„Vertrek Selinger is eerbewijs volleybal Leiderdorp opent met overwinning berdeen ;n omt naar oma Lemmer Dubbele triomf Vanderaerden Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor uL ÖRT CöidóG Somant WOENSDAG 29 MAART 1989 PAGINA 9 'storische schaakpartij lin is nep IJS De historische schaakpartij, die i in 1926 in Moskou zou hebben gewon- ran Jezjov, de chef van de binnenlandse heidsdienst NKVD (later KGB), is vol- een Poolse expert hoogstwaarschijnlijk gespeeld. Na langdurige onderzoekingen schaakmeester Krzysztof Pytel met be- van de Sovjetrussische historicus Isaac >r tot de slotsom gekomen, dat de vaak Iiceerde zettenreeks van het duel tussen en Jezjov volledig verzonnen is. Linder lat Stalin voor zover hij heeft kunnen na- helemaal geen banden met het schaken ■hield. Pytel dringt er nu op aan, dat de ste historische partij uit de in vele talen henen encyclopedie „Schaken van A tot >an de Polen Litmanowicz en Gizycki t verwijderd. De „Stars en Stripes" (US 1) vorig jaar In strijd met de „New Zealand". FOTO: AP America's Cup in andere handen NEW YORK Zes maanden nadat hij de strijd om de Americaé Cup had gewonnen, is Dennis Conner gedis kwalificeerd. Carmen Ciparick, een rechter uit New York, oordeelde gisteren dat Conner door het gebruik van de catamaran „Stars and Stripes" had gehandeld in strijd met regels van de zeilwedstrijd en weinig sportivi teit had getoond. Conner, die uitkwam voor de San Die- go Yacht Club, won twee van de drie races tegen de „New Zealand", een schip met één romp met overmacht. Volgens de rechter was er door het overtreden van de regels geen sprake geweest van een wedstrijd. Zij wees de beker toe aan de Mercury Bay Boat Club, die daar door in 1991 ook de strijd om de Americaé Cup mag orga niseren. Direct na de wedstrijden, die in september voor de kust van San Diego werden gehouden, had David Barnes, de schipper van de „New Zealand" al aangekon digd bij de rechter in beroep te zullen gaan. Weer affaire bij dopingcontrole ANTWERPEN De doping controles van de Vlaamse over heid in het Nederlandstalige deel van België hebben tot een nieuwe affaire geleid. Het ziet er naar uit, dat Jean-Marie Wampers uit de wielerploeg van Pe ter Post zich voor de correctionele rechtbank in Antwerpen zal moeten verantwoorden voor zijn gedrag na afloop van de Omloop van het Waas land te Kemzeke. Direct na de finish kreeg Wampers door een ambtenaar van de Vlaamse Gemeenschap een papier onder de neus gedrukt waarop stond dat hij voor de dopingcontrole moest ver schijnen. De renner antwoordde dat hij niet degene was wiens naam daar stond. Het papier vermeldde de naam van Vandenbrande. „Ik ben Vanden- brande niet, ik ben Wampers". Hierop ontstond een felle discussie tussen de ambtenaar en de renner, die zich uiteindelijk niet aanbood voor de dopingcontrole. Later kwam Ferdi van den Haute, de assistent van Peter Post die met de Westduitser Durst naar de medische controle was geweest, Wampers vragen waarom hij niet was verschenen. Van den Haute had gezien dat de naam van Vandenbrande was doorgehaald en de naam van Wampers ernaast was geschreven. Sportprijsvragen DEN HAAG De ge gevens van de sport prijsvragen zijn: Lotto 12 eerste prijs: geen winnaar; tweede 1 x 300.000,00; derde: 81 x 2.896,10; vierde: 4.565 x 51,30; vijfde: 62.716 x 5,00. Toto 12 eerste prijs: geen winnaar; tweede 179 x 63,20; derde: 2.421 x 11,60. Toto Gelijk 12 