fieidaeSoiwa/nt Competitie weer open SPORT 14 16 16 17 17 18 18 19 20 Sparta weer in hoofdrol in race tussen PSV en Ajax VANDAAG Dronkaard schakelt tennisser Muster negen maanden uit Hoge uitbetaling op renbaan Duindigt Tijd voor ontspanning i: MAANDAG 3 APRIL 1989 PAGINA 13 ter Supporters Leverkusen eisen vertrek Michels LEVERKUSEN De supporters van Leverku sen hebben zaterdag luidkeels het vertrek van trainer Rinus Michels geeist. De Bundesliga-ploeg verloor in het eigen Ulrich Haberland-stadion met 3-1 van rode-lantaarndrager Stuttgarter Kic kers. Michels zelf liet zich verbaal ook niet onbe tuigd: ..Als ik nu alles zeg wat ik op de tong heb. ziet het er niet goed uit Bij ons is alles verkeerd gegaan, wat maar verkeerd kan gaan Dit was verschrikkelijk" Het is de vraag of Michels het seizoen bij Leverkusen afmaakt. Dinsdag ver stomde de kritiek even. toen Leverkusen zich ten koste van Uerdingen plaatste voor de laatste vier van de Westduitse beker. Door de nederlaag op Stuttgarter Kickers is het krediet echter weer verspeeld. Voorzitter Gert-Achim Fischer wil voorlopig niet weten van een ontslag. Wel stuurt hij aan op een gesprek met de trainer. Wel een beetje lang SCHIEDAM De amateurvoetbal-wedstrijd in de vierde klasse C tussen SVV en Laakkwartier werd om een wel zeer markante reden voor vijftien minu ten stilgelegd. Nadat de bal tijdens de wedstrijd over de zijlijn in de bosjes van het sportpark Harga was beland, snelde grensrechter Willem Tetteroo van SVV het dichte struikgewas in. De spelers en arbiter Paul Mul (Den Haag) vonden dat het nogal erg lang duurde, voordat de linesman met de bal terugkeerde. Een verontruste SVV'er ging na circa twee minuten op onderzoek uit en trof tot zijn grote verbazing zijn grensrechter bewusteloos tussen de struiken aan. De man bleek in zijn enthousiasme tegen een verscholen hek in het dichte struikgewas te zijn aangelopen. Een ambulance moest er aan te pas komen om het slachtoffer geheel groggy naar het ziekenhuis te ver voeren, alwaar een hersenschudding werd geconsta teerd. Het duel kon na een kwartiertje oponthoud én natuurlijk met een nieuwe grensrechter worden ver volgd. Laakkwartier won dit spectaculaire treffen overigens met 4-3. Kasparov verliest van landgenoot BARCELONA De Sovjetrussische schaker Gary Kas parov heeft zater dag zijn eerste ne derlaag van dit jaar geleden. Hij verloor in de der de ronde van het toernooi in Barce lona, dat meetelt voor de wereldbe ker, van zijn land- genoot Arthoer Joesoepov. De met zwart spelende wereldkam pioen beging bij de 31e zet, toen hij in tijdnood verkeerde, een fout die hem tien zetten later tot opgeven dwong. Wilhelm stopt judoloopbaan NIEUWEGEIN Wil Wilhelm heeft zijn judoloopbaan definitief beëindigd. Na een reeks blessures besloot de 30-jarige Waal- wijker met topsport te stoppen. Op advies van de ex-bondscoach Chris de Korte con sulteerde Wilhelm eind vorig jaar zelfs een arts in de Philippijnen om hem van een hinderlijke hernia af te helpen. Door de blessures had de Brabander al twee jaar niet aan een groot toernooi meegedaan en zich niet voor de Olympische Spelen van Seoul geplaatst. Zwaargewicht Wilhelm be haalde zijn grootste succes in 1986 toen hij in Belgrado Europees kampioen werd. In 1983 eihdigde hij achter de onoverwinnelij ke Japanner Yasuhiro Yamashita als twee de bij het toernooi om het wereldkampi oenschap (Moskou): Dat is tijd. huif. niet l hooi Hee, ekijki s het n rijd ter d '.orgn latste thuis 5/Sj •uk te DEN HAAG De club die enkele weken gele den de competitie van spanning leek te ont doen, heeft die het afge lopen weekeinde terug gebracht. Sparta won on