Piet den Boer heeft de verkeerde nationaliteit •eenhakker nerveus aan rooravond van topper r Namen betrapten op doping blijven geheim ortwereld Belgische voetbalkenners roemen spits KV Mechelen HGC begint Europa Cup tegen Ealing Heister zorgt voor primeur DAMMER STOKKEL NEEMT RUSTDAG Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! jpORT VAN LENDL BIJ )E LAATSTE VIER BISCAYNE De als eerste geplaatste Lendl heeft de halve finales van het iternationale tennistoernooi in Key Biscay- e bereikt. De Tsjechoslowaak won in de wart-eindstrijd van het enkelspel in drie lts (6-2,6-2,6-2) van de Amerikaan Aaron rickstein, die tiende stond op de plaat- ngslijst van het toernooi, van Lendl had minder dan twee uur nodig m als laatste speler de halve finales te be- eiken. Bij de laatste vier hadden zich erder de Fransman Yannick Noah, de Oos- tnrijker Thomas Muster en de Amerikaan levin Curren geplaatst, iabriela Sabatini bereikte als eerste de fi- 1 ale van het vrouwen-tennistoernooi. De als erste geplaatste Argentijnse versloeg in de alve eindstrijd de Tsjechoslowaakse Helena ukova in drie sets: 6-7, 6-3, 6-4. Ccidoeöouaant VRIJDAG-31 MAART 1989 PAGINA 9 ANTWERPEN De namen van twee in Vlaanderen op doping betrapte Nederlandse wielrenners blijven geheim. De twee coureurs werden betrapt door het Vlaamse minis terie voor volksgezondheid tijdens het eerste weekeinde van het seizoen, begin maart. Volgens dokter Dubois die de dopingcontroles van de over heid coördineert is het bij de wet verboden namen bekend te maken. Bij een positieve uitslag krijgt de betrokken sporter een aangetekende brief thuis. Hij heeft zes dagen de tijd voor het aanvragen van een contra-expertise. Is deze eveneens positief dan gaat de zaak naar de procureur des konings, die tot een civiele procedure kan besluiten. In dat geval wordt ook de betreffende sportbond ingelicht. Die bond, in dit geval de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, is niet verplicht tot strafmaatregelen na een derge lijk dopingonderzoek. De Belgische Wieier Bond heeft het in het verleden nooit gestraft. Roda gaat bij de UEFA in beroep BERN Roda JC is één van de clubs, die bij de Europese Voetbal Unie (UEFA) beroep heeft aan getekend tegen de vorige week uitgesproken strenge straffen. (circa 25.000 gulden) wegens on disciplinair gedrag van de spelers in de uitwedstrijd tegen Sredets Sofia voor het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars. Roda verzamelde toen ne gen gele en één rode kaart (Su- vrijn). De beroepskwesties ko men op een nader te bepalen tijd stip aan de orde. Vanderaerden weer winnaar DE PANNE De Belg Eric Vande raerden heeft zijn abonnement op de Driedaagse van de Panne met een jaar verlengd. Tijdens de derde en laatste etappe, over 190 kilometer met start en finish in De Panne, kwam de zege van de kopman van Peter Post niet in gevaar. De rit ein digde, net als de dagen ervoor, in een massasprint. De Italiaan Adriano Baffi toonde zich opnieuw de sterkste spurter. Voor Vanderaerden was het de vierde opeenvolgende zege in de korte etappekoers. Door zijn tweede plaats vergrootte Vanderaerden zijn voorsprong op de nummer twee in het klassement, Jelle Nijdam, tot achttien seconden. Dames