Niet meer de kruiswegstatie maar langs de martelcentra kerk wereld Raad voor Israël schrijft Poolse aartsbisschop over klooster Auschwitz >weer Ccidbc Soupan; n GEESTELIIK LEVEN/OPINIE CcidócSouocmt WOENSDAG 15 MAART 1989 PAGINjhjj^ Paulus VI-prijs voor Olivier Messiaen ROME De Franse componist en organist Olivier Messiaen krijgt dit jaar de internationale Paulus VI-prijs. Aartsbisschop Jean-Marie Lustiger van Parijs zal de prijs op 28 maart in de Notre Dame uitreiken. De prijs werd in 1984 ingesteld door het paus Paulus VI-cen- trum in Brescia en is sindsdien uitgereikt aan mensen of orga nisaties die zich op een bijzondere manier verdienstelijk heb ben gemaakt voor religieuze kunst. De inmiddels overleden Zwitserse theoloog Hans Urs von Balthasar ontving als eerste de prijs. Tot de religieuze werken van Messiaen behoren de MesSe de la Pentecöte (1950) en Expecto resurrectionem mortuorum (1964). Messiaen ontving in 1971 de Erasmusprijs. Werelddag van de Jeugd in Haastrecht HAASTRECHT Op initia tief van het bisdom Rotter dam vindt komende zondag in Haastrecht de vierde inter nationale dag van de jeugd plaats. Jongeren kunnen in het weekend van Palmzondag terecht in de kerk en het klooster van de paters Passio- nisten in Haastrecht. De eerste internationale da gen werden onder meer in Rome gevierd - zeer grote evenementen waar enkele honderdduizenden jongeren op af kwamen. Het initiatief daartoe ging steeds uit van het Vaticaan dat op deze wijze probeert jongeren opnieuw te interesseren voor Christus. Dit jaar heeft het Vaticaan de plaatselijke kerken gevraagd tot iets te komen in de lokale kerken, de bisdommen. Ge steund door mgr. R. Bar is een klein comité de afgelopen we ken in Haastrecht aan de gang gegaan om een program ma op te zetten, dat aan de jongeren (van plm. 16-26 jaar) kan worden aangeboden. Vanaf 20.00 uur zijn jongeren bij de passionisten welkom en zullen er in samenwerking met het service-centrum voor levensvorming en de Charis matische Vernieuwing een aantal mogelijkheden geboden worden voor gesprek, samen spel en zang. videoclips. In het klooster zal ook het kruis worden geplaatst dat de paus in het Heilig Jaar aan de jeligd heeft gegeven. Gereformeerde kritiek op DISK- brochure LEUSDEN Het gerefor- meerde deputaatschap (com missie) Kerk en Bedrijfsleven kan zich niet vinden in een brochure van de Dienst in de Industriële Samenleving van wege de Kerken (DISK), waarin de tweedeling tussen werkenden en niet-werken- den aan de kaak wordt ge steld. In de brochure „Kiezen tweedeling of gerechtigheid" levert de koepelorganisatie voor het bedrijfspastoraat, waarin de Gereformeerde Kerken deelnemen, forse kri tiek op de verdeling van werk en inkomen in de Nederland se samenleving. „Het gaat goed met de econo mie, maar de armoede groeit", aldus DISK, die ook gerefor meerde predikanten oproept de tweedeling in de Neder landse maatschappij in de kerkdienst aan de kaak te stellen. Het deputaatschap van de Ge reformeerde Kerken vindt echter dat diverse passages in de DISK-brochure „de ge wraakte tweedeling eerder versterken dan overwinnen, omdat ze hoe goed bedoeld ook toch op gespannen voet staan met de werkelijk heid en met de oprechte in tenties en inzet van kerkle den." De commissie schrijft dit in een begeleidende brief bij de brochure, die ze toch maar aan alle predikanten heeft gestuurd. De brochure is geschreven met het oog op een „zondag van de arbeid", die DISK graag om een nabij 1 mei ge houden wil hebben. In de Ge reformeerde Kerken staat een dergelijke zondag niet op het officiële kerkelijke rooster. Zweedse dominees belogen voor betere arbeidsvoorwaarden STOCKHOLM Zweedse dominees zijn dinsdag voor de eer ste maal in het 400-jarig bestaan van de Lutherse staatskerk de straat opgegaan om te betogen voor betere arbeidsvoorwaar