lijk. Met die ene goede dame erbij kunnen zij zich in de resterende partijen leeg spe len. Ik berust niet bij voor baat bij een degradatie". Het Warmondse Dekker speelt haar drie thuiswedstrijden als Unicum met een uitwed strijd bezig is. Hillegom 1 Coach Harry Verdegaal wilde na het vertrek van zus Rose- marie als trainer/speelster naar Nieuw Vennep niet ook het tweede team verzwak ken. Cindy Berkhout werd de verrassende Hillegomse clubkampioene en daarmee de terechte keus om de open plaats in te vullen. De veertienjarige Cindy heeft ook de mogelijkheden deze zware opgave aan te kunnen. Madeion Verdegaal, Marco van Trigt en Marcel Vink gaan het tweede jaar de Overgangsklasse A in. Oud Beyerland, dat vorig seizoen de Munnik de voet dwars zette heeft met A1-speler Marco Meeldijk ook in een hogere klasse goede papie ren. Unicum 2 Vorig seizoen, onder de be zielende leiding van coach Tom Giberius, behaalden de 'reserves' van Unicum een onverwacht kampioenschap. Of het huzarenstukje dit sei zoen zonder coach wordt herhaald is de open vraag. De spelers bleven. Handha ven is voor Marceline Spaan, Jeanine Jriger, Martijn Krans en Wijnand Nuyts toch wel de minste opgave. Tweede klasse De Munnik 1 Het Leiderdorpse de Munnik gaat opnieuw voor de titel. Bionda Zonderop, Marquéri te Patiwael en Kees-Jan Schuilenburg beleefden een prima winterseizoen. In Wier den, Utrecht, Hoorn, Amstel veen en Enschede werden de prijzen weggesleept. Naast de individuele kwalitei ten zullen de combinaties de doorslag gaan geven. Vierde man Bert Bruin is een prima dubbelspeler. Het laatste is wellicht precies bepalend voor die eerste plaats, die meteen de automatische en ook begeerde promotie ople vert. Casino 1 Het Noordwijkse Casino speelt in dezelfde afdeling als de Munnik. „Dan spelen we in ieder geval een span nende derby", meldt TC- man en nog veel meer, Piet Veentjer. „We hebben twee voordelen. We spelen thuis en we hebben een vast winstpunt, de damesdubbel van Trudy (Groenman) en Els (zijn vrouw). Onze mannen, Cees Heemskerk en René van der Wilk, willen ook een kampioenschap. Dus wie weet." OLTC 1 De nu ruim honderdjarige OLTC beleefde een transfer periode, die bij haar leeftijd past. Geen wijzigingen in het team derhalve en handhaven opnieuw het streven. De eni ge onrust wordt veroorzaakt door Marco Visser, die 's lands wapenrok draagt en misschien ook eens niet mee kan spelen. Marcel Gerritsen en Jasper van Marwijk ne men dan drie partijen voor hun rekening. Eveline Krul en Nancy Toole vullen aan. De Merenwijk 1 De Merenwijk speelt de der by tegen OLTC in Oegst- geest. „Mijn broer Freek is voor de competitie terug in Nederland", meldt Herman van der Capellen. De trainer- /speler mikt op handhaven, maar heeft met de uit Israël teruggekeerde Irma van See- ters ook een damestroef in huis. Nathalie van der Voort maakt haar debuut, Pascal Jongmans is vaste kracht van het team. TEAN1 Marie-Louise Goedhart neemt de plaats in van Irma van den Oudenrijn, die een plaats in het tweede team prefereert. Irma's zus Margo en de mannen Frank Lief broer, Mare Nagelkerken en Richard Oskam moeten TEAN minstens kunnen handhaven. Maar ook - zeker naar de zege kunnen voeren in de Leidse derby op de laatste wedstrijddag tegen De Boekhorst. De Boekhorst 1 De Noorwijkerhoutse forma tie is verzwakt door het ver trek van het echtpaar Lange- laan naar De Munnik. Privati sering van het park en vij fentwintigjarig bestaan kre gen bij De Boekhorst voor rang boven wilde transferac ties. Margot van den Haak, Colinda Voskuil, Pieter van Meel en Onno van Paridon gaan als kwartet