Hellas bekeren verder DEN HAAG De dames van Fototechniek Hellas hebben zich geplaatst voor de achtste finales van de strijd om de natio nale handbalbeker. De Haagse ploeg versloeg gisteravond eerste-divi- sieploeg Sittardia met 20- 13 na een ruststand van 11-7. Anja Vink, Ingrid Wagner en Annemarie Ruisch scoorden ieder vijf treffers. Leden van Tweede Kamer voetballen op Binnenhof DEN HAAG Leden van de Tweede Kamer en van de Haagse gemeenteraad voetballen op dinsdag 4 april aanstaande op het Binnenhof te gen onder anderen de Haagse brandweer. Tege lijkertijd wordt op een steenworp afstand, op het Plein, gevoetbald door teams van Teylingen (Sassenheim), Tonegido (Voorburg), Schevenin- gen en HBS. Er wordt gespeeld in het kader van de landelijke actie „vier tegen vier", die door voormalig bondscoach Rinus Michels is ge ïntroduceerd. Om precies vier minuten over vier wordt op de vierde van de vierde op tien tallen plaatsen in Nederland gestart met wed strijdjes „vier tegen vier". Daaraan vooraf gaand zpl bondscoach Thijs Libregts de voor voetbaltrainers bestemde „Truc Doos" over handigen aan de Kamervoorzitter. Vervolgens verricht staatssecretaris Dees de aftrap voor het eerste voetbalduel tussen leden van de Tweede Kamer en de Haagse gemeenteraad. luub van Boeckel rainer/speler lij De Metselaars )EN HAAG De jubilerende innisclub De Metselaars heeft Dutinier Huub van Boeckel angetrokken als trainer/ «peler voor de komende com- letk-ie in de eredivisie. De letselaars, dat dit jaar uitge reid het vijftigjarig bestaan iert, heeft zich ook verzekerd fde steun van Marcella ijter. De andere leden van ploeg zijn nog niet gecon- acteerd. [et bestuur van De Metselaars ril alles in het werk stellen m iuist dit seizoen de nationa- clubtitel te veroveren. Daar- ie wordt ook gezocht naar «Iers en speelsters uit het jitenland. De Scheveningse lub telt momenteel een re- >rd-aantal van 900 leden en rerd in de afgelopen halve suw acht keer kampioen van ederland. Deze gegevens aan ook te lezen in het fraaie inecdotische" jubileumboek, at het bestuur van De Metse- ars volgende week (zaterdag april) aanbiedt tijdens de re- -Jeptie voor leden en oud-le- n. In de maanden daarna t>rdt door middel van diverse tiviteiten gevierd dat de club raig jaar geleden op de Mets ten werd opgericht. Op één in de feestdagen zullen alle örmalige spelers en speelters in het eerste team tegen el- iar in actie komen. haken Met nog twee ron- fen te spelen is Louk van |ely in Hilversum al zeker pn de nationale jeugdtitel diaken. retbal Bij de Belgische rste divisieclub RWDM is dienstverband met tech- fech directeur Paul van Ernst met onmiddellijke in- jng beëindigd. De training en Behing zal nu worden waar- jh'omen door hulptrainer lugo Broos. (Van onze correspondent) MECHELEN Met Johnny Bosman, Erwin Koeman, Wim Hofkens en Graeme Rutjes wer den onlangs vier Neder landers van KV Meche len opgeroepen voor de herkansing van de EK- finale tegen de Sovjetu nie in Eindhoven. Alleen Piet den Boer bleef ach ter. De 30-jarige Neder lander, die nochtans wordt geroemd wordt door voetbalkenners als Guy Thijs, Raymond Goethals en niet in het minst Rik de Saedeleer, zal wellicht nooit voor een nationaal elftal