den. zoals hogere lonen en kortere werkuren. Ongeveer 150 geestelijken, uitgedost in traditioneel zwart, marcheerden door het centrum van Stockholm onder het schreeuwen van leuzen als: „Het hoeft niet winstgevend te zijn, als het maar genoeg is om van te leven." De Lutherse Kerk is in Zweden een staats kerk en de geestelijken zijn in dienst van de overheid. Volgens een functionaris van de domineesbond verdient een beginnen de predikant ongeveer 8.500 kronen per maand (ruwweg 2.780 gulden). De gemiddelde fabrieksarbeider verdient ongeveer 9.000 kronen. Wie in een twist het eerst zwijgt, is van goede familie BASISGROEPEN IN CHILI: DEN HAAG 't Zijn geen theologen of exege ten, de mensen van de basisbewegingen in Chili, maar feilloos weten ze waar de profeten het over hebben wanneer in de bijbel bedoelen met hun oordelen over het on recht. Voor ds. Hans de Wit, ge reformeerd theoloog, is dat een van de vele ont dekkingen geweest gedu rende zijn bijna tienjarig verblijf in Chili. Hij was uitgezonden door de Ge reformeerde Kerken in Nederland om les te ge ven in Santiago, aan de Comunidad Teologica Evangelica, de interker kelijke theologische ho geschool in Santiago. Het is moeilijk voor hem om na zo lange tijd goed de ver schillen aan te geven met de wijze waarop daar en in Ne derland theologie wordt be dreven. Daarom heeft hij het er vooral over hoe in Chili theologie wordt bedreven, door theologen en door „le ken". Wat hen verbindt is de le venservaring, die gekenmerkt wordt door het niet accepte ren van de wrede dictatuur in hun land. Ze hebben gemeen dat ze om Gods wil niet ac cepteren dat mensen worden gemarteld, gedood, domweg verdwijnen en dat duizenden kinderen en hun ouders een uitzichtloos bestaan lijden in armoede. Ds. De Wit: „Allerlei groepen christenen in verhouding meer katholieken dan protes tanten accepteren de gang van zaken niet en gaan in Ds. Hans de Wit protest. Hun theologie vindt in deze praktijk haar wortels. Met de dogmatische waarhe den van de traditionele kerk over de maagdelije geboor- 'te of de drieënheid kunnen ze niet zoveel; des te meer met de verhalen in de bijbel tegen het onrecht, de. voor keur voor de armen en de op roep om te blijven strijden voor het goed récht van ieder mens". „Die theologische bezinning op de praktijk van het leven heeft een heel eigen uitwer king: er ontstaan liederen, li turgische teksten, gedichten. In een mum van tijd raken die bekend in het land en vertaald door het hele con tinent. Ik denk dat die verspreiding zo snel gaat omdat mensen FOTO FOTO PERSUNIE zichzelf en hun omstandighe den er zo goed in herkennen en omdat ze er door worden bemoedigd. Zo worden de tra ditionele teksten van de kerk verdrongen door die van de eigen ervaring en de eigen leeftwereld. Katholieken lopen niet meer de kruiswegstatie zoals die isi in de traditie is overgeleverd, maar zoeken samen met pro testanten de plekken op waar mensen worden gemarteld of waar executies zijn geweest". Ds. De Wit zegt dat de bevrij dingstheologie niet „zomaar" iets is, maar zich steeds meer ontwikkelt tot een weten schappelijke theologie die op systematische wijze vanuit de levenspraktijk nieuwe vragen, verbonden met de le venspraktijk, aan de bijbel en traditie stelt en ook antwoor den formuleert. Een voor beeld daarvan is de bestude ring van kerkvader Augusti- nus op het punt van bezit en gemeenschap. Heilige Schrift Tijdens ingrijpende ervarin gen in Chili heeft ds. De Wit het gevoel gekregen dat de bijbel nog steeds wordt ge schreven. De Heilige Schrift krijgt dagelijks vorm en in houd. Hij vertelt: „Je hebt in Santia go groepen mensen, basisbe wegingen, die eens per week bijelkaar komen. Wat hen bindt is dat ze de omstandig heden niet accepteren. Want die omstandigheden maken mensen kapot en vanuit het geloof komen ze daar tegen in