de Bruin: 1- 0. Leiden stelde in de tweede helft alles in het werk om de gelijkmaker aan te tekenen. Het houtwerk werd aan alle kanten geraakt en eigenlijk had iedere Leidenaar de kans te scoren. Het bleef echter bij een treffer van Rob Bink. „We moeten na afloop niet zeuren over de scheidsrech ter, maar de hand in eigen boezem steken", meende Beerenfenger. Toch had scheidsrechter Van Zijl wel degelijk een grote vinger in de pap. Vooral in de laatste minuut toen Arjan Wilting binnen de zestienmeter on deruit werd gehaald. In f)laats van de bal op de stip te eggen, blies Van Zijl drie keer kort op zijn werktuig, eiste het leer op en liep ijs koud richting kleedkamer... RCL - Be Fair 2-0 (0-0) De eerste vijftien minuten waren voor de gasten. Daar na namen de Leiderdorpers het initiatief. Rob Filipo scoorde de eerste goal op aangeven van Ben Heems kerk. Het tweede doelpunt kwam op naam van Marcel van der Blom. De assist was ditmaal van Pierre van Ge- merden. „Ik ben erg blij met het resultaat, maar de score had hoger uit moeten pak ken", aldus een gelukkige Theo de Waard, die al met zijn gedachten bij het volgen de seizoen is. „Dan moet de sprong naar de tweede klasse gemaakt worden". Zevenhoven - Honselers- dijk 2-0 (0-0) Doelman Alex Stolwijk was verantwoordelijk voor de eerste overwinning van dit jaar. In het eerste part ran selde hij iedere inzet uit zijn goal. Na de thee scoorde rechtsbuiten Paul Putman twee treffers waarmee hij zijn ploeg in veiligheid bracht. LEIDEN Eersteklasser ARC deelde dit weekeinde de punten met NSVV: 1-1. Omdat nummer laatst RKAVIC wél twee punten in de knip stak, staat deze formatie momenteel weer op twee punten van de Alphenaars. Voor rust hadden de pupillen van interim- coach Aad Koren het beste van het spel. Ruud van Es, René Lammers en Dik Ernst hadden de openingstreffer op hun schoen. Daarom was de 0-1 van Rini van Trigt in de 44ste minuut dan ook een domper op de Al- phense feestvreugde. Na de thee slaagde een aangeslagen ARC er niet meer in het goede spel van voor de rust op te pakken. En hoe wel „Numansdorpers" Knipschild en Van Trigt dicht bij de 0-2 waren, bracht een direct ingeschoten vrije trap van Dik Ernst de Al phenaars uiteindelijk de dik verdiende gelijk maker. i--n ebracht Sidnej dat d ;nd h« voetbi d tellej dakkei e onzuj f meta Ier Po< ïaast i ak vod 11-0 RIJNSBURG De door voorzitter Piet van Eg- mond aan de Rijnsburgst spelersgroep overhandig de bossen bloemen mis stonden enigszins, daar was iedereen het na af loop van het door Rijns- burgse Boys met 3-2 van Excelsior Maassluis ge wonnen treffen wel over eens. Natuurlijk, door die zege hadden de geelzwar ten zich, na de eerste, ook de tweede periodetitel toegeëigend. Maar op echt feestelijke wijze was dat bepaald niet gebeurd. Daarbij herinnerde deze gang 4 van zaken de oprechte suppor- a ter van de geelzwarte Boys a ook nog eens veel te sterk aan de vorige voetbaljaargang. Toen pakte Rijnsburgse Boys eveneens twee van de drie troostprijzen. Maar het kampi oenschap zat er niet in. En dat is een dreiging die dit seizoen weer nadrukkelijk in de lucht hangt. Ook koploper Heerjans- dam won zaterdag immers. En leidt met nog vier wedstrij den te gaan de kampioens- dans nog altijd met één punt voorsprong op de formatie van trainer Arie Kurver, omdat die het in de enige weken te rug al opgestarte derde periode net iets minder doet dan de 'dammers'. Diezelfde formatie van Kur ver overtuigde op Sportpark Middelmors dus opnieuw niet. Tenminste, niet in de laatste zeventig minuten van het duel. In de eerste twintig im mers, speelden de geelzwarten de sterren van de voetbalhe mel, een opening die Rijns burgse Boys binnen een bin nen acht minuten gerealiseer