/sportuitslagen
I
Roken verboden
bij OS Barcelona
1
.SPORT
Eeidóe Sou/taut
maandag 13 maart 1989 pagina
■4 SI
Sportwereld
Autosport John Bosch
heeft met zijn bijrijder Ruud
Oosterbaan een overtuigende
overwinning behaald in de
tiende editie van de Holland
Rally. Het duo Doctor/Baden-
berg werd tweede, voor de En
gelse équipe Gooding/Jenkins.
Schoonspringen De Chine
se Guan Xueqing heeft bij het
internationale toernooi in Je
revan het schoonspringen van
de 10-meter toren gewonnen.
Haar sprongen leverden 422,13
punten op, bijna drie meer dan
haar Russische rivale Olga Mi-
ronenko.
Ski Mare Hodler, de voor
zitter van de internationale
"skifederatie, dicht de Japanse
^plaats Nagano goede kansen
-toe-dé Olympische Winterspe
llen van 1998 binnen te halen.
- De Zwitser zei dat in Shiga
Kogen, waar de laatste we
reldbekerwedstrijd werd afge
werkt.
Ski In Jevaskela, 200 km
ten noorden van Helsinki
werd zaterdag een 24 uurs ski-
loopwedstrijd wegens dooi na
18 uur beëindigd. De Fin Ran-
tonen won. Hij legde 280.254
meter af. Wassenaarder Ton
Rueck, die aanvankelijk voor
de (niet doorgegane) alterna
tieve elfstedentocht had inge
schreven, eindigde als elfde
met een afstand van 182 kilo
meter.
Ijshockey Bondscoach Lar
ry van Wieren heeft op het
laatste moment een wijziging
aangebracht in de Nederlandse
ploeg, die vandaag naar Au
stralië reist voor het WK in de
C-poule. Hij verving Evert Jan
van der Werf van Flyers
Heerenveen door diens club
genoot Johan de Vries. Van
Wieren gaf hiermee de voor
keur aan de jeugd.
Volleybal Het team (man
nen) van CSKA Moskou heeft
voor de vierde opeenvolgende
keer de Europa Cup voor
landskampioenen gewonnen.
Voor tienduizend toeschou
wers wonnen de Russen in
Athene in vier sets van Mode
na (10-15, 15-12, 15-5, 15-2).
Paardesport Paul Schoeke-
möhle heeft stilzwijgend de
overstap gemaakt van spring
ruiter naar official. Zo fun
geert de oud-Europese kam
pioen tijdens het concours hip-
pique van Dortmund dit
weekeinde als directeur spor
tief. Sinds augustus vorig jaar
heeft Schockemöhle niet meer
aan grote wedstrijden deelge
nomen.
Schaatsen Gauke Nijholt
uit Burgum gaat de schaats
sport vaarwel zeggen. De trai
ner van de Friese sprintselec
tie, die recentelijk succes had
door zijn leden Bauke Jonk
man en Tjerk Terpstra weer
terug te brengen in de natio
nale kernploeg, kiest voor de
wielersport.
Ski Het Nederlandse he
renteam is op de vier keer tien
kilometer estafette, het laatste
onderdeel van de Universiade,
als veertiende geëindigd. De
Sovjetunie legde beslag op de
eerste plaats, gevolgd door
Tsjechoslowakije en Oosten-
Voetbal Met ingang van
het nieuwe seizoen beschikt
FC Groningen over twee nieu
we contractspelers. Het zijn de
18-jarige aanvaller René van
der Duin, afkomstig van de
amateursclub De Pelikanen in
Appingedam en de 20-jarige
verdediger Jan Veenhof, mo
menteel amateur in de B-se
lectie van Groningen.
Biljarten Rini van Bracht
en Ad Broeders zijn in het
Open Westduitse kampioen
schap driebanden in Backnang
niet verder gekomen dan de
eerste ronde. Van Bracht ver
loor van de Japanner Kobay-
ashi. Broeder van diens land
genoot Shimada.
Kanocoach Bogie
eist hele baan
DEN HAAG Piet Bogie eist
een full-time baan als coach
van de Nederlandse Kanobond
(NKB). Via zijn advocaat heeft
hij de NKB vorige week laten
weten, niet akkoord te gaan
met het aanbod zich dertig uur
per maand met de training
van de nationale damesploeg
bezig te houden.
Bogie was vorig jaar, in ver
band met de Olympische Spe
len in Seoul, in full-time
dienst als damescoach bij de
NKB. Zijn pupillen Annema-
rie Cox en Annemiek Derckx
haalden toen een bronzen me
daille in de K2. Volgens secre
taris Stormink is in het na-
olympische jaar echter geen
geld voor een 'volledig betaal
de kracht.
(Van onze correspondent)
BARCELONA Het organisatiecomité van de Olympische
Spelen van 1992 in Barcelona heeft besloten het sportfestijn
uit te roepen tot „De Spelen zonder Rook". In navolging van
de afgelopen winterspelen in het Canadese Calgary zal gedu
rende het sportevenement een uitgebreide anti-rook-campag-
ne worden georganiseerd. De voorgenomen maatregelen
voorzien onder andere in een algemeen verbod op de ver
koop van rookwaren in de olympische installaties en een ex
pliciet rookverbod in de gesloten sportzalen. Reclameborden
van rookartikelen worden niet toegestaan.
Gelijkspel genoeg voor voetbaljeugd
ZEIST Het Nederlands elftal voor spelers onder 16 jaar heeft
woensdag tegen Israël aan een gelijkspel van 0-0 genoeg om zich
te kwalificeren voor de eindronde van het toernooi om het Eu
ropees kampioenschap^ van 2 tot en met 15 mei in Denemarken.
In november vorig jaar hielden beide teams elkaar in Israël in
evenwicht: 1-1. Het duel, in het Diekman-stadion in Enschede,
begint woensdagmiddag om 17.00 uur.
Schaatsenrijdster
Filimonova
gebruikte doping
WEST-BERLIJN Bij hj
Europees schaatskampioeiy
schap allround voor vrouwtj
in januari te West-Berlijn is 4
Sovjet-rijdster Ljoedmilla Fill
monova op doping betrapt. Dj
is bevestigd door Beat HasW
van de internationale schaal
Zowel het eerste onderzoek ai
de contra-expertise leverde
een positief resultaat op. E
26-jarige Filimonova wet
voor vijftien maanden gi
schorst.
Ondanks de hulp van stimuli
rende middelen was zij bij hi
Europees kampioenschap nii
verder gekomen dan de de
tiende plaats.
LEI
ting
aanj
WJ
fer
hers
met
trok
kesl
zegt
Boy
BUITENLANDS
VOETBAL
M-loheren 31. Snt Trwden-
Club Brugge S-1, OerseGenk 1-0. Beve-
ren-Racmg Mechelen 3-0. Slandard LiA-
Beerschot 2-0 Waregem-Charieror 1-2,
Cerde Brugge-RW DM 2-0 Stand KV Me
eneten 25-43. Ander leem 25-38; FC Lu*
.25-34: Antwerp 25-33. Club Brugge 25-32;
Standard 25-30.
Elur-Lokomothr Goma 4-1; lokomotrv
Wwdrv-Trakia 1-0; Cherno Moro-Slrven 1-
0: Lokomotrv Sofia-Beroe 2-0; Dunav-Sla-
vi.a 0-0, Vratsa-Sparlak Varna 2-0; Vnosha-
Pirin 2-0. Stand Sredets 30 punten; Vrtos-
tja 24; Etur 22
ENGELAND
Arsenal-Notlmgham Forest 1-3, Charlton
Alfflelic-Southampion 2-2. Derby County-
Totlenham Hotspur 1-1, Everlon-Shetfield
Wednesday 1-0, Luton Town-MillwaB 1-2.
Middlesbrough-Liverpool 0-4. Newcastle
LJmted-Queens Part Rangers 1-2, Norwich
City-Wifnbiedon 1-0. West Ham United-Co
ventry City 1-1. Aston Villa-Manchester
United 0-0. Stand Arsenal 28-55. Norwich
27-53; MiltwaH 27-46. Liverpool 25-42; Not
tingham Forest 25-41; Coventry 27-41;
Manchester United 26-40; Derby 25-39;
Wimbledon 26-38.
FRANK RUK
Saint Elreraie-Cannes 1-0. Sochaui-Caen
1-0 Montpefter-Touton 0-1. Laval-Lens 2-
1 Raong de Pans-Met? 1-4. Nice-Monaco
1-1. Toulouse-Par is Samt Germain 0-0. Lrt-
oi 29-52. Monaco. Nantes 29-47
AEK-Volos 3-2, Am-Otympiakos 0-0. Pana-
lhmaikos-PAOK 1-0. Ethmkos-Herakks 1-0.
OFI Kreia-Diagoras 0-0. Apollon-Levadia 2-
01 Lanssa-Doia Drama 3-3. Kalamana-Pa-
nonios 3-2 Stand AEK 23-34. Olympiakos
23,32 Herakks 23-29; Panaihmaikos.
PAOK 23-27. OFI Kreta, Larissa 23-26.
1TAUÉ
Aseoii-Sampdoria 2-2. Bologna-Atalanta
Bergamo 1-1, Como-Laho 2-1. AC Milart-
Juventus 4-0. Napofi-Cesena 1-0. Pisa-Lec-
ce M. AS Roma-Inter 0-3, Torino-Fiorenti-
na 1-0.
21-36. Napoll 21-3
35);
- tamo
Radnicki-Osiiek 4-2 Spartak-
Buducnosl 2-0; Veta-Rad 347. Zetezracar-
Rode Ster 04) (4-3); Celik-Napredak 2-1;
Rijeka-Vardar 34). Stand Vojvodma 20-25;
Rad 20-22 Hajduk. Dynamo Zagreb 20-21;
Veto 20-19,
OOSTENRIJK
Wien-Raprd 0-5; Austria Wieo-Admra
Wadrer 1-1; Sanfct Pollen-Wiener SK 0-2.
Grazer AK-FC Tirol 0-1. Stand FC Trol 19
puoien. Admra Wacker 17; Austria Wien
PORTUGAL
FC Porto-Benfiea 04). Sporling-PenaW 3
1. Amadora-Espmho 0-0. Bera Mar-Faren-
se 2-2. Lenoes-Bdenenses 0-2. Fale-Boa-
29-34. Guimaraes, Setuba) 29-32.
Bukarest-lnter Sibtu 1-0. Flacara Moreni-
Arges Pilesli 2-0, FC OH4)lelul Galati 2-1;
SCHOTLAND
Aberdeen-FC Dundee 24). Dundee United-
Saint Mirren 1-4. Heads-Celtic 0-1, Mo-
therwell-Hibemian 04). Glasgow Rangers-
Hamilton 3-0. Stand Glasgow Rangers 28-
42; Aberdeen 28-38; CeH>c 28-36; Hiberni-
Sooedad 4-1. Atletico Madrid-Malaga 34).
fc Real Madrid 23
de Vigo 24-29; Alletco Madrid 25-29; Osa-
suna 24-27
TSJECHOSLOWAKUE
Spartak Hradec Kratove-TJ VitVoviee 1-47
Skoda Ptzen-Oukla Banska Bystrica 447
Stovan Bralalava-Slavia Praag 24). Bohe
mians Praag-mter Bratislava 1-1; DAC Du-
"najska Streda-Spada Praag 2-2 Ptastika
Nrtra-RH Cheb 14) Stand Spada 29 pun
ten Ban* Ostrava 24. Plasiika Nitra 21.
Kahramanmaras-Allay 1-0. Eskisehir-Bokj
04). Adanademr-Sartyer 1-5. Besiklas-
Adana 4-1. Akaragucu-Fenerbah» 1-1.
Trabzon-Bursa 1-1 Stand Besiktas 25-63;
Fenerbahce 25-62; Sanyer 25-51; Bolu 23
44. Trabzon 26-42; Galalasaray 24-41.
WEST DUITSLAND
Borussia Dodmund-Levedtusen 2-1, Bay-
em Munchen-Hamburger SV 14). Slutlgar-
icr Kickers-VIB Slutlgad 0-2. FC Sankl
Pauli-Karlsruher SC 1-0. FC Koln-Ertrachl
Frankfurt 3-2. Uerdingen-VIL Bochum 3-1.
