=JeidóeSouxa/nt Superloterij gaat zeker door STAD OMGEVING De la Mar gaat praten over Jeugdwerkplan WEEK EINDE Bank van Krantz terug in Leidse Hout Persoonlijke schrijfmap Ccidóc (Sowumt1 i?T 19( ZATERDAG 18 MAART 1989 PAGINA 13 «Vlmiddag ITS) DEN Kinderen a{ 6 jaar kunnen vanmiddag vanaf uur uitleven op de etjesmiddag van balvereniging de aïden op het veld de Montgomery- at. Er zijn spelletjes en zonder bal, pof- >s en er kan naar n worden gezocht, een gezamenlijke idmaaltijd om vijf wordt een video- vertoond met beel- van de spelletjes dag. Er zijn geen n verbonden. LEIDEN Wethouder H. de la Mar (Sociale Zaken) overhandigt maandag na mens 250 gemeenten een verklaring over het J eugd werkgarantieplan (JWG) aan minister J. de Koning en staatssecretaris L. de Graaf. Dat gebeurt om kwart voor drie op het ministerie van sociale za ken en werkgelegenheid in Den Haag. In de verklaring vragen de ge- j de minister en staats secretaris af te zien van de in voering van het Jeugdwerkga rantieplan en om voortzetting van de regeling Tijdelijke Voorziening. De Leidse wethouder voert maandag een delegatie aan die met de minister en de staatsse cretaris gaat praten over voortzetting van de Tijdelijke Voorziening die was bedoeld als overgangsmaatregel totdat het Jeugdwerkgarantieplan (JWG) van kracht zou wor den. Beide regelingen richten zich op werkloze jongeren. Volgens de gemeenten is het JWG veel ingewikkelder dan de Tijdelijke Voorziening, een regeling die in de praktijk goed functioneert. De gemeen ten willen verder zelf zorg blijven dragen voor de werk gelegenheid van werkloze jon geren. Ook zijn de gemeenten het er niet mee eens dat een jongere in het JWG een baan moet accepteren op straffe van verlies van de uitkering. De Tijdelijke Voorziening kent die dwang niet. De gemeenten denken dat het dwingen van een jongere een baan te accep teren die hij of zij niet ambi eert, niet zinvol is. Ook zouden het bedrijfsleven en de non- profitorganisaties niet happig zijn op mensen die gedwongen worden een baan te acceple- van start moeten gaan. gens een woordvoerder van de sociale dienst van Leiden zal de wet echter niet voor 1 janu ari 1990 ingevoerd worden omdat het wetsvoorstel pas be gin deze maand naar de Raad van State is gestuurd voor ad- Bingo in Merenwijk LEIDEN Het dien stencentrum Meren wijk houdt maandag met de diëtiste van de provinciale kruisvere niging een voedings bingo voor 55-plussers. Aanvang 14.00 uur in de grote zaal van het dienstencentrum aan de Rosmolen 6. Op speelse wijze zal voor lichting over gezonde voeding worden gege ven. De toegang is gra tis. Gemeente vraagt hulp bij personeelsplannen LEIDEN De gemeente Leiden gaat mogelijk externe deskundigen vragen om te helpen bij het opstel len en beoordelen van taakstellende formatieplannen. Het opstellen van dergelijke plannen, waarin de per soneelssterkte aan de hand van de taken van een directie kritisch be keken wordt, heeft vertraging opge lopen. Voor 1 januari 1990 moet er voor elke directie een taakstellend for matieplan zijn. Tot dusverre zijn ze echter maar voor enkele van de bij na 30 directies opgesteld. De taak stellende formatieplannen vloeien voort uit de bezuinigingsronde die in 1987 werd ingezet. Tot 1993 wil het college op de post personeels kosten twee miljoen bezuinigen. In de taakstellende formatieplannen wordt een directie kritisch tegen het licht gehouden en wordt beke ken of er geen overcapaciteit is. Het college heeft nu 100.000 gulden be schikbaar gesteld om het opstellen en beoordelen van de plannen te kunnen bespoedigen. Externe orga nisatieadviseurs kunnen, als dat no dig is, de hoofden van directies hel pen bij het opstellen van de plan nen. Ook de commissie personeels planning, die de plannen moet be oordelen, kan de hulp van deskun digen inroepen. Het college hoopt dat de vertraging daarmee ingelo pen kan worden. ke fac- ich op