maakt grote indruk Gouden Van Hulst Missie mislukt van oncurrenten PSV CektóeSowcwtt Britse dames superieur in squash SPORT J Postcode/plaats VANDAAG Tijd voor ontspanning I Noteer ais nieuwe abonnee ingaande Naam:Voorl.: Adres: I Adres: Postcode/plaats: i Telefoon Telefoon(voor c Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72J4 Stuur als dank de stopwatch naar Naam: Adres: (voor controle bezorging) j i eratis. j Stuur deze bon in een open envelop - post I Leidsc Courant. Antwoordnummer 998,2 .Ccidóe Sommvtj gei niet nodig O VD Den Hl Fitte Bollegraf grijpt hoofdprijs Omloop krijgt winnaar die past bij karakter Blunders De Graaf nekken UVS in 'jubileumduel' Jarig Noordwijk deelt met Marken Leiden-coach zoekt oorzaak slecht spel bij zichzelf Jose Houben laat squashvorm schieten WARMOND Met de tweeëntwintig winnaressen, toegevoegd aan het hoofdschema zijn vandaag in het Dekker tennis en squa- shcentrum te Warmond de wereldkampioenschappen squash voor dames van start gegaan. Vooral de Britse dames waren in de kwalifikatie succesvol. Van Nederlandse zijde kwalificeerde alleen Herma Florissen zich voor dit jubileumevenement van de vijftigjarige Nederlandse Squash Rackets Bond. Engeland is de bakermat van de squashsport. Niet verwonder lijk, dat naast de dertien rechtstreeks in de wereldtitelstrijd ge plaatste Britse dames ook het kwalifikatietoernooi door de En gelsen werd beheerst. In negen van de tweeëntwintig wedstrij den betrad een Engelse de courts, acht maal stapte zij zegevie rend van de parketvloer. Onder meer de bij de Haagse Squash Rackets Club spelende Mariette Remijnse werd het slachtoffer van de Britse dadendrang, een 0-3 score tegen J. Leatherbarrow. Van Nederlandse zijde wist alleen Herma Florissen de kwalifi katie te doorstaan, ze bleef de Frangaise C. Vezin met 3-0 voor. Vandaag speelt Florissen haar eerste ronde in het hoofdtoernooi tegen de Engelse Geaves. MAANDAG 6 MAART 1989 PAGINA 13 Spelmoment van Roda JC-Ajax. Frits Nollgen in duel met Arnold Scholten. Rhot tot hun schrik bemerk ten, want via Francois beland de de bal voor de voeten van Driessen, die van tien meter afstand zuiver en hard in- knalde, 1-0. Het was de enige gevaarlijke Maastrichtse actie, want op het doelpunt na werd Feyenoord het initiatief ge gund. De beste kansen kreeg Feye noord door toedoen van de Maastrichtenaren zelf. Zes mi nuten voor rust kopte Thai een ongevaarlijke voorzet van Lokhoff buiten bereik van zijn eigen doelman tegen de bui tenkant van de kruising en halverwege de tweede helft moest De Haan op de schoen van Smolarek duiken na f foutieve terugspeelbal a Arts. De gelijkmaker bleef echter uit in Maastricht, zodat MVV na zijn 23e competitie wedstrijd eindelijk iets opge- luchter adem kan halen. Sinds de komst van Brandts is de po sitieve score opgelopen tot 8 punten uit de laatste vijf duels. KNSB haalt krenten uit pap van Mulder HEERENVEEN De KNSB is van plan de ster ke punten uit het mara thonplan van Ron Mulder, directeur van Ice Produc tions, over te nemen. De schaatsbond wil echter niet het commerciële bu reau daarbij direct betrek- De marathonrijders grepen de finale in Heerenveen aan om een demonstratie te houden voor hun wegens gebruik van neusdruppels geschorste colle- gaoJos Pronk. FOTO: ANP ken. „Het zóu een brevet van onvermogen zijn", al dus bestuurslid Dick Lindhout, „als we de wij zigingen niet zelf kunnen doorvoeren". Mulder, eveneens geestelijk vader van het fenomeen alter natieve kernploeg, lanceerde enkele weken geleden een plan ter verbetering