langs van Ajax, waardoor PSV in een zetel naar het kampioenschap werd gezet. Maar zie: afgelo pen zaterdag versloegen de Rotterdammers ook PSV, dat de tweede ach tereenvolgende neder laag op eigen veld leed. Ajax profiteerde een dag later dankbaar tegen FC Groningen (1-4) en bracht het verschil in punten terug tot twee. In de lagere regionen pakte Willem II punten van een concurrent, door in Maas tricht met 2-0 te winnen van i MVV. FC Utrecht haalde eindelijk weer twee punten, door thuis met 3-0 over SC i Veendam heen te lopen. Tot J grote woede van de noorde- lijke trainer Henk Nienhuis, die vond dat de thuisclub ge weld gebruikte. Linford had volgens hem uit het veld ge stuurd moeten worden. In de negen wedstrijden werd twintig maal gescoord. Er kwamen 55.000 mensen kijken. Ajax Ajax heeft revanche geno men voor de bekernederlaag (3-0) tegen FC Groningen. Ditmaal zegevierden de Am sterdammers in het Ooster- parkstadion met 4-1. Trainer Kohn: „Het is een gekke competitie. Ik kan echt niet zeggen of ons programma gunstiger is, maar het is wel duidelijk dat in de resterende wedstrijden van alles mogej- lijk is". Kohn kon achteraf trots zijn op de overwinning van zijn elftal, maar gaf ook toe dat i Ajax in de eerste helft was weggespeeld. „We wisten na tuurlijk dat Groningen op ei gen veld altijd levensgevaar lijk is. maar in vergelijking die bekerwedstrijd was ie- Edwin Vurens dereen bij ons bereid te knokken. Het verschil tussen Groningen en Ajax is gemak kelijk aan te geven. Gronin gen had pech met onder meer schoten op de paal. Wij schoten de bal wel in het doel". Ajax moest vanaf de start alle krachten mobiliseren om een snelle achterstand te voorkomen. Het ging de Am sterdammers moeizaam af. Blind en Verkuijl kregen geen greep op het altijd aan speelbare spitsenduo Meije- r/Eykelkamp en het midden veld van Ajax liep eveneens voortdurend achter de feiten aan. Maar Ajax had geluk dat FC Groningen nu eens niet slagvaardig was. De thuisclub liet een handvol kansen on benut en Ten Caat mikte de bal tegen de paal. Op een onverwacht moment sloeg Ajax toe. Bij de eerste kans kopte Pettersson na een klein half uur raak: 0-1. Kor te tijd later had Groeleken de schade moeten herstellen, maar ook hij schoot tegen de paal. De tweede kans van Ajax leverde opnieuw een doelpunt op. De volkomen vrijgelaten Bergkamp mis leidde de uit zijn doel gesnel de Tukker en scoorde vervol gens moeiteloos: 0-2. Toch bleef FC Groningen massaal aandringen. Meijer zorgde voor aansluiting (1-2), maar door een prima redding van Menzo op een kopstoot van Koevermans bleef Ajax meerdere averij bespaard. Ook na rust moest Ajax zich vrijwel voortdurend toeleg - i het duel met FC Groningen, welks doelman Johan FOTO: ANP gen op defensieve handelin- Regtop onderuit ten koste gen. Maar in tegenstelling tot van een strafschop. Maar de de eerste helft waren de Am- anders zo trefzekere Eykel- sterdammers beter ingesteld kamp schoot de bal slap in op de aanvalsdrift van FC waardoor Menzo redding kon Groningen. Chaotische tafe- brengen. Vervolgens vloerde reien tijdens doelworstelin- Van Dijk de dollende Berg- gen in het strafschopgebied kamp. De toegekende straf- van Ajax deden zich wel schop benutte Verkuijl wel: 42 Meijer 1 echte kansen ven de Amsterdammers niet FC Gi weg. Ajax had opnieuw geluk l!,ersson °"1' 34 toen de bal na een uithaal van Koevermans tegen de lat vloog. Koelbloedigheid kon Ajax ook niet worden ontzegd. Uit de derde tegenstoot volgde het derde doelpunt via Pet tersson: 1-3. Nog gaf FC Gro- Eykelk, ningen zich niet over. De vechtlust leek succes op te le- if,1 OL"n veren in de