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 x 284,60; derde: 19 x 74,90; vier de: 368 x 6,10. aan boekt ïkerzege ook. VfB Stuttgart, de van de Nederlandse trai- Arie Haan, heeft gisteren i&lve finales van het toer de Westduitse voet beker bereikt. VfB Stutt- de thuiswedstrijd ;wartfinales tegen Kaisers- •rn met 4-0. Borussia Dort- id zegevierde op eigen ter met 1-0 over Karlsruher Leverkusen versloeg ■thuiswedstrijd Uerdingen 2-0. De vierde halve fina- wordt vandaag na het tref- Hamburger SV - Werder bekend. iters. EEK Het eerste in stap ïationale voetbaltoer- van de voetbalver- heb-lging Lemmer gaat de- tief door. Aan het nooi, dat op 29 en 30 sportpark Lemster- rt"(de thuishaven van tbalvereniging Lem- wordt gespeeld, ne- SC Cambuur, Heer een, Iraklis Thessalo- uit Griekenland en Schotse Aberdeen tractueel hun stérkst jke opstelling zullen spe- Voor grote publiekstrek Aberdeen houdt dat in da lem van der Ark (ex-Cam- r), Theo Snelders (ex-FC Rnte), en Paul Mason (ex- J Groningen) binnen de lij- zullen verschijnen. ot nog toe unieke initia- van vv Lemmer moet de 130.000 gaan kosten. de hoofdsponsor, een ker hotel, hoopt Lemmer aantal co-sponsors te uiskrani ,)en ,-iie ^it bedrag bijeen ;ten brengen. Bovendien 3500 a 4000 chouwers per dag, waarbij wordt gerekend op de Momenteel biedt sport- LLemstervaart toeschouwers. Voor het zal deze capaciteit het bouwen van nood-zit- worden uitgebreid, twee buitenlandse clubs be ling zich in Nederland ve competitie in Ierland. Aberdeen, vorig deelnemer aan het dam-toernooi, speelt na joi op 5 augustus ver tegen onder andere 'trecht. Iraklis, dat mo- 1 achter AEK Athene •lympiakos Piraeus derde de Griekse competitie, voor de tweede ach- ijivolgende keer in Neder- 16818 HARRY BROKKING WAARSCHIJNLIJK OPVOLGER BONDSCOACH AMSTELVEEN Een dag na de bekendma king dat Arie Selinger per 1 juli vertrekt als coach van de mannen, gaat volleyballend Ne derland weer over tot de orde van de dag. De stap van de volleybalcoach een contract, voor een bedrag van naar ver luidt een miljoen gul den, te tekenen dat hem voor drie jaar bindt aan de Japanse multinatio nal Daiei, wordt zeker ook gezien als een veer op de hoed van de Ne derlandse volleyballers. Of zoals Marco Brou wers, één van de ervare ner spelers in het team het stelt: „Met ons heeft hij zulke resultaten ge boekt dat hij nu zo'n contract heeft kunnen tekenen". Ron Zwerver wilde in eerste instantie direct stoppen en naar het buitenland verdwij nen. Een nachtje slapen bracht bij de spelers de nuchterheid weer terug. De spelersgroep is er van overtuigd dat de wereldtop niet alleen mét Arie Selinger op de bank kan worden be reikt. „Deze groep is in de laatste jaren zo volwassen geworden, dat het misschien in principe niets meer uit maakt wie er voor de selec tie staat", verklaarde Peter Blangé. „Arie heeft ons aan de hand meegenomen naar een bepaalde mate van vol wassenheid. Zowel op vol ley bal technisch als -tactisch gebied. Nu is de tijd rijp dat wij op eigen benen dienen te staan. Dat lukt ons". brengen", stelde Blangé. „Wij verzuipen niet meer als we in het diepe worden ge gooid. We kunnen zelf zwemmen. Wat nog wordt gemist zijn de laatste, kleine zaken. En die kan niet al leen Arie ons bij brengen, maar die moeten we zelf zoeken". Geen twijfels Ook in het bestuur van de Nevobo en de sponsor van de bond. Nationale Neder landen, zijn geen twijfels over de toekomst van het topsport-beleid. „Wij gaan