opstand. Het gebeurt dat in zo'n bijeenkomst een bijbelge deelte wordt overdacht, maar soms ook is er een gedicht, een krantebericht of de laat ste woorden van iemand in de martelkamer onderwerp van meditatie of aanleiding tot ac tie. Deze mensen voelen op bijzondere wijze aan wat de psalmdichters bewoog en waarom de profeten hun stem verhieven. De overdenkingen van deze protesterende christenen, hun uitspraken, gebeden en woorden van daad en hoop zijn voor mij Heilige Schrift. Dat wil zeggen: ze belichten op bijzondere wijze het be staan vanuit het geloof en ze roepen op tot een christelijke levenspraktijk met als kern woord de gerechtigheid. Zonder dat ze het zelf besef fen, stijgen ze in hun spreken en handelen als het ware bo ven hun tijd uit. Ook daarin zijn ze net als de profeten, die beseften ook niet dat hun woorden na een paar duizend jaar nog steeds gehoord zou den worden gehoord en een bron van geloofsinspiratie zijn. Als illustratie van dat profeti sche noemt ds. De Wit het werk van de bejaarde ethicus José Aldunate. Vijf jaar gele den stelde hij een daad tegen over het regime. De aanlei ding was de zelfverbranding door een vader die drie zonen verloor in de politieel. De daad van de man, Sebastian Acevedo, was voor Aldunate aanleiding om actie te onder nemen. Wat simpel begon, is uitgegroeid tot een beweging van driehonderd mensen die door middel van een strategie van sociale actie een concrete bedreiging vormt voor het re gime. Drukke verkeerspunten worden geblokkeerd, mensen lopen te hoop bij martelcentra en dergelijke. Bij alle acties hoort hetzelfde patroon van protest: bidden het Onze Va der, zingen liederen en rollen spandoeken open. Na vijf mi nuten is de actie afgelopen; als het langer duurt dan is de pakkans door de politie te groot. Voor ds. De Wit is het „tijd perk Chili" in zijn leven nog niet afgelopen en het is de vraag of dat ooit het geval zal zijn. Zijn leven is getekend door die jaren en ook zijn ma nier van theologisch denken. „Ik hoop dat ik het nooit weer kwijtraak: de tekst van de bijbel verbinden met het leven van mensen in al hun verbanden, privé, maatschap pelijk en politiek. Bijbel en economie, bijbel en politiek, de bijbel en het totale leven hebben alles met elkaar te maken. Het geloof mag niet blijven steken in innerlijkheid. Ik heb leren zien dat je én moet meelopen in de protestmars én moet studeren boven in je kamertje". LÜTSEN KOOISTRA Twaalf procent jongeren is kerks RIJSWIJK Een op de acht jongeren (12 tot 24 jaar) zegt te behoren tot een kerkge nootschap. De „kerkafval" onder van huis uit katholieke en hervormde jongeren is tweemaal zo groot als onder jongeren van wie de ouders gereformeerd zijn. Dit blijkt uit de vragen die de Perscombinatie heeft laten meenemen in het omvangrij ke onderzoek van Interview. „Trouw" maakte vandaag de antwoorden op die vragen be kend. Behalve de kranten combinatie en diverse bedrij ven wilden onder meer het ministerie van justitie en de Amrobank gegevens over „Jeugd '89" hebben (gisteren maakten wij reeds uitvoerig melding van het onderzoek onder 1000 jongeren). Volgens Inter/View gaf 44 procent van de jongeren op dat hun ouders katholiek zijn. Slechts de helft van deze groep zegt zelf tot deze kerk te behoren. Dertien procent zegt dat hun ouders behoren tot de Nederlandse Hervorm de Kerk en van deze jongeren rekent iets minder dan de helft zich eveneens hervormd Gereformeerde jongeren zijn veel trouwer aan de kerk: Volgens de enquete zijn de ouders van tien procent van de jongeren gereformeerd en negen procent van de jonge ren zegt zelf ook tot die kerk te behoren. Ongeveer een derde van het aantal jongeren zegt te gelo ven in God of in een hogere macht en in een leven na de dood. UTRECHT De Katholieke Raad voor Israël, met de Haagse deken J. Kwaaitaal als voorzitter, heeft