Vertrouwenscrisis bedreigt Rijnoord NAAL „De buren klagen nooit over geluidsoverlast" Ooit kiest u voor mooist- Laatst meldde een Subaru-rijderzici vooreen pech-onder-weg-cursus. Weer woonwagenlrinderen weg bij De Torenvalk Winkelcentrum Noordplein officieel geopend! Bartg&Olufsen (I rovir lim I Autotocht Het Comité Organisatie Au totocht voor Bejaarden Lei derdorp heeft collectanten nodig voor de collecte van 20 tot 25 maart. Dit met name voor de nieuwere wij ken. Collectanten kunnen zich opgeven bij A. Pison, Kastanjelaan 7, telefoon 071- 410150 of bij J. Streefland, telefoon 071-892587. De jaar lijkse autotocht wordt ge houden op 14 juni. Kaarten In de kantine van ROAC'79 in Rijpwetering heeft don derdagavond weer een Paas- kaartavond gehouden voor leden, donateurs en mede werkers van ROAC. Sjoelen staat eveneens op het pro gramma. Aanvang half ne gen. Blijspel Toneelgroep Anabasis uit Zoeterwoude-Rijndijk brengt vrijdag- en zaterdag avond het blijspel „Vader heeft een bok geschoten in de de Eendenkooi aan het Kooikerspad. Aanvang acht uur. Entree/7,50. Toegangs bewijzen zijn verkrijgbaar bij de Eendenkooi en de Kromarkt in Zoeterwoude. Het blijspel gaat over de ver wikkelingen die ontstaan als vader Martin Jansen met zijn gezin terug naar de na tuur wil. Demonstratie Gymnastiek vereniging Sportief uit Oud Ade houdt vrijdag een demonstratie avond. Bijdragen leveren alle jeugdgroepen, de dames- groep en de beide iazzgroe- pen. Ook verzorgt dansgroep Harmony uit Amsterdam een optreden. Het program ma begint om zeven uur in het Dorpshuis van Oud Ade en zal omstreeks tien uur eindigen. Presentatie Uitgeverij Repro Holland BV presenteert op vrijdag middag in Alphen aan den Rijn het boek „Polder Vie- ram bach t. de geschiedenis van een droogmakerij". Het boek zal uitgereikt worden aan de burgemeesters M.J.J.M. Boelen, D. Brouwer de Koning, M. Paats en P.J. Verhoef. De burgemeesters zijn uiteindelijk de opvolgers van de ambachtsheren van Rijnsaterwoude, Woubrugge, Oudshoorn en Ter Aar, die in 1736 het initiatief namen tot de stichting van de pol der. De presentatie begint om half vijf in het Stadskan toor, Castellumstraat 6. Oud papier De Stichting Ons Dorpshuis gaat op zaterdag 18 maart oud papier ophalen in Oud Ade. Het papier wordt 's morgens opgehaald. VIOS De Zoeterwoudse drumfan fare VIOS geeft zaterdaga vond haar jaarlijkse uitvoe ring in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Met deze jaaruitvoering opent drumfanfare VIOS een bij zonder belangrijke periode. De groen-witte brigade van instructeur Ben A rends heeft al uitnodigingen op zak voor Kerkrade, het bloe mencorso, een optreden in het Westduitse Neuss en tal van optredens in de regio. Als VIOS het huidige niveau kan handhaven, dan zal vol gend jaar een poging worden ondernomen te promoveren naar de eredivisie. Het con cert begint om acht uur, do nateurs van VIOS hebben gratis toegang. Nadere infor matie: 01715-1083. Theater In Muzenhof Leiderdorp treedt op zaterdagmiddag Mario van Erp van theater groep Kwiebus op. Het stuk Juffrouw Josefien gaat over afscheid nemen. Het af scheid nemen wordt op zo wel komische als vertede rende wijze benaderd vanuit de emotionele belevingswe reld van een geestelijk ge handicapte jongen. De voor stelling begint 's middags om half twee in het centrum aan de Cor Gordijnsingel in Leiderdorp. De toegang is vijf gulden. Optreden De band The Web treedt za terdagavond op in Het Open Jongerencentrum Splotsz aan de Stationstraat 2 in Roelofarendsveen. Infor matie over de aanvang en de eventuele kosten bij Eddy van der Zwet, telefoon 01713-14553. Veiling Voetbalvereniging SVZ houdt de jaarlijkse veilinga vond zaterdag vanaf half ne gen in de voetbalkantine aan de Stationsweg in Ze venhoven. Veilingmeester Willem Klijn zal trachten 300 koopjes aan de man te brengen. Deze variëren van krentenbroden, taarten, pa