door", stelde zowel Nevobo- voorzitter De Bruin als spon sor vertegenwoordiger Suèr. Beiden reageerden rustig op het afscheid van Selinger. De Bruin: „Wij juichen het wel en niet toe. Wij gunnen het hem van harte, maar vinden het jammer dat de volleyballer en mens Selin ger vertrekt. Maar hier is gewoon niets aan te doen. Voor dat bedrag zou ik zelf voorzitter van het NOC wil len worden". Geld is niet de enige reden dat de Amerikaan naar de Japanse firma vertrekt. In het fabrieksteam speelde een paar jaar Flo Hyman. De speelster van het Ameri kaanse nationale team gold voor Selinger en zijn vrouw als een dochter. Toen zij in Japan na een hartaanval overleed, was Selinger zeer diep getroffen. Dat was hij ook door de voortreffelijke manier waarop de Japanners de zaken afhandelden. Die emotionele band zal zeker met zijn vertrek te maken hebben. Voor De Bruin is al les eenvoudig. „Niemand valt hier verwijten te ma ken. Arie zeker niet. Zo'n bedrag laat niemand lopen. Toen ik het maandag hoor de, kreeg ik niet eens de tijd om te schrikken of om over eventuele gevolgen na te Marco Brouwers: „Wij heb ben er voor gezorgd dat hij zo'n contract kon tekenen". FOTO: DIJKSTRA denken. De spelers lieten mij binnen het uur weten dat er wat hen betreft niets veranderd is. Toen was voor mij de zaak ook duidelijk: doorgaan op het ingeslagen spoor. De trein rijdt ook zon der machinist". Tweede man Se- Over de opvolging linger heerst in de spelers groep grote eensgezinsheid. Hoewel er nog niet officieel over is gesproken, lijken de kansen voor „tweede man" Harry Brokking gunstig. Blangé: „Wij willen op de lijn doorgaan die voor Arie en ons is vastgesteld. Ik kan Peter Blangé: „In principe maakt het niet uit wie er voor de spelersgroep staat". FOTO: DIJKSTRA mij niet voorstellen dat een nieuw aan te trekken coach zonder mankeren die ideeën oppikt". Brokking sluit zich zeker wat dat laatste betreft bij Blangé aan. Hij voelt ook voor de functie van hoofd coach. Gedurende de drie jaar dat hij Selinger hielp, heeft hij veel geleerd. Al tij dens een toernee door Zwe den maakte de Amerikaan zijn assistent duidelijk dat Brokking de beste opvolger zou zijn. Gehoord de ideeën binnen de spelersgroep, lijkt die wens wel te worden ver vuld. Want De Bruin stelde, akin het weekeinde; de spe lers zullen de nieuwe coach aanwijzen. HERZELE Eric Vande raerden heeft de ploeg van Peter Post dinsdag op de eerste dag van drie daagse van De Panne, twee overwinningen be zorgd. De Belg zegevierde gistermor gen in de eerste etappe, een rit over 133 kilometer van Tienen naar Herzele in een massale eindsprint. In de middaguren toen een tijdrit over 16,5 kilo meter in Herzele op het pro gramma stond toonde Vande raerden zich ook de snelste. De ochtendetappe werd ge kenmerkt door een lange ont snapping van de Belgen Wil- fried Peeters en Johan de Lat houwer. Het tweetal ontsnapte direct na de start in Tienen. In de laatste kilometers deden zich na een hergroepering nog enkele valpartijen voor. Bij een daarvan was Sean Kelly betrokken. Hoewel hij met een snelheid van rond de 70 kilo meter per uur tegen het weg dek smakte, slaagde de Ier er toch in, ondanks enkele ver wondingen aan beide handen, met het peloton over de eind streep te komen. In de eindsprint toonde Van deraerden, die daarmee zijn derde overwinning van het nog jonge seizoen boekte, zich sneller dan Eddy Planckaert. In de middaguren kraaide Vanderaerdens haan opnieuw victorie in de tijdrit. De Belg zegevierde in de rit over 16,5 kilometer in 22 minuten en 57,39 seconden vóór Jelle Nij- dam (op 2,21) en de Australiër Alan Peiper (op 28,21). Steven Rooks heeft zijn bloed laten onderzoeken op een mo gelijk virus. Nederlands beste renner van 1988 sukkelt de laatste tijd met zijn gezond heid. Hij startte gisteren niet in de Driedaagse van De Pan ne, de voorbéreiding op de Ronde van Vlaanderen van zondag. Sport op tv VANDAAG Duitsland 2. 