spe len. In het Belgisch elftal zou hij zonder meer de vaste spits zijn. Maar voor Oranje wordt hij ge dwarsboomd door Van Basten, Gullit, Kieft en zijn ploegmaat Bosman. Hij heeft blijkbaar de verkeerde nationaliteit. „Ik heb gewoon de pech dat vier spitsen van wereldklasse mij de weg versperren", ver telt Den Boer. „Voor het EK in Duitsland stond ik op de reservelijst. Maar ik moet mij er bij neerleggen dat ik „maar" nummer vijf ben na Van Basten, Gullit, Bosman en Kieft. Nu, een schande is dat niet. De laatste twee jaar heb ik in Nederland wel er kenning gekregen en dat geeft me ook voldoening. Dat geldt nog meer in België. En kele maanden geleden gin gen er hier zelfs stemmen op om mij Belg te laten worden in het kader van het WK '90. Zover zal het wel niet ko men. Tegen die tijd heeft Walter Meeuws immers de touwtjes van Guy Thijs over genomen en is Mare Wilmots misschien klaar voor het gro te werk. Ik gun het hem van harte, want die jongen ver dient dat ook". Zevende seizoen Piet den Boer is inmiddels aan zijn zevende seizoen bij KV Mechelen bezig. Of het ook zijn laatste is, zal pas aan het eind van het seizoen blij ken. Hij houdt zelf de boot af: „Ik ga ervan uit dat mijn toe komst nog steeds bij KV Me chelen ligt". Zijn contract loopt inderdaad nog een jaar, en wie John Cordier kent, weet wat dat betekent. Toch zou Den Boer wel eens de uitzondering op de regel kunnen worden. Vanuit Rot terdam is er immers belang stelling voor hem. En even tueel komt Mare Degryse waarschijnlijk naar Meche len. Wie Den Boer beter kent, weet dat hij dit seizoen niet honderd procent gelukkig is. De gemaakte afspraken zijn wat hem betreft niet hele maal nageleefd. En dat is jammer want Den Boer heeft een enorme staat van ver dienste voor KV Mechelen. Hij is als het ware meege groeid met de club, van pro vinciaal tot internationaal ni veau. Vijf jaar na elkaar was hij topschutter van KV Me chelen, en als toetje zorgde hij ook nog voor winst in de bekerfinale tegen Club Luik en de Europese finale tegen Ajax. Maar Piet is de laatste om aan de klaagmuur te gaan staan. Hij stelt zich positief op. Vaak op bank „In het begin van het seizoen heb ik vaak op de bank geze ten en daar heb ik het moei lijk mee gehad", zegt hij. „Een speler, die kan aan-' vaarden dat hij nummer l2 of 13 is, is een heel slechte prof. Met piekeren los je ech ter niets op, daar krijg je al leen maar een maagzweer van. Ik heb teruggevochten op het veld en op de training. En ondanks'alles heb ik op dit ogenblik toch 12 competi tiegoals gemaakt, en dat is in dit stadium twee meer dan vorig seizoen toen ik alle wedstrijden had gespeeld. Als ik alle wedstrijden had ge speeld, zat ik nu ergens tus sen de 15 en de 20 doelpun ten". „Concurrentie moet er zijn, dat weet ik ook. Dat is trou wens de bedoeling als je met een kern van 21 volwaardige spelers zit. Het positieve is al vast dat wij één groep van 21 vormen die met zijn allen kampioen kunnen worden. Na de wedstrijd en na de training zijn we 21 vrienden en die verdienste mag je voor een groot deel toeschrijven aan Aad de Mos. Het heeft ook te maken met de keuze van de spelers. Het zijn alle maal jongens die zich vlot aanpassen zonder de dikke nek uit te