Skiërs van het vlakke land stellen bondscoach niet teleur :f sportuitslagen n Bommelding verstoort uitreiking clubkaart n Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! sport üiidóaQowavnt dinsdag 7 maart i989 pagina 11 Rummenigge beëindigt carrière GENEVE Karl-Heinz Rummenigge heeft gisteren in Ge neve het einde van zijn loopbaan als voetballer aangekon- jdigd. De spits, momenteel in dienst bij Servette, stopt aan het eind van dit "l^||De blonde Westduitser speelt sinds oktober 1987 voor de A JjZwitserse club, die in de huidige editie van het toernooi om jde UEFA Cup werd uitgeschakeld door FC Groningen. De grootste successen in vijftien jaar topvoetbal vierde hij bij Bayern München. Met de Beierse club, waarvoor hij in 310 bedjRundesliga-duels 162 maal scoorde, werd hij twee maal landskampioen en won hij twee keer de nationale beker. Ook maakte hij deel uit van het team, dat in 1976 de Europa prod QUp voor landskampioenen veroverde ten koste van Saint Etienne (1-0). Hij vormde toen met Gerd Müller en Uli Hö- ness de aanval. In 1984 werd Rummenigge voor elf miljoen gulden verkocht aan Inter Milan. „Kalle" speelde 95 maal voor het nationale elftal van de Bondsrepubliek. In 1980 en 1981 werd hij gekozen tot Europees voetballer van hei jaar. Coach vermoedt geknoei bij dopingtest Johnson TORONTO Nadat hij het onder- zoekstribunaal uitvoerig had ingelicht over het gebruik van spierversterken- de middelen door Ben Johnson, heeft de Canadese sprintcoach Charlie Francis ook het vermoeden uitgespro ken dat er bij de dopingtest, die leidde tot het afpakken van de olympische gouden medaille, is geknoeid. Francis gaf ronduit toe, dat Johnson zich al acht jaar lang bediende van anabolica, maar ontkende dat het in Seoul in Johnsons urine aangetroffen preparaat stanozolol was voorgeschre ven. Centraal in Francis' verklarin gen van gisteren stond een mysterieu ze man, die volgens Ben Johnson in Seoul in het kamertje van de doping controle rondhing. De man zou John son iets te drinken hebben aangebo den en zich ook in de buurt van zijn drinkbussen hebben opgehouden. Francis vertelde de commissie ook nog, dat hij had gehoord dat de myste rieuze man in de testkamer was ge zien, terwijl hij met Carl Lewis stond te praten. Lewis werd tot olympisch kampioen uitgeroepen, nadat Johnson was gediskwalificeerd. Volgens de coach hebben Waldemar Matuszews- ki, de fysiotherapeut van Johnson, en Diane Clement, een Canadees teamof ficial, naderhand bevestigd dat er in de dopingcontrolekamer inderdaad ie mand rondhing, die aan de beschrij ving van Johnson voldeed. Bloemenhulde De ene lach is mis schien wat breder dan de andere, maar zowel Nelli Cooman (rechts) als Elly van Hulst liet zich de bloe menhulde gisteren op Schiphol welge vallen. De beide Nederlandse atle tes snelden afgelo pen weekeinde tij dens de wereld kampioenschap pen indoor in Bu dapest naar een gouden medaille. FOTO: ANP Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 22.40 uur: Liever spo^ever^ Sport. Duitsland 1, 23.00 uur: IJshoc- BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Sky Channel, 18.00 uur: Euro sport menu. Sky Channel, 19.00 