20.00 uur Hambur ger SV-Werder Bremen recht- Belgiö Nederland* 2, 20.00 uur Basketbal (bekerfinale Maccabi- Oostende) en wielrennen (Drie daagse van De Panne). België Fran*, 19.24 uur: Paar- denkoersen. BBC 1, 23.00 uur Sportsnight. Sky Channel, 18.00 uur: Euro- Sky Channel, 20.00 uur: Wlel- Sky Channel, 21.00 uur. Paarde- sport. Sky Channel, 23.30 uur Snoo- Espanol huurt Vassili Rats BARCELONA Vassili Rats moet Espanol redden. De in ternational van Dinamo Kiev kan degradatie van de buur man van FC Barcelona voor komen. Espanol heeft de mid denvelder voor drie maanden gehuurd. Rats speelt van 1 april tot het einde van de Spaanse competi tie bij Espanol. De club staat onderaan in de eerste divisie met veertien punten. De komst van Rats kwam tot stand door bemiddeling van de Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité, die ooit Spaans ambassadeur in de Sovjetunie was. LEIDEN De ploegen van BV Leiderdorp en het Engelse Birmingham Bul lets beten gisteravond in sporthal 'Op Dreef' het spits af van het achtste in ternationale basketbal- toernooi voor jongens ju nioren. Leiderdorp bleek, na de officiële opening van burgemeester J.A.L. Bruggeman, te sterk voor de Engelsen: 76-64. Bij rust hadden de junioren, met name onder aanvoe ring van Jeroen van Veen (23p) en Marco de Kruis (10p en llrb) een gedegen voorsprong genomen: 49- 34. Het woord junior wekt al gauw de indruk dat het han delt om 'broekies' die mis schien wel een aardig niveau kunnen halen, maar die niet of nauwelijks kunnen boeien. Wie gisteravond Op Dreef bin nenstapte om vervolgens tegen de navel van de 2.14 meter metende Serge Zwikker (na tionaal kadettenteam) aan te kijken, besefte dat die onder schatting onterecht is. Het toernooi in Leiderdorp heeft een zeer sterke bezet ting, en mede dankzij de grote en nog steeds toenemende be langstelling van clubs, spon sors en vooral publiek is het uitgegroeid tot een volwassen evenement. Mede-organisator Rein Paulides, tevens trainer- /coach van het juniorenteam van Leiderdorp, is daar erg blij mee. „We proberen door dit toernooi het basketbal in Leiderdorp te promoten", licht Paulides toe. „De ervaring leert ons door de ledenaan- was bijvoorbeeld dat we in die opzet ook zijn geslaagd. Gezien onze toekomstplannen hopen we natuurlijk ook de aandacht van het bedrijfsleven op onze club te vestigen". Voor Paulides zelf vormt het evenement tevens een belang rijke stage voor de eigen jeugd. „Het gebrek aan tegenstand in de competitie betekent voor ons dat we niet die afronding kunnen geven aan onze jeug dopleiding die we zo graag willen. Het winnen gaat ons in de competitie te gemakkelijk af, waardoor we onherroepe lijk de boot ingaan als het eens moeilijk wordt. Ook de over stap naar de senioren blijkt vaak toch nog moeizaam te verlopen of zelfs te groot te zijn." Dat één enkel toernooi als dit onvoldoende is om zijn man nen klaar te stomen voor het hoogste niveau, beseft ook Rein