de 3-0 voorsprong én nog eens twee gemiste droomkansen op leverde. Toen echter, was het wel helemaal gebeurd met de Rijnsburgse koopman. Aan vankelijk schoorvoetend, later steeds meer in de eigen kan sen gelovend, vocht karakter- ploeg Excelsior Maassluis zich terug in de wedstrijd. En mocht Rijnsburgse Boys zich na afloop zelfs gelukkig prij zen dat er nog altijd een win nende marge op het bord stond... Kurver begreep later de perio de na de vroege treffers van Leon Vonk, Wim Hooymans en Wim Driebergen en de mis sers van Hans Zwaan en Ron Carli ook niet goed: „Dat er zelfs na zo'n droomstart zoveel angst in de ploeg kan sluipen, ik kan daar met mijn pet echt niet bij. Als je na acht minuten met 3-0 voorstaat, speel je zo'n wedstrijd toch gewoon simpel uit?" Rijnsburgse Boys dus niet. De ploeg die het zaterdag zonder langdurig geblesseerden Huug Aandewiel, Martin de Louw, Gijs Collé en Johan de Kroon moest stellen, terwijl Hennie Koet ook nog eens met een voetblessure uitviel, zakte steeds verder weg en bood daarmee Excelsior alle kansen om terug te komen. Ron van Straten (tien minuten voor de pauze) en Rob Berveling (vlak na rust met een mooie, maar houdbare vrije trap) zorgden er dan ook voor dat Excelsior weer volledig terugkwam in de wedstrijd. Omdat Gert-Jan Bunt een kwartier voor tijd een unieke kans op 3-3 miste, De wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Excelsior Maassluis is acht minuten oud als Wim Driebergen de derde Rijnsburgse treffer binnenschiet. Het zou echter toch nog spannend worden op sportpark Middelmors. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN schrik, de volle genlijk misplaatste bloemen hulde vrij... GERT-JAN ONVLEE i 3-1, 46, Berveling 3-2. Rijnsburgse Boys: t< rik Mij e Kier t Zand HUIZEN Wim Eilan der, trainer van FC Lisse, zal nog vaak terugdenken aan de twee welhaast niet te missen kansen die Mark Ens en Leo van Kampen in de slotfase van het duel tegen concurrent Huizen om zeep hielpen. Lisse had zaterdag immers een voorsprong van vier punten kunnen nemen op datzelfde Huizen en met het verlies van nummer drie Jonathan (0-2 tegen Zuidvogels) een welhaast zekere stap in de richting van het kampioenschap kunnen zetten. Het mocht niet zo zijn, zodat Huizen door de 1-1 op twee pun ten blijft staan, terwijl ook Jbnathan nu nog niet kansloos geacht mag wor den. De -Zeister ploeg krijgt, met vier punten achterstand, in de drie resterende duels zowel Lisse als Huizen nog op bezoek. Toch mocht en kon Wim Ei lander met dit gelijke spel nog tevreden zijn. Al stelde Eilan der met zijn gebruikelijke Rot terdamse bluf na afloop vast dat Lisse te goed was om van Huizen te verliezen. Een con statering die Eilander volledig op basis van de tweede helft deed. Want, daar kon de trai ner van FC Lisse niet omheen: „Het spel in de eerste helft was heel gênant. Mijn spelers bleven individueel dik onder de maat. Lisse zat niet in de wedstrijd en kon de druk niet op de ketel houden. En dat was een verdienste van Hui zen. Wij kregen van hen voet balles". Doordat de sterke wind, over de lengterichting van het veld, de wedstrijd vol ledig in zijn grip had, stond Lisse in de eerste helft met de rug tegen de muur. Het 'dichtspijkeren' van het doel was toen het enige waar de Bollenstreekformatie zich mee bezig hield; aanvallend kwam de slecht combinerende ploeg er niet uit. Bij dat spelletje ont popte Mark Schipper zich tot een ware plaag voor de Lisse- defensie, die tot halverwege de eerste helft het hoofd nog re delijk koel kon houden, maar daarna de kluts volledig kwijt raakte. De ruim tweehonderd mee naar Huizen gereisde toe schouwers hielden daarom bij elke hoge bal of verre uittrap (tot het strafschopgebied) van keeper Mark Hogenbrink het hart vast. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Nadat Schipper al eerder enkele kansjes kreeg en Geep van Rooyen de doorgebroken Her man Baas met een sliding het scoren belette, kon Eduard van der Putten hij werd la ter gewisseld de druk uit eindelijk niet meer aan. Bin nen de bekende lijnen bracht hij Schipper ten val, waarop Baas vanaf elf meter Paul Veenboer kansloos liet. Eilan der was dan ook geenszins te spreken over zijn verdediging. „Behalve Geep van Rooyen en Paul Veenboer was het spel van de verdediging bedroe vend. Er was sprake van een wanorganisatie", aldus Eilan der, die zich gelukkig prees dat Huizen geen profijt wist te trekken uit de goede mogelijk heden die nog volgden. Zo vergat Andre Boelen te profi teren van een misverstand tus sen Veenboer en zijn verdedi gers en schoot tegen de paal. stichtte een kopbal van Baas het nodige gevaar en diende andermaal Van Rooyen, na een blunder van Rob Vermeu len, Boele het scoren te belet- De enige kritiek op Huizen was dat de ploeg vergat de klus voor rust te klaren. Maar wat dat betreft gaf Eilander Huizen een hand. Dat Mark Ens, alleen doorgebroken, vlak voor tijd nog op Hogenbrink stuitte, daar leek hij nog vrede mee te kunnen hebben, maar: „Die kans Leo van Kampen moet gewoon worden afge maakt. Zeker omdat hij mede spelers om zich heen wist. Qua geluk hebben wij vandaag dan ook niets afgedwongen. Kijk die 1-2 of 1-3 was geflatteerd geweest, maar een kampioens- ploeg maalt daar toch niet om". Toch bleef Van Kampen Hogenbrink eerder wel de baas. De Huizen-keeper die ook nog een lob van Ens door zag, was kansloos op een door de wind gedragen afstandschot van de Lisser. In tegenstelling tot Lisse voor rust, bleef Hui zen na de 1-1 wel combineren, agressief en ver van het doel af spelen. Maar ondanks kan sen voor Boele, Baas en Kos aan Huizenzijde en Van Kam pen (voorzet annex schot in buitenspelpositie ingekopt door Ron de Keizer) bleef de stand ongewijzigd. Volgende week wacht daar door een volgende zware klus bij Jonathan. „Ik hoop dan wel dat ik een heel wat betere eer ste helft krijg te zien", aldus Eilander. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 30. 1-0 Herman Baas, 56. Leo van Kampen 1-1. FC Lisse: Veenboer. Van Rooyen, Vermeulen. De Keizer. Van der Put ten (Mulder), Broekhuizen, Van der Zwet, Schalk, De Roode (Bremmer) Ens, Van Kampen. da et nip terdan e punt aardoc t( KATWIJK Het gaat er jde komende week om "^spannen voor Katwijk. De belangrijkste week uit het bestaan van de oranje- hemden is begonnen met een zeer welkome 1-0 overwinning op het ge vaarlijke 's-Gravenzandse SV. Een sleutelduel eigenlijk, om dat de Westlanders de laatste weken andere titelkandidaten als Capelle en Excelsior Pernis de zegekar bonden. Door dat Capelle de topper in de tweede klasse B tegen Excel- or P. met 2-1 won, heeft Kat- ijk met nog vier wedstrijden >or de boeg onverminderd ii vier verliespunten minder dan de Capellenaars. Katwijk, met Jaap van Duyn J voor Arie van Beele, die te was voor de wedstrijdbe spreking, speelde het eerste uur van de wedstrijd te- 's-Gravenzande SV zoals een kampioen in spé be- i! taamt. Veel beweging, het op- van de tegenstander, ^vlotlopende combinaties en knappe individuele acties (Piet dit se van Duyn) en een aantal opge- Paardi legde kansen. De opgerukte iert (2) Fred Eysberg stond in de der- buiende minuut aan Ja basis Van een dot van een kans, maar zijn voorzet werd door •de geheel vrijstaande Piet van Duyn naast gewerkt. Van Duyn was in de twintigste mi nuut dicht bij de openingstref fer, maar zijn van richting veranderde schot werd door de 's-Gravenzandse doelman Arno van Alphen gestopt. Drie