Jarig Noordwijk deelt met Marken Rijnsburgse Boys niet bij de les Ter Leede overklast Vlaardingen Straatlengte voorsprong Hazerswoudse Boys SI Quick Boys neemt revanche ARC weer onderuit!; Kickers '69 verdringt MMO van eerste plaats SPORT £eidóc (Sou/tont maandag 6 maart i989 pagina ia Vink, Vermeer. Van Hensberge Nulkes; Van Utrecht (Gerlof), Man puty, Smit, Smits; Hazenoot, Bakke Marken: Teerhuis; Peereboom (I Waard), Kaars, Zeeman, Zeeman; I Groot, Schipper, Boes; Teerht (Zondervan), Tol, Boes. LEIDEN Quick Boys behaalde dit weekein de een riante 0-3 zege tegen Spakenburg. „De revanchegedachte leefde nog bij de jongens. Ze hadden ons de laatste keer met 1-3 gepakt. Dat i absoluut dieptepunt dat we van- Aan de juiste motivatie ontbrak het de Katwij- kers dus niet tegen Spakenburg. Vanaf het be gin namen de gasten het initiatief. Deze agres sieve tactiek leverde al in de eerste tien minu ten enkele goede kansen op waaronder een bal op de lat van Floor van Duyn. In de twaalde minuut was het wel raak. Een goede voorzet van uitblinker Hans van der Plas werd door Gert Aandewiel met het hoofd klaargelegd zo dat Dennis Jan Mieras de hoek kon uitzoeken. Vier minuten later werd de tweede treffer aan getekend. Hans van der Plas schoot het leer na een combinatie met Johan Jonker feilloos in het dak van het doel. Tot aan de rust domineer den de Katwijkers het spelletje, maar er werd niet meer gescoord. Dat duurde tot vijftien mi nuten voor tijd toen Johan Jonker, Theo van Rijn in buitenspelpositie aanspeelde. Omdat de mannen in het zwart weigerden te vlaggen en te fluiten, bepaalde Van Rijn de eindstand op 0- 3. „Het elftal had vandaag geen zwakke plek ken", aldus Van der Zee. „Spakenburg is geen moment in de wedstrijd geweest. Bij vlagen hebben we ze zelfs weggespeeld. En dat is toch niet niks want Spakenburg blijft toch een top per. Het is alleen jammer dat we vandaag niet meer goals hebben gemaakt". LEIDEN De dames van Ter Leede wonnen in een eenzijdige wedstrijd, waarbij Vlaardingen er totaal niet aan te pas kwam, erg gemakkelijk met 8-0. Voor rust liep het allemaal nog niet echt goed en trainer Frank van Dam was ook niet tevre den met de 3-0 ruststand. Na rust speelde Ter Leede aanzienlijk sterker, waar door Vlaardingen niet verder meer kwam dan de middenlijn. De doel punten kwamen op naam van Jenny van der Mark 4x, Corina Janssen 2x, Marion van der PLoeg en Els Schoon beiden lx. Eersteklasser Valken '68 won in een zeer gelijk op gaande wedstrijd met 3-1 van Ter Leede 2. In de interregionale zondag afdeling won Iduna in een zeer goede wedstrijd met 2-0 van Groeneweg. Het team van trainer Ton Zwagerman kreeg in de hele wedstrijd maar drie kansen, waarvan er twee werden benut. Voor rust scoorde Diana Wester waal en een kwartier voor het einde onderschepte An gela Hoekstra een foutieve pass en maakte het tweede doelpunt. Groeneweg speelde goed maar had in de hele wedstrijd geen kans om te scoren. In de hoofdklasse leed Altior een flinke 7-1 nederlaag te gen De Spartaan. Altior dat de gehele wedstrijd met tien man speelde, hield tot vlak voor rust de tegenstander goed bij. De Langeraarse ploeg kwam zelfs vlak voor rust nog op een 1-0 voor sprong, maar De Spartaan trok in de blessuretijd van de eerste helft de stand weer gelijk. Altior kon het tempo na rust niet meer volgen