SVW Mannheim-FC Numberg 2-1, Werder
Bremen-Borussia Monchengladbach 2-0.
- Hannover 96FC Kaiscrslaulem 0-0
Stand Bayern Munchcn 21-33; FC Köln
.21-28; Werder Bremen 21-27; Hamburger
SV 20-25; Borussia Monchengladbach 20-
- 23; VIB Slutlgad, FC Sankl Paul 21-23.
ATLETIEK
burg) 58 14.3 Gnjning (Wdl) 59 06.4. Har
rison (Gbr) 5912. 5 Oe Ruddere (Bel)
59 56. 6. Hagelsteens (Bel) 1.00.11. 7 Rey-
ruerse (Dyn*no) 1.00.13. 8. Lawicki (Pol)
1 00 14. 9 Hekne (Gbr) 100 16.10. Dobier
(WdO 1.00.24. Dame* 1 Gooderham (Gbr)
15 km in 51.01. 2. Homrrunga (ADA. Anv
sterdam) 51.18. 3. Kamp (PAC. Rotterdam)
5123. 4 Oeurbroeck (Bel) 52 05. 5. Kley-
weg (Spada. Den Haag) 5212. 6. Beurs-
kens (Festna. Venlo) 52 46. 7 Van der Lin
de (AV Haarlem) 5320. 8 Heusinkveid
(C*o 66. Arnhem) 53.20.
AUTOSPORT
(Ned)
BMW M3 115,48. 2. Doclor/Badenberg
(Ned) Ford Sierra op 0.27. 3. Gooding/Jen
kins (Gbr) BMW M3 5.23.4. Van der Marel-
/Lieuwma (Ned) Mercedes 190E 5.37. 5.
Van Merksteijn/Van Beek (Ned) Opel Ka-
dett 5.51. 6. Knoop/Boesten (Ned) Peugeot
309 S.59 Stand open NK: 1. Bosch 75
punten, 2 Ooctor 73. 3. Van Merksteijn.
Gooding 71. 5. Van der Marei, Knoop 69.
BASKETBAL
nmgen-Midland 89-87. Flash-Rotterdam
Zuid 73-65 Degradatiepoule; Voorburg-
Grasshoppers 5651. Canadians-Cheet£i
4662 PromotiediYii* MSV-OAS 5761.
PSV-Raang Amsterdam 74-65. Akndes-
Ussa 6658. 1# drvu* A: Black Eagtes-
WSC 52-42. Green Eagles-Dragons 68-65.
BOB-Lerterdorp 82-41 Haren aradma*
Akndes-Donar 78-83. Rotterdam-Meppel
99-93. Weed-Oen Bosch 89-92. Orca s-
Den Heider 76114. DAS-CanatSans 8670
Promotiadrmta; Emdhoven-Earty Bird BO
BO. Green Eagles-Goba 79-101 Basketiers-
Ulrechl 84-71 1a divisie: A: Rowic-ASVU
68-81. Alphen-Rotlerdam Zuid 8673. Le
der dorp-Luba 60-63, US-8everwi|k 72-90
B: Wyba-Vidus 96105. Sprmghetd-Loko-
Lisse-Voor burg 2 80-70
Dames la klatar. Goba-Cady 39-81. OSG-
Gymnova 55-41. Dev. Oev-Dunckers 62-
53. Grasshoppers 2-BVO 41-59. Green
Eagles 2-Ftedslars 49-63, Genco 1-Hurrica-
51-57 2a klatee: Kamsang-Cange-
OSG 80-66, Zoebas-Voome 70-64. 2e
klaase A: Rollerdam Zuid 2-Dev Dev 71-
57. Alexandna-Binnenland 2 6760. Biitz-
806 8660. Cady-Goba 2 7368, Punch 2-
KLS Trotters 9262. Green Eagles 2-Spnn-
gers 7677 B: Waddrnxveen-Redstars 82-
80. Blue Her ons-Utrecht 89-69, Luba-Crac-
keriackers 82-86 Jongen» 1e klats*
Aleiandna-OAS 84-102. Shooters-Dunc-
kers 8650. Newstars-Lederdorp 76112,
Voor burg-Rotlerdam Zuid 51-121 2e klas-
s* Hurncanes-Rowic 5466. Leiderdorp 2-
BVO 7065. Leerdam-Cady 5674, Sprin
gers-Waddtnrveen 4465.
BILJARTEN
(Rotterdam)
11-1.069, 2. M Suikers (Zwijndrecht) 10-
1.066, 3 R Motman (Krimpen aan de Us
sel) 61 096, 4. J. Knelemann (Delfl) 6
0 996. 5 B. Kors (Den Haag) 8-0 9612. 6
W van de Eng (Gouda) 76.94-6. 7 R van
Dommelen (Nieuwe Wetering) 26.886, 8.
C Jans (Vlaardingen) 26."
de Ussel) 126.6565, 2. K. van de Bijl
(Schiedam) 60 5265. 3. A. Kik (Roller-
dam) 76.5476. 4 H Smits (Den Haag) 7-
0.5065, 5. A. Meurs (Rotterdam) 76 426
6. 6. W de Waal (Rotterdam) 66 5796, 7.
R Luyendi|k (Rotterdam) 56 5526. 8 J.
Noordam (Poortugaaf) 46540-5
BOWLING
Eredivina. 5a rondr Scheveningen-Sittard
2-1 OeLier-Breda 36. Emmen-Gouda 1-2.
Kerkdnei-Leiyslad 60 Duivendrecht-Eind-
hoven 0-3 6« rond* Gouda-Kerkdnel 2-1,
Lefystad-Ourvendrecht 36 Bndhoven-
Schevenrngen 2-1, Sitlard-De Lier 06. Bre-
da-Emmen 2-1. 7a rondr Eindhoven-Bre
da 1-2. Kerkdnet-Scheveningen 1-2. Lefy-
slad-Sittard 2-1, Emmen-Durvendrecht 3-0.
De Lier-Gouda 1-2 Stand; 1 De üer 44. 2
Eindhoven 42. 3. Emmen 39.5. 4. Let/stad
36. 5 Scheverungen 31. 6 Sntard 27, 7
Duivendrecht 24. 8 Gouda 24. 9 Kerkdnei
24. 10. Breda 23.5.
DAMMEN
HooWktaaa* Ons Genoegen-Drents Tien
tal 611; Doetlnchem-Eindhoven 11-9 (Doe-
linchem degradeert), Huissen-DE2 126
(Huissen kampioen); VAD-IE Tilburg 11-9,
Umuiden-TDV Tilburg 11-9; Oldehove-
Twente's Eerste 167 la klaaaa A: Eureka-
RDG 2-18 (ROG kampioen. Eureka degra
deert) De Ridder-Damlust 611 (De Ridder
degradeert) Schiedam-Dordt 126: VAD 2-
AJbiasserdam 126: Exceiswr-De Lier 611.
Constant-Oen Haag 126 2a klatar DDD-
DtO 1610; Heemstede-Zaandam 126; 16
mmderv Hutzen 7-13. Rijnsburg-Amsteiland
612; OIO-Amsterdam '80 612; Het Pro-
bieem-RDG 167
2; Hei|nen-Toet 62, Ten
Meiier-Lodder 1-1. Riesenkamp-Den
Engelsman 26, Thoiel-Zwart 26. Van
Gaans-Kok 1-1; Lyncft-Edens 1-1. Oe Regt-
De Hardt 62; Gorree-Groenendi|k 1-1; Van
Huet-Poot 1-1. Biekram-Van Beie 26
DDD-OtO; Blank endaal-Van Eenennaam 2-
0; Van der Aar-Smons 26 Van Dieten-
Vroom 1-1. Liglhart-PasscNer 1-1; Hemels-
Veenslra 1-1; Schipper-Van Embden 1-1;
Beeke-Langbroek 1-1; Van Kuyk-Leenaars
62; Kievitl-Van Beeien 62; Groen-Van
Hal Probtaam-RDG Ik Visser-Jacobsen 2-
0. Stevens-Van der Velde 1-1; Kuyper-Ja-
gram 26; Kr oe se-Den Ouden 1-1; Sijm-
Scheeres 1-1; Hama-Anóers 26. Koppies-
Bijkerk 1-1. Vriend-Mondt 1-1; Huizeling-
Stoker 1-1. Compas-Van der Lem 1-1.
HOCKEY
Dames hoofdklasse Upward-Hilversum 6
0; Groningen-Were Di 16; EMHC-HGC 6
1; Amsterdam-Bloemendaal 61. Kam-
pong-MOP 2-2; HDM-DKS 2-1. Ovar-
gangtktataa A: Den 8osch-Nijmegen 61.
1; Victoria-Huriey 26; Hat-
lem-Push 1-2;
Warande-Klem Zwitserland 60 B: Ring
Pass-Son 1-0; ZwoOe-Venlo 2-6. Pmoke-
Rollerdam 1-1, Schaerwe»|de-Keep Fit 1-1;
Ede-AHance 1-1; Groninger Studentes-TS-
burg 2-1 la klaaaa A; Rosmalen-Spirit 61;
Leiden-Oe Kieviten 1-2; Breda-Groen Geel
60; Asvion-Craeyenhoul 62; Rapidity-For
ward 36 B: HIC-Alecto 36: Kemos-Voor-
daan 1-1; Oui Vive-Strawberries 61;
Amerstoort-Noordwijk 61 2a klasaa B: Te
Werve-Evergreen 2-2; Roomburg-Foresca-
te 2-1; Ommoord-Cartouche 2-2; Rijswijk-
Bennebroek 26. Zoetermeer-Hudilo 1-1.
Hersn hooldklaasr Forwar6Pinoke 1-2;
Ged Zwart-HDM 65; Bloemendaal-HGC 6
2; HDM-Geel Zwart 2-1; Pinoke-Forward 1-
1; Tilburg-SCHC 16. Oran(e Zwart-Amsier-
dam 2-1, Kampong-Klem Zwitserland 3-4
sche 26; Den Bosch-Tegenbosch 06 B;
Uden-Nijmegen 26. Voordaan-Hatlem 26;
Breda-Push 61. Ede-Groningen 2-1; La
ren-De Kieviten 1-1; Groninger Studenten-
2; Ring Pass-Etten Leur 2-0: Zwart Wit-
Rosmalen 4-3; Asvion-Roomburg 26;
Soest-Warande 62. 2a klaaaa A.- CapeJIe-
Cartouche 36. Groen Geel-Te Werve 60;
Evergreen-vcl 7-1; DSHC-Spirit 61; Rijs-
wijk-Dopie 2-2 B: Kraaien-Forescate 1-1;
Bennebroek-Reigers 61. vw-FlT 2-1;
Noordvnik-Xenios 62, Myra-Rood Wit 2-2.
JUDO
NK heran In Groningen
Tol 60 kg: 1 Van Buren (Rock an je) 2 Be-
rensiem (Spi|kenisse) 3. May (Zaandam)
Van Zaltbommel (Hoogvket) Tot SS kg: 1
Van Di|k (Liempde) 2 Qmsl (Maassluis). 3
Zwart (Zaandam). Oap (Tilburg) Tot 71 kg:
1 Verhoeven (Persingen). 2 Pouwels (Nij
megen). 3 Gevers (Rosmalen). De Vries
(Langezwaag) Tol 78 kg: 1. Wurth (Maas-
skas). 2 Ebbers (Nijmegen). 3. Wi)den-
bosch (Zaandam). De Rooy (Heeswi|k) Tot
86 kg: 1. Spiikers (Nijmegen), 2 Van Heest
3 Ten Hoeve (Maassluis)
slerdam) Boven 95 kg: 1 Builing (Nijme
gen). 2. Van Oosten (Vlaardingen), 3 Cats-
burg (Nijverdal). Manjs (Vlissingen)
MOTORSPORT
d 45; 5 Nederland 24.
PAARDESPORT
Eanta koen, 2000 nt 1 Dancmg Boszorg
(A. van der Blonk) 2.39.1 - 1.196. 2. Don-
carmeto. 3 Bianca B Toto winnend 2.00
plaats 1.20 1 10 koppel 230 tno 33 20
Twaada koan, 2000 m: 1 Zmy B (Mw. J.