er bij de aartsbisschop van Krakow, kardinaal Frantisek Machars- ki, op aangedrongen het kar melietessenklooster in Ausch witz snel te ontruimen. De Nederlandse katholieken hebben grote sympathie voor de strijd van het Poolse volk om meer vrijheid voor gods dienst, kerk en maatschappij, aldus de raad. Maar zij zijn ook solidair met hun joodse landgenoten, van wie er 100.000 in de concentratie kampen een ellendig einde hebben gevonden. De, raad vraagt Macharski alles te doen om de Nederlandse ka tholieken een conflict tussen hun solidariteit met de Poolse katholieken en die met het joodse volk te besparen. De raad herinnert aan de brief van kardinaal Simonis van twee jaar geleden, waarin deze er bij Macharski op aan drong het klooster over te brengen naar een ruimte bui ten het terrein van het vroe gere concentratiekamp. Simonis schonk de Poolse kerk toen namens de Neder landse kerkprovincie enige tienduizenden guldens voor de bouw van een gebeds- en studiecentrum in de onmid dellijke omgeving van Ausch witz. Dat centrum zou de her innering levend moeten hou den aan de Poolse katholie ken die in het concentratie kamp zijn omgebracht. Vier kardinalen, onder wie Macharski, kwamen twee jaar geleden met het Joods We reldcongres overeen dat de karmelietessen voor 22 febru ari dit jaar uit Auschwitz zou den zijn verdwenen. De zus ters verblijven echter nog steeds in het „theater" waar tijdens de oorlog gifgas lag op geslagen. In verband daarmee heeft het Joods Wereldcon gres alle relaties met het Vati caan bevroren. Nederlandse Hervormde Kerk Be roepen te Gasselte J.C. Vaessen. kand. te Scharmer; te 't Harde (bui tengewone wijkgemeente) W.l. Dou- de van Troostwijk te Eerbeek; te Hoogeveen A.M. Langhout te Putten (deelgem. Andreaskerk) te Oud-AI- blas C.M. Buijs te Gameren; te Vroomshoop-Daarlerveen (toez.) H. Jansen te Heukelum. Aangenomen naar Alkmaar H.J. van der Steeg te Delfzijl; naar Tjerkgaast-St. Nicolaas- ga-ldskenhuizen-Doniaga-Legemeer (toez.) G.W. Smith te Rinsumageest- Sybrandahuis; naar Zoetermeer B. Gijsbertsen te 's-Gravendeel; naar Zeerljp-Eenum-Westeremden P. Bons te Noordlaren (part-time) Be dankt voor Dinteloord G.C. de Jong te Zoetermeer. Vijftiende eeuws doek bij Christie's De vijftiende eeuwse Italiaanse schilder Antonello da Messina maakte onder meer het doek: „Jezus bij de pilaar". Het stelt Jezus voor nadat hij was gegeseld. In april komt het werk bij Christie's in Londen onder de hamer. De verwachte opbrengst is rond de veertien miljoen gulden. foto: ap Minder wind DE BILT (KNMI) Een zwakke rug van hogedruk passeert de komende nacht met enkele opklaringen ons land. Dankzij deze opklarin gen en het feit dat in de hoge re nivo's koudere lucht wordt aangevoerd kan het de ko mende nacht flink afkoelen; dicht bij zee tot een graad of 3, landinwaarts plaatselijk zelfs tot rond het 0-punt. Aan de grond zal het daarbij -vooral op daarvoor gevoelige plaat sen- tot vorst komen. Overdag koerst een nieuwe Oceaande pressie via Noord-Frankrijk en België oostwaarts. Vooral in het zuiden van het land neemt de bewolking op de nadering van deze storing toe. Deze be- wolkingstoename wordt ge volgd door enige regen, deze regen zal zich waarschijnlijk beperken tot onze zuidelijke provincies. Bij een matige tot zwakke wind uit uiteenlopen de richtingen blijven de mid- dagtemperaturen met zo'n graad of 8 aan de lage kant. Weersvooruitzichten voor diverse Europese landen, geldig voor morgen en vrijdag: Zuid-Scandinaviè: eerst nog veel be wolking en regen, overgaand in bui en gevolgd door opklaringen. Mid- dagtemperatuur rond 4 graden Denemarken: eerst nog veel bewol king en regen, overgaand in buien gevolgd door opklaringen. Middag- temperatuur rond 5 graden. Britse eilanden: half tot zwaar be wolkt en later vanuit het westen wat regen. Middagtemperatuur