Nog niet alles verloren na wonderlijk herstel van PSV AC Milan voelt zich benadeeld Roda JC verspeelt sympathie T Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! ..SPORT QeidócQowumt DONDERDAG 2 MAART 1989 PAGINA 9 Verlies voor UEFA-jeugd 'j HENDRIK IDO AMBACHT Het r, alumi-.Nederlandse UEFA-voetbalelftal, n' alumi<Voor spelers tot 17 jaar, heeft gisteren nen. D*£en oefenwedstrijd tegen de Oostduit- et bijstef^ leeftijdsgenoten met 1-0 verloren. weegjHet enige doelpunt in Hendrik Ido 1300 kg Ambacht werd twee minuten voor de |fust gemaakt door Dabritz. Het team Elan van bondscoach Bert van Lingen was c M. constant sterker, maar stuitte bij her- .aThaling op de uitblinkende Oostduitse Ikt^ doelman Hoffmann. Op 8 maart is Oostenrijk in Arnhem de volgende te- ximw enstander voor Jong Oranje, dat zich oorbereidt op de EK-kwalificatie- Wedstrijd tegen Cyprus, op 12 april. chi Jack van Zanten wacht op AC Milan BREMEN Jack van Zanten krijgt binnen twee weken uit sluitsel over de deelneming van AC Milan aan het Amsterdam 714-toernooi, op 4 en 6 augustus. De organisator voerde gisteren in Bremen de laatste onderhande lingen met trainer Arrigo Sacchi. „Hij verzekerde mij", aldus Van Zanten, „dat, als Milan voor de volgende competitie naar het bui tenland gaat, dit alleen naar Am sterdam zal zijn". De al vastgeleg de deelnemers aan het lustrum- toernooi zijn Ajax, KV Mecheler» en Dynamo Kiev. Huiszoekingen bij hooligans MANCHESTER De politie van Manchester heeft gisteren 24 aan hangers van der de-divisieclub Bol ton Wanderers aangehouden. Dat gebeurde tijdens een „anti-hooli- gan"-actie waarbii circa honderd agenten waren be trokken. Zij deden massale huiszoe kingen die ver scheidene wapens opleverden. Amancio: „PSY is geen speels geheel" EINDHOVEN Amancio, de legen darische aanvaller die in 1965 met Real Madrid de laatste van de zes Eu ropa Cups voor landskampioenen veroverde, toonde zich gisteren te vreden over het resultaat van zijn oude ploeg bij PSV. Amancio, die Beenhakker voorging als trainer van de Koninklijke, ziet in de verte de zevende trofee al glinsteren. Aman cio was niet erg onder de indruk van de Nederlandse kampioen. „PSV heeft een ploeg zonder grote figuren. Het is geen speels geheel. De ploeg is echter wel kalm en oordeelkundig en bezit voldoende capaciteiten ook in Madrid gevaarlijk te zijn. Toch is Real nu dicht bij de Europa Cup". Luton-Nottingham finale leaguebeker LONDEN Luton Town heeft zich gisteravond gekwa lificeerd voor de finale van het toernooi om de Engelse league-beker. Luton versloeg West Ham opnieuw, nu met 2- 0. De doelpunten werden ge maakt door Harford en We- gerle. In de eerste wedstrijd had Luton de „Hammers" al met 3-0 opzij gezet. In de fina le treedt Luton op 9 april op Wembley aan tegen Notting ham Forest dat het toernooi in 1978 en 1979 won. In de com petitie maakte Liverpool wat van zijn achterstand goed door 2-0 winst op Charlton Athletic. Sport op tv MORGEN Duitsland 1, 02.10 WCT-finale Dal las. Duitsland 1,16.45 EINDHOVEN De ma nier, waarop Real Ma drid in de tweede helft werd klemgezet, heeft PSV de overtuiging be zorgd dat nog niet alles verloren is in de strijd - om een plaats in de hal ve finales van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen. Niet uit te poetsen valt dat de 1-1 score op eigen veld de Spanjaarden meer kansen biedt dan de Ne derlandse bekerhouder. Wat dat betreft zei Hans van Breukelen, vanwege zijn blessure een nerveuze toe schouwer, het treffend. „Vooraf lagen de mogelijkhe den fifty-fifty, ik denk dat je zo reëel moet zijn dat we nog vijfentwintig procent kans hebben verder te komen. Maar dat wil niet zeggen dat het onmogelijk is. Tenslotte hebben we in het verleden vaker juist uit bewezen wat we kunnen". Het van spanning zinderende duel in het volgepakte sta dion in Eindhoven leverde tenslotte ook