Dragi) 2 39 4 - 1 19 7. 2 Aquavit. 3 Bngnt
Speed Toto winnend 2 30 plaats 120 1 20
1 60 koppel 3 10 trio 1560.
Darde koan, 2440 m: 1 Zora Volomon (J.
Pool) 3 12.7 - 119 0. 2 Amber Erzeiens. 3
160 200 5 40 koppel 18 10 trio 634 30
Vijlde koan, 2000 m: 1 Alice van Allena
(C. Immingl 2 36.7 - 1.18.4. 2 Chylayla
Prinses, 3 Carln Builenzorg. 4 Benno R
Toto winnend 230 plaats; 1.20 1.60 1.40
koppel 5.40 trio 38.20 kwartet 206.30.
Zaada koan, 1609 m: 1. Corleone Star (R.
Pools) 2.07 2 - 1 19 1. 2 Caesarevenlo. 3.
Byblow Promise. Toto; winnend 3 30 plaats
1.10 1.10 1.70 koppel 2 30 trio 33 80.
Zavende koan, 2440 m: 1 Zarpa (H.
Schoonhoven) 3.15.7 - 1.202, 2 Acajou K_
3 Award Fnsla. Toto- winnend. 4 80 plaats;
120 1.10 1.20 koppel 4 20 tno 39 00
Achtsla koan. 2440 m: 1 Park It Here (A.
Moilema) 3.11.0 - 118.3 2 Ciao Magnus.
3 Carola van Ra num. 4 Cortoz Crown.
Toto: winnend 2 10 plaats 1 40 2 90 4.80
koppel 7 20 tno 68 10 kwartet 301.50 Niet
gestart Carla Crown.
Negende koan, 2000 m: 1 Creese K (T
Smeding) 2.41.4 - 1 20 7. 2 Cartier Regma,
3. Gd Olympic Toto winnend: 320 plaats
0 1.80 5.00 koppel 9.10 trio 156.20.
Se 4-7-2-7-7. Uitbetaling: 925.00. Om
lolalaalot: 457.451.00.
Koolwijk) 2.52.5 - 1.22.1, 2. Dean
3. Gackje van Nora. Toto: winnend 40.50
plaats 4 50 4 00 2 00 koppel 69.50 tno
1001.70. Niet gestart Boyke
Twaada koan, 2100 nu t Deredderlranss
R (W. Vete) 2 54 8 - 1.232. 2 Dream Mere-
veld. 3. Catja de HouHes. Toto- winnend
180 plaats 100 1.00 koppel 100 trio 8.50.
Niet gestart Utard Fonteuie en Artsio 01-
el 29.70 trio 23'
1 Zanzibar (H Grift)
1b R.. 3 Brigitta R.
oto winnend 4.10
plaats 1 30 1.20 1 40 koppel 4 60 trio 37.10
kwartet 174.40. Niet geslart: Andrea
Zaada koer*. 1609 nu 1. Easy Stages (H.
Grift) 2.06 8 - 1.18 8. 2. Boko's Dream. 3
Zero Hou berg. Toto; winnend 1.60 plaats
1 10 1 20 1 60 koppel 130 tno 14.30.
Zevende koan, 2100 nu 1. Waaipalm du
Bois (J. van der Pijl) 2.50.7 -1.21.3. 2. Va
lentin Melodie. 3. Perida. Toto; winnend
10.90 plaats 2.50 1.70 koppel 15 30 trio
109 60.
Achtat# koan, 2100 nu 1 Cay van Hoafer
(F Handelaar) 2.51.0 - 1.21.4, 2. Barbera
N. 3. Charlotta V.. 4 Awdka. Toto: winnend
220 plaats 1.10 110 1.60 koppel 2.60 trio
1230 kwartet 44.30
Naganda koan, 1608 nu 1 Zingana du
Boe (F van der Berg) 204 8 - 1 17.6. 2
Arm Marshal. 3 Zwakrw R Toto: winnend
9 40 plaats 160 1 00 koppel 7.00 trio
Koatwan van Wotraga
Eante kcwn, 1900 nu 1 Oonaldnora (R
Kromkamp) 2 37,00 - 122.6. 2 Desperado.
3 Dark Pride Toto winnend 7.20. plaats
1 80. 1,70. 2.00. koppel 16.00. tno 158,90.
Tweede koert, 1SO0 nu 1 Confianee Fnsia
(J Kramer) 2 35.8 - 122.0. 2 Doutje Hen-
dr*a, 3 Dytha Dear Tolo winnend 9.80.
plaats 4.90. 2.60. koppel 43.80, trio 369.10
Derde koen, 1900 nu 1 Cara d'Orania (C.
Kamminga) 2 38.5 - 1.23.4. 2 Danger Sun-
kghl. 3 Coacheüa Fibber Niet
Dodo Buitenzorg Toto:
plaats 2,00. 130. 1,60, koppel 14.10, trio
134.90.
Vierde koan, 1900 nu 1 Dyfiberio (A Bos
scha) 2.37,6 1.22,9. 2. Ashley, 3. Abba's
Narteg Niet gestart: Combination. Bambi
no Boshoeve. Toto; 3.30, plaats 1.20. 2,20.
1.50, koppei 19,00, trio -121,60.
Vijfde koan, 2240 nt 1. Carikrwts Juweel
(A. de Wrede) 3.00.4 - 1.20.5. 2. Cha Cha
Marco. 3. Chantal Ge. Toto winnend 2.30,
plaats 1.40, 1.80. 2.00, koppel 11,00. trio
105.30.
Zaada koen, 2600 nu 1 Deborah B (A.
Bosscha) 3 38.6 1 24 1. 2. Cetest Green»-
ere. 3 Cathy
Toto: v
d 2.00 p
1,50 2,40 2.3t
lel 102.10
koppel 9,50 tr
Zevende koen, 2240 m: 1
len (A Posthumus) 301 6 -
130 3°60Tkoppel 18,70 tno 1154.80.
Negende koen, 2200 nu 1 Zmanza Prin
cess (J Oorthurjsen) 2.559 - 1.20.0. 2.
Abrogan Veria. 3. ZaDy Ashlon, 4. Alexia
Ario Tolo winnend 2.70 plaats 130 130
2,40 koppel 3.30 tno 33,90 kwartel 299.10
Tiende koen, 1609 m: 1. Calch Me Jacky
(H Grift) 2.09.4 - 1.20.4.2 Boelo Helium. 3.
Boeda Buitenzorg Toto winnend 4,90.
plaats 1,40, 2.50. 1.80. koppei 23.20. trio
Concoun hippique in Dortmund (Wdl)
Wereldbekerwedstrijd: 1 Hafemeiser
(Wdl) The Freak 0-39.85 (in barrage) 2. M.
Whitaker (Gbr) Mon Sanla 0-41.98, 3. Turi
(Gbr) Vrtal 4-38,79, 4 Fruhmann (Oos)
Grandeur 4-40.85. 5 Ehrens (Ned) Ofympic
Oscar Drum 8-40.35. Stand wereldbeker
Europees circuit 1 J Whitaker (Gbr) 67
punlen. 2 Fruhmann 76. 3 Beerbaum
(Wdl) 64. 4. Hafemeister 63. 5 Ptukppaerts
(Bel) 61. 6. Ehrens (Ned) 52. 10. O.» Voorn
(Ned) 37. 17 Lansmk (Ned) 25.19 Van der
Schans (Ned) 20.
Grote Prijs: 1 M Whitaker (Gbr) Mflon 0-
37 0 2 Beerbaum (Wdl) Urchin 0/37 79. 3.
Bnnkmann (Wdl) Bugatti Pedro 0/44 19. 4.
Hatemerster (Wdl) Orchidee 4/37.73. 5.
Lansmk (Ned) Feta 4/39 78. 6 Schrtder
(Wdl) Lacros 8/37.08.
R0LH0CKEY
Ie kiese* Oennenberg-Oen Haag 9-3: Rol-
la-Lichtstad 3-6. Sunda/s-Kurink 10-6;
Klopsiokia-Modern 6-5. 2e kiese* Zoeler-
meer-Rotterdam 10-9. Marathon-Uchlstad
2 8-7: Dordl-Kurink 2 7-4.
RUGBY
Ereklasse: ASRC-OIOK 12-47; AAC-Casiri-
cum 0-20; REL-ARC/NFC 13-7; Eemland-
HRC 20-14 Promotleklssse Noord: Te
Werve-Haartem 12-24; GSRC-Ascrum 0-
34; LSRG-T Gooi 19-14. Zukt RCC-Orsier-
wijk Oyslers 37-3; EJephanls-RSRC 34-4;
USRS-Oemoemenoe 8-20.
Beker, kwartfinale* RCH-Bassets 25-10.
SCHAATSEN
Wereidbeker-wedslrljden in buen (Wdl)
Dames, 500 nu 1 Aaflmk (Ned) 40.69, 2
Hauck (DOR) 40,72. 3 BUk (Vsl) 40.72, 4
Ludmg (DOR) 40,93. Hannga (Ned)
Bfair 69, 4. Meijer 66. 5 Hoiselh (Noo) 64.
8 Aaflmk 54, 9. Stam 52, 10. Haringa 49.
1000 nu 1 Hauck (DOR) 1.20.65. 2. Moser
(DDR) 1.20,69. 3. Ludmg (DDR) 1 20,77, 4.
Btair (Vsl) 121,07, 5. Kleemann (DDR)
1 22.33. 6 Aaflmk (Ned) Song Hwa Son
(Zko) 1.22,53. 8 Hannga (Ned) 1 22.60. 8.
Slam (Ned) 122.72, 10 Nemelh (Oos)
1.23.06. 12 Meijer (Ned) 1 23.84. 20. Loor-
bach (Ned) 1.26.06. 16 Bodaart 4 43.09
11. Nemelh. Aaflmk 40.15. Van Gennip 29.
16 BoHaarl 27
3000 nu 1 ScriaJkng (DDR) 4 20.78.2 Klee-
maim (DOR) 4 20.95. 3 Moser (DOR)
4.21.67 4 Docier (Vsl) 4.29.07. 5. Moolhui-
zen (Nod) 4 30.09. 7. Slam (Ned) 4 32.35.8.
Paul (Ned) 4.33.23 Stwid wsnldbeker 1
Schaftng 72, 2. Kleemann 67, 3 Moser 62.
Heren, S00m(zj) 1 Jansen (Vsl) 36.99.2
Thometz (Vsl) 37^0. 3 Ki Tae Bae (Zko)
37.25. 4 Bachvalov (Sov) 37.35. 5. Sobeck
(DDR) 37.49. 6. Zjelesovski (Sov) 37.58. 10.
Ykema (Ned) 37.79. 14 Noyens (Ned)
37.97. 16 Terpslra (Ned) 38.16, 18. Jonk
man (Ned) 3829. 25. Veldkamp (Ned)
39,85 500 m (zo): 1. Jansen 36,76. 2. Zje
lesovski 37.34. 3 Sobock 37,42, 4. Tho
metz 37,47. 5 Bachvalov 37,51. 7. Noyens
37.98, 11. Ykema 38,25, 13. Jonkman
38.32. 18. Terpstra 38.86. Stand wereld
beker 1 Mey 197, 2. Jansen 176.3. Ki Tae
Bae 172 4 Thometz 150. 5 Sobeck 140,
9 Ykema 95. 16 Noyens 58. 17. Boelsma
56. 20. Terpstra 53
1000 nu 1 Jansen 114.33. 2. Zlelezovski
115.04. 3. Thometz 1 15.33. 4 Hadschiefl
1.15,83. 5. Adeberg 1.15,85. 11. Ykema
116.45. 13. Portijk 1 16 68. 15 Noyens
1.16.88. 23 Terpstra 1 18,43. Jonkman ge-
vanen Stand wsrsldbeker 1 Mey 115. 2.
Bae. Jansen 104. 4. Thometz 92. 5. Flaim
(Vsl) 90. 10 Ykema 48, 24. Loef 36. 17.
1500 nu 1. SpWmarm (OOR) 1.55.91. 2.