hangen. Als er één speler tussen zit die zich als een vedette gedraagt, dan ris keer je klappen". In grote wedstrijden ziet men altijd de beste Piet den Boer en hij is er dan ook op ge brand om volgende week woensdag in de halve finale wedstrijd Europa Cup II te Piet den Boer heeft tot dusver verzoeken om Belg te worden naast zich neergelegd. FOTO: SP gen Sampdoria uit te blin ken. „Eén explosie kan vol staan", zegt Den Boer. „Het hangt soms van centimeters af. Ik kijk in ieder geval met vertrouwen de komende wedstrijden tegemoet. De grote toppers komen eraan en we staan weer in de halve finale. Tot hiertoe heb ik de lat elk jaar hoger kunnen leggen. Ik maak er mij sterk voor dat het dit seizoen ook nog kan. Ik ben trouwens nog niet aan het eind van mijn ontwikkeling. Ik heb me pas op mijn 24e helemaal op voetballen toegelegd en kan nog best een drietal jaar tjes mee in de spits". En wat als er interesse is van bepaalde clubs of als er een ruil (met Degryse) wordt voorgesteld? „Als sommige clubs belangstelling hebben, is dat hun zaak", besluit Den Boer. „Als er een ruil zou worden voorgesteld, zoals ik hier en daar al gelezen heb, moeten alle partijen zich- daarover beraden. Ik ga er in ieder geval niet van uit dat ik weg ga. Mare Degryse is trouwens geen targetman. Ik zou perfect met hem kunnen samenspelen". Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.27 uur: TROS Sport. TV 5, 23.00 uur Sport en ont spanning. Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage. Sky Channel, 18.00 uur Euro sport menu. Sky Channel, 20.00 uur Tafel tennis. Sky Channel, 21.00 uur IJshoc key. Sky Channel, 23.00 uur Surfen. Sky Channel, 23.30 uur Snoo- DEN HAAG De hockey- dames van HGC beginnen het toernooi om de Europa Cup, dat in het Pinkster- weekeinde op het Wasse- naarse sportcomplex De Rog- gewoning wordt gehouden, op vrijdagavond 12 mei (aanvang 18.00 uur) met een wedstrijd tegen de Engelse kampioen Ealing. Op zater dag speelt de Haagse ploeg tegen het Belgische Rasante, 's zondags volgt de confron tatie met titelverdediger Am sterdam dat vorig jaar in Bloemendaal nog met 5-1 van HGC won. Deze twee wedstrijden beginnen om 16.00 uur. Op maandag 15 mei, Tweede Pinksterdag, vinden de finales plaats. Bij de heren neemt landskampi oen Bloemendaal in hetzelf de weekeinde deel aan de strijd om de Euro] het Westduitse Mü IJshockey Sergej Prasjin is de eerste ijshockeyspeler uit de Sovjetunie, die met officiële toestemming van de bond in de Noordamerikaanse profliga gaat spelen. in onze correspondent Paul van der Voort) LCELONA Trainer Beenhakker van Real tdrid lijkt enigszins zijn luwen te verliezen aan vooravond van de be- igrijke Spaanse voetbal ler Barcelona-Real idrid morgen in het Ca- lanse stadion Camp til. In een radio-uitzen- ïg noemde Beenhakker ize week zijn Nederland- collega Cruijff een zie- mannetje. „Ik ken Jo- n al heel veel jaren uit ze tijd in Nederland. En verzeker dat Johan een mannetje is". enhakker reageerde met ze bijtende woorden op de latingen van Johan Cruijff, enkele dagen geleden enlijk verklaarde dat .hij snapte dat Beenhakker rspeler Emilio Butragueno t had opgesteld in de Euro- Cupwedstrijd tegen PSV. ohan moet zich met zijn ei- i zaken