Rembrandt College in opstand tegen benoeming conrector stad omgeving SIMM Fraaie reiswekker ervuilde grond onder grachtenpand aan Nieuwe Rijn ITÏÏpfil Nachtmarathon PERSONEEL STUURT BRIEF AAN KANDIDAAT LEIDEN Het perso neel van de Rembrandt Scholengemeenschap is in opstand gekomen te gen de aanstaande be noeming van mevrouw A. Boland als conrector. Vijftig personeelsleden, onder wie nagenoeg alle docenten, -hebben een brief geschreven aan me vrouw Boland. Ze ontra den haar ten zeerste de benoeming te aanvaar den. Ook de Medezeg genschapsraad van de openbare school is tegen de benoeming van me vrouw Boland. Het is de eerste keer dat het Leid- se gemeentebestuur een vrouw in een leidingge vende functie wil benoe men in het voortgezet onderwijs sinds het doel groepenbeleid van de ge meente van kracht werd. De schopl draait al bijna een jaar zonder tweede corrector. Mevrouw Boland liet van ochtend weten dat ze inder daad een brief heeft ontvan gen en dat die haar onaange naam verrast heeft. Ze wilde nauwelijks ingaan op het schrijven. „Ik heb de brief ontvangen en ik kan alleen zeggen dat ik helemaal niet blij ben met de brief. Verder wil ik er geen reactie op ge- Volgens de ondertekenaar van de brief zou de door het college van B en W voorge dragen mevrouw Boland geen geschikte kandidaat zijn voor het conrectorschap. Ze zou met name te kort schie ten in de communicatie met ouders en leerlingen. Haar voordracht heeft in de be noemingsadviescommissie, die kandidaten aan de ge meente voordraagt, aan een zijden draadje gehangen. Zes van de elf leden waren voor voordracht en vijf leden wa ren tegen. In de benoemings adviescommissie zitten verte genwoordigers van de school, de gemeente, de ouders en de leerlingen. Doorn Vooral de zeer kleine meer derheid voor de aanstelling van mevrouw Boland, is de briefschrijvers een doorn in het oog. Onder de voorstem mers waren zowel een oüder als een leerling. De leraren en de interim-manager die sinds het begin van dit jaar op de school aan het werk is, stemden tegen. Volgens een personeelslid geeft het te denken dat een door de ge meente aangetrokken advi seur tegen de benoeming Boland bovendien de Medezeggen schapsraad (MR) en bloc te gen de voordracht van Bo land is. Het personeel ver wacht dat de gemeente me vrouw Boland koste wat kost gaat benoemen. Dan zal het personeel zich een goed ver liezer tonen en „proberen er met haar het beste van te maken. Doodzwijgen is er niet bij". Voorzitter A. van Hilten van de MR toonde zich gisteren teleurgesteld over de voor dracht van Boland door de gemeente in de raadscommis sie Onderwijs. „De MR heeft een negatief oordeel uitge sproken over mevrouw Bo land. We denken dat zij niet de meest geschikte persoon is voor het conrectorschap". Over de redenen van de af wijzing door de MR wilde hij niet te diep ingaan. „Meege wogen heeft dat ze niet ac ceptabel is voor het perso neel, ze past niet in de schoolleiding. Verder denken we dat ze niet open genoeg is en dat dat zal leiden tot con tactproblemen met het perso neel", aldus Van Hilten. „Ondanks onze afwijzing is de kandidate echter toch voorgedragen in de raads commissie voor Onderwijs. Het geeft ons het gevoel dat wij onze mening in een brie venbus hebben gestopt. Er is voor ons geen discussie met de gemeente mogelijk, we hebben slechts adviesrecht. Maar we hadden graag een toelichting gehad over waar om Boland, ondanks onze af wijzing, toch in de raadscom missie is voorgedragen. Die toelichting is achterwege ge bleven". Vijf poten Het zit Van Hilten ook niet lekker dat er alleen maar vrouwen mochten sollicite ren. „Er is gezocht naar een schaap met vijf poten. Er is een schaap met twee poten gevonden'meent hij. „Maar er is een gevoel van onvrede. Door het Doelgroepenbeleid van de gemeente mochten er alleen vrouwen solliciteren. Dat vinden wij een te grote beperking. Er moet eigenlijk in alle openheid gestreden kunnen worden door man- Het Rembrandt College heeft al bijna een jaar een vacature voor de conrector. De proce dure die nu loopt is al de tweede. Bij de eerste sollicita tieronde kon de gemeente niet instemmen met de door de benoemingsadviescommis sie voorgedragen kandidate. De kandidate die de gemeen te toen het meest capabel achtte, trok zich voortijdig uit