ZWARTE WOLF SPORT El Hbs HH Ism PERFEKTE RACKETS Projektontwikkeling Woningbouw Utiliteitsbouw g Scholenbouw Sportakkommodaties „We moeten de Leidse traditie verder uitbouwen" vooreen betere grip op het spel Noorlander Bouw B.V. 'Zaterdag' is volwassen geworden m/'iiKxy.i'ji;?. Een goed racket is natuurlijk belangrijk. Maar hoe is de bespanning? Hoe speelt u? Veel of weinig topspin? Weet u dat 80% van de tennis- elleboogklachten door een verkeerde bespanning komt. Laat u gratis adviseren. Met behulp van onze snaarcomputer krijgt u een perfect advies. ZWARTE WOLF SPORT LEIDEN Kopermolen 19 - 071-217332 Lange Mare 104 - 071-123827 RUCANOR PHANTOM Kunststof racket uit graphite en glassfibre. PU.-schuim in de kern Anti-turn systeem. Bladgrootte 35% 103,- (bespannen totale racket-hoes) TENNISSEIZOEN1989 het betere unetenuuorli Dames termisset .c Polo maat 36 - 46 40,- Rolqe maai 36 - 46 59,50 Short maal 46-56 Noorlander Bouw b.v. Zljldljk 24 2352 AB Leiderdorp Telefoon 071-899321. Fax 071-897975 LEIDEN Het district Leiden staat bekend om haar rijke 30+ traditie, een leeftijdsindicatie die overigens in het landelijke tennis niet gevolgd wordt. Binnen de districtscommis sie wedstrijdtennis is Ton Grimber gen de man, die de veteranen on der zijn hoede heeft. En die de der tig plussers erbij heeft gekregen. Of is het omgekeerd? „Ik denk, dat we het 30+ gebeuren in Leiden verder moeten uitbouwen", geeft Ton Grimbergen als antwoord op de vraag voor welke groepering tennissers hij nu binnen de Com missie Wedstrijdtennis eigenlijk verantwoordelijk is. „In eerste in stantie ben ik gevraagd voor het veteranentennis, maar onder meer door het OLTC-toernooi heeft Lei den een heel rijke historie in het dertig-plus tennis. Het is voor ons beter om daar op voort te bordu ren, dan om geforceerd het vetera nentennis verder van de grond te tillen. Daarbij kan iemand van vijf tig jaar na afloop van een wedstrijd nog heel goed een biertje drinken met iemand van dertig jaar, terwijl dat tussen een twaalf- en een twin tigjarige veel lastiper ligt". De dit jaar achtenvijftig jaar wor dende Ton Grimbergen bekleedt pas twee jaar een functie binnen de Commissie Wedstrijdtennis van het district Leiden der KNLTB. De leraar wiskunde uit Lisse maakte gebruik van de DOP-regeling (doorstroming onderwijzend perso neel) om zijn schoolactiviteiten te beëindigen. Binnen de commissie is veteraan Grimbergen vooral be zig met DP-regelingen (dertig-plus) en hield hij zich als rechtgeaard re kenkundige bezig met met de ver werking van de toernooiuitslagen in een puntensysteem. Daarnaast werkte en werkt de Lissenaar mee aan het tot stand komen van de districtscompetitie per computer. De competitie wordt dit seizoen voor de eerste maal op deze wijze gepresenteerd. Te groot „Er moet inderdaad nog veel gere geld worden bij de dertigplussers en de veteranen. De verschillen in speelsterkte zijn veel te groot. We zullen dus gradaties moeten gaan aanbrengen. Overigens gelden de regels voor het bijhouden van pun ten bij behaalde resultaten ook voor de dertig-plussers. Dit sei zoen zijn daarom zo'n vijfentwintig speelsters en spelers van boven de dertig jaar van de D1- naar de C2- lijst geplaatst. We konden dat doen, omdat het aantal toernooien met een 30+ aanduiding is uitge breid. Nieuw zijn de zeven C2 30+ TON GRIMBERGEN OVER DERTIG-PLUS: 2ijn bij veteranen en 30-pfussers soms nog erg groot". FOTO: HENK SNATERSE toernooien, terwijl van de totaal 56 toernooien in Leiden er nu 21 een D1 30+ categorie hebben. OLTC sluit het seizoen zonder onder scheid in eentjes of tweetjes af met haar traditionele C en D 30+ toer nooi. Ik zal trouwens wel veel 30+ moeten spelen, want het aantal echte veteranentoernooien in Lei den bedraagt slechts zes". Tennissser was Ton Grimbergen van huis uit niet. Hij is dat pas op zesentwintigjarige leeftijd gewor den: „Ik speelde al jaren op hoog niveau tafeltennis, maar wilde toch meer weten over tennis. In 1957 woonde ik bij Unicum de oprich tingsvergadering bij. Toen het be- stuur geformeerd was, hebben ze mij vanwege mijn kwaliteiten in ta feltennis benoemd tot voorzitter van de technische commissie". Grimbergen bleek niet alleen het batje en de voorzittershamer, maar ook het racket met verve te hante ren. Hij werd de eerste clubkampi oen en voerde in vijf jaar tijd het eerste team van de Leidse vereni ging van de vijfde naar de tweede klasse zondag. Het laatste jaar overigens met de legendarische Jaap Noordman. Na die vijf jaar verliet Grimbergen Unicum om zich via Sassenheim (ook clubkampi oen) in Lisse te nestelen. Ook bij de LTC Lisse werd de clubtitel bin nengesleept. Ton Grimbergen