Flaim (Vst) 15621. 3 Adeberg (DOR)
1.56.25. 4 Hadschiefl (Oos) 156.40. 5
Koss (Noo) 1 56.47. 11. Van de Burg (Ned)
157.92. 13. Kemkers (Ned) 1 58.20. 19
Bos 1.59.86. Stand wereldbeker 1 Flaim
87. 2 Hadschiefl. Spieknann 80. 4 Ade
berg 76. 5 Herda (WdO 58. 8. Kemkers 49.
12 Portijk 44. 13 Bos 31.
5000 nu 1. Kemkers (Ned) 651.02. 2 Van
der Burg (Ned) 6 52.13, 3 Sighet (Ha)
6 54.03. 4. Emminger (Oos) 6 54,32. 5 Bos
(Ned) 6.56,65. 7 Veldkamp (Ned) 6.57.93.
Stand wereldbeker 1 Kemkers 110. 2.
Gusialson (Zwe) 93.3 Karlstad (Noo) 90.4.
Emminger 84. 5. Spielmann (DOR) 77, 7.
Veldkamp 69, 12. Bos 48. 13. Visser 47,
15. Van der Burg 46.
SCHAKEN
VAS/ASC 2.5-5,5; Nteuwegeüi-SISSA 1-7;
DOS/Nieuw West-PION 5.5-1.5 (prognose:
5.5-2.5); DO 2-SMB 2 3.5-4,5, Overschie-
ESGOO 3.5-4,5. C: Oe Ooievaar-Amstel-
veen 2 3-5, Schaesberg-US 3.M.5 (4.5-
3.5); HMC 2-LSG 2 4-4. Dordrecht-Ulrechl
2 3,5-4,5. OSV-Emdhoven 2 5-3 3e klam
D: Krimpen aan de Usael-HZP 5.5-2.5;
BSG 3-Komngsdub 2-6. Walergraatsmeer
3-Fischer Z 2.5r4.5 (3-5): DO 3-Oe Zwarte
Pion 5-3, Caissa-Nieuwendam 3-5 E: De
Ooievaar 2-Shah Mata 3.5-4.5. SO "81-Ca-
pefle aan de Ussel 3.5-4,5. Promoiie-HWP
3 (SvG) 6,5-1.5; Temeuzen-De Pion 4-4.
Rotlerdam 3-Spijkenisse 3,5-4.5.
HSV 1-Scheve Toren 1
2.5-5,5; Wassenaar 1-Oe Ocnevaar 4 3-5:
Rijswijk 1-00 4 4-4; Scheve Toren 1-De
Ooievaar 3 5,5-2,5. De Ooievaar 4-Collec-
liet 1 vl. 1-4, Rijswijk 2-RHC 1 3,5-4.5:
Centrum 1-Schaakmat 1 3.5-4,5, De Ooie
vaar 5-Het Centrum 1 4-4. Botwinnik 1-SIO
13-5; Promotie 2-00 5 vl. 1.5-4,5; Schaak
mat 1-Botwinnik 1 3,5-4,5, Prometheus 1-
Oe Ooievaar 5 vt 5-2 B: Promotie 3-DCSV
1 3-5; SHGP 1-Belglsch Park 1 vl. 2-4; DSC
3-SHGP 1 4,5-3.5; Collectief 2-LSC 1 4.5-
3.5; Belgisch Park 1-Promotie 3 6,5-1,5;
Collectief 2-OSC 3 vl. 2.5-2.5 2e kliiae A:
Prometheus 2-Oe Ooievaar 6 4-4; Promotie
5-HSV 2 3>4.5; Rijswi|k 4-GONA 1 6-2;
De Ooievaar 6-Vogelwi|k 1 7-1; Promet
heus 2-Corbuto 1 5-3. B: Promotie 4-Po-
mar 3 3.5-4.5. Arena 1-SIO 2 2-6; Rijswijk
3-Pans 1 4-4; SHGP 2-Wassenaar 2 vf. 5-2
C: DO 7-OSC 4 3.5-4,5: GONA 2-Haagse
Toren 1 4-4. SHGP 3-Hel Centrum 2 3.5-
4.5: DSC 4-SHGP 3 vt. 4-2; Den Hoorn 1-
Pomar 2 2-6. 0: VELO 1-Pomw 1 1.5-6.5;
CoHecllet 3-DO 6 3-5; Pom* 1-RHC 2 vt
4.5-1.5: DO 6-Scheve Toren 2 vl 2.5-3.5.
3» klam A: Beigrscri Park 2-RSC 2 3-5:
Regkia Paos 1-Ooievaar 7 2-6 B: Scheve
Toren 3-SIO 3 3,5-4.5. Het Centrum 3-Lier-
se 2 1,5-6,5: Sto 3-Belgisch Park 3 5.5-2 5.
C: DSC 5-Rijswijk 5 5-3; HSV 3-S<*iaakm al
2 vt. 3.5-3,5; Promotie 6-DO 8 5.5-2.5. Rijs
wijk 5-Vodopi 1 vl 6-1 O: Haagse Toren 3-
Schaakmat 3 4.5-3.5; Het Centrum 4-
SHGP 4 2-6, De Ooievaar 8-Revanchei 1
3.5-4.5 (De Ooievaar degradeert); DSC, 6-
RHC 3 2-6 4# Urne A: Oe Toren 1-Vcïjel-
wijk 2 3-5; RHC 4-LSC 3 4-4. B: Ponva 6-
Rijswijk 7 6-2; SHGP 5-Wassenaar 3 4-4;
Belgisch Park 4-Het Centrum 5 7-1; f/HGP
5-De Ooievaar 10 2-6 (O kampioen). C:
Verburch 2-Schaakmal 4 5-3; Botwirauk 4-
DSC 7 vl. 1,5-5.5; Paris 3-SIO 4 2- i. Cot-
leclief 4-Promotie 7 6,5-1,5 (CoOectird kam
pioen). D: SIO 5-Verburch 1 4-4, f'aris 2-
üerse 3 4-4, Pomar 5-Schaakmat 5 5-3;
Toernooi in Lugano (Zwl)
Eindstand: 1 Kortsjnoi (Zwi) 8 famlen. 2.
Petursson (Us) 8. 3. Laurier (Fra) 6.5; 4. Oe
Firmian (Vsl) 6.5; 5. Gheorghru (P|je) 6.5. 6.
Miles (Gbr) 6,5; 7. Tsjemrn (S-Cv) 6,5; 8.
King (Gbr) 6.5; 13. J Piket (N«#j) 6.5; 33.
Brenninkmeiier (Ned) 5.5. 47 V-ai M8 (Ned)
5.5; 67 M P*et (Ned) 5; 76 Riemersma
(Ned) 5; 77. Van der Wiel (ffcd) 4,5. 80.
Timmer (Ned) 4.5; 101. Van dur Wert (Ned)
4.5; 103 Grooien (Ned) 4.5. 104 Welling
(Ned) 4.5:108 Vanhesie (Ned& 4. 138 Lan-
geweg (Ned) 3.5.
SCHERMEN
Doom, Zilveren Sabel
Finale: O Kardolus (Zaal Kardolus. Zoelet-
moer)-Bolkenbaas (Zaal Kardolus) 11-9.
Om 3e pleat* K. Kardolus (Zaal Kardolus>-
Van der Ham (Zaal Van de Berg. Hoorn)
10-6
Tilburg, Exealibur-loemooi
Dames floret, final* Oor (Sneek)-Lee-Si
mon (Zaal Van Oeveren. Amsterdam) 8-0
Om 3e plaat* Van Sleenveldt (Prcanet-
heus. Oeift)-Stange (ASVU. AmstertJam)
10-9.
Heren fiorel final* Van Leeuwen (O?rop-
pement. ZutphenVJonckers (Zaal Kardolus)
10-4 Om 3e plaat* Van Ceelen (PSV.
Eindhoven>-Sanders (PSV) 106.
SKIËN
Slalom dames In Shiga Kogen (Jap): 1.
Schneider (Zm) l.25.67, 2. Maierhofen
(Oos) 1.26.71. 3 Srec (Joe) 1.26.80. 4.
McKmney (Vsl) 1 27.21. 5 WacWer (Oos)
1.27.76. 6. Mogore (Ha) 1.27.83. 7 Kindie
(Lie) 127,86. 8. Nilsson (Zwe) 1.27.99.
Eindstand wereldbeker slalom: 1 Schnei
der 175. 2 Maierholen 85.3. McKinney 77.
4. Sarec 61. 5. Von Grunlgen (Zwi) 48, 6.
Chauvel (Fra) 45. Eindstand wureldbeker
algemeen: 1 Schneider 376. 2. Walliser
(Zwi) 261, 3. Figini (Zwi) 248. 4. Merle (Fra)
206. 5. Wachler 157. 6. Svel (Joe) 154. 7
Maier (Oos) 150, 8. Gerg (Wd® 148, 9 Per
cy (Can) 127, 10. Woll (Oos) 119.
SQUASH
Dames, kwartfinale* Ouvoy (NwzKkady
(Aus) 10-8. 6-9. 9-1. 9-7. LeMoignan (Gbr)-
lamboume (Aus) 9-7, 9-2. 9-2. Irwig (Aus)-
Martm (Aus) 9-7. 9-5. 106. Fitzgerald
(AusFCumnnngs (Gbr) 6-9. 9-7. 9-1, 3-9.
106. Halve finale* Devoy-kvlng 5-9.10-9.
96.9-2. Le Motgnan-Fitzgerald 9-4, 9-5. 0-
9. 5-9. 9-1 Finale: Le ktorgnan-Devoy 4-9.
9-4. 106, 10-8. Om 2a plaat* Irvmg-Frtz-
gerakl 9-5. 9-2. 9-1.
TAFELTENNIS
Groot 6,
6. 6. Williams 5, 7. Somers 4, 8 Schers 2,
itelerslag I, 10 Kersten 1 Heren: 1.
Haldan 9. 2. HeisWr 8, 3. H. van Spanje 7,
7, 5. R van Spanje 5, 6 G.
Bakker 4, 7. Bot* 3. 8 T. Keen 3, 9. Ver-
haegh 1.10. Mot 0
TENNIS
Hertnenkelrpel kwartfinale* Lendl (TsjV
Wantsevic (Joe) 6-4. 66. E Sanchez (Spaj-
Courier (Vsft 5-7, 66. 66. Mansdort (Isrj-
Gilbert (Vst) 5-7. 66. 66. Edberg (Zwej-
Curren (Vsl) 66. 36. 76 Halve finals#:
Edberg-Maisdort 6-7, 6-4. 6-1. Lendl-E
Sanchez 6-2. 36. 66 Final* Lendl-Ed-
berg 6-2. 66
Toernooi In Casablanca (Mar)
Herenent sispel, halve finale* M Koever
mans (NedVBruguera (Spa) 76 6-2 Fina-
I* Vrsa.ni (Sov)-Koevermans 36. 76 66
Kerend nbbelspal. final* Koevermans/Ci-
hak (Ned/Tsd-Ingarabo/Mmussl (Arg) 6-4,
66.
ToerTHiol In Indian Wen# (Vsl)
Dam «enkelspel, kwartfinale* Byme
(Aus)rShnver (Vsl) 6-2. 36. 6-2, Mandiiko-
va (Musj-Demongeol (Fra) 66, 66. M Ma-
leeve (&rl)-Undqvisl (Zwe) 66. 6-1, Sukova
(Tsj>Nov0tna (Tsj) 6-1. 7-6. Halve finales
M Maleeva-Sukova 6-2, 6-4. Byrne-Mand-
Hkava 76. 66
In Oetreva (Tsj)
Csoep t Zwilseriand-Nederl3nd 2-1 (Stad-
kir-Oosting 6-2. 6-2; Mezzadn-Schapers 7-
6. 6-7. 4-6: Sladler/Gónlhardl-Van Boec-
i el/Schapers 6-4. 6-4); Ts|echosiawaki|e-
2wrtseriand 26 (Korda-Stadler 6-1. 76;
Sreiber-Mezzadn 76. 6-7. 7-5) Eindstand:
1. Tsjechostowakije 2-4; 2. Zwitserland 2-2;
3. Nedertand 26.
Groep t West Ouitsland-G/oot Britlarmie
2-1 (Sleeb-Bates 66. 5-7. 6-2. Jelen-Baiey
5-7. 6-7. Jelen/KOrinen-Bates/CasOe 6-1.