proberen zich te handhaven. De Munnik 2 Monique Langelaan wordt het trekpaard van het twee de team van de Munnik. Dit met Marcel Lolling en Tho mas Koemans, die vorig sei zoen door ziekte de competi tie moest missen. Christel Verwoert wordt als tweede dame opgegeven, terwijl de vaste krachten van vorig sei zoen Conny Baarends en Ro bert van Splunter nu reserve staan. Interessant worden de ontmoetingen met Nieuw Vennep 1 en Dekker Tennis 2. Nieuw Vennep 1 Rosemarie Verdegaal neemt naast Marijke Outshoorn de plaats in van Nathalie van Lint, die in Dekker Tennis 2 gaat spelen. Erik Bakker ver liet om dezelfde reden Nieuw Vennep, het mannentrio met Rogier Liefbroer en Marcel van Rijn reducerend tot een duo. In ieder geval voldoen de ingrediënten voor een thrillerachtige derby tegen hetzelfde Dekker-team. Dekker Tennis 2 Het Dekker team begeert de promotie, die de Niewvenne- pers na drie mislukte pogin gen thans duidelijk nastre ven. Naast Bakker en Van Lint keerde Karin Croese te rug bij Dekker. Mark Flei- scheuer is tweede heer. Eric Snellenberg logenstraft de sombere prognoses na zijn bromfietsongeluk door zijn come back te vieren. Leidse Hout 1 De meest opmerkelijke transfer in het team van Leidse Hout is ongetwijfeld de komst van de fleur van Unicum, Fleur Meijer. Club genoot en toernooileider van het Dekker A-toernooi, Anne-Jan van der Meer is eveneens een opvallende nieuwe naam. Hennie Fehling en Waldo Jansen bleven om het team te handhaven, waar Castricum de titelpretendent lijkt. Unicum 3 Van het talentvolle jeugdduo Mirjam Siemerink en Aukje Baayens schoof de eerstge noemde vanuit team 4 naar de plek van Fleur Meijer. Ook B-clubkampioen Maar ten Kallenberg werd aan het derde toegevoegd. Wil den Hollander, Koen van Bemmel en Maarten Veeger zijn trouw. Doel is handhaven. Hillegom 2 Ellen de Jong, Lisette Koen- ders, Sjoerd van der Mark en Fred van Trigt vormen de ongewijzigde opstelling van Hillegom 2. Unicum 3 is één van de zeven tegenstanders. Derde klasse Zee en Duin 1 De kustbewoners verkregen geen keuzepromotie, on danks de aanwezigheid van de kersverse A2-speler Jan- Willem Lugthart. Met Léon Damen als tweede heer en de dames Carola Geerlings sa. Bianca en Richard Plomp en Mark Rijnbeek zijn de overige teamleden. Onder meer Casino 2 met Piet Veentjer en Unicum 4 beho ren tot de concurrentie. In de tweede klasse spelen tevens nog de 'Leidse' teams de Munnik 3 en Hillegom 3. Vierde klasse KLTV1 Mariëlle van der PLas en Loek Verhees spelen al vijf jaar samen in het eerste team van de Katwijkers. Zij worden dit jaar bijgestaan door Petra Guyt, die vorig jaar, en Ernst Krause, die dit jaar van Zee en Duin naar KLTV overstapte. De talent volle Perry Paauw koos voor het derde Munnikteam. Loek Verhees c.s krijgen flin ke tegenstand van Sassen- heim 1 en De Kikkers 1. Sassenheim 1 „Met Astrid Leyten terug van De Merenwijk en Roy Mooi- man terug van Huis ter Duin hebben we naast de eigen jeugdinbreng middels Leon- tien van Laarhoven en Jelle Rinzema een team met kam pioenskansen", beantwoordt de Sassenheimse competi tieleider Bonnet de gestelde vraag. De Kikkers 1 De Nieuwvennepse club wil niet meer dan handhaven. Een opdracht, die Renèe Crama, Xandra Klint, Ben Duwel en Marco Stork on danks de concurrentie van KLTV en Sassenheim op het lijf is geschreven. Unicum 1 Yvonne der Kinderen, Claire Wegink, Joost Winnink en Chris Vermeeren kunnen ie der voor zich een uitstekend en vooral ook spectaculair enkelspel spelen. De vier aangetrokken A-spelers vor men een 'nieuw' team. Suc ces voor Unicum zal dus mede afhangen van hoe goed de