van de publicitaire en commerciële kant van het marathonschaat ser „Met name het verplaat sen. van wedstrijden naar de zondagmiddag en het verkrij gen van meer televisie-zend tijd zijn punten die mij aan spreken", aldus Lindhout, in het bestuur van de KNSB be last met marathonzaken. Hans Brandt, voorzitter van de LTC Marathon, zei tevreden te zijn over de ontwikkeling van het marathonschaatser „De nega tieve spiraal van de laatste ja ren heeft zich omgezet in i positieve. Met name in de ste helft van het seizoen zijr veel interessante wedstrijden geweest. De publieke belang stelling heeft het begrootte aantal van 1800 betalende toe schouwers per wedstrijd iets overtroffen". Een zeer blije John McEnroe na het behalen van de titel in Dallas in het WCT- toernooi. Big Mac versloeg eerst Ivan Lendlen vervolgens Brad Gilbert in de eindstrijd. FOTO: AFP Aanvoerder Fiji's tot 1993 geschorst SUVA De aanvoerder van het nationale elf tal van de Fiji Eilanden, Abraham Watkins, is door de nationale voetbalbond tot 1993 ge schorst. Ook zeventien andere internationals hebben zware straffen opgelopen. De groep verliet in januari een trainingskamp in de Bondsrepubliek, zonder toestemming van de bond. De spelers besloten het kamp verlaten voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Westduitse club Hertha BSC Berlin. Zij protes teerden daarmee tegen straffen die bij twee van hen waren opgelegd. Het duo, Igor Evans en Simon Peters, had zich een^tijdje Verborgen gehouden. Naast zijn schorsing moet Watkins, die in 1988 sportman van het jaar was op de Fiji Eilanden, een fikse boete betalen. Roda JC houdt 10 het netjes I Wielerorganisator wacht schadeclaims BRUSSEL Televisiekijkers in heel Europa bleven zaterdagmiddag ver stoken van rechtstreekse beelden van He wielerklassieker Omloop het Volk, waarmee het wielerseizoen traditio neel wordt geopend. Onderhandelingen over de uitzending lussen de BRT en de organisator van pe koers, het dagblad het Volk, waren pp het laatste moment afgesprongen, voor organisator Het Volk dreigen phadeclaims, omdat in sommige con- racten met de wielerploegen is vast gelegd dat de wedstrijd rechtstreeks |p televisie komt. Shorttrack-titels voor Veldhoven en Van Koetsveld ASSEN Jöelle van Koets veld en Charles Veldhoven zijn gisteren in Assen gehul digd als de nieuwe Nederland se kampioenen shorttrack. Veldhoven was bij de mannen, na winst op de 1500 en 500 me ter, zaterdag al nagenoeg zeker van de titel. Hij was ook de sterke op de afsluitende 3000 meter. Slechts op de 1000 me ter werd hij afgetroefd door Stompwijker Richard Suyten, die ook tweede zou worden in de algemene rangschikking vóór Jeroen Otten. 1 BUDAPEST Het tweede toernooi om de wereldtitels indoor-atle- tiek was van een zeer goed gehalte. Op dat hoge niveau speelde Ne derland met twee gou den medailles en een wereldrecord een op zienbarende rol. Nelli Cooman werd voor de tweede maal kampioene op de 60 meter en Elly van Hulst veroverde goud op de 3000 meter in de wereldrecordtijd van 8.33,82. Cooman was één van de tien titelhouders van twee jaar geleden in Indianapolis, die het kampioenschap prolon geerde. Op de 24 onder delen, dertien bij de mannen en elf bij de vrouwen, waren vijftien titelhouders in Budapest aanwezig. Naast het indrukwekkende wereldrecord van Elly van Hulst kende Budapest nog drie wereldrecords, die alle op een ^gedenkwaardige za terdag tot stand kwamen. De Australische Kerry Saxby zette de serie in op de 3000 meter snelwandelen (12.01,65), zij werd daarna ge volgd