oepen, ikkeltocht gen racisme DEN De BOA (Boycot span Aktie) houdt komen- dinsdag de jaarlijkse fak- ocht tegen apartheid. De ifestatie heeft plaats ter nnering aan het bloedblad et Zuidafrikaanse Sharpe- op 21 maart 1960. In 1977 de Verenigde Naties die uit tot Internationale Dag n het Racisme, fakkeltocht begint om uur bij de Hooglapdse en voert door de binnen- naar het eindpunt De cht. Daar wordt een korte lifestatie gehouden met ewerking van het koor irdingen tegen apartheid, el Roskam, Vernie Febru- ;n wethouder H. de- la Fakkels kunnen vooraf- le aan de tocht worden ihaald bij het BOA-kantoor de Oude Vest 79 voor een ^daalder per stuk. gelegenheid van de Inter- onale Dag tegen het Racis- heeft de BOA ook de ten- istelling „Kunst tegen rtheid" ingericht. De expo- met werk van veertien istenaars is nog tot en met naart in het Waaggebouw de Aalmarkt te bezichti- Tot vrijdag 7 april is er expositie van de BOA in het Leidse gemeen- LEIDEN De superlo terij voor het Leids Mu ziekcentrum gaat zeker door. Er zijn nu zeven honderd van de duizend beschikbare loten ver kocht. Het doorgaan van de loterij met loten van honderd gulden per stuk was lange tijd onzeker omdat er te weinig ani mo voor was. Thans is besloten de trekking te houden tijdens de Leidse muziekmarathon die op 1 april in de Stadsge hoorzaal plaats heeft. „De trekking van de loterij gaat door. We kunnen niet meer terug", aldus woord voerder J. Kluts van het promotieteam Fonds Mu- ziekverzamelgebouw. „We hebben nog ongeveer drie honderd loten ov< heb goede hoop dat we die nog weten te verkopen voor de muziekmarathon op 1 april. We halen in elk geval het streefaantal van acht honderd loten". Het heeft volgens Kluts veel meer moeite gekost om de loten aan de man te brengen dan verwacht was. „De be langstelling is ons erg tegen gevallen. Het lijkt net of de mensen denken dat het maar voor de muziek is, ze ker als je hoort dat de loten wegvliegen als een voetbal club een loterij houdt. Maar de mensen zijn ook moe van alle goedbedoelde acties en collectes". Aan de prijs van de loten, honderd gulden per stuk, heeft het volgens Kluts niet gelegen. „Honderd gul den is natuurlijk wel veel geld, maar als je kiest voor een superloterij kan dat niet anders. En er staat wel een ik auto als hoofdprijs tegen- De Leidse Muziekmarathon vormt de afsluiting van de superloterij. Tijdens de ma rathon vindt de bekendma king van de prijswinnaars plaats. De marathon wordt in alle zalen van de Stadsge hoorzaal gehouden. Er staan talloze optredens op het pro gramma. Tijdens het mid dagprogramma zijn er spe ciale acts voor kinderen. Verder is er jazzmuziek, het Franse Les Bitons d'Jhonzat treedt op en Leidse popmu zikanten geven acte de pre sence. Ook zullen veel Leid se muziekverenigingen op treden. Het middagprogram ma van de marathon begint om 12.00 uur; het avondpro gramma om 20.00 uur. Kaar ten voor de marathon kosten vijf gulden (middag), tien gulden (avond) of ƒ12,50 (ge hele marathon). Gouden speld voor De Geus J. de Geus, voorzitter van woningbouwvereni ging De Sleutels, ontving' gistermiddag de gou den speld van de gemeente Leiden. D. Schilder van de directie volkshuisvesting overhandigde De Geus het ereteken namens het gemeentebe stuur tijdens een receptie in De Engelbertha- hoeve. De Geus kreeg de gouden speld ter ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum als voorzit ter van de Leidse woningbouwvereniging De Sleutels. Hij werd in 1964 benoemd tot voorzit ter van de toenmalige Protestants Christelijke Woningbouwvereniging (PCW). Na de fusie van de PCW op 1 januari 1988 met de woningbouw vereniging Ons Belang en Tuinstadwijk werd hij voorzitter van de nieuw gevormde vereniging De Sleutels. De Geus is verder bestuurslid van de Stichting Centrale Boekhouding van woningcor poraties en heeft de- PCW vertegenwoordigd in de federatie van woningbouwverenigingen. D. Schilder