en De Spartaan maakte het kar wei af. Het enige doelpunt van Altior kwam op naam van Anneke van Vliet. Randstad Sport verloor met 1-0 van koploper VCS. Het doelpunt kwam in de eerste helft tot stand. Randstad Sport nam geen genoegen met deze achterstand en bood VCS sterke tegenstand Dit goede spel werd niet ir doelpunten omgezet. NSV'46 speelde in en teget Nieuwkoop gelijk. In ee?i goede en gelijk opgaand* strijd nam NSV'46 na rust d< leiding door een doelpun van Carola van der Voorn Nieuwkoop dat technisch iëfc beter was, trok de stand sne! weer gelijk. UDO verloor thuis met 5 v van De Sleutels. De Leidse dames waren duidelijk betei en agressiever. de i NOORDWIJK Noord- wijk kon de dag waarop het zijn zesenvijftigste verjaardag vierde niet op luisteren met een klin kende overwinning. Te gen Marken, dat na een sterke seizoensouverture ver is teruggevallen, kwa men de rood-witten niet verder dan 1-1, waardoor het gemiddelde van één punt per wedstrijd werd geconsolideerd. Noordwijk speelt dit zeer nadrukkelijk de tweede viool. Een plaats in de mid denmoot is een reële afspiege ling van de sterkte van de ploeg die te veel doorsnee-spe- iers herbergt. John Eelman moet dit al snel onderkend hebben en tracht middels het inpassen van jonge, talentvolle spelers een basis voor de ko mende jaren te—leggen waar Noordwijk weer mee uit de voeten kan. Het huidige sei- De Sleutels stunt tegen DEVJO: 4-3 LEIDEN De Sleutels be haalde dit weekeinde in de vierde klasse B een even be langrijke als verrassende 4-3 inhaalzege tegen nummer drie DEVJO. Door dit resultaat werd de achterstand op Kou dekerk tot eéh punt terugge bracht. De overige mede-de gradatiekandidaten zullen weer terdege rekening moeten houden met de Vlietploeg. „Deze overwinning is natuur lijk een geweldige opsteker", aldus een verheugde Sleutels- coach Jan van Bemmelen na afloop. „Ik heb er weer veel vertrouwen in gekregen. Van daag hebben we fanatiek en scherp gespeeld. Daarbij heb ben we constant het initiatief genomen. Als we deze lijn vooral in de thuiswedstrijden door kunnen trékken, moet het lukken". Dat de Leide- naars er vanaf het begin in- kleunden, bleek wel uit de snelle openingstreffer van Leo Compeer. Toch leverden twee onachtzame momenten in de Sleutels-verdediging treffers van Ed Harings op. De Leidse ploeg was echter gebrand op een overwinning. Affrim van Es tekende de gelijkmaker aan en Robert van der Mark bracht de stand op 3-2. Beide treffers zouden overigens in het overzicht van 'het doel punt van de maand' niet mis staan. In de 23ste minuut was het feest helemaal compleet. Toen kopte Compeer de vierde Leidse treffer binnen. Na deze hectische beginfase werd de doelpuntenmachine even stop gezet. Het zou tot de 74ste mi nuut duren voordat Harings het apparaat weer in werking stelde: 4-3. Het laatste kwar tiertje nam de druk van de gasten steeds meer toe en uit eindelijk behoedde de sterk keepende Rob Groenendijk de thuisploeg voor een puntende- Üng. zoen dient daartoe als een overbruggingsjaar. Piet Hazenoot is zo'n Noord- wijks talent. Achttien jaar pas en bezig aan zijn eerste seizoen in de hoofdmacht. De laatste weken vestigt Hazenoot in toe nemende mate de aandacht op zich en valt er een aanzienlij ke progressie in zijn spel waar te nemen. Grilligheid is zijn handelsmerk, zoals de wed strijd