kun je met recht een actieve veteraan noemen. Met echtgenote Juliëtte stroopte de Lissenaar in de zomermaanden de toernooien in den lande af. „Bra bant heeft een traditie op het ge bied van veteranentennis. Er wordt al jaren gesplitst in C en D, zodat de niveauverschillen geringer zijn. Er worden verliezersronden ge speeld, zodat je meerdere malen tijdens een toernooi in actie komt. Ook in het district Gelderland heb ben we veel gespeeld". Naast de dertig-plustoernooien in Leiden richt de Lissese familie zich op de competitie. Grimbergen: "De zater dagcompetitie is in Leiden vrijwel een dertig-plus aangelegenheid ge worden. Steeds meer oudere spe lers richten zich op de districts competitie, die een kortere duur heeft. De scherpe kantjes zijn er wel af, maar presteren staat bij de meesten voorop, naast dat enorme stuk gezelligheid. De combinatie van prestatie en recreatie leeft heel sterk in dit district. Er zijn veel re acties uit de verenigingen. We moeten de 30+ formule dan ook, maar niet veranderen". Ton Grim bergen eindigt met een diepge- koesterde wens: „Een C2-Master- stoernooi, desnoods op invitatie basis". Zou de veteraan uit Lisse opnieuw een titel nastreven? LEIDEN De tijd, dat de zater dagse districtscompetitie als een minderwaardig aanhangsel van de grote broer op zondag werd be schouwd is voorbij. De zaterdag competitie is volwassen geworden met zowel in de heren, als in de gemengde competitie een heuse hoofdklasse. Heren Op papier beschikt Unicum over het sterkste team, zodat prolonga tie van de hoofdklassetitel in de lijn der verwachtingen ligt. Jan van Duyn, Ron Engel, Lodewijk Kallen berg, Har Meijer en Peter van Pari don weten zich ook dit jaar weer gesteund door 'Algemeen Begelei dend Natuurtalent' Gé van Kan. Het Artesia-team kan de vereni ging een fraai geschenk voor haar jubileum aanbieden door Unicum de voet dwars te zetten. Aan Ar ie Wesseling, Jan van de Bosch, Arno Vonk en Peter Spierenburg de taak Unicum en de club dit 'ka- dootje' aan te bieden. Scheidsrechter Luc van Wijk regelt de Forescate-zaken verslaggever Jelle Raap beschrijft ze. Met Bart Albers en Mark van der Schoor vormen zij een team dat wel dege lijk 'meedoet'. Casino-secretaris Bert Eisses meldt dat weliswaar het bestuur van Casino gewijzigd is, maar het team hetzelfde Is als vorig seizoen. Fons van der Berg, Wil den Otter, Wout de Mooy en Jots van der Ven spelen derhalve. „Nu Hans Ekker vertrokken is, wordt het moeilijk voor ons", geeft competitieleider Fred van der Heu vel van Sikkens als commentaar. Voor Jeroen Koppert, Koos Spek, Peter Brinkman, Arie Levering en 'aanstormend talent' Robert Crom- heecke geldt: „Waarom moeilijk als het makkelijk kan". Alkémade-voorzitter Jan van Gaal- en'is zeer verbaasd zijn team in de hoofdklasse aan te treffen. Wellicht laten Christoffer Lintz, Hans Paas- man, Loek Koek en Ton Koedam hem van die verbazing bekomen. Kersverse A2-speler Jan-Willem Lugthart is ook de 'regelaar' van de competitie bij Zee en Duin. Doordat Hans Schoonenberg en Jan Groenendaal na tien jaar gaan stoppen, is de competitieopstelling nog niet bekend. Voor Nieuw Vennep wordt de keus het hechte tweede team met Bert Bos, Taco Nieuwenhuyzen, Gerrlt Nijssen, Leo van Wijk en Jan Kulk aantasten om het eerste team, waar Bertus Outshoorn en Cor Buis vertrekken, aan te vullen. rn te gaan nemen. De echtparen Riet en Wim van Balen en Ans en Niek Vink spelen. Ook in Lisse een echtpaar. Juliëtte en Ton Grimbergen weten zich dit jaar gesteund door Edith Schop- man en G. Hurkmans. De derde Bollenstreekclub, Sas senheim, wordt vertegenwoordigd door Frederiek Kramer, Marian Dros, Sander Lagendijk en Rob Gemengd Hillegom, de hoogst gelegen club van het district, lijkt de hoogste positie in de hoofdklasse gemengd Het vertrek van enkele spelers In de zondag, heeft ook de vraag wie op zaterdag voor Huis ter Duin mag uitkomen, doen oplaaien. S 70 (Woubrugge) speelt in de ver trouwde opstelling met Ali Ouds hoorn, Anneke van Woerden, Arjen Schreuder en Hans Vlnkesteijn. Ook TEAN speelt met een beken de ploeg: Anita Hamming, Marion Suyver, Percy Douglas en Marcel Verhoef. Boskoop levert een hele knappe struik af met Joke Baans, Ineke Windhorst, Rien van Tol en Jorgen Schreuder. Nieuwkoop, de meest oostelijke ploeg van het district, brengt met Heieen en Pim Bakker, Esteher de Boer en Jaap Schoemaker veel kwaliteit in de hoofdklassestrijd. Het gemengd team van Huis ter Duin neemt met de volgende spe lers en speelsters deel aan de hoofdklassecompetitie: Silvia Dub- belaar, Irna den Hartog, Arie van der Niet, Richard van Egmond.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 25