voor Leo Been hakker een alleszins accepta bele uitslag op. „In de rust was ik zeker niet tevreden met slechts 1-0. We hebben In de eerste helft nagelaten meer kansen te benuttén. Neem ik de tweede helft er bij, dan moet ik zeggen dat het resultaat wel Juist is. En naar Europa-Cupnormen ge meten is het ook een goed re sultaat, dat zegt de praktijk. Zonder nü te roepen dat we er al zijn. Tien jaar geleden deed ik zoiets nog wel, maar nu niet meer". Compliment Het wonderlijke herstel van PSV na de pauze mag in elk geval als een compliment aan de gehavende ploeg worden beschouwd. Zeker wanneer in aanmerking wordt geno men dat PSV op een psycho logisch wrang moment een achterstand opliep. Scheids rechter Luigi Agnolin, die zoals Beenhakker terecht op merkte, nogal warrig - en vaak ook zeer tolerant - leid de, telde een minuutje of twee bij voor blessures en an dere vormen van oponthoud voor de pauze en juist in die periode sloeg Real toe. Niet toevallig via Bernd Schuster die het eerste spel- deel als een vorst regeerde, niet van de bal te zetten was en dankbaar gebruik maakte van de hem te zeer geboden speelruimte. De Westduitser zette aan voor een solo-actie, die door geen Eindhovenaar te stuiten bleek. Een leep passje naar Michel vormde de inleiding tot een haarzuivere voorzet waaruit Emilio Bu- tragueno ondanks de drei gende schoen van Berry van Aerle vallend raak kopte: 0- „Schuster werd op een vrij naïeve manier aangepakt", klaagde Guus Hiddink later, zonder daarbij de opmerke lijk apathische Ronald Koe man met name te noemen. „Waardoor we met een enor me domper de rust ingingen. Zo ver als Schuster kon gaan, mag je een speler niet laten komen. Hij kon zelf z'n li chaam zetten, maar dergelij ke duels mag je in elk geval niet als verliezer uitkomen". Coulant De nadelige marge had ove rigens al eerder op het bord kunnen staan als Agnolin zich in de 28e minuut niet coulant had getoond ten op zichte van Patrick Lode- wijks. De op Europees beker niveau debuterende sluitpost liet na een vrije trap van Gordillo de bal uit zijn han den vallen en Hugo Sanchez sloeg razendsnel toe. Geluk kig voor Lodewijks meende Agnolin een gestrekt been van de Mexicaan te hebben gezien. Lodewijks zelf: „De bal kwam op een heel rare manier aangezwabberd en viel uit mijn handschoen. Toen hij stuiterde, dook ik er gelijk weer boven op en trap te hij 'm van achteren uit mijn handen. Ik vond het niet zo erg dat de scheids rechter floot....". Beenhakker wilde er nadien niet teveel over zeuren. „Het vwas vanuit die duikboot, waarin wij zaten, moeilijk te bekijken waarom die goal niet werd goedgekeurd", stel de hij - ontspannen een lepel tje door de koffie roerend - monter vast Gespannen Volgens Lodewijks hoefde zijn op dat moment weinig kordate optreden niet als een gevolg van een te grote dosis nervositeit te worden gezien» „Ik was eerder gespannen dan zenuwachtig", verklaar de hij, „maar dat is niet verkeerd bij dit soort wed strijden." In het veld bewees hij net door vlak na zijn mis greep Michel de bal zelfver zekerd van de schoen te gris sen. Op de inzet van Butra- gueno was hij kansloos. „Schuster werd niet scherp genoeg verdedigd en de voor zet was afgemeten. Ik kon de korte hoek ook niet vrijlaten, want dan had Michel hem daarin geschoten". De tegentreffer noopte Hid- gen wijze van surprise buiten de basis-opstelling gelaten. Dat Anton Janssen van meet af aan mocht opdraven, was minder een verrassing, om dat hij en Juul Ellerman te gen FC Porto een ronde eerder aan de basis hadden gestaan van een eclatante zege (5-0). Gillhaus zelf had de keus van de oefenmeester ook met een gevoel van te leurstelling geslikt. „In het trainingskamp nam hij eerst Sören Lerby, Ronald Koe man en Eric Gerets apart Daarna moest ik in z'n huisje komen. Een bewijs dat hij zelf ook nogal moeite moet hebben gehad met zijn