tegen Marken onmisken baar aantoonde. Voor de pauze dolde hij zijn directe tegen stander Klaas Zeeman keer op keer, had een goede voortzet ting in huis, was gevaarlijk voor het doel en nam en pas sant, na een combinatie met Kees Smit, de openingstreffer voor zijn rekening. In de twee de helft viel hij echter ver te rug, was te passief en deed er tot ergernis van trainer John Eelman niets aan om dat te veranderen. Slechts éénmaal leefde Hazenoot op toen hij met een schitterende volley de onderkant van de lat raakte. Zelf schrijft hij zijn progressie toe aan het vertrouwen dat in hem wordt gesteld: „De trai ner heeft mij na slechte wed strijden nooit laten vallen. Ik durf nu meer acties te maken en de bal op te vragen. Door die blessure van Ivan Her mans sta ik rechtsbuiten en die plaats ligt mij toch het meest". Noordwijk, zonder de geschor ste Andries Wendt en Kees Marbus, zocht in de beginfase van het duel tegen Marken naar de juiste organisatie in de eigen verdediging. Vooral Jan Cornelis Boes, de gevaarlijkste Markenaar, dook enkele ma len in kansrijke positie op voor Dick Dortmundt, maar had het vizier niet op scherp staan. De thuisclub kreeg gaandeweg het eerste part meer grip op het spel, maar verzuimde de defensieve zwakte van Mar ken af te straffen. De ope ningstreffer van Hazenoot was een logisch gevolg van het vel- doverwicht, maar Noordwijk drukte niet door. Tegen de verhouding in kwam Marken kort voor de pauze langszij toen libero Henk Zeeman een mislukte inzet van Boes in tweede instantie achter Dick Dortmundt schoot. De hardwerkende, maar tech nisch beperkte Kees Smit ver morste in de 53e minuut een dot van een mogelijkheid. Na een blunder van Jan Peere boom mocht hij alleen op de betrouwbare doelman Cornelis Teerhuis, stand-in voor de ge blesseerde Ad Raven, afgaan, maar weigerde de bal breed te leggen op de vrijstaande Haze noot en besloot zijn actie met een afzwaaier. Zes minuten la ter kroop Noordwijk zelf door het oog van de naald toen Boes zijn kopbal tegen de verste staander zag belanden. In de hectische slotfase, waarin Timo Gerlof in het veld kwam voor de evenals Rob Vermeer geboekte Leonard van Utrecht, kreeg Geert Jan Bak ker het bij vlagen op zijn heu pen, trof Hazenoot de lat en redde Dortmundt een punt Aad van deN Berg Marken doelman Cornelis Teerhuis voorkomt dat Geert Jan Bakker gevaarlijk kan worden voor Noordwijk medespelers zich aantrekken JELLE RAAP Opstellin voor de thuisclub door een Noordwijkers staan te slapen vliegend schot van Wim Tol als er een speler van Marken over te tippen. John Eelman doorbreekt, moet Vermeer aan wond zich na afloop vreselijk de noodrem trekken. Nu loopt op over de boeking van Rob die jongen wel weer tegen een Vermeer: „Doordat drie schorsing op. Dat mogen zijn AMSTELVEEN Eén helft lang dacht Rijns burgse Boys zaterdag dat het bestaande kwaliteits verschil alléén voldoende zou zijn om degradatie kandidaat RKAVIC z'n twaalfde nederlaag van dit seizoen te bezorgen. Een misvatting, zo bleek na afloop van dat eerste deel. Enigszins fortuinlijk welis waar Rijnsburgse Boys mis te enkele fraaie kansen maar op basis van inzet en werklust beslist wél verdiend. Een donderspeech van trainer Arie Kurver en vijfenveertig minuten later, stapte Rijns burgse Boys toch twee winst punten rijker van het Amstel- veense