Paulides maar al te goed: „Het blijft hier niet bij. Dank zij de contacten die we in de loop der jaren hebben opge daan, gaan we zelf ook op reis. We hebben uitnodigingen uit Zweden (Sanda Basket), België (Soba Antwerpen) en uit Ne derland, het toernooi van Fly ers in Gilze Rijen, dat zelfs nog sterker bezet is dan dat Het toernooi in Leiderdorp fungeert dus als 'simulator' van het echte werk en dat verklaart de aanwezigheid van het spektakelteam van de 'Bullets' en het Belgische Me- chelen. Op het zeer sterke Griekse Iraklis Thessaloniki werd tevergeefs gewacht, zo bleek gisteren. Paulides: „Gis teravond had ik contact met de Griekse bondscoach en die meldde mij dat er drie weken terug een telex naar Neder land was gezonden, waarin Thessaloniki zich afmeldde. Een telex die ik nooit heb ge zien". De leeggekomen plaats wordt ingenomen door de ju nioren van De Boo-DAS, ge traind door Kees den Hollan der. Als gevolg van deze wijzi ging zijn de Belgen, momen teel titelhouder, in de ogen van Paulides favoriet voor de eindoverwinning (zij zouden in de Grieken immers hun voornaamste concurrent vin den). Zijn eigen team rekent hij een plaats in de kleine fi nale toe: „Leiderdorp mist vier spelers. Wouter de Roos en Marco Pikaar spelen met het nationaal kadettenteam mee, terwijl het nationaal junioren team beslag heeft gelegd op Jan Groot en Mike Nijdam. We zijn dus verzwakt, maar Frank Altink (mvp van 1988) en Jeroen van Veen (beiden nog junior) zorgen vanuit het eerste herenteam voor com pensatie. Ik acht ons dus zeker niet kansloos". Het toernooi is vandaag van 09.00 tot 18.00 uur voortgezet. Morgen worden, weer vanaf 9.00 uur, de finales gespeeld. - Honduras werd rk de aè van een politieke fchtsstrijd. Na het bericht t mijn contract verbroken is, stonden de radiolijnen g en nacht open en eisten ètballiefhebbers van de hd het besluit te herzien, was er populair. Ik zal oit de ochtend van de 25ste ni vergeten toen ik in mijn ntje met vlag de straat op- om uit te schreeuwen het Nederlands elftal, i jongens van vroeger, iropees kampioen was ge- orden. Men dacht dat ik geworden. Maar te- ggaan, nee, het moet bij herinneringen blij- LVaar ik me aan gestoord fb, is de gemakzucht waar- i journalisten altijd partij ozen voor de supervedette rest aan de kant scho en Het gemak waarmee I ettine en Gerard kritiekloos Kiiteerd werden alsof zij de gaarheid verkondigden en iemand anders. Een voor- f jeeld: „Paul Haldan heeft i mentaliteit zo krom als i hoepel". Paul was toen achttien jaar, net uit Roeme nië gevlucht, hij had een zeer emotionele tijd doorgemaakt. Hij speelde slecht, verloor en huilde na nederlagen. Kri tiekloos citeren. De winnaar heeft altijd gelijk. Ik wólg er van als Ruud Gullit tot in Noorwegen wordt achter volgd, omdat hij daar iets over apartheid gaat zeggen dat al vierhonderdvijftigdui zend keer is gezegd". Bondscoach Jan Vlieg van de Tafeltennisbond in Sport International „Als ik bij Helmond Sport klaar ben, ben ik 55. Dan schiet het al aardig op. Ik kan nu al terugzien op een fijne loopbaan als trainer. Ik heb één fout gemaakt: ik had nooit naar DS moeten gaan. Dat heb ik falikant verkeerd ingeschat. Ik was er doodon gelukkig. Toen Roda op de stoep stond, heb ik meteen die kans gegrepen. Ik kan me voorstellen dat men daar bij DS nog kwaad over is, maar ik koos op dat moment voor mijn eigen hachje. Op dat smetje na heb ik het toch ft niet zo slecht gedaan