Fm NOORLANDER BOUW I1B Mr asKS presenteren het programma van het hoofdklasseteam van de Leidse Tennis Club: Stichting Inter Tennis Competitie: topsport of folklore? (Hoofdsponsor TC Unicum) BARA B. V. registeraccountants lillik», üiüiiiii-iiH iSSiiil 16 apr 23apr 07 me 21 me 28 me 04jun 11 jun 30 apr I - thuiswedstrijd I - uitwedstrijd - thuiswedstrijd - uitwedstrijd - uitwedstrijd - thuiswedstrijd - thuiswedstrijd I - 04 en 15 mei Detec/Mets II - Scheveningen Victoria I - Rotterdam Zuiderpark '67 - Rotterdam GTR/NIPI - Geleen/Roermond Melkhuisje - Hilversum I Warande I - Oosterhout Popeye GS III - Amsterdam inhaaldagen Met dank aan de bordsponsors: 3, Artesia mist groot jubileumevenement Bescheiden feestje op De Boekhorst John Noakes: 'Leiden terug aan de top' d\ IUO68||!H u| SQ N3CH33 ABN, Sauna Sport, Le Carroussel, Hop BV, Staal BV, Van Strien Modes, Slaapkamercentrum, Saat Van Marwijk, Van Dieten Postzegels, Witte BV, Roosen Optiek, Elfrings BV, Slazenger, Dieben Wasverzorging, Sunny Camp, Junckers, Kastner, Kallenberg, Klerks, Wasserij Dingjan, Wisse Snelderwaard, Kampscheur, Annie's Verjaardag, Lunchroom Hendriks, Lasschuit, Elefanti, Allemansgeest, T.T.O., Erica BV, Bennink BV, Reisbureau Wolters, Firma Kool, Verkeersopleiding Lacourt, De Bolster BV, Sporthuis De Zwarte Wolf, Fa. A. B. Timmerman en Hein Chrispijn. Deze advertentie kwam tot stand met medewerking van de (Co-sponsor TC Unicum) r fiwmr'anMrrtfi 'Na 30 laar op zondag competitie te hebben gespeeld, had Ik het afgelopen seizoen het genoegen eens als toeschouwer langs de parken te gaan. Eerst om 7 uur een partijtje golf met moeder Maureen en dan vol elan op pad. Helaas, wat een teleurstelling! Ondanks fraai gesponsorde trainingspakken weinig of geen publiek en vaak zeer matig tennis. Wedstrijdtennis op dit niveau trekt dus duidelijk geen publiek. Slechts op mijn eigen park Unicum was het gezellig druk en werd op hoog niveau geacteerd. Kunst, zult u zeggen, slechts dankzij een grote sponsor als Steef Noodander is het mogelijk, anders Is het ook daar behelpen. Helemaal waar, doch dat is voorlopig de enige manier om Lelden toptennis te bieden. Gaat deze verloren, dan is terugkeer bijna onmogelijk. Vete Unicumleden beseffen dit we! degelijk en treden graag als subsponsor op om tennis op dit niveau mogelijk te maken. Het Is tevens de enige manier om in de toekomst betere spelers en speelsters te binden, daar de grotere clubs een enorme zuigkracht uitoefenen. Het vertrek van Heieen van den Berg naar Amsterdam Is toch weer een enorm verlies. Oud-toptennlssers als trainer, perfecte medische en tysiotherapeuttsche begeleiding en een adequate sponsoring zullen de voornaamste ingrediënten moeten zijn om dit te bereiken. Oud voetballers worden steeds actiever in hun sport, laai het tennis deze lijn doortrekken. Geen mensen in de top die een aantekening tennis hebben, maar sporters die zelf het klappen van de zweep hebben meegemaakt. Een actief sponsorbeleid richting bedrijfsleven zal voor het broodnodige geld moeten zorgen. Tenslotte zullen clubs en tennlsscholen op een lijn moeten gaan zitten, want alleen dan is succes verzekerd. Missen we nu de boot, dan Is toptennis de komende jaren uitgesloten, ledereen heeft bij het Kersttoernooi bij Dekker van fantastisch tennis genoten en toptennis op competitieniveau moet dus kunnen. Oud-kampioen Philip van der Kwast, directeur Dekker Tennis, en topbestuurders Lodewijk Kallenberg en Jan de Wolf moeten maar weer eens rond de tafel gaan zitten. Ik hoop volgend jaar een prachtig resultaat te mogen vermelden, Mijn afwezigheid In de zondagcompetitie betekende wel mijn debuut op de zaterdag. Een droomdebuut, waarbij de echte oude competitiesfeer weer herleefde. Gesecondeerd door geweldige ploegmaten en gecoached door de enige echte Gé van Kan, bekend van ABN-Kopermolen en de Districts- kampioenschappen, vlogen de dagen voorbij. Slazenger had ons aangekleed, terwijl Gé van Kan's bank en droogbloemenbaas Peter van Paridon ons zwakke budget wat hadden bijgespijkerd. Professionalisme dus, op en topBr werd met zeven omringende gemeenten om het kampioenschap van, jawel, de districts hoofdklasse gestreden en dat bleek een hels karwei. Mij nauwelijks bekende plaatselijke coryfeeën bleken bijna niet te nemen hindernissen en in de dubbelspelen werd het wapen van de lob weer ouderwets gehanteerd. Denkt u nu niet dat het spelpeil laag was. De meesten vonden het niveau top-C, terwijl een enkeling zich na een overwinning weer B-spefer waande. De spanning was soms te snijden en een handgemeen kon ternauwernood worden voorkomen. Vermeldenswaard is zeker de 100 procent score van Jan van Duyn, rasvoetballer