36.66) Eindstand. 1 Wesl Duitsland 2-4;
2. Groot Brtlanrue 2-2 3. Frankri^ 26.
Finale TsjechosJowakiie-Wesl Duitsland 2-
1 (Korda-Sleeb 36. 36. Srejber-Jden 7-5.
6-3. Korda/Sreiber-Kuhnen/Jelen 76, 76)
Om 3a plaat* Groot Brittanrse-Zwitserland
26 (Brown-Stadler 26. 76. 6-2 Castle-
Mezzadn 6-4. 6-4) Om degredati* Frank
rijk-Nederland 26 (Polier-Oostmg 3-6. 6-2.
6-4; Wmogradsky-Schapers 76 46. 7-5)
VOLLEYBAL
Dames eredhrtsl* Martinus-DVO 3-1;
dosa-WC 26; Zaan-VCH 2-3; Ommi
isBss^esetsiaiv
visie A: KDS-Poüux 06; Orion-OVRA 2
o 16; 0
len 16. B:
Aclivia-EAW 16; Orion 2-WC 2 16; Oi-
kos-Voorburg 1-3; Utrechl-Sarto 36; VCE-
Devolco 16, Brevok-Valbovol 0-3 2e divi
sie D: RVC/Ubanon-Radrus 16. Haag-VSC
0-3. AJliOes-Voor burg 2 16. The Smash-
Gemini/Kangeroes 3-1. Volendam-Madioe
06, Moienwiek/C-Martmus 2 26. 3e divi
sie C: Thomax 2-ZVH 16. Kalmko-VSC 2
3-2. Waterlanders-AV '40 16. PVC/Blok-
keer-CW 06. SVC-Leython 36. Be Fair-
Martinus 3 26
Heren eredrviei* Orion-Zevenbtazen 1-3;
Mart mus-DOS 06. Onon-SSS 3-1. Anrmo-
Brevok 3-1: The Smash-VCG 06. ZVH-
BOVO 36; Rellex-AMVJ 16. 1e divisie B:
Odulphus-Vrevok 2-3, Polaris-VCL 06;
CW-VCH 36; WC-VCG 2 36; Radlus-
PVC/Blokkeer 3-1; HBC-Havoc 3-1 2e di
visie D: USS-ZVH 2 3-1, Leylhon-OVRA 3-
0. Allides-Rijnmond 2 16, WM '63-CW 2
36. Volendam-Haag 3-1, Tornado/D-
AMVJ 2 3-1. 3e dhrisie C: Thomax-VONO
3-2. HVS-Phoenix 2 16, Gemini/Kange-
roes-Voorburg 3-1, Skarua-NOVO 36.
SVC-Zovoc 36. Tonegido SC-Rijnmond 3
3-2 H: VCW-Amslerdam/Boemerang 3-1.
Odin-Phoerux 0-3. Omlo-US 2 16. PVC
Blokkeer 2-Ace 3-1, Argus-Madjoe 3-1.
Motenwiek/C-Marrinus 3 36.
WATERPOLO
31 Ravijn-HZC De Robben 8-
Ravijn 136: LZ 1886-AZPC 136;
De Robben-Rotterdam 106; AZC-DZV 16-
8 Polar Bears-De Zijl LGB 76 le klasse:
WIELRENNEN
z.1 (2 sec). 4. Colotti (Fra) 5. Ruè (Fra) 6.
Mane (Fra) 7. Indurafn (Spa) 8 Roosen
(Bel). 9 Pino (Spa) 10 Cantoux (Fra) 11.
Pelilo (Ha) 12 Robeet (Bel) 13 Seguy
(Fra). 14. J Pedersen (Den). 15 PtvTipol
(Fra). 16. Moreets (Bei) 17 Winnen (Ned).
18. Bagot (Fra) 19 Hrlse (Wdl) 20 Roche
(ler) 21 Madiot (Fra) 22. Comrllel (Fra) 23.
Ramirez (Cd). 24 Delgado (Spa) 25. Weg-
muiler (Zwi) op 1.33. 30. Van Lancker (Bel)
3 10 32 Breukink (Ned) 3 10. 53. Oe WWe
(Bel) 3 10. 61 Ducroi (Ned) 3 28, 62 J van
der Poel (Ned) 3.28. 71. Rozendal (Ned)
3 28. 79 Van Rijen (Ned) 6.34. 104 Van
Poppel INed) 36 59 7e steppe. 1e deeh 1
Baffi (Ha) 101 km m 2.31,46 (10 sec) 2. EJ-
kotl (Gbr) U. (5 sec). 3 A van der Poel z.L
(2 sec). 4 De Wride (Bel) 5 Moreels. 6. Co-
lolri. 7 Kapoes. 8 Marie. 9 Pastore* (Ha).
10 Zakrzewskr (Pd). II. Wiatr (Pd) 12.
Davie (Gbr) 13 Roes (Bel), 14. Tomas
(Spa). 15. Rozendal. 16 Peelers (Bel), 17.
lavamne. 18 Verschueren (Bel). 19. lave-
nu (Fra). 20. Hosle (Bel), 21 Polkosn*
(Pol). 22 Biondi (Fra), 23 Simon (Fra). 24.
Uryga (Pd). 25. Marlens (Bel). 26 Van Rij
en. 28. Pelilo. 31 J. van der Poel. 39. Del
gado. 42. Ruè, 54 Roche, 57. Indurain. 70.
Roosen. 83. Breukink, 90. Ducrot. 91. Win-
nen 2e deel (tijdrit): 1. Roche 10 km m
19.51. 2. Indurain op 032. 3. Gorospe
(Spa) 0 51. 4. Carttoux (Fra) 110. 5. Rami-
rez (Col) 1.12. 6 Boyer (Fra) 1.23. 7. Win
nen 1 25. 8. Pavlic (Joe) 128. 9. Dtetzen
(Wdl) 1.29. 10. Ruè 1.33. 11. Cdotll 1.34.
12. Pino 1.35. 13. Scheepers (BeQ 1.38.14.
Madiot 143, 15. Cornfllet 143. 16 Breu
kink 1.46. 17 Roosen 1.50. 18. leblanc
(Fra) 1 S3. 19 Robeet 1.55. 20 Lavamne
Ducroi 3.48. 64 Rozendal 4 01 Eindktas-
sement 1 Indurain 28 09,05. 2 Roche op
0 13. 3 Madiot 1.33. 4 VAnnen 1 56. 5.
Ruè 2 25. 6 ColoHi 2.26. 7 Pelilo 226. 8.
Cantoux 2.35,9 Roosen 2 55.10. Ramirez
3 02, 11. Robeet 3 38. 12 Pino 3.55. 13.
Delgado 357. 14 Moreels 4 01. 15 Seguy
4.13. 16 Phikpol 4.39. 17. Marie 4.50. 18.
Gorospe 5 10. 19 Comrllel 5 15. 20 J Pe-
5.26. 21 Kappes 5 58. 22 Wegmul-
Poel 9 02. 55. Ducroi 1701. 57.
Rozendal 17 35. 60 Breukink 19 28, 6t.
Van Rijen 20.28. 72. Bafli op 29.39.
Trrreno-Adrtatlco
3e otappe: 1. Wilson (Aus) 216 km In
5.44.23, 2. Fondrles! (Ha) op 0.02, 3. Can-
zonien (Ha), 4 Clminl (Ha). 5 Konisjev
(Sov), 6. Fuchs (Zwi). 7. Gusmeroli (Ha). 8.
Criquielion (Bel), 9. Raboltini (Ha). 10. Ros-
ciofi (lla). 11 Göiz (Wdl). 12. Lemond (Vsl),
13. Chiurato (Ha), 14. Kelly (Ier), 15 Theu-
nisse (Ned), 16. Rominger (Zwi), 17. Mich-
ler (Zwi). 18. Saronni (Ha), 19. Volpt (na). 20.
Anderson (Aus), 25 Maassen (Ned). 27.
Van Vliel (Ned), overige Nederlanders. 46.
Siemons 2 23. 50. Hanegraal. 58 Van Aert.
59. Arntz. 63 Kleinsman. 64 Lubberdmg.
115 Rooks, 116 Van Orsouw. 136. Ste-
venhaagen 4 58.141 Pieters 5 13.147 Nij-
dam. 159 Lammerts 7 48. 160. Dorgeto.
167 De Rooy 8 26. 168. Soflevefd. 182
Verhoeven 10.19. 184 Jakobs. 194 en
laatste Talen 24 01 Van der Velde uitgeval
len 4e etapp* 1 M achter (Zwi) 196 km in
5 16 21. 2 Rominger (Zwi). 3 Oegroemov
(Sov). 4 Volpr (Ha) op 0 09, 5 Bombmi (Ita).
6 Motlel (Fra). 7 Nulens (Bel). 8 Keöy (Ier).
9 Konisjev (Sov). 10. Fondnest (Ha), 11.
Götz (Wdl). 12 Passera (Ha). 13 DaMberg
(NwzL 14. Criquielion (Bel) 15. Wilson
(AusL 16. Gusmerok (Ha), 17 Roscioli (Ha).
18. Michelluccl (Ra). 19. Cesanni (Ha). 20.
Lemond (Vsl). Nederlanders 21. Maassen.
24. Theumsse. 30. Van Vliet. 41. Van Aert.
44. Rooks, 60 Van Orsouw 0 59. 73 Sie
mons 2 45, 95 Lubberdmg 4.59. 123. Ha
negraal 8.17. 129. Arntz. 141. SoPevek)
9.53, 142. Nijdam, 144. Verhoeven, 149.
Lammerts 10 38, 150 Kleinsman, 155 Ste-
venhaagen, 158. Jakobs, 163. Pieters
10.57. 165. Talen 11.44. 171. C
14.37, 189. De Rooy 20.37. Algemeen
klassement: 1 Machler (Zwi) 16 43,52, 2.
Rominger (Zwi) op 0.02, 3. Oegroemov
(Sov) 0 04, 4. Wilson (Aus) 0.07. 5 Skibby
(Den) 0.09. 6. Göiz (Wdl). 7 Fondriest (Ra)
0 10, 8 Lemond (Vsl). 9. Roscioli (Ha) 0 12.
10 Mottet (Fra). 11. Konisjev (Sov), 12 Sa-
ronni (Ita), 13 Kelly (ler) 0 14, 14. Tomasiru
(Ha). 15 Bombinr (Ita). 16 Defion (Fra), 17.
Passera (Ita). 18 Gusmerot (HaL 19 Maas
sen. 20 Theumsse. 22. Van Vliet. Nederlan
ders 33. Rooks 2.34, 50 Van Aert 3.08.
55 Van Orsouw 3 25, 71. Siemons 511.
Dorgelo 22 28. 177 Jakobs 25 35. 183. De
Rooy 29 06. 192. en laatste Talen 35.45.
5e#tapp* tad^t 1 Continl (Ha) 68 km In
1.46 17. 2. Hernandez (Spa) op 0.02. 3 Un-
zaga (Spa) 0 19. 4. Martinez (Spa) 0 20. 5.
Alonso (Spa) 2e deek 1 Dauwe (Bel) 65
km m 116.11. 2 Walker (Gbr). 3. Slrazzer
(Ha). 4 Popp (Oos). 5. Villamajo (Spa) 6e
etapp* 1. Dauwe 110 km In 2 14.40. 2.
Gonzalez Salvador (Spa). 3. Slrazzer. 4.
Pagmn (HaL 5 Moreda (Spa) Eindktasse-
ment 1 Alonso 19 06 00. 2. Continl op
0 59. 3 Gonzalo 123. 4. Martinez 1 29. 5.
Hernandez 1.37. 6. Gtovanetti (Ha) 2 02. 7
Sanchez (Spa) 2 09. 8 Mauieon (Spa) 2.22.
9 Unzaga 2 29. 10 Rondon (Co0 231. Ne
derlanders. 18 Draaijer 4 49. 31 Suyker-
buyk 7 22. 55. Wipands 14 03. 67 Daams
1805. 87 Vos 22 40. 91 Hoonden 23.57.