uur: Euro- MORGEN BBC 1,14.50 uur. Voetbal: Alba- nië-Engeland. BBC 2, 16.02 uur. Bowls. Sky Channel, 01.00 uur Euro sport menu. ighoui ijke verk er-tel) EBEN IM PONGAU Peter Prodinger vierde gisteren zijn verjaardag zowaar eens in eigen land. De chef-trainer van de Nederlandse Ski Ver eniging (NSV) herdenkt dat hij op de kop af 48 jaar geleden in het Oos tenrijkse Dollach op de wereld werd gezet. „Op de hoogste berg van Oos tenrijk, de Gross Glock- ner", aldus Prodinger. Hij arriveerde zondag in Eben im Pongau in het Salz- burgerland, waar deze week de open Nederlandse ski kampioenschappen worden gehouden. Prodinger verloo chent zijn afkomst niet, ook al reist hij nu reeds ruim een kwart eeuw de wereld rond. Acht jaar als lid van de Oos tenrijkse skiploeg, zeer lange tijd als trainer van de Oos tenrijkse bond, een jaartje als privétrainer van niemand minder dan Mare Girardelli, een tijdje als assistent van de Nederlandse ploeg en laatste lijk als hoofdtrainer van de NSV en als persoonlijk bege leider van het aansuizende Japanse talent Tetsuya Oka- be. Officieel is Prodinger daarnaast in dienst van de Oostenrijkse Gendarmerie. De bijbehorende pet past hem echter maar zelden. „Ik ben opgegroeid met skiën en dat is nu nog steeds mijn hoofdberoep", aldus de berg- lander, die in een groep goedgemotiveerde Neder landse wintersporters zijn nieuwe uitdaging heeft ge vonden. „Het móet lukken om iemand uit een vlak land bij de wereldtop te brengen. Dat zou een enorme stimu lans betekenen voor de inter nationale skisport", luidt de verklaring van Prodinger, die naar eigen zeggen net zo gek is van skiën als zijn land genoot Happel van voetbal. Peter Prodinger volgde bij de NSV Ernst Zwinger op, on der wie hij in 1986 als assis tent had gediend. „Zwinger benaderde me toen en daar door heb ik de groep Neder landers goed leren kennen. Met veel talent en het moet lukken daar iets mee te be reiken", weet Prodinger, die zich „geen vriend" van Zwinger noemt. De nieuwe bondscoach zegt zich niet te interesseren voor de proble men die tot het vertrek van zijn landgenoot hebben ge leid (zeer kort samengevat: voortrekkerij) en heeft zich door het gekissebis ook niet laten weerhouden. Uitdaging „Ik heb van tevoren overleg gevoerd met de twee andere trainers (de Joegoslaven Ma- teuy Oblak en Joze Lavtisar, red.) en kwam tot de conclu sie dat ik de uitdaging aan wilde gaan. Daarbij heeft het ski-internaat in Papendal een belangrijke rol gespeeld". Na het financiële fiasco van het (met privégeld opgezette) ski lyceum in Altenmarkt werd op 25 augustus 1987 op sport complex Papendal het inter- FOTO:PR naat geopend. „Dat werkt uitstekend", vindt Prodinger over de school/skicombina tie, waarvoor per deelnemer- tje jaarlijks 15.000 gulden wordt betaald. „Zoiets zou den we in Oostenrijk ook moeten hebben". De talentvolle landgenootjes van Prodinger hebben in ei gen land weliswaar verge lijkbare mogelijkheden, maar die halen het toch niet bij die van Papendal, waar wordt gewerkt naar het voorbeeld van de turnbond. „De samen werking met het Gelders Ly ceum is geweldig", aldus Pro dinger. Hij kan zijn Neder landse kroost gedurende