door Elly van Hulst, die met bijna zes seconden verschil de prestatie van Zola Budd uit de recordboeken schrapte. Olympisch 800 me ter kampioen Paul Ereng, de enige deelnemer uit Kenya, imponeerde met een fantasti sche laatste 150 meter, waar in hij van achter uit het veld oprukte naar de eerste plaats en met 1.44,84 Sebastian Coe als wereldrecordhouder ont troonde. Javier Sotomayor bracht zaterdagavond de met 8.000 toeschouwers volledig bezette hal tot enthousiasme door het wereldrecord hoog springen op 2,43 meter te brengen. De 22-jarige Cu baan, die door de boycot van zijn land de Olympische Spe len in Seoul miste, haalde daarmee dezelfde hoogte als vorig jaar op 8 september in Salamanca toen hij aangaf dat de olympische titel in Seoul in „verkeerde" handen zou terecht komen. De Rus Michael Tsjennikov werd in Budapest formeel als nieuwe wereldrecordhouder op de 5000 meter snelwandelen op gevoerd. De Rus, die veertien dagen geleden in Den Haag Europees kampioen werd, bleef ondeflde tijd waarmee hij in Indianapolis de wereld titel behaalde. Bij de nationa le kampioenschappen van de Sovjetunie in Gomel was Tsjennikov met 18.15,91 aan merkelijk sneller dan in Bu dapest (18.27,10), maar die prestatie is nog niet als we reldrecord erkend. Bij de vrouwen prolongeer den naast Nelli Cooman ook Christine Wachtel (DDR, 800 m), Doina Melinte (Roe, 1500 m) en Stefka Kostadinova (Bul, hoog) hun wereldtitel. Naast Tsjennikov waren dat bij de mannen: Antonio McKay (VSt, 400 m), Marcus O'Sullivan (Ier, 1500 m), Lar ry Myricks (VSt, ver), Mike Conley (VSt, hinkstapsprong) en Ulf Timmermann (DDR kogelstoten). Sneller Zes kampioenen van het ma gere twintigste toernooi om de Europese titels van veer tien dagen geleden in Den Haag zegevierden ook in Bu dapest. Voor Nederland wa ren dat Nelli Cooman en Elly van Hulst, die liefst 37 secon den sneller was dan in Hout- rust Sport. Verder toonden ook de Russische verspring- ster Galina Tsjistjakova en Doina Melinte (Roe) zich nu de sterksten van de wereld. De Roemeense won in Den Haag de 800 en in Budapest de 1500 meter. Bij de mannen werden alleen Ulf Timmermann, die de Amerikaanse wereldrecord houder kogelstoten Randy Barnes duidelijk aftroefde, en Michael Tsjennikov na Europees nu ook wereldkam pioen. De Marokkaanse wonderlo- per Said Aouita, die in Seoul zijn kansen door een blessure niet echt kon verdedigen en alleen op de 800 meter de bronzen medaille veroverde, imponeerde in Budapest weer met zijn superieure stijl. De overwinning op de 3000 meter was voor de Afrikaan belangrijker dan het oudste wereld indoorrecord, dat met 7.39,2 al tien jaar op naam staat van de Belg Emiel Put- temans. jeloof ak ii ezel >EN HAAG Het lijkt 'el of Feyenoord en Ajax llles in het werk stellen m PSV zo snel mogelijk je titel te bezorgen. Waar Ie landskampioen drie agen na het treffen met leal Madrid over streek- enoot Willem II heen- [ep, keerden de concur- pnten van mislukte mis- fes uit Limburg terug. feyenoord bewees zijn kwets- aarheid door met 1-0 bij e verliezen. Ajax speel- 0-0 bij Roda JC. maar ver zijn spits Pettersson door erke- lfn r kaart voor enige tijd. - k».vee wekenf in de topper PSV, ontbreekt de kun-tweed vrijwel zeker. Met nog wedstrijden te spelen, is het t tussen PSV en Ajax nu al v punten. FC Twente nam derde plaats van Feyenoord >nderr-r, maar staat al acht pun- achter. VVV en Willem II rechtstreeks op degrada- stevenen. De negen 70.000 toeschou- Er werd 26 maal ge- last Willem II was eigenlijk twaalf minuten beslist Koeman geheel