in hart en nieren, die de technische en tactische trucendoos weer ouderwets opengooide. Lodewijk Kallenberg werd naast hem een figurant en mijn aanwezigheid In de dubbel werd in het geheel niet op prijs gesteld. Was het 'apres-tennls' vroeger ai een hele happening, op de zaterdag maken het schuimende bier, de haringen en de bitterballen dat de zondag in gepaste rust moet worden doorgebracht Ik had nooit kunnen bevroeden dat ik zoveel spelplezier en gezelligheid zou ontmoeten. Ik voorspel de zaterdagcompetitie in de komende jaren een enorme groei, wat wel eens ten koste van de zondag zou kunnen gaan. Mijn advies voor het komende seizoen. Kom op zondag voor toptennis bij Unicum en Dekker langs en geniet op de dag ervoor eens van de plaatselijke grootheden die u tegen 5 uur van harte zuilen begroeten om een borrel te komen drinken. Allez, we gaan het rode gravel weer betreden en ik wens u allen een fijn tennlsseizoen. HAR MEIJER KOUDEKERK „Alle activiteiten die we komend jaar binnen onze club organiseren, overgieten we met een jubileum-'sausje'. De bal len bijvoorbeeld, die we bij compe titie en onze twee toernooien ge bruiken, hebben een extra opdruk gekregen. 'Artesia 25 jaar' komt erop te staan". Aan het woord IS' Tim de Vries, de voorzitter van de jubilerende Koudekerkse vereni ging, die ook opmerkt: „We missen wel een groot jubileumevenement. We hadden eerst een beetje gere kend op de Leidse Courant Mas ters, maar daarvoor bleek ons park toch te klein te zijn. Toen hebben we de Nationale B aangevraagd en toegewezen gekregen, onder de restrictie, dat nog besloten moest worden of die titelstrijd voortgezet zou worden. Op zes februari bleek dus van niet". Artesia-bestuurder Toon Koemans benadrukt nog eens dat 'sausje', „want op 11 september 1987 heb ben we ons nieuwe park al luister rijk geopend, dus een echt grote behoefte aan festiviteiten bestaat er niet". Voorzitter de Vries vult aan: „We hebben alleen nog de presentatie naar onze zustervereni gingen. We hadden de eventuele receptie willen koppelen aan dat grote evenement en daar moeten we dus nog iets anders op zien te bedenken". LEIDEN De Noordwijkerhoutse tennisvereniging De Boekhorst presentert een bescheiden feest- rpogramma om het heugelijke feit (het 25-jarig bestaan) te vieren. Competitieleider Zimmerman merkt op: „De privatisering van ons tennispark heeft zeer veel tijd en inspanning gevergd. En uiter aard veel geld. We zijn gestart met de renovatie van het park, hetgeen ook weer een aanslag op het ver mogen betekent. En ons streven is verlichting, het ligt In de bedoeling dat nog dit jaar te realiseren". Wat betreft de festiviteiten meldt de Boekhorst nog: „Op 22 aprjl hebben we een groot feest in de tennishal, begin juni gevolgd door een feestweek en een receptie. En daarbij zal het blijven". ZOETERMEER De mindere re sultaten van de jeugd van het dis trict Leiden van de KNLTB lijken met de plaats in de kwartfinale van Ralph van den Velde bij de natio nale jeugdtitelstrijd t/m 12 jaar voorlopig tot staan gebracht. „Er is inderdaad een andere, mogelijk betere manier van werken ge creëerd", meldt de nu bijna een jaar binnen het district Leiden als districtstrainer werkzame John Noakes. „Bij de jongere jeugd heeft dat tot betere resultaten ge leid. Met Ralph hebben we in Lei den weer een jeugdspeler, die zich met de Nederlandese top kan me ten. Bij de tienjarigen, toch het re servoir waaruit geput moet wor den, bevinden we ons temidden van de andere goede jeugd voort brengende districten". De uit Engeland afkomstige John Noakes noemt de wijzigingen in de organisatie binnen het district Lei den een .wind of change'. „We be steden meer aandacht aan mental training en begeleiding. We trach ten ook een betere communicatie op te zetten met de ouders en de diverse tennisscholen. Het district heeft daartoe aan de commissie een oudersgroep toegevoegd. Het district wil, vooral naar de tennls scholen veel meer open gaan wer ken. In de jeugdbegroting staat de financiering van de begeleiding centraal. Ik ben blij, dat de eerste resultaten onze aanpak bevesti gen", aldus John Noakes. De ge boren Londenaar vervolgt met, „zelf ben ik heel content met mijn job als districtstrainer van Leidep. Ik vind het werken met getalen teerde kinderen heel prettig. Daar bij geniet ik van het plezier, dat de kinderen nu hebben. Ik wil met hen toch het maximale eruit halen." De drieënveertigjarige John Noa kes heeft een contract voor twee jaar met nog eens een optie voor twee seizoenen. „Ik wil de rit vol maken om zekerheid aan de kinde ren te bieden. 'Leiden terug aan dp top' is mijn doel".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 28