on geveer drie maanden per jaar 1 het werk Zon bedreigt NK ski EBEN IM PONGAU De driedaagse nationale skiti telstrijd, die morgen in Eben im Pongau begint, dreigt gedeeltelijk in het water te vallen. De zon teistert de hellingen in Oostenrijk zodanig dat de voor vrijdag vastgesteld Super G-afdaling waar schijnlijk moet worden ge annuleerd. De sneeuwvlaktes in Eben zijn in goede conditie voor het houden van de slalom (morgen) en reuzeslalom- wedstrijden (donderdag). Maar de organisatoren overwegen voor vrijdag wederom een reuzeslalom op het programma te zet ten omdat het parcours voor de Super G groten deels groen is in plaats van wit. Voor de komende da gen wordt in het Slazbur- gerland „voorjaar" voor speld. zetten. In Huttau, op een sneeuwbalworp afstand van Eben, combineert de jeugdige nationale selectie het nuttige (studie) met het aangename (skiën) en het noodzakelijke (conditietraining). „Natuurlijk sta ik zoveel mo gelijk op de piste. Ik verzorg de planning en geef de grote lijnen aan. Daarnaast probeer ik het contact te houden met de wereldtop. De ontwikke lingen daarin gaan heel snel en als je die niet doorgeeft aan de onderbouw, verlies je snel terrein. Daarom ben ik blij dat ik nog steeds zeer vriendschappelijke contacten met Girardelli heb. Indirect kan Nederland daarvan pro fiteren". Zoals ook Oostenrijk, indi rect, baat heeft bij Prodingers inspanningen voor Neder land en Japan. „Eigenlijk ben ik een soort staatsama- teur. Ik ben in dienst van de Gendarmerie, vergelijkbaar met jullie rijkspolitie. Maar daar werk ik alleen tussen door. Als ik tijd heb. Van mijn nu in totaal 29 dienstja ren heb ik er daadwerkelijk misschien hooguit vier als politieagent gewerkt. Zolang mijn werk in de skisport in het belang is van Oostenrijk, kan ik dit blijven doen. Aan gezien Oostenrijk en Neder land een cultuur-sport-ver- drag met elkaar hebben, en de handelsbetrekkingen met Japan zeer nauw zijn, kan ik nu dus zo werken". Deze op het eerste gezicht misschien wat merkwaardige combinatie leidt er niet toe dat Prodinger zich in de sneeuw als een agent opstelt ten opzichte van de Neder landse skitalenten. „Ik ben juist goedmoedig en zit er niet om straffen uit te delen. Ik geef impulsen. De bevelen moeten bij de sporters van binnenuit komen en niet van buitenaf. Wie echt wil, die kan er komen. En wie niet wil, mag wat mij betreft best blijven. Op den duur kristal liseert het zich toch vanzelf uit. Ik ben afgelopen zomer begonnen en maak in april de balans op. Die zal in elk geval positief zijn. De skiërs van het vlakke land stellen mij zeker niet teleur", aldus Prodinger, die bij zijn aantre den al hoop putte uit de ver richtingen van de Neder landse wielrenners. „Die doen het toch ook uitstekend bij de bergetappes in de Tour?" ROB LANGEVELD ISchultz komt n onde verder 'Indian WELLS Brenda ichultz heeft de draad weer ipgepakt met een overwin- in de eerste ronde van met 250.000 dollar gedo teerde tennistoernooi in Indi an Wells. De 18-jarige speel ster uit Heemstede versloeg de zeven jaar oudere Amerikaan se Robin White moeizaam met 4-6, 6-4, 7-5. De Amerikaanse Tracy Austin maakt vandaag voor het