veld. De matige instel ling van de geelzwarte ploeg, door het gelijkspel van Heer- jansdam bij Barendrecht nu weer alleen aan kop in IA, was zonder directe gevolgen gebleven. „Maar dat betekent niet dat ik dus tevreden ben", sprak Kurver later. „Als de ploeg eerste wil blijven, zal er de komende weken heel an ders moeten worden ge speeld". Nu maakt Kurver zich natuur lijk geen zorgen over de vraag of zijn ploeg er in de komende duels tegen toppers Quick Boys en Heerjansdam wél he lemaal staat. Die tegenstanders spreken zijn manschappen aan. Daarbij is er na RKAVIC uit voor de spelers geen enkele reden om met het hoofd in de wolken te vertoeven, iets wat zaterdag, een week na de 0-5 zege op NSW, duidelijk wel het geval was. Kurver: „Ty pisch Rijnsburgse Boys, maar het blijft toch te gek dat ik nu in de rust aan alle kanten te keer moet gaan, om een ploeg die kampioen wil worden dui delijk te maken dat er gewerkt moet worden?" Te gek of niet, voor de pauze maakte Rijnsburgse Boys in Amstelveen inderdaad niet de indruk het nut van punten- winst in te zien. Op basis van het reeds genoemde kwali teitsverschil werden weliswaar kansen gecreëerd (Gijs Collé, maar vooral Hans Zwaan faal den), maar ook het zo matige RKAVIC kreeg mogelijkhe den. En benutte er zowaar wel één. Na een voorzet van Ruud Ort kreeg Jan Albert Velthui- zen van de geelzwarte verde diging alle gelegenheid om droog te scoren. De tweede helft was een kwartier oud op het moment dat Rijnsburgse Boys de wed strijd weer onder controle had. Eerst verschalkte Hans Zwaan de onoordeelkundig uitgelopen Michel Zitvast met een lob, vervolgens was Zwaan bij de tweede paal aanwezig om voorbereidend werk van in valler Hennie Koet koppend af te ronden. Dat het daarna tot de allerlaatste minuut duurde voordat de geelzwar ten de wedstrijd definitief be slisten, mag met name Wim Hooymans zich aanrekenen. Hooymans faalde vanaf de stip, nadat hij zelf tegen de grond was gewerkt. Een fout die Huug Aandewiel in de slotminuut goedmaakte, door uit een vrije trap wel raak te mikken. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 41. Veldhuizen 1-0, 53. 1-1, 60. Zwaan 1-2, 90. Aande- ïbergen. De Kroon. De Louw, Arroyo, Hooymans, Carli, Collé (Koet), Zwaan. LEIDEN Hazerswoudse Boys heeft in de afde lingscompetitie zaterdag verder afstand genomen van de achtervolgers. De mannen van Kors van Bemmel versloegen in een aantrekkelijk duel LSVV met 3-1. De concurrentie verspeelde opnieuw pun ten. KRV en TAVV hiel den elkaar in evenwicht: 2-2. Meerburg hield Val ken op 0-0, terwijl Alphia tegen tien overgebleven GWS-spelers een voor sprong verspeelde. Het werd 1-1. Hazerswoudse Boys LSVV'70 3-1 (1-1) Hazerswoudse Boys startte overtuigend met drie vrije kansen voor Jan Platteel en Koen Warnau, maar de terug gekeerde LSVV-coryfee Ed win Heespelink schoot de stu denten naar een 1-0 voor sprong. Martin van Soest scoorde in zijn tweede wed strijd voor de Boys na een lan ge solo de gelijkmaker, waarna Koen Warnau en Sjaak van Dorp de stand naar 3-1 tilden. De goed spelende studenten misten de kans om terug te komen. Keeper Hans van der Zwan stopte zowel een door Heespelink ingeschoten penal ty als de rebound. ,r Meerburg - Valken'68 0-0 Anders dan de uitslag doet vermoeden viel er in Zoeter- woude te genieten van een aantrekkelijke