minuten later was Van Duyn opnieuw dicht bij 1-0 toen Wim Guyt, niet al te opval lend tijdens zijn rentree, een hoekschop van Kees Kraaye- noord doorkopte, maar de in zet van Van Duyn bleef han gen in een windvlaag. Gesterkt door het overleven van dit offensief werd 's-Gra- venzande, dat qua veldspel één van de betere ploegen in de tweede klasse is, gaande weg de eerste helft steeds bru taler en creëerde zelfs enkele doelrijpe mogelijkheden. De in deze fase niet waterdichte Katwijkse defensie stond de lastige spits Frans Bouwman wat te veel ruimte toe, waar hij twee maal bijna van profi teerde. Vijf minuten voor de pauze veerden de 1000 toe schouwers op toen een vrije trap van Fred Eysberg bij Wim Guyt belandde, maar Guyt, die de hoek voor het uitzoeken had, zag zijn kopbal door de voet van doelman Van Alphen gekeerd. Het krachten vretende spelle tje van Katwijk had wel dege lijk invloed op de scherpte van de spelers. Even zag het er naar uit. dat een gelijkspel het van 's- Gravenzand- se SV. Even later is de winnende treffer van Katwijk een feit. OTO: HENK V- SNATERSE - hoogst haalbare zou zijn voor de formatie van Arie Lagen dijk. Onder de bezielende lei ding van libero Kees Guyt (Lagendijk:,, Voorbeeldige mentaliteit. Heeft als prof alles al meegemaakt, maar op de training moet ik hem afrem men") richtte de koploper zich nog één maal op en met suc ces. Uitgerekend de op alle fronten falende Kees Kraaye- noord, de laatste weken kam pend met een ernstige vorm crisis, struikelde na voorberei dend werk van Marco van der Plas langs drie apathisch toe kijkende verdedigers en pas seerde doelman Van Alphen met een tergend langzaam rol- lertje: 1-0. In de 68e minuut leek Kees Guyt na een vrije trap van Adrie Nijgh de tweede treffer op zijn hoofd te hebben, maar hij kopte over. Met Jaap Guyt als gretige spits voor de alsnog gewisselde Kees Kraayenoord kon Katwijk in de slotfase naar hartelust counteren. Zo had Piet van Duyn na een pass van Wim Guyt voor 2-0 moeten zorgen, maar hij lepel de de bal over het doel. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Heil klonk Kat wijk als muziek in de oren, wetende dat het eerste grote karwei was geklaard. Morgen staat het inhaalduel in Pijnac- ker tegen DSVP op het pro gramma en volgende week za terdag ontvangt Katwijk Ever- stein. Worden beide duels ge wonnen en lijdt Capelle punt verlies, dan mogen de cnam- pagneflessen ontkurkt wor den. Arie Lagendijk, gepokt en ge mazeld in de voetballerij, wil nog niet zo hard van stapel lo pen. „Uit ervaring weet ik dat er nog van alles kan gebeuren. Het zou alleen wel heel teleur stellend zijn als we het nu niet zouden redden. Iedere wed strijd wordt een sleutelwed strijd. Aan het begin van het seizoen had ik dit niet ver wacht. Ik wilde werken aan een betere organisatie, die er ook is gekomen. Of de club hier nog niet aan toe is? In de voetballerij moet je pakken wat je pakken kan". JELLE RAAP Scoreverloop: 65. Kraayenoord 1-0. Opstelling Katwijk: Van Duvvenbo- de; Nijgh. Langemaat, Kees Guyt. Jaap van Duyn, Martin van der Plas. Wim Guyt. Fred Eysberg, Marco van der Plas. Kraayenoord (Jaap Guyt), Quick Boys verspeelt derde plaats LEIDEN Quick Boys leed de derde nederlaag op rij. Ditmaal gingen de pupillen van coach Hans van der Zee met 2-1 ten on der tegen Marken. De strijd om de derde plaats in de eerste klas se A is hierdoor voorlopig in het voordeel van Marken beslist. Ook al legden beide ploegen een fantastische partij voetbal op de mat; de tekortkomingen van de kustploeg kwamen in dit duel weer duidelijk naar voren. Het ontbreekt de Katwijkers dit sei zoen aan een produktieve spits. Vleugelspitsen Gert Aandewiel en Cees Varkevisser gooiden genoeg ballen