bemoeien", zo beet enhakker in de richting van viijff. „Als geen ander moet weten wat de verantwoor- lijkheid van een trainer is. Daarom begrijp ik zijn kritiek niet; wat hij heeft gezegd is ty pisch iets voor een zielig fi guur", zo voegde Beenhakker eraan toe. De felheid van Beenhakker onthult de enorme spanningen waaraan de trainer na zijn om streden besluit staat blootge steld. Hoewel een groot deel van zijn eerste elftalspelers hem verdedigt, laat de Spaan se pers hem niet met rust. Nog steeds wordt er bijna dagelijks gevraagd hoe hij heeft gedurfd Butragueno - het ware idool van de Madrileense fans - aan de kant te zetten tijdens zo'n belangrijke partij als tegen PSV. Ook Butragueno waagde het om onmiddellijk na de wed strijd tegen PSV' de tactiek van zijn trainer in een pers conferentie ter discussie te stellen. „Leo heeft blijkbaar alle vertrouwen in mij verlo ren. Deze behandeling heb ik niet verdiend". Nieuwe dimensie Het' conflict tussen Beenhak ker en Butragueno kreeg een nieuwe dimensie toen de trai ner in het genoemde radio-in terview aankondigde dat hij Butragueno een boete wilde opleggen vanwege zijn „onge disciplineerde" uitspraken. Voorzitter Ramon Mendoza zag zich gedwongen tussenbei de te komen. Beenhakker en Butragueno kregen een spreekverbod opgelegd en Mendoza kondigde aan dat zijn sterspeler in geen geval zou worden bestraft. Johan Cruijff lacht ondertus sen in zijn vuistje en geniet duidelijk van de zenuwoorlog waaraan collega is blootge steld. Cruijff reageerde dit maal met heel wat meer diplo matiek inzicht dan zijn collega in Madrid: „Ik heb me nooit met het werk van Leo willen bemoeien. Hij heeft overduide lijk bewezen dat hij een goede trainer is. Beenhakker is blijk baar bloednerveus. En dat vind ik goed, dat bevalt me. In het verleden was het altijd Barcelona dat aan de voora vond van een belangrijke par tij nerveus werd. Ditmaal is het Madrid". De topper van morgen is van bijzonder groot belang voor het team van Cruijff. Barcelo na staat drie punten achter lijstaanvoerder Madrid, dat bo vendien nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. Als de Catalaanse ploeg van de „Ko ninklijke" uit Madrid wint, is de strijd om de landstitel weer open. i Cruijff (midden) en Leo Beenhakker toasten op een goede afloop van het titanenduel Barce- i-Rea| Madrid. p0T0: EFE Danny Heister zorgde voor een belangrijke overwinning, waardoor de tafeltennissers de laatste zestien bereikten. FOTO: PERS UNIE DORTMUND Met twee er varen spelers en een „broekie" hebben de Nederlandse tafel tennissers gisteren in de West- falenhalle in Dortmund de be langrijkste ontmoeting van de laatste jaren gewonnen. In een zenuwstollende wedstrijd werd het sterke Frankrijk met 5-4 verslagen, waarbij de slotpartij van juist het jonge talent Heis ter tegen Chila de doorslag gaf ten gunste van Nederland. Jan Vlieg keek het allemaal met gjote emoties aan. Bij de strijd om de wereldtitels tafel tennis in Dortmund waren de kansen voor het eerst in de historie toe te treden tot de beste zestien landen in de we reld aangegrepen. Twee niets zeggende overwinningen op Bangladesh en Nepal hadden als opwarmer voor het duel met Frankrijk gediend. Oranje ging voor het eerst