roemde gistermiddag de rol van De Geus voor de volkshuisvesting in Leiden en hij sprak de hoop uit dat gemeente en woning bouwvereniging in de toekomst goed blijven sa menwerken. FOTO: WIM VAN NOORT Van Dolder zet meubelzaak voort LEIDEN Meubelhandelaar Van Dolder denkt dat hij zijn bedrijf nog een maand voort zal kunnen zetten in de Haarlem merstraat. Hij was van plan zijn winkel per 1 april te verplaatsen naar de Korevaarstraat. De ge meente besloot de vestiging van de winkel te verhinderen 'en daarbij zo nodig politiedwang'te gebruiken. De Raad van State verwierp gisteren - het schor- singsverzoek van Van Dolder hiertegen. Gevolg zou zijn dat hij zijn bedrijf helemaal moet stopzetten. Van Dolder liet gistermorgen weten dat hij vanaf 1 april in principe op straat staat. „Maar er is een goede mogelijkheid dat ik nog een maand in de Haar lemmerstraat kan blijven door werken. Het pand staat te koop. Ik ben met de eigenaar in on derhandeling. Ik hoop dat de ge meente in die periode haar be zwaren alsnog intrekt. Volgens mij heeft de gemeente een truc uitgehaald om mij het verhuizen naar de Korevaarstraat te belet ten. Plotseling blijkt er geld te zijn om de Garenmarkt op te knappen. Nadat we het schor- singsverzoek hadden ingediend kwam de gemeente ineens naar Verberg toe om te praten over aankoop van de panden". Des ondanks gaat Van Dolder bin nenkort met de gemeente om de tafel zitten om te proberen een oplossing te vinden. „Ik ben een eerlijk mens. gen pal naast elkaar, wat prachtig, welk een integratie. Hoewel, integratie? Het plan komt er grotendeels op neer dat je een paar woningen zon der wielen neerzet op een plaats waar eerder woonwa gens stonden en dat je er de zelfde mensen in huisvest. En tan de ==E deplet bijdragen van: 'rank Buurman, Paul ,n der Bijl, Erik Huis- aan, Rudolf Kleijn. ntegratie(l) Voningen op het woonwa- (encentrum aan het Trek- 'aartplein in Leiden, een leuk dee of een slimme truc? An- lers gezegd, een poging tot in- egratie of een poging woon- vagenbewoners bij elkaar te louden? De Leidse wethouder lans de la Mar hield het af- jelopen dinsdagavond tijdens en hoorzitting op het Trek- •aartplein op een leuk idee. 'ich er wel van bewust dat er an dat leuke idee de nodige laken en ogen zitten, let plan is in elk geval een we wending in het al ja- durende feuilleton rond ie Leidse woonwagenbewo- ïers. Het kamp aan het Trek vaartplein is met bijna tachtig wagens veel te groot naar de van het rijk. Waar vroe de woonwagens buiten de itad op een grote hoop ge leegd werden, moeten de woonwagenbewoners tegen woordig in kleine aantallen verspreid binnen de bebouw de kom wonen. Sinds enige tijd zijn samenscholingen van meer dan vijftien woonwa gens dan ook strikt verboden. Dm ruimte te bieden aan' de bewoners van het Trekvaart- dein worden alle kleine ge beenten in de Leidse regio jeacht kleine kampjes aan te leggen. Wat niemand overi gens wil, zowel de gemeenten de woonwagenbewoners er fel op tegen. Integratie (2) De la Mar zelf probeert zoveel mogelijk wagens op het Trek vaartplein te houden, zoals de bewoners dat willen. Hij heeft steun gekregen van de pro vincie voor zijn plan om veer- wagens te behouden en itwee kleinere centra elders in :Leiden in te richten. Het ter- reintje bij de Rijndijk zal bin nenkort, worden aangelegd. 