de procedure terug. Daar na kwam de door de advies commissie voorgedragen kandidate niet meer ter spra ke en is een nieuwe procedu re gestart. ERIK HUISMAN j WOENSDAG 29 MAART 1989 PAGINA 13 ctiviteiten evrijdingsdag IDEN 'Het leven van alle gebruiksvoorwerpen 1940- is de titel van een tentoon- ling die vanaf 3 mei te zien is iet Waaggebouw aan de Aal- rkt. De tentoonstelling is een iatief van het 5 Mei Comité den. De expositie geeft een ld van het leven van militair burger tijdens de bezettingsja- Het traditionele bevrijdings- icert wordt gehouden op 2 Op Bevrijdingsdag zelf er drie braderiën, een ndeltocht, een sportmanifes- e op het Stadhuisplein en een dervoorstelling in de Waag het programma. Wandeltocht Leiden-Den Haag LEIDEN In het kader van de stedenband Leiden-Jui- galpa wordt in de nacht van woensdag 3 op donderdag 4 mei weer een nachtelijke wandeltocht van Leiden naar Den Haag gehouden. Beide gemeenten hebben een steden band met de Nicaraguaanse stad Juigalpa. De wandeling naar Den Haag is 27 kilometer lang en begint om twaalf uur 's nachts op het Stadhuisplein van Leiden. De route eindigt in het Korzo-theater aan de Prinsenstraat in Den Haag waar een ontbijt klaar zal staan. Voor de wandelaars is vervoer terug naar Leiden geregeld. Voorafgaand aan de start is er vanaf tien uur 's avonds een manifestatie op het Stadhuisplein. De Leidse groepen Clamor en Ayarichi ver zorgen een optreden. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Burgerzaal van het stadhuis. Telefonisch opgeven voor de tocht kan via nummer 070-630688. Het inschrijf geld bedraagt tien gulden. Met deze tocht willen de organi satoren aandacht vragen voor het leven en de mensen in de zusterstad Juigalpa in Nicaragua. Het geld dat ingeza meld wordt is bestemd voor de gezondheidszorg in Juigal pa. ROMMELMARKT LEIDEN Zo'n zestig verenigingen en instel lingen uit de regio hebben zich opgegeven voor de veertiende editie van de Rommelmarkt Sport-Inn. De rommelmarkt wordt gehouden van vrijdag 31 maart tot en met zondag 2 april in de hal aan de Vondellaan te Leiden. Het ver schil met normale rommelmarkten is dat parti culiere standhouders niet mogen deelnemen. De opbrengst vloeit regelrecht naar de clubkas sen, met de aantekening dat een deel ten goede komt aan de gehandicapten sportvereniging De Sleutels. Vaste klanten zijn ook de instellingen die zich inzetten voor onder meer hulp aan Po len en de Derde Wereld. De markt duurt drie dagen en de openingstij den zijn als volgt: vrijdag 31 maart van 19.00 tot 22.30 uur, zaterdag 1 en zondag 2 april van 10.30 tot 17.00 uur. De toegang kost drie gulden. De werkgroep Rommelmarkt Sport-Inn ver wacht zo'n 10.000 bezoekers. Twee verdachten van babbeltruc aangehouden LEIDEN Twee inwoonsters van Amsterdam van 19 en 22 jaar oud zijn gistermiddag in de Tasmanstraat in Leiden aangehouden op verdenking van diefstal. De twee waren in de Tasmanstraat" een woning binnengedrongen onder het motto dat ze graag even een plattegrond van Leiden wilden zien. De bewoner vermoedde het slachtoffer te worden van de zogenaamde babbeltruc en waarschuwde de politie. De beide Amsterdamsen waren bij hun aanhouding in het bezit van enkele bijzondere munten. Later kwam een 34-jarige bewoner van de Brillstraat aangifte doen van diefstal van de munten. De achterdeur van zijn woning was opengebroken. De vrouwen zitten nog vast op het Leidse politiebureau en worden verhoord over andere diefstallen, waarbij gebruik is gemaakt van de babbeltruc. De daders dringen dan met een smoes een woning binnen en laten de deur open staan, waardoor een handlanger het huis kan doorzoeken. LEIDEN De Leidse reddingsbrigade houdt in de nacht van vrijdag op zaterdag aanstaande een zwemmarathon in zwembad De Zijl. Het startschot wordt om 20.30 uur gegeven door de heer C. Pries, voorzitter van de Leidse Sportfederatie. De prijs uitreiking volgt 's ochtends om half negen. Behal ve de Leidse Reddingsbrigade doen nog twaalf an dere teams mee, onder meer uit Gouda, Katwijk en Schiedam. De ploegen bestaan uit acht zwemmers die in twaalf uur tijd een zo groot mogelijke af stand afleggen. Hiervoor is steeds één zwemmer in het water, die na twintig minuten zwemmen wordt afgelost. De laatste twintig minuten van de mara thon worden