dubbels op elkaar zullen zijn ingespeeld. Klikt het in het team, dan is zelfs een kampioenschap geen uit de lucht gegrepen gegeven. Bredanaar Vermeeren lijkt geroutineerd genoeg om naast teammanager Lode- wijk Kallenberg de lijnen voor het team uit te stippe len. Unicum speelt vier van de zeven keer een thuiswed strijd. Z'67 met Ralph Kok en Huib Troost lijkt de groot ste kanshebber voor de titel met Popeye GS 3 als gevaar lijke outsider. Bij de Amster dammers zal 'Leidse' Heieen van den Berg tegen het Leid se Unicum spelen. Overgangsklasse A Dekker Tennis 1 „Als ik één goede dame erbij heb, zijn we echt niet bij voorbaat gedegradeerd", meldt Dekker-coach Carel de Bruyn. „De krachtsver schillen lopen sterk uiteen. Mijns inziens zijn er kansen tegen teams als Joy-Mozaïëk 1 en Pellikaan Tennis 1. Mi chael van den Berg en Freek Tanis kunnen zeker partijen winnen, maar de meisjes Astrid Bouw en Madelijn Da- men krijgen het heel moei- Voorhout 1 Daniëlle van der Geest, Fre- derique Lempers en Ernesti ne Meijer zijn de dames die Voorhout terug in de derde klasse moeten brengen. Jan- Willem de Vries en Eric War merdam zullen daarbij steun verlenen. Onder meer tegen MVKV. MVKV1 Hetzelfde team als vorig sei zoen moet MVKV in de vier de klasse weten te houden. Helga den Hoed, Annemarie Jagerman, Hans Olivier en Henk Stittelaar zijn er klaar voor. Maar niet alleen Voor hout, ook de Leidse studen ten van Qravel moeten ge klopt worden. Leimuiden 1 Vorig seizoen is handhaven ook gelukt, dus waarom nu weer niet, zegt competitie leidster Lenie Bakker. Yvon ne Schutrup, Dineke en Jan Klein en Eric Oltmans weten nu wat hen te doen staat. Spanning bij de derby tegen Meerburg? Meerburg 1 De Zoeterwoudse en Rljn- dijkse club 'doet' het in 1989 met Suzan van Haastert, Wendy Versteeg, Jan van Rijn en Arnold Vleerbos. Het tweede - team 1 speelt ook vierde klasse - van de Leidse Studenten doet ook nog mee in deze afdeling. Vijfde klasse In de vijfde klasse is afdeling Bionda Zonderop. J-l hn LEIDEN Met twee hoofdklassers, geen eersteklassers en twee over gangsklasse A-teams voor wie hand haven het parool is, beschikt het Dis trict Leiden, waar het de tenniscompe- titie betreft, niet over een evenwichtige opbouw. Een opbouw, die als de meest optimistische voorspellingen over Uni cum kampioen en de pessimisti sche prognoses over Dekker Tennis Warmond degradatie uitkomen, en Diane Padt is Zee en Duin een zekere kampioenskandi daat. OLTC 2 zal dat weldra beamen. Roomburg 1 Joost van Leeuwen meldde bij Roomburg de komst van de jeugdige Van der Mey- tweeling. Lonneke en Lisette debuteren in de tweede klas se. Een opvallende transfer is de terugkomst van Bub van der Zee op het oude nest. Van der Zee verliet Fo- rescate. Naast Van Leeuwen bleven ook llonka van Riet en Rob van Marwijk voor Roomburg beschikbaar. Forescate 1 Niet alleen Bub van der Zee verliet Forescate, ook Liselot van der Bijl en Martin Hoek stra keerden de Voorscho- tense club de rug toe. Natas- ha van Schaik en Marco Stals blijven en spelen voor het behoud van het tweedek lasserschap met Monique Gijben en Gert-Jan Egbe- rink. Lisse 1 Marja Kuipers krijgt gezins uitbreiding en wordt bij Lisse vervangen door eigen kweek, Miranda Booms. Elly Reeuwijk, Peter Grimbergen en Onno Wempe blijven de kern van het team. Naast Fo rescate speelt ook De Mun nik 4 in de afdeling van Lis se. Botesa 1 Marleen Vink keerde na een studiejaar In Amerika terug in de hoofdmacht van Bote- Cindy Berkhout. Hazerswoude 1 Aanvoerder Jurgen Peters bracht vrouw Anita in geze gende omstandigheden, maar loste het probleem van