eerst in vijf jaar haar opwachting in het enkelspel. ALMERE Een bom melding heeft gisteravond het uitreiken van de eer ste KNVB-clubkaart door André van der Louw ver hinderd. De politie van Almere, waar de uitrei king zou plaatsvinden, be vestigde dat de bommel ding een protest is tegen de clubkaart, die is gekop peld aan de omstreden veiligheidspas voor voet balsupporters. De KNVB-clubkaart, die on dermeer recht geeft op een plaatsbewijs tegen een geredu ceerd bedrag voor de interland Nederland - Bondsrepubliek Duitsland, zal in het eerste jaar een verlies van tenminste een miljoen gulden opleveren. Dat zei Gerard Bouwer, voor zitter van eerste divisieclub DS '79, gisteren in het tv-pro- gramma Sport Studio. De club kaart kost 25 gulden. KNVB zegt te beroepen, moeten 50.000 clubkaarten verkocht worden om het ver lies in het eerste jaar tot een miljoen te beperken. Tot nog toe zijn ruim 12.000 kaarten afgezet. Van het negatieve sal do zou drie ton ten laste ko men van de amateurs. Het be taalde voetbal zou 700.000 gul den moeten bijdragen. „Met Nooren als persoon heb ik geen enkel probleem. Het n vreselijk enthousiaste vent, die enorm veel goeds heeft gedaan. Ook voor mij, want zonder hem had ik Win nipeg niet gehad. Ik heb al leen problemen met zijn be nadering van het bondscoach- schap. Altijd dat teamgedoe. Laat ieder nou maar op eigen wijze presteren en laat hem verder met rust. Als ik mij teem om vandaag dit te doen en Nooren zegt dat ik dat moet doen, dan word ik daar onrustig van. Dat geeft spanningen die nergens voor nodig zijn en daar heb 'ik een hekel aan". Springruiter Albert Voorn in Vrij Nederland „Maar geld zegt mij niets. Ook al heb ik veel centen, ik kan toch nooit groter gaan wonen dan het tweekamer-apparte ment dat ik nu bezit of rijden in een betere wagen dan ik nu heb. Je moet niet verge ten, ik krijg een ondersteu ning van de staat en kom in aanmerking voor bonussen bij aansprekende prestaties. Wat voor mij telt, is dat de verlich ting in ons land ook voelbaar is binnen de sport. Dit seizoen hoop ik meer wedstrijden dan ook in het buitenland te kun nen afwerken". Russische verspringster Ga- lina Tsjistjakova in de Haagsche Courant „In vergelijking met tennis sers en voetballers worden we ook anno 1989 nog te weinig betaald. Vergelijk Kelly eens met Lendl, beiden aanvoerder van de wereldranglijst in hun tak van sport. En wat te den ken van Koeman? Sommigen spraken er schande van, dat ik meer wilde verdienen. Twee weken later tekende Koeman voor tien miljoen bij Barcelona en Nederland ju belde, omdat hij zo'n bedrag wist los te peuteren. Waarmee zijn wij wielrenners dan in hemelsnaam bezig?". T«..„ VlUt B, „Er moet van alles gedaan worden om de afnemende pu blieke belangstelling voor de draf- en rensport op de lande lijke banen een halt toe te roepen. Wij hebben in Hilver sum in 1988 niet minder dan 25 procent minder toeschou wers op onze toch geriefelijke tribunes gehad dan in 1987. De oorzaak is duidelijk. De wedkantoren slokken steeds meer mensen op die anders naar Hilversum komen. Dat moet worden teruggedraaid. Het spel op buitenlandse koersen in die wedkantoren van