Oogsttijd voorDIOK aangebroken Scylla te sterk voor Avanti Ronald de Graaf superieur SPORT £eidóc6ommtt MAANDAG 20 MAART 1989 PAGINA i Titel voor verliezend Voorschoten LEIDEN Voorschoteh is kampioen van de Leidse Schaakbond geworden. Dit was al voor aanvang van de laatste ronde be kend, aangezien de afge broken partij uit de wed strijd Leiderdorp I - LSG IV voor de eerste verloren was gegaan. In de zevende en laatste ronde bevestig de Leiderdorp zijn tweede plaats door te winnen van het kampioensteam. Het staat nog 4-2, maar het wordt waarschijnlijk 6-2. Philidor IV behaalde een monsterscore tegen Al phen II, V/2-V2, wat V/2 punt te veel is voor Voor schoten II. Deze staat nog voor tegen LSG IV, maar de afgebroken partij staat hopeloos, zodat een gelijk spel verwacht mag wor den. Van Alphen II was al bekend dat het zou degra deren, maar Voorschoten is nu afhankelijk van het al dan niet terug komen van regioteams uit de der de klasse KNSB. Philidor III versloeg Katwijk I met 6-2. Leiderdorp heeft Voorschoten de glans aan het kampioen schap ontnomen. Nu de span ning weg was, speelden de laatsten wat al te frivool. Aan het eerste bord sloeg Fritschy zonder noodzaak aan het offe ren, maar tegenstander Serdijn kon gewoon naar een gewon nen eindspel afwikkelen. Er is nog afgebroken. Houweling speelde als enige Voorschote naar een goede partij. Belama- ric werd er hardhandig afge zet. Den Herder stond de hele partij onder druk tegen jeugd speler De Niet, maar heeft in de afgebroken stelling nog kleine kansen op remise. Bon- gers gaf tegen Thiele in een mooie aanvalsstelling een pion weg. maar kon nog remise for ceren. Driessen zag te veel mooie dingen tegen De Jeu en ging in een remiseachtige stel ling door zijn vlag. Combé gaf met een pion meer een stuk weg en mocht blij zijn met een halfje weg te komen. Hilarius kreeg remise aangeboden door Selier, hoorde het niet en maakte vervolgens een onge looflijk elementaire fout. De 14-jarige Meijer kreeg van Timmerman een stukoffer aangeboden en ging in de complicaties ten onder. Als Voorschoten II gelijk zou spelen tegen LSG IV, dan zou het team veilig zijn als Alphen met niet meer dan 6-2 van Philidor IV zou verliezen. Nu moet het team winnen, maar Wiebes heeft in zijn afgebro ken partij tegen Hubben geen enkele kans op het daarvoor benodigde halfje. Voorschoten kwam snel op 3-0 door een prachtige overwinning van Wise op Bakker en door blun ders van Hak en Piket tegen Thierry en De Haan. Aange zien Willighagen te lang op winst bleef spelen, kon Harms tegenscoren. Ook Van der Ma rei won; Both speelde de ope ning nonchalant en werd toen systematisch weggezet. Van der Marei kwam hiermee op een score van 5'/$ uit 6. Van der Drift tegen Van der Voorst en Barendse tegen Ver straten werden remise, wat de stand op voorlopig 3-4 voor Voorschoten brengt. Alphen II was al zeker van degradatie, vandaar misschien dat in het laatste uur de scherpte zoek was. Philidor IV daarentegen wist dat het met ruime cijfers moest winnen om zich veilig te stellen. Er werd dan ook aan alle borden fel ge vochten. Tot elf uur ging alles nog redelijk gelijk op, maar toen brak de dam door: binnen een kwartier stond het 6-0. Aan het eerste bord haalde Moon nog remise tegen Van Steenwijk.maar Lubberhuizen, Pajcin, Canbier, Tan, Van der Wijngaard, Van Pelt en Van der Net wonnen, zonder dat Stakenburg, De Graaf, Apel doorn, Luytgaarden, Altona, Rouwhorst en Petrelli hier iets tegen in konden brengen. Het dit seizoen teleurstellende Phlidor III pakte met 6-2 nog een keer goed uit tegen Kat wijk. De vier uit het vierde af komstige invallers scoorden 3' -■ uit 4. Lubberhuizen