een belangrijke drempel over. Niet zo zeer doordat Haldan en Van Spanje voor een deel aan de verwachtingen voldeden, maar omdat Heister verraste. Bij een stand van 4-4 zorgde hij voor de beslissing. In drie games versloeg hij Chila, waarmee hij zichzelf nog een extra leuk cadeau bezorgde. Want in wedstrijden tegen Po len, Engeland en Noordkorea kan de 17-jarige speler uit Di- dam meer leren dan in twee jaar training in Nederland. De winst Van Heister in de eerste game werd teniet ge daan door ruim verlies van de tweede. Aan het einde van die reeks bleek hoe sterk Heister kan zijn: Vlieg werd na het ge ven van (teveel) aanwijzingen door scheidsrechter Donat van de stoel verwezen. De coach weigerde en moest door twee man worden weggetrokken. De Nederlandse junior raakte door het incident niet aange slagen maar bleef zich goed concentreren. Dat de Frans man steeds moedelozer werd onder de snelle achterstand, sterkte hem nog meer. Het winnende punt, na ruim viereneenhalf uur spelen in deze cruciale landenwedstrijd, betekende veel voor de Neder landse heren. De Nederlandse tafeltennisda mes bereikten ook de laatste zestien. Na Nigeria werd giste ren ook eenvoudig gewonnen van Oostenrijk: 3-0. In de tweede ronde is Oranje inge deeld met Zweden, Noordko rea en Bulgarije. LEEUWARDEN Jos Stok- kel heeft na vijf ronden in de strijd om het nationale dam kampioenschap in Leeuwar den nog steeds alleen de lei ding. Na een heel snelle pun- tendeling met streekgenoot Krajenbrink kon de koploper met genoegen vaststellen dat ook zijn naaste concurrenten niet verder kwamen dan remi se. Van de achtervolgers na derde alleen debutant Arjan van Leeuwen door een zege op Kalis. „Hij wilde geen enkel risico lo pen, ruilde alles en probeerde alleen een nieuwe nederlaag te voorkomen", aldus Stokkel na de partij. Zijn eerste remise- aanbod werd dan ook onmid dellijk geaccepteerd. Daarna kon hij zijn onverwachte „rustdaggebruiken voor het geven van interviews en het volgen van zijn naaste bela gers, die vele uren langer in touw waren om ook niet ver der te komen dan een punten- deling. Clerc, die zichzelf verweet een kostbaar punt aan Goudt te hebben verloren, kreeg van clubgenoot Van Aalten beslist niets cadeau: remise. Europees kampioen Jansen zag zijn pogingen de aanslui ting met de koplopers te krij gen gestuit door een zich in ventief en stug verdedigende Bies, die na bijna vijf en een half uur spelen remise opeiste. Arjan van Leeuwens centru- maanval tegen mede-debutant Kalis sloeg in de tijdnoodfase door, zodat de 20-jarige benja min zich weer tussen de groot meesters kon scharen. Het Friese idool Van der Zee boekte eindelijk succes. Goudt Jos Stokkel heeft na vijf ron den alleen de leiding ondanks een snelle remise gisteren. FOTO: DIJKSTRA leek met een al vroeg verkre gen voorpost op zes even ge vaarlijk te worden, maar een dit keer zeer zorgvuldig en ge concentreerd spelende Fries toonde nog voor de tijdnoodfa se de zwakte van Goudts stel ling aan. Dames Het toernooi om de zeventien de nationale damtitel voor vrouwen kent een uiterst spannend slot. Kampioene Ka ren van Lith kwam door een wat fortuinlijke zege op Esther Rijndertse tot op één punt van Petra Polman, die de leiding behield door een remise in de topper tegen Erna Wanders. Polman staat nu één punt voor op het duo Wanders/Van Lith met nog slechts één ronde te spelen. sportuitslagen DAMMEN NK dame* Lent Achtste en voorlaatste ronde: Otten- Graas 2-0, Andries-Poepjes 1-1, Wanders-Polman 1-1, Rijndertse-Van Lith 0-2, Lanters-Schouten 0-2. Stand: 1. Polman 11 punten. 