ling, munten, koperwerk, gereedschapsartikelen tot een weekeinde Center Pares. Iedere bezoeker maakt kans op een aantrek kelijke geldprijs. Er wordt die avond drie maal een be drag van 100 gulden verloot. Tuinaarde Scouting Zoeterwoude ver koopt zaterdag zakken tuin aarde. Vanaf half elf zullen de scouts door geheel Zoe terwoude en het gebied Vrou wen weg/ Vlietweg trekken. Met de opbrengst van deze actie kunnen de scouts wellicht een belang rijk deel aflossen van de kosten die vorig jaar ge maakt moesten worden toen nieuwe tenten werden ge kocht en de verwarming vernieuwd moesten worden. De zakken aarde van 45 liter kosten 7.50maar bij meer zakken daalt de prijs aan merkelijk. Zo kosten 10 zak ken /50. Voor telefonische informatie: 01715-1395/1810/ 2888. Ensemble De Muziekschool Zoeter- woude-dorp houdt zondag weer een ensemble-middag in gebouw Ons Huis. Het jaarlijkse ensemble is een belangrijk onderdeel van het programma van de muziek school. De leerlingen krijgen hierdoor naast hun weke lijkse, individuele les ook de ervaring van het gezamen lijk musiceren. Het grote en semble bestaat dit jaar voor namelijk uit de jongere leer lingen. Zij hebben de laatste weken hard geoefend onder leiding van Petra Veens- wijk. Daarnaast zullen ook kleinere groepen gevorderde leerlingen verschillende mu ziekstukken ten gehore brengen. Aanvang twee uur. LEIDEN OMGEVING üeidtxiQowuvnt donderdag i6 maart i989 pagin, Helft brommers niet voldoende ALPHEN AAN DEN RIJN "De"politie heeft op' moeten tre den tegen meer dan de helft van de bromfietsberijders die dinsdag en gisteren werden aangehouden in de Alphense regio. In totaal werden in Al phen, Hazerswoude en Bos koop 143 bromfietsen staande gehouden. De bezitters van 53 brommers hadden hun twee- - wieier opgevoerd en kregen een proces verbaal; 31 anderen moeten nog deze week naar het politiebureau komen om hun verzekeringspapieren te tonen. De regionale controle werd uitgevoerd door gemeen te- en rijkspolitie. Autodiefjes gegrepen ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft het afge lopen weekeinde twee knapen van 14 ën 16 jaar betrapt tij dens het openbreken van een personenau to. Het duo heeft in middels bekend enke le tientallen autokra ken te hebben ge pleegd sinds de zomer van vorig jaar. Ook heeft het tweetal goe deren gestolen uit •kantines van sport verenigingen. Diepvrieskisten uit treinwagons ALPHEN AAN DEN RIJN Zeven diepvrieskisten met een totale, waarde van 2500 gulden zijn gisternacht gestolen uit twee treinwagons. De wagons stonden op de Magazijnweg in het Al phense industriegebied. Klant gooit ruit in NIEUWKOOP Een 35-jarige Nieuwkoper heeft gistermiddag een ruit ingegooid van het pand van de Nederlandse Midden- standsbank aan de Nieuwveen- seweg. in Nieuwkoop. De man. die bekend staat als een moeilijk sociaal geval, eiste geld bij de ba lie. Toen hij dat niet kreeg gooi de hij een fiets door de voorruit. BURGEMEESTER OP ERGOMETER LEIDERDORP Burgemeestei A.J.A.L. Bruggeman en wethouder C Huigen geven zaterdag tijdens dt open middag van het Sport Medisch Adviescentrum een demonstratie op de fietsergometer. Om kwart ovei twaalf wordt de burgemeester een in spanningstest afgenomen. Wethoudei Huigen is om kwart over twee aan dt beurt. De demonstraties worden op zaterdag 18 maart van twee tot vier uur gehouden in de personeelsflat van het St. Elisabethziekenhuis Lei derdorp. In 1988 is door het Natio naal Instituut voor de Sportsgezond- heidszorg extra aandacht besteed aan sport voor mensen van veertig jaar en ouder. De open middag is hierop een vervolg. MUZIKAAL ECHTPAAR VERGUNST VIERT DUBBEL JUBILEUM KOUDEKERK AAN DEN RIJN Meer dan een halve eeuw lid zijn van een vereni ging - een dergelijk jubileum zullen niet veel mensen op hun naam hebben staan. Het echtpaar Vergunst in Koude kerk heeft deze maand echter een dubbele