hield aan het eerste bord W. Bin nendijk in een levendig duel op remise. Van Pelt won met een aardige combinatie van Haasnoot en Van Steenwijk bleef zo lang op de stelling van D Binnendijk drukken, dat deze vanzelf in elkaar stortte. Van der Net moest zwoegen tegen Varf 't Hof, maar won ook. Rommets zette Kruyf midden op het bord mat. Caro line Slingerland staat een pion voor tegen Hellenberg, maar het zal wel remise worden. Van der Bent won als enige voor Katwijk, Verdouw ging door zijn vlag. Daarmee werd Van der Bent topscorer in de promotieklasse met 6'/2 uit 7. Voorlopige eindstand (geba seerd op prognoses): l.Voor- schoten I 12-33'/2 (K) 2.Leider dorp I 11-35 3.LSG IV 9-29'/2 4.Philidor III 8-29'/2 5.Katwijk I 6-27 6.Philidor IV 5-28'/2 7 Voorschoten II 5-27 8.Alph(n II 0-13'/2 (D). LEIDEN Ronald de Graaf schreef gistermiddag ook de tweede editie van de wintertri- athlon op zijn naam. In een to- taaltijd van 2.27.00 uur bleef de 18-jarige student uit Koude kerk de concurrentie ruim voor. Met name op het loop- nummer verraste De Graaf vriend en vijand door als twee de de gang naar de kleedka mers te maken. Vorig jaar moest hij nog drie minu ten op zijn concurrenten toegeven, terwijl hij ditmaal slecht vier secon den na Jan Versteegen (uiteindelijk elfde) van kleding wisselde. Het omkleden ging zelfs zo snel dat De Graaf met een halve minuut voor sprong aan het fietsen begon. Een onderdeel waarop hij niet te stuiten bleek (eerste in 1.17.30), waardoor De Graaf met bijna vier minuten voorsprong aan het slotonderdeel begon. Bij het schaatsen hoefde hij slechts een halve minuut op zijn naaste concurrent, Oegstgeestenaar Mart Moraal, toe te geven. Zo sim pel De Graaf de tweede wintertri- athlon won, zo spannend was de strijd om de tweede positie. Tom Weiter (2.30.16), eveneens uit Oegst- geest, moest in de slotfase Moraal met vijf seconden voor laten gaan, omdat bij het schaatsen door een deelnemer werd geraakt en een vleeswond opliep. Marco van Leeu wen (2.32.14) legde beslag op de vierde plaats door zich met name op het fietsonderdeel van voren te to nen. Sjef van de Burg eindigde als beste veteraan op de vijfde plaats in een tijd van 2.34.00 uur. Hans Bouwmeester werd met een zeven de plaats beste Leidenaar. Kampioenschap voor junioren De Algemene LEIDEN De Algeme ne legde dit weekeinde beslag op het landskam pioenschap voor afde- lingsjunioren. De Leidse jeugdploeg bleef in de voorronde De Overkan- ters, De Regenboog, Ro denburg en Vada '25 de baas en klopte in de fina le ook Blauw Wit uit Kampen: 4-3. Edward Dekker (2x), Arnoud Lambooy en Jeroen Weyermars scoorden in die eindstrijd. Wim Kerkum tevreden over indeling TOP LEIDEN Wim Kerkum, die aan het eind van dit korfbaljaar Jasper Engel opvolgt als trainer van TOP, is niet ontevreden over de indeling van de Sassen- heimse club voor het zaalsei zoen 1989-1990. TOP is met Al len Weerbaar, Blauw Wit, Dal- to, DKOD, Fortuna, Oost Arn hem en Wordt Kwiek in de hoofdklasse A beland. „Een ste vige indeling, maar hij valt mij niet tegen", aldus Kerkum, die het vooral een voordeel acht dat de meeste tegenstanders het meer van techniek dan van kracht moeten hebben. Formule ontloopt degradal) LEIDEN Formule Vermeulen heeft met onverwacht gemak aan degradatie eerste klasse B ontworsteld. Met Bas Men (een gemiddelde van 215) in glanzende v behaalde Formule zelfs vijf punten meer voor het redden van het vege lijf strikt zakelijk was. In Rotterdam besloten de Leidse bowler competitie met een zesde plaats. „Ik geloof niet dat we ooit zo goed hebben speeld" aldus Frenk Scheffer, die met eer taal van 1106 bijdroeg in de Leidse zeges, zou