'Heerma moet nu nog zeggen wat hij van het plan vindt, maar het zal bepaald niet makkelijk zijn om hem te overtuigen. Het zal nog moeilijker worden hem te overtuigen van het plan om woningen bij het centrum aan het Trekvaart plein te bouwen. De la Mar en de bewoners zijn met dat idee op de proppen gekomen. Op ,de plek waar woonwagens verdwijnen kunnen woningen worden gebouwd, die in eer ste instantie voor de woonwa genbewoners bestemd zijn, maar niet-woonwagenbewo- ners zijn ook welkom. Kort- woonwagens en wonin- i te voorspellen dat de van niet-woonwagenbe- ners om daar te wonen vrijwel nihil zal zijn. De la Mar zal dan ook hard zijn best moeten doen om provincie en rijk er van te overtuigen dat het hier niet om een slimme truc gaat. Wolkers (1) Schrijver Jan Wolkers heeft Oegstgeest al vele jaren gele den achter zich gelaten, maar hij is nog altijd bereid om vanaf zijn eiland in een nos talgische toonaard nieuwer wetse ontwikkelingen in zijn geliefde dorp te bekritiseren. De bebouwing van het Bos van Endegeest met villa's in het kader van de „deal van de eeuw" was voor de tegenstan ders van wethouder Ton Kohlbeck een prima aanlei ding om de oude meester weer eens van stal te halen. De Werkgroep Milieu Oegst geest liet hem onlangs zijn zegje doen in hét Witte Huis, ook al zo'n onaantastbaar bol werk in de gemeente. De schrijver was overigens niet lijfelijk aanwezig. Hij liet zijn stem via een cassettebandje horen. „Projectontwikkelaars wor den tegenwoordig niet eens meer in de hel toegelaten om dat ze zelfs daar de boel al lo pen te verpesten", was één van zijn gespierde uitspraken. Via de luidsprekers vernamen de aanwezigen ook dat er een stuk historisch grond in het geding is, waar onder andere Einstein, Freud, Ortega Y Gasset en Jan Wolkers zelf natuurlijk hebben rondge wandeld. „En dat wordt nu een ordinair park. Ik vrees dat daar een luchtkasteel ge bouwd wordt. Als je met pro jectontwikkelaars in zee gaat, trek je altijd aan het kortste eind. Die bungalows kunnen best ergens anders komen. Daar hoeft die schitterende omgeving niet voor te worden uitverkocht", aldus de auteur in zijn ingesproken bood schap. Wolkers (2) Als Jan Wolkers daadwerke lijk aanwezig was geweest had hij mogelijk een nieuwe roman kunnen wijden aan de toestand waarin Kasteel En degeest verkeert. De bezoe kers van de bijeenkomst in het Witte Huis maakten een excursie naar bos en kasteel. In het kasteel werd het ad- minstratief personeel van psychiatrisch ziekenhuis En degeest aangetroffen, dat on der de verantwoordelijkheid van de gemeente Leiden valt. Deze ambtenaren verrichten hun werk in deerniswekken de omstandigheden. Het pand is sterk vervallen en er is een chronisch gebrek aan ruimte. De kelders lopen regelmatig onder water en zorgen voor Het omstreden affiche is in middels trouwens al verou derd. De witte ambulance die Overdekt tanken Overdekt tanken kan alleen bij de Leidse brandweer. Daar heb ben nijvere lieden op een moment dat de slangen eventjes op gerold waren, de handen uit de mouwen gestoken. Een overbo dig verouderd bushokje, een zogenaamde abri, werd van de slopershamer gered en als beschutting bij de benzinepomp ge plaatst. Om het nog wat echter te maken werd ook een halte bordje ontvreemd. Daarop werd een halteplaats verzonnen, het Bart Markplein, waarbij het een beetje onduidelijk is of de colle ga's dat nu spottend of uit eerbied hebben bedoeld. FOTO: WIM VAN NOORT omstandigheden waarin schimmels welig kunnen tie ren. Het archief is een puin hoop. De loshangende elektri sche bekabeling maakt een le vensbedreigende indruk. De restauratie van het kas teel, volgens het plan van Ton Kohlbeck dus mogelijk door de verkoop van grond ten be hoeve van de villa's, is hard nodig. De gemeente Leiden, eigendom van de grond maakt zich over de toekomst van het Bos van Endegeest niet al te druk. Leiden wil maar al te graag van de lasti ge eigendommen in Oegst geest af en als het kasteel daarmee gerestaureerd kan worden is dat mooi meegeno- Ook Wolkers had, als hij ter plekke w, het plan~ als hij geweest, wellicht an Kohlbeck ge volgd om van twee walletjes te eten. Want alleen op de wijze van Kohlbeck kan zo wel het bos als het kasteel worden gered. Van de eige naar, de gemeente Leiden, kan immers in die zin maar bitter weinig worden ver wacht, zeker niet waar het gaat om het behoud van groen. Nog vers in de herin nering ligt het Leidse plan voor het volbouwen van de laatste groene plekjes in