Ladbroke neemt toe". Thijs Borst, manager ren baan Hilversum, in De Te legraaf „Zoals een topvoetballer een strafschop kan missen, zo kan een arts ook falen. In het zie- Huistra het grootste talent. Het is prettig te horen dat je vertrouwen krijgt. Extra druk legt het echter niet op me. Ik hoef me niet koste wat kost elke wedstrijd waar te maken. Ik moet gewoon Ellerman blijven. Zenuwachtig ben ik niet en een haptonoom heb ik ook niet nodig". Juul Ellerman in het Leidsch Dagblad „Je produkt zijn mensen. Daar kan van alles mee loos zijn en dat verandert elke dag. Dan moet je genoeg ken nis en inzicht in huis hebben en heel veel affectie met een club om dat tot in lengte van dagen redelijk te runnen. In een gewoon bedrijf kan je veel dingen meten, hier niet. kenhuis worden zulke fouten intern besproken. In het voet bal komen ze in de krant. Neem een geval als dat van Ron Willems. Er is bij Ajax nog nooit iemand bij een transfer zo zorgvuldig ge keurd en behandeld. Bij de keuring is zelfs Marti gecon sulteerd. Maar het eindresul taat was ondanks die dure on derzoekingen niet voor hon derd procent gegarandeerd. Is dat dan een blunder?". Dokter Stibbe, ex-clubarts van Ajax, in de Volkskrant „Mijn eerste PSV-si een leerjaar. Ik heb nog veel te leren en maak fouten. Des ondanks heb ik minder op de reservebank gezeten dan ik aanvankelijk verwachtte. De trainer noemt mij naast Pieter Juul Ellerman: geen hapto noom nodig. FOTO: DIJKSTRA Hier komen heel veel emoties bij kijken". Kees Ploegsma, manager PSV, in de Haagsche Cou rant „De presidenten van de grote clubs hebben de moderne fi nancieringsmethoden ont dekt. Moreel zien die mensen geen enkel bezwaar in, wat ik noem, absurde transfers. Die transfers zijn schadelijk voor het image van het voetbal. Waarbij niet mag worden ver geten dat het om excessen gaat". En: „Vier buitenlanders per club, zoals wij in de Euro pa-Cuptoernooien toestaan, vinden wij voldoende. De EG dient te beseffen dat het voet bal op regionale en nationale facetten is gebaseerd. De EG zoekt naar mijn gevoel het voetbal. Over vrij werkne mersverkeer in andere sport en hoor je ze niet". Gerhard Aigner, algemeen secretaris UEFA, in Trouw „Als je in Nederland in staat wil blijven om talent vast te houden, moeten inkomsten als tv-rechten maximaal te rugvloeien naar het betaald voetbal. Er ontwikkelt zich nu een andere tendens. Als ik hoor dat de NOS vijf keer het normale tarief ontvangt voor de zwevende STER-blokken rond de interland tegen West- Duitsland, dan vind ik dat we op de verkeerde weg zijn. Want dit soort inkomsten moeten naar het betaald voet bal vloeien en niet naar de overheid". Karei Aalbers, voorzitter Vitesse, in NRC/IIandcls- blad Theo Laseroms. Laseroms kiest voor Turkije ZWOLLE Theo Laseroms heeft voor een nieuwe werk gever in Turkije gekozen. Of schoon zijn contract nog twee jaar doorloopt, verlaat Lase roms aan het einde van dit sei zoen PEC Zwolle, waar hij aan begin van de komende compe titie in dienst trad. „De aanbieding van Sariyer was dermate aantrekkelijk", aldus Laseroms, die gisteren nog een verbeterd contract kreeg aangeboden door PEC, „dat ik die niet kon