gezwommen in de vorm van een es tafette. De eindstrijd wordt zo extra spannend. De Leidse reddingsbrigade stelt een wisselbeker ter beschikking voor de ploeg die de grootste afstand heeft gezwommen. Schiedam eindigde vorig jaar op de eerste plaats. ragen over ergoedingen aan ethouders en •deputeerden EN HAAG Zuidholland- wethouders en gedepu- »rden zouden ruimere vas- onkostenvergoedingen tvangen, dan die volgens gemeentewet en de pro- iciewet zijn toegestaan, ideputeerden zouden naast dere vaste vergoedingen n vaste verblijfskostenver- eding van 6.636 gulden r jaar ontvangen. Zoeter- lèrse wethouders zouden im zevenduizend gulden r jaar onkostenvergoeding veel krijgen. ar aanleiding van deze uit ingen in het nieuwsblad van Socialistiese Partij, „De Tri ne" van 3 maart jl. zijn door statenleden E. Meijer en J. >egh schriftelijke vragen ge ld aan Gedeputeerde Staten, ide statenleden willen we- i, of de gegevens juist zijn. provincie is belast met het ancieel toezicht op de ge- jenten. De statenleden wil- i weten, hoe het college ge- lentebegrotingen beoordeelt ruimte laten voor vaste bo- nwettelijke uitkeringen aan ithouders. Als inderdaad ste onkostenvergoedingen n wethouders worden toege- nd, die geen rechtstreeks lang houden met de grootte n de betrokken gemeenten, n deze dan in overeenstem- ing met de werkelijk ge lakte kosten, willen de vra- istellers weten. En in welke ite is sprake van soortgelijke keringen aan gedeputeer- ilgens het overzicht in „De ibune" bestaan er grote ver- lillen tussen de gemeenten sU, derling. De gemeente Delft 5*^ u bijvoorbeeld geen vaste kostenvergoedingen aan de tthouders toekennen, terwijl Alphen aan den Rijn per I thouder 4175,- per jaar zou I >rden uitgekeerd. De staten- len willen weten, hoe deze rschillen verklaard moeten irden. Brand inslooppand Een uitslaande brand vernielde gistermiddag aan de Morsweg in Leiden de bovenste verdieping van een slooppand. De brand brak om 13.00 uur uit. De brandweer had het vuur snel onder con trole en had geen versterking nodig. De slooppanden naast de uitgebrande woning zijn niet in gevaar geweest. De brandweer vermoedt dat het vuur is aangestoken, mogelijk door kinderen die via de achterkant makkelijk bij het slooppand konden komen. FOTO: HENK SNATERSE •EIDEN De bodem en Iet grondwater onder het rachtenpand aan de ieuwe Rijn 17 zijn met lie vervuild. Boringen ebben dit aangetoond, ldus meldt een rapport an de directie milieu van e gemeente Leiden. 'a recente klachten van om- onenden over een sterke pe- oleumlucht uit het riool, eeft de gemeente een onder- >ek ingesteld. Medewerkers an de directie milieu ontdok en olie in het grondwater en e bodem en stelden de pro- incie op de hoogte. Deze laat- le instantie moet beslissen 'er de noodzaak tot reini- 'ng. In het pand bevindt zich een grote nog in gebruik zijn de olietank. Volgens het rap port en volgens de huidige ei genaresse M. van Donk heeft deze tank echter niets met de vervuiling te maken. Ook de vorige bewoner, de heer Van Oerle, ontkent dat er in de ja ren 1942 tot 1983 van een lek of stankoverlast sprake was. De eigenaar van Nieuwe Rijn nummer 18 zegt eveneens geen klachten te hebben over stank. Naast Nieuwe Rijn nummer 17 bevindt zich het pand van de voormalige boekhandel Kooy- ker dat momenteel door een bedrijfsmakelaar te koop wordt aangeboden. Een aspi rant-koper heeft zelf los van de gemeente al onder zoek gedaan naar eventuele vervuiling onder dit pand. De resultaten daarvan zijn niet bekend. Saneren Mocht de provincie besluiten te saneren dan gaat dit de ge meente veel geld kosten. In elk geval komen de eerste 100.000 gulden voor de reke ning van Leiden. Komen de saneringskosten boven de ton uit dan springt het rijk voor een groot gedeelte bij. „Maar honderdduizend gulden wordt bij een sanering al snel be reikt". zegt milieu-ambtenaar Bijl. Hij laat weten dat aan een eventuele sanering niet voor 1990 begonnen wordt. De aan vangsdatum hangt af de plaats die deze nieuwe Leidse lokatie op de prioriteitenlijst van de provincie gaat innemen. De bodem onder Nieuwe Rijn 17 is volgens de gemeente met olie verontreinigd. Een aspirant koper van het pand van boekhandel Kooyker heeft daar inmiddels ook bodemonderzoek laten doen. FOTO: HENK VAN OEN ENDE