volgens de richtlij van PSV-coach Hiddink. had zijn ploeg gezegd de hoog tempo te begin- en zo mogelijk reeds in eerste kwartier te beslis- Voor het overige appel leerde de coach aan de ver plichtingen die een uitver kocht stadion voor duur be taalde profs met zich meebren gen. Tegen het spel van de Eindho- venaren, dat bij vlagen weer deed denken aan vorig sei zoen. was voor Willem II wei nig te beginnen. De Tilburgers waren soms radeloos. Trainer De Visser kon na afloop dan ook weinig afdingen op de ne derlaag, maar liet toch niet na de schuld van de eerste twee doelpunten bij scheidsrechter Van Vliet te leggen. Maar bij de 1-0 van Koeman stond de muur niet op de juiste plaats en de toegekende strafschop, wegens hands, was sneu maar terecht. Onder leiding van de goed spelende Koeman zette PSV vooral het eerste half uur aan val na aanval op. De snelheid van handelen was voor de Til burgers te hoog. Zoals ook twee minuten voor de rust duidelijk bleek. Na een duel met Gerets dacht Willem II- verdediger Mallien dat de bal achter zou lopen. De Belg voorkwam dat echter en uit zijn voorzet scoorde Ellerman 3-0. Twee minuten later was Koeman komend vanaf de middenlijn niet te stuiten. Na een combinatie met Romario (goed op dreef) was het weer raak (4-0). Na de rust werd de Tilburgse -verdediging her haaldelijk opengespleten maar bleef de score, door Eindho- vens falen, beperkt tot drie treffers: Gillhaus, Romario en weer Ellerman, beperkt. Te grabbel Feyenoord heeft zijn naam als topclub weer eens te grabbel gegooid. Zaterdagavond tegen het in degradatiegevaar verke rende MVV konden de Rotter dammers geen moment het verschil in positie op de rang lijst waar maken. De wanver toning in de Geusselt bracht de ploeg van Rob Jacobs dan ook terecht een nederlaag (0- 1). Het huidige Feyenoord is geen schim meer van het team van enkele jaren geleden en kan ook zijn hoge aspiraties niet meer waarmaken. Ondanks enkele dure aankopen is de ploeg uit Rotterdam-Zuid een simpel spelend elftal waarin niemand initiatief durft te ne men en waar voetbalintelli gentie ver te zoeken is. De taktiek bestond er alleen maar uit de bal snel bij John Metgod in te leveren en die wist niet veel beters te doen dan wilde trappen naar de voorste linie te zenden, waar de „kabou ters" Hofman en Smolarek niets konden doen tegen de „reuzen" Brandts, Thai en Arts. In dat onbenullige spelle tje paste in de tweede helft ook de wissel die Jacobs toe paste. In de 53e minuut durfde hij het eindelijk aan Houtman naar de punt van de aanval te sturen, maar tegelijkertijd haalde hij Hofman, die als eni ge nog wel eens goed was voor een bruikbare voorzet, naar de kant. MVV vond dat al lang goed. De Maastrichtse formatie was in de 12e minuut aan de lei ding gekomen. Vijf minuten eerder had Brands nog een in zet van Vincent van de lijn weten te halen, maar in die 12e minuut stond heel Feye noord te kijken hoe ver Qua- den wel kon inwerpen. Dat was heel ver, zoals Brands en Ie marathonrijders grepen de finale in Heerenveen aan om een demonstratie te houden voor hun gebruik van neusdruppels geschorste collega Jos Pronk. FOTO: ANP Deze chronometer, waar mee u tot op 1/100 secon de nauwkeurig de sport prestaties van uw vrienden kunt meten, is tevens klok en wekker. Hij wordt van u bij het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eer ste twee weken gratis. Elly van Hulst heeft de Sthotse Liz McColgan haar hielen laten zien. Goud is haar beloning. FOTO: EPA

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13