laten lo pen. In mijn hart was ik graag in Zwolle gebleven. Iedereen heeft zijn gevoelens, maar ik heb de emoties even buiten de deur gezet en puur zakelijk ge redeneerd". Laseroms gaat bij Sariyer weer samenwerken met manager ITenk van Ginkel, die de Zwolse club eveneens verlaat. De Fransman Jean Claude Co- lotti was èén van de veertig renners die gisteren ten val kwamen. FOTO: EPA Chaos in Parijs - Nice MOULINS Het ren- nersveld van Parijs - Nice heeft gisteren in de eerste etappe, iets te veel van zijn energie bewaard tot de laatste kilometer. Het gevolg was een flinke val partij vlak voor de rode vlag. Het hele peloton werd desondanks in de zelfde tijd als winnaar Etienne de Wilde geklas seerd. In de explosie van een com pleet veld, na bijna 150 kilo meter „wandelen" en een be hoorlijke tempoverhoging in het laatste uur, was de scho ling van Etienne de Wilde op de kleine winterbaantjes op nieuw van onschatbare waar de. Hij bleef Planckaert en Adri van der Poel duidelijk voor en maakte door de tien seconden tijdsvergoeding bijna het volle verlies goed uit de proloogtijdrit op Thierry Ma- witte lei- Alternatieve Elfstedentocht afgeblazen ZWOLLE Wel ijs, maar geen Alternatieve Elfstedentocht in Finland. Door overvloedige regenval en invallende dooi is de 50 centimeter dikke ijsvloer van het Kalavesimeer bij Kuopio afge lopen weekeinde veranderd in een waterige massa. Op het ijs kan beslist niet geschaatst worden en daardoor zagen de organi satoren zich gisteren genoodzaakt om de Alternatieve Elfsteden tocht, die voor zaterdag op het programma stond, af te blazen. De zachtste winter sinds honderd jaar in Scandinavië is er de oorzaak van, dat het schaatspeloton nu wat vroeger aan de „zo- merslaap" kan beginnen. Met Evert van Benthem voorop een forse tegenvaller voor de in totaal 300 wedstrijdrijders, die zich hadden ingeschreven voor het Finse alternatief van de echte Tocht der Tochten in Friesland. 1,063-8-De Jong (Hl Ambacht) 45-47- PAARDESPORT Koersen Alkmaar 1e koers, 2040 m: 1. Peter Ruimzicht (J.G. Ruijgrok) 2.51,2-1.23,9. 2. Bruno koppel 79,50, trio 303,20. 2e koers, 2040 m: 1. Dancy Oldeson (M. Lukje) 2.52,3-1.24,5, 2. Dancer Volann, 3. Csarine Evento. Toto: win nend 5,00, plaats 2,40, 2,30, 3,10, koppel 10,70, trio 177,90. 3e koers, 2040 m: 1. Blue Night (A. r Blonk) 2.49,2-1.22,9, 2. Cesar Jithuizi koppel 16,40, trio 343,60. 4e koers, 2040 m: 1. Cheetah Rider (J. Ruijgrok) 2.51,5-1.24,1, 2. Bambi no, 3. Costeau Boszorg. Toto: win nend 6,10, plaats 2,20, 2,20, 2,60, de Wrede) 3.18,2-1.23,3, 2. Argonaut, 3. Baltimore. Niet gestart: Centipede, Carin Marco. Toto: winnend 11,60, plaats 2,80, 1,60, 2,30, koppel 42,30, trio 572,60. 6e koers, 1700 m: 1. Brenda Uithui zen (J. van Dooyeweerd) 2.16,1- 1.20,1, 2. Worthy Hanover, 3. Yata- Heren, 15 km vrije stijl: 1. Tsakiris (Gri) 48.07, 2. Hartz (Den) 50.13, 3. Hopman (Ned) 50.17, 16. Van Rhee- nen (Ned) 57.27. SQUASH WK in Warmond 1e ronde dames: Valls (Spa)-Town- send (Nze) 9-0, 2-9, 9-10, 9-7, 9-2. (Aus) 9-0, 9-6, 4-9, 9-5. Mett (Gbr)- (Fra) 9-3, 9-5, 9-5, Geaves (Wdl>-Flo- rissen (Ned) 9-1, 9-4, 9-2, Horner (Gbr)-Wright (Gbr) 9-3, 9-2, 9-1, Mar tin (Aus)-Sinervo (Fin) 9-6, 9-0, 9-1, Foster (Gbr)-Anderson (Aus) 9-5, 10- 9, 9-4, Williams (Nze)-Thomas (Wal) 9-2, 9-3, 9-4, Cardweil (Aus)-Myllynie- koppel 47,50, trio 1077,60, kwartet: 2.698,30. 