de stad. Ook de Leidse Hout stond toen hoog genoteerd. Dijenkletser (1) De naam van het ambulance- bedrijf Gebroeders De Jong moet zo langzaamaan een ge heide dijenkletser zijn in de Leidse brandweerkazerne aan de Gooimeerlaan. Bij de brandweer is behalve de ge meentelijke Eerste Hulp Dienst ook de Centrale Post Ambulancevervoer gevestigd. En brandweercommandant Bart Mark is teVens directeur van de centrale post. Nog een nevenfunctie van Mark is dat hij doelwit is van aanvallen van directeur A.L. de Jong van het gelijknamige bedrijf. Maar tot nu toe zijn het alleen blindgangers geweest die van die kant kwamen. De vijandelijkheden laaiden op nadat ruim een jaar gele den de discussie over het pri vatiseren van de EHD afliep door de dienst niet bij De Jong maar tijdelijk bij de brandweer onder te brengen. Een constructie die het ver trouwen van De Jong nooit heeft kunnen wegdragen. Mark kreeg daarmee immers twee volgens De Jong niet met elkaar te verenigen pet ten op het besnorde hoofd ge drukt. Als directeur van de Centrale Post Ambulancever voer is hij verantwoordelijk voor de verdeling van ritten over de EHD en de vijf parti culiere vervoerders. Als brandweercommandant moet hij de tekorten van de EHD binnen de perken zien te hou den. Wat zou dan niet simpeler zijn dan de EHD royaal van werk te voorzien, redeneerde De Jong en liet het afgelopen najaar een advocaat een brief van die strekking schrijven. De afloop daarvan is bekend. Er kwam een onafhankelijk onderzoek al snel gevolgd door een verklaring van het bestuur van de CPA dat er niets loos was. Dijenkletser (2) Maar De Jong blijft op het vinkentouw zitten. Deze week lanceerde de gemeente een affiche om bekendheid te ge ven aan het alarmnummer 212121, waarmee brandweer en ziekenauto opgeroepen kunnen worden. Met daarop heel beeldend, een tekeninge tje van een vrolijk uitrukken de brandweerauto vergezeld door een ziekenwagen van de EHD. En dat onder de wer vende kreet „We zijn er voor De particuliere vervoerder vatte dat kennelijk al te let terlijk op als „Wij zijn er vóór u". De Jong aarzelde geen moment om het affiche aan te grijpen voor een nieuwe ru zie. Het affiche zou ten on rechte suggereren dat EHD- auto's de enige ambulances zijn. Alsof zijn bedrijf er niet ook „voor ons" zou zijn. Maar terwijl hij voor de tweede keer binnen luttele maanden om zich heen schopte, kwam er van de kant van comman dant Mark dit keer geen reac tie. Die huldigt kennelijk het de vies dat je iemand die in zijn woede zijn eigen positie zo kundig ondergraaft maar be ter niet kunt storen. Het ligt immers steeds minder voor de hand om als straks de positie van de EHD weer ter discus sie staat, personeel en auto's over te dragen aan De Jong die steeds weer laat zien hoe impttöief hij reageert als de brandweerrood. Meer duide lijkheid over de thuishaven van die wagens is nauwelijks mogelijk. Ca to „U lijkt Cato wel", voegde Leo Meijer, chef van de afde ling stadsbeheer van de ge meente Leiden, afgelopen week zuur glimlachend en nauwelijks welwillend de welbekende slager Van der Zon toe. Bij het begin van een vergadering van de werk groep Vrouwenkerkplein kondigde de vleeshouwende middenstander tijdens de rondvraag aan „nog iets over het parkeerprobleem op te merken te hebben". Reden voor Meijer om Van der Zon te vergelijken met de Ro meinse senator die bij voort during herhaalde dat hij Cart hago verwoest wilde hebben. Bij zowat elk agendapunt teis terde hij de vergaderenden met een vlammende bijdrage over het voor ondernemers in de Haarlemmerstraat nijpen de parkeerprobleem en hel leed en onrecht dat de over wegend kleine middenstand aangedaan wordt. „De eerste de beste nieuwkomer, zoals C A krijgt zomaar direct een laad- en loshaven. En an dere nieuwkomers krijgen zo maar de gelegenheid het hele plein te ruineren met huizen en winkels, terwijl de par keerdruk ook nog groter wordt. Maar