be sluit. Tuurlijk viel dat tegen, maar de trainer beslist. Ik zal er in elk geval voor zorgen dat ik in Madrid wel speel". Meer druk Met Gillhaus oefende PSV aanzienlijk meer druk uit op de Spaanse veste, die voor dien nauwelijks beproefd werd. En de schitterende kopstoot van Romario, acht minuten na de pauze na een vorstelijk passje van Stan Valckx, zette de wedstrijd op z'n kop. Real werd met de rug tegen de muur gezet, maar hield uiteindelijk de deur naar 2-1 dicht. Hiddink: „De opzet is groten deels gelukt. Met Ellerman hebben we de zaak goed op gebouwd naar de tweede helft toe, waarin we getracht hebben er meer druk op te zetten omdat Gillhaus ook in de lucht wat kan doen. En al telt zo'n tegendoelpunt erg zwaar, het is zeker niet zo dat we met pessimisme naar Ma drid gaan. Als trainer wil je natuurlijk ook het resultaat van het goede werk zien in de vorm van doelpunten, maar het feit dat we ze hele maal klem hebben kunnen zetten geeft toch ook wat Dat kon Beenhakker er ech ter niet van weerhouden glunderend achter de spreek- tafel plaats te nemen. „Vrij dag ga ik weer leuk in trai ningskamp, mijn dag is ge vuld, ik ben van de straat", grinnikte hij. „Vorig jaar zat PSV op eigen veld in de wachtkamer omdat wij na de 1-1 iets moesten, ditmaal ver keren wij in die positie en zal PSV straks iets moeten doen omdat het aan 0-0 niet ge noeg heeft. Maar nogmaals, ik zeg niet dat we er zijn, we zien wel waar het op uitloopt, want het zijn twee grote en goede teams die elkaar geloof ik niet veel ontlopen". Net als PSV zal het na de ge lijkmaker danig geïrriteerde Real Madrid het over veer tien dagen trouwens met z'n tweede doelman moeten doen. In tegenstelling tot Sö ren Lerby, Bernd Schuster, Tendillo en invaller „Paco" Llorente, die net als hij geel kreeg van Agnolin, wacht doelman Francisco Buyo een duel schorsing. „Maar", drukte Beenhakker enig Ne derlands optimisme meteen de kop in, „onze reserve-kee per Agustin is echt een kan jer. Ook met hem gaan we vol optimisme aan de slag, geen enkel probleem". Ook tegen een Real Madrid zonder Buyo is de opdracht voor PSV zwaar genoeg. „Maar na 1-1 was het van avond ónze wedstrijd", zocht Sören Lerby een positief aan knopingspunt. De na een el leboogstoot van Martin Vaz quez met een blauwgekleurd en gezwollen linkeroog gete kende Deen verder: „Ieder een kan tevreden zijn, ja, ook wij. Want als je bedenkt dat je vier van je vaste mensen niet hebt, hebben we toch be wezen een topploeg te zijn. We hebben nu drie keer te gen Real Madrid gespeeld en geen van tweeën hebben we al eens gewonnen. Laten we er daarom over veertien da gen maar 2-2 van maken". WILLEM PFEIFFER Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toe schouwers: 28.000. PSV: Lodewijks; Gerets, Valckx, Van Aerle, Heintze; Vanenburg, Koeman. Lerby; Ellerman (Gill- Bernd Schuster (links) maakt het Romario lastig. FOTO: AP gueno (Llorente). Sanchez. SOFIA Roda JC heeft gisteren in Sofia de volks woede over zich afgeroe pen. Ruim 35.000 Bulga ren joelden bijna negentig minuten lang vanwege de speelwijze van de Limbur gers die niet minder dan negen gele kaarten en 42 overtredingen nodig had den om het veel betere Sredets enigszins bij te houden. Slechts even werd het stil in het Norodna Armia-stadion. Dat was negen minuten voor tijd toen Boerebach een directe vrije schop schitterend achter doelman Valov in de kruising schoot. Het publiek besefte in eens dat Roda JC door het verlies van 2-1 niet geheel kansloos is voor een plaats in de halve finales. Het is opvallend dat de ploeg uit Kerkrade in de return over twee weken nog een represen tatief elftal op de been kan brengen. De Bulgaarse journa listen vielen na afloop bijna van hun stoel toen ze hoorden dat Roda JC in vier voorgaan de Europese duels slechts één gele kaart (Nöllgen) kreeg. Na de negen van Sofia hoeft ech ter