Trainer Frans Körver in Voetbal International „Gezelligheidsclub? Je moet niet gaan overdrijven. De laatste tijd was er bij VVV wel de mentaliteit van: halen we het niet in de eredivisie, dan is dat spijtig, maar ook in de eerste divisie kan je aardig voetballen. Zo'n houding spreekt me totaal niet aan. Je bent verdorie prof, je wilt er Ger Blok: politieke machts-, Strijd. FOTO: DIJKSTRA graag bij zijn, je wilt hogerop in het betaalde voetbal. Voor nostalgie koop ik niets". Voetballer Bert Verhagen van PSV in PSV Voetbal „De pers heeft een ongeken de macht over Ferrari, over het management en zelfs de techniek. Berger en ik wer den er in de pers van be schuldigd niet hard genoeg te rijden. Wij zeiden steeds PK's te kort te komen, maar de pers zei dat het niet aan de moter kon liggen, omdat de computeruitdraaien steeds de hoogste snelheid aangaven. Ze vergaten dat we met vlak ke vleugel reden. Maar bij Ferrari geloofde men eerder de pers dan ons. Ik ben blij dat ik er weg ben". Autocoureur Michele Albo- reto in De Telegraaf „Contact met de andere leer lingen op school heb ik niet zo. Zij missen wat ik heb: ij zeren plaat voor de kop, en gaén. Daardoor blijf ik als kleine voetballer staande. Wie mij pakt, pak ik terug. Ik ben een driftkikker. Ik kan vreselijk kankeren wan neer we verloren hebben. Dat is goed. Dat is de menta liteit van de prof. Ik kijk ook niet op tegen de spelers van het eerste. Zeg je hallo tegen ze, zeggen ze niets terug. Geeft niet. Mijn dag komt nog. En dan, als ik later in Engeland voetbal, dan krijg ik een jongetje toegewezen dat mijn tas moet pakken en mijn schoenen moet poetsen, zo iemand als ik nu". Mark Overmans (15), leer ling van het voetbalinter naat van Go Ahead Eagles in Vrij Nederland „Een speler die niet uit zich zelf gaat trainen, zal er vol gens mij nooit komen. Het mooiste voorbeeld is wat dat betreft Edo Ophof. Dat was een jongen die zonder over dreven talenten toch heel ver is gekomen in de voetbal sport. Die jongen was bewust met zijn vak bezig. Bij NEC is hij er eigenlijk door blessu res van anderen in gekomen. We hebben hem dus van el lende moeten opstellen. Op dat moment zei Edo tegen me: oké trainer, als ik nu mee doe, ga ik er nooit meer uit. En hij is er nooit meer uitgegaan. De essentie hier van is, dat je gedreven bezig moet zijn. Er zijn te veel mensen die maar een beetje bezig zijn zonder zichzelf een doel te stellen in hun leven". Trainer Leen Looyen in NEC Magazine „Meestal staan er bij Neder landse competitiewedstrijden twee camera's: één op de tri bune voor het totaalbeeld van het veld en eentje op de grond, voor de close-ups om het totaalbeeld nu en dan even te bederven. Ze hebben deze methode overgenomen van de BBC stapelmesjog- ge op de close-up. Na een schot op doel zie je in Enge land een stoere voorstopper met kin vooruit terug naar zijn plaatsje draven: inder daad een mooi plaatje, een doodenkele keer, vooruit. Zulke karakteristieke spelers heb je in Nederland niet". sportuitslagen DAMMEN NK vrouwen Lent Zesde ronde: Graas-Lanters 1-1, Schouten-Rijndertse 0-2, Van Llth- Wanders 0-2, Polman-Andries 2-0, i Wanders dries, Van Llth en Otten 6, 6. Schou ten 4, 7. Poepjes en Rljndertse 3. NK mannen Leeuwarden Derde ronde: Bies-Clerc 0-2, Van Aal- ï-Krajenbrink 1-1, Jansen-Van der -Van der Zee 2-0, Cock van Leeu- wen-Goudt 1-1 Stand: 1. Clerc, A. van Leeuwen en Stokkel 5 punten, 4. Van der wal 4, 5. Van Aalten. Goudt, Jansen Kalis en Krajenbrink 3, 10. Bies, Schotanus en Van der Tak 2, 13. C. van leeuwen en PAARDESPORT Koersen Hilversum Eerste koers, 2000 m: l.Dash Alone (A. Suykerbuyk) 2.45.3-1.22,7, 2. Coby Burgerheide, 3. Colaf Pride. Niet gestart: Davis Morgan. Toto: winnend 5,50, plaats 2,20, 4,80, kop pel 34,00, trio 42,10. Tweede koers, 2900 m: 1. Champ Hallinck (F. Eerenberg) 3.56,0-1.21.4, 2. Zenith. 