eindfase. Schol- ™a'^hge', ten haalde de doorgebroken Witschge). n - Ajax 1-4 (1-2): FC Groningen: Tukker; Boek De Wolf. Van Dijk. Groei (Regtop), Olde Riekerink, Kot Ten Caat. Roossien; M Menzo; Blind. Verkuijl; Win- Suppoost raakt ernstig gewond GRONINGEN Een sup- poost van FC Groningen is gistermiddag voorafgaande aan de wedstrijd FC Gronin- gen-Ajax ernstig gewond ge raakt door een supporter van Ajax. De 22-jarige supporter H.J. uit Haarlem probeerde zonder kaartje het stadion binnen te komen. Hij werd daarop achtervolgd door een suppoost van FC Groningen die de supporter staande hield. Deze trapte van zich af waarna de suppoost van de trap viel en ernstig gewond raakte. Trainer Rob Baan van Sparta1 werd op zijn 46e verjaardag door zijn spelers verrast met een overwinning in Eindho ven op PSV (0-1). Het was bovendien een dik verdiende overwinning op de koploper, die zoals gebruikelijk weer de beste techniek ten toon spreidde, maar hopeloos te kortschoot in werklust en in- „We kunnen er in ieder ge val trots op zijn, de competi tie spannend gemaakt te heb ben", zei Baan. „We hebben van Ajax gewonnen en nu ook van PSV. We kunnen bovendien zeggen dat we uit de degradatiezorgen zijn". Sparta speelde in Eindhoven met. zoals Baan het noemde, een veredeld C-elftal. Vier vaste krachten ontbraken, maar d£ Rotterdamse ploeg speelde zo geconcentreerd, dat PSV er met al zijn ster ren weinig tegen kon begin- Guus Hiddink hekelde daar om zijn ploeg ongekend hard. „Een wanprestatie van de eerste orde", zei hij. „We zijn collectief in de fout gegaan. We voetbalden alleen als we aan de bal waren. Er zat geen greintje agressie in". De klap kwam ook zonder de kritiek van Hiddink hard FOTO: ANP aan bij de spelers van de landskampioen. Eerst werd kansloos van Ajax verloren en ditmaal ging de Eindho- vense ploeg ten onder tegen het bescheiden Sparta. De „zekere" landstitel lijkt opeens niet zo zeker meer. De desinteresse van de thuis club in het resultaat van de ontmoeting bleek uit het feit dat pas na 27 minuten doel man De Goey van Sparta het eerste schot (van Koeman) te verwerken kreeg. Koeman had zijn plaats in de achterste vier afgestaan aan Verhagen, juist om op het middenveld de aanval wat impulsen te geven. Dat lukte maar zel den, omdat Koeman betrek kelijk eenvoudig werd uitge schakeld door Sandel, die zelf een paar keer dicht bij een doelpunt was. In de eerste helft had Sparta al op een ruime voorsprong kunnen staan; maar Sandel en vooral Beukers zochten vergeefs de juiste richting. De Braziliaan Romario, die slechts af en toe zichtbaar was, zorgde vlak voor rust voor paniek bij Sparta, maar schoof de bal net naast. Na de rust was PSV feller, maar Sparta verdedigde goed en gaf geen kansen weg. Dat gebeurde wel aan de andere kant, waar Valckx door fou tief terugspelen doelman Lo- dewijks in moeilijkheden bracht. Vurens profiteerde dankbaar en scoorde 0-1. Sparta kreeg daarna nog vol doende kansen, maar het hoefde niet meer zo nodig. De uitblinkende Michel Val- ke ontregelde de stroef lo pende Eindhovense aanval len en zag glimlachend toe hoe de kansen door PSV werden gemist. schouwers: 23.500. PSV: Lodewi; (Janssen). Ko< Beukers en Snoei (Louhenapessy). Real Madrid houdt rivaal op afstand Marti ten Kate solo naar trilogie Alphense Boys hoopt op meer Knoeiwerk Lugdunum ruimschoots beloond RijnsburgseBoys na bliksemstart toch nog in problemen Katwijk omzeilt lastige klip Hazerwoudse Boys nu wel aan de bubbels Gussen trekt Leiden tegen Beverwijk over de streep Foreholte moeiteloos langs Wings Slechte start korfballers Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. tele foon 