7e koers, 2040 m: 1. Zoef Uithuizen (A. Zwart) 2.43,3-1.20,0, 2. Ydra P. 3. Attica. Toto: winnend 1,10, plaats 2,20, 1,50, 1,50, koppel 31,80, trio land (S. Hartman) 2.21,2-1.23,0 tens) 2.41,1-1.21,4, 2. Airs and Gra ces, 3. Bardana, 4. Breeze. Toto: win nend 4,10, plaats 1,80, 1,50, 1,90, koppel 9,50, trio 77,00, kwartet: 197,30. 10e koers, 2040 m: 1. Wilma N. (J. Oorthuijsen) 2.43,5-1.20,1. 2. Wez 3. Whopper Oostwyck. Toto: W5 spel: 4-7-2-2-6. Geen uitbetaling. Omzet totalisator: f.265.861,00. SCHAKEN Toernooi Lugano Kortsjnoj (Zwi)-Wedberg (Ned) 0-1, Larsen (Den)-Jeroen Piket (Ned) 1/2-1/2, Welin (Zwe)-Timmer Welling (Ned) 1-0. SKI Lowlanders kampioenschappen Noussa (Gri) Langlaufen, dames 5 km vrije stijl: 1. Heilman (Den) 19.52, 2. McKenzio (Gbr) 20.04, 3. Franssen (Den) 20.07, 5. Stevens (Ned). 22.44, 8. Vavra (Ncd) 0.45, 134. (Ned) 25.06. ster (Bel) 0.59. McFea (Gbr) 9-0, 9-1, 9-1, Beumer (Ned)-Collins (Ier) 9-6, 9-6, 7-9, 9-7, Belford (Aus)-Macree (Gbr) 9-4, 9-5, 9-6, Fitzgerald (Aus)-Oakley (Nze) 9-0, 9-0, 9-3, Devoy (Nze)-McCaughey (Ier) 9-1, 9-0, 9-0, Best (ler)-Conway (Ier) w.o.. Muller (Wdl)-Van Hoorn (Ned) 10-9, 3-9, 9-2, 9-1, Hoogendoorn (Ned)-Owen (Nze) 9-1, 9-3, 9-0, New ton (Nze)-Paton (Can) 9-5, 9-2, 9-2, Hui (Nze)-Bradey (Aus) w.o., Le Molg- nan (Eng)-Hawkes (Hko) 9-1, 9-3, 9-2, Brown (Gbr)-Roberts (Gbr) 9-4, 9-2, 7-9, 9-5, Houtsma (Ned)-Amlgorena (Fra) 9-1, 9-7, 7-9, 9-7, Cumings (Gbr)-Harvey (Can) 9-1, 9-0, 9-2, Var- dy (Gbr)-Dora (Zwe) 9-1, 9-0, 9-1, Brown (SchpCastets (Fra) 9-4, 9-10, 5-9, 9-5, 9-1, Opie (Gbr)-Levine (Isr) 9-0, 9-1. 9-5. TENNIS Toernooi van San Antonio Finale dames dubbelspel: Shriver/A- dams (Vst)-Fendick/Hetherington (Vst/Can) 3-6,6-1,6-4. WIELRENNEN Parijs-Nice 1e etappe: 1. De Wilde (Bel). 167 km van Gien naar Moulins in 4 uur 42 mi nuten en 8 seconden, gemiddelde der Poel (Ned) met tijdsvergoe ding 4.42.06, 4. Barteau (Fra), 5. Stumpf (Wdl), 17. Jacq van der Poel (Ned), 18. Van Poppel (Ned), 19. Ver- mote (Bel). 20. Davie (Gbr), 21. Marie (Fra), 22. Uryga (Pol), 23. Emonds (Bel), 24. Verschueren (Bel), 25. Van Rijen (Ned), 39. Rozendal (Ned). 43. Winnen (Ned), 56. De Koning (Ned), 71. Breukink (Ned), 72. Roosen (Bol), 75. Fignon (Fra), 77. Ducrot (Ned), 92. Delgado (Spa). 123. Stephen Roche (Ier), 134. en laatste Colotti (Fra) allen dezelfde tijd als De Wilde. Casado (Fra) en Lurvlk (Noo) staakten de strijd. Algemeen klassement: 1. Maria 4 uur 48 minuten en 51 seconden, 2. In- durain (Spa) op 1 seconde, 3. Fignon 0.02, 4. De Wilde 0.03, 5. Roche (Ier) 0.03, 6. Petito (Ita) 0.07, 7. Lavainne (Fra) 0.08, 8. Breukink (Ned) 0.08, 9. Moreau (Fra) 0.09, 10. Leaznibarrutia (Spa) 0.11, 21. Winnen (Ned) 0.14. 27. De Koning (Ned) 0.16, Van Rijen (Ned) 0.28, 102. Jacq. van der Poel (Ned) 0.35, 104. Rozendal (Ned) 0.35, 122. Ducrot (Ned) 0.43, 125. Adri van der Poel (Ned) 0.45, 126. Van Poppel Van Cal- pub!

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11