3. Beauty Space. Toto: win nend 11,40, plaats 2,90, 4,80, koppel 59,80, trio 1114,20. Derde koers. 2000 m: 1. Zoon van Klaveren) 2.39,3- 1,80, plaats 1,10, 1,70, koppel 2,60, trio 8,40. Vierde koers. 2000 m: 1. Zera Neyen- rode (F. de Zoete) 2.39.1-1.19.6. 2. Albastrosnora. 3. Young Victory Toto: winnend 5,10, plaats 2,40, 1,60, koppel 9,00, trio 155,60. Vijlde koers, 2000 m: 1. Deventore B (M. Lukje) 2.44.4-1.21,2. 2. Yankee Lady, 3. Crista Hanover. Toto: win- 3,30, plaats 1,60, 1,90, 1,50, tenzorg (H. Grift) 2.36,5-1.18,3, 2. Chelsea, 3. Amigo de Queen, 4. Ziny B. Toto: winnend 1,80, plaats 1,30, 2,10, 1,90, koppel 6,40, trio 42,10, kwartet 139,60. Zevende koers, 1609 m: 1. Capello's Boy (A. Suykerbuyk) 2.05,3-1.17,8, 2. Boni. 3. Carlina d'Almere. Niet ge start: Ceres Yoly. Toto: winnend 6,10, plaats 2,10, 1,30, 1,60, koppel 11,50, trio 111,10. Achtste koers. 2000 m: 1. Arjan G WIELRENNEN Driedaagse van De Panne Eerste etappe: 1. Vanderaer 133 km in 3.26.22 (gem. 38,685 km/u, tijdvergoeding), 2. Planckaert (Bel) 4,20. trio 1685,80, kwartet 5.061,80. i, 3. Amazone Cede. Toto: Niet ge- TENNIS Toernooi Key Blscayns Herenenkelspel. achtste finales: Grabb (VstEManclnl (Arg) 6-7 (7-4), 6-4. 7-6 (7-5), 6-7 (7-4), 6-4. Damesenkelspel, kwartfinales: Garri son (Vst)-Novotna (Tsj) 6-4, 5-7, 6-1. Dames, kwartfinales: Sabatini (Arg)- Demongeot (Fra) 6-1, 7-5; Evert (Vst)- Kelesi (Can) 6-3, 4-6, 7-6 (7-0); Suko- va (Tsj)-Reggi (Ita) 5-7, 6-4, 6-3; Gar rison (Vst)-Novo«na (Tsj) 6-4, 5-7, 6-1. VOETBAL Engelse league Tottenham Hotspur-Luton Town 3-1. Oostenrijk play-offs Vienna-St. Pölten 5-0, Admira Wac- ker-FC Tirol 0-1, Grazer AK-Rapid Wlen 0-0, Austria Wien-Wiener Sport club 2-0. i der Poel (Ned), 11. Capiot (Bel). 12. Sergeant (Bel) allen z Maassen (Ned) allen op 4 dam (Ned) op 2,21, 3. Peiper 28,21, 4. Anderson (Aus) op 34.21, 5. Criquielion (Bel) op 36,21, 6. Kelly (Ier) op 37,21, 7. Van Hooydonck (Bel) op 48,21, 8. Marie (Fra) op 49,21. 9. Mottet (Fra) op 50,21, 10. Frison (Bel) op 52,21, 11. Maassen op 58,34, 12. t (Noo) op 1.02,39, 13. Fig- r Poel op 1.19,06, 28. Solleveld op i 3.49.13, 2. Nijdam op 13 t Peiper (Aus) op 39. 4. Anderson op 45, 5. Criquielion op 47, 6. Kelly op 48. 7. Van Hooydonck op 59. 8. Marie op 1.00, 9. Mottet op 1.01, 10. Frison op 1.03. 11. Maassen op 1.08, 12. Sergeant op 1.10, 13. Flgnon op 1.13, 14. Laurltzen z.t, 15. Sörensen op 1 14. 16. Schurer op 1.19, 18. Van der Poel op 1.24, 20. Jakobs op 1.24, 26 Solleveld op 1.39. Parijs-Camembert I. Kappes (Wdl) 246 km in 7.35.00, 2. Moreels (Bel), 3. Dubois (Fra), 4. Le- blanc (Fra). 5. Garnier (Fra). 6. Van Ert (Bel). 7. Gianetti (Ita). 8. Millar (Sch). 9. Madiot (Fra) allen zelfde tijd als Kappes. 10. Bauer (Can) op 7 sec. II. Stevenhaagen (Ned) z.t. IJSHOCKEY WK jeugd Chamonlx B-groep: Nederland-Denemarken 1-6. Eindstand: 1 Polen 14 punten, 2. Zwitserland 12. 3 Joegoslavië 8. 4 Roemenie 8. 5. Japan 8. 6. Frankrijk 3. 7. Denemarken 3. 8. Nederland 0

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9