2. Van Lith en Wanders 10, 4. Otten en, Graas 9, 6. Andrles en Lanters 8, 8. Schouten 7, 9. Poepjes en Rijndertse NK heren Leeuwarden Vijfde ronde: Van Aalten-Clerc 1-1, Janssen-Bies 1-1, Stokkel-Krajen- brink 1-1, Van der Wal-Van der Tak 1-1, A. van Leeuwen-Kalis 2-0, C. van Leeuwen-Schotanus 1-1, Goudt-Van der Zee 0-2. Stand: 1. Stokkel 8 punten, 2. Clerc, A. van Leeuwen en Van der Wal 7, 5. Janssen 6, 6. Van Aalten. Bies en Schotanus 5. 9. Goudt, Krajenbrink en C. van Leeuwen 4, 12. Kalis, Van der Tak en Van der Zee 3. WIELRENNEN Driedaagse van De Panne Derde etappe: 1. Baffi (Ita) 190 km in 4 uur, 39 minuten en 59 seconden, 2. Vanderaerden (Bel), 3. Planckaert (Bel), 4. R. Sörensen (Den), 5. Pagnln (Ita). 6. Fidanza (Ita). 7. Pieters (Ned), 8. Vermote (Bel). 9. Veenstra (Ned), 10. Arras (Bel), 11. Adrl van der Poel (Ned), 12. Scharmin (Bel), 13. De Wil de (Bel), 14. Lleckens (Bel). 15. Spaenhove (Bel) allen zelfde tijd als Baffi. Eindklassement: 1. Vanderaerden (Bel) 13.47.25, 2. Nijdam (Ned) op 18 seconden. 3. Peiper (Aus) 0.44, 4. An derson (Aus) 0.50, 5. Criqulelion (Bel) 0.52, 6. Kelly (Ier) 0.53, 7. Frison (Bel) 0.59, 8. E. van Hooydonck (Bel) 1.04, 9. Marie (Fra) 1.05, 10. Motiet (Fra) 1.06. 11. Maassen (Ned) 1.13, 12. Sergeant (Bel) 1.15, 13. Lauritzen (Noo) 1.18, 14. Flgnon (Fra) z.t„ 15. R. Sörensen (Den) 1.19, 16. Schürer (Ned) 1.24, 19. A. van der Poel (Ned) 1.29. 20. Jakobs (Ned) z.t., 25. Solle- veld (Ned) 1.44. TAFELTENNIS WK Dortmund Dames: Nederland-Oostenrijk 3-0: Kloppenburg-Kottek 21-13, 21-14; Keen-Maier 21-8, 19-21, 21-17; Klop- penburg/Noor-Maier/Fichtinger 21- 15, 14-21. 21-19. Nederland-Nigeria 3-1: Keen-Owolabi 21-15, 21-15; Kloppenburg-Kaffo 21- 18, 21-10; Kloppenburg/Noor-Owola- bi/Kaffo 21-17, 17-21. 11-21; Klop- penburg-Owolabl 21-16, 21-13. Nederland-Oostenrijk 3-0: Kloppen burg-Kottek 21-13, 21-14; Keen-Mai er 21-8, 19-21. 21-17; Kloppenburg- /Noor-Maier/Fichtlnger 21-15, 14-21. 21-19. Heren: Nederland-Nepal 5-0: Van Ha- ren-Subba 21-12, 21-15; Van Spanje- Gautam 21-14, 21-12; Bakker-Chitra- kar 21-4, 21-9; Van Spanje-Subba 21-17, 21-17; Van Haren-Chitrakar 21-19, 21-17. Nederland-Frankrijk 5-4: Van Spanje- Chila 12-21, 16-21; Heister- Gatien 10-21, 17-21; Haldan-Marmurek 21- 19. 14-21, 12-21; Van Spanje-Gatlen 21-19, 16-21. 21-17, Haldan-Chila 21- 18. 21-16; Heister-Marmurek 16-21. 15-21; Haldan-Gatleri 15-21. 21-16, 21-18; Van Spanje-Marmurek 21-14, 10-21, 21-14; Helster-Chila 21-17, 6- 21. 21-11. TENNIS Toernooi Key Biscsne Halve finales damesenkelspel: Sa batini (Arg)-Sukova (Tsj) 6-7. 6-3, 6-4; Evert (VstJ-Garrison (Vst) 6-3, 6-1. IJSHOCKEY WK B-landen Oslo Italié - Oostenrijk 4-3 (1-0, 0-1, 3-2), DDR - Frankrijk 5-3 (2-1. 1-1. 2-1), Zwitserland - Denemarken 6-3 (5-0, 1-1, 0-2), Noorwegen - Japan 7-4 (2- 2. 3-2, 2-0).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9