wedstrijd. Val ken was in de eerste helft wat gevaarlijker, maar Meerburg- goalie Pierre Berk was niet te passeren. Na de rust was Val ken vooral op de vijandelijke helft te vinden, maar de beste mogelijkheden waren voor Meerburg. Kees Hagenaars, Danny van Aerde en Lutze van der Ploeg faalden echter bij drie kansen op rij. KRV - TAW 2-2 (0-1) „Het leek wel alsof er Sinter klaas gespeeld werd", zei KRV-coach Krouwel na af loop. Hij doelde niet alleen op de gelijkmaker van TAVV (Kees Hoogenes) in de laatste minuut, maar ook op de ma nier waarop KRV de 0-1 ach terstand had weggewerkt. De corner van Peter de Bakker ging recht op back Rene van Leeuwen af, maar veranderde op het laatste moment van richting om direct in het doel te ploffen. Peter de Bakker zette KRV ook op 2-1. In de eerste helft had Wiliam Bak ker een beter spelend TAVV op 0-1 gezet. GWS Alphia 1-1 (0-1) Na lange tijd veroverde GWS weer eens een punt op Alphia. Alphia kwam in de eerste helft na een doorbraak van Peter Verheul verdiend met 1- 0 voor. Na rust ging GWS-er Alfred van der Plas na een dubbele boeking vroeger dan hij had gedacht onder de dou che én moest veldspeler Wil lem van der Mey de plaats van de geblesseerde doelman Dirk Dorrestein over nemen. Met tien man en een 'surrogaatkee per' maakte GWS via Gijs van der Mey gelijk. SVLV Abbenes 0-0 (0-1) Opnieuw een ruime nederlaag voor SVLV en opnieuw duur de het even voor het verzet van de mannen uit Voorscho ten brak. SVLV kreeg zelfs goede mogelijkheden. Abbenes doorbrak de ban drie minuten voor rust na een omstreden penalty. Peter Kattenburg maakte de geboden kans af. Hij scoorde in de tweede helft nog eenmaal vanaf elf meter, smaakmaker Peter Kattenberg trof twee keer doel, Ronald Honcoop eenmaal, terwijl Frank Marselis zijn eigen doel- ZLC - SVOW 1-3 (1-1) In een slecht en hard treffen nam ZLC een 1-0 voorsprong met een schot van Koos Oeverne vanaf rechts. Bert de Vries voor rust en voorstopper Gert de Jong en Casper Klomp na de pauze bogen de score naar 1-3. ZLC eindigde de wedstrijd incompleet. Toen Leidenaar Candido gebles seerd naar de kant moest, kon ZLC geen vervanger voor hem in het veld brengen. LEIDEN Eersteklasser ARC blijft tobben. Tegen Spijkeni: werden de pupillen van trainer Aad Koren met de zoveelste r derlaag van dit seizoen geconfronteerd. Ditmaal gingen de A1-: phenaars met 4-1 ten onder. Door dit resultaat blijft het tea met vijf(!) punten uit zeventien duels in het bezit van de ro< lantaarn. „Spijkenisse speelde in de eerste helft zeer goed denk niet dat ik dit seizoen tegen een betere ploeg heb speeld", probeerde Niek Oosterlee de uitslag te verklaren. Tocl duurde het tot de dertigste minuut voordat ARC-doelman Emit Borst door Edwin Verhoeven werd gepasseerd. Op slag van n. tekende Ruud van Emmerik de tweede treffer voor de thu_ ploeg aan. Als paal en lat doelman Borst niet ter zijde haddei gestaan, waren de gasten echter al op een grotere achterstam gezet. Na de thee zakte Spijkenisse terug. De nummer laatst ranglijst profiteerde direct en een goed ingeschoten vrije tr« van Dik Ernst gaf de Alphense burger weer moed. Vanaf d. moment probeerde ARC de gelijkmaker te scoren. Ruud van I en Frank Bloemheuvel kregen enkele kansjes, maar de derdi Spijkenisse-goal van Niels van Hamburg betekende de genad< slag. Robert de Heer