071-12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Thomas Muster verlaat Key Biscane heel wat minder opgewekt dan hij had verwacht. FOTO: AP KEY BISCAYNE Tho mas Muster is zes tot ne gen maanden uitgescha keld. De Oostenrijker zal in zijn geboorteland wor den geopereerd aan zijn linker knie. Hij scheurde twee kruisbanden bij een auto-ongeval. De uitzich ten op volledig herstel zijn goed. De diagnose werd gesteld door Charles E. Virgin, al twintig jaar praktizerend chrirurg en de clubarts van de profes sionele football-club Mia mi Dolphins. Muster had in Key Biscayne de finale tegen Ivan Lendl bereikt. Hij versloeg Yan- nick Noah in de halve eind strijd in een marathonpartij over vijf sets: 5-7, 3-6, 6-3, 6- 3, 6-2. Door de overwinning drong de 21-jarige Oostenrij ker voor de eerste keer in zijn loopbaan door tot de top tien op de wereldranglijst. Na het duel raakte Muster betrokken bij een auto-onge luk. Op het moment dat hij bij zijn hotel zijn tennisspullen uit de auto wilde halen, werd zijn wagen met een snelheid van circa honderd kilometer per uur aan de voorkant ge raakt door een dronken rij der. Muster schoof onder zijn eigen auto en werd gewond aan beide knieën. In het zie kenhuis bleek vooral de lin ker stevig geraakt. Een on middellijke operatie was niet mogelijk door bloeduitstor tingen. Zaterdag' nam de Oostenrij ker het lijntoestel naar Frankfort, vandaar bracht een privé vliegtuig hem naar Wenen. WASSENAAR Een echt hoofdnummer was er gisteren niet bij de dravers op Duin digt. Niettemin waren er wel enkele hoge uitbetalingen te noteren. In de zesde koers van de middag, de eerste kwartet- koers, was een jackpot voor het kwartet. Slechts één ge lukkige kon na de aankomst Ayres Boy, Yke Baker, Wort hy Hollandia en Zebrano du Bois een uitbetaling in ont- vangst nemen van bijna veer tigduizend gulden. Ook in het tweede kwartet van de middag Bravo Zijpveld, Billy Vredebest, Be Be en Bambino Ricardo kwam maar één speler voor een uitbetaling in aanmerking. Dat leverde een bedrag op van ruim ze ventienduizend gulden. Met nog één onderdeel van het W5 voor de boeg was er nog een deelnemer, die aanspraak kon maken op een uitbetaling. Maar dan moest wel de grote outsider Bravo Zijpveld win nen. Dat gebeurde tegen een winnende cote van twaalf te gen eén en voor het W5 mocht de enige gelukkige het niet onaardige sommetje van bijna 73 duizend gulden in ont vangst nemen. Van Hooydonk viert winst met huilbuien De eerste overwinning van de Belg Edwig van Hooydonck (22) van de ploeg van Jan Raas in een klassieker werd gisteren over goten met drie huilbuien. De eerste nog vóór hij in Meerbeke over de eindstreep fietste, de tweede in de armen van verzorger Fons van Heel, de derde bij de huldiging op het erepodium (foto). Van Hooydonck kwam met kleine voorsprong alleen bij de eind streep in Meerbeke aan. Het was de tweede klassieker van het wielerseizoen. Zijn landgenoot Herman Frison eindigde op de tweede plaats. De Noor Dag-Otto Lauritzen werd derde. Matthieu Hermans was op de vijde plaats de beste Nederlander. FOTO: ANP Deze chronometer, waar mee u tot op 1/100 secon de nauwkeurig de sport prestaties van uw vrienden kunt meten, is tevens klok en wekker. Hij wordt van u bij het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eer ste twee weken gratis. j Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorl.: Adres: Postcode/plaats: Telefoon .(voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 j Stuur als dank de stopwatch naar i Naam: Adres:. I Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. CeidócSommvt JJNZJ

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13