verjaardag te vie ren: De heer R. Vergunst is 60 jaar lid van de fanfare Kunst Na Arbeid. Zijn vrouw is al 55 jaar lid van eén en hetzelfde koor: Soli Deo Gloria. Het feest is afgelopen weekeinde uitbundig gevierd. De bijna 74-jarige Vergunst, evenals zijn vrouw een ras echte Koudekerker, denkt met plezier terug aan zijn begintijd bij de fanfare Kunst Na Ar beid (KNA). „Als pukkie van dertien ging ik al mee in mijn korte broek naar m'n eerste concours. Drie maanden was ik toen lid, in 1929. Ik had toen zelf een draagriem aan mijn instrument gemaakt", herinnert Vergunst zich. Zo lang lid zijn van een muziek gezelschap levert natuurlijk veel herinneringen op: „Toen ik lid werd van KNA was dat al heel wat", vertelt de nog zeer kwieke muzikant. „Ik ben van huis uit niet muzi kaal. Wel was ik altijd al dol op muziek en speelde mond- harmonika. Ik was er één van acht kinderen, dus het was bij ons bepaald geen vetpot. Het inleggeld om lid te worden was een rijksdaalder. De con tributie bedroeg een kwartje per week. De riks werd afbe taald door elke week een dub beltje of een stuiver bij de con tributie te doen. Zo'n bedrag ineens konden we toen niet opbrengen. De vereniging was al blij dat je kwam, dus dat mocht zo op deze manier. Oe fenen deden we toen in een schuurtje, of soms zo maar voor ons plezier ergens buiten in het land". Hoogtepunten Vele hoogte- en dieptepunten zijn er bij KNA geweest in de zestig jaar dat Vergunst nu lid is. „We hebben afwisselend zo wel in de laagste als in de hoogste afdeling gespeeld. Tot vier keer toe zijn we naar de laagste tree gezakt, maar we hebben ook wel eens in de vaandelafdeling gespeeld, dat was nog voor de oorlog". Dirigenten kwamen en gin gen; de tegenwoordige muzi kale leider van KNA, Van Mourik, is voor Vergunst al de ?esde die hij meemaakt. „De muziek is vergeleken met vroeger wel zwaarder en moeilijker geworden", vindt Vergunst. Vele instrumenten heeft de muzikale Koudeker ker al bespeeld. Met alle koper instrumenten en de saxofoon is hij vertrouwd. Tegenwoor dig speelt Vergunst S-bas, een groot koperen blaasinstru ment. „De buren hebben nog nooit geklaagd over geluidso verlast. Ik houd er wel altijd rekening mee; ik ga niet zitten oefenen als er zieken zijn of als er kindertjes moeten sla pen". Inzet Aan de inzet van de jubilaris heeft het KNA nooit ontbro ken. Naast zijn eigen muzikale inbreng leerde Vergunst ook zeer veel anderen het vak. Vanaf het begin van zijn lid maatschap krijgen beginners op het muzikale pad les van de doorgewinterde rot in het vak. „Ik zie al gauw of het wat wordt met iemand die muziek leert. Daar heb ik echt wel kijk op gekregen", meent de muziekonderwijzer. Ook ande re muziekkorpsen dan KNA hebben van de muzikale talen ten van de Koudekerker kun nen profiteren. Bij de fanfares in de omgeving heeft hij al vaak geassisteerd als dat nodig was. „Zelfs bij de Haagse poli- tiekapel heb ik gespeeld", ver telt Vergunst met gepaste trots, „dat was heel leuk en ik heb er erg veel geleerd". Het geeft het muzikale echt paar veel voldoening om té zien dat hun voorbeeld blijk baar aanstekelijk heeft ge werkt. Ook de kinderen Ver gunst zijn muzikaal actief, zo wel zoon Arie als kleinzoon Erik spelen in KNA. 'Opa' Vergunst is met zijn 74 jaar het oudste lid en Erik met zijn 13 jaar het jongste. Koor Mevrouw M. Vergunst-van Veen (71) zingt al 55 jaar in het christelijk gemengd koor Soli Deo Gloria. „De maandag avond was altijd voor mij, dan ging ik naar het koor. De woensdag zat mijn man bij KNA. Dat hebben we al die ja ren door zo vol gehouden", zegt mevrouw Vergunst. Zij stamt uit een echt muzikale fa milie, die er zelfs een tijd lang een echt 'Van Venen'-koortje op na hield. „Bijna al mijn broers en zussen hebben op Soli Deo Gloria gezeten. Al leen ik heb het zo lang volge houden. Ik ben de enige op het koor die al zo lang lid is. Vroe ger