113. Van den Akker 27.33. 126. Kersten
40 47
EHsledenronde (Bel): 1 Patry (BeO 199
km in 4.58.00.2. Willems (Bel). 3 Verdonck
(Bel). 4 Vlassaks (Bel) 5 Bogaert (Bel). 6
Seynaeve (Bel). 7 Eickelbeck (Wdl) 8. Oe
Backer (BeO. 9. Wijnanls (Bel), 10. Rogiers
(Bel), Nederlanders 13 Moorman op 0.30.
20. Veenstra. 21 Jagl. 22 Pirard. 23. Beu
ker. 28. Hopmans.
(Bel). 6. Fnson (Bel) op 0 12, 7. Hermans
(Ned). 8 Luykx (Ned). 9. y Madiot (Fra)
10. Oecrion (Fra) 11. Fignon (Fra).
RorafTvsn Zuid-Hollend: 1 Ottenvanger
(Rosmalen) 160 km In 3.39.40, 2 Theus
(Bergeijk) 3. Venema (Henshuizen) 4. Le-
(Voorburg). 6.
grand (Huizen) 5 Herrr
Melsen (Roosendaal). 7
8. Den Braber (Rolterdam). 9 Slen
ders (Zwrjndrechl) 10 Janssen (Delfl)
Ronde van Groningen: 1. Pols (Groningen)
154 km m 3.33 15. 2 Van Beek (Noord-
Scharwoude) 3 Van Dam (Leeuwarden) 4
Van Holland (Rhoden) 5. Raaymakers (Den
Helder) 6 Pauwels (Nrjmegen) op 0.20. 7.
Van der Helm (Lefyslad). 8 Kemna (Deur
rangen) 9 Pompstra (Grootebroek) 10. De
Ruyter (Grorangen)
(Helmond) 140 km m 3.20.51. 2 Bol (Hoe
ven) 3 Wotsmk (Aalten). 4 Van Veenen-
daal (Sassenherm) op 0 06. 5. De Crom
(Woensdrecht) 6 Verwey (Schalkwiji) 7.
Van de Kkmdert (Hoogerheide) 8. Knuvers
(VTiimen), 9 Van Bindsbcrgen (Zevenaar)
Woliman (Gressenburg)
*m »- 2.19.34. 2. Van Passel (Sluiskil) 3.
Arisen s (Chaam)
Lzriierac* 1 Knol (Amersfoort) 70 km In
147.11, 2 De Waal (Gouda) 3 Lulke
Schiphol! (Den Haag) 4. Van Galen (Delft).
5. Cools (Sommelsdijk)
ZAALHANDBAL
Dames eradivisl* Aalsmeer-PSV 21-23;
Hellas-V S K 18-11; Niloc-Quintus 16-17
Mosam-V L 15-20; Swift A-SEW 17-15;
UVG-OSC 22-19. 1e divisie A: E S O-
Ofympia 9-9; Aeolus-Wngs 17-9; ForehoF
9-15; lason-OWS 29-17. Hermes-EMM
7 Heren eredhrisi* E O-Swift A 29-18.
Hengeto-HeOas 17-17. Blauw Wit-V L 18-
20; Hermes-Sitlardia 21-13; Aaismeer-Ta-
chos 16-15; UOSV-Jahn II26-23 le dhrisie
B: Sittardia 2-EDH 21-27, Setjsl-Swifl R 22-
10-11. Northa 1-HEC 1 11-9, M Salumus
1-Hellas 3 13-13. 2A: MMO 1-EDH 1 8-7.
Westlandia 2-SOS 1 12-14, Hercules 2-
Schiplmden 2 25-5. ODIS 2-Hermes 2 5-8
2B: AHC'28 1-Kwiek Sporl 1 17-7, Northa
2-Wesllandia 3 9-12. 3A: AHC'28 2-CWP 3
8-11. Qumlus 4-Hellas 4 0-5, Verburch 2-
ODIS 3 4-13. 38: Verburch 3-EHC 2 8-10.
Rijnstreek 1-HVS 2 9-17. 3C: Oase 3-VWP
2 17-12, ONDO 1-Hercules 3 14-10, HEC
2-OIOS 2 19-10 3D: Oase 2-HVV70 2 28-
12. Qumlus 3-EHC 3 18-10. Oase 2-Fair-
play 1 15-18. 4A: Verburch 5-ODIS 4 10-
Wesllandia 6 12-12. 4d: ODIS 5-VELO 4
13-5. Quintus 5-HEC 4 14-6. 4e Rijnstreek
2-Warmunda 2 4-9, Fairplay 2-M Salumus
3 15-4 4f: CWP 4-Hercules 5 7-5
Heren le ktase* EDH 2-M Salumus 2 21-
15. HW70 l-Otympia'72 1 14-15. Hercules
soever 1 16-13. M Saiumus-HEC 3 9-22.
38: ODIS 2-Slart"85 2 15-35. Wmgs 4-CWP
2 14-16. VELO 3-DSO 2 10-17 3C: Ofym-
ZAALKORFBAL
(Groen Geel degradeert) OOS '46-Oost
Arnhem 16-22 (Oosl Arnhem kampioen) B:
LDO-AKC 8-9; Deelos-Blauw Wit 13-12;
Dalto-PKC 9-11, Fortuna-SCO 21-14
Overgangsklasse B: OOC-KVS 8-8; De
Vinken-SwiH M 9-16 (Swift M kampioen)
VEO-OVO 6-14; VES-Pernix 12-14. C: Fi
des Pacta-OEVO 18-14; RODA-Switt A 8-
12; Achilles-Allen Weerbaar 8-12. D-. Keizer
Karel-Kinderdt|k 10-12; Rapidilas-OETO
16-14; HKV-Trekvogets 16-11
AIbalros-Oran|e Nassau 15-9. Ankno-Snel
14-15. Oranje WH (D)-HKC 13-12 K: Oran
je WH (T>PSV 16-26. Rust Roest-Blauw
Wit'51 10-10. Sperwers-Klimop 6-4. 2e
ktasse F: Tjoba-KOAG 12-14. Vekxatas-
Merwede 6-10, Sagrtta-Ussehrogeta 10-14.
Excelsior-Nieuwerlierk 12-14. ft ALO-At-
lanris 9-9. De Bermen-KVR 10-8. OSCR-
Rozenburg 12-10. 3e kleete L- SEV-Tempo
10-12. Vriendenschaar (BVOOS 17-13.
Fluks-NIO 12-16 M: MaasskkvOOO (0)
13-9. tt AOO-ONDO 14-18. Ofympia-
TOGO 4-5. TOP (A)Venturi S 15-15. ZukJ-
DVO 2 10-16. HKV 2-HKC 2 10-9 D: ZKV
2-De Overkanters 2 14-15. Deetos 3-OETO
2 11-10 Re* 1e klatee f: Vlaardingen 2-
Re* 2e klatee K: Fiks 2-000 2 7-11. Veto-
crlas 2-Pemn 3 6-10. Bermen 2-Oranje
Nassau 2 13-8. Adulles 3-TOP 3 9-10 M:
TOV 2-Snel 3 14-13, GKV 2-Swill 3 21-12.
KOAG 3-Snel 2 7-10. Oranje WH 2-HKC 3
13-12.
Hoekse 1-VaHo 1 4-6. Dubbel
Zes 1-Madjoe 1 6-7 IA: Phoenrx 2-KVR 2
7-9 IB: De Meervogels 3-Excelslor 3 4-8.
Ons Eibernest 5-VEO 4 6-9. ONDO 2-000
3 6-7. Valio 2-KVS 4 10-10 2A Pemix 4-
SEV 2 7-5. Avanti 2-06S 2 6-7. Drjkvogels
2-Fluks 6-6 2& Avanri 3-HSV 2 11-5. For-
tuna 6-Zuiderkwartler 3 16-8. Die Hagrie 4-
SEV 3 7-5 ÏC: PAMS 5-Kwiek 4 5-«. Oe
Meervogels 5-Fortuna 7 9-6. Oie Hagrie 5-
De Raven 1 8-3 2D: GKV 2-Valto 3 7-6.
Foriuna 8-AchiUes 4 64. FWes Pacta 4-0ie
Hagrie 6 66 3A: Excelsior 4-OOS 2 4-4.
Tempo 3-KVS 5
2-Fortuna 9 9-7 JE: Hou Stand 2-Ons B-
bemesi 6 9-5. Crescendo 2-Zuiderkwartier
4 69 «8: VEO 60ns Eiland 3 7-6. Tempo
5-KVS 7 2-3 4f: ActUles 6-Dubbel Zes 3
9-7. Zix derkwart .er 6 Hoekse 2 3-6 40: Die
Haghe 7-0ubbei Zes 4 3-3 5A: KVS 8-
HSV 5 6-5, Phoerax 5-Hou Stand 4 7-6.
Ready 8-Fortuna 11 7-0. 5H Valto 6-KVR 7
9-12. Die Haghe 86KV 6 9-5 6A- SEV 6-
De Meervogels 10 7-9. VEO 10-FiKs 6 6-2.
Tempo 7-Mad|oe 4 2-9 l& Valto 7-DES 4
3-3, VES 7-ODS 5 2-10. De Meervogels 11-
Fiks 7 7-5. 6C: Die Haghe 9-AchrDes 10 5-4,
Dubbel Zes 5-Avanti 6 3-3. 6D: De Raven
3-VaHo 8 62. 6E: Fortuna I6KVS 9 8-6,
Achilles 12-VEO 11 11-3. Zuid er kwartier 6
ALO 6 65. 6F: ODO 7-Hoekse 4 161.
ONDO 6VekJcitas 8 7-4. Exceteror 7-Vallo
9 9-5. 6& Zuiderkwartier 6Achi#es 13 7-4.
6H: SEV 7-Kwiek 7 4-9. Ons Eiland 6De
Danaïden 10 66. Ons Eibemesi 9-Phoerax
7 0-9 6J: Oe Meervogels 16000 8 63.
Avanri 7-TOP 8 612.
ju: Dm Haghe J2-Kwlek J1 7-4 j1b: Ex
celsior Jl-De Meervogels J2 3-4. VEO J1-
ONDO J1 67. Fluks Jl-Vaflo J1 65. ODO
J1-TOP J1 4-6. DK Algemene J2-Fortuna
J2 62 j2b: TOP J2-OES J1 13-3, OOS J1-
Velocilas J1 4-3 j2c: De Danaïden J2-
Kwiek J2 5-4 J2D: OOO J2-VaHo J2 4-2.
KVS J2-Oe Meervogels J3 2-8 j3a. Fortu
na J6GKV J1 64 j38: Avanri J2-Otympi-
aan J1 9-3. Fluks J2-VetocHas J2 610
J3C: Phoerax J2-KNS J1 67 J30: De
Meervogels J4-Excelsior J2 8-6. VaHo J6
Fluks J3 67. Madioe J1-VEO J3 60 J3E:
Dijk vogels J2-Kwiek J3 65. KVR J2-Veloci-
tas J3 61. Crescendo J2-Ole Haghe J4 6
3. AA: Die Haghe Al-Tempo Al 10-4.
ZWEMMEN
)t Brlttanniê-DDR h Maastricht
100 m vrij» stag: 1. Peflmer (DDR) 57,92. 2.
Masseurs (Ned) 59,12, 3. Rolermund (DDR)
59.64. 4. Starink (Ned) 1.00,23. 5. Salmon
(Gbr) 100.92. 6 Morgan (Gbr) 1.01.14.
200 m vrije slag: 1 Gulsche (DDR) 2.04.11.
2 Rolermund (DOR) 2.06.37. 3 Masseurs
(Ned) 2.08.90. 4 Salmon (Gbr) 2 10.75. 5
Starink (Ned) 2.12.30. 6. Brooks (Gbr)
212.67.
400 m vrije alag: 1 Gulsche (DOR) 4.19 50,
2 Rolermund (DOR) 4 23 61. 3 Masseurs
(Ned) 4 2500. 4 Cook (Gbr) 4 28.53. 6
Soon (Gbr) 4 36.11. 6. Starink (Ned)
4 36 56.
100 m vrije stag: 1 Kynast (DDR) 8.57.96.