het persoonlijk ook onterecht hebben vonden als we uit deze klasse gedegradi zouden zijn. Vorig jaar eindigden we noj een tweede plaats en het zou toch te gek dat we er door één rampdag uit zouden aanse gen", aldus Scheffer die doelde op de speel heef1 waarop Formule slechts een schamel pu aan zijn totaal toevoegde. LEIDEN De tijd van oogsten is voor DIOK aangebroken. Sinds de komst van bondscoach Theo Snijders naar het Leidse zijn er vele zaken bij de rugbyvereniging veranderd. Snijders zorg de er met name voor dat een amateuristische in stelling plaats maakte voor een wat professio nelere benadering van de rugbysport. „Ik heb mijn spelers in het verle den voorgehouden dat de verliezers van vandaag de winnaars van morgen zijn", aldus Snijders, die er de laatste jaren meer waarde hechtte aan het bouwen van een nieuw team dan hët behalen van een kampioenschap. En zo kon het gebeuren dat Castricum DIOK tweemaal de weg naar de titel afsneed. Dit sei zoen waren de rollen echter omgedraaid en werd de kampioenswed strijd gisteren tegen Eemland derhalve als een formaliteit afgedaan; 48-0. Na de thuiszege op enig over gebleven concurrent Castri cum kon weinig meer mis gaan. Al wenste Theo Snij ders tegen Eemland tot het laatste fluitsignaal te wach ten alvorens de felicitaties in ontvangst te nemen. „Je moet de goden niet verzoe ken", was zijn commentaar, terwijl de realiteit op dat mo ment al uitwees dat er weinig meer mis kon gaan. Gotfried Bos met twee kicks en een conversie en Dick Berghout met een try hadden de stand inmiddels al naar 12-0 getild. „Na de winst op Castricum leefde bij de spelersgroep ook de gedachte van 'we zijn er al'. Dat heb ik terugge schroefd. Je weet dat het te gen Eemland een moeilijke wedstrijd wordt. Die jongens zijn immers in de winning mood", aldus Snijders. De coach die eerst nog een plaatsje op de tribune had in genomen, zonderde zich al snel van iedereen af en nam achter in het veld nauwlet tend de verrichtingen van zijn 'pupillen' waar. Voorzo ver Snijders nog niet op het kampioenschap vooruit wen ste te lopen, lieten de suppor ters van DIOK het bier al rij kelijk vloeien. De coach daarentegen wenste zijn me ning, toen duidelijk was dat het kampioenschap DIOK Het kampioenschap van DIOK is een feit. Dick Altink kijkt toe hoe de kampioensbeker wordt gevuld met champagne. niet meer kon ontgaan, niet bij te stellen. „Ik aanvaard dat de spelers de titel belang rijk vinden, maar hecht er zelf niet zo'n grote waarde aan. Het is een momentop name. Het bouwen aan een team en een goede visie zijn veel belangrijker. Als dat goed gebeurt, komt het kam pioenschap vanzelf. Het is een bekroning van...", aldus Snijders, die zichtbaar genoot bij het zien van de zoveelste mooie combinatie van DIOK. Diederik de Renardel profi teerde: 18-0. „Zoals dit, daar kan ik van genieten. Het is ook een logisch proces ge weest. Jonge jongens als Broers en Van Loon kregen een beschermde status en met Bos en Wisse erbij is het team completer geworden. Daarnaast kunnen we een beroep doen op betere reser ves", werden de winstpunten van dit seizoen aangegeven. „Ik ben altijd op zoek naar een balans, een balans tussen jeugd en routine, een balans in het veld, enzovoort". Zo is Snijders van mening dat met name de balans tussen voor- waartsen en driekwartlijn perfect is. „Van internationa le klasse", aldus Snijders. Daarnaast is de coacht zeer te spreken over de verbetering van het tweede en derde fase spel (het lopen naar de tegen partij na een line-out of scrum). Staaltjes van rugby die de spelers van DIOK voor de ogen van hun coach in de praktijk brachten. Na dat Bert Wisse de stand naar 