rond 7 graden. Benelux en Bondsrepubliek Duits land: naar het oosten wegtrekkende regen gevolgd door opklaringen. Middagtemperatuur van 10 graden langs de kust tot 14 graden in het zui den. vrijdag enkele graden lager. Frankrijk: naar het oosten wegtrek kende regen gevolgd door opklarin gen. Middagtemperatuur van 10 gra den in het noorden tot 18 graden in het zuiden, vrijdag enkele graden la ger Alpenlanden eerst veel bewolking en regen, boven rond 1500 meter sneeuw Later vanuit het noordwes ten opklaringen Middagtemperatuur in de dalen en lagegebieden rond 12 Spanje en Portugalveel bewolking en later kans op regen. Middagtem peratuur van 15 graden in het noor den tot 20 graden in het zuiden, vrij dag vooral in het noorden enkele graden lager. Italië, Joegoslavische- en Griekse kust: in het noorden bewolkt en mo gelijk wat regen, bij een middagtem peratuur rond 13 graden. Meer naar het zuiden meer zon en een ipiddag- temperatuur van 16 tot 18 graden Zuid-Limburg regen Kopenhagen regen Noodsprong s*' al De ontwikkeling van het plan voor een stadhuis annex bliotheek aan het Spui in Den Haag is in een nieuwe f terechtgekomen. Of daarmee ook de realisering van het p dichterbij is gekomen, is echter de vraag. Het compromis' het ruziënde college van B en W heeft bereikt komt er melijk onder meer op neer, dat in elk geval het oude s huis aan het Burgemeester de Monchyplein deels of geheej gebruik blijft, evenals het gebouw van Gemeentewerken het Zieken. Desondanks zou de droom van wethouder i Duivesteijn budgetair neutraal kunnen worden uitgevoe Dat wil zeggen: de gemeente zou straks aan het nieuwe sti huis plus de andere gebouwen geen cent per jaar meer k\ zijn dan nu voor de huisvesting van het totale gemeenteli apparaat. Een knappe man of vrouw die de financiële cheltoeren van het Haagse college kan volgen. oblem rzaker Natio f ermee £oon omf f. Vol C geb ik spe lérijfh i huurd Al" 6«); crimi d uu oo Z€]k UlT onderzoek van onafhankelijke financiële deskundig- is de afgelopen maanden gebleken dat rekenen niet de steT ste kant is van het college. Voor de stad is dat ten minste beschamend als de manier waarop met name de wethoui Duivesteijn (officieel stadsvernieuwing, maar in de prakt vooral stadhuisbouw) en Van Otterloo (financiën) bij voe during elkaar publiekelijk in de haren vliegen. Zelfs gistei bij de presentatie van het compromis bleken de twee soci; tische kemphanen het niet te kunnen laten elkaar vliegen te vangen. Uit opmerkingen van Van Otterloo kan wor/ afgeleid dat hij het project nauwelijks meer ziet zitten alsfoerinj financiering van het plan niet gedragen wordt door het gemeen Burgerlijk Pensioenfonds, terwijl de aarts-optii Duivesteijn onder het motto „We komen er wel uit" niet inging op de vraag: „Wat dan?" HET CDA heeft bij monde van fractievoorzitter N. Dijk! zen al verklaard het compromis „een bestuurlijke rii sprong" te vinden. Het heeft er inderdaad alle schijn van het broze akkoord tussen de twee wethouders een spronj in het diepe met geen enkel zicht op houvast. De gemeei raad zou er daarom zeer verstandig aan doen te bepalen het plan opnieuw door onafhankelijke rekenmeesters worden doorgelicht, alvorens de raad een definitief voor^ krijgt voorgelegd. En mocht het zover komen, dan is ui aard opnieuw de vraag aan de orde of Den Haag er wijs doet een wankelend gemeentebestuur te laten beginnen een zo'n pretentieus en risicovol project. Warm hart niet voldoende STEEDS meer geld geeft de bevolking voor de bestrijd var van kanker. Maar de bijdrage van de overheid, noodzake voor verder onderzoek, blijft achter. En tegelijkertijd kr de Nederlandse Kankerbestrijding, die tot deze week Kotj^ '^u gin Wilhelmina Fonds heette, steeds meer aanvragen V{>er de subsidie van de universiteiten waar men moet bezuinigenruik rr onderzoek. brenj