keek ik er de hele week al naar uit, naar mijn koorrepeti tie. Echt van: nog zoveel nach tjes slapen, dan mag ik weer! Het was toen een welkome af wisseling van mijn dienstje voor dag en nacht. Even wat anders dan poetsen en boenen. Het zingen staat voor mij altijd nog voorop, de gezelligheid komt op de tweede plaats". SARIE KATSMAN LEIMUIDEN De familie A. van Veen van het wopnwa- genkamp in Leimuiden heeft twee kinderen van de openba re lagere school De Torenvalk afgehaald. De klachten van de familie Van Veen komen op veel punten overeen met die van de familie Lugters. De fa milie Lugters bracht de pro blemen naar buiten nadat hun twee zoons medio januari van school waren gestuurd omdat de heer Lugters herhaalde ma len leerkrachten en ouders had bedreigd. De advocaat van de familie L. Lugters, de heer L.J.A. Spren- gers, bevestigde gisteren het feit dat er kinderen van de school uit Leimuiden af waren gehaald. Sprengers: „De schoolleiding heeft niet goed op de klachten van de familie Lugters gereageerd. Toezicht tijdens de pauzes ontbrak nog steeds, zodat er wederom spel- verruwing op kon treden. Ook waren de honden van direc teur mevrouw A. Brandsma- Kerner nog steeds in de klas aanwezig. Daarom heeft de fa milie Van Veen de kinderen van school afgehaald. Niet om dat de familie solidair wilde zijn met mede-woonwagenbe woners, de problemen op de school zijn nog steeds niet op gelost", aldus de advocaat. Gemeentesecretaris W. Bello gaf gisteren toe dat de kinde ren van school zijn gehaald: „Er zijn inderdaad twee woon wagenkinderen van school af, maar met 23 leerlingen is de school niet in gevaar. De ou ders hebben onlangs ook nog laten weten dat zij het volste vertrouwen hebben in de schoolleiding en in de kwali teit van het onderwijs. Boven dien geldt een termijn van vijf jaar, voordat een school met 22 leerlingen wordt opgeheven". De directeur van de school, KTWIJ tente F mevrouw Brandsma, vai geen commentaar leverenwschor De kinderen van de fa|uW op Van Veen, werden op 2lLol or bruari van school gehaallaren hebben intussen alweer holen, andere school gevondeRwtel kinderen van de familie krestra ters volgen nog steeds Égens onderwijs. Mevrouw B. fc0len ters-Bos: „We zijn het zatl wort weten niet meer wat w^de mee aan moeten. We heljar ooi nu vijf scholen in Leiden probeerd en één schooit gevi Nieuw veen. Niemand wil ètwijk kinderen hebben. We Ihe gro het er voorlopig maar bijf.geme ten". »ar de: ALPHEN AAN DEN RIJN De medische staf en het bestuur van zie kenhuis Rijnoord in Al phen zijn het oneens over de voorwaarden voor de fusie met het Elisabeth Ziekenhuis Leiderdorp. Volgens de medische staf wordt Rijnoord volledig „uitgekleed" door het Lei- derdorpse ziekenhuis. Woordvoerster mevrouw H. Hornstra-Limburg van de me dische staf van Rijnoord stelt dat het bestuur nooit heeft overlegd over het fusieplan met de medici. „Wij staan ge woon langs de zijlijn. Er is nu een ernstige vertrouwencrisis ontstaan". Polikliniek Volgens het fusieplan zouden hartbewaking, keel-, neus- en ooroperaties, klinische gynae cologie en actue neurologie (bijvoorbeeld hersenbloedin gen) uit Rijnoord moeten ver dwijnen. Daarvoor moeten de patiënten voortaan naar Lei derdorp. Als het fusieplan wordt uitgevoerd blijft er vol gens de Alphense specialisten een veredelde polikiniek in Alphen achter. Volgens me vrouw Hornstra is een alterna tief fusieplan van Rijnoord terzijde gelegd. In dat plan blijft een aanzienlijk stuk van de klinische zorg in Rijnoord behouden, en daarmee ook de werkgelegenheid. ROELOFARENDSVEEN Oud-burgemeester J.S. Wagenaar heeft gisteren het nieuwe winkelcen trum Noordplein officieel geopend. Hij deed dat door een reklamezuil bij de ingang van het cen trum te ontdoen van een wapperend rood omhulsel. Na afloop van deze vrij in gewikkelde openingshan deling was er een receptie voor meer dan honderd