Archeologie Het Rijksmuseum van Oud heden houdt zondag weer een archeologisch spreekuur voor iedereen die iets ouds heeft gevonden en daar meer over wil weten. Het advies wordt gratis gegeven door drs. M.Brouwer, conservator van de provinciaal-Romeinse afdeling. Belangstellenden kunnen tussen 13.00 en 16.00 uur in de Taffeh-zaal van het Museum aan het Rapenburg 28 terecht. Open dag In Art center De Droomfa- briek aan de Oude Singel wordt zondag een korte de monstratie gegeven van ver schillende cursussen. Tevens bestaat de mogelijkheid om kennis te maken met de do centen. De deuren van de Droomfabriek gaan open om 11.00 uur. De demonstraties worden gegeven tussen 13.00 en 17.30 uur. De toegang is gratis. Gezondheid Radio Gezondheid verzorgt zondag tussen 10.30 en 11.00 uur een uitzending over Cys tic Fibrosis, een erfelijke af wijking waar kinderen mee worden geboren Radio Ge zondheid is te beluisteren op 88.1 FM via de kabel of op 105.7 FM via de ether. Water en brood In het kader van het Conci liair Proces voor Gerechtig heid, Vrede en Heelheid van de Schepping wordt komen de maandag weer een maal tijd 'Op water en brood' ge houden voor jongeren vanaf 17 jaar. Te gast zijn Chris Knoop en Lenie Diersma van 'Ouders op Herhaling'. Deze vrijwilligersorganisatie geeft taal- en rekenlessen aan bui tenlanders en volwassenen die hun kennis willen uit breiden. De maaltijd is gratis en wordt gehouden in het Knooppunt voor jongeren pastoraat aan de Oude Rijn 44b. Aanvang 18.00 uur. Rechtshulp De Bureaus voor Rechtshulp in Leiden (Herengracht 50) en in Alphen (Hazeveld 32) hebben per maandag 3 april hun spreekuren veranderd. Het open spreekuur in Lei den is voortaan op maandag van 13.00 tot 15.30 uur en op donderdag van 18.30 en 20.30 uur. Voor de dinsdag en woensdag kan alleen telefo nisch een afspraak gemaakt worden via nummer 071- 123942. In Alphen kan men op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur terecht en telefonisch op maandag en donderdag. Het nummer in Alphen is 01720- 72611. Problemen met spoorbomen LEIDEN De spoorbomen aan de Haagweg in Leiden hebben gisteravond voor pro- blemen gezoogd. Rond half ne gen wilden de bomen na het passeren van een trein niet meer omhoog. Het euvel werd snel verholpen door technici van de NS. Een half uur later bleven de spoorbomen aan de Morsweg dicht. Ook dat man kement werd verholpen. Om tien uur was het echter weer raak op de Haagweg. De tech nici van de NS achtten een in grijpende reparatie noodzake lijk en waren tot half twee 's nachts bezig. Tot die tijd re gelde de Leidse politie het ver keer als er treinen moesten passeren. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: j Postcode/plaats: j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 - I (voor controle bezorging) j Stuur als dank de reiswekker naar. Naam: Adres: Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar 1 Leidse Courant. Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag. Schade aan nieuwe huizen KATWIJK Voor driedui zend gulden schade is het af gelopen weekeinde aangericht aan nieuwbouwwoningen aan de Katwijkse Melkweg. Ruiten werden ingeslagen en lood werd gestolen. BIJ DEZE KRANT INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Beze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Gewonden bij botsing Bij een aanrijding op de kruising van de Gooimeerlaan en de Willem de Zwijger laan in Leiden zijn gisteravond rond kwart over acht vier mensen gewond ge raakt. Het ongeluk werd veroorzaakt door een 19-jarige automobilist uit Lei den, die vanaf de Willem de Zwijgerlaan linksaf de Gooimeerlaan wilde inrijden. Hij zag daarbij een achteropkomende auto, bestuurd door een eveneens 19-ja- rige Leidenaar, over het hoofd. Bij de aanrijding raakte nog een derde wagen beschadigd, die op de Gooimeerlaan voor de kruising stond te wachten. De beide Leidenaars raakten gewond armen, schouder en hoofd en zijn r het Diaconessenhuis gebracht. Een 19- jarige Leidse passagier van de eerste be stuurder liep letsel aan arm, benen e rug op, een 21-jarige Leiderdorper die i de andere wagen zat werd gewond aan zijn linkerelleboog en kneusde schouder. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ccidóc Sou/temt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13