alleen Suvrijn, die uit het veld werd gestuurd na twee maal geel, een schorsing uit te zitten. Hoe dan ook, de Bulgaarse supporters zijn voorlopig afge knapt op het Nederlandse voetbal. Trainer Dimitar Pe- nev van Sredets verwoordde de gevoelens van zijn landge noten na afloop erg duidelijk. „Na zo'n wedstrijd is alle sym pathie verdwenen. Roda JC is nog geen vijf procent van het Nederlands elftal". Zijn collega Jan Reker was het daarmee niet eens. „Zo hard was het niet. De spelers van Sredets la gen steeds te janken, maar geen van hen is geblesseerd van het veld gedragen". John van Loen, toch geen lie verdje, na afloop: „Vooral in het begin heb ik wel te hard gespeeld, ja". Om meteen te vervolgen met: „Maar het zal ons toch maar gebeuren dat we de halve finales halen". Sredets Sofia-Roda JC werd door het fysieke geweld ver knoeid als kijkspel. De Zwit serse scheidsrechter Röthlis- berger gaf echter maar één keer geel aan de Bulgaren (Batsjev). Hij floot twintig keer tegen de thuisclub. Bij Roda JC reageerden vooral de men sen van wie de nodige volwas senheid werd verwacht, niet zoals het hoort. Van Loen. aanvoerder nota bene, provo ceerde het publiek. Suvrijn. eveneens af en toe internatio nal, beging domme overtredin gen en werd tien minuten voor tijd, toen hij al geel had. uit het veld gestuurd na een onnodig vergrijp op het mid denveld. In het veld bleek inderdaad het, vooral technische, over wicht van Sredets. Dribbelaar Stojtsjkov was een plaag voor Broeders. Trost had problemen met Kostadinov. Fraser, die was gekoppeld aan de veel scorende Penev, bleef echter makkelijk overeind. Hij won de meeste duels op een sportie ve manier en groeide met Boe rebach uit tot de uitblinkers van de ploeg. Ondanks het verschil in kwa liteit was Roda JC het eerst dichtbij een doelpunt. Na acht minuten kopte Van Loen een vrije trap van Boerebach voor de voeten van Groenendijk die met rechts hard uithaalde. De knal beukte de lat. Vier minu ten later viel de openingstref fer. Jantsjev gaf een lange bal op uitblinker Stojtsjkov die Broeders simpel uitspeelde en het leer langs Nederburgh prikte. Na de pauze, waarin Reker zijn ploeg tot rust maande en sommige spelers verzocht minder te praten te gen de scheidsrechter, bleef het beeld vrijwel ongewijzigd. Het verzet van Roda JC leek te breken bij het tweede doel punt van Sredets. Kostadinov haalde van de rand van het strafschopgebied op fraaie wij ze om. Toen Suvrijn tien mi nuten voor tijd naar de kleed kamer werd gestuurd, profi teerden de Bulgaren niet. Inte gendeel: Suvrijn was nog niet binnen of Boerebach legde met zijn vrije trap alle Bulga ren in het stadion het zwijgen op. Rode kaart: Suvrijn (2x geel). Gele kaart: Batsjev (Sredets). Broeders. Boerebach, Fraser. Hanssen. Van Loen, Groenendijk, Nederburgh (Roda JC). Sredets Sofia: Valov; Mladenov, Iva- nov, Dimitrov, Batsjev; Kirov (Ta- nev). Jantsjev, Georgiev; Kostadinov, rebach, Fraser. Trost; Suvrijn. Hans sen. Groenendijk; Van de Luer (H. Smeets), Van Loen, Nöllgen (Haan). BREMEN Ruud Gullit spreekt doorgaans niet zo snel kwaad van een me demens, maar beschuldig de gisteravond in Bremen de Portugese scheidsrech ter Rosa dos Santos en diens grensrechter Alves Zevedo toch in het open baar van lafheid. En met hem voelde heel AC Mi lan zich tijdens het eerste duel met Werder Bremen voor de kwartfinales in het Europese bekertoer nooi voor landskampioe nen zwaar benadeeld. Dos Santos keurde in de 28e minuut een zuiver doel punt van Rijkaard af. De treffer viel in een onover- t in de achtervolging op Riedle die Costacurta al van zich zichtelijke situatie. „De bal t afgeschud. was zeker dertig centimeter r de lijn", wist Gullit na af loop te vertellen. „Hij zat er zeker een meter in", consta teerde Rijkaard zelf. In de scrimmage maakte de West- duitse verdediger Schaaf ook nog hands. Terwijl