maakte aan alle onzekerheid een eir door Borst voor de vierde maal te passeren. Het betekende vens de 46ste tegengoal die de Alphenaars dit LEIDEN Aan de kop van de afdeling zondag is het stuivertje wisselen. Zo profiteerde de nieuwe lijstaanvoerder Kickers '69, dat met 3-0 VNA ver sloeg, van de misstap van MMO (2-1 uitverlies tegen Leidsche Boys). Randstad Sport, 1-0 winst op ASC, en Alkmania, 2-1 tegen ZLC, volgen nadrukke lijk. Oranje Groen moest thuis de punten aan Tey- lingen laten (0-4), terwijl VNL met 3-1 te sterk was voor Bernardus. Kickers '69 - VNA 3-0 (1-0) Zoals de uitslag al doet ver moeden kende Kickers '69 weinig moeite met VNA. Al na enkele minuten keken de gasten tegen een achterstand aan. Terwijl de keeper van VNA rekening hield met een indirecte vrije trap schoot San- der Beuk het leder zonder tus senkomst binnen. Na rust vormde een combinatie met Danny Malipaard de basis voor Beuks tweede doelpunt, waarna Malipaard met een so loactie voor eindstand teken de. Leidsche Boys - MMO 2-1 (1- 0) Een te gemakkelijke houding van MMO brak de ploeg in het eerste kwartier op. Zo strafte Patrick Kooien een te zachte terugspeelbal af. Een actie waarbij MMO-keeper Rob v.d. Meer zodanig geblesseerd raakte dat hij na rust door speler John v.d. Poel vervan gen werd. A-junior Richard Filemon zat hier niet mee en tekende 2-0 aan. Een doelpunt van Hans Disseldorp zorgde ervoor dat Leidsche Boys nog onder druk kwam te staan, maar de gelijkmaker bleef uit. VNL - Bernardus 3-1 (1-1) VNL opende sterk tegen Ber nardus. Zo tekende Nick Wul ben de openingstreffer maar concentratieverlies VNL had spoedig daarna gelijkmaker van Peter Oud.' hoorn tot gevolg. Toch wft< VNL er na rust geen twijfi over laten bestaan wie aar»- spraken mocht maken op di e" winst. Wederom Wubben eiyer(: Michel v.d. Zee ware woordelijk voor de eindstand - Randstad Sport ASC 1-0 (lunr dier Ondanks het feit dat Randsta cPn Sport een gebrek aan schot vaardigheid toonde, drukte d ploeg een veldoverwicht tegé ASC toch uit in een overwin ning. Een door Frank Hoge^r^ woning direct ingeschotéK1*^- voorzet vanaf de rechterkan betekende dat al vroeg in <3 Tsje eerste helft de eindstand wa 30 1 bereikt. Aandringen van AS( Kro na rust kon hier geen verahStev. dering in brengen. 60e. Alkmania - ZLC 2-1 (1-0) Met twee doelpunten had Alk *ur mania-aanvaller Ed Mulle RSC een beslissend aandeel in de 2 bon 1 winst op ZLC. In eerste in de b stantie strafte hij een gemist wor penalty van Ronald Hendrik acht sen aan de andere kant diret land af, om na rust de verdedigin van ZLC wederom kansloos 4 Rug laten. Hans de Kruyff bracli bycl uit een vrije trap zijn teai de k weer terug in de wedstryd nooi maar de gelijkmaker (e^i ker schot van Stikkelkorn beland -'t G de nog op de lat) bleef uit. Oranje Groen - Teylingen 0- Voe (0-2) giste Teylingen blijkt over een bete strij< re tweede garde te beschikkei van dan Oranje Groen. In een due De waarin beide ploegen ma» maai over vijf basisspelers kondej kort beschikken, waren de Sassen ty. heimers heer en meester. Voo rust tilden Pieter Goseling ëi Voe' Pieter van Nobelen de stanCafge naar 0-2. Gpseling maakte me ste een tweede treffer zijn debuu door compleet. Leo v.d. Kroft be Vast| paalde de eindstand op 0-4. aprj]

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18