Het is voor het jubilerende fonds moeilijk verteerbaar |l de overheid haar bijdrage heeft teruggebracht tot een sch agnee tje. Van zes miljoen daalde de overheidssubsidie in 25 naar 25.000 gulden. Gelukkig liepen tezelfdertijd de inkt 4 sten uit particuliere bijdragen en legaten sterk op. Een wikkeling die haar vruchten begint af te werpen. DOOR verbeterd onderzoek is het gemiddelde genezir ne°' percentage tot vijftig gestegen. Maar voor optimisme over heersing van de ziekte is het nog veel te vroeg. Eigen staat het onderzoek naar de oorzaken van kanker nog in beginfase, zoals het onderzoek naar het verband tussen vo sel en kanker. ast in ari pe er lart n^rvoe dé irvoe hillei hpnter. iof>g ti. Sch ijemer irfggne. rippe rafmen Ko jfren.É -,!rnem g agnee baar-ve naar 1 lonier n'ëfdi k'enei noma bij aart agnee hijnli: vijft het De onderzoekers van het Koningin Wilhelmina Fonds den aan vitamine A en C aan het voedsel toe te voegen bescherming tegen het ontstaan van kanker, maar ze erk nen tevens dat een wetenschappelijke basis voor deze aan veling ontbreekt. Een aanbeveling die dus valt in de cateiste b rie van „baat het niet. het schaadt ook niet". Duidelijke s eer de noodzaak van veel en kostbaar onderzoek nauwelijks ;«1- he raat .eid HOE verheugend en „gezond" het ook is dat particulie steeds meer zijn gaan bijdragen voor het onderzoek naam behandeling van deze gevreesde ziekte, des te pijnlijker is afzijdigheid van de overheid. Veel van het onderzoek héepl' een preventieve werking en voorkomt niet alleen veel 1 maar bespaart ook veel kosten. Reden te over voor de ov heid het fonds wat meer toe te dragen dan alleen een wa SIDE hart. Brussel en de tv-reclame MINISTER Brinkman heeft laconiek gereageerd op het sluit van de twaalf EG-landen in Brussel, waardoor ons 1 mettertijd verplicht zal zijn op Nederland gerichte tv-re me uit het buitenland toe te laten. De bewindsman kon doen, omdat ons omroepbestel tegen die tijd niet zo 1 meer te duchten zal hebben van die aanvallen uit de cC merciële hoek. De STER-reclame, die nu nog geen 5 proce, bedraagt van de totale zendtijd, zal tijdig zijn uitgebreid 15 procent. En waarschijnlijk vrijdag al zal het kabinet besluit nemen over de bepalingen, waaronder de voorst r ders van commerciële tv in ons land AVRO, TROS, V( nica en enkele grote uitgevers hun plan kunnen üitv ren. Die bepalingen zullen zo beperkend zijn, dat die ling toch al verdeelde groep waarschijnlijk van dat plan afzien. Er is ondertussen geen enkele reden voorbarige besluitei r] nemen onder de druk van de EG. Er is in Brussel imr nog geen Europese richtlijn vastgesteld voor het toelaten reclame uit het buitenland, al staat het wel vast dat dit" komt. Na de gebruikelijke discussie in het parlement zal besloten moeten worden onze mediawet te wijzigen, het CDA heeft gelijk: zo ver is het nog lang niet. En ini dels is er alle tijd om nog vóór de kamerverkiezingen mei volgend jaar met de steun van een meerderheid CDA en PvdA uitbreiding van de STER-reclame te ver zenlijken. DAARMEE kan worden voorkomen dat reclamegel wegvloeien naar het buitenland, terwijl ons omroepbe/! niet verloren gaat door een tweedeling in een commerc (AVRO, TROS, Veronica) en een niet-commerciële gi (KRO, NCRV, VARA, VPRO en EO). De dagbladen zu bovendien met een deel van de toegenomen STER-inki sten worden gecompenseerd voor verlies aan inkomsten i een onvermijdelijk verminderd advertentie-aanbod. En vindingrijke Brinkman heeft daar nog een voordeel voor dereen aan toegevoegd: de met tien procent toegenor. STER-reclame moet het mogelijk maken,'dat de omroep drage met een tientje omlaag kan. Geen reden dus voor bezorgdheid over de ontwikkelingen in Brussel. n te chtm; lieuv ar bu Hog n hie lidse rwer] Sleu borer 'aren n bev •leen M nerat

Leidse Courant | 1989 | | pagina 2