voor de pot, maar vooruitgeschoven middenvelders Theo van Rijn en Floor van Duijn waren niet in staat de kansen in goals om te zetten. Ook Varkevisser en Aandewiel wisten zich overigens geen raad met enkele goede mogelijkheden. Daarnaast beschikt trainer Hans van der Zee over een trage verdediging. En dat is bij eéh-tegen- één situaties dodelijk. Bij het eerste doelpunt lag doelman Ton van der Niet al in de baan van het schot van Dik de Groot toen Johan Jonker het leer van richting veranderde. Arie van Duijn tekende nog voor rust de verdiende gelijkmaker aan. Na rust scoorde Wim Tol de winnende treffer in de rebound. LEIDEN In de vierde klasse B deklasseerde Voorschoten Rohda met 0- 6. Als de pupillen van trainer Leo Holl volgende week met Jodan Boys af rekenen, is het kampioen schap een feit. Nummer twee Oegstgeest versloeg Nootdorp met 1-2 en houdt derhalve vijf pun ten achterstand. In de on derste regionen deed Sleutels goede zaken. De Leidenaars pakten Zwam- merdam met 3-1 en mede degradatiekandidaten Koudekerk en Nootdorp lieten punten liggen. Rohda - Voorschoten 0-6 (0- 3) Een Voorschoten in deze vorm is een plaag voor elke tegen stander. „Iedereen barst van het zelfvertrouwen en tegen Rohda liep het echt als een trein", vertelde coach Leo Holl na afloop. Jan Bogert, Hein de Graaff (2), Edward Braggaar en Kees Hulsbos (2) waren verantwoordelijk voor het Voorschotense sextet doelpun ten. Als paal en lat niet in de weg hadden gestaan, was Voorschoten zelfs in de dubbe le cijfers terecht gekomen. Nootdorp - Oegstgeest 1-2 (1- De gasten begonnen voortva rend. Al na vijf minuten bracht linkspoot Ed Strijk de Voskylploeg op 0-1. Een mis verstand tussen John van Iter- son en Arie Koppenhol bracht Nootdorp echter weer in de race. De tweede helft was aan trekkelijker omdat beide teams elkaar wat meer ruimte gaven. Een inzet van Reindert Grooters werd ingetikt door Han Willem Kotterman, die zo de twee punten veilig stelde. Sleutels - Zwammerdam 3-1 (1-0) „We doen weer mee, want Koudekerk en Nootdorp heb ben verloren", deelde Sleutels- trainer Jan van Bemmelen na afloop mee. Zijn team speelde overigens een zeer nerveus duel. Ondanks de onrustige spelstijl bracht Paul de Vos de Vlietploeg op voorsprong. Een gemiste pingel van Zwammer dam deed de Leidse polsslag vervolgens dalen. Na de thee schoot Eric de Haas de Leidse formatie naar 2-0, maar kwa men de gasten nog terug tot 2- 1. Leo Compeer bracht ten slotte rust in de Sleutels-tent. Koudekerk - Jodan Boys 2-4 (0-1) Door fouten van doelman Cock Dorrepaal en Ron Paling stond de thuisploeg in de tweede helft op een gegeven moment 0-3 achter. Dirk Weij- man en Pieter van der Hars kamp zorgden voor aanslui ting, maar de overtuiging ont brak bij de Koudekerkers. Daardoor moest Dorrepaal in de laatste fase van duel nog een vierde treffer uit zijn goal scheppen. Ter Lcede - Devjo 1-2 (0-1) „Een goede wedstrijd met veel kansen voor beide teams", vat te Ter Leede-oefenmeester Dik Blijleven de match samen Gert van der Luijt werd in de eerste helft een maal gepas seerd. Omdat Blijleven zijn mannen in tie rust wat sambal had toegestopt, kwam de ge lijkmaker van invaller Pieter Kruik niet als een verrassing. In de laatste minuut, beide ploegen hadden al voor een gelijkspel getekend, gooide een onverwachte dertigmeterknal roet in het eten. Kagia - Reeuwijk 14) (1-0) „Zonde van je vrije dag", aldus Kagia-coach Rob Suttrop over het duel van zijn ploeg tegen Reeuwijk. Het was bar en boos. De bal werd niet langer dan twee maal in het bezit van de ploeg gehouden". Het doel punt van Gert van der Hulst was het enige hoogtepunt in deze non-stop-dieptepunt show.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17