de Milane se spelers het doelpunt vier den, joegen Schaaf en Votava de bal naar voren waarna Neubarth in buitenspel-positie voor Werder scoorde. De ver baasde Gullit kreeg Rosa dos Santos zo ver dat deze infor matie inwon bij zijn grens rechter. „Ineens was die man te laf om te zeggen dat de bal in het doel was geweest". Dos Santos liet het spel her vatten met een vrije trap voor Milan wegens buitenspal van Neubarth. Het was 0-0 en dat zou het ook blijven. Televisie beelden bevestigden na de wedstrijd het gelijk van Gullit en Rijkaard. Het was mogelijk dat de Portugese arbiter zich dit gaandeweg ook realiseerde, want op slag van de rust keur de hij nog een doelpunt van Werder resoluut af. Doelman Galli sloeg de bal in eigen doel op een hoekschop van Meier. Rosa dos Santos constateerde een overtreding van Neubarth. Marco van Basten had liever gezien, dat de Portugese flui tist beide doelpunten had goedgekeurd: „Ik was hier lie ver met 1-1 dan met 0-0 weg gegaan". Met 0-0 was de Itali aanse kampioen ook niet onte vreden. Werder Bremen had in het verleden meer dan eens laten zien dat het in het We- ser-stadion behoorlijk kan spo ken. Milan sloeg zich be kwaam door deze proef heen en kreeg zelfs iets te weinig. Het klasseverschil was in Bre men al zo duidelijk, dat de plaatsing voor de halve finale in de return over veertien da gen een niet al te moeilijke klus meer hoeft te zijn. Heilig Werder Bremen-AC Milan was in het met 39.500 toe schouwers volgepakte stadion een echte cupwedstrijd. Het resultaat stond voorop, alle middelen werden heilig ver klaard. De Westduitse trainer Otto Rehhagel was bekend, dat AC Milan graag op de aan val speelt. De Italiaanse ploeg kreeg het initiatief aangebo den. De Westduiters hoopten met veel snelheid en veel manschappen achterin op de counter succes te hebben. Zij hadden de pech, dat de aan houdende regen het veld dras sig maakte hetgeen de krach ten extra sloopte. De tactiek van de thuisclub was ook op angst gebaseerd. De roem was Gullit ea Van Basten vooruitgesneld. Zij maakten hun faam ook waar. Gullit trok zich niets aan van de ordinaire schop tegen zijn schenen van Otten in de eerste minuut Hij werkte hard en speelde steeds beter. Gullit had geluk toen de scheidsrech ter hem liet gaan toen hij di rect na de afkeuring van Rijk- aard's doelpunt zijn irritatie afreageerde op Hermann. Rosa dos Santos hield toen de gele kaart op zak. Bremen's trainer Rehhagel stelde na afloop, dat Gullit zelfs de rode kaart had moeten krijgen. Voorkeur Na de rust had Rosa dos San tos de wedstrijd beter in de hand en toonde zelfs een voor keur voor Milan. Rijkaard pakte Meier nog een keer van achter aan. De hand van de scheidsrechter lag al op zijn borstzak, de kaart die rood had moeten zijn omdat Rijkaard al geel had. bleef zitten. Werder Bremen had in de tweede helft niet veel meer te bieden. De krachten waren al in een vroeg stadium gesloopt. Het technisch betere AC Milan kreeg wel nog een aantal uit stekende kansen. De Westduit se doelman Oliver Reck was uitstekend op dreef, hij keerde een vrije trap van Gullit en twee listige schoten van Van Basten. Zo bleef het 0-0. Tegen de zin van Gullit. „We hadden hier moeten winnen", mopperde hij. Van Basten deelde die me ning: „Het zat er dik in". Rijk aard kon nog wel vrede heb ben met de 0-0. „Waar ik wel een beetje ziek van ben is dat die scheidsrechter ons een doelpunt onthouden heeft". Werder Bremen (Wdl)-AC Milan (Ita) 0-0. Scheidsrechter: Rosa dos Santos (Por). Toeschouwers: 39.500. Gele kaarten: Riedle, Ordenewitz (Werder); Rijkaard (Milan) Werder Bremen: Reck. Schaaf. Brat- seth. Kutzop, Otten; Hermann. Orde newitz, Votava. Meier; Riedle. Neu barth. AC Milan: Galli; Tassotti, Baresi. Rijkaard. Costacurta. Colombo. Do- nadoni, Gullit, Ancelotti. Evani. Van

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9