2 8ude (00fl| 8.58.03. 3 Cook (Gbr)
9 10.82. 4 Foggo (Gbr) 950.43, 5 Smrt
(Ned) 9.37.92. 6. Van de Bosch (Ned)
946.54.
100 m rugttag: 1 Henke (DOR) 104 53. 2
Krause (DOR) 10516. 3 Mutlms (Gbr)
1.07 87. I Van de Hanenberg (Ned)
108 31. 5 Westnk (Ned) 108 94. 6. Cor-
beti (Gbr) 1.09 08.
200 m rug «lag: 1 Bude (DOR) 2 17.00. 2
Krause (DDR) 2.18.76. 3. Muting (Gbr)
2.25,25. 4 Westnk (Ned) 2.27,16, 5 Gahan
(Gbr) 2.28,81. 6. Van de Hanenberg (Ned)
2 33,37
100 m achootatag: 1 Rodehau (DOR)
1 13,94. 2. Neumerkel (DDR) 1.14.53, 3 Al-
der (Gbr) 116.33. 4 Teltegen (Ned)
116.35, 5 Swam (Gbr) 1.16.71. 6. Koop-
mans (Ned) 1.17.40
200 m achoofaJag: 1 Rodehau (ODfl)
237,38. 2 Tel legen (Ned) 2.44.72, 3. Neu
merkel (DDR) 2.44,90, 4. Alder (Gbr)
2 45,88. 5 Koopmans (Ned) 2.47.33, 6. Se
aborn (Gbr) 2 50,63
100 m vlinderslag: 1 Conrad (OOR)
1.03.91. 2 Herbsl (DOR) 1.05.12.3 Harris-
son (Gbr) 105.86. 4 Oowfing (Gbr) 1 05 92.
5 Van Duinhoven (Ned) 1.07 54, 6 Vos
(Ned) 108.67
200 m vlinderstag: 1. Conrad (Gbr)
2 18,75, 2 Herbsl (DOR) 2 18.90. 3. Oow-
kng (Gbr) 2 25 53. 4 Brooks (Gbr) 2 33.42.
5 Alberts (Ned) 2.35.14. 6 Vos (Ned)
200 m wissel stag: 1 Herbsl (DOR) 2 21 95.
2 Bude (DDR) 22247. 3 FirtOley (Gbr)
2.23 60. 4. Teflegem (Ned) 2.28 48. f
gan (Gbr) 2.30.92.6 Westnk (Ned) 2.33.67
400 m wieeeUltg 1 Herbsl (DOR) 4 56.20
2. Rodehau (DOR) 4.56,88,3. Fmdlay (Gbr
5.06.72. 4. Oowling (Gbr) 5 15,80. 5. Mas
seurs (Ned) 5.2352, Starink (Ned) gedis-
kwafificeerd
4x100 m vrijs stag: 1 OOR 3 57 56, 2. Ne-
dertand 4.02.32. 3. Groot ennanras
4 04 00.
4x200 m vrijs stag: 1 OOR 836.38, 2. Ne-
dertand 8.49,31. 3. Groot 8rinanrai
Jongen
100 m vrij» stag: 1 Bucririotz (DOR) 53.57.
2 HeeJnch (DOR) 53.76. 3 Sriortman (Gbrj
53.77. 4 Van de Akker (Ned) 54.55. 5
Hantry (Gbr) 5*56. 6 Btar* (Ned) 55.27
200 m vrij» stag: 1 MekJnch (DOR) 157.16.
2 Torslen(DDR) 1.57,72.3 F
157.84. 4
k (Ned) 1
J«(GM i
S Bgera] i
(Nedl 2 00.90. 6 Hanby (Gbr) 2 00.921
400 m vrij» slsg: 1 WJheim (DOR) 4.01.051
2 Drabo (DOR) 4 06 20. 3 Robinson (Gbr)
4.07.69. 4 Meflor (Gbr) 4 08.02. 5. Van de
Meer (Ned) 4.09.19. 6 Elgersma (Nedl i
4 1280.
1500 m vrij» stag: 1. Wilhelm (DDflj
15 51.35, 2 Drabo (DDR) 16.01,74. 3 Mel- j
lor (Gbr) 16.12,97,4. Clamp (Gbr) 16 59.641
5. Jordan (Ned) 1751.99, 6 Etgersma
(Ned) 1752.05. j
100 m rugslag: 1 Braun (DOR) 100 16. 21
Shortman (Gbr) 100.42, 3 Claylon (Gbrjl
1.00.91. 4 Hogerburg (Ned) 1.01.07. 5|
Blank (Ned) 1.02.91. 6. Bucriolz (DOW
103.24.
amey (Gbr) 2.13,91. 6 Sonneveid <1
215.86.
100 m school sisg: 1. Van Brummelen (Ned
105.49 (NARX 2 Maden (GbQ 157.01. 3l
Eger (DOR) 1.07.42. 4. Fiecriier (Ned
109.52. 5 Schmidt (DOR) 10956. 6. Ash-
weo (Gbr) 1.10.22.
200 m school»tag 1 G Donkers (Ned
2 27.36. 2 Maden (Gbr) 2.27.51, 3. Swik
(Gbr) 2 M.I7. 4 Eger (DOR) 230.19. 5j
Schmidt (DOR) 2.31.58. Woud a (Ned
2 08.00. 2. Sturm (DDR) 2 08.57. 3 Crosbj'
(Gbr) 2.11.10. 4; Frtedrich (DOR) 211,50, 5
Boon (Ned) 2.13,35. 6. Parievliet (Ned)
215.13. I j
200 m wissslslsg: 1. Oomscke (DOR
2.09.32. 2. Weighton (Gbr) 2.09 54. 3. Pe-
derzo» (Gbr) 2.10.57. 4. Dahte (DOW j
2.12.42. 5. Wouda (Ned) 2.13 91.6. Hoger-
brug (Ned) 2 14.73. i
400 m wisselslag: 1 Domschke (DDR
4.39.81, 2. Dahie (DOR) 4.40,98. 3. Rees
(Gbr) 4.47,56, 4 Robmson (Gbr) 4.48.39.5'
Wouda (Ned) 4.5155. 6 Elgersma (Nedl
5.13.00. 1
4x100 m vrij» stag 1. DDR 355.98. 2,
Groot-Bcitiannie 3 36.14. 3: t*
4x100 m wtaaefstag 1 Groot Briitannk
359.37. 2 DOR 3.59.77. 3. Nedertam
3 59.89.
Wtsflandse riertamp Hoogwerf
50 meier vrij» slsg jongens onder 13 ja*
1 8 de Ree (Mppocan«us) 318: 2. A. va
Vïet (Hoogwerf) 31.9; 3. F Bronswijr (Al
canle) 32 7 Idem meisje» onder 10 jeer. I
J Aarae (Hoogwerf) 37.6; 2. L Zeeman (Al
canle) 37.7; 3 H. van Oudheusden (LZN
39 7 Mem meisje» onder 14 jaar 1. C
van den Berg (Hippocampus) 315; 2. N
Pakvrs (Hippocampus) 32.1. 3. M. van i
Hoeven (Hoogwerf) 32 3.
100 meter vrije stag msisjet onder
jaer I S. Middelburg (Hoogwerf) 107 9;
M Aarse (Hoogwerf) 1.08,1. 3. N. Pak
(Hippocampus) 1.100. Idem meisjes onde
10 jaar. 1 B. van der Wert (Hoogwerf
1.30.9.
200 meier vrije alag jongens onder
jaar 1 M. Eikelenboom (LZV) 2.09 O, 2
van Heijningcn (Hippocampus) 2 10.8; 3..I
Oostdijk (Hippocampus) 2.11.0.
100 meier rugslsg meisje» onder 12 jaar
1 J. Spruijl (LZV)22 2: 2 D. van de Vle'
ken (Hoogwerf) 1.26 7; 3. R van der Wi
(Hoogwerf) 1.27 9. ktam Jongens onder
jaar 1. C J van Oudheusden (LZV) 1156
2. A. van Vilei (Hoogwerf) 1.193: 3 W
Ouyvestem (Alicante) 121 4 Idem (ongem
onder 10 jeer 1. J. Pakvis (Hippocampos
36.4; 2. D. van Dam (Hippocampus
1541
1. M. v
den Bol
(LZVf 229 4; 3. A. Vermeer (Aficanle
jaar 1 J Pa^rtelHippoca!^)44 7;2 R
Spruijl (LZV) 48.1; 3. E. Vaart mg (Akcante
jaar. 1 M. de WM1 (Hippocampus) 1.1561
2 R Kloppenburg (LZV) 1 20.2. 3. M.
der Zwan (Hippocampus) 1210.
1*15.2
1 23 0; 2. d. Hwsmg (LZVj
JdelDurg (Hoogwerf) 1.27 5
onder M jeer 1 C..L va/
ZV) 1241; 2 B. de Rra
1.25.3. 3. L Verdoodt (A#-;
(Hippocampus)
camel 157 3.
meier wtaialatag dame* f. Dé i
Ing (LZV) 1.11.5; 2. M. Middelburg (H
"i; 9. H. Kortekaas (Hippor
Idem meiajes onder 14 jaar 1
M Aarse (Hoogwerf) 115.1; 2
kaas (Hippocampus) 115.1; 3.
(Abcanle) 116 9.
»leo dame* 1 A.
Midije
Marei (Hippocampus) 5 36.3; 2.
burg (Hoogwerf) 5.41.6. 3. Oe.
(LZV) 5.42.'
4x50 met#
jaar. 1 Hoogwerf 2.
2.124; 3. LZV 2.42 3.
10x50 meier vrije siag gemengd 1. M-
cante 5 30.2; 2. LZV 5.48 0; 3. Hrppocam-
pus 5 52.3. j
4x50 meter wlmetilag matajte onder li
jaar 1 Hoogwerf 2.44.8
Stand na drie ontmoetingen: 1 Hippo
campus 6817 0; 2 Hoogwerf 6912.0. 3. Afc
cante 7054 0; 4. LZV 7087. f
le:
kar
het
wei
tot
Kil
me
gen
KNVB ZATERDAG
Eerste ktasee A. Noor Jwik-Strandrecht 0-
0. Sprjkenisse-Spakenburg 2-3. RKAV1C-
Exceteror (M) 1-7. Rozenburg-NSW 0-0,
Rijnsburgse Boys-Quick Boys 1-1. ARC-
Heeriansdam 3-1. Vitesse Dem-Marken 0-
Marken 18-20 Vitesse D. 18-14
Sprjkenisse 18-20 ARC 18- 7
Spakenburg 16-19 RKAVIC 18- 6
Rijnsb Boys le per kampioen.
Earsta klaaaa B: GWV-Sparta Nijkerit 3-5.
Rode Boys-Oranie Wil 1-0. Oe Valleivogels-
Bennekom 0-1. lunteren-ASWH 2-2. Us-
setmeervogefs-WOG 2-1. Zwwl Wit'26-
Kozakken Boys 1-1. RWH-OOVO 0-2.
WOG 18-24 ASWH 17-16
18-24 Z«
OOVO
18-16
18-21 GVW
18-20 Sparta N. 18-15
17-19 RWH 18-14
Roda Boys 18-17 Oranje Wit 18-10
Uss.vog. Val.vcg per kamp.
Eerste ktaaee C: SC Angeisio-ACV 0-2.
WVF-OOS Kampen 1-1. DVS'33-Spd. Ekm
2-0. HZW-Enier Voorud 3-3. Go Ahead
(Kj-WHC 2-1. Oranje Ntssau-SC Genemu-
den 1-1, DETO-Ftovo Boys 1-1.
Genemudan 18-26 Go Ahead 18-17
DOS K 16-24 DETO
ACV 18-23 WHC
Or Nas* 16-22 Spd Elm
18-21 Angelslo
DOS Kampen le per .kampioen.
WEST II
Tweede ktasee B: Excelsior (P)-OUNO 0-0.