de open plaats in het team op door Titia van den Berg uit Zoetermeer te laten over komen. Met Karin van Reeu wijk en Richard Zevenhoven vindt Peters dit team een kampioenskandidaat. Nieuw Vennep 2 met jeugdtroef Pa trick Kieboom, Van Nispen uit De Zilk en Unicum 5 lig gen in deze afdeling op de loer. Boskoop 1 De equipe uit het boomkwe kersdorp krijgen in haar af deling te maken met twee 'Leidse' teams, het jeugd- team van De Munnik 6 en Leidse Hout 2. Handhaven lijkt haalbaar voor Yolanda Boekhout, Alice Terwijn, Jack Boot en Frank van Leeuwen. Zoeterwoude 1 De technische commissie laat Gert-Jan Anker en Thijs Michielsen spelen om de plaats naast Harold van Of feren. Karin Berg, Florieke Westhof en Tiny van Velzen werken wel als trio. De Mun nik 5 is de enige 'Leidse' concurrent in deze poule van acht teams. In de derde klasse begint het regionale karakter ook in de zondagcompetitie door te dringen. Zo zijn Roomburg 2, de Boekhorst 2, TEAN 2 en de Munnik 7 alle in één afde ling opgenomen. Hillegom 4 en Unicum 6 daarentegen opereren in de komende competitie solitair Tehado 1 Kersverse bondsgedelegeer- de Rick Wttewaal meldde als competitieleider, dat Tehado uitkomt met Eugnie Simon, Helen Weerheym, Ronald Pannebakker en Etienne Vol- werk. De aandacht zal ook sterk naar het eerste heren team gaan nu Eelco Adri- chem van Unicum 'op het oude nest terugkeerde. S'70 Woubrugge 1 Jeanette Verberk en Marian ne van Woerden debuteren naast Alex de Rooy en Joris van der Meulen in het eerste team van S' 70. De jeugd- speelsters krijgen onder meer te maken met een heu se derby tegen Nieuwe Sloot. Nieuwe Sloot 1 Ingrid Chaudron, naamgeno te Thjo, Paul Bakker en Jan van Leeuwen vormen de hoofdmacht van Nieuwe Sloot. Een team met een kampioenskans, al weet je dat in een afdeling van acht teams nooit. Het tweede team treft de derby tegen Artesia. Artesia 1 Het Koudekerkse Artesia hoopt in haar 25-jarig be staan op het meest passen de jubileumgeschenk, de promotie naar de derde klas se. Mogelijk is het vijfde lu strum een extra motivatie voor Marit Versteegen, Hes- ther en Taco de Vries en routinier Valentijn Weber. Rijnkanters 1 Arnold Docters van Leeuwen meldt als opstelling Esmée den Hollander, Mariëlle van der Sanden, Judith Wieder- holt, Diederik en Frederik de Leur en Rogier Verschoor. Langeraar 1 Andrea van Tol geeft naast zichzelf als teamleden op llonka Lek, Bart van den Bosch en Ronnie Hoogen- doorn. Alkemade 1 De dertienjarige Maarten Buys wordt in Oude Wete ring opgesteld naast Moni que van Ruiten, Ingrid van Vliet en Niels van Hoorn. Hoogmade 1 Competitieleidster en eerste teamspeelster Jenny Thun- nissen heeft als teamgenoten Lenie Borst, Arnold Berger en Arjan van Leeuwen. Ter Aar 1 Het roemruchte kwartet Wil lem Batelaan, Theo Hooge- veen, Cees Koeleman en Ge rard Otto gaat 35+ competi tie spelen. De jeugd van team 1: Cattelijne Batelaan, Nicole Pietersen, Robert Bennemeer en Ivo Huntjes treffen In hun afdeling nog eens zes 'Leidse' teams aan. evenmin stabiel te noemen valt. Het eerste team van De Munnik gaat dit seizoen opnieuw voor de titel. Voor spellingen zijn dit seizoen echter aan merkelijk moeilijker te doen. De com petitie bestaat niet meer uit een hele competitie met uit en thuiswedstrijden tussen vier teams, maar uit een halve competitie tussen de acht in een afde ling opgenomen ploegen. 037 volledig regionaal. De eerste teams van Rijnkan ters, Langeraar, Alkemade en Hoogmade stuitten hierin op elkaar en op Hazerswou de 2, TEAN 4, Artesla 2 en Zee en Duin 4. Bakker.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 30