22-0 tilde, brak het laatste beetje verzet bij Eemland. Diederik de Renardel, Rob Kamp, Dick Altink, Gotfried Bos en Ronald Vermeulen hadden er zichtbaar geen moeite mee om de eindstand naar 48-0 te tillen, waarmee DIOK op weg lijkt om als eerste vereniging de ongesla gen status in de competitie te handhaven. „Wij zijn gewoon beter geworden, terwijl de concurrentie met een terug val te maken kreeg. We spe len dan ook te weinig wed strijden op niveau", aldus Snijders, die na het laatste fluitsignaal de felicitaties wél in ontvangst nam. Het feest dat zich daarna op het veld ontspon, was voor de meeste supporters aanleiding om de warmte van de kantine even te verruilen voor het druilige weer buiten. Dick Altink mocht vervolgens de beker behorend bij het kampioen schap in ontvangst nemen. Een kampioenschap van het collectief zou Ives Kummer later duidelijk maken. „We hebben de lijn die twee jaar geleden is ingezet dit seizoen voortgezet. Buitenlanders die hier komen, zeggen dan ook dat dit het beste rugby is dat ze ooit in Nederland hebben gezien". Het lijkt een direct gevolg van de professionelere instelling bij DIOK. PETER VAN DER HULST Avanti-speler 'Pietje' Bakker serveert, terwijl teamgenoot Rob Turk afwacht. In de dubbel moest Bakker zijn enige verliespunt incasse ren. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Het afgelopen weekeinde moest Maxel- 1/Avanti haar meerdere erkennen in streekgenoot Comtest/Scylla. De Chi nese versterking was nog niet in Hazerswoude gear riveerd, wat na het 11-7 verlies wel hard nodig lijkt. De vrouwen van DOCOS zijn na de 7-3 ne derlaag tegen Hoonhorst in de gevarenzone beland. Geruchten doen de ronde dat Avanti zich op korte termijn zal versterken met een Chine se topper. Wanneer hij zijn de buut in de Nederlandse eredi visie maakt, is niet duidelijk. In ieder geval was hij er tegen Scylla nog niet bij. Gebruiken kan Avanti de versterking zonder meer. Door een wat in grijpende maatregel van de nationale bond (van de zes teams degraderen er liefst twee) is de vierde plaats van Avanti uiterst onzeker. Scylla, dat na de 11-7 winst de derde plaats inneemt, voelt zich na dit weekeinde wat zekerder, maar door de minimale krachtsverschillen is nog alles mogelijk. Bij Avanti scoorde Gerard Bakker opvallend. Tegen de jeugd-top-twaalf winnaar Danny Heister won hij verras send. Slechts zijn dubbel met Robert Turk ging verloren. De broers Peter en Robert de Groot kwamen daarentegen niet aan winnen toe. Bettine Vriesekoop gunde zichzelf va kantie. Bij Scylla kwamen liefst zeven van de elf punten van de batjes van het duo Heister/De Vrind. Vanuit Oegstgeest komt wei nig goed nieuws. BT Lifters hoort duidelijk niet in de ere- divise, maar een 17-1 neder laag tegen Tempo Team Am sterdam is wel erg minimaal. De eer werd gered door Her man van der Broek. Ook van het damesfront wei nig positief regionaal nieuws. Scylla verloor met 2-8 van ZTTC en DOCOS verloor met 7-3 van Hoonhorst. Bij Scylla was Heidi de-Haas door ziekte geveld. Judith Lepelaar zorgde voor de twee winstpartijen, hoewel invalster Nienke Snel ler daar eenmaal dicht was. Bij DOCOS is Anja Heijnen de enige speelster op eerste divi sie niveau. Haar twee punten waren echter niet genoeg zo dat na de 7-3 nederlaag degra datie loert. In de derde divisie vecht ook Rijnsoever tegen degradatie. Tegen Steeds Hoger/TSB werd met 6-4 verloren. Kuiper en Cecchie scoorden ieder twee punten. Docos verloor de kop positie door tegen nummer twee, All Stars uit Wateringen, met 6-4 te verliezen. AZC en LZ'8i bekeren door- prov derlar Inte drie v ing g< den - te Bc Zwi werke LEIDEN De waterpol van AZC/Tarvo