ik kan echt niet met mijn auto bij mijn eigen winkel komen. En nu wordt het ons zelfs onmogelijk ge maakt om met een karretje onze winkel te bereiken. Ik wil dezelfde rechten als C A". Er was andermaal geen houden meer aan. Cato moest en zou vandaag en liefst gisteren zijn opinie bij zijn gehoor doorgedreven hebben. Toch gaat de vergelijking met Cato niet op. Natuurlijk, Cato hanteerde in de senaat net zo goed het wapen van de tijd en de herhaling. Maar met een verschil. Hem lukte het op de een of andere wijze om de Ro meinse senaat met zijn ge dram ervan te overtuigen dat het op slechts drie dagen va ren liggende Carthago ver woest moest worden. En hij kreeg daarbij onverwachte steun van de provocerende koning Massinissa van Numi- dië. Die steun, die van de zijde van de buurtvereniging zou moeten komen, kan Van der Zon echter wel vergeten. De buurtvereniging vindt het Leidse Carthago alleen wat te groot en te hoog. Maar als er een etage af gaat is het die club best. De bewoners lieten woensdag dan ook geen gele genheid onbenut om zich te distantiëren van de parkeer- preken van Van der Zon. Van der Zons Carthago komt dan ook steeds verder weg te lig gen dan de drie dagen varen vanaf Rome waarmee Cato zijn gehoor overtuigde. LEIDEN Er komt nog dit jaar een nieuwe 'Bank van Krantz' in de Leidse Hout. Dat kondigt de Vereniging Vrien den van de Leidse Hout aan in haar blad. De vereniging heeft afspraken kunnen maken met de school voor kort middel baar beroepsonderwijs De Brittenburg voor het vervaar digen van de eiken bank. Een Katwijkse aannemer levert het hout voor een vrienden prijs en de gemeente Leiden heeft toegezegd het grondwerk voor haar rekening te nemen. bank zal waar schijnlijk nog voor de zomer worden geplaatst bij de grote vijver in de Leidse Hout, recht tegenover de plaats waar vroe ger de Bank van Krantz stond. Daarvoor is gekozen omdat die plek veel zonniger is. De oorspronkelijke Bank van Krantz heeft van mei 1934 tot halverwege de jaren zeventig in het park gestaan. Hij is toen verwijderd omdat de bank te zeer door de tand des tijds was aangetast. De bank was vernoemd naar de Leidse industrieel Boude- Krantz en Zonen die aan de Oude Singel-Langegracht was gevestigd waar nu het politie bureau staat. Krantz was lid van de gemeentelijke commis sie voor sociale adviezen, voor zitter van de Leidse Vereni ging van Industriëlen, van het Nederlands Verbond van Werkgevers en was bekend door zijn bemoeienis met de reorganisatie van de admini stratie van het Academisch Ziekenhuis. Het oprichten van de bank in de Leidse Hout had hij mede te danken aan het feit dat hij ook secretaris-penningmeester was van het 'Fonds voor aan leg en beheer van wandelpar ken'. Dat fonds was beter be kend als De Leidsche Hout. In die functie bepleitte hij de aanleg van een aparte toe gangsweg tot het nieuwe park, buiten hoofdwegen als de Sta tionsweg en de Rijnsburger- weg om. Hij verwachtte dat de Leidse arbeidersbevolking niet langs die sjieke straten naar het park zou willen gaan en er dan ook niet zou komen. De bank werd op 18 mei 1934 onthuld als een gedenkteken „ter nagedachtenis aan hem t Deze volwassen schrijfmap is voorzien van een slot en daar om uitermate geschikt voor uw privécorrespondentie. U vindt er een blocnote, een uitstekende balpen en ruimte voor postzegels en enveloppen in. Deze map is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abon nee wordt ook éi hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. J~Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I j Postcode/plaats: Telefoon (voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de persoonlijke schrijfmap naar Adres: Postcode/plaats: I Sluur deze bon in ctn open envelop - postzegel met nodig naar I Leidse Courant. Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag. i i ,_wzj

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13