genodigden in restaurant De Woelige Baren in Oude Wetering. Tijdens deze bijeenkomst ver klaarden de RAAK-win- keliers de eerste van in totaal 25 klokken voor het toekomstige carillon in het nieuw te bouwen ge meentehuis ter beschik king te stellen. De winkeliers van het Noord plein openden hun winkeldeu ren overigens al in november 1988 voor het publiek. De in gebruikname in de vorm van „open huis" trok destijds heel wat belangstellenden. In ver gelijking met dat festijn was het gisteren een meer chique aangelegenheid. Oud-burge meester J.S. Wagenaar maakte tijdens zijn toespraak de aan wezigen deelgenoot van zijn vroegste herjnneringen aan de oude dorpsstraat van Roelof arendsveen, het Noord- en Zuideinde. Hij beschreef enige veranderingen die zich in de loop der tijd voordeden. „Een ieder is de afgelopen jaren met zijn of haar tijd meegegaan of hij wilde er niet, en de mid denstand bleef niet achter", al dus Wagenaar. De oud-burge meester vond dat de voorbe reidingstijd van vijf jaar niet te lang is geweest. Volta t\\ hem heeft het RAAK-vooU^ ter Ed van Berkel en archfJ Jan van Rijn zelfs alle?aat meegezeten. p mi Wagenaar noemde het niejraat. winkelcentrum een ..veiyart king van het RoelofareL0epe veense zakenleven". ..VoLtvL:' de verlichting en de J van de winkels zorgen erFeka' dat het Noordplein een gezbel v ge indruk maakt". Nameny de RAAK-winkeliers mocht Wra genaar enige cadeaus in Lor vangst nemen. Een daan was een parkeerbord dat pKeï een vaste plaats op het poor keerterrein van het Noe ov plein zou garanderen. RAjrca voorzitter Ed van Berkélt wjj nadrukte echter dat het boLra als grap was bedoeld. Namens de RAAK-winkeP^ riep voorzitter Ed van Beuker nog even de Noordplein-I quette in herinnering. Col lan quent sprak hij van een „njert d kette" omdat er aan de uitéilig i ring van de winkelcentrpr d plannen toch nog een en aiior d( mankeert. Hierbij doelde vooral op de oorspronkj" geplande beugel- of dingsweg. Burgemeester I Meerburg verdedigde de&j-Q meenteraad tegen vroej aantijgingen als zouden de^l* kozen vertegenwoordigers c clubje twijfelaars zijn. ,i gemeenteraad dient de gefejN! twijfel nooit te ontlopen. pTrst dien zich rekenschap te gaT™, van de consequenties vair verschillende keuzemoge an heden". Volgens Meerburg vooifach' het, nu met de reclamezuil tooide, winkelcent it zei „Noordplein" in een behoi ren Het voorzieningenniveau ering Roelofarendsveen is sterk et pi beterd. Hij had vernomen aterc de eerste omzetcijfers goed rëg< en sprak de hoop uit dat ,rógra eerste gewin geen kattegei? va zal blijken te zijn". andtl (De cursusleider heeft 'm lachend naar huis gestuu Subaru L-Sedan v.a. F 24.595,- <E? SUBARU. BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO TE BLUVP< GARAGE VLASVELD B.V. HAARLEMMERWEG 49A LEIDEN 071-22413in Radio Hoogeveen ROELOFARENDSVEEN Zuideinde 16a. Tel. 01713-2891 Nadelig De controverse tussen bestuur en medische stad zou nadelig kunnen uitwerken op de offi ciële erkenning van Rijnoord. Die loopt deze week af en zou weer verlengd moeten wor den. Medisch directeur A. Boesten van het Elisabeth Zie kenhuis Leiderdorp wilde gis teren geen commentaar geven. Ook voorzitter A. Berntsen van het bestuur van Rijnoord onthield zich van commentaar. Oud-burgemeester J.S. Wagenaar ontdoet de reclamezuil van zijn omhulsel en opent daarmee het winkelcentrum Noordplein. FOTO: HENK VAN DEN ENDE (ADVERTENTIES) Bang&Ölufsen introduceert de 'Hi-Fi' telefoon De Beocom is een kombmalie van elegantie en funktionaliteit. De hoorn weegt minder dan de helft van een 'gewone' hoorn. Het geluid is uiteraard van B&O kwaliteit Grote, vingervriendelijke toetsen. Verkrijgbaar in 6 kleuren: rood, wit, blauw. geel. groen of zwart. De prijs bedraagt inkl. btw. 265,- Goedgekeurd door ministerie van verkeer en watersiaai

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14