Capefle-'s-Gravenz. SV 3-5, SSS-DSVP 0-
3, Katwijk-Zwaluwen VI 1-1, WGZ-PPSC
DSVP 16-20 PPSC 17-15
SSS 17-17 DUNO 17-14
Evers) 17-17 WGZ 17- 6
Derde klasse A: Honsetersdijk-Leider 0-1,
Zevenhoven-Sportk/st'46 0-1. Ftoreanl-JAC
3-0. SVPH-Be Fair 0-0. Schevemngen-
Lyra 1-0. 's-Gravenzande-RCL 1-0
Laden 17-25 Be Fair 17-17
s-Grav. 17-23 RCL 17-16
Scheven 17-21 Fkxeanl 17-14
Sportl'48 17-20 JAC 17-12
Honselersd. 17-18 SVPTT 17-12
Lyra 17-18 Zevenh 17- 8
Wards ktaaee A: KMD-SEV 1-3. SV35-
Berkal 3-2. Hoekse BoyvDSO *0. HPSV-
Vlaardingen 2-1. Dta Haghe-Duinoord 1-2.
17-33 SV35 17-13
Bert el 17-23 Dm Haghe 17-12
HPSV 17-22 POK 17-11
DSO 17-21 Vlaard. 17-11
BVC8 17-14 KMD 17- 6
Vtard» klasse B: Voorschoten-Rewwijk 2-
1. Rohda'76-Oegstgeesl 1-0. Kagia-De Jo-
dan Boys 4-2. Nooldorp-DEVJO 2-2, Kou-
dek ert-Zwammerdam 2-0, Oe Sleutels-Ter
Leede 0-1.
Voorscholen 17-27 Kagla 17-16
Oegstgeesl 17-24 CVC Reeuw. 17-15
DEVJO 17-22 Koudekerk 17-15
Re* 1e klaas* Barendrechl 2-Rijnsb. Boys
2 3-0, Sprjkenisse 2-ASWH 2 2-0. FC Lissa
2-Quick Boys 2 06. Rozenburg 2-NSW 2
3-0, Zwart Wil 28/2-Noordwijk 2 06, RWH
Re* 2e klasse A: RCL 2-TOGR 2 2-0.
Noordwrjk 3-Spor1luJl'46/2 3-1. ASWH 3-
De Jodan Boys 2 26. Ourck Boys 3-De
Zwervers 2 0-1. Rijsoord 2-Barendrecht 3
Rn. 3e klasse B Spirit 3-ARC 3 2-1. Lyra
3-Oegslgeesi 2 1-4, Zevenhoven 2-OSVP 2
0-3, Ouck Boys 4-FC üsse 3 3-1. Rlins-
burgse Boys 3-Be Fair 2 16. Sporttusl'46/
3-Ter Leede 2 0-2
Re* 4e ktasse B. RCL 3-Oie Haghe 3 5-1.
Spall 4-Reeuwijk 2 36. Kagra 2-Quick
Boys 5 2-3. Katwijk 3Leiden 2 06. Flore-
•nl 2-Hazersw Boys 2 0-1, Berk el 2-Sem
per Alius 2 2-1
KNVBZONDAG
AFC-Wilhelmus 06,
Stormvogels-Blauw Wil 06, ADO'20-EDO
26. RCH-Unitas 16. DMV-ELnkwijk 36.
Papend/echl-UVS 0-2. RVC-OHC 0-2.
ADO'20 17-22 DWV 17-16
81 Wil 17-22 Elnkw 17-16
RCH 17-21 Papendr 17-15
17-20 Stom
17-19
17-11
Blauw Wil le per kampioen
Hoofdklasse B: Oe Bataven-SC Enschede
1-1. Rheden-ROHDA 0-2. Orachlen-De
Treffers 06. AchrBes'29-Germanicus 16.
De Zweef-SVBO 16. Babberich-HSC'21 2-
0. Hoogeveen-Appkigedam 16
C: WilhekTvna'06-Halsteren 0-
0. Smard-EHC 1-2. Vfcsingen-SVN 26.
Waubauch-OESK 06. Lmburgta-TSC 1-2.
Venray-TOP 06. Longa-GeWrop 06.
WEST II
Eerst# klats» B
Nieuwenhocm-Xei
0. Btauw Zwart-AJphense Boys
RKAW-Hermes-OVS 2-2. SVW-SUiker
15-17 Skkkerv
14-16 HMSH
Tweede ktasse A: SJC-Vonegk)o 26. Lug-
dunum-VUC 0-1, Oultk-Verburch 2-2,
Wesllandia-RIjswijk 1-1. VELO-Woerden 2-
0. Voorburg-Roodenbuag 16, SFC-Altior 2-
Tonogrdo 17-22 Verburch 16-16
SFC 18-21 Vfestl 18-16
FVjswfjk 16-19 Quick 16-15
Voorburg 16-19 Veto 16-15
Lugdunum 17-19 Woerden 16-14
Roodenb 16-18 SX 16-8
Soccer Boys 1-1. FC
ONA-Olympia 2-ï. OOSR-Alexandria'66 3-
2. LDWS-Aibtassefdam 1-1
Gouda 11-27 OOSR 16-15
WSE 16-23 Soccer B 16-14
Vfc-22 ONA 16-12
15-19 Meerburg 16- 9
«5-16 lows
16-18
Derde klasse ft Hoek v. Hoèend-RKDEO
26. GOS-Oe Postduven 2-1, DSO-HBS 0-
0. Oiveo-O'.fO 1-1. BTC-LENS 06. Den
Hoom-VCS 1-1
Okveo 15-23 GDS 16-16
DWO 16-23 VCS 16-16
BTC 16-21 HBS 16-11
LENS 16-19 Hoorn 16-10
WS8 17-26 UDO 16-16
DOCOS 16-26 SJZ 16-15
Foreholle 16-18 Alphen 16-14
ROAC'79 16-18 Unllas L 17-12
SVLV 16-18 LFC 16-10
Slompw B 16-16 VTL 16- 5
Vierde klasse B: Ouindorp SV-Qulck Steps
1-1. Celeritas-Vredenburch 2-1. Cromvfiel-
RAVA 1-1, WP-Defft 1-1. ODB-Wassenaar
16. GDA-Scheveningen 16.
GDA 16-26 Vredenb 16-15
16-20
Scheven 16-17 008
Vtarda klasse O: Bodegraven-Bergam
bacht 1-2. NSV46-Nicolaas Boys 1-1.
GSV-DONK 06. VEP-Lekkerkert 2-1.
ÜNIO-Nieuwkoop 06. Moordrechl-ESTO
Roodenburg 2-Rijswijk 2 26. VOL 2-ADO 2
1-1 VUC 2-RVC 2 36. Tonegido 2-Ofym-
pia 2 26. Blauw Zwart 2-VCS 2 06
Rn. 3e klaaa» K WSB 2-SJC 2 0-5. UVS
3-RKAW 3 3-1. FC üsse 2-Blauw Zwart 3
4-1. Lugdunum 2-HBS 2 2-1. AJphense
Boys 2-Soccer Boys 2 56
Fta* 3e klasae B; DWO 2-RKDEO 2 0-4,
DSO 2-Vredenburch 2 06. Verburch 2-
DHC 3 46. Quick 3-Deifta 2 06. Oftveo 2-
Wilhelmus 3 1-2, HMSH 2-OHL 2 16.
Rn. 4e klasse A: LFC 2-RKAW 4 66,
Wassenaar 2-UOO 2 3-1, DOCOS 2-Lugdu-
num 3 4-2. SVLV 2-UVS 4 06, Meerburg
2-ROAC79/2 31. Full Speed 2-Altior 2 2-
GOA 2-DOCOS 3 36, O DB 2-Schevenin-
gen 2 16. Oen Hoorn 2-Wilhetmus 4 36
Re* 4» klasse D: Nieuwkoop 2-ESTO 2 2-
WSE 2-Groeneweg 2 4-2. Ofympia 3-
LANDELIJKE JEUGD
Hoofdklsn» B: Sparta R-FC (Jlracht 2-1.
Feyenoord-FC Wagenmgen 8-2. WUlem II-
PSV 06. Fortuna Srttard-NAC 56. FC Den
Haag-Exceteior 26. VW-RKAW 36.
RKAWdsgr.
PSV 20-36 Dan Haag 19-18
Feyenoord 2062 Utrecht 19-17
Sparta R 19-27 Fortuna Sm. 19-16
Excelsior 19-20 NAC 19- 8
Wagerangen 19-19 RKAW 19- 3
Eenta klaas» A: DWV-HollayJia 16, Quick
(Hj-Teistar 16. Roodenburg-RVC 76. FC
Ltsse-Ajax 2 2-5, Quick Boys-LTVS 1-1,
UW-Erinkwi^ 4-2 FC Lisa» dagr.
Roodenburg 19-28 Quick Boys 19-17
Telstar 19-28 Elinkwljk 19-16
UVS 18-27 UW 19-15
A|ax2 18-26 DWV 19-13
RVC 19-23 Quick 19-12
Hollandia 19-17 üsse 19- 4
REGIONALE JEUGD
ZwtjndracM-Noordwijk 0-1.
Spart a-VCS 31, DHC-ADO 36. VIOS-HOV
31. Rijswi|k-DCV 26. RWH-Westlandta 3
2.
Noordwijk 2031 DHC 20-19
Sparta 20-29 VCS 20-18
Westtandta 20-24 OCV 2316
AOO 1322 HOV 1313
RWH 2321 Rijswijk 1312
VOOS 1319 Zwiindractit 2310
A-€#r»ta klaaa» B: Ri|nsburgse 8oys-ARC
36. WSB-LENS 31. Be Farr-Kalwijk 16.
DSO-VEP 26, Nieuwkoop-Alpriense Boys
Olympia 1322 Ntavwtoop 23 4
3t SC Feyenoord-RKAW 32. Sfiedracrii-
UVS 26. RVC-Quick Boys 1-2, ADO-Splj-
kenisse 31. Roodenburg-Sparta 2-1, VCS-
Exceteior 1-1. SC Fayanoord kamp. VCS
degr.
Fayanoord 2069 Roodenburg 2319
Sparta 2061 RKAW 2317
ADO 2324 Spijkenrsse 20-17
Quick B. 2323 Excelsior 2310
Sliedrechl 2323 RVC 2310
UVS 2322 VCS 23
6-2: Barendrochl-ARC 32, Alpheuse Boys-
's-Grsvenz. SV 30, RWH-VUC 16. OSO-
DHC 2-1, Wilhelmus-WSB 16, SW-WSE
96.
SW 2061 WSB 2316
DHC 2326 's-Grav. SV 2316
Alphensea 2325 Wiheimus 2316
ARC 2323 RWH 2313
DSO 2323 VUC 2311
Barendrechl 2321 WSE 23 9
DAMES
Zaterdag regtonaat Ter Leede-Zwart
Wrl'28 3-2. Oranie WK-Berket 2-1. Vlaar-
dmgen-fljjnm. Hoogvl Sp 2-1, Stedoco-
Rijsoord 1-2, OSVP-HBSS 16. HOV-fOoo-
tinge 32.
Rijsoord 14-27 Ri|nm. 14-13
Ter Leede 15-27 HOV 1312
Stedoco 1319 OS VP «7-11
Ktoetmge 1318 Vlaard. 17-10
0. KFC'
0. OVveo-Blijdorp 7-1, Iduna-Cetarfits
KFC'71 11-22 OkiMO 1
GDA 12-20 Bloemhof 13
Haastrecht 12-18 RVC'33
Groenewag 14-17 Blijdojp
Olernas 1316 Leorada:
Alphia TAW 16. Valken'68 - KRV 3-4
Harerswoudse Boys - SVLV 46, LSW70
GWS 31, MVKV - Meerburg 2-2. Abbane
- ZLC 56. Woubrugge - SVOW 1-2.
Ha* Boys 21-35 Ah bene» 23
TAW 22-29 GWS 21i
Vafken'68 2160 Meerburg 21:
KRV 21-27 SVOW 21-
Alphia 21-29 MVKV 23
LSW70 21-24 ZLC 2T-
Woubrugge 21-20 SVLV 20
Afdeling Zondag
Oranje Groen - kjckers'69 32. LeidstJ
Boys - A* mania 30. Randstad Spon
VNL 66. MMO - Bemardus 1-1. Teytoigi
- ZLC 1-2, Warmunda - VNA 36.
Kickers'69 1323 Tey«ngen 131
Randstad Sport 17- VNA
22 Letosche Boys
MMO 1321 15
Aik mania 1319 Oranje Groen 13jj'