en LZ speelden zich dit weeke weer een ronde verder iijrkers nationale bekerstrijd, bleef ZPA ruim de baas (1 en LZ '86 had geen al te g problemen tegen BZ&PC: AZC maakte met de fout steklasser ZPA te ondersc §j ten. De ploeg uit Almelo 1 erom bekend in eigen ba kunnen stunten, maar daarvoor nu geen enkele li Onder aanvoering van tol rer John Janssen speelde T zich naar een even regeln ge als verdiende zege. Tut standen: 2-4, 2-8, 3-13, Doelpunten: John Janst Arco Verboon, Ewoud Winssen 3, Jurien Thofll Erik Noordergraaf, Pielstroom en Gijsbert vanl Leeden 2 en David Wittehf 1. Het in de onderste regi< van de hoofdklasse verki de LZ '86 bleek eveneens maatje te groot voor ei klasser BZ&PC. De hard spelende Bodegraaf* genstander keek na twee tjes al tegen een besli: achterstand aan. Tussen! den: 4-2, 9-5, 12-6, 14-9. punten: Michel van de Zei 4, Frank van de Brink, Bo 0111 Brebde 3, René van de Ze( 2, Rob de Wit en Ruud Mu 1. Vivax zakte verder weg in degradatiemoeras. Na de nederlaag tegen DWK (Bai veld) is de derde klasse heel dichtbij gekomen. Ni eerste periode hikte de p al tegen een achterstand (0-3). Tussenstanden: 0-3, 6-7, 7-9. Doelpunten: J Dietz 3, Jack Frauenfeldef Ron Zandvliet en Dick va Bos 1. Katwijk verzekerde zich tegen Rotterdam van punten. Na vier perioden de formatie uit de Bol streek met 9-11 aan de zijde van de score. De stadsderby LZ '86 tegen Zijl LGB voor het eerste terpoloteam van de dai werd in het voordeel van afgesloten: 5-4. EN ?nter hapf ordt haft. epaal enter De Danaïden aats< ersite mist promotiitbre L pro DEN HAAG De Danal ;lde zal minimaal nog één zaal porai zoen in de eerste kljie ui moeten korfballen. De Le )ldoe ploeg verloor de beslissii >loot. wedstrijd om promotie te Het Zuiden in de verleng met 16-17, nadat het in de wone speeltijd 11-11 was 11 01'3 worden. „Dit is een verlo J8er jaar en dat doet pijn, heel pijn", slikte trainer René 1 VHW sloot de bittere pil moeiz! weg. Zijn teleurstelling viel te grijpen, want in de compe verspeelde zijn achttal voorsprong van drie punten Het Zuiden en in de w EN voor het derde duel met ijster tegenstander zag de Ams ndse dammer met Sandra Slinj 0urn; land (enkelblessure) de de basisspeler na 'Eric Peters Ingrid Slingerland afval roeK Bovendien had De Danaii iken in de beslissingswedstrijd geruime tijd uitzicht op [7* beter eindresultaat. 1 Kl 1 Kromhout, met vijf doelp ten de gevaarlijkste aanva bij de blauw-witten, en Enl Mud maakten in het tw« Ij kwartier 6-3 en na rust werd deze voorsprong d onder meer twee goals -OND: Heiko Locher zelfs tot 9-51 irie v groot. „Je mag zo'n vi en str sprong natuurlijk niet meer f rc handen geven, maar je zag lek 11 gewoon aankomen. Er ïntair niet meer gescoord of uiti indbo dedigd en in de verdedig issenj lieten we ze toch weer te 1 e spr- ruimte om te schieten," bli gheid Versloot terug op de volge een a; twintig minuten, waarin g'f 1 wedstrijd geheel kantelde 1 dekt. 9-10. René de Louw, sterk isverl der de paal als afvanger, Heiko Locher brachten A stand voor het eindsigi weer in evenwicht (11-11) in de verlenging van twii minuten gaven laatstgeno Uc de, Erie Kromhout en An marie van Dijk, ingeval 'OOR voor Monique Slingerland, lstera Danaïden nog drie keer °ss ëe één goal de leiding. De re 00rsc rende tien minuten wa r°Uw echter voor de rivaal uit 1 ,cbtin terdam, die op 15-15 tweern ''otsel scoorde en dat was beslisse e aut< De laatste treffer van René e °P Louw leverde enkel 16-17 en aa en daarmee ging een gdDt cer kans om eindelijk eens in ^egrer overgangsklasse door te dl »ewon gen, definitief verloren.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20